| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak zdolat nespavé dítě

 Celkem 99 názorů.
 Petr Belousov 
  • 

sledovani doby probouzeni 

(12.5.1999 6:55:44)
Existuje lecebny system, který je znam na východě již několik ticíciletí. Každé dvě hodiny má některá energetická dráha v našem těle stráž = zvýšenou aktivitu. Pokud si budete značit dobu, kdy se Vaše děti nebo i Vy budíte, nebo i ve dne máte příznaky bolestí či jiné nepohody, dále zi poznamenávat i dny, kdy je to horší, potom zkušený lékař akupunkturista či su jokista Vám poradí případně pomůže se jakéhokoliv problému zbavit. Poradil jsme již mnoha lidem jak se zbavit například bolestí hlavy. Pomocí časového seznamu dob, kdy hlava začínala bolet jsme určili která energie v našem těle v tu dobu má stráž a potom se pouze ta dráha tlumila či povzbudila což se dá dělat malými magnety a bylo po problému. Více o této metodě viz:
http//www.pvtnet.cz/www/petrbel/indexo.htm
 Radana Chybová,dva chlapci mladší školní věk 
  • 

K dětské nespavosti. 

(3.9.1999 6:20:57)
Oba moji hoši se v noci pravidelně budili.Jelikož je mezi nimi dvouletý věkový rozdíl,nespavost staršího skončila jen krátce před tím,nežli se narodil mladší.Strávila jsem tedy čtyři a půl roku přerušovaného spánku a bylo to přesně tak příšerné,jako popisuje článek.Starší chlapec se "naučil spát" ze dne na den,takže jsem si zpočátku myslela ,že umřel a běhala se dívat do postýlky ,proč nebrečí.Mladšímu jsme museli pomoci.Byly mu už dva roky,pořád se budil ,když jsme si ho nevšímali,samozřejmě hrozně vřískal.Zkusila jsem vydržet,ale 15 minut mne obvykle udolalo.Trpělivě jsem čekala a čas od času zkoušela nechat chlapečka chvíli vřískat.Dokud plakal dlouho a neutišil se ani po 15-20 minutách,usoudila jsem ,že ještě není ten pravý čas a nechávala jsem se budit.Jakmile jednoho dne zkrátil řev na 5 minut a pak usnul ,řekla jsem si ,že je ta chvíle nastala,přestala jsem reagovat a dítě spalo od té doby v noci dobře.
Metoda,popisovaná v článku ,vypadá velmi účinně ,nicméně připadá mi velmi necitlivá.U mého mladšího chlapečka docházelo často k nočnímu pláči ,který bych byla ráda utišila i za cenu nočního vstávání,ale on plakal zoufale dál,neutišilo jej vůbec nic,bylo vidět,že mne vůbec nevnímá a je plně soustředěný na svůj problém,který maminka evidentně nemůže vyřešit.
V době ,kdy děti špatně spaly,měli jsme u nás zaveden systém "dospávání".V létě,když jsme byli u babičky,ta dobrá žena si v 6 ráno převzala dítě(děti) a já jsem spala ,co to dalo 3-4 hodiny.Děti absolvovaly ranní procházku a babička měla skvělou kondici.Je to dobrá metoda,najde-li se dobrovolník,ráno totiž člověk hned zase hezky usne,kdežto třeba odpoledne z plné aktivity se dospělému usíná hůř.
Že je dětská nespavost závažnou záležitostí jsem si uvědomila po oněch čtyřech a půl roce: zjistila jsem ,že nedokážu spát v jednom kuse více jak 3-4 hodiny,teprve po několika měsících jsem spala celou noc bez probuzení.
 Silva, dvouletá dvojčata 
  • 

Nespat je otroctví!!! 

(12.8.2006 14:48:54)
Mám dvouletá dvojčata holčičky.Samozřejmě jsem moc ráda,že jsou zdravé a krásné...ALE nespat dva roky to se může zdát jako ze špatného filmu. Bohužel je to pravda . Musím říct že plně soucítím s maminkama který nespí kvůli dětem a když mi někdo řekne že mu děti spí celou noc tak mě to děsně štve. Tak pevné nervy .
 Zizu,syn 2,5r 
  • 

Re: Nespat je otroctví!!! 

(12.8.2006 16:16:10)
Dobrý den,
radu snad ani nehledám,jen bych si chtěla ověřit,jestli je náš syn "výjimečný" nebo jestli na světě je nějaké podobné dítko.. Večer a odpoledne ho uspávám kojením, když nebylo kojení, nebylo ani spaní a nebo s hrozným řevem.. Takže usne celkem rychle a v klidu, ale v noci se nám budí někdy 2x, někdy 4x, někdy se vzbudí i na 1-3 hod pláče nebo jen tak leží a nespí. Za celou dobu co ho máme, jsme se ještě nevyspali..máme jeho postel vedle manželské postele, nemáme zatím jinou možnost, teprve stavíme, sám v pokoji by mohl být nejdřív za rok..Zkoušela jsem ho před spaním nekojit, budil se stejně. Jsem unavená a podrážděná. Byli jsme s ním u psycholožky, ta nám řekla, že je hyperaktivní, to že bude tím.. na EEG mu nic nezjistili, neuroložka řekla, že se prostě budí a s tím nikdo nic nenadělá..
Máte taky takové dítě, které vám ještě celou noc nespalo? napište mi, ať vím, že v tom nejsem sama:)
 Risanka 
  • 

Re: Re: Nespat je otroctví!!! 

(12.8.2006 17:24:43)
Ahoj,
náš klučík má 21-mes. a taky jsme ještě jednu jedinou noc neprospali celou ... Kojila jsem do 15-mes, taky na usínání - odpoledne a večer. Pak se budil celu noc po 3/4hod., takže já už pak padala únavou a pláčem. Na radu dr. jsme odstavili, zlepšilo se to až v 18-mes. Od té doby se sice nebudí co 45 minut, ale střídají se období - někdy se taky vzbudil a nespal - nejčastěji zhruba od 02.00 od 04.00 h., ca. okolo páté pak zabral :) Asi dva měsíce celkem hezky mluví a teď má období mluvení ze spaní - prostě zpracovává zážitky, ze spaní vykřikuje kousky vět z toho, co přes den zažil. Taky se někdy budí s pláčem, ale pak se docela rychle uklidní. zatím jsme nehledali odbornou pomoc, ale na příští kontrole u dr. se o tom určitě zmíním - nevím, četla jsem, že do dvou let je to docela běžné, tak tak trochu vyčkávám, zda se to ještě zlepší nebo se taky necháme doporučit specialistovi...
 Kej,Luky85,Míla89,Tom17.2.05 


Re: Re: Re: Nespat je otroctví!!! 

(12.8.2006 20:18:25)
Když čtu vaše příspěvky-vidím nás a mladýho tyrana.
To je moje třetí dítě,třetí kluk a je zajímavý,že u prvních dvou nevím,co je to nevyspat se.Oba spali bez problémů,celou noc.V tu dobu se kojení nějak nepropagovalo a tak jsem kolila jen tři měsíce.Oba.Nebyli žádné prdy,žádné koliky,kluci spali a já taky.
Nechápu to do dneška.
To období spaní a spaní horší je u nás taky.Někdo říká,že je to tím,jak se mění tlak-počasím,někdo že je úplněk.Je fakt,že při úplnku spím blbe i já.Já už fakt nevím.V lékarně mají homeopatický sirup na uklidnění a můžou ho i hodně malá miminka-je na přírodní bázy-bohužel už nevím název-ale myslím,že se stačí zeptat.Nám zabral asi na týden,ale v tu dobu i jeden den byl zázrak.
Zkouším jednu radu za druhou,ale četla jsem že v týhle blbý době prostě děti málo spí.Ale proč to už tam nebylo.
 Dáša, Maruška 9 měsíců 
  • 

Re: Re: Re: Nespat je otroctví!!! 

(19.9.2006 20:46:36)
Ahoj všechny maminky a miminka,
tak jsem si myslela, že si tu o těch nespáčích přečtu něco pozitivního, ale zatím jsem jen v panice.Naše malá princezna je moc šikovná, usměvavá holčička, ale nespí.Jako malá měla baby koliku a tři měsíce proplakala skoro vkuse.Bojovaly jsme s kojením a s vypětím všech sil jsem ho udržela. Ve čtvrtém měsíci se vše trochu zlepšilo, kolika téměř odezněla a kojila jsem tak 3x v noci, plně skoro až do sedmého měsíce.Pak jsme začaly s příkrmy, malé chutnaly. Teď ale začala s jídlem lumpačit, vždycky se tváří hladově, sní trochu a dost, přes den kojení úplně odmítá. Má úplné záchvaty vzteku (od mala je trochu vztekloun). Přes den ji dávám umělé mlíčko. Podle doktorky je hladová a i proto se v noci budí. A jsme zpátky u toho spaní. V noci se budí a budí, někdy pomůže dudlíček, někdy chování, ale stále také tak 3x kojím. Jsem naprosto vyčerpaná s kojení, vstávání. Uvažuju, že s kojením už skončím, už jsem ho vybojovala jednou a nevím jestli to zvládnu znovu. Nevím, ale jestli to vyřeší i spaní. No tak jsem se alespoń trochu vypsala z únavy. Všechny zdravím a přeju maminkám i miminkám hodně zdraví a klidné noci.
Dáša
 Mac 
  • 

Re: Re: Re: Re: Nespat je otroctví!!! 

(20.9.2006 22:56:44)
ahoj, nerostou jí zoubky, syn (14 měs) taky nechtěl přes den jíst a vztekal se, kojila jsem ho častěji v noci,pak se vyklubal zub a byl klid.
 Petra, dcera 10let,syn6,5měs. 
  • 

Re: Re: Nespat je otroctví!!! 

(13.8.2006 11:20:57)
Opravdu v tom nejste sama, po 10letech jsme se rozhodli a já si říkám že jsem snad Matýska měla mít dřív, že to mám ze trest, od narození nespí ani přes den ani v noci, kojila jsem ho sice jen 2měsíce(dceru taky), pak jsem zas musela změnit mlíčko jelikož hodně ublinkával.Teď máme Nutrilon pro ublinkávající děti a je to ještě horší, protože tam je prý složka která udržuje jídlo v žaludku, ale je zas těžší takže ho víc bolí bříško, čaje kapky nepomáhali. A spaní je strašný, neměl nikdy potřebu spát(snad jen v porodnici spal nejdýl ze všech miminek), ani přes den natož v noci, už kolikrát jen sedím s hlavou opřená o postýlku a bojim se i lehnou, protože se pořád budí, chodíme po špičkách když náhodou zabere na víc jak dvě hodinky, jsem stále podrážděná, vzteklá, nadávám sobě i ostatním, všechno mě vytočí. Každý poradí něci jiného, ale na to se člověk nemůže spolehnout. A to je malému teprve půl roku, bůhví co mě čeká dál(do toho teď se nám prořezávaj zoubky-taky je veselo). Prý se to srovná ikdyž vy už máte dítko větší, holt si tím musíme projít každý po svém. Takže držme si navzájem palce ať to brzo skončía třeba nám to jednou ty rošťáci vynahradí jinak. Mejte se Petra D.
 Dana Buhajová 
  • 

Re: Nespat je otroctví!!! 

(28.11.2012 11:39:04)
Dobrý den, tak koukám, že nejsem jediná, kdo se potýka s problémem nespavosti..mame 3mesicniho syna a cim je starsi tim mene spinka...Mimochodem - dejte pozor na Nutrilon proti ublinkavani - pouzivali jsme ho taky a do cca 2vou tydnu mala zacala strasne plakat - duvodem byl prave Nutrilon proti ublinkavani - pac za jedno stejne ublinkavala a za druhe zpusobuje ze stolice je tvrda - mala se jednou nemohla ani vykadit a neslo to s prominutim ani tam a ani zpet az sem myslela ze snad pobezim na pohotovost aby to z ni vytahli...dokonce jsem pozorovala ze kdyz jsme malou dali na brisko tak plakala jeste vic - prave proto ze mela plna strivka..

No co se tyce nespavosti - na teto internetove strance jsem se nasla...velmi proto dekuji ze jsem si tak skvele rady mohla precist znovu...

Mile maminky, opravdu zkuste metodu "Cry it out" cili nechat vyplakat..zni to vetsine maminek strasne ale je to tak...Moje dcera plakala pred kazdym spankem at jsme delali cokoliv - nosili ji v ruce, prebalili, dali rektarni rourku, mazali brisko, kupovali specialni mleka proti kolikam - nic nezabiralo...az jsem cetla o teto metode - proste polozit dite do postylky a kdyz se rozplace tak odejit na par minut do jine mistnosti kde dite uslysim alespon tlumeneji...
Ono totiz kdyz stojite primo u decka tak nevydrzite ani minutu a navic vam to zacne brnkat na nervy...
Opravdu do cca dvou tydnu to zabralo - proste jsme se psychicky pripravili na kazde polozeni do postele - na cekani cca par minut - vraceni se zpet k postylce az jednoho dne jsme polozili malou do postele a cekali na rev a svete - nebrecela vubec...od te doby ji nic netrapilo..

Ted mame 4 mesicniho synka - kdyz byl malinky tak spinkal krasne ale cim je starsi tak je to horsi...
Vcera napr. usnul jen na hodinu pres noc a pak otacel hlavou ze strany na stranu a nakonec byl vzhuru - ani mleko uz na nej nezabira pac to by znamenalo ho krmit snad kazde dve hodiny coz by mi ani tak nevadilo ale on uz ani to mleko nechce...

Po dnesni drasticke noci uz holt pristoupim k metode Cry it out - nejsou to ani prdy co by ho trapili, vyzkouseli jsme vse a nic nezabira a myslim si ze chodit k decku neustale je akorat o tom ze si zvykne ze i v noci je tu mamina a tatik a udela si z nas otroky a to plnym pravem..pac mi mu to krasne dovolime...

Dnes mi i moje mamca rikala ze pozoruje ze kdykoliv maly zaknoura tak hned k nemu bezim - taky spatne ....Proc drive babicky stihali vse - od prani hadrovych plen a myti nadobi v ruce a prani, zehleni vareni a uklizeni a dnes to vetsina maminek nezvlada? Ja to vidim tak ze se ucime byt otroky svych deti - zni to strasne ale je to tak...

Mam sve deti moc rada ale vseho moc skodi....Nejsme roboti ale matky predevsim...a materstvi neni o otrocine a nespavosti x dni v kuse...je to o tom dat svym potomkum najevo ano jsme tu pro tebe ale v ramci moznosti - ne tak ze kdyz si vzpomenes tak budu vzhuru celou noc pac to je materstvi...neni to je otrocina...

Predstavte si napr. 8lete dite ktere bude chodit do skoly a najednou si vzpomene ze nechce spat - taky ho nenechate vzhuru jen tak - uz jen proto ze chodi do skoly napr. takze mu klidne reknete ne ted je cas jit spat...

Malemu diteti to nevysvetlite tak snadno a hlavne male dite neumi mluvit takze jedina reakce je plac...Myslim si ze tato metoda je opravdu vychovna a neni to o tom ze bychom byli spatny rodice ale o tom ze chceme svemu malemu potomkovi zaroven pomoci - pac nedostatek spanku mu zpusobi deficit a unavovy syndrom a ten zpusobi ze dite byt by chtelo spat uz ani spat nemuze - je to jako u dospeleho cloveka - kdyz bude mesic spat nedostatecne nakonec se dobelhate k poruse spanku...

Propo dnesnim dnem zkousim metodu - prijit k decku, ujistit ho ano jsme tu,ale ted je cas spinkat a necham ho v posteli a kdyz zacne plackat - bohuzel...jine reseni nevidim..

Dokonce jsem se na to ptala i nasi pediatricky a ta sama rikala ze cim casteji budu chodit k diteti a ono mou pritomnost bezpochyby uciti tim vic me zacne volat knouranim a plakanim a nakonec bude uplne vzhuru a bude si chtit hrat...

Vzhledem k tomu ze mam doma starsi dceru - 3letou - tak si nemuzu dovolit byt vzhuru celou noc a pres den fungovat pro dve deti, domacnost a v zaveru vecera i pro sveho partnera...

Navic je to tak jak to tu odborne pisou - vysledek bude to ze budu nervozni na sve deti a okoli a budu hledat priciny snad i ve slozeni vzduchu - a to opravdu nechci - pac jen vyrovnana matka dokaze vychovat vyrovnane a klidne deti..

Takze i kdyz se mi opravdu do toho nechce - nezbyva mi nic jineho a pokud to nebude fungovat vyhledam odbornou pomoc - stejne tak jak se pise na teto strance - rozhodne nebudu cekat rok ci dva zda se konecne vyspim...

On kdyby spal behem noci clovek alespon 4-5 hodin v kuse - nestezuji si - ale sitace nespat skoro vubec nebo jen hodinu v kuse - je opravdu kriticka a kazdy odbornik ji tak ohodnoti..Pac s nazorem - maminko s tim se musite smirit - ano pokud to trva 2 az tri tydny nebo pokud mate doma novorozene - ano je to logicke s tim se smirit da ale pokud mate doma starsi dite jak tri mesice a je to cim dal horsi nebo stejne tak s tim se smirit neda a hlavne neni duvod...


 Jana+Honzík 21,5 měsíce 
  • 

Re: Re: Nespat je otroctví!!! 

(14.8.2006 8:02:56)
Ahoj Zizu, nejsi v tom sama. Co se malý narodil, moc se nevyspím. Od narození nechce být v postýlce, tak přidaná válenda do ložnice a malý spí mezi námi. O prvních třech měsících nemluvím. Pláč, pláč, prdíky, moje dle doktora babyblues, docela dokáži pochopit, že některá maminka své dítě přestane mít ráda, ublíží, pokud dostane laktační psychozu, neměla jsem k ní daleko. Uvědomila jsem si to v momentě a dle doktora to tak bylo, kdy jsem na svého měsíčního syna křičela, aby už přestal brečet a byla vzteklá, zlá, ubrečená. Hrůza. Pamatuji si dodnes den, kdy mu bylo cca 2,5 - 3 měsíce, kdy jsem se trošičku vyspala a byl to přelomový den, kdy jsem opravdu začala mít své dítě ráda. Někdo to nepochopí,někdo ano. Dodnes usínáme jedině u prsa, někdy se stane, že usne sám, jednou dokonce už i s tatínkem. Do jednoho roku jsem vstávala pravidelně po dvou hodinách, a i nyní se nevyspím celou noc, ale už jsem si tak nějak zvykla, že se budí cca po těch dvou až třech hodinách na čaj, přitulí se apod. Říkám si, že může být ještě hůře. Pokud to jde, jdu si lehnout odpoledne s ním, abych načerpala síly. Nějaký vlastní pokojíček zatím nepřipadá v úvahu. Prostě čekám, až přijde správný čas. Nějaké vyřvávání nepřipadá v úvahu, začíná přitom zvracet. Trápíme se i s jídlem, ale to sem nepatří. Takže doufám, doufám a čekám na správný čas. A ty ještě kojíš, když je malému 2,5 roku? alespoň vím, že nejsem jediná, která takto dopadne, ale už si nestěžuji, beru to tak, že to tak je. Vůbec si neumím představit mít nyní další dítě.
 Zizu,syn 2,5r 
  • 

Re: Re: Re: Nespat je otroctví!!! 

(14.8.2006 17:44:42)
Díky za příspěvky! A Jani, my se taky trápíme s jídlem,už od 6 měsíců.Možná to bude mít nějakou spojitost,syn je hodně hodně živý.Kojím ho na spaní,ale chci přestat,jenže já se toho bojím,dokáže plakat i 3hod,velmi intezivně,dokud prostě vysílením nepadne a taky někdy zvrací..nebydlíme sami,už jsme dostali několikrát vynadáno,že si dítě neumíme uklidnit..tak vždycky vyhovím a nakojím ho..chtěli jsme další mimi,ale nezvládla bych to..
 Andrea a Adélka 25měs. 
  • 

Re: Re: Nespat je otroctví!!! 

(17.9.2006 22:48:50)
Vidím,že nespavých dětí je víc než dost,ale řešení moc není.Na naši berušku jsem vyzkoušela spoustu fíglů,ale nezabraly ani prášky na spaní...tak nás taky doktorka poslala k psycholožce,ale ta má zvláštní přístup a tak už ani jí nevěřím.Bohužel jsme skončily v nemocnici na kapačce a od té doby se bojí cizých lidí(měla vždy strach,cvičily jsme Vojtu),ale dnes je přímo hysterická.Psycholožka to nechce pochopit a vlastně nechce spánek řešit vůbec,že s tím nic neuděláme.Adélka je jinak docela hodná a nepřijde mi ani zvlášť hyperaktivní.Usínala sama večer i odpoledne,ale po návratu z nemocnice cca 10 dní,má i s tím problém,ale myslím,že to bude zase dobré.V noci se vzbudí a povídá si a to trvá až 2 hodiny,nemůže usnout.Samo,že musím být u toho,volá mámu a tak spím s ní v pokoji.Kdybych tam nebyla,tak ječí a brečí... Jsem už řádně unavená a ve stresu,ona po těch promluvených hodinách usne a já pak nemůžu :)Jako miminko do 4 měsíce spala velmi špatně,spíše se vždy uplakala do spánku a to někdy až do jedné v noci... Taky doufám,že jednoho krásného dne se vzbudí až ráno a už bude spát každou celou noc.A to přeju všem nespavým maminkám a miminkům.S pozdravem Andrea.
 Juddy+A+D 


Re: Re: Re: Nespat je otroctví!!! 

(21.9.2006 8:27:32)
Andreo, jak tak čtu, jsme na tom podobně. Mám 28 měsíčního syna. Vždycky špatně usínal, ale teď už je toho na mě opravdu moc. Večer jdeme spát v půl deváté. Je hodný, občas v postýlce kňourne, občas zavolá mami, ale prostě ne a ne zabrat¨. Někdy to trvá půl někdy hodinku. CCa ve dvě hodiny se probouzí a zase nanovo. Leží v postýlce, chvíleme kňourne, volá mami a tak. Tento stav trvá i dvě a půl hodiny. On ¨se prostě procitne - stejně jako plno ostatních dětí, s tím rozdílem, že ostatní děti hned nebo za chvilku usnou, ale on prostě zabrat nemůže. Někdy se třeba vzbudí ve tři, ve čtyři a vždy to trvá nejméně dvě hodiny, než usne. Pak třeba, když usne ráno v šest, tak spí i do půl desáté dopoledne, takže odpadá odpolední spaní a kolem páté je s ním k nevydržení. Já už mám to moje spaní taky rozhozený, pořád se budím, buď sama, nebo díky synovi. Tento stav už tvá dlouho, ale dřív to nebylo tak markantní, stalo se to tak dvakrát do týdne, ale teď už tak měsíce je to hrůza a stává se to 5x do týdne a já už jsem fakt vyřízená, nevyspalá. Plánuju, že s ním zajdu k doktorce, jsem zvědavá, co mi řekne a jestli mě někam s ním pošle, protože mi to fakt přijde nenormální. Máte někdo stejný problém?
 Gabriela Lokvencová klučina 2,5 
  • 

Re: Re: Nespat je otroctví!!! 

(6.2.2007 23:16:48)
Za pár dní nám bude 2,5 roku a s malým jsem ještě nespala.Zkoušela jsem snad všechno co mi kdo poradil - meduňka,ukolébavky,nechat ho vyřvat a nic.Když se narodil neusnul jinak než v kočárku a na kostkách,tak jsem v 8hod ráno vyrážela ven a to za každého počasí.A z kočárku jsem je slyšela jak sousedé říkali "muziku".Chodili jsme s muzikou z domu i domů.Když jsem se chtěla trošku vyspat napůl jsem ležela a malého jsem měla na prsou.Musím říct, že je to hrůza i nyní kdy malému je 2,5roku.Je pravda, že nevstávám 20x za noc ale stále tak 6x.I u nás v posteli se budí."Maminko mlíčko,dudu,plínku".Chvílema jsem s nervama na pochodu.Manžel je od rána do večera v práci a tak jsem na něj vlastně sama.Babičky moc teda spíš vůbec nepomáhají.Svůj pokoj zatím mít nemůže, protože stavíme.Ale věřím, že na podim se to třeba uklidní, kyž bude mít vlastní pokoj.
Kamarádky mají naplánované druhé děti a já? Já o dalším miminku nechci ani slyšet.Je pravda, že bych si nějaké mimi chtěla pochovat, ale pak vrátit.Když slyším - to druhé bude jistě hodné - tak si říkám jestli to mám ještě někdy podstupovat.Co když bude ještě horší?
Cítím se unavená vyčerpaná mamina, která se motá kolem plotny, pračky žehličky atd.Už ani nevím kdy jsem si připadala jako žena - přitažlivá žena.I když jdu ke kadeřnici mám malého sebou a tak je to se vším.Takže takové maličkosti si neužiju.Chtěla bych jíd do práce, kde věřím, že bych si odpočinula.Ale s tím nevyspáním nemám sílu.
Mamimky, které mají "mateřskou dovolenou" zavidím.Já si to nazývám "mateřské galeje"
 Jitka 2/02 a 12/05 
  • 

Re: Re: Re: Nespat je otroctví!!! 

(8.2.2007 23:58:07)
Ahoj Gabrielo,
ja mela se svym synem ty same problemy. Od narozeni se budil v noci i 20x a vse to skoncilo, kdyz mu bylo asi 3.5 roku a sel spat sam k sobe do pokoje (dudlik v noci nemel od 2 let, tak to tim asi nebylo). Od te doby spi dobre, jen sem tam se budi.
takze ti preji pevne nerviky, jednou to skonci a pak si poridis ditko druhe, a kdyz budes mit stesti, tak to bude spavec. Ja to stesti mam tak na 50%, nekdy spime a nekdy ne. :-))
 Evulik a Jájínek 


Re: Re: Re: Nespat je otroctví!!! 

(10.2.2007 21:21:09)
Ahojky mamíňi :o)
mám dotaz: Malému je 9 měsíců a stále se budí kojím minimálně(prcek si s prsem spíše hraje než papká) Chodím s malým na plavání a nedávno jsem zaslechla jak se maminky baví o nespavosti a jedna tam mluvila o nějaké metodě že prcka nechala po 3 noci plakat a malý ted spí celou noc, prý ten článek našla tady na RODINĚ, ale já ho prostě nemůžu najít byla to (nějaké jméno) metoda - jméno si nepamatuji. prosím poradte,kde bych měla hledat. Díky moooc
 Myšelka 


Re: Re: Re: Re: Nespat je otroctví!!! 

(10.2.2007 22:26:16)
Estivillova metoda.Knížku si můžeš objednat na netu,jmenuje se Dětská nespavost.Mám 10 měs chlapečka,který usíná zásadně u prsu,tak knížku právě studuji a zkusím,co se dá.
 adriana 
  • 

Re: Nespat je otroctví!!! 

(19.10.2008 9:31:33)
Dobrý den. Mám 2letého chlapečka. První 4 měsíce jsem díky kolikám spala jen 1h. Ještě teď se mi budí i 18x za noc. 2x do hodiny. Jsem zoufalá. Přitom je moc šikovný, chodí od 8 měsíce a je ve všem naopak dopředu. Nebojte, to já mám pocit, že jsem sama. Nikdo mi to nevěří a doktorka mi řekla, že když mi to vadí, mám si koupit panenku "šušu". Krásnou noc přeje Adriana.
 Bara, dcera 15 mesicu 
  • 

Re: Nespat je otroctví!!! 

(5.2.2009 16:28:18)
Mila Zizu,nejste v tom sama. Ja mam 15-ti mesicni holcicku, takze jeste netrpim tak dlouho jako vy,ale jinak je scenar uplne stejny jako u vas. Zatim prospala celou noc jen jednu a ja pochopitelne s ni. Take jsme navstivili detskeho neurologa, nic se nenaslo, na EEG jsme byli dnes. Je to strasne,ale kdyz jsem odchazela od toho doktora s tim,ze male nic neni, brecela jsem jako zelva. Jsem take uplne vyrizena, uplne.Je to strasne, ale vyzkousela jsme uplne vsechno,co mi kdo poradil, bez efektu. Metodou urvanani jsem za 1é dni malou aspon naucili vecer usinat.nezbyva nam nez vydrzet, u vas by to melo uz urcite byt brzy pryc, tak verte, nic jineho nam nezbyva.my take diky Bohu stavime,tak se velmi tesim na vlastni pokoj pro dite, co jsem slysela, muze to vyrazne pomoct.V nasem pripade hlavne mne, protoze ja uz mam tak rozhozene spani ze uz nespim ani kdyz dite spi a obcas dojde i na prasky... Tak verte ze ten detsky pokoj pomuze. Kdy byste chtela muzete se mi ozvat na skaloudovab@centrum.cz, spriznena duse potesi.... Bara
 SANY5 


Re: Nespat je otroctví!!! 

(27.10.2009 21:07:14)
Ahoj,ano,aj nas rocny syn, ktory sa do roka budil iba na 5min a po roku sa vsetko zmenilo,nespime niekedy aj celu noc. Cez den spi iba raz 1-2h,niekedy nespi vobec a v noci mu stacia 3h spanku a hrajeme sa. Nie je ani podrazdeny,iba sa chce hrat, ale nie sam. Zapneme svetlo a ide to. Niekedy to trva aj 4h v kuse, potom je unaveny zaspi na 1hodinu a zas...
Sme uz velmi unavení, ale stale si hovorim, mozno dnes prespi celu noc!!!
Najprv sme si mysleli, ze je to zubkami co mu rastu, ale na nomnebolo vidno ziadnu podrazdenost, ani unavu. Samasadivimodkial tolko esergie v takom malom clovieciku~:-D.
Zatial nemam riesenie co s tym, ale verim,ze to prestane a coskoro :-)
 katarina 
  • 

Re: Nespat je otroctví!!! 

(22.9.2011 10:16:20)
dobry den ,
uplne jak pisete.. od narozeni spi mala spatne.. v noci co 2 hodiny vzhuru,nebo 2 hodinove bdeni.. pres den kdyz byla miminko tak spala tak 20 minut v kuse pak rev.. dnes je male 21 mesicu a kdyz se zadari tak je jen 2 krat za noc vzhuru.. a to vzdy je velka slava.. no ovsem dalsich 70 procent noci je bud 5 6 krat vzhuru -stale kojim takze to znnamena ze je skoro celou noc prisata na prsu .,nebo jeste lepsi tak od 1 hodiny do 5 v noci je velmi svezi nechce spat .. to se s ni divam na tv.popravde receno toto jeji nespani mne znechutilo vsechno.. nevyspala a nervozni jsem skoro porad- a to sem byvala klidny flegmaticky clovek. pres den se nedokazu radovat z beznych pokroku co dela.. jednoduse receno nemam energii. chteli jsme do 3 let male pocit druhe dite,ale jednoznacne jsem uznala,ze bych se zblaznila. takze druhe dite nechci. doktorka rikala ze to potrva tak do 3 let .. jestli se do te doby nezblaznim pak odjedu na tyden pryc a budu spat cely tyden vkuse:) zvaidim vsem maminkam kterym dite spi.a neni zavisle na kojeni a tem co nespi preji hodne pevnych nervu.
 Helena (dcera Terezka 3 mesice) 
  • 

Re: Nespat je otroctví!!! 

(6.9.2006 13:36:24)
ahoj Silvo, tak to je opravdu nasup. Ja uz nespim 3 mesice a jsem z toho docela znicena. Terezka sice vecer usina sama, ve sve postylce, cca v 19-20 hod - podle toho, kdy vyjde krmeni. Neni s ni zadny problem. Potom se budi cca ve 23 hod a nasledne za dalsi 3 hodinky a potom uz zkracuje po dvou a k ranu po jedne hodince - peklo. Budi se kolem seste a uz chce byt aktivni. Nastesti v noci chce jen nakojit a pak opet usina ve sve postylce - snazim se nedelat prilis kompromisy (zatim je nevyzaduje :o)), protoze ja bych v noci s ni v posteli neusnula, mam hruzu, ze bych ji zalehla (i kdyz se to pry nestava), a tak bych asi spala jeste neklidneji nez ted. Pres den je skvela, po nakrmeni si hraje s hrackami, ktere ji pravidelne obmenuji - na hrazdicce. Poznala jsem, ze to je dobra investice. Nakoupila jsem ruzna chrastitka a plysaky - dostala jich dost od znamych a pridelavam je vsemozne k cemukoliv, co se ji muze dostat do rucicek. Sama se tak zabavi a potom vetsinou usne, tak na pul hodinky, nekdy i na hodinu. Jenze sama to urcite znas, take se Ti nechce spat vzdy, kdyz je moznost a tak jsem obcas pekne zbita... :-) Ted tady ctu, ze i jine maminky maji stejny problem a moc me to potesilo, tedy ne to, ze se take nemohou vyspat, ale to, ze nejsou vsechna ostatni miminka dokonala a jen ta moje holcicka je ciperka... Mam pocit, ze vsechny moje kamaradky a zname maji dokonale deti, ktere spi, papaji, nezlobi a vubec jsou desne uzasne - uz mi to hrozne lezlo na nervy, tak tim chci rict, ze jsem rada, ze v tomto "boji" nejsem sama!!! :o) Preji Ti brzke zlepseni! Helena.
 Klára + Vojta 5/06 


nemůže usnout 

(7.9.2006 18:06:12)
Ahoj maminky.
Já vím, že tady řešíte nespavost miminek, s tím naštěstí problém nemáme, ale nenašla jsem kde jinde se zeptat.
My máme problém s usnutím. Vojtovi jsou 4 měsíce a nedokáže usnout sám v postýlce (jen večer po koupání). Ale během dne i když vidím, že už je děsně unavený (vyžaduje spánek mezi každým jídlem), tak jak ho dám do postýlky,tak řve jak o život a to vydrží i 10minut - dýl už nevydržím já. Usne jedině při chování. Mám strach, aby si na to nezvykl tak, že ho budu chováním uspávat ještě ve dvou letech, ale nechat ho brečet mi příjde drastické. Kdyby šlo jen o chvilku, ale nám se ještě nepovedlo, aby se vybrečel do spánku. Myslíte, že mám být drsná a nechat ho brečet dokud neusne???? Nebo nemáte nějaký fígl???
 Jarma (dvě děti) 
  • 

Re: nemůže usnout 

(7.9.2006 20:05:54)
Usínání přes den jsem tedy moc neřešila, protože jsem to považovala za "dočasnou" věc, důležitější bylo naučit děti usnout večer. Přes den jsem udělala přesně to, co nejrychleji vedlo k usnutí - chování, kojení, houpání na míči... prostě, co fungovalo :) Později stejně dítě přes den přestane spát, tak proč se namáhat ho učit usnout :) - to je můj názor.
 Kej,Luky85,Míla89,Tom17.2.05 


Spaní přes den  

(8.9.2006 11:55:03)
Abyste si holky nemyslely-mám tři děti,takže nejsem žádná nezkušená mamina a opravdu se pokouším vám poradit jen to co jsem sama zažila.
Usínání přes den bych asi taky neřešila-miminko je ještě maličké a máma nablízku je pro něj to nejlepší,takže chování a muckání je úplně normální.Ono to časem tak vyžadovat nebude a odbourá to samo.Taky jsem to dělala.To vyřvání bylo až když byl kluk větší a dělal si z nás legraci-oni jsou hrozně vyčůraní.Fakt už jsme padali na hubu únavou,ostatní metody selhali a tahle zabrala.Už je klid a mladej usíná sám a v pohodě.
Mimi si to přes den postupně upraví samo.A venku v kočárku spí?????????
 Klára + Vojta 5/06 


Re: Spaní přes den  

(8.9.2006 13:49:39)
Holky strašně moc děkuju za názory. Fakt moc, uklidnily jste mě, já jsem vyblázněná z těch lidí okolo, co mi tvrdí jak ho rozmazlím atd....ale nechat ho plakat mi dělá děsně blbě. Tak jsem moc ráda, že píšete to co píšete :)))) V kočárku usne po krátkém breku sám a na noc usne taky sám, celkem bez problémů, když nepočítám milionkrát vypadlý dudlík, ale to je v pohodě.
 Kej,Luky85,Míla89,Tom17.2.05 


Re: Re: Spaní přes den  

(8.9.2006 15:08:38)
To jsem fakt ráda,že jsi se uklidnila a hlavně-na lidi okolo se vykašli,oni tvoje mimčo doma nemají,staráš se o ně ty a tvůj muž.Jde o to,abyste byli spokojený a taky vyspalý-to je to nej..pro vás i miminko.Takže si nedělej starost,děláš to tak jak má být a časem uvidíš,co dál.A ozvi se.Ahojky
 Naďa+Evička 
  • 

Cestovní postýlka 

(9.9.2006 11:10:32)
Ahoj maminky, chtěla jsem se zeptat na vaše zkušenosti s cest. postýlkou. Ráda bych si nějakou pořídila - k babičce a na návštěvy, ale vůbec netuším kterou. Jaký je mezi nimi rozdíl? Dík za každou radu.
 Vlaďka (Vojtíšek 3,5 měsíce) 
  • 

Re: Cestovní postýlka 

(18.9.2006 15:10:11)
Ahoj, taky jsme řešili spaní u babiček a rozhodli se pro koupi cestovní postýlky. Doporučuji si připlatit za závěsné lůžko, nebudeš se muset k dítěti sklánět až téměř k zemi (standartně je matrace cca 15 cm nad zemí)- v noci kojím každé 2hod, tak mi záda poděkují :-) Výhodou je, že se na zavěšeném lůžku dá dítě houpat, takže ti lépe usne. Koupili jsme postýlku Apollo od Baby-point, kromě závěsného lůžka má také přebalovací podložku, pojistku proti náhodnému složení a kolečka.Kromě spaní se tyto postýlky dají využít jako ohrádka na hraní, jsou částečně síťované a mají často boční výlez.Přestože nejsu technicky nadaná, složit i rozložit jsem ji zvládla sama během 10 minut :-) Už jsme ji několikrát vyzkoušeli a jsme s ní max spokojení! Zkus se pro orientaci podívat na stránky bazarkocarku.cz, jsou tam obrázky i s popisky.
 Markéta - 7měsíční dcera Nella 
  • 

Re: Nespat je otroctví!!! 

(8.1.2010 20:06:23)
Ahoj maminky, moje druhá dcera také ted moc nespinká, je to fakt mazec. Ale první byla ještě horší, tak ani nedudala, takže to byl pořád řev!! S první to trvalo do 2,5 - 3let a to jsme k ní chodili jednou i 30x-jsme si psali i denní-hrůůůza!! Ale přežila jsem to! Manžel i pomohl, ale jezdí často pryč, tak aspon víkendy!!
Tak ahoj a pevné nervy!!!

p.s. ted je první dcerce 10let a od 3 let spí celou noc a ráno se jí nechce vstávat do školy!!! papapa
 Mirek 
  • 

Re: K dětské nespavosti. 

(18.12.2006 11:29:30)
ahoj,
dekuji vsem za články.Nejem sice matka ,ale zato otec 2 dětí:Alešek 5let,Anetka 5dnů. Alda nespal 3 roky celou noc a dělali jsme vše možné.-Nic_ Jediné ,co pomůže je dospávat,jak jen to lze.Malá se nám tedka budi každou noc od 22-4 ráno a pláče .. . pokud neexistuje nic osvědčeného a zdravého,tak pánbů s námi.. další dítě ,bohužel už ne. DRŽÍM PALCE !!!
 Irush 


Re: Re: K dětské nespavosti. 

(18.12.2006 14:11:23)
Naše malá dělala to samé. V porodnici byla v pohodě a spinkala klidně 6 hodin v kuse a jak jsme přijely domů, vřískala a vřískala ve dne, v noci... Byla jsem z toho nešťastná, myslela jsem, že jí vadí něco doma... Pořád jsem zkoušela jí uložit, vyhřívala jsem jí postýlku, dávala do zavinovačky... Na nic jsme nepřišli. Byla v klidu jen když jsem ji měla v náruči ve vzpřímené poloze jako kdybych ji nechávala odříhnout. Takhle jsem s ní chodila a spala a seděla a pořád ji zkoušela ukládat. Až ve více než dvou měsících najednou šup a zůstala ležet bez pláče... Asi je jedno z těch dětí, kterým se stýská po tlukotu srdíčka... Spala ale pořád špatně, tak jsme v 10 měsících začli s Estivillem a spíme celou noc a dvakrát denně po hodině už dva měsíce :-)
 Martinka, syn Vojtíšek (14m) 


Re: Re: Re: K dětské nespavosti. 

(18.12.2006 19:52:37)
Ahoj Irush,

měla bych na tebe otázku. I my asi před 2 měsíci začali s Estivilem - v noci nám metoda pomohla, ale ve dne malý zabere jen u prsa - ani procházky už nepomáhají. Spinká tak 1x denně 1-2 hodiny, ale bývá dost unavený, takže bych ráda, aby pospinkal více, protože je pak akorát nevrlý..bohužel se nám ve dne zatím vůbec nedaří.

Spinká ti brouček ve dne v postýlce (položíš a jdeš) nebo v kočárku,... Zajímalo by mě, jak ve dne ukládáš. My totiž zkoušeli i ve dne E. metodu, ale bohužel bez úspěchu - jak dám malého do postýlky, nějak se najednou probere a divočí.

Jestli máš nějakou radu ohledně dne, budu moc ráda. Díky a hezký večer!
 Antonela 


noc 

(18.12.2006 20:22:02)
Ahoj Martinko a všichni,obracím se na Vás s prosbou.Dcera usíná sama - ve dne i v noci.Probudí se jen jednou někdy vůbec.Jenže když se vzbudí kolem 4 hod.,tak nechce usnout sama.Dnes jsem u ní stála 40 min.Ona dělala, že spí, ale jak jsem odcházela tak se probrala.Když odejdu, tak pláče. Jednou se probudila až v 6.38 vypila mléko a spala dál.Ale už s náma v posteli.To by mi v tuto dobu nevadilo. Běžně stáváme mezi 7.45 - 8.20. Co s tím? Moc si nestěžuju, ale kdyby to šlo, tak budu ráda za pomoc
 Kateřina, syn LUKÁŠEK ,7měsíců 
  • 

Jak zdolat nespavé ditě 

(9.9.1999 22:54:37)
Z tohoto článku, příspěvku nebo rady jsem vyzkoušela místo čaje obyčejnou převařenou vodu. Jestli jsem uspěla nebo neuspěla o to spíše nejde. Moje kamarádka Anička, když přišla z porodnice vyzkušela misto kojení dát čaj. Ano ona uspěla, já ale ne. Začal pít čaj jako by to bylo mléko. A to časem vyvrcholilo, když zjistil že si může vybrat. Někdo může podotknout, že si zato můžu sama. Ano má pravdu. Když nechtěl čaj, tak jsem vstala a šla poctivě svého miláčka nakojit. Když nechtěl ani to ani to, tak jsem vstala a utěšovala. Jenže ten můj klučina má maminku šikovnou. S pochopením mého chotě, maminky jsem začla praktikovat úplně neco jiného. Ze začátku to bylo velice těžké, hra s nervy kdo vydrží a vyhraje. Jenže v téhle hře to malé škvrně prohrálo. Knížky jsou chytrý, ale všechno tam není. Abych se konečně v polovině 6 měsíce vyspala (jinak jsem vstávala po půlnoci po 2 až 3 hodinách) jsem našeho Lukáška nechávala brečet tak dlouho až usnul. Nebudete věřit,ale 3dny ty byly velece těžké. Vybrali jsem si proto raději čtvrtek, pátek a sobotu a v neděli šlo dětátko k babičce a my jsme prospali celý den. Ale zaručený úspěch.Nikdo by nevěřil jak to zabere. Oni jsou pekně mazaný už od malička. No a co se neděje teď. Už nechce mlýčko, to prý stačí přes den, ale budí se opět, a to že prý má žízeň. Tak jsem zkusila Vaši radu, místo čaje vodu. No můžu Vám říci, byla jsem v šoku. To mu je snad jedno co dostane, jen když někdo z té postele vyleze. Takže opět všechno začalo od začátku. Jen to tvralo 2 dny. A to se dá vydržet. Má to zaručený úspěch. Jen to vědět o neco dříve, člověk mohl vypadat už dřív líp a hlavně mohl být fit a plný síly. Chce se to nebát, vždyť mají od nás skoro všechno, tak proč jim taky někdy neukázat kruhou stranu mince. Tzv. už niky nebudou první a vždycky nad nimi někdo bude. Svým způsobem, čím dříve to pochopí tím je to lepší pro život. A poslouchat se musí. Vždyť je máme radi, ale přehánět se nemá. Dneska,už nám je 7 měsíců pryč a vážíme 8,20 a měříme 72 cm, takže se namá špatně. Výchova našich dítek se musí brát sportovně. Vaše čtenářka Kateřina
 Gábina, roční Anička 
  • 

Re: Jak zdolat nespavé ditě 

(1.3.2000 21:56:22)
Milá Kateřino,
obdivuji!!! váš přístup k vašemu vlastním dítěti - "co nejdříve mu ukázat druhou stranu mince, přeci není ten nejdůležitejší!!" Radši ho utípnu co nejdříve, hlavně ať se vyspím. Obdivuhodné.
Já moji Aničku nepovažují za malého tyranizujícího skrčka, který nemyslí na nic jiného, než vymyslet další tyranie na své nebohé rodiče. Snad proto jsem neměla tu sílu ji nechat tři noci řvát. V noci se budí, často ji chováme, část noci spí u nás v posteli - a je to zdravé, spokojené, smíškové mimino se šibalskýma očičkama. Pro mě už vždycky bude ta první - hm "poslouchat se musí, čím dřív se to naučí, tím líp" - jen ať z nich jsou uťápňutý ňoumové, se kterými si každý dělá co chce. Hlavně když nevotravujou!!!!!!
Gábina
 Evelyna, 2deti 
  • 

Re: Re: Jak zdolat nespavé ditě 

(17.2.2002 16:45:42)
Mila Gabino,
delat diteti, co mu na ocich vidno, je sice pekne, ale vychovne to nikam nevede. Urcite zasady je mozne budovat odalicka. Zastavam tez nazor, ze deti se mohou nocnimu spani naucit. Par hodin kriku lze rodicovsky vydrzet, bohate a vetsinou dlouhodobe je vyvazi nauceny podmineny reflex ditete "tma = klid a spanek, muj krik nema valny vyznam". Zivot vsech zucastnenych je pak zajimavejsi a s odpocinutou matkou jiste i vice tvurci.
 Petra. syn 9 měsíců 
  • 

Re: Re: Jak zdolat nespavé ditě 

(12.1.2005 17:49:34)
Mam podobnou zkušenost jako paní, které jste odpovídala. Přečetla jsem si vaší odpověď a mohu říci, že já nechala syna také vybrečet, teď už v noci spí celkem dobře a je to také usměvavé miminko jako Vaše dcerka. Takže tato metoda, i když se zdá poněkud drastická, nenaruší psychický vývoj miminka, a přispěje k psychické pohodě maminky, která se pak může perfektně věnovat miminku protože je odpoatá a neusíná "za chůze"
 Eva 
  • 

Re: Re: Re: Jak zdolat nespavé ditě 

(4.2.2005 13:13:13)
Vidim,že nejsem sama,kdo usíná za chůze. Mám 2 děti, holčička má 4 roky a chlapeček 7 měsíců. Taky jsme zkoušeli nechat malého vybrečet, ale protože ma malý větší výdrž než my a navíc by mohl vzbudit sestřičku,tak nakonec stejně vždycky skončí u nás v posteli. Nejhorší na tom je,že ani to nepomáhá a Mareček se stejně pořád budí. A to skoro každou hodinu. Prso už moc nechce,tak jsme mu dávali nejdřív čaj,pak převařenou vodu(to na radu doktorky,protože mu to prý moc chutná a kvůli tomu se budí) a výsledek žádný. A nehorší na tom je,že náš malý pán je ve 2 hodiny ráno vyspaný a tak do 5 si chce vykládat,hrát atd. Jsem už pomalu smířená s tím,že to asi máme v rodině. U dcery to mělo průběh stejný a začala spávat celou noc až když se narodil syn a to jí byly 3 roky a 4 měsíce. Přeji všem maminkám pevné nervy!
 Eva 
  • 

Re: Re: Re: Jak zdolat nespavé ditě 

(4.2.2005 13:13:30)
Vidim,že nejsem sama,kdo usíná za chůze. Mám 2 děti, holčička má 4 roky a chlapeček 7 měsíců. Taky jsme zkoušeli nechat malého vybrečet, ale protože ma malý větší výdrž než my a navíc by mohl vzbudit sestřičku,tak nakonec stejně vždycky skončí u nás v posteli. Nejhorší na tom je,že ani to nepomáhá a Mareček se stejně pořád budí. A to skoro každou hodinu. Prso už moc nechce,tak jsme mu dávali nejdřív čaj,pak převařenou vodu(to na radu doktorky,protože mu to prý moc chutná a kvůli tomu se budí) a výsledek žádný. A nehorší na tom je,že náš malý pán je ve 2 hodiny ráno vyspaný a tak do 5 si chce vykládat,hrát atd. Jsem už pomalu smířená s tím,že to asi máme v rodině. U dcery to mělo průběh stejný a začala spávat celou noc až když se narodil syn a to jí byly 3 roky a 4 měsíce. Přeji všem maminkám pevné nervy!
 Majdalenka, Mikuláš a Marjánka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Jak zdolat nespavé ditě 

(14.2.2005 21:36:58)
Mám stejnou zkušenost, tuto "katastrofu" mám v rodině potvrzenou 3 generace dozadu. Děti začínají spát až po 3. roce, potřeba diskutovat po 2. až 3. hodině v noci je běžná, přitom přes den nedospávají. Celkově spí málo. Třeba vás utěší, že to prý bývají mimořádně inteligentní děti :o)
 Evča 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Jak zdolat nespavé ditě 

(15.2.2005 10:44:06)
Ahoj Majdalenko,děkuji za útěchu. To o té inteligenci mi říkala i naše dětská doktorka. Je pravda,že malá je chytrá jak čert. A je pravda,že když jsme to přežili jednou,tak to určitě přežijeme i podruhé,ale i tak jsme včera zkusili nechat malého vyplakat a ještě ty 2 dny to zkusím. Ale pokud to nebude mít žádný účinek,tak to holt budeme muset vydržet. Přeji všem pevné nervy.
 Petra 27let, syn Radeček 6 měsíců 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak zdolat nespavé ditě 

(14.3.2005 7:33:51)
ahoj všichni,již týden s manželem sledujeme tyto stránky.Hledáme radu, jak na toho našeho malého nespavce.Usíná někdy u prsu, jindy nakojený sám v postýlce.To je celkem v pohodě,ale pak se každou hoďku budí a chce buď opět nakojit nebo napít(daváme jen koj. vodu).Ráno je Radeček čilý,ale já jsem "vybitá".Nemám to srdce nechat ho "řvát" v noci,co když něco potřebuje?Taky mu někdy stačí zazpívat ukolébavku, ale to mě probudí stejně, jako když ho kojím.Poradíte mi? S pozdravem Petra
 Petra, Dominiček 12 měsíců 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak zdolat nespavé ditě 

(22.3.2005 13:58:38)
Bohužel asi žádná rada neexistuje, já už jsem sem přízpěvky psala, nechala jsem malého vybrečet (tehdy mu bylo 9,5 měsíce) a začal se budit jen 3x za noc. Jenže postupem času to přestalo, budí se opět po hodinách jako Vá Radeček a usne jen po napití. Nechat ho vykřičet "nejde", protože křičí čím dál víc, začne být hysterický a pak už nemůže usnout vůbec. Takže už nevím co dělat, asi nezbývá nic jiného, než se s tím smířit a doufat že to jednou přestane (jak jsem se tady někde dočetla)
 Simona,Dan 14měsíců 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak zdolat nespavé ditě 

(14.10.2005 11:34:20)
Jsem ráda, že jsem našla tyto stránky.Ano, je to beznaděj...Malého jsme také zkoušeli nechat několik dnů vyplakat. Na chvíli to pomohlo, pak se budil 2-3x za noc.Ale po čase se to vrátilo do "stejných kolejí".
U Danečka je úspěch když se do půlnoci neprobudí. Avšak po půlnoci nastane jeho doba, kdy se prostě procitne a domáhá se pozornosti,čaje atd. To vydrží až do čtyř hodin ráno.Ani mléko nezabírá.. Když měl půl roku, tak jsme si říkali, že se to po roce spraví. Sváděli jsme to na zoubky,koliku atd. Asi opravdu jediné řešení je čas. Ikdyž je to opravdu hodně pro nás matky, tak stejně nám nic jiného nezbývá.
Přeji všem maminkám, které mají stejný problém ať vydrží a neztrácejí naději.
 Mirka, Kubíček 5 měs. 
  • 

Re: Re: Jak zdolat nespavé ditě 

(19.2.2006 21:38:57)
Milá Gábino,
klobouk dolů, jestli jsi schopná a ochotná vstávat několikrát za noc k ročnímu dítěti a ještě jej nechat část noci spát ve vaší posteli. Obdivuji to a fakt i Aničce docela závidím. Ovšem mě to moc výchovné nepřipadá. Každopádně jestli to Tobě a Tvému namželovi nevadí....
Osobně ale obdivuji, jak jsi schopná ještě fungovat přes den, stíhat celou domácnost, výchovu dítěte atd... zřejmě jsi superžena!
Já jsem narozdíl od Tebe odporná harpie, ale Kubíčka jsem po 3 nocích na konci 4-tého naučila spát 7 hodin v kuse, tzn od 20.00 h do 3.00 h, pak je mlíčko od maminky v 6 a v půl osmé se vstává. Protože vstávání 14 dní po 1,5 až 2 hodinách ze mně udělalo chodící zombie, která s nekonečným vyčerpáním sotva zvládla domácnost ale již nebyla skoro schopna se broučkovi věnovat. Mimchodem - po tom noční mrošambó to nebylo zrovna odpočinuté miminko, ale hotový ukňouránek. Navíc nechtěl spát ani přes den.
Každopádně stačili pouze tři noci, kdy jsem k němu nevstala. Stanovila jsem si hranici 4 hodin bez maminky - Kubíček plakal 5-7 min. poprvé, poté usnul, pak se zbudil za 4 a čtvrt hodiny, dostal mlíčko... takto se to opakovalo první noc. Druhou noc to samé, ovšem pláč trval tak 2-3 minutky. No a třetí noc už to bylo jen zakňourání.
Upozorňuji, že toto jsem dělala po konzultaci s mou porodní asistentkou, která mi řekla, že dítě v tomto věku už by mělo v noci alespoň 6 hodin bez jídla vydržet. Podle ní jsem měla 2 varianty: buď ať vstává tatínek - ovšem to se u nás jaksi neujalo, nebo již zmíněná metoda nevstávání. Naštěstí to zabralo přímo skvěle, až mne samotnou překvapilo, že se brouček utišil sám za tak krátkou dobu.
Ovšem delší spánek je vidět jak na mě, tak na synkovi - od té doby je to naprosto pohodové miminko, skoro žádný pláč, ani knourání, pořád pusinku od ucha k uchu, uričtě mu to taky prospělo, stejně, jako mně.

 Vlaďka, 5-ti měsíční holčička Michalka 
  • 

Re: Re: Jak zdolat nespavé ditě 

(17.9.2006 15:08:32)
Naprosto souhlasím !!! Pro svoje miminko dělám první i poslední. Má v rodičích všechno, touží po jejích přítomnosti, tak proč to těm malinkým tvorečkům odpírat. Je mi jedno, že se nevyspím, že se celý svět točí okolo mé malé holčičky, hlavně že je spokojená ona !!! To je úděl maminek !!!
 Marcela, Jakub 14 měsíců 
  • 

Re: Jak zdolat nespavé ditě 

(2.3.2000 21:52:25)
Ani můj chlapeček v noci moc nespí a to je mu 14 měsíců a vstává takhle už 9. měsíc. Je pravda, že mě občas přepadaly návaly vzteku z toho, že se nemohu vyspat. Jakub vstával donedávna asi tak 8-10x za noc. Teď (jsou to tak tři neděle)už se zlepšil a je vzhůru přibližně 4-5x. Dostane čaj, pohlazení, občas pochování, lehne a spí. Ale znám i to, že se probudil a než usnul, uplynula hodiny a půl. Do postele ho nebereme, protože jsme zjistili, že ze všeho může být během dvou dnů zvyk. Jednoho uspávacího jsme zlozvyku jsme se už zbavili a šlo to dost špatně. Naučila jsem se teď téměř každý den chodit spát po obědě s Kubíkem, takže sbírám síly odpoledne. Milé mamky, nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř (můj manžel se prý budil do dvou let!).
Marcela
 Milan Gargel 
  • 

Re: Re: Jak zdolat nespavé ditě 

(2.3.2000 22:30:34)
Jestli mohu poradit, tak si nechte v první řadě prověřit, zda není postýlka umístěna v geopatogenních zónách. Působení GPZ na lidský organizmus je velmi škodlivé, ovlivňuje celou řadu nemocí a jedním z průvodních jevů je právě špatný spánek.
Bližší informace o geozónách a jejich působení na člověka si můžete vyžádat na adrese: mgargel@iol.cz
 Simona+Daniel 14měs.+David 15let 
  • 

Re: Re: Jak zdolat nespavé ditě 

(15.3.2000 23:35:09)
Mám stejně starého synka a za celých 14 měsíců jsem nespala déle než tři hodiny v kuse.Přes den nespí déle než hodinu a půl.Ráno když se "probouzím" jsem pevně odhodlána, že jakmile Daniel půjde přes den spát, taktéž okamžitě ulehnu.Dopadne to vždy stejně.Jakmile usne chci stihnout co nejvíce práce.Protože kojím každé dvě hodiny zkoušela jsem pít bylinkové čaje na spaní aby prostřednictvím mléka působily na malého nespavce.Oči se klížily jenom mě.V noci odmítá jakékoliv jiné tekutiny než mléko a nemohu ho nechat brečet protože by budil staršího syna/byt1+1/.Jsem s klukama sama,takže nikdo jiný k němu vstát nemůže.
Nestěžuji si ,ale už se těším až se vyspím.Zatím mi nebyl schopen poradit ani dětský lékař.
 Majka, 5letá Zuzka, 16měsíční Adam 
  • 

Re: Re: Re: Jak zdolat nespavé ditě 

(13.4.2000 22:14:42)
Tak víte co, zkuste to, co teď zkouším já. Navštivte dr. Kabelkovou - homeopatku. Naordinovala mému malému nespavci jakési kuličky, které by mu měly pomoci uvolnit Eustachovu trubici - stále má problémy se zoubky a s oušky. Je-li toto hlavní problém jeho častého buzení (vedle kojení - ale to snad už brzy ukončím), pak doufám, že se dočkám nápravy díky zmíněným kuličkám. Schválně nepíšu jaké - doktorka by Vám jistě předepsala zase něco jiného, individuálně na Vašeho syna.
Přeju Vám i sobě klidné noci. Majka
 Marcela, Jakub 16 měsíců 
  • 

Re: Re: Re: Re: Jak zdolat nespavé ditě 

(2.5.2000 21:58:52)
I my jsme byli u homeopata, už na dvou návštěvách a zatím to nikam nevedlo. Místo nespavosti nám léčil vztek. Máme jít ještěna třetí návštěvu a vůbec nevím, jestli tam půjdeme.
Marcela
 Pavlína + Vendulka 20 měs. 
  • 

Re: Re: Re: Jak zdolat nespavé ditě 

(26.1.2003 14:06:06)
Vidím,že nejsem sama,kdo má podobné problémy.Když tak kolikrát poslouchám vyprávění svých známých i příbuzných,nabývám dojmu,že jsem sama na světě,kdo má problémy s nespavcem,alespoň tohoto věku.Všeichni mne vždy ubezpečovali,že " se říká,že v půlroce se to zlepší"..pak zase " říká se,že v roce..." blablabla..Teď je nám již dvacet měsíců,a problém se spaním přetrvává dál.Navíc také ještě kojím,v noci tak 4 - 5 x,ponejvíce pak k ránu,kdy mnohdy kojím i 30 - 40 minut vkuse.(I když mne všichni vždy přesvědčovali,že takto dloho se kojit dítě prostě nemůže,že pak si s prsem jen hraje,já jsem opačného názoru,nebo´t stále pozoruji,jak polyká.) .Kombinace kojení + probdělé noci je opravdu strašná,leč nemám sílu dcerku zatím odstavit,t.č. již spíše z psychologic. důvodů,z nutrič. hlediska již zřejmě kojení v tuto chvíli nějaký větší efekt nemá.Navíc - nejsem si jista,že radikální ukončení kojení by problémy se spánkem vyřešilo,ba naopak.
Během dne miminko spí takévelice sporadicky,pokud vůbec,tak max. hodinu a půl vkuse,opravdu ,nevím,kde bere tu energii.Pdotýkám,že jinak je dcerka nadmírnu všetečná,zvídavá a veselá,po fyzic. stránce jí,doufám,teké nic nechybí,je výborný jedlík,krom mléka dostává maso,zeleninu,jogurty..atd.,snažím se dodržovat zásady zdravé výživy.Tak nevím.
P.S.: Za poněkud chaoticky sepsané myšlenky se omlouvám,píšu,jak mne to napadne,víceméně automaticky,jelikož jsem v neustálém spěchu a můj mozek se od porodu ještě nestačil pořádně vyspat : -))
 Stana a 6-ti mesicni Karolinka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Jak zdolat nespavé ditě 

(26.1.2003 22:28:20)
Jak to tu tak procitam, rikam si, ze muzu byt stastna. :-))) Karolinka se mi budi max. 1x za noc. To ale zacala tak od 5-ti mesiců (zacli ji totiz rust zoubky) Drive se budivala az tak kolem 5-te hodiny, nakojila jsem ji a okazite spala dal. Pokud se vzbudila driv, dostala cajicek a spokojene spinkala dal. Ted se budi tak mezi 0:30 a 2:00 hod. Pripadalo mi ale divny, ze uz ji cajicek nestaci, neusne, dokud ji neakojim. Tak jsem se asi spis chtela poradit, jestli uz ji nemam zacit davat na noc nejake kasicky.
 Lída. 


Re: Re: Re: Re: Re: Jak zdolat nespavé ditě 

(26.1.2003 22:35:26)
Ahoj Stáňo,
jak jsem tak sledovala debaty holek, co už kaše dávájí, shodují se, že na spaní to žádný vliv nemá...
To bych tomu našemu dávala kaše i k obědu :-)
L.
 Lenka (Jája 8 m) 
  • 

Re: Jak zdolat nespavé ditě 

(2.6.2005 8:22:30)
Naše malá se v 5,5 měsících budila po dvou hodinách celou noc, začli jsme dávat kaše na noc, ale kaše samy o sobě nám nepomohly. Pomohly ovšem jinak - když Jája dostala kaši, už jsme se nebáli, že má hlad, a nechali jsme ji vybrečet. Neměli jsme teda nervy na to, nechat ji řvát celou noc, tak jsme to dělali tak, že jsme postupně prodlužovali. Poprvé jsme ji nechali brečet první buzení, když se probudila znovu, tak jsme jí hned dali napít. Další den už první buzení vypustila. Takhle jsme se dostali na dvě vstávání (ve 4, v 6 a pak už jsme vstávali). To mi vyhovovalo, protože jsem měla odpito z obou prsů a nemusela jsem chodit s balónama.
Strašně moc mi v tomhle pomohl manžel. Já bych to sama rozhodně nezvládla a dál bych otročila a vstávala. Když jsme začínali, tak jsem na něj hystericky křičela, jak může to škvrně nechat tak plakat, ale když to zabralo, poděkovala jsem mu.
Teď je malé 8 měsíců, má 3 příkrmy za den a budí se v noci opět tak 4x. Proč? No ona se občas cvičně v noci vzbudí. Pokud jsme zrovna byli někde, kde jsme ji nemohli nechat brečet, nebo jsme si řekli, že jsme děsně unavení, a dostala napít, tak se pochopitelně začla zase budit.
Poslední měsíc jsme k ní vstávali a krmili už bez debat, protože malá začla v postýlce vstávat. Jakmile se vzbudí, obrátí se na bříško a stoupne si. Takže jsme museli počkat, než přestane padat a začne jistě sama stát. Teď jsme ji už zas začali "vychovávat", takže jakmile se v noci vzbudí a stoupne si, vstaneme, položíme ji, pohladíme. No snad to zabere.
 Lída. 


Re: Re: Re: Re: Jak zdolat nespavé ditě 

(26.1.2003 22:38:46)
Ahoj Pavlíno,
staršího syna jsem taky kojila dlouho a taky se budil. Jak jsem se koukala na poznámky, souhlasí i to 5x ve 20 měsících :-)) Kojit jsem nepřestala (psychol. důvody... :-)) a jemu se spaní zlepšovalo samo. Ve dvou letech se budil už jen jednou.
L.
 Alena,4roky a 6 mesicu 
  • 

Re: Jak zdolat nespavé ditě 

(24.11.2000 17:22:33)
Rozhodne nesouhlasim s vasim nazorem, podle udaju 8kg a 72cm lze sice rici, ze dite prospiva, ale urcite NE, ze se ma dobre a je stastne.
 Blanka, syn 


Re: Jak zdolat nespavé ditě 

(22.2.2002 14:34:59)
Náš synek se přestal budit v momentě,kdy spal v pokoji sám.Ať jsme byli jak jsem mohli jen být tišší,stejně se v noci budila chtěl napít.Cokoliv-čaj,mlíko,pak džus.nedalo se s tím nic dělat,ani ho nechat vybrečet,protože to budilo sousedy a mlátili nám na topení (ostatně mydlili do topení i když plakal kvůli bolavému oušku,což jsme samozřejmě nepoznali, protože mu nebyl ani rok).Jakmile měl samostatný pokoj,tak spal celou noc.
 Jana & Kristýnka 
  • 

Ve dne nespí 

(25.7.2000 16:47:41)
Naše malá Kristýnka (7 týdnů - 6,10 kg) spí v noci vzorově. Kojíme 2-3x za noc, takže pohoda. Ovšem přes den zavře oči když to posčítáme tak 1-2 hodiny. Jediným řešením je auto. To zabírá spolehlivě. Jinak nepomůže kočárek, nošení ani dudlík. Nejraději leží v sedačce a pozoruje co kdo dělá. Je potřeba si s ní vykládat a pak je klid. Je to normální, aby tak malé dítě přes den nespalo? Děkujeme
 Zuzka,syn 2,5 měsíce 
  • 

Re: Ve dne nespí 

(10.8.2006 8:02:11)
Ahoj!Mám stejný problém,v noci vstáváme 1-2x, přes den jsou to vždycky čtvrt nebo půl hodinky.Když usne na ruce,tak ho položím a hned otevře očka a je po spánku.Kočárek také nezabírá,teď začalo fungovat "uhoupání" v tašce od kočárku, vždy tak po hodině po kojení,když začne být malý protivný.Dříve usnul u kojení,teď už málo kdy :-(.Chce stále pozornost a povídat si,ale nevydrží ani sedět v autosedačce.Holt nechce, aby mu něco uteklo a chce mojí přítomnost.Je pravda,že byli u nás v bříšku 9 měsíců tak teď nemůže člověk chtít, aby si sami vystačili. Je to ale boj! Občas jsem za ten den z nošení úplně vyřízená, protože malý má 6 kg, což v jedné ruce je dost náročné. Držím palečky ať se to zlepší!
 Jarmila Posledni, sedmimesicni Eliska 
  • 

Spokojena maminka 

(28.7.2000 17:13:57)
Mam sedminedelni holcicku, ktera spinka az moc. Nekdy mam strach jestli je zdrava. Mam pocit, ze se mi i stohoto duvodu dela malo mleka a tim i mene pribira {porodni vaha 3 480 g, nyni 4 700 g}. Ze strachu, abych nezaspala jeji chut nastavuji si budika na 1 hodinu v nici a 4:30. Jinak nemam zadne vetsi problemy. Mela jsem vyborny start - sveho manzela Lubose a kamaradku Janu, kteri mi tyden po porodu hodne pomahali.
28.7.2000
Jarmila Posledni/29 let/
 Gábina(dcera 6,syn 4,5) 
  • 

Re: Spokojena maminka 

(28.7.2000 21:33:48)
Naše Verunka měla při narození 3800 g a v půl roce 4500 g.Dan měl 3850 g a pak 4800 g.Oba jsem pouze kojila až do 7 měsíců.Někdy jsem měla strach, že jim to nestačí,ale doktorka říkala, že děti plně kojené přibívají pomaleji než děti na umělé výživě.
 Lukáš, Vendulka 3 měsíce 
  • 

Re: Re: Spokojena maminka 

(8.11.2004 9:36:06)
Nechci se Vás dotknout nebo Vás zneklidňovat, ale váha půlročního dítěte 4800 g mi připadá dost nízká. Vzhledem k tomu, že dítě má přibírat 150-270 g týdně by Vaše dítě mělo v půl roce vážit minimálně 7100 g (porodní váha 3500 g). Naše Vendulka po porodu vážila necelých 3900 g a nyní ve třech měsicích má už přes 6000 g a je plně kojená. Neříká Vám doktorka bludy? Zkuste se zeptat také někde jinde. Jinak se spaním máme potíže také. Malá začala usínat u prsu a to asi není spráně. Sama v postýlce zase pořád pláče a celou noc je neklidná. Každá rada drahá.
 Kamila B., syn 8 měsíců 
  • 

Ke článku o nespavosti 

(8.3.2001 11:15:14)
To je opravdu velmi smutné, že jediné, co lze utahaným rodičům málo spících dětí nakonec poradit, je smíření se s tím, že to JEDNOU skončí. Bohužel takhle funguje u nás všechno - zvracení: čekat, až to skončí, nespavost: čekat, až to skončí atd. Rad je dost, ale nikdy žádná nezabrala. Máte někdo takové dítě, které nikdy nereaguje podle knih ani rad? To se rodič může fakt rozkrájet. Kde pak máme brát tu radost z dítěte?
 Kamilka 1.8.05, Marcka 


Re: Ke článku o nespavosti 

(7.4.2006 9:15:17)
Milá Kamilo,

my :))), naše Kamilka : ) -8 měsíců a týden - pořád ublinkává, matně si vzpomínám, jak kolem čtvrtého měsíce spala i 5 hodin a já stihla jen jednou prohlásit :"Jsem vyspaná, to je paráda!" Dneska v noci jsem opět viděla hodiny od půlnoci co hodinu...taky mám prostudovaný celý net a žádná rada nezabírá. Nezoufej -ono to jednou skončí, není jiná možnost ;)
 eva, syn Matus 6 mesiacov 
  • 

odkedy 

(21.8.2002 22:13:50)
Okdedy je ten spravny cas naucit spat dieta samotne hlavne u kojenych deti. Kedy je tazke rozlisit ci je smadne alebo chce len dudkat. Maly sa sam "oducil" od cumlika ked mu zacali rast zubky. Uz ho vobec neche, tak nemame nic s cim by sa okrem prska uspokoji.
Vopred dakujem za racy.
 verrai,syn 9 měs. 


Stále stojí v postýlce 

(2.10.2002 21:34:02)
Náš problém s usínáním je,že syn se stále zvedá a stojí v postýlce.Dokud jen ležel,tak to bylo v pořádku.Stále ho ukládám,ale on znovu a znovu stojí a pak se tak "rozeřve",že ho uklidní jen nakojení u kterého usne.Poradte co s tím? Díky V.
 Petra a Dominik 
  • 

Re: Stále stojí v postýlce 

(8.1.2005 12:18:32)
Mám stejný problém a stejně starého chlapečka. Už nemám "sílu" furt vstávat, pokládat malého a dávat mu čaj (nekojím). Nechám ho stát a brečet, on si po chvíli lehne, protože se tím stáním unaví, pak chvíli ještě pobrekává a usne
 Věra,syn 11 měsíců 
  • 

Re: Stále stojí v postýlce 

(18.9.2006 10:07:55)
Od té doby, co Štěpánek stojí, máme stený problém. Vždycky tak do hodiny po večerním usnutí se přetočí na břicho , začne lézt, stoupne si a při tom brečí.Pak stojí a řve tak dlouho, dokud nepřijdu a nedám mu "cucnout"-stále kojím / a vlastně skoro celou noc.../.Nezabere pochování, dudlík ani čaj - to se ještě víc rozzuří a doslova se se mnou pere/když ho chci pochovat/, a tak aby nevzbudil ostatní členy rodiny, vždy to skončí u kojení. To se opakuje celou noc tak po 1/2 hod - 1 hod., vyjímečně je klid 2 hod... Nevíte někdo jak na tento problém???Prosím!!!
 Věra,syn 11 měsíců 
  • 

Re: Stále stojí v postýlce 

(18.9.2006 10:10:15)
Od té doby, co Štěpánek stojí, máme stejný problém. Vždycky tak do hodiny po večerním usnutí se přetočí na břicho , začne lézt, stoupne si a při tom brečí.Pak stojí a řve tak dlouho, dokud nepřijdu a nedám mu "cucnout"-stále kojím / a vlastně skoro celou noc.../.Nezabere pochování, dudlík ani čaj - to se ještě víc rozzuří a doslova se se mnou pere/když ho chci pochovat/, a tak aby nevzbudil ostatní členy rodiny, vždy to skončí u kojení. To se opakuje celou noc tak po 1/2 hod - 1 hod., vyjímečně je klid 2 hod... Nevíte někdo jak na tento problém???Prosím!!!
 marec 
  • 

Re: Re: Stále stojí v postýlce 

(19.9.2006 13:10:31)
Radu,která by to vyřešila nemám.Ale mám známou, která nechávala své roční dítě celou noc přisáté. Kojila na zádech, dítě leželo na ní a když potřebovalo, cuclo si. Hrůza, že? Ale ráno byla v celku vyspalá.
Já sama se u kojení vyspím taky. Vyloženě mě uspává. Takže jsem vždy dítě přiložila a spala dál, pak jsem se probrala, nechala odříhnout, dítě odsunula, protože jsem rozespalá neměla sílu vstát a spala dál...Mladší syn s námi spal v posteli do tří let a pak sám dobrovolně přešel do své postele. Pro někoho taky hrůza.Ale děti se v noci zbytečně neprobouzely zbytečnými přesuny a věděly, že se v noci spí.
Starší syn taky stával v postýlce,ale nebrečel, když viděl, že my spíme dál a nehne to s námi, lehl si taky a spal dál.
 Zuzava* 


můj názor 

(10.1.2003 13:57:05)
Naprosto a jednoznačně se kloním k metodě vzít si dítě k sobě. Se synem jsem se tak natrápila, že se to ani nedá představit. Zkoušeli jsem kde co, ale bylo to naopak čím dál horší.
Dcerka spala skvěle, naprosto bez problému. Když jsem konečně zanechala marných pokusů syna převychovávat a vzala ho k sobě, měli jsem všichni klid. Spali jsem pak dlouho v posteli všichni čtyři, a je to úplně v pohodě, nechali jsem si předvídavě udělat dva metry širokou postel. Děti mi tam nevadily, když už jsem je chtěla mít, tak i v posteli, a je jasné, že za pár let je to přestalo samotné bavit, nalákali jsme je na novou postel pro velkáče, a bylo to.

Vůbec musím říct, že se mi prakticky vždycky u problémů jako je dudlík, pití z láhve, plínky atd. osvědčilo nijak netlačit na pilu, a nechat je, až toho sami nechají. Když jsem to zkoušela urychlit, a používal různé finty a rady odborníků, bylo plno pláče, vztekání, stejně se to nepodařilo, a za čas samy děti už (dudlík, plínu atd.) nechtěly. Prostě si říkám, že do důchodu to dělat nebudou, a u malých dětí jde prakticky vždycky jen o měsíce, tak co se trápit.

Nechci se nikoho dotknout, ale podobné rady mi fungovaly jen tehdy, když u dítěte nebyl problém (když samo spalo dobře a já dodržela tyto rady, spalo ještě líp), jak byl, nepomohla ani svěcená, jen láska a hlavně trpělivost.
 Sosan 
  • 

Jezinky 

(10.1.2003 14:10:58)
Máme teké problémy s uspáváním dětí, hlavně proto, že se nám nedaří večer vytvořit potřebnou klidnou atmosféru. Nicméně za klíčový regulační prvek spaní u dětí považuji srávně dimenzovaný pobyt venku. Pokud je procházka krátká nebo není, děti jsou večer k neutahání a nespí a nespí. Pokud se procházka přežene, děti usnou už odpoledne (bez večeře), v 10 večer se vzbudí hladové a protivné a pak usnou ve 2. Pokud je procházka utahá tak akorát, unou bez problémů po večeři v přiměřenou hodinu a žádný extra rituál nepotřebují. Mimichodem, včera jsem četl večer při uspávání Erbenovu pohádku o jezinkách - teda, to je fakt humáč a nechuťárna, ale dítě u toho sladce usnulo.
 dagmara a dvojčata 
  • 

Re: můj názor, 

(28.11.2003 0:06:47)
Velice se mi Váš postoj líbí a mám hodně podobné zkušennosti.Vzhledem k tomu, že naši 2,5 letí miláčkové, sice usínající ve svých postýlkách, v průběhu noci se však nenápadně přestěhují se všemi svými flaškami s mlíčkem, čajem,dudlíky,méďanky, do naší postele.Dohodli jsme se s manželem, že nastal ten správný čas na výměnu postýlek za velké postele. A doufáme, že se nám zadaří...zdraví D.
 Tooshy 


Re: Re: můj názor, 

(28.11.2003 0:47:03)
Ahoj Sosane a Dagmaro,
zdvořile (promiň Sosane, já vím, že nemáš ty moje "seznamy literatury" příliš v lásce :o)) bych vám doporučila knížku od paní Jiřiny Prekopové: Když dítě nechce spát (Portál 1997)
Je samozřejmě ideální přečíst si ji před narozením potomka, ale lze poměrně úspěšně její rady využít kdykoli. Je docela útlá a dobře se čte.
 Jana, 1 dítě 
  • 

Re: můj názor 

(19.2.2006 22:42:55)
Názor v tomto článku sdílím. Máme teď 16 měsíčního syna. Už od narození spal velmi málo. Začalo to už v porodnici, ani sestry nevěděli co sním. Bohužel to pokračovalo i doma.

Od tří týdnů spal celkem za celý den a noc 6 hodin. Jinak dost plakal, kolika ho moc trápila. Dostával vše možné co snad na větry je možné a nic. Jednou za tři dny spal v kuse 5 hodiny a to byl už moc unavený, že i přes bolení bříška spal. Nebýt mé maminky tak se zhroutím. Chodila s ním na procházky, abych aspoň spala 2-3 hodinky v kuse. Byla moc hodná, nevím kdo by vydržel ty pohledy, že jí brečí dítě v kočárku a ona s tím nic nedělá. Ještě k tomu jsem kojila skoro každou hodinu. Pokud byl v kočárku tak jsme to oddálili . Postupně se to začalo zlepšovat až ve 4. měsíci, ale kojila jsem po hodině ve dne i v noci. Tak jsem mu v moci začala dávat sunar a budil se po 2 hodinách.

Abych to zkrátila. Metody nechat vyřvat selhaly. Přes dvoje dveře jsme ho nechali a ještě jsem dávala nahlas televizi, abych to neslyšela a vydržela. Bohužel vydržel on po hodině pláče jsem to vzdala. Toto jsem opakovala několikrát. Pak jsem se rozhodla, že to snad odejde postupně samo.

Od té doby co chodí je vše jednoduší, dokáže si najít polohu která mu umožní stlačit bříško a ulevit si. Pak si najde pití a usne. Brečí když nemůže najít láhev nebo když je prázdná.

Teď chodí v 8 večer spát a budí se tak max. 3x za noc. Z toho ho jednou přebalím. Moc pije, ale to se také samo upravuje. Teď vím, že se to zpraví všechno časem. Pro to si už žádné starosti nedělám. Protože je to 10x lepší než prvních 8 měsíců.

Tak to je moje zkušenost s prvním dítětem. To druhé co plánujeme, snad bude jiné. Nevím jak tu budu zvládat, když se to bude opakovat.

Jedině kdybych si mohla vybrat mezi zdravím dítětem nespavcem a nemocným, tak beru první možnost. Ještě budu mít, potom dost let na to abych se vyspala.

Tak držím palce a držte se.


 Agnia - Chlapeček Andy 11 týdnů  
  • 

ponocování 

(4.8.2003 17:23:55)
Už v nemocnini říkali, že dítě by mělo mít nějaký spací režim co nejdřív. Všechny naše snahy jsou však neúspěšné. Andy toho moc nenaspí a večer to je nejhorší. Máme vždy jistotu, že dřív než
ve 23,00 hod. neusne, a když se to už podaří, tak pouze, když ho nosím. Pokud si představíte, že ten den vstal v 5 hodin ráno a pak už následovala jen celá série kojení, nošení a křiku a o půlnocí se Andy tváři, jako že se spát nebude, připadá mi to dále neúnosné. Jak naučit dítě, aby usínalo dřív a samo v postýlce?. Ještě nějaký týden a vypustím duši.
 Ivo, dcerka 
  • 

Re: ponocování-zkoušet vše možné 

(4.8.2003 22:40:33)
Je to jako Edison se žárovkou, musíš zkoušet všechno možné, než najdeš to (bohužel často jen dočasně) funkční. Někdy pomůže zpívání, jindy je to třeba vožení autem kolem vesnice a jindy zas houpání na bříšku, tancování pomalými houpavými kroky, vyprávění uklidňujících pohádek bez zápletek, broukání beze slov, hlasité oblbující zpívání až vykřikování, hraní na kytaru, jemné pískání na flétnu, některé CD jako třeba Plíhal a tak dál a dál je nespočetně způsobů, které fungují, ale ještě více způsobů, které nefungují. Hlavně včas odejít od jednoho způsobu ke druhému, když něco evidentně nezabírá, to je jediná pomoc na přetížení. A taky střídání rodičů, jednou to zvládne táta, jindy máma. Žádný všeobecný recept neexistuje, každé dítě je jiné a každý den stejného dítěte je jiný. Myslím, že ani ty kolíbky kdysi nefungovaly, dokonce jsem někde četl jak se zoufalé mámy uchylovaly někde na Kopanině k tomu, že dětem dávaly cumlat do slivovice namočený cípeček - a ty děti pak sice usnuly ale byly poněkud hloupější... Takové hraběcí rady jako jsou ve všech možných knížkách, že před spaním má být klid a že spát se musí ve stejnou hodinu - některé dítě to přímo vyžaduje, jiné to přímo nesnáší.
Ale je to někdy k nevydržení. Vydrž.
 Renata, 2 děti 
  • 

Re: Re: ponocování-zkoušet vše možné 

(18.2.2004 23:33:32)
Musím se Vám svěřit, že náš miláček (18 měs.) usne v osm - samozřejmě v naší posteli a po kolíbámí v polštáři a poté mu každou hodinu nosíme - sunar i s kaší, čaj, džus apod. Když mu některý nápoj nevyhovuje, tak ho po nás hodí zpátky. Samozřejmě že jsme vyzkoušeli a patřičně dlouho, oddělené spaní, také ignorování (asi v 5 min. v intervalech) jeho nářku a protestu. Protože má desetiletého bratra, školou povinného, tak stejně skončil vždy v naší posteli. Nezbývá než doufat, že se to (jak nám pediatři říkají) upraví co nejdříve po druhém roce. Jsme vzhůru každou hodinu.

S trpělivostí ke šťastnějšímu dětství našich dětí, zdraví
nevyspalá mamina
 vendy, vašík 7měsíců 
  • 

Re: ponocování 

(30.1.2004 22:58:22)
máme chlapečka a byly s ním podobné problémy, velmi se nám osvědčilo uspávání houpáním a skákáním na velikém gymnastickém míči, kdy jsem jej držela v náručí s hlavičkou na levé straně hrudi aby slyšel srdce. Je ovšem pravda, že dodnes neumí usínat sám ve své postýlce a v noci se budí, obvykle však už jen 2=3 krát na kojení. Někdy je to vyčerpávající, ale vydržte. Držím palce.
 Eva (Ondřej 17let, Veronika 12 let, Štěpánek 4 měs. 
  • 

Re: Re: ponocování 

(22.2.2004 13:46:22)
Vydržte, vydržte, ale na to, čeho chcete, dosáhnout, musíte svého miláčka zvyknout. Každé malé dítě se cítí bezpečně, když se setkává se situacemi, které dobře zná. Pokud se opakují v přibližně stejnou denní dobu, ještě lépe. Proto stále vyžaduje to, nač si zvykl. Myslím, že veškerý optimismus a víra v léčivý čas končí právě s tímto faktem.
Objevování světa a nových situací je třeba vyhradit dobu na hraní a v raném věku asistovat při všem. Čím déle bude čekat na to, že se to upraví, tím více upevněný bude zvyk, či zlozvyk (jak chcete). Přesně jako v úvodním příspěvku, musím konstatovat, že se nám nerodí žádní "živočichové", ze kterých my svou báječnou péči tvoříme lidi. Rodí se nám človíčkové s kompletní výbavou mozkových buněk, které se postupem času učí používat, ale také už jim a nám všem, jenom odumíraní, žádné nedorostou. Jsou to filutové a zkouší, co mamka s taťkou, případně sourozenci vydrží. Opravdu není na škodu dát laskavě a láskyplně najevo autoritu. Už několikrát jsem zmínila svoji kamarádku s o měsíc starším hošíkem, který se do nedávna budi co dvě hodiny ve dne i v noci. Poté, co dala na mou radu a tatínek se v noci přičinil, protože ona desetiminutový pláč považuje za nesnesitelný, drobek spí šest hodin po koupání a dále po třech hodinách. Ve dne pokračuje v klasickém tříhodinovém režimu. Možná je to věkem a srovnání s mým o měsíc madším synkem neobstojí, ale rozhodně udělal velké pokroky, protože podle mého názoru byl v podstatě stále ve stavu polospánku tak jako novorozenci. Aktivní bdění a hraní mu nyní pomáhá lépe usínat, ale také usilovnějí papat. Vím, že řada maminek mě bude považovat za necitu, ale problémy s nočním buzením považuji v 90% za zlozvyk, za který si rodina může sama. Opravdu jen malé procento dětí nemá potřebu spánku. Tak jako tak - vydržte - a je na vás, pro co se rozhodnete.
 ivana filip 
  • 

usinani 

(5.11.2004 12:34:47)
mame problem s usinanim,vyzkoseli jsme metodu nechat Filipka vybrecet ale po tydnu breceni jsme to vzdali je mu 10 mesicu a breceni ktere trva az 1 hodinu je hrozny,neznate nekdo neco co fakt zabere?Neni to jen vecer je to i pri kazdem usinani a to i odpoledne.Kdyz ho vemem do naruce tak zachvili spinka,nevite jak ho naucit aby sam usnul v postylce?Mame ho i v obyvaku,ale place stejne i kdyz vidi ze jsme tam,uz fakt nevime jak na nej a to bydlime v panelaku,breceni si moc dovolit nemuzeme!diky moc za rady.
 Andrea a Daniel (7,5 měsíce) 
  • 

uspávací rituál 

(16.3.2005 22:16:20)
Náš Danek nz tom byl obdobně, přes den kolikrát odmítal usnout i v kočárku - prostě takový ten uzavřený kruh - čím víc je dítě ospalé a unavené, tím hůř se mu usíná. Zato bez problémů usínal v šátku. Večer usínal jen u prsu, a tak jsme od pátého měsíce na radu odborníků začali praktikovat usínací rituál - tlumené světlo, relaxační hudba, masáž nebo koupel, večerní kojení a hlavně ho šoupnout do postýlky o chvilku dřív než usne u prsu. Krom toho jsem ho přikryla tenkou pokrývkou, kterou si sám přetáhnul přes hlavu a mohl se do ní dle libosti zachumlat a pak když usnul, přikryla jsem ho peřinkou. Někdy se stalo, že usnout nemohl a plakal, takže jsem vyměkla a šla ho nakojit, aby se zklidnil, ale i přesto to pomalu začalo fungovat a po dvou týdnech najednou zjistil, že postýlka je celkem příjemné a bezpečné místo a usíná v ní i dopoledne.
 Karolina, holčička 4 měsíce 
  • 

Nespí ve dne 

(22.7.2005 23:21:33)
Moje 4 měsíční dcerka přes den naspí tak maximálně 1-1,5 hodiny,což mi připadá velmi málo, ale v noci spí vzorně a usíná bez problémů ve své postýlce. Přes den neusne jinak než v náruči, ani kočárek či šátek nezabírá, pláče a neusne. Aby alespoň chvilku spala, tak ji chovám a nevím jak ji naučit přes den spát jinde než v náruči. Prosím o radu a zkušenosti.
Děkuji.
 Karolina, holčička 4 měsíce 
  • 

Nespí ve dne 

(22.7.2005 23:24:14)
Moje 4 měsíční dcerka přes den naspí tak maximálně 1-1,5 hodiny,což mi připadá velmi málo, ale v noci spí vzorně a usíná bez problémů ve své postýlce. Přes den neusne jinak než v náruči, ani kočárek či šátek nezabírá, pláče a neusne. Aby alespoň chvilku spala, tak ji chovám a nevím jak ji naučit přes den spát jinde než v náruči. Prosím o radu a zkušenosti.
Děkuji.
 PetraZ.,Alešek 
  • 

Hladové dítě 

(18.12.2005 22:21:27)
Dobrý den,maminky!
Chtěla jsem vás poprosit o radu.Mám sedmiměs.chlapečka.Stále kojím,ale už měsíc zavádíme příkrmy.Oběd-zelenina,večeře-kašička.Těšila jsem se,že po kašičce bude pěkně spinkat a já si konečně odpočinu.Ale to jsem se pletla.Prcek se kolem 19.hod.nabaští a v 22-23hod je vzhůru a pláče.Zkoušíme mu dávat vodičku,uklidňovat ho,ale zabere jen kojení.Pak se v noci budí po 2-3hod.Kašičku dávám ovocnou HAMI.Existuje nějaká výživnější kaše?Řešil někdo z vás podobný problém?Děkuji za radu.
 Federika 


Re: Hladové dítě 

(18.12.2005 22:28:23)
Petro, asi tě zklamu...Ani u jednoho syna jsem nepozorovala, že by po jakékoli výživné kaši líp spali...Byla jsem nucena usoudit, že jídlo nemá na délku spaní žádný vliv..Alespoň u mých synů ne.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Hladové dítě 

(18.12.2005 22:30:27)
Petro, taky to nemusí být hlady, ale prostě zvyk a potřeba - měli jsme to samé, než jsem prostě začala okolo 10 měsíců to kojení natvrdo odmítat - najednou bylo po hladu :) A navíc pak začala báječně baštit přes den, do té doby jedla jen tak, aby se neřeklo.
 Líza 


Re: Hladové dítě 

(19.12.2005 4:36:18)
Mezi sedmi a devíti měsíci se moje dítě budilo nejdříve tak 5x, postupně až 20x za noc a vyžadovalo kojení. Ale hlady to nebylo, šlo o kontakt a moji pozornost. Podobnou zkušenost má dost mých známých... Obávám se, že kaše to nevyřeší ;-)
 Lída+2 


Re: Hladové dítě 

(19.12.2005 8:34:17)
Petro i můj starší syn se budil 14měsíců co 1hodinu a půl hodinu nejdéle 2hodiny pauza v noci a adožadoval se prsa a z hladu to rozhoně nebylo. Naivka jsem si myslela,že když do něj místo jednoho kojení(v noci asi v 22h) naleje manžel Hamilon HAjaja (s rýžovou moučkou) tak bude spát nikdy se tak nestalo. celou noc spí prakticky od 3let. Do té doby se budil alespoň 1-2x.
a k večeři měl aso 3dcl kaše tak hladovej být nemohl.
Přeji Ti bvrzké uklidnění tvého potomka a klidné noce.:-)
 Dana,malá Natálka 
  • 

věčné trable s usínáním 

(7.6.2006 14:10:25)
Docela mě potěšila,že nejsem jediná maminka,která má problémy jak s usínáním,tak i s klidným spánkem.Připadalo mi,že jediná mám tento problém,když jsem slýchala,jak hodná miminka mají ostatní maminky.Vyzkoušela jssem vše od přesunu postýlky,byliných čajů,nechávání vyplakat a jiné.Stále nic.Proto žádám zkušené maminky o radu.Jinak Natálka prospívá,ve dne spokojená,ale ta noc.
 Simona, roční Vilík 
  • 

Re: věčné trable s usínáním 

(1.1.2007 22:07:12)
Milé maminky, jak já Vám rozumím! Můj roční Vilémek je zářný příklad ve dne nejsladšího hošíčka, který usne po dvou zhoupnutích v kočárku a kouzelně chrupe dvě hodiny, na druhou stranu příklad nočního tyrana, který usne pouze kojením. To by mi ani nevadilo, kdyby se za půl hodiny opět neprobudil...Co s tím?Hlad nemá, vybrečet nefunguje...A tak zase zalehnu a kojím akojím a záda bolí a mě se chce spát...a tak ani nevím už rok co je televize, naložit se do vany apod.Končím vyčerpaná s malým v manželské posteli(bez manžela, ten je v jiném pokoji, aby náš korunní princ měl dostatek místa a hlavně, aby ho náhodou vrznutí postele, či jiný minizvuk nevzbudil, já se vedle něj ani nehnu, netroufám si pomalu ani dýchat), stejně se budí v intervalu hodina, hodina a půl a nepomůže nic krom kojení. Snaha přendat malého do jeho postýlky sice je, ale pokaždé se tím vzbudí a pláče a totálně se vzbudí. Co dělat? Když slyším, že ostatní děti spí od večera do rána, připadá mi to jako utopie. Když jiným mamkám řeknu, že byla supernoc jen 4xvzhůru, ptají se mě s hrůzou v očích, jak to zvládám..chacha, jak asi, silou vůle. Nočním akcím zdar!
 Jarka 
  • 

Jak zdolat nespavé dítě 

(23.8.2006 13:23:43)
Ahoj, jsem asi trochu mimo mísu, protože jsem ten článek přečetla až teď. Máme doma půl roční Verunku.Dřív spávala celou noc, ale poslední měsíc se naučila vyžadovat několiktrát za noc pozornost.Chystám se začít s touto metodou, protože si taky myslím, že několik nocí řevu se dá vydržet a pak budu zase svěží vyspalá mamka, ne jako teď. Chtěla jsem se někoho, kdo to vyzkoušel zeptat, jak s dudlíkem. Verunka je zvyklá usínat s dudlíčkem.Mám ho odstranit nebo nevadí?Jestli budete mít někdo chviličku, napište mi prosím svou zkušenost.
Jarka
 Sidi (2 synove 11/04 + 03/07) 


Spaní s rodiči 

(18.9.2006 17:37:48)
Náš malý se narodil předčasně. Se spaním nikdy žádné velké problémy neměl, tedy alespoň ne takové, jaké se popisují v článku. Trpěl ale hodně kolikami, a tak hlavně ze začátku bylo pár nocí, kdy jsem oka nezamhouřila. Bydleli jsme u manželových rodičů, manžel denně dojížděl 100 km do zaměstnání, a tak jsem se vždycky snažila, aby malý svým plakáním nikoho neprobudil. Byla jsem pak dost grogy. Dlouho jsem se snažila odolat tomu, abych Matýska dala k nám do postele. Všechny ty zkazky o tom, jak se dítě pak navykne a tak, mne dost děsily. Nakonec jsem ale rezignovala. Když malý ležel hned vedle mne, nemusela jsem se úplně probudit, jako když jsem musela vstávat k postýlce. Polospánku jsem mu mohla hladit bříško, nasadit dudlíka, dát napít a nemusela jsem se zvedat, někam chodit, a tak se probudit. Brzo jsme si na tento model spaní zvykly a postýlku jsme v podstatě vůbec nepoužívali. Prostě mi to přišlo hrozně nepohodlné. K prvním narozeninám jsme Matýskovi pořídili normální velkou postel, kterou jsme dali hned vedle naší, a tak už od svého roku spí ve své velké posteli. Prospí v podstatě celou noc, jen kolem třetí nad ránem se zavrtí. Stačí nasadit flašku s mlékem (opět v polospánku; poslední dobou se dokonce obslouží sám) a chrní dál jako dudek do 8.00, někdy ale i do 9.00 hodin. Usíná už odmalička kolem 21.00 až 22.00. K nám do postele leze až těsně nad ránem a to se chce tulit. Je velmi tolerantní - když vidí, že spíme, jen tak si brouká, ale nebudí nás, někdy i znovu usne a chrní s námi.
Se společným spaním jsme tedy nakonec žádné problémy neměli. Teď čekáme druhé miminko a já jsem hrozně moc zvědavá, jaký to bude spáč. Doufám, že jako Matěj. Jsem totiž hrozný spavec a jen při představě toho, co se popisuje v článku, se mi dělá zle a říkám si, jestli nám to druhé mimi bylo zapotřebí :-))
Jo a ještě k těm "prdíkům". Na ty Matýsek trpěl opravdu hodně, a tak jsme s nimi docela bojovali - nakonec nám pomohla mastička Flatulin, masáže bříška a cvičení s nožičkami. No a samozřejmě fenyklový čajíček. Pomáhalo i položení na bříško. Kombinace toho všeho nakonec zafungovala a nás čekaly už jen klidné noci.
Ty přeju i všem ostatním rodičům.
 Lidka,2letá Ivetka 
  • 

Prosím o radu a snad i povzbuzeni... 

(12.6.2008 20:47:02)
Milé, zkušenější maminky,

právě přemýšlím, zda už nezajít k doktorovi a neporadit se už i s ním. Naše Ivetka je od narození méně spavá. Od miminka spinkala přes den tak po půl hodinkách. Pak jsme zhruba v jednom roce přešli na spánek 1x za den a to už spala tak 1,5hod.Byla jsem tak vděčná!!! Jen měla často období, že spala i méně a večer jsem u ni byla kolikrát i 2 hod.než usla. Dělala jsem ještě při ni vysokou a teprve loni v záři jsem ji dokončila. Od malička jsem se ji tedy snažila věnovat natolik, aby ji to moje učení - denní i noční neochuzovalo. Chodila jsem s ní na procházky a ona nikdy nedokázala usnout sama (snad na 2 vyjímky). Dokonce, aby dříve usnula a manžel se v noci také vyspal, tak začla spát s námi v posteli. Zdálo se, že najednou nastal nějaký psych.blok z postýlky. Když u kojení usla a já ji tradičně nesla do postýlky, tak se začala budit a plakala a plakala a pak i zvracela. Pak tedy začala spát s námi.
Teď je to tak, že jsem přestala kojit - přijala to dobře. (Odstavovala jsem ve 2 letech, protože jsem šla na operaci a pak se jednoduše maminkové bumbání ztratilo). Od narození má svůj pevný režim a rituály spánku. Teď místo kojení s ní ležím a povídám pohádky. Přes den odmítá spát a večer se s ní trápím tak 1,5 hod než usne a nakonec usíná většinou s mým křikem. Žel... Je mi to líto, protože mi pak už utečou nervy - cestuje v posteli, chce čůrat i 4x, dohromady vyčůrá tak polévkovou lžíci. Chce pít, chce přikrýt, chce odkrýt... Pořád dokola. Zkouším to podobrém i po zlém. Jsem na ni hodná, ale zároveň i přísná. Snad jen jednou prospala celou noc v kuse až do rána. V noci pije jen vodu...Když jsem ji kojila budila se i 6x za noc. Teď se budí tak 2x,3x. I za to jsem vděčna. Když odcházím v noci na záchod a ona se probere nebo je vzhůru, tak pláče. Někdy se stane (průměrně tak 1x za týden), že je v noci tak hodinu vzhůru. Ráda mi vyleze na břicho-do náruče a tak spí). Mám ji moc ráda - asi jako každá milující maminka a tak nechci, aby se to nějak vyostřilo a já byla na ni zlá.

Prosím, poraďte, co udělat, ať usne dříve a nejlépe sama...
Děkuji moc.
 radka si 
  • 

Re: Prosím o radu a snad i povzbuzeni... 

(15.1.2010 22:17:24)
Dobrý den,
jestli se jeste nekdy vratite na tyto stranky napiste mi na adresu radkasi@volny.cz poslu vam mailem skvelou knizku která pomohla nám i hodne mym znamym
 Veru Kolmanová dvě malé dcery 
  • 

Nespavost 

(20.8.2008 20:08:24)
Našim holčičkám je dvacet měsíců,máme neuvěřitelné problémy se spánkem a usínáním nepomohlo a nepomáhá vůnec nic.Pláčou,pláčou a pláčou.Uspávací metody nepomáhají,četli jsme pohádky pouštěli ukolébavky nechávali jsme je plakat a nic už nevíme co jen se modlíme že s přibývajícím věkem se to bude zlepšovat!!!!

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.