| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Lakováním proti zubním kazům

 Celkem 37 názorů.
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


velmi neobvykly zpusob 

(19.5.2006 11:21:01)
prijde mi to dost divne. Mam tetu zbarku a kdyz mi pred x lety vrtala a plomboovala stolicku, tvarovala mi plombu prave do prohlubne a do rah, chtela ji udelat plocho, ale mne to vadilo pri zkusu. Treba jde o zvyk, ale mam pocit, ze ty prohlubne tam nejsou pro srandu kazum a bacilum, ale jsou tam prave pro to, aby do sebe mohli zuby "zapadat" pri zkusu.
Nebo je to jinak?
 Amálka, 2 děti 
  • 

kazíky 

(19.5.2006 11:30:27)
Plomby by při skusu vadit neměly, lékař se na to ptá, a pakliže někde něco "zavazí", obrousí to.
Jako prevence tento způsob ale vhodný opravdu není, většina kazů začíná v prostoru mezi zuby, takže nějaké zaplácávání rýh je na houby. Radši naučte děti čistit zuby, poraďte se s odborníkem na prevenci a hlavně děti nestrašte tím, že půjde k zubaři. Přeji co nejméně kazů, A.
 dentální hygienistka 
  • 

Re: kazíky 

(19.5.2006 15:13:56)
Plně souhlasím s tím, že jamky a rýhy na stoličkách nejsou jen tak a plombování zubů "na plocho" je z několika důvodů chybné.
Stejně tak souhlasím s tím, že zuby se často kazí v mezizubním prostoru, ale až později. U čerstvě prořezaných zůbů jsou nejvíce ohroženy právě žvýkací plochy stoliček.
 Zdenka73 


Re: Re: kazíky 

(21.5.2006 23:48:07)
Nám se ale bohužel udělaly už dva kazíky - na předních zubech - čistíme jako diví, sladkosti skoro nejíme, limonády nepijeme-malé budou v srpnu 3 roky. Náš zubař dceru prohlédl a rozhodl se neplombovat. Nevíte, jestli je ten postup správný?? Jeden kazík má přímo na jedničce a druhý se teď objevi na trojce.Máte někdo, prosím, podobné zkušenosti?
Díky.
 Janka, 2 princezny 
  • 

Re: Re: Re: kazíky 

(22.5.2006 0:12:48)
I my jsme měly kazíky - taky přímo na jedničce. Používáme kartáček normální, pak jednosvazkový, dentální niť i mezizubní štěteček - a přece se kazí. Naše zubařka to ohodnotila, že s geny se stejně nic moc dělat nedá, ale u druhých zubů to prý může být lepší. Doporučila nám jednou týdně používat elmex gelée. Sice je doporučováno až starším dětem, ale Nikolce tím čistíme zuby už přes půl roku (od jejích 3 let) a v pohodě. Nesmí to polykat - ale vzhledem k tomu, že jí opravdu nechutná (jak mi pokaždé nezapomene sdělit), tak polykání nehrozí. Od používání této pasty se to vylepšilo - zatím se držíme. Nikolka měla kaz na 2 stoličkách (má je opravdu nezvykle hluboké) a na jedničce. Stoličky postupně zubařka vyvrtala a do jedničky se nechtěla pouštět, aby se Nikolka nezačala bát. Ono je to opravdu protivné vrtání (vrtačka fouká do nosu apod.). Na poslední kontrole to zhodnotila, že by to zkusila odvrtat, přeci je Nikolce už 3,5 roku a mohla by to zvládnout. Mile mě Nikolka překvapila - opravdu byla statečná a zvládla to na výbornou. Ale s tím kazíkem chodila přes půl roku. Skoro 3/4. Takže nic se neděje, pokud chodíte pravidelně na kontroly a zubař to vidí jako zatím "dobré". Přejeme hodně štěstí. J.
 Andrea a Vítek 4 roky 
  • 

Re: Re: Re: Re: kazíky 

(22.5.2006 10:45:14)
My máme také kazíky. Navíc jedničky i dvojky mají demineralizovaný povrch, takže vypadají hrozně. Dokonce nám je v Motole chtěli vytrhnout už před dvěma lety, že prý stejně vypadnou, že odumřou atd. Našli jsme si jiného doktora, chodíme na Karlák na dětskou stomatologii a je to tam super. Syn tam chodí velmi rád, jsou tam moc hodní a už od těch dvou let zvládl i vrtání bez jakékoli analgezie. Měl totiž několik kazů i na stoličkách. Prý to bylo proto, že jsem ho dlouho kojila a to hlavně v noci. Byl totiž až do těch dvou let kojen, v noci se budil tak po dvou hodinách. Každý chválí kojení (já taky), ale málokdo upozorní na to, že kojení obzvlášť v noci, když už má dítě hodně zubů není zrovna to nejlepší. Syn sladké téměř nejedl (teď už je to těžší ohlídat), sladké čaje, šťávy, apod vůbec a stejně zuby za moc nestály. Naštěstí přední zuby se nám podařilo udržet, používáme také elmex gel 1x týdně, čistíme dětským kartáčkem s malou plochou a také jednosvazkovým. Na poslední kontrole před týdnem jsme byli dokonce od pana docenta pochválení, že se o ty přední zuby tak hezky staráme, že se nám podařilo to udržet, že už jsou i v těch prohlubních zuby pevné a že je tam sklovina. Sice ty zuby nevypadají dobře, jsou částečně zažloutlé a jsou v nich jakoby kanálky, ale věřte mi, že bych v tu chvíli radostí skákala do stropu. S čištěním zubů trávíme dost času a vyplatilo se to. Syn už je také "vycepován" že zuby se musí pořádně čistit, že mu je jinak "sežerou červíci" a nešel by např. spát, pokud by mu je někdo nedočistil. Takže čištění zubů zdar a nebojte se zubařů...
 Ivana, Agátka 2r. 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: kazíky 

(23.5.2006 15:47:46)
Ahoj Andreo, máme se svou skoro dvouletou dcerkou úplně stejné problémy. Na Karláku jsme byli zatím jednou a za 14dní jdeme na kontrolu. Doktor řekl, že je to z nočního mlíka (ne kojení, ale sunar) Na elmex se ho chci teprve zeptat, zda nám ho doporučí. Ale čištění nám dělá veliké problémy. Zoubky dole si nechá vyčistit bez problémů, ale ty demineralizované jedničky a dvojky ne. Manžel jí musí držet a já čistit a ona se při tom strašně vzteká a pláče. Ale jakmile dočistíme okamžitě je klid. Měl s tím tvůj synek také problémy? Opravdu si nevím rady jak na ní. Navíc se nám jedna jednička trochu odlomila. :(
 Dana, Teri 11 let 
  • 

Re: Re: Re: kazíky 

(22.5.2006 14:18:25)
Nám zubařka taky zuby neblombovala, protože když je zablombovala, tak dceři hned otekla celá tvář a pak dostala akorát penicilin. Nechala zuby otevřené až sami vypadly.
 Zdenka73 


Re: Re: Re: Re: kazíky 

(23.5.2006 23:06:59)
Díky. Tak už se těch "otevřených" kazíků tak nebojím:-)
 Minka,10+4 
  • 

Re: kazíky 

(25.5.2006 13:25:05)
Syn odmítá vrtání zoubků, přitom už má dva kazy na stoličkách (samozřejmě že čistíme, ale přesto). Kdo pomůže?
 eva zubni 
  • 

Re: kazíky 

(28.3.2008 19:42:05)
Jako prevence je pečetění fisur to nejlepší,ideální je pečeti do půl roku po prořezání zoubků.Mezizubní kazy se dělají až u starších dětí,až když už zoubky nerostou.
 eva zubni 
  • 

Re: kazíky 

(28.3.2008 19:42:54)
Jako prevence je pečetění fisur to nejlepší,ideální je pečetit do půl roku po prořezání zoubků.Mezizubní kazy se dělají až u starších dětí,až když už zoubky nerostou.
 eva 
  • 

Re: kazíky 

(28.3.2008 19:43:23)
Jako prevence je pečetění fisur to nejlepší,ideální je pečetit do půl roku po prořezání zoubků.Mezizubní kazy se dělají až u starších dětí,až když už zoubky nerostou.
 hanisluni 
  • 

predchozi generace? 

(19.5.2006 11:51:33)
Povazuji se za tu predchozi generaci /je mi 32/ a jako dite jsem tedy nemela ani 1 kaz, stejne jako sestra. Kdyz jsme chodili "povinne se tridou" k zubari tak vzdy rtali cca 5 detem ze 40. Prijde mi nadnesene co se uvadi na zacatku clanku. Zuby jsme si prece cistili stejnou metodou jako dnesni deti!
 Pafča+3(10/02,10/04,1/09) 


Re: predchozi generace? 

(19.5.2006 12:25:22)
Hanisluni, to jsi měla dost štěstí a osvícené rodiče. Já za sebe mohu říci, že můj chrup v deseti letech byl plný plomb a zuby jsem si čistila sice dvakrát denně, ale metodou "žaves", neboli rychle a špatně. Také kartáčky se tehdy používaly jiné, než používám já teď u sebe a u svých dětí (co nejmenší plocha, pro mě dokonce jednosvazkový). A nevzpomínám si, že by se mnou mamka trávila tolik času v koupelně u čištění zubů jako my s našimi dětmi.

Jako prevence kazu mi ale nejrozumnější opravdu přijde správná technika čištění a životospráva. Tohle lakování mi přijde proti přírodě. Však ona měla s těmi rýhami nějaké úmysly, ne? Přijde mi to tak trochu jako sádrovat nohu, abych si ji nezlomila (no, to je hodně nadnesené :-))).

Zdravému chrupu zdar!! :-))
 10.5Libik12 


Re: predchozi generace? 

(19.5.2006 12:42:58)
Musím říct coby předchozí generace:), že to naopak pravda je. Se zubní hygienou se začínalo někdy kolem šesti, ani v MŠ nebyly kartáčky po spaní. Když jsem r. 1981 přišla na intr do Prahy, byla tam s námi nějaká Hanka a ta si zuby čistila jenom ráno. O zubní niti, či kartáčku na mezizubní prostor jsem poprvé slyšela kolem r. 90 a Bůh mi odpust, pořídila jsem tyto záležitosti až tak za 2 roky:), pokud se tady ztrapňuji jako naprosto ojedinělé čuně( dáno do časových souvislostí) budu dost překvapená:) Složení stravy je další kapitolka,je tak pro představu Sunar se sladil, přesnídávka bez cukru neexistovala, čekuládka od babi se nijak neprožívala a vegetarián vzhledem k situaci na trhu zeleniny byl odsouzen k smrti nebo emigraci.
 Zuzana 
  • 

Kartáčky po spaní? 

(22.5.2006 8:20:14)
Mám takovou otázku: na co jsou kartáčky v MŠ po spaní?
Neměly by se zuby spíš čistit po obědě, tedy před spaním? Když se zuby čistí po spaní, tak mají děti zase hned svačinu, tak mi to přijde nelogické...
 Adéla 
  • 

Re: Kartáčky po spaní? 

(22.5.2006 9:25:34)
To je pravda, po spaní je to k ničemu, chce to po jídle!!
 veronika, Martínek 11/00, Tomášek 4/03 
  • 

Re: predchozi generace? 

(19.5.2006 13:16:14)
Mně je 30, to není takový rozdíl. Poměr vrtaných a nevrtaných při povinné prohlíce se školou byl opačný, o metodě čištění nemůže být řeč, žádná metoda nebyla. Jak jsme to ošudlili, tak to bylo. A ani zubařka na to nic neřekla.
Ale mám dva syny. Jeden má zuby bez kazů, druhému už rostly flekaté, podle zubaře je to vada skloviny. Má se zoubkama potíže, zkažených má víc než dost. Určitě má vliv strava, rozhodně čištění, ale je to individuální. Někdo má sklony k větší kazivosti, jiný ne. A to bez ohledu na stravu a čištění.
Veronika
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: predchozi generace? 

(19.5.2006 13:47:52)
Myslim, je je to jen veci vychovy.
Moje deti si zuby cisti, co jim narostl prvni zoubek a dokonce myslim, ze prvni fotku s kartackem maji coby naprosti bezzubci.
U nas doma bylo vzdy naprosto samozrejme cisteni zubu 2x denne. Ale pamatuju si, ze pri prvni plombe v 7.tride, mi proste teta zubarka nakazala cistit zuby i po O, coz teda byl pro mne celkem "trapas" - ppo obede ve skollni jidelne vytahnout kartacek a jit si vypucovat chrup. Ale vyplatilo se.
Co se tyce tedy tzv "tehdejsi generace" nemyyslim si, ze by byla nejaka celo osveta osizena. My jsme meli uz od zakladky nalepene samolepky v koupelne nad umyvadlem a tam byl presny postup , jak si zuby vycistit. A pod tim velmi tluste min...
jo je mi take 32
 ZuziP 


Re: Re: predchozi generace? 

(19.5.2006 14:32:39)
Nemyslim si, ze osveta bola kedysi rovnaka ako dnes. Aj ked to, samozrejme, zavisi na prostredi a rodine.
Nasi zubari (detska zubarka aj dospelacka, dokonca aj nas byvali zubar) tvrdia, ze zuby nasej generacie a nasho regionu su horsie hlavne kvoli slabej osvete, najma v minulosti. Este pred par rokmi bolo napriklad cistenie zubov v skolke pred spanim raritou, dnes sa to stava beznym, ze do skolky je potrebne doniest kefku s pastou.
V nasej triede nas, zaplombovanych bolo dost (nepamatam si nikoho s uplne zdravym chrupom) a ako dieta si nepamatam, ze by ma zubarka ucila, ako si mam umyvat zuby, starostlivost zubara bola skor zamerana na opravu zubov ako prevenciu. Mam pocit, ze dnes sa o dolezitosti cistenia zubov a o roznych moznostiach prevencie kazu hovori viac ako v case mojho detstva.

Tot moje postrehy z mojej rodiny a mojho okolia.
 Pole levandulové 


Re: Re: predchozi generace? 

(19.5.2006 21:33:52)
Predevcirem jsem pri pravidelne celorodinne zubni prohlidce tahala ze zubarky informace na tema jak zabezpecit diteti zdrave zuby a bohuzel mi potvrdila, ze je to hodne otazka genetiky, pece je az na dalsim miste. A taky cim pozdeji pry prvni zuby vyrostou, tim zdravejsi jsou. Mozna na tom neco bude, ja mela prvni az v deviti mesicich a i kdyz jsem taky predchozi generace, mam dosud jen jeden kaz.Ale pro jistotu na genetiku nehresime a synovi ty jeho ctyri zuby cistime dvakrat denne :-)
 Silvie 
  • 

co sklovina? 

(19.5.2006 13:00:47)
Lehkou kyselinou se naleptá sklovina, aby lak lépe držel? Nerozumím, znamená to, že sice lakem se vyvaruje dítě kazu, ale za cenu za 7 let odhalené poničené skloviny?
 HelenaK13 


Re: co sklovina? 

(19.5.2006 17:56:15)
Ja myslim, ze to nebude tak horke, ze se to deje na mikroskopicke urovni, proste aby to lip drzelo. Asi tak kdyz ocistis nejay povrh lihem nez na nej neco prilepis. I ty ryhy budou mikroskopicke, kdyz jak pisou se do nich kartacek nedostane. Nemyslim si, ze mluvi o tech ryhach, proti kterym se kousa a ktery davaji te stolicce tvar.

Ja si to predstavuju opravdu jako lakovani, nebo treba kdyz navoskujete auto: tvar to nezmeni, ale ochrani. Je mi 28 a od malicka jsem pri kazde navsteve zubare mela aspon jednu plombu. Docela jsem trpela. Zuby jsem si cistila poradne, proste mame spatne zuby v rodine. Dnes bych docela uvitala, kdyby neco takoveho bylo mozne, kdyz jsem byla mala.
 Nelie 


Re: Re: co sklovina? 

(20.5.2006 5:07:40)
dcera ma to zubni lakovani - je to jak lah na nehty, nemeni to tvar/prohlubne zubu, jen to nalakuje povrh, aby se kaz k zubu nedostal. V Kanade se to lakovani dela bezne.
 Albion, Anika a Jonáš 


Re: Re: Re: co sklovina? 

(21.5.2006 18:42:01)
Ahojky.
Mám toto lakování. Než mi jej zubařka udělala, co prohlídka, to kaz, ať jsem dělala, co jsem dělala. Od té doby nic! Bohužel si nepamatuji, kdy přesně mi to dělala, ale je to minimálně 6 let.
Na stoličkách není opravdu nic znát. Vyplněno je jen to nejužší místo v rýze. Na pohled jsou na stoličce jen bílé nitky.
Já jsem s tím moc spokojená, a kdyby měly mít mé děti s kazy potíže jako já, nechám jim to určitě udělat.
podotýkám, že s dcerkou pečlivě čistíme od prvního zoubku a je to naše oblíbená činnost. Mylsím, že na rok a půl provádíme i docela pečlivé čištění.
Zdraví Albi
 Marss 


Re: Čištění 

(21.5.2006 19:24:26)
Tak to u nás je problém.Mám 10měsíční dcerku, koupila jsem takový ty kartáčky z gumy,na první zoubky a dásně, ale jen se s ním přiblížím k pusince odstrkuje mě a nenechá si kartáčkem na zoubky šáhnout, natož je vyčistit:(Můžete mi prosím poradit jak jste vy přesvědčily svoje ratolesti? Už máme 6zoubků...
 Ina 
  • 

Re: Re: Čištění 

(21.5.2006 21:02:56)
Já jsem předchozí generace a nemám jediný kaz,jedinou plombu.Jo,kdysi dávno jsem měla,ale v mléčnem zubu,který vypadl.
Naopak bych řekla,že dříve byly povinné prohlídky školní,u nás ve škole měla zubařka i ordinaci,chodili jsem na fluorování a brali fluoridové tabletky.
Zuby jsem si čistila vždy a hodně,žádné nitě nepoužívám.
Moje máma má zuby taky ok a je to ještě starší generace.
 Radmila Vaňková 


Re: Re: Čištění 

(21.5.2006 22:43:23)
Emilka, 10měsíců, se ihned zkamarádila s kartáčkem. Po jídle si s ním chvíli hrála, objevené štětinky pro ni byly úžasné. Na druhém konci se vyřádila s kousátkem a po chvíli jsem jí vyčistila zoubky sama dodatečně. Tak si na kartáček zvykla a teď si napodobuje čištění s radostí sama.
 Johana 
  • 

Re: Re: Čištění 

(22.5.2006 0:19:24)
Nase dite (1.5 roku) se snazi ve vsem opicit, takze si cistime spolu v koupelne a ji to bavi. Take pokazde, kdyz si jde umyt ruce a vidi nad umyvadlem kartacek, chnapne po nem a mrska s nim chvili v puse :-)

Lakovani mi prijde jako skvela vec. A jestli uz to maji na zapade vyzkousene, tak neni co resit. Kdo nechce nebo "zdedil" po rodicich zdrave zuby, necht zustane nenalakovan :-))
 bobina 
  • 

Re: Re: Čištění 

(22.5.2006 8:05:59)
Marss, my jsme ze začátku čistili kapesníkem navlečeným na prst, myslím, že se dokonce prodávají jen takové návleky na (dospělácký) prst, kartáček jsme zavedli až později.
 Hannulka + Anička 


Re: Re: Čištění 

(22.5.2006 9:14:12)
Marssi, my jsme s tím měli a máme taky problém, ale nevzdávám to. Anička (12 měs.) měla první zoubek už ve 4,5 měs. (v roce už máme 12), takže jsme první kartáček koupili hodně brzo, ale spíš jenom na hraní a to se jí líbilo a sama si ho strkala do pusy a trošku "drbala" zoubky. Sama jsem jí je pak ještě čistila tím navlékacím gumovým kartáčkem, vše na sucho, bez pasty. Ale postupně ji to přestalo bavit a začala mě odstrkávat. Zlomilo se to, když jsme vyřadili fl. tabletky a dali trochu pasty (Elmex). Byla zvědavá, začala ji cucat a tak strpěla i kartáček v pusince. Občas sice ještě má tendenci stávkovat, ale když čistíme zuby s taťkou - on svoje, já ji držím na ruce, aby ho dobře viděla a druhou rukou čistím - tak jí to přijde jako bezva zábava.
Docela se bojím, aby neměla špatné zoubky po mě. Já jsem mohla čistit jako blázen a stejně mi to nikdy nebylo nic platné. Navíc Anička měla (a asi ještě trochu má) reflux, což prý má také hodně špatný vliv na kazivost, takže čistíme a čistíme a čistíme ...
Přeji hodně úspěchů! :-)
 VeronikaD 


Re: Re: Čištění 

(24.5.2006 10:08:25)
Nám od prvních zoubků vyhovovala jedině zubní pasta Elmex. Jednou jsem zkusila nějakou jinou s ovocnou příchutí (voněla po žvýkačkách) a dcera začala odmítat jakékoliv čištění zubů. Ta dětská Elmex je taková neutrální, používáme jí do teď (malé jsou tři roky)
Veronika
 darius 
  • 

Nové poznatky 

(22.5.2006 7:06:10)
Nové poznatky (resp. potvrzení poznatků staršího data) prevence zubního kazu říká zejména toto: Nespoléhejte se jen na čištění zubů a fluor. Je třeba vyloučit kontakt zubů s neředěnou citronovou a pomerančovou šťávou (vzniká nejdéle při jezení plodů), suplementovat jód (!), vápník, hořčík (!) a křemík, mít dostatek pohybu, slunečního světla a vitamínu D, dávat zubům denně dostatek práce (ohryzávat kosti, kousat suché kůrky chleba, mrkev a jinou tvrdší stravu; žvýkačky možná nejsou vhodné, dle některých mohou zanášet lymfatický systém). Po čištění zubů kartáčkem aj. je třeba používat dezinfekční roztoky, jinak jde mnohdy spíše o infikaci dásní.
 dentální hygienistka 
  • 

Re: Nové poznatky 

(22.5.2006 9:16:16)
Je mi líto, ale nemohu s vámi ve většině popisovaných radách souhlasit. Vyšším přísunem jódu, vápníku, hořčíku a křemíku... zubnímu kazu ani parodontóze nepředejdete. A už vůbec ne dostatkem pohybu ani slunečního světla.
Zubní kaz je onemocnění bakteriálního původu:
Vzniká tak, že si bakterie v ústech vybírají z potravy cukry, které přeměňují na kyseliny. Kyseliny potom naleptají zubní sklovinu a vznikne zubní kaz. Pokud se bakterie odstraní (kartáčkem), není tam nic, co by udělalo z cukrů kyseliny a tím pádem kaz nemůže vzniknout.
Z toho vyplývá jediné: Zubnímu kazu předejdete odstraněním příčiny, to jest odstraněním bakterií. To lze účinně a bez poškození pouze mechanicky zubním kartáčkem a mezizubním kartáčkem nebo dentální nití. Desinfekční roztoky k odstranění bakterií z kartáčku nejsou zapotřebí, neboť bakterie škodí pouze v případě, že jsou nalepeny na zub, anaerobní dole, aerobní nahoře. Pokud je promícháte (vjedete mezi ně kartáčkem), tak je zneškodníte. Ty na kartáčku už se tam zpátky nenalepí.
Souhlasím s tvrzením, že kyseliny (citrusové plody, limonády aj.) mohou sami o sobě poškozovat zubní sklovinu, pouze ale pokud se konzumují v nadměrném množství a pokud si hned po jejich snědení vyčistíme zuby. Je lepší výplach čistou vodou.
 Jana,Týnka 3,5r.+Kamilka 1,5 


Re: Re: Nové poznatky 

(29.5.2006 21:47:12)
Milá dentální hygienistko a ostatní,
kde v Brně se můžu k takovému zákroku objednat? Jdu do toho!! Díky za tip a odpověď třeba na mail.
 andreunow1 


Re: Nové poznatky 

(28.6.2017 15:30:58)
Přesně jak píšete i toto mi doporučoval můj zubař (http://www.yurmax.cz/). Vřele bych ho doporučil. Je to jednička v oboru, fakt jsem s ním velice spokojen.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.