| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Na reklamní žvýkačky pozor!

 Celkem 44 názorů.
 Radka 
  • 

díky za upozornění 

(15.11.2005 8:46:33)
díky za upozornění. Tuto žvýkačku mám, naštěstí, stále ještě v kabelce. Reklamy moc nesleduji, a tak mne vůbec nenapadlo, že by se jednalo o reklamu na odvykání kouření. Určitě by skončila také v žaludku některého z mých synů. Teď jdu vyhledat nějakého kuřáka, kterého s ní obšťastním.R.P.
 Šárka 
  • 

Mně to přijde neuvěřitelné !! 

(15.11.2005 14:19:11)
Dočetla jsem článek i příspěvky a musím říci, že mi to zvedlo hladinu adrenalinu. Rozhodně byhc to nenechala jen tak. Vážně mi to přijde strašné!! Pošli to na ten mail, do ČT, jak tady někdo uváděl, a stěžuj si všude možně dál. Pokud se mi to dostane do ruky, udělám to taky!! Podle mně je to na žalobu.
 Monika - Prokop-Kryštof-Jáchym 


I u nas testoval zvykacku syn... 

(21.11.2005 8:59:55)
Prave jsem narazila na tento clanek a musim napsat, ze mam podobnou zkusenost.Poslala jsem desetileteho syna pro Reflex a uz ve dverich mi hlasil, ze je tam zvejka.Vybalila jsem casopis z igelitu, prostudovala napisy na kartonu ve kterem byla zvykacka a zvykacku mu dala.Asi po hodine jsem se prolistovala k reklame, kde me nabadali, at vyzkousim novou prichut Nicorette Freshmint.Byla jsem pekne vytocena, v kosi jsem si nasla obal a jeste jednou ho prostudovala, fakt tam o obsahu nikotinu neni ani carka!
Jinak synovi zvykacka chutnala...
Chystala jsem se napsat na internetovou adresu uvedenou u reklamy, ale jeste jsem nic nepodnikla, tak to jdu napravit ;-).
 Ála+2 
  • 

Díky 

(15.11.2005 8:57:01)
Díky za upozornění. Jsem sice kuřák, který by raději nekouřil, a tak tyto žvýkačky považuju za velice užitečné pomocníky, ale pro sebe a ne pro mého dvouletého a tříletého synka. A jak rádi si prohlížejí všechny časopisy, které odebíráme (mj. Reflex)... Takže dám pozor, dík. Je to vážně nehoráznost, neoznačit takovouto věc (vlastně léčivo, že?)
 ... 
  • 

Pošli to mailem na: jiri.vaclavek@czech-tv.cz 

(15.11.2005 10:49:46)
... já myslím, že by ho to zajímalo.:-)
 Katka , dcera 9 let 
  • 

Divné 

(15.11.2005 10:56:38)
Připadá mi zvláštní dát dítěti žvýkat něco neoznačeného co najdu v časopise.
 Naja 


Re: Divné 

(15.11.2005 11:19:33)
Katko,
asi jsem se nevyjádřila úplně přesně. Není pravda, že by žvýkačka nebyla označena vůbec. Bylo na ní napsáno, resp. na obalu:
Žvýkačka se sladidlem, neobsahuje cukr, hmotnost 1,26 g, složení. Rovněž byl uveden výrobce - Pfizer Limited i distributor Pfizer s.r.o a výživová hodnota.
Tak jako na každé jiné žvýkačce v obchodě.
Jen prostě nebyla označena jako výrobek Nicorette, který obsahuje nikotin. A to je zásadní problém.
A propos... tebe se 9 leté dítě ptá, jestli může žvýkat něco, na čem je napsáno žvýkačka? Nezaleží přece na tom, jestli máš poživatinu jako reklamní vzorek "nalezený" v časopise, reklamní vzorek obdržený od hostesky nebo zboží zakoupené v obchodě. Značení by mělo být vždy úplné a ne jako v tomto případě. Magnolya 
  • 

Re: Re: Divné 

(15.11.2005 12:32:35)
Nějak jsem z článku nepochopila, zda si syn vzal žvýkačku sám nebo mu byla podána. V případě, že si ji vzal sám... varoval by ho nápis, že se jedná o Nicorette?
 Naja 


Re: Re: Re: Divné 

(15.11.2005 12:45:27)
Nápis by varoval by, nenechala bych ležet žvýkačku na stole, letěla by do koše. Moje chyba, ale po bitvě je každý generálem. MMCH - syn je šťoura, čte si složení, takže na nikotin by přišel, pakliže by tam byl napsán. A co je nikotin, ví.
 Efka & dvě děti 


Re: Re: Re: Divné 

(15.11.2005 12:48:10)
A co když ta firma vyrobila speciální reklamní žvýkačky bez nikotinu? Jen aby prostě lidi vyzkoušeli tu chuť?
 Míša,Kryštof12/04,Vanda9/06, 


Re: Re: Re: Re: Divné 

(15.11.2005 13:06:29)
To je fakt. Pokud tam bylo uvedeno přesně to, co Jana píše, tedy "vyzkoušejte vzorek nové chuti", pak je možný, že tam opavdu ten nikotin nebyl. Nějak si nedokážu představit, že by si to lajzli, nikam nenapsat, ze ten nikotin to obsahuje. Snad by měli vědět v redakci toho časopisu, který to inzeroval, jestli nikotin byl, či nikoliv.
 Míša, Junior *97, Beruška*2006 


Re: Re: Re: Re: Divné 

(15.11.2005 19:38:26)
Taky mě to napadlo. Z té reklamy se skutečně nedá zjisit, jestli šlo pouze o novou příchuť anebo skutečnou nikotinovou žvýkačku. A bohužel z článku není poznat, jestli autorka začala svůj boj za správnou věc tím, že by zavolala do týdnu a přeptala se, popřípadě zda kontaktovala zastoupení firmy, která ty žvýkačky vyrábí (distribuuje) a byla zadavatelem reklamy.
 Míša, Junior *97, Beruška*2006 


Re: Re: Re: Re: Divné 

(15.11.2005 19:39:24)
Taky mě to napadlo. Z té reklamy se skutečně nedá zjisit, jestli šlo pouze o novou příchuť anebo skutečnou nikotinovou žvýkačku. A bohužel z článku není poznat, jestli autorka začala svůj boj za správnou věc tím, že by zavolala do týdnu a přeptala se, popřípadě zda kontaktovala zastoupení firmy, která ty žvýkačky vyrábí (distribuuje) a byla zadavatelem reklamy.
 Naja 


Re: Re: Re: Re: Re: Divné 

(15.11.2005 19:59:52)
Míšo,
vyměnila jsem si pár e-mailů s paní magistrou na Státní zemědělské a potravinové inspekci. Slíbila, že se tím budou určitě zabývat. Už proto, že její kamarádka si taky "žvejkla" a bylo jí z toho zle.
Zvažuju ale, že ještě napíšu do ČT (obal žvýkačky i inzerát mám naskenovaný :-))), aby nebylo zbytečně špatně dalším lidem.
 Naja 


Re: Re: Re: Re: Re: Divné 

(15.11.2005 20:00:15)
Míšo,
vyměnila jsem si pár e-mailů s paní magistrou na Státní zemědělské a potravinové inspekci. Slíbila, že se tím budou určitě zabývat. Už proto, že její kamarádka si taky "žvejkla" a bylo jí z toho zle.
Zvažuju ale, že ještě napíšu do ČT (obal žvýkačky i inzerát mám naskenovaný :-))), aby nebylo zbytečně špatně dalším lidem.
 Olina 
  • 

Možná to byl opravdu jen vzorek příchuti. 

(15.11.2005 13:32:35)
Ale stejně to tam měli napsat, že to neobsahuje nikotin, když kšeftujou s nikotinovými preparáty. Já nekouřím, ale žvýkám často a takové nenadálé překvapení by mě rozhodilo i kdybych to snědla sama.
Ale kdybych zjitila, že to moje bejby vyžvejkalo a nebyla jsem si jistá, zavolala bych na pohotovost.
 Jana (Káta 11/03, Matěj 8/05) 
  • 

Pozdě 

(15.11.2005 14:09:27)
Před chvílí jsem vyhodila žvýkačku z časopisu Týden, protože mě začala bolet hlava a žaludek. Teď už chápu proč. Chudák Matýsek bude mít svoji první dávku nikotinu. Jdu psát do TÝDNe
 JaninaH 


Re: Pozdě 

(15.11.2005 15:33:46)
Mám podobný zážitek jako pisatelka článku. Žvýkačku jsem si vzala sama, ale měla zvláštní podivnou pachuť, proto jsem ji hned vyplivla. Schválně jsem si pročetla obal, co to má být za příchuť, že se mi po ní dělá lidově řečeno šoufl. Bylo tam skutečně uvedeno jen "nový vzorek chuti". Teprve při listování časopisem jsem se uvnitř dočetla, že to je vzorek žvýkačky proti kouření. Zajímalo by mě také, zdali ve vzorku nikotin skutečně byl či nikoli. Kamarád, který v současné době do poradny pro odvykání kouření, mě totiž poučil, že tzv. žvýkačky proti kouření se vůbec žvýkat nesmějí! Mají se jen prokousnout a přilepit k dásni, aby se nikotin nedostal do žaludku - člověku by se prý mohlo udělat šoufl...
J.
 Lucka 
  • 

Re: Re: Pozdě 

(15.11.2005 20:12:49)
Je to neuvěřitelné, kdybych nečetla Rodinu, tak bych se asi nikdy nedozvěděla, proč ta žvýkačka byla tak extrémně hnusná. No aspoň to tam mohli napsat:( Pálil mě po ní jazyk a dobře mi také nebylo. Tfuj:(
Hezký večer přeji :)
 Věra 
  • 

Re: Re: Re: Pozdě 

(15.11.2005 20:45:21)
Oni fakt vyrobili vzorky těch žvýkaček bez nikotinu, dávali nám to ochutnat do lékárny a já jsem to nechtěla, tak mi zástupce firmy vysvětloval, že to je bez nikotinu, že vzorky ho nemůžou obsahovat.
Tak nemusíte mít strach, ale stejně by to měli mít pořádně označené, jen co hoch přijede, tak si ho podám...
 Vendula+2 lumpíci 
  • 

nesmíme se dát!!!! 

(15.11.2005 17:30:10)
Já bych to poslala na "ochranu práv spotřebitele" /neznám přesný název/, a do TV!! Tam bude účinek.Jinde bych to neřešila,protože vše se ututlá!!!!!!!!!!!
 Áňuška, 10tt 
  • 

Já se taky nachytala 

(15.11.2005 23:05:25)
Až po půl hodině usilovného žvýkání (byla tužší než obvykle:-), jsem po prolistování časopisu zjistila, o jakou žvýkačku se jedná. Pálila mě totiž celá pusa. Tak to si moje miminko v bříšku pochutnalo:-(. Byla jsem trošku naštvaná- označení žádné a kdyby to sluplo nějaké malé dítě:-(...
 Aruba 


Opravdově opravdový hnus  

(16.11.2005 9:06:38)
Děkuji za vysvětlení mého "divného" stavu minulý čtvrtek. Teď už vím, že je to tím Reflexem, co jsem si koupila. Žvýkačku jsem žvýkala a ještě si říkala "tak to jsem zvědavá, kdo Vám ten hnus bude kupovat".
Šoufl stavy jsem připísovala tomu, že jsem po dlouhé době cestovala na zadním sedadle auta.
:-(((

CHUDÁCI KUŘÁCI, kteří toto žvýkají.
 Bára; 1 mrně + bříško 
  • 

Re: Já se taky nachytala 

(16.11.2005 17:55:55)
Aňo, bacha na éčka! Ve složení na obalu jich byla spousta a do toho ještě umělé sladidlo. Právě kvůli éčkům jsem ji přenechala manželovi a ten po pár kousnutích odpadkovému koši...
 Naja 


Něco se už děje 

(16.11.2005 9:37:47)
Dnes ráno mi přišel e-mail z potravinové inspekce v tomto znění:

"...vzhledem k tomu, že žvýkačky Nicorette jsou registrovány jako léčivý
přípravek, tak jsme předali Váš podnět ke kontrole Státnímu ústavu pro
kontrolu léčiv, který je dozorovým orgánem pro léčiva...."

O dalším vývoji poreferuji.
 Ivana 
  • 

A nechcete taky bojovat za zakaz koureni na verejnych prostranstvich? 

(17.11.2005 15:40:09)
Ahojky,to je fajn ze jste to nenechali jen tak s tou zvykackou,ale hodne dulezity problem je take v tom,ze nase republika je tak benevolentni ke kurakum.A co plati v ruznych zemich Ameriky,v Australii,Norsku,Italii,na Malte,v Irsku a ja nevim kde jeste-to ze se NESMI kourit v restauracich,na pracovisti,na zastavkach atd.to v CR je uplne naopak.Nevadi vam ze jdete s deckama do restaurace a temer vsude je nahuleno?Nebo ze jdete nakupovat do obchodniho centra a z restauraci,ktere jsou na chodbach se line zapach do dalsich obchodu?Mne teda hodne.Nebo kdyz jdu na koncert do Sportovni haly/po novu T-Mobile Arena/a nekteri tam kouri primo pri koncerte?Ani nevim,jestli to vlastne neni dovoleny kourit pri kulturnich akcich.Mozny je vsechno.Nebo kdyz cekam na autobus a z kazdy strany jeden kurak.
Myslim,ze by take stalo za to psat a bojovat kvuli temto vecem.
 Naja 


Re: A nechcete taky bojovat za zakaz koureni na verejnych prostranstvich? 

(18.11.2005 8:27:05)
Ivano, výborně, jak začneš? Pokud zorganizuješ petici za "ostřejší" protikuřácký zákon, s podpisem mým i celé naší rodiny můžeš počítat!
 Ivana 
  • 

Re: Re: A nechcete taky bojovat za zakaz koureni na verejnych prostranstvich? 

(18.11.2005 22:50:03)
Jano,petici uz tady bylo nekolik,naposled co vim na Ceske koalici proti tabaku a nepomohly.Ja osobne jsem psala do televizi,ruznych casopisu,dekovala jsem poslanci Janeckovi,ze jako snad jediny bojuje za nekuraky atd.Taky se chystam napsat poslancum,protoze pan Janecek rikal,ze je to jedna z moznosti jak podporit jeho zakon.Kdyby nekdo usporadal demonstraci,jsem taky ochotna s cimkoli pomoci,ale ja sama nemam ani znamou tvar,ani zkusenosti s temito vecmi.
Jestli chces,podivej se na nektere stranky nekuraku a dle sve chuti a moznosti muzes take podporit.
http://cs.help-eu.com/index.htm
http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=457
http://www.ideon.cz/nekurak/
http://kurak.host.sk/default.htm
http://www.dokurte.cz/
http://zpravy.idnes.cz/diskuse.asp?all=a&iddiskuse=A050216_110904_domaci_jpl
http://www.celostnimedicina.cz/tichy-zlodej-a-vrah-urceno-nekurakum.htm

Dnes jsem taky objevila novou stranku -projekt proti detskemu koureni http://www.retezlasky.cz a myslim,ze je dost zajimava.
 Mirka 2,5 let dvojčata 
  • 

Re: Re: A nechcete taky bojovat za zakaz koureni na verejnych prostranstvich? 

(21.11.2005 18:31:54)
Já bych se také připojila se svým podpisem, jen mi ale nejde na rozum, proč se tomu říká protikuřácký zákon a ne "Zákon na ochranu nekuřáků"????
 Alena 
  • 

Náhradní sladidla a nikotin 

(17.11.2005 17:33:48)
Já bych se spíš bála těch náhradních sladidel v jakékoliv žvýkačce, protože se začíná opět prokazovat, že jsou rakovinotvorná.
Ohledně Aspartamu už je nějaký průšvih na obzoru v USA. Mám dojem, že o tom byl i článek tady na Rodině.
Nikotin má skutečně určité léčivé účinky. Jejich výsledkem je celkový stah organismu. Nikotin tedy stahuje i jednotlivé buňky, proto jsou většinou kuřáci celkově štíhlejší. Když přestanou kouřit, začnou záhadně kynout, ačkoliv nejedí více. Tak se projevuje zrovna absence stahujícího účinku nikotinu.
Stahovací efekt se pak může projevit i bolestí hlavy, protože stahující se buňky tlačí zároveň na nervová zakončení.
Některé výzkumy ukazují, že značná část kuřáků paradoxně onemocní rakovinou plic právě až v době, kdy přestane kouřit.
To je do značné míry opět způsobeno absencí stahujícího účinku nikotinu. Ten může zároveň oddalovat i započetí nekontrolovatelného růstu rakovinových buněk, pokud jsou už k němu v těle vytvořeny podmínky.
Čili i přestat kouřit se musí umět.
 Líza 


Re: Náhradní sladidla a nikotin 

(17.11.2005 18:01:24)
Nikotin stahuje buňky? Kuřáci jsou hubení, protože nikotin jim stahuje buňky? A protože stahuje buňky, tak brání rakovině? A hlava bolí, protože nestažené buňky tlačí na nervová zakončení????
No to je skutečně hodně odvážné vysvětlení...
 Odpověď firmy 
  • 

Re: Náhradní sladidla a nikotin 

(19.11.2005 20:53:21)
I já jsem byl zděšen, napsal jsem podobně zděšený mail firmě, ta se mi omluvila s vysvětlením, že vzorek nikotin neobsahuje, pouze simulauje chiť žvýkačky Nicorette.
 Toranoko 
  • 

Mě docela zaráží 

(20.11.2005 16:00:28)
No, nevim, ja bych spíš byla zděšená tím, co všechno je ve žvýkačce a děti to běžně požívají, než požitím nikotinu, který tam nokonec ani nebyl. Taková zahušťovadla, sladidla a ztužovadla dělají svoje a podle mě jsou nebezpečnější než jednorázová dávka nikotinu ve stopovém množství. Nemluvě o tom, kolik nikotinu člověk nadýchá, jen se projde po ulici.
 Ivana_7+5 
  • 

Re: Mě docela zaráží 

(20.11.2005 23:04:13)
podobny pocit jsem mela po precteni toho clanku, ze se dela povyk pro latku, ktera ve zvykacce nakonec ani neni, ale autorka se nepozastavuje nad vyctem vsech ecek, ktere mohou mit mozna jeste horsi ucinek...ja v obchode dukladne procitam vsechny vyrobky, nakupuji jak to jen jde v CountryLife a Albiu, nebot nase zakony jsou velmi benevolentni prave k tomu, co si mohou dovolit potravinarske firmy do svych vyrobku pouzit...chemik objevi latku, ktera udela potravinu na pohled, vuni, chut a trvanlivost lepsi a krysa to prezije...a pak se divime, ze u nas tak roste pocet alergiku a hyperaktivnich deti...je to vsechno moc slozite...chemik nemuze obsahnout i celou potravinarskou vyrobu a medicinu a potravinar a doktor obdobne, ale sirsi spoluprace by tady mela byt...nebo to vypada na vraceni se k pestovani jidla na vlastnich zahradkach...:)(
 Kamila 


poplašná zpráva 

(21.11.2005 11:44:59)
Vzorkek žvýkaček nikotin neobsahuje,brala jsem si jej v lékárně pro manžela. Lékárnice mi sdělila,že chuť nikotinu je nasimulovaná pepřem. Kdyby byl nikotin ve žvýkačce obsažen,jistě by to tam bylo napsané. Vzorek slouží k tomu,aby si kuřáci vyzkoušeli chuť,než si koupí ty opravdové. Než umístíte na internet poplašnou zprávu,ověřte si informace.
 JaninaH 


Re: poplašná zpráva 

(21.11.2005 12:10:16)
Kamilo,
ale proč má takový hnus nasimulovaný pepřem (pokud vím, ani o tom nebylo na obalu ani slovo) ochutnávat nekuřák? Zásadní chyba byla, že na obalu nebylo NIC o tom, že je to vzorek žvýkačky PROTI KOUŘENÍ. V tom se shodujeme všichni, kdo jsme ji ochutnali. Jak jsem už psala, žvýkačky proti kouření se vůbec žvýkat NEMAJÍ, tudíž to v pravém slova smyslu nejsou žvýkačky. Tak proč taková reklama? Podle mého názoru se tato reklama velmi nepovedla a je dobře, že se o tom tady mluví.
J.
 Kamila 
  • 

Re: Re: poplašná zpráva 

(21.11.2005 14:16:29)
To je pravda,možná mohl být vzorek v časopise distribuovaném lékárnami s uvedením,že jde pouze o vyzkoušení příchuti.To, že jde o žvýkačky které nahrazují cigarety,je částečně uvedeno v názvu výrobku a možná výrobce počítal s tím,že to všichni znají z reklamy. Jen jsem chtěla říci,že je dobré se nejprve informovat a potom psát zprávy typu "můj syn pozřel čistý nikotin",kterých se řada maminek jistě poleká. No... ten pepřový hnus...všechny žvýkačky a sladkosti obsahují řadu chemických látek,barviv,příchutí a tahle zrovna obsahuje tuto příchuť.
 Ivana 
  • 

Ecka v potravinach 

(21.11.2005 15:10:34)
Ahojky,nasla jsem zajimavou stranku http://ecka.zbynekmlcoch.cz/,je tam i vyjmenovanych par nezdravych potravin,jestli mate nekdo nejaky vetsi prehled,ktere konkretni potraviny jsou nezdrave/vyvolavaji alergie,zhorsuji exem atd/,napiste to sem diky.
 Monika - Prokop-Kryštof-Jáchym 


Re: Re: Re: poplašná zpráva 

(22.11.2005 12:32:06)
Kamilo, jenze ono to tam prave napsano nebylo, kdyby tam byl nazev zvykacky, tak mi docvakne, ze jsou to zvykacky pro odnaucovani kuraku(nazev Nicorette by docvaknul i synovi).Obal mam stale schovany, tak vecer lupnu fotku na net, aby bylo zrejme, ze se nedalo predpokladat, ze se jedna o zvykacku Nicorette(at uz s obsahem nikotinu, nebo bez nej).
 Olina 
  • 

Re: poplašná zpráva 

(21.11.2005 21:02:26)
Až zas bude pfitzer dělat vylomeniny s nikotinovou příchutí, tak ať to pořádně označí. Vyhne se panice. Jestli to z toho průměrně inteligentní osoba nepoznala (myslím, že podmínka je splněna), chyba je ve značení.
Doufám, že nebudou pokračovat modrýma lentilkama s viagrovou příchutí.

Doufám, že jsem se někoho nedotkla. Neměla jsem to v úmyslu. Taktéž neprahnu s někým debatovat, natož bojovat. Ani s pfitzerem.
Holt o moje nedostižné myšlenky v nejbližší době opuchnete a na rodině se rozhostí blažený klid, mír a nuda.
 Iva 
  • 

To je opravdu strašné 

(24.11.2005 8:46:05)
Po přečtení Vašeho článku jsem docela koukala. Časopis týden taky kupuji a jako kojící matka nekuřačka jsem tedy nechtěně mé malé 3 měsíční dcerce připravila touhle žvýkačkou první zklušenost s drogou. Neoznačení na obalu je tedy opravdu trestuhodné.... A pak žijte zdravě.....
 Ivana 
  • 

Re: To je opravdu strašné 

(24.11.2005 14:29:45)
A co je na tom casopisu tak zajimavyho ze ho vsichni kupujete?
Ja bych teda zadnou zvykacku z casopisu,ale ani zadny vzorky co nabizeji jako akci nekdy na ulici neochutnala.
 Naja 


Zpráva SÚKLu 

(3.5.2006 9:12:20)
Tak je to v pohodě... :-)

"...Státní ústav pro kontrolu léčiv (dále jen „Ústav“) Váš podnět prošetřil a zjistil, že v případě vzorku žvýkačky se nejednalo o šíření vzorku humánního léčivého přípravku Nicorette Freshmint gum 2 mg léčivá žvýkací guma, ale o šíření vzorku potraviny, jejíž chuť je podobná chuti léčivého přípravku. Potravina neobsahovala nikotin, ale pouze ingredience uvedené ve složení uvedeném na obale. Obal potraviny splňoval zákonné požadavky na obal pro potraviny včetně přesného složení.

Ačkoliv reklama nebyla v rozporu se zákonem, z důvodu lepší ochrany spotřebitele Ústav doporučil zadavateli reklamy neposkytovat jakékoliv vzorky chuti či textury ve spojení s reklamou na humánní léčivé přípravky."
 Kassandra 


Zdravější žvýkačky 

(29.5.2009 10:56:55)
Ahoj, člověk si ve skutečnosti ani neuvědomuje, co žvýká. Doporučuji vyzkoušet mastichové žvýkačky. Jsou vhodné i pro děti a chrání jejich zuby před vznikem kazů.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.