| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku 26 rad než začnete se stavbou nebo rekonstrukcí v interiéru

 Celkem 189 názorů.
 Aruba 


shodou okolností 

(24.8.2005 12:24:30)
si teď s autorem článku mailuji ohledně záclon do obývaku. Tak jsem zvěděvá na výsledek. :)
 Pidalka 
  • 

KOUPELNA?!!! 

(25.8.2005 15:55:09)
A proc bychom si nemohli udelat obr koupelnu,kdyz je na ni dost mista? Vzdyt koupelna je jednou z velmi dulezitych relaxacnich mistnosti - nedovedu si predstavit umyvadlo, velkou vanu, sprchovy kout, zachod, bidet a pracku narvane v male mistnosti! Ja bych se "dobrymi radami" toho pana ze Styltexu vubec nezabyvala - snad mate lidi vlastni predstavy a vkus!!!
 Lenka Pol. 
  • 

Re: KOUPELNA 

(25.8.2005 21:47:31)
Myslím, že jde spíš o to jak málo času člověk v koupelně stráví a jak moc se musí platit za její vytápění, ovšem-každý žije na takové úrovni jakou si může dovolit!:)
 Petra 
  • 

Re: KOUPELNA?!!! 

(20.2.2006 9:27:54)
Taky máme velkou koupelnu-krásnou,leč v zimě ji
rychle vytopit je problém.V patře máme ještě jednu
malou(jako prádelnu i s vanou),a protože tam máme
větší teploučko,dáváme jí přednost,přestože není tak
ukázková.
 Sláfka 


prodej přes internet 

(24.8.2005 13:10:24)
Úvodem bych chtěla poznamenat, že jsem designérka a bytová architektka, zabývající se metodou harmonického bydlení feng-shui.
Upřímně řečeno, myslím si, že nakupovat věci do bytu přes internet je poměrně komplikované. To může fungovat dobře u velkoobchodu, kdy jsem se sortimentem dobře obeznámena a obrázky mi slouží pouze jako připomenutí. Jinak strávím více času korespondováním a zasíláním vzorků, které, pokud mi nevyhovují, zase vyměňuji za jiné vzorky a častakto strávený může být delší, než "nepohodlné" nakupování v obchodě.
Ne se všemi radami bych se ztotožnila, protože vždycky jde o konkrétního člověka a co je pro jednoho dobré, pro druhého být nemusí. Proč bych nemohla mít velkou koupelnu, i v případě, že se mi vana vejde do malé?, třeba ji chci mít z nějakého (byť jen pocitového) důvodu. A v čem se cítím dobře, co mi vyhovuje, se nedá rozhodnout od boku... Zrovna tak vyčerpání se dlouhodobou rekonstrukcí (příp. stavbou), také není úplně opodstatněné. Protože když budu na tutéž věc spěchat, případně ji nechám zařídit na klíč, můžu zjistit, že vlastně potřebuji ukládat věci úplně jinam, než jsem se původně domnívala, že mi to, nebo ono nevyhovuje. Takže nejlepší je asi zlatá střední cesta, sice čas neprotahovat nad míru, ale na druhou stranu dokončit stavbu či rekonstrukci za provozu, abych si mohla ověřit, že takhle to opravdu chci. ono jinak vypadají věci na papíře a jinak v reálném prostoru. A nejvíc to platí právě u dětí. Třeba ten pokojíček vypadá moc úžasně, ale vašemu děťátku se líbit nemusí. V konkrétní místnosti si samo najde místa, která ho přitahují nebo kde se naopak bojí a bude zde lepší neumísťovat např. postýlku.
A když všechny tyto věci vyřešíte najednou, může se stát, že budete za pár měsíců buď nadávat a bydlet nepohodlně nebo budete stát před bazarem a prodávat ty úžasné věci, které jste si sotva pořídili. A celý kolotoč se rozjede nanovo...
 Jana 
  • 

Skrytá reklama 

(24.8.2005 14:27:36)
Tak se nějak nemůžu ubránit vtíravému pocitu, že si tu Ing. Smejkal dělá reklamu na svoji firmu Styltex Design s.r.o. :oD
Ale možná to myslí upřímně....
 Toranoko 
  • 

Hm 

(24.8.2005 16:37:02)
My rekonstruujeme, ale že by mi ty rady výrazně pomohly, se říct nedá. Nevím, o kolik levnější jsou řemeslníci než kamarádi, když kamarád nechce nic, a nechápu rady stylu "bílá není v módě" - praktické využití žádné. Každý si přece vymaluje, jak se mu líbí a jak se cítí pohodlně, ne?
 Tara 
  • 

Oblibene obchodni domy 

(24.8.2005 17:06:43)
Celkem se mi ty rady zamlouvaly, jsou to vetsinou prave takove ty samozrejmosti, kterym kazdy rozumi, ale ne vzdy si na ne vzpomene predem (treba s temi dvermi). Leccos se musi brat s rezervou (kamaradi kamaradu obecne pracuji hur, nez zajete firmy, a reklamace byvaji problem, ale NE VZDY), jestli chci nebo nechci velkou koupelnu si muzu promyslet sam (ale je dobre vedet, ze ji nepotrebuju), ze to ci ono je ci neni v mode, je sice zajimava informace, ale prece se nebudu slepe ridit modou.
Jedne veci ale nerozumim: co je spatneho na tom, ze nakup v oblibenem obchodnim dome kazdy pozna? Kdyz se mi libi styl IKEA, prece mi nebude vadit, ze kazdy pozna, ze nakupuji prave tam. Kdyz se nekomu libi ASKO nabytek, taky se za nej nebude stydet. Tak o co jde?
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Oblibene obchodni domy 

(24.8.2005 17:48:04)
My máme prakticky veškerej nábytek z bazaru na Libeňským mostě a jestli to někdy někdo poznal je mi srdečně fuk. :o)))
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Oblibene obchodni domy 

(24.8.2005 17:49:29)
Sorry - na Libeňským ostrově, na mostě žádnej bazar od léta 2002 není. :o)
 Gábi, 2 děti 


Re: Re: Re: Oblibene obchodni domy 

(25.8.2005 13:45:33)
Už jsem to chtěla napsat, že ho vzala voda ;-) V bazaru se najdou úžasné věci, ale nikdy bych se nedotkla čehokoliv čalouněného.
 Kamila 
  • 

Re: Oblibene obchodni domy 

(24.8.2005 18:04:35)
IKEA není styl, IKEA je solidní marketing a jinak druhá jakost. Pokud jsi tedy nemyslela styl
"Urob si sám" nebo brnkni truhlářovi.
 Sláfka 


re:IKEA 

(24.8.2005 19:02:11)
Kamilo, podle mě IKEA je styl. Věci z IKEA poznáš, jakmile jsi ji párkrát navštívila, je v tom vidět ten "sever". A já, ač bytová návrhářka, se za IKEA taky nestydím a mám dost věcí odtamtud. Kombinováno Libeňským bazarem a "urob si sám". Zejména po povodních, kdy mi z původního nábytku zbyla jedna malovaná židle a bedna na peřiny, jsem si takto rychle a celkem levně zgruntu vybavila bydlení. Nemám ho na reprezentaci pro zákazníky, ale na to, abych v něm bydlela a cítila se tam dobře já i děti (manžel, pes, myšák a šnek pochopitelně taky). Kamarádka to nazvala "venkovský styl s nádechem IKEA"... :)
 Kamila 
  • 

Re: re:IKEA 

(24.8.2005 19:15:10)
Jakej sever, proboha? V jídle z Carrefouru taky cítíš tu francouzskou kuchyni? Je to prostě unifikovanej nábytek v nekvalitním provedení, prodávanej určitým způsobem v jistém řetězci, se schopným marketingem. Každej truhlář ti odvede několikrát vyšší kvalitu a pokud nemáš vlastní nápad, tak každý průměrný interierový studio ti ho dodá.
 Sláfka 


Re: Re: re:IKEA 

(24.8.2005 19:55:13)
Kamilo, já jsem nemluvila o kvalitě - ta odpovídá relativně nízkým cenám, za které tam nakoupíš. Ale trvám si na tom, že to není jakýkoliv "unifikovaný nábytek", ten sever tam prostě poznat je - když se podíváš na dezény, na tvary, je to prostě jiný...a je na tom znát severský rukopis. Stejně tak, jako jsem odebírala látky od nizozemské firmy a ten způsob volení barev a vzorů byl pro ně prostě typický a poznala bych ho třeba od německého nebo našeho...
 Kamila 
  • 

Re: Re: Re: re:IKEA 

(24.8.2005 20:03:19)
Dobrá Sláfko, jdu mrknout na stránky Ikey, pokud tam uvidím něco jiného než kvalitní prezentaci průměrného zboží, tak se ozvu.
 MirkaEyrová 


Re: Re: Re: Re: re:IKEA 

(24.8.2005 20:12:37)
Kamilo, nechci se tady moc vměšovat, ale já taky v úvodním článku nacházím věci, se kterými moc nesouhlasím. Probůh, když se mi líbí skříňka od Ikei, proč bych si ji nemohla koupit do svýho bytu? A když chci mít stěny bílý, tak proč bych si je nenatřela na bílo?
M.
 Hanka 
  • 

Re: Re: Re: Re: re:IKEA 

(24.8.2005 21:33:27)
Kamilo, ty zrejme nakupujes pouze Ligne Roset nebo jak se to jmenuje designove kousky a hned potom, co je nafotili do casopisu Dolce Vita?
Ja proti Ikea nic nemam doma mame par starozitnich kousku, ktere jsme dokombinovali jednou serii prave z Ikea a pak taky mame kvalitniho, ale dost draheho truhlare, takze nektere kousky mame od nej (vestavene skrine apod.)
 Hanka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: re:IKEA 

(24.8.2005 21:36:19)
oprava - starozitnych kousku...
 Gábi, 2 děti 


IKEA - nápady vs. kvalita 

(25.8.2005 13:56:44)
Musím souhlasit se Sláfkou, designéři, kteří pracují pro IKEA jsou špičkoví a klidně to můžem nazvat "severským designem". Provedení a životnost jsou poněkud horší. Já si v IKEA kupuju levné doplňky a hltám nápady a inspiraci. Občas se zde objeví i opravdu kvalitní kousek za velice příznivou cenu. Musíme si uvědomit, že bohužel ceny díky kurzu koruny nejsou tak nízké, jak by měly být. Je to prostě většinou nábytek, který si student koupí do pokoje na kolej a nejpozději za pár let vyhodí.
A je třeba si uvědomit, že opravdu kvalitní věci od světových designérů se nepohybují v řádech tisíců za kus, ale deseti a statisíců za kus. Ale to je o něčem jiném ... Někdy dobrý nápad za pár korun z bazaru vydá za víc :-)
 maryška 
  • 

Re: Re: Re: re:IKEA cha 

(18.2.2006 19:27:28)
u nás v TON vyrábějí křesla, která pak IKEA prodává jako svoje výrobky, cha - severský styl, cha cha
 jaris 


Re: Re: Re: Re: re:IKEA cha 

(17.5.2007 14:34:59)
a můžu vědět který typ křesla to je?
 zuzka, deskform 
  • 

Re: re:IKEA cha 

(24.8.2007 12:44:03)
u nás zase děláme kuchyňský desky pro ikeu :-D
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: re:IKEA 

(24.8.2005 20:14:24)
Hm, Kamilo, ono jde taky o to, jestli na to každej má peníze. Myslím na toho truhláře a interiérový studio. A další věc je taky ta, do jakýho bytu si ten nábytek pořizuješ. Až budu bydlet v bytě, o kterým si budu prakticky jistá, že se z něj nepostěhuju, tak do nábytku jistě vrazím víc než do přechodnýho bydlení na pár let. A od toho si myslím, že tady IKEA je. Navíc některý ty věci nejsou ani nijak ošklivý - teď přišel novej katalog a mít víc místa, určitě bych si pár kousků vybrala.
 10.5Libik12 


Re: Re: Re: re:IKEA 

(24.8.2005 20:37:08)
Já bych se do toho neměla míchat, hodně přeneseně by se dalo říct, že jsem truhlářova žena:), je fakt, že Ikea má velmi široký sortiment, také je fakt, že pak v noci volají lidé, že nemůžou sestavit báječnou sestavu z Ikey (marně se jich asertivně ptám, co já s tím)a že jsem jednou jednomu Dánovi sháněla nějaký kování Adverb, který mu Ikea ne a ne dodat na svůj vlastní výrobek. (dost nekalé soutěže) Nežiju v lokalitě, kde by byl truhlář o tolik dražší než Ikea, ale připouštím, že Ikea důstojně prezentuje přehršel nápadů a ty ti ten truhlář málokdy vysype. Z druhý strany, český zákazník má tah na detail a není línej vymýšlet.(já jsem výjimka, já zadávám požadavky typu "takovej nějakej veselej botníček")
K tomu severu nebo jihu je těžké se vyjádřit,to bych machrovala.
Srdcem bych podporovala drobné řemeslníky, ale na jednu ikeáckou lampičku mám fakt zálusk:)
 Xantipa 
  • 

Re: Re: Re: Re: re:IKEA 

(24.8.2005 20:59:12)
S manželem jsme byli na návštěvě u kamarádky. Pochlubila se nám s krásným novým křeslem z Ikey - opravdu vypadalo úžasně. Chtěla, ať si ho vyzkoušíme. Tak jsem si normálně sedla, ale nezdálo se mi moc bytelné. Jenže ona chtěla, aby si manža taky do toho křesla sedl, asi, aby si užil ten zážitek. On nechtěl, protože se bál, že nevydrží /to křeslo, manža má 120 kg/. Jenže ona na tom sezení trvala a pomalu se urazila. Takže si manža sedl, opatrně a dobrý. Vstát mu nedovolila, že prý musí sedět déle, aby poznal rozdíl. Rozpovídali jsme se a manža se zapomněl, opřel se a už letěl. Byl to malér a trapas. Křeslo ruplo, manža sebou prásknul dozadu, protože to nečekal, ruplo mu v zádech, praštil se do hlavy, vykopnul nohu, trefil se do stolečku, taky Ikea, vylítly hrnky i s kafem až na zeď, závěsy i záclony /ještě že to neodneslo okno/, ale zato rozbil tím stolečkem skleněná dvířka u komody. No hrůza, to si neumíte představit, hotová demoliční četa. Manža si musel vzít v práci 2 dny dovču, aby ty následky odstranil. Na návštěvě už si sedá jen do sedačky, pro jistotu.
Křesla z Ikey nikdy, to by se manža asi odstěhoval, jen doplňky.
Stejně nechápu, jak na tom křesle mohli normálně sedět, asi jen na půl zadku. Není nad to, když se můžu v křesle rozvalit - doma.
 Hanka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: re:IKEA 

(24.8.2005 21:40:47)
Xantipo, manzelova prihoda sice moc vtipna neni, ale ja se teda dobre zasmala. Uplne si to dovedu predstavit. Muj manzel ma 110 kilo a mnou danou prezdivku Drtikol (castecne i diky tomu, ze dobre a rad foti). Tato prezdivka se ujala uz i v rodine, protoze on je taky "demolition man". Nicmene kreslo Poang z Ikea mame taky uz asi ctyri roky a stale drzi...Jen po precteni tveho prispevku manzela pozadam at radsi dotahne srouby...:-)
 avE 
  • 

Poang vs. Jefet 

(25.8.2005 9:11:21)
Mne sa Poang volakedy pacil, ani nie tak vyzorom, ale pohodlnostou. Zdal sa mi vsak "tenky" a hoci mame vsetci daleko do 100 kg, zavazil hlavne tento nedostatok. Nasli sme vsak nieco rovnako pohodlne, v pevnej aj pohupovacej verzii, ale podstatne pevnejsie. Kresla Joe a Jefet od Jelinka (www.jelinekvm.cz). Su sice drahsie ako Poang, ale nikto sa nemusi bat sadnut si :).
 JaninaH 


Re: Re: Re: Re: Re: re:IKEA 

(24.8.2005 22:01:04)
Xantipo,
díky, dnes už podruhé jsi mně srdečně rozesmála. Chudák manžel. A přátelům to patří, neměli ho nutit, aby otestoval IKEA kvlitu :-DDD
Jinak jsem zřejmě absolutně "out of fashion", neboť na Ikeu nedám dopustit. Děti v ní vyrostly, díky nekonečné variabilitě řady IVAR jsme pokoj přestavovali podle jejich momentálních potřeb. A z palandy z Ikea, která jim taky sloužila mnoho let, mají teď každý pěknou bytelnou postel. Mně se na nábytku IKEA líbí právě ta variabilita, neboť nemám na to, abych každých pár let kompletně obměnila nábytek podle měnících se potřeb rodiny (o designových kouscích a módních výkřicích ani nemluvě).
Ikea a sever... Já ho tam tedy taky vidím, ve vzorech a rustikálních motivech určitě, ve Švédsku jsem si o prázdninách koupila misky, které mají úplně stejný motiv jako polštářek, co mám z Ikea. Samozřejmě, že je to unifikované a dělané ve velkém. Ve Švédsku se mi např. strašně líbily stoly, jaké v Ikea nenajdete - mohutné, krásně čistě a jednoduše zpracované z masivu (přírodní dřevo). Ale do panelákové kuchyně by se mi takový stůl stejně nevešel :-(((
J.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: re:IKEA 

(24.8.2005 22:19:28)
Ještě jsem zapomněla na jednu podstatnou věc - on se totiž nábytek z IKEY může někomu jenom docela obyčejně líbit. Když se projdu po obchodech s nábytkem, tak mě třeba vyloženě odpuzuje takovej ten procovskej, masivní nábytek, nevyberu si nic ani v ASCU, ani ve SCONTU, ani v Europamöbelu. IKEA má možná nábytek fórovej, ale takovej řekněme "vzdušnej", lehkej, vcelku příjemnej na pohled. Takže když nebudu chtít investovat do nábytku na míru podle svých představ, kam jinam asi mám jít? Ten design se mi prostě líbí a to, že je levnej, je další plus - aspoň mě nebude tak mrzet, když se zničí.

Konkrétně - máme strašně nepraktickej byt. 1+1, ovšem dost velký - 59 m. Dvě obrovský místnosti, který se ale nedaj nijak snadno předělit na menší, protože je přes celou jednu zeď velký plastový okno. Když bych sem narvala nějakej rustikální nábytek nebo takový ty bytelný sedačky a postele, jednak se opticky dost zmenší a navíc se mi to nebude líbit. Když zkombinuju pár věcí na zakázku s Ikeou, tak to bude vypadat podstatně líp a prostorněji.
Až budu bydlet v 5+1 v secesním baráku, nejspíš to vyřeším jinak, ale teď mne jiná eventualita fakt nenapadá. :o)))
 JaninaH 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: re:IKEA 

(24.8.2005 22:27:57)
Monty,
ano, to je ono. A navíc ten "honosný" nábytek z ASKO apod. je strašně kýčovitý, protože se tváří jako by byl z kvalitního materiálu, ale je to z toho nejhnusnějšího šuntu (kdysi jsem pracovala pro jednu truhlárnu, tak se vyznám :-))) To IKEA nic nepředstírá, a to se mi líbí. Nevíc některý nábytek si zákazník může sám "doladit" - tj. namořit, natřít, sestavit dle vlastního vkusu, to se mi líbí taky.
J.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: re:IKEA 

(24.8.2005 22:42:45)
Janino,
to je přesný výraz - kýčovitý. Nevím, možná jsem výjimka, ale já když vidím třeba strakatou sedací soupravu nebo sedačku z mikroplyše, o napodobeninách starožitnýho nábytku nemluvě, tak se mi ježí chlupy hrůzou. Prostě se mi to NELÍBÍ. Každý má nějaký vkus a mě se styl IKEY opravdu líbí. :o)
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: re:IKEA 

(24.8.2005 23:26:15)
Já jsem teda takovej exot, že jsem v IKEA v životě nebyla :-), ale chtěla bych vám sem přispět informací, že IKEA je údajně jedna z firem, které se zavázaly dodržovat určitý etický kodex (že v rozvojových zemích nezneužívá chudáky za směšnou mzdu, že pro ni nepracují děti apod.).
 10.5Libik12 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: re:IKEA 

(24.8.2005 23:52:01)
Já hlava děravá:) tu sedím a přemýšlím, jak se jmenuje to, o čem píše Jena,přijela s tím moje dcerka z ekokurzu a já nevím jestli je to dobře nebo špatně, respektive jetli tyto firmy nedeklarují, že v rámci nestydaté (a neodvratné) globalizace jako nejsou ti nejhorší. Pokud Švédové vyráběj v zemích, kde hrozí dětská práce, tak tam poskytují pracovní příležitost asi tak jako u nás Panasonicí a podobní:)A jestli jsou tyto investorské počiny v těchto zemích a i u nás řešením bídy a nakonec i kvality nábytku.:)

Ad drobnej řemeslník:o) chcípne v každým případě:)
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: re:IKEA 

(25.8.2005 0:08:03)
Libiku, kdyby sis vzpomněla, tak mě to zajímá! Jinak co se týká drobného řemeslníka v rozvojové zemi, toho to asi nevytrhne - páč tam se ten nábytek beztak neprodává (nebo ano?). To bych spíš přirovnala k třeba německý firmě Opel u nás - lidi tu dělají nějakou základní práci (a něco si vydělají), ale pak se součástky smontujou tam, kde se prodávají hotový výrobky, ne? Bohužel už si pořádně nepamatuju jak to je, ale myslim, že tam šlo i o takový věci, aby zaměstnanci měli nárok třeba na nemocenskou.
S těma dětma to bude složitější. On takovej sirotek si taky potřebuje vydělat, ale pořád je strašně moc dětí, který jejich rodiče vpodstatě prodávají :-(
 10.5Libik12 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: re:IKEA 

(25.8.2005 0:33:27)
Moje dcerunka se v pátek vrátí zase z nějaký záchrany Zeměkoule, tak se jí zeptám. Věděla by to velice kontaktní kontaktní osoba ze stránek "Země ke mně", jestli chvátáš.
Chtěla jsem zde ještě zahořet proti globalizaci, ale půjdu raději spát, je to od tématu a neuděláš nic:)

A v obýváku mám švestkově modré zdi, je to tam jako v rockovým klubu, marně přemlouvám manžela, aby tam šlehl bílou nebo nudně pastelovou, není nekonvenční, je líný.

Dobrou noc:)
 Markéta 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: re:IKEA 

(25.8.2005 7:17:14)
Nejmenuje se to Fair Trade? myslím to, že platěj v rozvojovejch zemích dobrý ceny a nevykořisťujou. Byla jsem u ekokamarádky a ta tam měla kafe s tímhle nápisem. Jinak její mažel je bytovej architekt, byt maj nádhernej a pár kousků z Ikea taky maj, to jen tak naokraj.
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: re:IKEA 

(25.8.2005 8:56:04)
Markéto, Fair Trade je něco jiného. Máš pravdu, že to funguje na tom principu, který jsi popsala - taky když si to kafe budeš chtít koupit, stojí víc, než kafe v obchodě, takže si ho koupí člověk vysloveně pokud chce podpořit dobrou věc.
Další info např. zde:
http://www.fairtrade.cz/
http://www.inexsda.cz/cze/fair_trade


Ten kodex co by měly dodržovat velký firmy s tím nesouvisí, ale asi by se dalo říct, že jde o stejný morální problém (výrobci pracující do úmoru bez jakýchkoli záruk jako smlouva nebo nemocenská jsou zdrojem levných výrobků pro nás, kteří prachy máme). Řekla bych (ale to je jen můj dojem), že ty velké firmy nejdou tak do detailů - že jim nejde primárně o podporu těch výrobců, ale o to, aby si nekazily jméno, neboť konkrétně IKEA prý kdysi zažila skandál právě kvůli tomu, že se o ní psalo v souvislosti s dětskou prací a ovlivnilo to prodej. Takže teď už si to hlídá. No ale fakt se v tom moc nevyznám, tak snad jsem nenapsala blábol... :-)
 zuzka 
  • 

Re: re:IKEA 

(24.8.2007 12:54:57)
ano, to máš pravdu, v praxi to vypadá, že naši dodavatelé "podškrábnou papír"... kdyby někdo z vás měl firmu a dodával Ikee, taky by to neřešil a podepsal. Samozřejmě by asi ty lidi v naší republice nezaměstnával žejo... Je to jedna z takovajch formalit, možná se dá říct populismus, protože to zní dobře, ale přitom je to vpodstatě samozřejmost
 Federika 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: re:IKEA 

(24.8.2005 22:33:14)
Já bych jen chtěla dodat, nemyslím si, že má Ikea nábytek prvotřídní kvality, ale my jsme se asi pětkrát stěhovali, často to nábytek odnesl, ale věci z Ikea se prostě rozebraly, znovu lehce sestavily a zase bez úhony fungovaly...
 Xantipa 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: re:IKEA 

(24.8.2005 22:39:37)
Abychom si rozuměly. Nehaním nábytek z Ikea, to ne. Ale nejvíc se mi na tom obchodu líbí, že tam můžu najít inspiraci, protože leccos se dá vyrobit i doma - teda křesla asi ne. A taky se mi tam líbí ty šuplíčky a všelijaké zásuvky, prádelníky apod., které nejsou nijak ošetřené, takže si to každý může dodělat dle svého.
A to rozbité křeslo jsme reklamovali a dokonce uspěli. Dobrý ne? Podle toho se také hodnotí obchody a obchodní řetězce.
 JaninaH 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: re:IKEA 

(24.8.2005 22:34:13)
Ale fakt je, že článek evidentně nebyl určen fandům IKEA.
Vzpomínám si na návštěvu u švagra v Torontu v roce 1993. V jeho bytě mě hned na první pohled zaujala krásná ložnice, tak jsem vyhrkla:
"To je krása, to je určitě IKEA". A on se urazil, že prý při svých příjmech bankovního úředníka v IKEA nábytek rozhodně nakupovat nemusí.
Asi to už dorazilo i k nám :-)
J.
 ů 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: re:IKEA 

(27.8.2005 0:34:21)
ů
 Xantipa 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: re:IKEA 

(24.8.2005 22:52:36)
JaninoH, my máme doma stůl z masivu. Nevím, jestli by se Ti líbil, ale mě se líbí moc a je mi to kulový platný. S našimi dětmi to je prostě katastrofa a dívat se, jak mi ničí ten krásný stůl, to ho raději schovám - pod omyvatelný ubrus. Mě se ty ubrusy tak nelíbí, ale co mám dělat. Takže to, že máme krásný jídelní stůl, vím už jen já a pochybuji, že si toho všiml někdo jiný z rodiny vč. manžela. Za pár let stůl vykoukne v celé své kráse, ale určitě mi zase budou chybět ty skvrny se seschlou marmeládou, kam jsem si podle zákonů schválnosti zrovna položila veledůležitý dokument a nebo jsem tu skvrnu utřela rukávem košile a jako naschvál ta druhá košile, kterou bych si k tomu zbytku mohla vzít, visí na šňůře mokrá. No jo, člověk nemůže mít všechno. Když mám volit, tak raději omyvatelný ubrus se záhadnými skvrnami.
 Federika 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: re:IKEA 

(24.8.2005 23:02:20)
Xantipo, taky máme doma krásnej velkej stůl z masivu...Z prvního šrámu jsem byla nešťastná, pak jsem to hlídala a postupně rezignovala...Ty ubrusy se mi bohužel hnusí natolik, tže je nedávám, teď navíc kvůli malýmu ani nemůžu... Strhnul by ho...
Takže teď je to takovej ten masiv s patinou...Docela pořádnou patinou...Ale nějak mi to přestalo vadit....
 Monika 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: re:IKEA 

(25.8.2005 7:45:07)
Nejspíš to bude křeslo, co se mi s ním chlubila ségra. Moc se mi líbilo a uvažuji o koupi, ale teď jsem si v novém katalogu přečetla, že má jen nosnost 100 kg a to je myslím málo. Nejsme tlustí, ale když si manžel vezme na klín dítě nebo mě už to přes 100 kg bude. A taky tchýně má skoro 100 kg a říkat jí, ať tam nesedá nebo nám to rozsedne, je dost blbé i když spolu dobře vycházíme.
 rozmaryna 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: re:IKEA 

(26.8.2005 7:51:29)
Tak to je poprvé, co zde padl skutečně rozumný argument. Křeslo je do 100 kg, někdo v rodině má víc, tak ho nekoupím. A na rozdíl od jiných distributorů či výrobců, tak IKEA to na rovinu napíše. Takže je pak blbost lidí, když si koupí něco co si ne finančně, ale uživatelsky dovolit nemohou. Mimochodem, pořídili jsme si skleněný jídelní stůl, protože se nám to líbilo a když jsme volili mezi dřevem a sklem, tak jsme si uvědomili, že dřevo se poškrábe (a dobře si pamatuju, že jsem jako malá stůl okousávala), takže volba padla na sklo. Kdo by to řekl, také se poškrábe a ještě rychleji. Tak jsme to vyřešili změnou kameninového nádobí za porcelán a místo omyvatelného ubrusu máme omyvatelné prostírání, které se jednou za půl roku vyhodí a koupí se podle nálady jiný vzor.
A sedačku máme z IKEY - bílou, a i s těmi dvěma prťaty na ní nedám dopustit, protože má potah, který se připevní suchými zipy, takže se nikde neshrnuje ani nepadá, už ho máme rok, a po vyprání je vždycky jako nový. A až bude nejhůř, tak je stále prodávají jako náhradní kusy asi za 1500 kaček. Zkuste něco takového u soukromého výrobce sedaček. Ale nedokážu si představit pořídit si tam kompletní vybavení.
 MirkaEyrová 


Re: Re: Re: re:IKEA 

(24.8.2005 20:55:11)
(Monty, dík. Přesně to o těch financích bych měla na jazyku taky, ale já už tady na Rodině způsobila tolik poprasku na toto téma, že sama jako první se ozvat momentálně neodvažuju:-)))
M.
 Pavla3 


Re: Re: Re: re:IKEA 

(24.8.2005 21:51:16)
Přesně tak, ještě bych dodala, že drahý je kvalitní truhlář, který něco vymyslí a výrobky za něco stojí. Pak je samozřehmě mraky takových, kteří ti ukážou katalogy obchodních domů a jediný rozdíl je v tom, že výroba trvá déle než objednávka v obchoďáku mimo jiné třeba zrovna kuchyňská studia.
Jinak IKEA má taky tu výhodu, že asi jako jediná má to co nabízí ve skladu, takže přijedeš, vidíš, koupíš, nečekáš měsíc až to přivezou. A další věc jsou doplňky, které nabízí v opravdu obrovském množství a barvách, když bys něco takového hledala jinde tak se nedoplatíš.
Jasné je, že kvalita odpovídá ceně, ale koupily jste třeba někdy náhodou něco v ASKO, SKONTO nebo Europamable...? :-((( Design s IKEA neporovnatelný, doplňky trapný, ceny vyšší, kvalita obdobná.
 Dana 
  • 

Re: Re: re:IKEA 

(30.8.2005 10:58:14)
Tak o té kvalitě jsem ochotna diskutovat. Asi jak které zboží. Jasně, takové ty dřevěné nenatřené nemořené věci, co si můžete doma krásně namořit a natřít... bez diskuse. ALE!

Ale zrovna v neděli jsme z IKEA přivezli skříňku, nebo spíš regál, takový ten sestavený z 5x5 krychlí, celkový rozměr 183x183. Lakované, bez jakéhokoliv kazu, ale hlavně - předvrtané otvory na milimetřík přesné, takže když jsme zasunuli kolíčky do přichystaných otvorů, nasadili jsme desku o délce 183 cm na 6 desek vedoucích napříč, prostě to sedlo. Kvalita 100%, bez použití násilí, vrtáků a speciálního nářadí - sestaveno během chviličky, a takovou kvalitu bych u běžného truhláře teda nečekala. Jasně, dobrý truhlář by si s tím poradil, i kdyby to až tak přesně nenařezal a nenavrtal, ale fakt pochybuju, že by to byl schopen s touto přesností vyrobit, aby si to kdokoliv tak jednoduše sestavil. Možná truhlářům křivdím, ale v tomto případě je kvalita nepřekonatelná, ať si říká kdo chce co chce!
 Honza 
  • 

Re: Re: Re: re:IKEA 

(1.10.2006 12:06:57)
Rad bych se vyjadril k vami vychvalovane kvalite v IKEA. Onehda jsme tam koupili skrinku pod televizi se "soupacim" sklem. Montaz nebyla problem, tak jak rikate. Kdyz se sklo presune v levo, tak nahore doseda k okraji, dole je par milimetru dira. Po presunuti skla na pravou stranu vse sedi tak jak ma. Zkousel jsem otocit dane sklo, zda nahodou neni spatne rizle, neni. Skrinka je tedy na jedne strane kriva. Bavil jsem se se sousedkou z domu ktera ma stejnou skrinku jen v jinem barevnem provedeni a rikala, ze ji tez museli jet reklamovat, ze ta jejich prvni tez byla pekne kriva. Z doby pronajmu mame ruzne veci z IKEA a to nejen z CR ale i z Nemecka a pomalu ale jiste zaciname veci menit za kvalitnejsi.
Na zapad od nasich hranic je IKEA jak zde jiz nekdo zminil vnimana jako levny nabytek ktery se po tom az me omrzi ci az se budu stehovat jinam vyhodi, proste jen na chvili. Souhlasim s tim, ze ceny odpovidaji kvalite, ze neni mozne ocekavat od nabytku z IKEA ze dlouho vydrzi. Ano, pokud je clovek v pronajmu, proc si nekoupit nabytek tam, pokud vsak planuje nekde zakotvit na delsi dobu a nehodla casto obmenovat nabytek, tak IKEA neni tim pravym mistem kde vetsinou nabytek nakupovat. Na doplnky je vsak IKEA nedostizitelna.
 Janina 


Re: re:IKEA 

(16.9.2006 23:55:39)
Dámy, mě se líbí všechny příspěvky. Kdyby Vás četl marketingový odbor Ikey tak zajásá, jakou má skvělou reklamu zdarma. Já uznávám Ikeu, určitě bych si tam i vybrala, ale nesouhlasím se severským stylem. Ten možná zůstává jenom v tom častém používání masivu, jinak tam nic výlučně severského není. Ikea dneska nakupuje výrobky z celého světa a od všech návrhářů a taky poznámka na okraj: má sice základní výrobky, který se poznaj, protože je vyrábí už XX let, ale taky má v každý zemi dnes už svoje výrobky. Sestřenka v Itálii a já v Německu, jsme si prohlížely výrobky, který "naše Ikea" vůbec nemá.
 l 
  • 

Re: Re: Oblibene obchodni domy 

(27.8.2005 14:10:11)
l
 Martina, 3 děti 
  • 

IKEA je moje Feng Shuei 

(26.8.2005 0:22:17)
Souhlasím. Styl IKEA (ač tu někdo vehementně tvrdí, že IKEA není styl - kdyby nebyla, proč se tedy pozná na první pohled?) mi velmi sedí. Mám ráda to lehoučké venkovské retro, které neupadá do trapností typu "selská jizba" ani do banalit typu ASKO, Sconto, Kika atd. Dobře se mi v tom bydlí, evokuje to klid a vzpomínky na báječné dětství u babičky.

IKEA podle mě je VELMI slušný poměr mezi cenou a kvalitou. Naprosto mi nevadí, jestli se zdroj našeho vybavení pozná či nikoliv. Styl IKEA je zcela v souladu s životním stylem naší rodiny. Žijeme jednoduše, místo honění se za penězi (abychom měli na designové kousky) se hodně věnujeme dětem. Nehrajeme si na arbitry vkusu, nestylizujeme se do role milovníků dnes tolik frčícího funkcionalismu a minimalismu. Na takové interiéry se v časopisech o bydlení ráda podívám, ale bydlet bych v tom nechtěla, protože podle mě to k příjemnému bydlení prostě není.

Kuchyňské studio? Předražené, bez nápadu. Jedna známá si nechala udělat nijak velkou kuchyň, příšerně jí natáhli ceny spotřebičů (když se ozvala, tak ceny frčely dolů), práce moc kvalitní nebyla a výsledek na těch 250 tisíc, co za to dala, vůbec nevypadá. A bylo to RENOMOVANÉ studio.

Šikovný truhlář? Máme takového. Nutno podotknout, že má perfektní nápady, dělá precizní kousky a ceny nemá přemrštěné. Jenže okna nám dodával rok a čtvrt. Mrtvičný stav nastal, když jsme dva dny před kolaudací neměli schody, které sliboval instalovat už měsíc předem. Slíbil, že v pondělí. V pondělí zavolal, že ve středu. Ve středu, že prý zcela určitě v sobotu. V sobotu přestal zvedat telefony. Chtěla jsem od něho dodatečně ke schodům protibatolecí dvířka, ale pak jsem si to rozmyslela a naše batole raději trvale buzeruji s "ty,ty,ty", jakmile na schody dostane zálusk. Ono instalovat zábranu na schody v době, kdy vám děti maturují, není zrovna to pravé ořechové. Takže tak.
 10.5Libik12 


Re: IKEA je moje Feng Shuei 

(26.8.2005 0:35:48)
Dobrá, dobrá, škoda, že jsem takový jelito a jde mi to blbě, hodila bych sem 3 kousky od IKEA a 3 kousky odjinud, styl je styl:)), měla bys šanci 50:50.
Po desetiletech činnosti je těžké mluvit o renomovanosti, 250 za kuchyňku je pěkná pražská cena, nicméně byla-li z tvrdého masivu, dobrá.
Liknavý truhlář to nedělá schválně, příměr o batolecích dvířkách maturantům je vtipný, nicméně schody jsou na 50 let nejméně a je otázka, pokud je fakt dobrej, jestli se nevyplatí vydržet.
 Šáry 
  • 

Re: Re: IKEA je moje Feng Shuei 

(26.8.2005 0:47:53)
cha, pěkná pražská cena... jde to i zhruba pětkrát levněji (tedy bez spotřebičů), pokud máte šikovného a levného truhláře.
 Martina, 3 děti 
  • 

Re: Re: IKEA je moje Feng Shuei 

(26.8.2005 0:51:17)
Libiku, fajn, ale já s třemi prcky prostě nemám čas obíhat krámky s nábytkem. V IKEA je to všechno pod jednou střechou, navíc dvě děti tam můžeme k jejich velké radosti na dvě hoďky odložit.

Jinak nemáme všechno jen z IKEA. Za svobodna jsme ještě měli čas courat po Studiu zdravého spaní, při jednom dítku manžel ještě nějaký nábytek vyrobil.

S truhlářem bych snad i vydržela, momentálně potřebujeme nějaký hódně masivní a velký stůl, ale bohužel pětičlenná rodina nemůže 3 roky stolovat na zemi. Nebo že bychom přece jen opustili Skandinávii a inspirovali se v Japonsku?
 Pavla3 


Re: Re: Re: IKEA je moje Feng Shuei 

(26.8.2005 9:49:56)
Cha, Martino, lidi podle spolehlivosti termínu dodávky dělím na spolehlivé lidi, právníky, řemeslníky a samostatná kategorie truhláři :-)))) Pokud si objednáš něco u truhláře a řekne ti že to bude v půlce června musíš se ujistit kterého roku.
 zdenka bezdetna 
  • 

oblibene obchodne domy 

(3.2.2007 18:34:18)
ja jsem svuj nabytek nakoupila z druhe ruky a je pekny tak proc by se nekdo mel stydet dokonce za novy nabytek ci je to Ikea Asko atd.
 K.Smejkal 
  • 

Psychologie staveb 

(24.8.2005 19:00:26)
Článek je samozřejmě částečně reklama, ale částečně jsem se pokusil vypsat mé osobní zkušenosti. V rámci doktorátu jsem vytvořil preferenčně strukturální metodu psychologie staveb (to neni reklama - metodu momentálně používám výhradně k vědeckým účelům) a v ní se snažím všem zastaralým strukturám nejen na fakultě vysvětlit a vědecky podložit, nakolik se lidé liší a naopak nakolik jsou si zcela totožní. Móda funguje naprosto a to i když nechceme, architekti jsou stejně jako třeba slavní lidé nositeli prestiže, za kterou ve většině případů opravdu nemohou, protože ještě nic sami nevytvořili už věříme jejich slovu. Metoda feng-shuej je velice zajímavá, i když mám mnoho výhrad k jejímu příliš průhlednému "uzpůsobení" komerční poptávce. A v neposlední řadě ohledně vybavování interiéru přes internet, máme už několik tisíc spokojených zákazníků a myslím si, že když si něco objednám přes internet a mám výběr místo ze stovek druhů z desítek tisíc druhů, ani nemám jinou možnost, než využít filtry a vyhledavače. Ostatně kdysi jsme si objednali nábytek podle katalogu s tím, že když se nám doma nebude líbit prostě jej vrátíme, což v obchodě by asi stěží dovolili. (sedačku máme dodnes).
 Sláfka 


Re: Psychologie staveb 

(24.8.2005 19:11:39)
Pane Smejkale, nemohu s Vámi než souhlasit, co se týče toho, jak dost lidí používá matodu feng-shui. Tato metoda k nám totiž dorazila nikoliv ze země původu, z Číny, ale zprostředkovaně přes Ameriku. Myslím, že je jasné, pokud řeknu, že je název této metody používán jako "instantní zázrak". Když si pak v časopise přečtu, že si mám "uříznout stůl na správnou vibrační délku, dát si do pokoje akvárium a pod něj novou bankovku a natřít si květináče na zlato", nevím, jestli se mám smát a nebo zuřit. Je jasné, že pokud je to takto prezentováno, normální člověk si poťuká na čelo a ke své škodě odsoudí tuto metodu jako nesmyslný výplod chorého mozku.
Nicméně feng-shui, jak jsem se s ním seznámila já, v době, tak tady ještě málokdo slyšel vůbec to slovo (zabývám se tím již asi 12 let). Studovala jsem totiž orientalistiku se zaměřením na kulturu Indie a Číny a tato filozofie mě velice zaujala. Je ovšem pravda, že to není metoda "vzít a použít", je potřeba znát další souvislosti, aby nevznikala klišé a něco takového, jak jste napsal o podnikatelských vesničkách, že to jsou "paneláky naležato". když totiž budou mít všichni tu postel na tom jediném správném místě, atd., pak jsme u poněkud jednoduché šablony, která možná vydělává někomu peníze, ale s feng-shui nemá naprosto nic společného (snad jen jméno)...
 Sláfka 


Re: Re: Psychologie staveb 

(24.8.2005 19:14:33)
Teď jsem si uvědomila, jak ten čas utíká. Když jsem to teď počítala, tak jsem zjistila, že s feng.shui jsem se seznámila ne před 12, ale již před 14 lety...
 Toranoko 
  • 

Re: Re: Psychologie staveb 

(25.8.2005 16:52:39)
já jsem o Feng šuej taky četla dost knížek, a musím souhlasit, že málokterá byla seriézní. Ale podle mě jde hlavně o to,aby si člověk tříbil vlastní intuici, aby se sám sladil se světem kolem něho.
 Sláfka 


Re: Re: Re: Psychologie staveb 

(25.8.2005 21:24:01)
Jiste, o te intuici to je take. Ovsem na to, aby clovek pochopil, o cem feng-shui je a dokazal to zkoordinovat jeste s vlastni stavbou ci prestavbou, znalosti vhodnych materialu, ci technologii, atd., (protoze feng-shui samo o sobe bez znalosti designu a zkusenosti se stavbou se musi omezit napr. na barevne doladeni, ci nakup dekoraci) by mohl zacit bydlet treba v osmdesati:) Jiste, ze neco clovek resi sam, ale kdyz stavi dum, obycejne si na to take prizve firmu. Prinejmensim na to, aby si nechal zpracovat plany, ktere mu uznaji na stavebnim urade, aby mu to nespadlo na hlavu. A myslim si, ze feng-shui take neni tak jednoducha zalezitost, aby se dala pochopit z par knizek ci clanku a pak uz jen "tribit". Ani po tech ctrnacti letech bych si netroufla rict, ze vim o teto metode vsechno - stale poznavam neco noveho...
 Zuzana, Filip 04+Mandy 06 


Re: Bílá a paneláky naležato 

(24.8.2005 21:50:00)
Zdi jsem nechala již před lety vymalovat světlými pastelovými barvami a docela mi to leze na nervy. V příštím baráku budou stěny bílé - možná jen trochu do krémové (kromě ložnice - ta bude bleděmodrá, protože mě uklidňuje – módu neřeším). Bílá umí být taky krásná. Záleží na kontextu.

Paneláky naležato? Nedávno jsme koupili tento typ pozemku. A víte proč? Protože jsem normální člověk a žiju normální život. Na samotě u lesa není doktor, škola, školka, holič, elektrikář, děti si nemají s kým hrát. A v zanedbané vesnici mezi zchudlými starousedlíky mě zas někdo brzy vykrade, o závistivcích ani nemluvě (zkušenosti známých). Zajímalo by mě úplně konkrétně, co považujete za dobrý pozemek (například v Praze). Myslím, že jste trochu odtržený od reality.
 Karolinaa 
  • 

Re: Re: Bílá a paneláky naležato 

(24.8.2005 21:58:44)
Tak s těmi starousedlíky musím tak trochu taky souhlasit. Před pěti lety jsme se přestěhovali kousek za Prahu do staršího domku a ne všechno je ideální. Na nejbližší sousedy máme velké štěstí, ale jinak tu žijí i prapodivné typy, se kterými jsou jenom problémy. Pořádný hlídací pes je tu naprostou nezbytností.
 Lorina 
  • 

Re: Re: Re: Bílá a paneláky naležato 

(25.8.2005 13:44:13)
Zvláštní.Já jsem totiž také starousedlík a divní se mi zdají Ti "přistěhovalci". Dodnes většina z nich nepochopila,že když přijdou do vesnické školky,kam svoje děti vodí, či do malého vesnického krámku,tak je slušností přinejmenším pozdravit.My totiž k tomu naše děti vedeme, na nic si nehrajeme a já bych pak nemusela své 6.leté dceři vysvětlovat,proč ten pán (paní)neodpoví na její pozdrav.

PS:V Praze se krade několikrát více než tady. (Muž pracuje jako policejní rada,tak to vím)
 Xantipa 
  • 

Re: Re: Re: Re: Lorino, 

(25.8.2005 14:01:52)
to je divný příklad. My bydlíme ve městě. Samozřejmě nezdravím v supermarketu, ale když přijdu do šatny školky, tak pozdravím bez ohledu na to, jestli ty rodiče znám, pokud jdu do obchodu s obsluhou, ty pulťáky /u nás je to např. cukrárna/, tak taky pozdravím, a i děti. To nebude malým nebo velký městem nebo vesnicí, to je výchovou.
MMCH, na vesnici bych v krámku pozdravila, i kdybych jen tam zašla čistě náhodou a nikoho tam neznala. Tam se to jednoduše sluší a patří. Tak nevím.
 MirkaEyrová 


Re: Re: Re: Re: Re: Lorino, 

(25.8.2005 14:18:13)
Myslím, že se můžu lehce přidat ke Xantipě. Bydlíme na vesnici - a polovička starších dětí a mladých lidí, případně i někteří, zvlášť chlapi, středního věku nezdraví ani tady.
A synovi tu už bylo ukradeno kolo uklizené v kolárně domu.
M.
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lorino, 

(25.8.2005 14:52:21)
Mirko, a nezdraví konkrétně kde? Na ulici, v obchodě? (Vy už jste poměrně velká vesnice, možná máte i sámošku...? U nás je obchůdek maličkej, většinou tam nikdo není, takže nepozdravit prodavačku, která čeká za pultem a kouká přímo na Tebe už když vstupuješ snad ani nelze...
 Xantipa 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lorino, 

(25.8.2005 15:06:55)
"Mirko, a nezdraví konkrétně kde? Na ulici, v obchodě? (Vy už jste poměrně velká vesnice, možná máte i sámošku...? U nás je obchůdek maličkej, většinou tam nikdo není, takže nepozdravit prodavačku, která čeká za pultem a kouká přímo na Tebe už když vstupuješ snad ani nelze..."

- ale lze, to by ses divila, co dokáží někteří nevychovaní bubáci bez ohledu na věk a pohlaví a místa určení.
Jak říkám - je to ve výchově a ne ve velkosti obce či města.
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lorino, 

(25.8.2005 15:16:48)
No tak to si nejsem jistá, jestli by pak "naše" prodavačka toho člověka obsloužila. Minimálně by mu na "máslo" nebo "chleba" velmi důrazně odpověděla "dobrý den"...
 Xantipa 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lorino, 

(25.8.2005 15:29:38)
Jeno, najdou se i tací, které by její kopnutí do pr.... vůbec nerozhodilo.
 Pavel 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lorino, 

(29.8.2005 9:40:23)
Probohaživýho, to se těm komunistům opravdu podařilo otočit všecko naruby? Živnostník zdraví zákazníka, ne naopak. Protože zákazník je pán. Zákazník je ten, který nese prodavačce peníze, který v konečném důsledku financuje její výplatu, tak by si aspoň za to zsloužil ten zdvořilý pozdrav. Kdyby za první republiky prodavač nepozdravil vcházejícího zákazníka, to by mu pan majitel pěkně vytknul :-)
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lorino, 

(29.8.2005 9:51:02)
No, Pavle. O tohle snad ani nešlo. Jednak naše paní prodavačka není živnostník ale zaměstnanec s fixním platem bez ohledu na obrat. Jednak si ani neuvědomuju, zda zdravim první já nebo ona - podstatný je, že zdravíme obě. A pokud zrovna někoho obsluhuje páč tam má náhodou frontu, tak zdravím "do éteru" a ani nesleduju kdo odpověděl a kdo ne.
 Lorina 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lorino, 

(31.8.2005 21:38:14)
Řekla bych, že je to přesto o slušném chování.Kdo vchází,ten zdraví..

Nemohu být naštvaná na děti, když nezdraví,protože jejich rodiče je k tomu prostě nevedou a o tom to je.Spousta chyb našich dětí, nejsou ani tak jejich chyby jako naše chyby vlastní.To samozřejmě nemyslím jen pozdravení, protože v globálu je to nepatrná maličkost.To my je učíme být takoví...
 MirkaEyrová 


Re: Zdravení na vesnici 

(25.8.2005 21:06:55)
Nezdraví na ulici. Totiž já tu do obchodu zas tak často nejdu, většinou stejně nakupujeme ve městě, takže o chování v těchto místech přehled nemám. Ostatně, když přijdu do obchodu ve městě, tak taky pozdravím (pochopitelně v hypermarketu ne:-)) Víš, Jeno, mě to zas až tak neštve. Jen mě překvapuje, že ta morálka upadá i na vesnici:o)
M.
 Helena , dva kluci 
  • 

Paneláky naležato a starousedlíci. 

(16.11.2005 16:44:57)
Bydlím 6 let na dost malé vsi. Předtím jsem byla pětatřicet let pražský malostraňák. Nechci záměrně říkat Pražák, my jsme se v mládí na ulici zdravili.Mlíko totiž kupovali všichni v jednom krámu.
V té vsi ještě za třicet let budu naplavenina. Ale hned druhý den všichni věděli, co jsem , čí jsem, co dělají mé děti, co dělají mí rodiče, jakého mám psa a co ráda jím a jestli mám ráda žluté růže.... hned druhý den věděli, že to nezamčené auto je moje. Pravda, že do města to je daleko, pravda že k doktovi taky a do skoly jakbysmet. A co má být ? Jestli jdou deti tri kiláky na autobus ? A co má být ? Kdyby bydlely v paneláku naležato v příměstké hrůze , přijdou rychle domu, a vlezou k televizi nebo k pocitaci. Co by taky delaly na svoji ohranicene stometrové nudli okolo baraku ? Sekaly trávník pokud mozno vzorne zelený ? Takhle blbnou cestou s ostatnimi detmi ze vsi. Upozornuji ze opravdu delaji psi kusy a nemyslim tim,ze sikanuji mladsi . Uz proto, ze je pul vsnice / zvlast mistni tetky / i cestou pozoruje a presne vi, čí synek je ten v tý modrý bunde a hned zatepla mu to v hospode nekdo sdelí..Uprimne receno, desim se chvíle, az v tom nasem sousedskem ráji vypukne nejaká přímestská horecka a do namačkaných domečků se nastehuji mestsky "ne"vychovani lide , kteri budou mit tak malou parcelu okolo,ze ji budou strihat nuzkami, budou diky zavlazování a bazenu se strechou naprosto nezavisli na pocasi , diky nekolika autum nebudou potrebovat ani mistni obchod zbozim smiseným,ani autobus ty pozehnane tri kilaky ... A na svých sestisetmetrových parcelách obklopeni betonem ,aby je nebylo moc videt budou premyslet, proc " my starousedlici" si nimi nemame o cem povidat. Nerikam, ze jsou to zli, nebo spatni lide, jen proste nechapou, ze žít na vsi znamená se přizpůsobit vesnici se vsím vsudy. Navíc to většinou jsou lidé, kteří na dum v této lokalite dosáhli s vypětím sil a splacejí jako mourovatí. A jejich děti jsou v náctiletém věku a vubec neví, co maji delat..
Být vesnican je víc, než bydlet na vsi. Znamená to i nebrblat, že kočky lezou sem tam kudykoliv, psi štěkají a slepice trousí a řvou ve čtyři ráno.. Traktory jezdí a o zních neni nikde ziváčka . Všichni maji stejnou barvu toaletniho papíru jako je v krámu , všichni nadávají na sucho nebo déšť stejne nahlas. A to upřímně řečeno, na 800 m2 a ještě napul zastavěné plochy dost dobře nejde.
jsem ráda, že jsme taková "ta vesnicka nase, pekná středisková " a doufám, že i já prispěju k tomu, aby dlouho byla...
Ted jsem poridila holkám slepicím nového kohouta. Je krásne barevnej...Krásně zpívá.... Ted na podzim uz je ráno a kohout spí déle než já. Ale v létě ! Vzbudí me ve čtyri ráno a já se protáhnu na posteli a budu si říkat : mrzáku jeden uječenej, taky ještě nemužeš chvíli držet zobák ? Sousedi měli návštěvu, ti šli určitě spát až k ránu,jěště je vzbudíš. I když oni vždycky říkají , že jim to nevadí,že to sotva slyší, co když zrovna dneska jo ? A pak kohout odpochoduje jásat za roh a já ještě na pár slastných chvil usnu.A je hezké vědět, že jsem tam , kde jsem.Helena
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Bílá a paneláky naležato 

(24.8.2005 22:05:27)
To mě docela zaujalo s tím kradením... Bydlim na vesnici a mám pocit, že je to přesně naopak než píšeš - lidi tu tak úpěnlivě nezamykají auta ani domy, spousta branek do zahrady nejde ani zamknout (a kolikrát pozemek není ani kompletně oplocenej), před krámkem může člověk nechat kolo než nakoupí, aniž by ho zamykal atd.

Je to tady taková drbárna a všichni o všech ví, že bych se neodvážila k sousedovi ani ošklivě podívat, natož mu jít něco ukrást :-)
 Zuzana, Filip 04+Mandy 06 


Re: Re: Re: Bílá a paneláky naležato 

(24.8.2005 22:30:18)
Jeno,

myslím, že tahle situace bude různá v různých místech republiky. Máme chalupu na horách a tam nemají lidé ani ploty, natož nějakého psa nebo alarm. Není potřeba. Ale ve vesnicích kolem Prahy, střední Čechy apod. žijou všelijaký divný lidi.

Z.
 10.5Libik12 


Re: Re: Re: Re: Bílá a paneláky naležato 

(24.8.2005 23:01:01)
Já bych se Kamči zastala alespoň v tom, že je je fakt, že Ikea umí prodat, na což v našich podmínkách drobný, kvalitní a levný řemeslník prostě nedosáhne. Výhledem vidím právě obchoďáky, drahá kuchyńská studia, případně špičkové truhláře specializované na špičkové techniky. No a potom, když vám půjdou blbě zavírat dveře, tak nějakej bejvalej živnostníček vezme hoblík a takzvaně vám je podřízne:) Je to problém drobného podnikání jako takového a asi se nedá nic dělat.

Někdo tu zdůrazňoval variabilitu věcí z Ikey jako výhodu, to chce ale šikovný ruce nebo chlapa, už to slyším u nás "práce zk.....á":) a ty povrchovky na domoření a přibarvení nejsou vůbec levný.

 Xantipa 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Bílá a paneláky naležato 

(24.8.2005 23:21:17)
Libiku, ale pak ty věci jsou prostě jiný.
Ono už neplatí - co Čech, to kutil? My jsme stále ještě zvyklý, že za totáče i po revoluci toho moc nebylo a člověk si prostě musel něco vyrobit, upravit apod. Tak to máme v krvi.
 MirkaEyrová 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá a paneláky naležato 

(25.8.2005 1:16:46)
Xantipo, to víš, že to občas ještě platí. Švagr vyrobil holkám dětské vyvýšené postele s domečkem a poličkami (a kromě toho taky krb a kdovíco ještě), a brácha zase kuchyňskou linku. Moje drahá polovice tak podnikavá bohužel není, no ale nemůže mít člověk všecko, že:-)
M.
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá a paneláky naležato 

(25.8.2005 9:03:04)
Mirko, jsem se rozhlídla kolem a jak to tak vidim, tak tu máme starej nábytek, kterej tu byl už před námi (MMCH bylo tu spousta nádherných starožitných kousků, ale byly tak těžké a nepraktické, že jsme je vystěhovali na půdu a nechali jsme si tu jen úplně obyčejné sériové stkříňky) a pak tu máme už jen co vyráběl manžel. neni to teda žádnej obzvláštní kutil, ale když jsme si vymysleli trošku zvláštní palandu pro děti, která musela kopírovat stěny a strop a pak zas trošku zvláštní stůl s policema ke stromu, kde bylo třeba respektovat trubky od topení (v policích jsou dírky :-)), tak jsme si to prostě museli vyrobit, páč na zakázku by nás to stálo desítky tisíc a takhle to byly tisíce asi jen 3 :-)
 Pavla3 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá a paneláky naležato 

(25.8.2005 9:41:37)
Jeno a Mirko, vždy je lepší když je člověk alespoň trochu šikovný vyrobit si spoustu věcí sám. Zejména tedy přesně takové ty kusy nábytku na míru jako jsou různé postele - palandy, vestavné skříně kuchyně atd. Ten cenový rozdíl je fakt velký a mnoho tvůrců (třeba "monéři vestavných skříní") pracuje s dost velkou marží a nikdy nemáte jistou, že to neodfláknou. Další věc je, že nepracují tam, kde je to pro ně složité, např když máte starší byt a ne zrovna dokonale rovné stěny. Z vlasní zkušenosti: "Pani ta zeď je děsně křivá, to si najděte zedníka ať vám to spraví a pak zavolejte jo." Dost často se setkáte s problémem typu, nejde otevřít skříňka, šuplík, nedoléhjí dvířka, odlupuje se dýha bylo by to na samostatný článek. :-((( Zdar kutilům :-)))
 10.5Libik12 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá a paneláky naležato 

(25.8.2005 10:20:53)
Pavlo, říkáš-li, že lepší žádná montáž než nějaká montáž, jestliže máš kutila, tak by to nemělo být proti malým firmám. Ikea má profesionálně vykalkulovaný, kolik ten levnej nábytek do krabice stojí a hotovo. Firma, která ti to dodá s montáží do nepravidelného interieru, tak trošinku riskuje, málokterý zákazník ví třeba kudy mu jde voda, elektřina, dochází k velmi humorným situacím a nezřídka se montáž protáhne a s tím ziskem to bývá velmi ošidné. Oni, kdyby ti ty vestavný skříně šoupli montéři do předsíně a šup, ukuť si, tak jsou taky podstatně levnější:)
Malý firmy jsou hodně o domluvě.

Monty, myslím si, že ty lišty vůbec neměly jít na hřebíčky, ale na nějaký jiný pojidlo:)Jeden můj oblíbenej malej řemeslník dělal proti přesvědčení na přání zákazníka podlahu do hospody ze smrkovýho dřeva(měkký-k ničemu,ale levný) a ta podlaha podle toho vypadá. Až ten týpek tu hospůdku střelí, tak následující majitel si bude myslet, že se pan mistr zbláznil:).

 Pavla3 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá a paneláky naležato 

(25.8.2005 10:37:37)
Víš Libiku, já nejsem v zásadě proti malým firmám, ale obecně mám velké výhrady proti stvebním apod. firmám. Věřím, že takový samostatný řemeslník (živnostník), který dělá z největší části sám na sebe, je uhlídatelný a hodně jich bude i kvalitních. Bohužel ze mě mluví moje vlastní zkušenosti a zkušenosti mých přátel, příbuzných a známých. Dnes už se asi skoro nikdo nestěhuje do bytu tak jak je mu prodán (přenechán), takže všichni mají nějaké větší či menší zkušenosti s rekonsrtukcemi. Já jsem rekonsktruovala dva byty 1. sama, 2. s manželem (kutilem :-))). Osobně neznám vůbec nikoho, kdo by neměl žádné problémy s řemesníky a kdo by se stěhoval v předem určeném termínu, FAKT NIKOHO. Jestli někoho takovýho znáš pošli foto :-) Spíš znám spoustu lidí, kteří mají zkažené bydlení a komplikace po celý život, který v tom konkrétním obydlí hodlají strávit a to díky firmám. Některým se podaří způsobit i neodstranitelné závady.
Manžel moc chce časem do rodinného domku, stavět bdueme stopro svépomocí, přes všechnu tu propracovanou kampaň stavebních firem, které prosazují všechno "na klíč"
 10.5Libik12 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá a paneláky naležato 

(25.8.2005 11:06:14)
Stavební firmy dělají většinou na subdodávky, kdy najímají menší firmy a ty zas najímají nejmenší, švracsystémem,bez odvodů a nedívím se jim.Stavební firmy to je v podstatě managment, jsou od toho aby sehnaly kšefty a zorganizovaly práci, nemají řemeslný rukopis.
Drobný řemeslník ho má, poznáš jestli ti vlají dvířka na skříni a jakou povrchovou úpravu má dýhovaný nábytek. Makaj většinou bez reklamy(je drahá), na základě doporučení, takový to: Franta Flinta nám dělal kuchyń. No ale je fakt, že při manufakturní výrobě jim hapruje organizace, má-li živnostník jednoho dělníka, kterej dostane angínu, tak je prostě ve skluzu a neudělá nic. A potom to jede stejnou cestou:Franta Flinta řekne v pátek, ale něřekne kterej a to už mu nikdo neodpáře. Také proto si myslím, že jsou Frantové do kélu, aniž bych měla ambice s tím něco dělat, tímméně na Rodině.cz.:)
 Pavla3 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá a paneláky naležato 

(25.8.2005 11:20:11)
No jasně s tím souhlasím. No jen prostě nehodlám platit ten management těm stavebním firmám. Mám takovou teorii, když někdo plánuje stavbu, koupi bytu apod neplánuje to většinou "na příští pátek odpoledne", ale několik let. A tak už v průběhu těch let si můžeš zjišťovat od známých, na kterýho Frantu je spoleh a na kterýho ne. Kdo má kontakt na dobrý a šikovný "východní sousedy východních sousedů" a tak.
Já mám takhle "schovanýho" zedníka a obkladače z poslední rekonstrukce, jenomže obkladačovi je přes 70 a tak se sobecky modlim za jeho zdraví, je fakt geniální.
Najít lidi a koordinovat práci myslím zvládne každej. Znám lidi, kteří opravdu nejsou chudí a k zednické lžíci mají skutečně namíle daleko a taky šli touto cestou a nakonec byli velmi spokojení.
 10.5Libik12 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá a paneláky naležato 

(25.8.2005 11:30:48)
Zoganizovat práci zvládne kdekdo, ale sehnat kšeft je horší.To právě zvládá Ikea:)Hodně zdraví tvému obkladači.
 Xantipa 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá a paneláky naležato 

(25.8.2005 11:29:40)
Pavlo3, máš pravdu. My rekonstuujeme a opravdu máme lepší zkušenost s takovým tím řemeslníkem, který chodí v montérkách a maká sám. Ale nejde paušalizovat. Kuchyň jsem vybírala se zástupcem firmy /ten zástupce samozřejmě v montérkách nechodil/ a skvělé, dokonce jsme si sami dali návrh a on ho ještě prozkoumal a navrhl nějaké změny, protože mi nedošlo, že třeba já sama bych asi nevyndala plech z trouby nebo pekáč s masem apod. Zdá se to jako samozřejmost, ale samozřejmé to není. Sestřenka si nechala dodat s montáží kuchyň od jisté renomované firmy a má tam nelogičnosti, kterým jsme se díky přístupu obch.zástupce vyhnuli. A ta její možtáž - katastrofa. Ač si koupili kuchyň vč. spotřebičů, tak na varnou desku čekali 3 měsíce po smontování kuchyně. Pak ji prý usadili, kvapně odjeli a ona nefungovala, nebyla správně napojená, zase týden. Blbě si to vyměřili a vyřízli na chybném místě otvor na varnou desku a zase problém. Sestřenka byla úplně hotová - a ty peníze, co to stálo a takový přístup.
Já chtěla něco levnějšího, ale přístup jsem měla, jako kdybych kupovala kuchyň za půl mega.
Ono je to zase jenom o lidech.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: Re: Re: Bílá a paneláky naležato 

(24.8.2005 23:29:43)
Ad drobný řemeslník. :o)
My jsme se před rokem nastěhovali do nového - resp. nově zrekonstruovaného bytu. Jenže tu rekonstrukci dělal majitel domu a nikoli my. :o) Takže jsme po čase začínali zjišťovat takové ty malé závady. Že se stěny neškrábaly před malováním, to se dá přežít, vymalovat 1+1 není zas až tak finančně náročný.
Horší jsou podlahy. Plovoucí, pravda. Ale ty nejlevnější šlupičky, který neunesou nábytek a jsou hned poškrábaný... a překládat podlahy už je podstatně náročnější, navíc to není a nebude NÁŠ byt, máme pouze nájemní smlouvu (byť na dobu neurčitou). To, že takové ty lištičky kolem podlahy nějaký mistr přibil moc krátkýma hřebíkama a polovina je jich už vypadaná, to je vcelku banalita. :o)
Takže když nechci nejdřív narvat ještě 100 tisíc do dodělávek, stejně mi nezbývá nic jinýho než ta levná IKEA. Nábytek je lehkej, podlaha ho unese. :o) Kdyby ten byt byl náš, tak možná... ale takhle se mi do toho nějak nechce. Navíc bychom asi ještě museli nechat přesekat elektriku na dva lustry, a to taky není sranda.
 Zuzana, Filip 04+Mandy 06 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá a paneláky naležato 

(25.8.2005 8:13:39)
Já docela koukám, jak se tady přetřásá ta "levná" IKEA. Nedávno jsem koupila normální skříň pro dva lidi v IKEY a pokud si vzpomínám, platila jsem něco kolem 35 tisíc. To mi teda vůbec nepřipadá levný. Ale ta skříň je moc pěkná - alespoň můj anglický nájemník byl nadšen. IKEA je pro mě docela fajn obchod. Hlavně mě baví jejich technické vymyšlenosti.

Z.
 JaninaH 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá a paneláky naležato 

(25.8.2005 10:03:04)
Zoozo,
myslím si to samé, ale neodvážila jsem se to sem napsat, nechtěla jsem vypadat jako socka, když tu každý píše, jak je IKEA levná :-)
Sním o tom, že vyhodím z obýváku obludnou (ještě socialistickou, před 20 lety těžce za úplatek sehnanou) stěnu a nahradím ji moderním regálovým systémem Billy, ale nějak na ten levný nábytek pořád nemůžu ušetřit :-)
J.
 Zuzana, Filip 04+Mandy 06 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bílá a paneláky naležato 

(25.8.2005 16:03:23)
Systém Billy mám v obýváku - vyrábějí ho už celkem dlouho - a jsem s ním spokojená. Můžeš si ho sestavit podle potřeby a když koupíš knihovny i vitrínku se skleněnými policemi a prosklenými dveřmi a nebudeš šetřit na osvětlení, které k tomu nábytku prodávají, budeš překvapená, jak je to hezké. A ještě víc tě potěší, když ti do skleněné vitríny bude bušit dítě pěstí a ono nic... :-)

Z.
 Gábina 
  • 

Nábytek 

(25.8.2005 10:10:59)
Monty to vystihla úplně přesně,
nábytek z IKEA je na přechodné bydlení, ne kvalitní nábytek na celý život. tomu odpovídá i kvalita, ale bohužel u nás ne cena. Za 2 roky se přestěhuji jinam, tak ho vyhodím a pořídím si nový. Bohužel ceny u nás tomu neodpovídají.
Je to prostě dělaný na jiný způsob života, jinde. V 18 se odstěhuji od rodičů, tam si koupím nějaký nábytek, pak dokončím školu, odstěhuji se za prací, tam si taky koupím něco jiného, pak za další pací, pak se vdám, koupím si barák, tak si koupím už něco pořádého co vydrží, pak se třeba přestěhuji do většího atd.
Venku je prostě zvykem se stěhovat za prací a do lepšího, u nás bohužel ne.
Taky se podívejte, kdo třeba v USA chodí do IKEA, z 90% mladí lidé, kteří si zařizují své první, nebo přechodné bydlení. Taky je tam ten nábytek za hubičku, takže na něj studentík hravě dosáhne.
Scháněla jsem nábytek ( či pár skříněk) do obýváku. Poté co jsem se dopočítala přes všechny kování, dveře, šuplíčky , poličky v IKEA, tak kvalitní dřevěný nábytek designový ( mimochodem italský), stojí o 5000 Kč více. Takže není co řešit. A ještě něco, v rámci Dne Marianny je na něj 12% sleva, takže hurá pro něj. Okukuji ho už rok.
 Federika 


Re: Nábytek 

(25.8.2005 10:23:05)
Přidávám se ke Gábině, nejde o to, že je Ikea u nás levná, jde o tu filozofii, ve světě je Ikea považována za nábytek určený pro začínající rodiny, za nábytek přechodný, variabilní, lený, vhodný pro ty, kdo se pořád stěhuje...
Gábino, nahoď prosím odkaz na ten tvůj nábytek, díky...
 Zuzana, Filip 04+Mandy 06 


Re: Re: Nábytek 

(25.8.2005 16:15:54)
Já tedy nevím jak v USA, ale bydlela jsem ve Španělsku a tam kupují nábytek v IKEA opravdu spíš mladí lidé. Ale ne proto, že je levný. Kupují ho proto, že mají po krk brokátových závěsů, přetěžkých koberců, vyřezávaných kudrlinek v těžkém masivním dřevě, jimiž se vyznačoval tradiční španělský nábytek generace jejich rodičů. IKEA je lehká, variabilní a vzdušná. Nevím, jak vy, ale já si neumím představit, že bych bydlela celý život až do důchodu v jednom bytě nebo domě a byla obklopená pořád stejným nábytkem. Od té doby, co mám dítě, si myslím, že úplně nejlepší by byl nábytek na kolečkách, který zrovna šoupnu tam, kde ho potřebuji mít. A když ho nebudu potřebovat, tak se ho zbavím. Nábytek má sloužit. Mnohem větší kouzlo má pro mě prostor a světlo.
 Gábina 
  • 

Re: Re: Nábytek 

(27.8.2005 14:45:06)
Nábytek Říha Praha
 Zuzana, Filip 04+Mandy 06 


Re: Re: Re: Nábytek 

(28.8.2005 0:15:58)
Nechapu. Myslela jsem, že to je firma, ktera vyrabi nabytek na koleckach, tak jsem dychtivě nakukla, ale kolečka nikde. Abych byla upřimna, pusobi to na mě jak obšlehnuty moderni italsky styl bez italske duše. Jako by neměli vlastniho designera a vytahali jednotlive kusy nabytku z nejakeho italskeho casaku. Neni to vtipne. Pro mě nuda.

Z.

 Gábina 
  • 

Re: Re: Re: Re: Nábytek 

(29.8.2005 10:05:24)
Ten nábytek se vyrábí v Itálii, Říha není výrobce, ale dovozce a prodejce, ostatí je otázka vkusu. A ten co jsem si vybrala já, tak je k vidění i na stránkách výrobce Santarossa.
 Olina 
  • 

U vás jste asi tak zvyklí, 

(25.8.2005 14:49:32)
ale moje máma ve středních Čechách, když dovolíš, asi ani neví, kde má klíč od baráku a kvůli tobě ho hledat nebude.
 Ivana Procházková 


Re: Re: Bílá a paneláky naležato 

(24.8.2005 22:40:36)
Zoozo,
s tou bílou naprosto souhlasím. Netuším, proč bych měla barvu stěn v interiéru přizpůsobovat tomu, co je zrovna in. Přece ji vyberu podle toho, v které se cítím dobře!! A já miluji světlé tóny, tím pádem mám všechny stěny, kromě dětského pokoje, bílé. A taky světlý koberec (pořízený s vědomím, že až se umatlá, půjde prostě pryč).
A co myslel autor těmi "paneláky naležato"? Možná výstavby domečků typu Central Group. Pravda, někdy se v tom moc fantazie nenajde, ale když někomu ten panelák nevyhovuje, tak zrovna tyhle výstavby jsou jedny z těch cenově dostupnějších. Takže ty kecy o tom, že si někdo pořídil panelák naležato fakt miluju - kór, když ten někdo má radost, že se konečně může těšit z vlastní zahrádky a pohody na terásce. Akorát způsob, jak mu tu radost pokazit..
Jo, a mimochodem, k těm krádežím - my sice bydlíme v nové zástavbě, sousedi vesměs prima, ale domky se tu vykrádají celkem běžně. Bez EZS s napojením na PCO by to nešlo.
 Eva 
  • 

Re: Re: Re: Bílá a paneláky naležato 

(25.8.2005 0:38:11)
Bílá je taky ještě k tomu velice praktická, hlavně když jsou děti. Dost často jen přetřeme jednu zeď na kterou mají přístup a je Vám jasné jak vypadá. Mít barevné zdi je hezké, ale k tomu se musí podřídit nábytek, koberec a doplňky, ty barvy se brzy okoukají a co pak? Zase malovat na jinou barvu, kupovat novou sedačku a koberec? Taky by se dala natřít jen ta jedna stěna, ale chytněte zase ten odstín.
Ještě k tomu koberci. My taky máme světlý a nedám na něj dopustit. Je na něm vidět daleko méně než na tmavém. Vyčistit jde také dobře. A Vy si kupujete někdo koberec na doživotí? Já počítám už automaticky s výměnou za ... teď nevím co napsat, máme ho 3 roky, odrůstá na něm druhé dítě, ale po vyčištění je jako nový. Tak dejme tomu 7 let? Kdo ví, třeba vydrží ještě víc:))
 pilarka 


Re: Re: Bílá a paneláky naležato 

(30.8.2005 14:33:56)
zajímalo by mě ve které zanedbané vesnici se schudlými starousedlíky jste byla. Já na vesnici bydlím a jsem tu moc spokojená. Nejsem ani zanedbaná, ani schudlá a nikoho takového ani neznám. Co se týče závisti a zlodějů, tak to je úplně stejné jako ve městě, tam je to možná ještě horší.
 Gábi, 2 děti 


Zase Styltex?! 

(25.8.2005 13:26:09)
Á zase p. Ing. K. Smejkal. To je zajímavé, že kamkoliv teď vlezu, narazím na tohoto "odborníka".
Bylo by dobré říct, že jde vlastně o komerční prezentaci a jukněte se někdo na web Styltexu - tolik nevkusu pohromadě :-(
Nechci být zlá, ale záclony a závěsy nesnáším - jsou to jen lapače prachu kazící výhled z okna, nemusím tapety ani koberce (a pokud už, tak světlé), mám ráda dřevěné podlahy a na zdech jednoznačně preferuji bílou barvu.
A Ing. Smejkal jako můj, i když o mnoho let mladší, "kolega" z ČVUT by se alespoň mohl naučit pravopis a formátování dokumentů - a nemyslím tím pouze tento článek ;-)
 MirkaEyrová 


Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 14:15:38)
Gábi, některé záclony a závěsy se mi docela líbí a netuším, co nevkusného se Ti na nich zdá být. Ale je fakt, že dětské koberce ála Disney tedy opravdu nemusím - a jako poněkud nemorální hodnotím i to, že mezi "dětskými" dekoracemi prodávají plakáty s polonahými holkami, lesbami a propagující kouření. Mno, tak od člověka, který má pod palcem toto, si moc radit nenechám:-/
M.
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 14:49:08)
Mirko, Gábi nepsala, že jsou záclony a závěsy nevkusné, ale že to jsou jen lapače prachu, s čím souhlasím, taky je nemáme a shodla bych se s Gábi i na tý dřevěný podlaze a světlym koberci (ona pak celá místnost vypadá prosvětlenejší).
 Gábi, 2 děti 


Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 15:15:58)
No holky, mě připadá nevkusný celý ten web a informace na něm ;-) Zboží je mi celkem ukradené. Ing. Smejkal také často doporučuje fialovou barvu na zeď :-)
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 21:35:10)
teď jsem se na ten web mrkla, to je fakt hodně nevkusný a přeplácaný. Brrr.
 Jana 
  • 

Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 15:18:16)
Mě se naopak záclony a závěsy líbí. Máme velké místnosti a je to pak daleko útulnější nehledě na to, že jsou potřeba, když máme okna do ulice a nechci aby mi lidi koukali do bytu.
 MirkaEyrová 


Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 21:01:05)
Jeno, omlouvám se, v té reakci na Gábi jsem opomněla dodat, že se jedná o ty záclony a jiné bytové doplňky ze Styltexu. O nich se Gábi vyjádřila, že jsou nevkusné. Nemám tušení, jaké jiné záclony než ne o mnoho jiné než ze Styltexu bych mohla kde pořídit, pokud si je CHCI pořídit. Třeba takový ty kapičkový by se mi zrovna možná líbily:-) Jo, udržuje to prach v bytě. Ale na druhou stranu byt bez záclon si momentálně neumím představit. Je fakt, že se mi vkus časem mění a vyvíjí, takže co se mi bude líbit za pět let, to netuším, ale teď bych zrovna nechtěla strohý interiér z ocele, skla a bez záclon...
Jinak k těm koupelnám: taky by se mi líbila velká koupelna, pěkně vyteplená, lososově růžový kachlíky, béžově smetanový květináče s tropickýma rostlinama, příjemný denní osvětlení rozkošným okýnkem, velkou a pohodlnou vanu s všelijakými zdravotními úchyty, luxusní ručníky a osušky s bordurami, k tomu nějaký plastiky... No jo, to by se to žilo:-)
M.
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 21:25:26)
Mirko,
tak to my bez záclon i závěsů jsme a že by to bylo kdovíjak strohé, to si zas nemyslím. Jo, nepotrpím si moc na dečky, mašličky a různé vlnky a podobně, takže i ty okna bez záclon celkově odpovídají i ladění zbytku interiéru, ale cítím se v tom dobře. Dalo mi sice trochu práce pro to přesvědčit i manžela, ale i jemu se to nyní líbí. A pro zatemnění používáme žaluzie.
 MirkaEyrová 


Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 21:34:54)
Hm, Ivule, taky možná bude záležet na tom, jaký máš byt. Když ho máš buď úplně nový, anebo nově rekonstruovaný, krásná, např. plastová okna, krásné nové žaluzie, dřevěné parapety, krásné radiátory a zdi "v lajně", tak to asi bude o něčem jiném, než když má člověk byt nerekonstuovaný, pětadvacet let stará "paneláková" okna, nevzhledné rádobykamenné parapety, staré typicky žebrovité radiátory, zdi včetně rohů u oken křivé a všelijak záplatované... V takovém interiéru ty záclony jaksi skoro být musí:-( (No, když to člověk popisuje černé na bílém, vypadá to ještě hůř než ve skutečnosti:-))
M.
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 21:47:51)
To máš pravdu, v předchozím bytě jsem záclony jaksi automaticky na okna pověsila a když byly občas zrovna dole a praly se, tak všechno to, o čem mluvíš, parádně vyniklo :((. Je pravda, že záclony dokáží spoustu věcí pěkně skrýt a je jednodušší pověsit je na okna, než se snažit ty všechny nedostatky opravit - což kolikrát ani pořádně nejde.
 MirkaEyrová 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 21:52:50)
Ó, Ivule, jak ráda bych všechny ty nedostatky nechala napravit!!! Vyměnit okna, podlahy, topení, zdi vyrovnat a parapety vkusnější... Jenže - nejsou peníze:-(
M.
 MirkaEyrová 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 21:56:05)
Chci dodat pro rejpálky:-), že je to moje volba. Teď nemám na to, abych vydělávala. Jsem ráda, že dejchám, takže tím pádem holt není žádná rekonstrukce.
M.
 Xantipa 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 22:00:05)
Mirko, ta poznámka "pro rejpálky" byla zbytečná, nemyslíš? Kdo by Ti tady vyčítal, že nemáš na rekonstrukci? Prostě na ni není a hotovo - je to čistě konstatování. A je jedno, z jakých důvodů, nebo ne?
 MirkaEyrová 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 22:11:26)
Hm, ono já bych nejradši tu zmínku o penězích nejradši zpětně úplně smazala. Víš, už jsem tu párkrát podobně "letmo" zmínila náš nedostatek peněz, a vždycky z toho byla dlouhá diskuze, že nic nemám svádět na nedostatek peněz atd. Proto ten dodatek...
M.
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 22:12:27)
Ježíšmarjá, Mirko, já tu větu vůbec nemínila tak, že bys to opravit měla, ale nechce se ti nebo jak jsi to pochopila, ci čo. Já prostě jen zkonstatovala, že pověsit záclonu je snažší a proto v takovém případě i praktičtější. O nic víc a o nic míň. Tak prosím nebuď hned tak vztahovačná.
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 22:14:13)
P.S.: A že jsem tu větu několikrát přepisovala, abych se tě náhodou v některém směru nedotkla, protože už tě tak trochu znám :)
 MirkaEyrová 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 22:17:13)
Ivule, Tvoje věta se mě nedotkla:-))) Dík, že jsi ohleduplná:-)
M.
 Šáry 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(26.8.2005 0:00:54)
Mirko,

a to já zas tak ohleduplná nebudu ;o)).

Všimni si, že v posledních příspěvcích o těch penězích mluvíš Ty a pořád. A to buď přímo, nebo v dost jasných narážkách (na tu luxusní koupelnu a tak). Nechci tady rozpoutat žádný flame, nemusíš se mi z ničeho zodpovídat, nic vysvětlovat ani mi odpovídat. Jen se zkus pro sebe zamyslet, proč o tom mluvíš tak často. MirkaEyrová 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(26.8.2005 9:34:42)
Šáry, asi proto, že jsem si myslela, že bude všechno kapku jednodušší. Že tak, jako tisíce jiných ženských zvládají spoustu věcí, tak je naprosto samozřejmě budu zvládat i já. V nějakých deseti jsem na otázku učitelů "Jak si představujete svoji budoucnost" odpověděla, že se vdám v jednadvaceti, budu mít manžela, dvě děti, a rodinnej dům. Tak nějak podobně jsem si představovala svůj život i později. Teda bez toho baráku, protože ten mi ke konci pěkně lezl krkem:-) --- Hele, Vy o ničem nesníte? Po ničem netoužíte? Anebo - Vám se všechny sny plní? Co je nepochopitelnýho na tom, že žiju poměrně prostě, ale mám nějaký sny a přání, o nichž vím, že se mi nesplní? Šáry, abys na tom nebyla podobně, jako řezník Rudolf v začátku seriálu Písničky pro Rudolfa III. :-))) Taky bych si někdy přála být princeznou, prohánět se s manželem - princem na koních v parcích kolem Hluboký. Pozastavoval by se někdo nad takovými sny? Obviňoval by mě někdo z neschopnosti, když si takovej sen nedokážu splnit?
M.
 Šáry 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(27.8.2005 14:10:41)
Mirko,

a jak to můžeš vědět, že se ti tvoje sny nikdy nesplní? Třeba ne hned, ale někdy později? Mít hezky zařízenej byt (tedy pokud je zrovna tohle tvůj sen) přece není nic tak nedosažitelného, abys už dopředu na celý život věděla, že se ti to NIKDY nemůže podařit.

Mně osobně se sní mnohem líp, když si neříkám "jo, tohle by bylo krásný, ale to holt nemám a nikdy mít nebudu", ani "to by bylo krásný, kdybych to někdy měla" ale "to bude krásný, až to jednou budu mít". Neříkám, že vždycky, ale často myšlenky předznamenávají konečný výsledek :o))
 MirkaEyrová 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(27.8.2005 20:42:51)
Šáry, myslím, že už sem psát nebudu. Dík za snahu. Mírný dodatek: své sny rozděluju na relativně reálné, a na ty, které se jeví jako z jiného světa pro možnosti, které mám, pro schopnosti, které matička příroda nadělila, pro okolnosti, ve kterých žijeme, pro hodnoty, které jsme zvolili jako prvořadé. U těch relativně reálných, které ještě nejsou, ale nezdají se až tak úplně nesplnitelné, se učím uvažovat podobně, jako popisuješ. Luxusní koupelna o 20 m čtverečních je věc, na kterou nedosáhnu zcela určitě - protože to bych musela zcela změnit svůj hodnotový žebříček (a to dělat hned tak nebudu, protože tak, jak ho mám nastavený teď, považuju za nejlepší).
Mějte se tu vespolek všichni fajn.
Ahoj!
M.
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(27.8.2005 21:55:40)
A hele, ono to tady ještě žije!! (myslím diskusi :) No já si teda myslím, že sny předznamenávají úplný nic (chtěla jsem napsat prd, ale tuhle mi někdo vyčetl, že se vyjadřuji hrubě, tak jsem šla do sebe :), to bych jinak teď nejspíš lítala na měsíc jako kosmonaut, či co jsem si to jako dítě vysnívala (jo, ještě jsem chtěla vymyslet stroj času a podívat se do minulosti, nejlépe na Indiány do Ameriky :)).
A teď vážně. Přece než koupelna o X-metrů čtverečných je důležitější bohatý duševní život, harmonické manželství, milující dítě. Tak co tady vlastně řešíme..
 MirkaEyrová 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(27.8.2005 22:24:59)
Ivule, přesně tak. Hezky si posním, jak by bylo roztomilý mít teplou, krásnou koupelnu - ale ve skutečným životě dám přednost tomu, že na sebe máme s manželem a synem čas, že si můžeme povídat, jezdit na výlety... (Dneska jsme drželi černou hodinku, na stole svícínek ve tvaru domečku, vyprávěla jsem, co bych si jako malá nad takovým domečkem vysnívala, poslouchali jsme písničky - hudbu z tanečních, takže jsme vyprávěli, jak to bylo, když jsme za svobodna chodili do tanečních, pak jsme chvíli koukali na ohňostroj... To je lepší než deset koupelen i s palmama:-)))
(Ale slovo jsem koukám nedodržela:-))
M.
 Federika 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(27.8.2005 23:23:06)
No jo, Mirko, tak o co jde? Mně to zní hezky...Jen potom nevím, proč vážně někdy ty tvý příspěvky vyznívají tak pesimisticky...Měla bys to mít " na háku", když dáváš - a oprávněně- přednost tomuhle...Jasně že by bylo nejlepší mít všechno, ale to má fakt málokdo, jestli vůbec někdo...
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(28.8.2005 0:15:33)
No ono je totiž štěstí často něco úplně nezávislého na nějakém materiálním zajištění. To jsem si uvědomila už dávno, když jsme kdysi (za mlada :)) s kamarádkou stopovaly promoklý a zmrzlý ze Šumavy, nikdo nezastavoval (asi jsme nevypadaly ani jako holky), za chvíli se mělo smrákat, nakonec jsme to musely vzít na vlak, ale hlavně že jsme si dělaly ze všeho bžundu a chechtaly se jako pominutý :)..
I.
 Šáry 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(28.8.2005 0:32:29)
Ivule,

já si zas myslím, že aspoň trochu reálný sny můžou člověka popostrčit k tomu, aby pro jejich splnění něco udělal, a pak se mu to třeba opravdu podaří (nebo taky ne, ale aspoň má pocit, že pro to udělal co mohl).

Ostatně, o čem asi snili v dětství ti skuteční kosmonauti ? ;o))

Jinak s tím štěstím a materiálním zajištěním souhlasím, dokonce si myslím, že i materiálně zajištěný člověk, který si může dovolit každý den se najíst a jezdit všude autem, by měl občas záměrně hladovět a chodit pěšky, protože krajíc chleba nechutná nikomu víc než právě hladovému a odpočinutí po fyzické námaze je taky slast, které se hned tak nic nevyrovná.

Ale MOŽNOSTI se kdykoli najíst nebo svézt autem bych se asi ani kvůli tomu z opatrnosti nevzdávala ;o))
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(28.8.2005 1:11:10)
No Šáry,
pokud jde o mě, tak já mám řekněme sny (nebo spíš představy), o kterých vím, že si je nikdy plnit nebudu, protože to objektivně nejde nebo ani nechci, a pak mám představy (nebo spíš tak trochu předsevzetí), které se čas od času naplnit snažím.
Tak třeba se mi nelíbí a nevyhovuje mi (když už jsme u toho bydlení) moje 2 roky stará kuchyň za x litrů. Když jdu kolem nějakého kuchyňského studia, tak tam pokaždé juknu, přemítam si, jak jsem ji mohla zařídit a zálibně si to tam všechno prohlížím. No a myslíš, že snad spěju k tomu, abych tu svojí 2 roky starou kuchyň zlikvidovala a pořídila si novou? No tak rozežraná ještě nejsem :). A pořízení nové kuchyně přece není nic nereálného, ne? To dělá spousta lidí..
Tak to jen tak o těch "snech" a "snech" :)).
I.
 Šáry 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(28.8.2005 16:32:56)
Ivule,

já to mám taky takhle rozdělený. A to plánování věcí, které nejsou reálné pravděpodobně vůbec nebo ve velmi vzdáleném čase, takové to "co by kdyby" je pro mě také velice příjemný zdroj potěšení. Dokonce jsem zjistila, že kdyby měl člověk dokonale zařízený celý byt, tak už by se v tomhle směru neměla na co těšit a byla by to docela otrava ;o)).

Já takhle třeba občas uvažuju o dispozici nového domu, na který se v dohledné době vůbec nechystáme a kdoví, jestli bychom si ho pořídili, i kdyby to z finančních důvodů šlo (jsme spíš "byťáci" a z údržby domu plus velké zahrady bychom asi byli upřímně nešťastní). Ale moc dobře vím, že kromě těch chybějících financí bychom na to pravděpodobně neměli ani technicky, takže mě vůbec nemrzí, že to nejde, jen na to občas, když nemám co dělat, se zalíbením myslím.

Ale z Mirky jsem měla a dost často mívám pocit, že sice říká, že se tak rozhodla dobrovolně, ale že ji to zároveň nesmírně žere. A že to přitom, jak říkáš, není nic tak nereálného, aby si to, jestli po tom moc touží, nemohla časem pořídit (tedy asi ne koupelnu 20 m s palmama, ale třeba, co já vím, nové obklady a vanu, nebo vymalování a opravu zdí). A že se buď nesmíří s tím, že to z objektivních důvodů zrovna teď nejde, a nenechá si z toho jen tu radost z plánování nereálných objektů, nebo, pokud se s tím smířit nechce, nepodnikne nějaké kroky k tomu, aby se to někdy přece jen mohlo uskutečnit.

Ale už ji nechám žít, nevyžádané rady jsou velice neatraktivní zboží ;o)) a já už jsem k tomu myslím svoje řekla.
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(28.8.2005 22:36:59)
"A že to přitom, jak říkáš, není nic tak nereálného, aby si to, jestli po tom moc touží, nemohla časem pořídit .."

A kde to, prosím Tě, říkám? Nevšimla jsem si.

I.
 Šáry 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(29.8.2005 0:24:00)
Ivule, tady: "A pořízení nové kuchyně přece není nic nereálného, ne? To dělá spousta lidí.."
 Lí 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(29.8.2005 8:48:13)
dobrý den, dovolím si reagovat na článek který jsem si právě přečetla...

Pán ze Stylexu asi skutečně lobuje za velkoobchody s nábytkem, protože my jsme si nechali nábytek vyrobit od "kamaráda", dostali jsem slevu, práci udělal sqěle, jakýkoli náš požadavek provedl bez reptání, přijel když bylo potřeba... atd atd... jo a cena - srovnatelná s kvalitou, protože to co nabízí velkoobchody je skutečně velmi nekvalitní.. jenže to člověk pozná až si to pořídí. Jak mi potvrdilo několik stolářských dílen - část jejich zakázek jsou právě opravy těch šuntů z velkoskladů (hlavně upadávají dvířka, odlepují se hrany..). Dalo by se reagovat i na další body v článku, viz to o studiu VŠ.. ano není těžké ji vystudovat, na druhou stranu to však těžké je... jinak by ji měl každý. Žádný učený z nebe nespadl a každý rozumný člověk dokáže udělat rozdíl mezi klukem který má ještě teplý diplom v kapse a od té doby stihl uděkat jen pořádnou párty a mezi klukem, který už pár solidních návrhů udělal během studia... to nám snad autor článku nemusl psát, kařdý rozumný člověk tohle ví sám :o)

 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(29.8.2005 22:14:13)
Šáry, přetočila jsi to do úplně jiného smyslu. To už jen tak na okraj.
I.
 Šáry 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(30.8.2005 10:39:01)
Ivule,

já nemám ve zvyku nic "přetáčet", já jsem to prostě takto pochopila. A nemyslela jsem to negativně, myslela jsem to tak, že na úpravy zpříjemňující byt se lze těšit jako na sny reálné, i když ne třeba v dohledném horizontu. Což mně osobně přijde docela povzbuzující.

Do kategorie "snů o princi na bílém koni" bych je rozhodně nezařadila ;o))
 MirkaEyrová 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(30.8.2005 13:41:44)
Šáry, nechci o tom dlouze diskutovat - ale přesto poznámka: pro mnoho lidí koupelna o 20m čtv. patří do kategorie snů o princích na bílém koni. A pro někoho dokonce i "jen" rekonstrukce kuchyně.
M.
 Valkýra 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(30.8.2005 14:06:28)
Mirko,
ad rekonstrukce kuchyně - představ si, že já mám ještě kovovou smaltovanou linku, která je starší než já :-))) A vyhovuje mi! Dá se dobře udržovat. Vzhledově se mi moc nelíbila, tak jsem si koupila ozdobnou borduru z omyvatelné tapety a polepila jsem ji. Fantazii se meze nekladou. Vypadá hned jinak, celá úprava trvala asi 2 hodiny a stála 250 Kč. Měla jsem z toho dlouho radost. Už to tak mám 6 let a pořád to drží, až se to okouká,koupím jinou tapetu.

 Valkýra 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(30.8.2005 14:20:23)
Mirko,
já mám něco takového
Existují i nalepovací dlaždičky, kterými můžeš vylepšit koupelnu.
Hodně toho je TADY

 Valkýra 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(30.8.2005 14:33:56)
Mirko,
pokud budeš prohlížet tu nabídku, bordury a nálepky na obkladačky jsou až dole za tím obrovským množstvím fototapet.
 Valkýra 


Mirko, 

(30.8.2005 16:43:07)
pro mě do této kategorie spadá např. to, že mě začne bavit uklízet :-))) To se asi opravdu nikdy nestane :-)
Koupelnu s 20 metry čtverečními považuju za nesmysl, jenom vytopit takovou ratejnu! Takovou velikost má u nás největší místnost v bytě a koupelna to tedy není. Asi mám přízemnější sny.
Když jsem byla bez peněz, vylepšovala jsem bydlení vlastníma rukama a s minimálními náklady. Radost jsem z toho měla větší než teď, kdy na to nemám čas a radši se vyhýbám jakýmkoli situacím, kdy se musím domluvit s řemeslníkem, který na 90 % nedodrží čas a nabourá mi to celý den.

Rozhodla ses být doma, tak se zkus do něčeho pustit. Zvládneš to, není to nic těžkého a je to skvělá psychoterapie. Třeba s těmi samolepícími bordurami se pracuje dobře, s tapetou už to musíš trochu umět, ale taky to není nic těžkého.
 MirkaEyrová 


Re: Pettino, 

(30.8.2005 21:48:09)
Pettino, jsi hodná, že se mi snažíš poradit. Ale tady - jako tolikrát - opět došlo k nedorozumění. Já tu svou poznámku myslela skutečně OBECNĚ. Můj nábytek v kuchyni je celkem postačující (co bych brala už víc je větší kuchyň, abychom v tom svém pidiobýváčku nemuseli mít narvaný ještě jídelňák se židlemi /a aby se tam dala vmontovat myčka na nádobí:-)/). A ta koupelna u mně je skutečně naroveň s těmi princi a koňmi. Když jsem to tu poprvé popisovala, tak jsem neronila slzy nad neuskutečněnými představami, ale rozplývala se blahem nad vzdušnými zámky:-))) Ve skutečném životě mě daleko víc než ne úplně dokonalý byt štve, že ten byt nestojí v místě, které bych potřebovala; což jsem si uvědomila letos na jaře a v létě, když mi začaly zdravotní problémy. Najednou už byl problém dostat dítě do vysněné školy, protože vlakem jsem nemohla - musel nastoupit manžel s autem - a babičky. To se mi tak zatřásla půda pod nohama - v představě, že by se syn musel se schlíplýma ušima vrátit do původní školy, ve které nebyl spokojený ani on ani já - Brrrr! Díkybohu že se mi můj zdravotní stav dostává lehce pod kontrolu. Můžu doufat a budu zatraceně pevně bojovat, abych mohla dál kluka vozit do města do školy (vlakem). - Stejně i přesto to je problém, protože bych si představovala, aby nechodil jen na kroužky v rámci školní družiny, ale třeba do nějakýho toho skauta nebo tak něco - a to už nám bude činit potíže, zvláště ve chvíli, kdy nastoupím do práce. TO je pro mě problém číslo jedna - sen o šťastným dítěti. Tam bojuju jako lev a zkoumám cestičky, jak nejlíp to zaonačit - aby se dítko vyvíjelo co nejlíp. --- Jasně, někdy si postesknu a zaskřípu zubama, že nemám nábyteček tip ťop, koberce a bytový textil sladěné a modernější, že nemůžu zatím dosáhnout na zdravotní postele pro manžela a pro syna (sama jsem si ji musela pořídit kvůli problémům se zády), na nový sedací nábytek, protože ten, co máme, nesplňuje zásadu zdravého a vskutku pohodlného sezení... Ale není to prvořadé. Člověk nemůže mít všechno.
Ale abych pokud možno utla tuto diskuzi v jejím zárodku, tak chci podotknout, že mi manžel po třiceti letech (mého) života řekl, že většina lidí není zvyklá si jen tak stěžovat, notabene na finanční situaci. A tímpádem jsou lidi poněkud znechucení nebo naštvaní, když někdo jiný si stěžuje. Takže jsem pochopila, kde je zakopán pes - o penězích se prostě nehovoří a basta. Čímž končím a půjdu do sebe:-) Moje snaha o zobjektivizování různých majetkových kalkulů objevujících se tady na Rodině byla patrně úplně zcestná. No nic.
Měj se hezky.
M.
 MirkaEyrová 


Re: Re: Pettino, 

(30.8.2005 22:05:33)
Apropos - i když není peněz nazbyt a letos (i vloni) jsme měli docela pech na neobvyklé situace a nečekané komplikace, prožili jsme docela hezkou dovolenou. Vyjížděli jsme na různá místa v okolí, obzvlášť rádi se vracíme na jedno místečko - rezervaci. Je tam krásný, čistý a nezpustlý les, skály, potůčky, pramínky... Čistý vzduch - a i v parném létě chládek... Navštívili jsme tři dost pěkné zámky, zvlášť ten jeden je pěkně vybavený: byl vrácen původnímu šlechtickému rodu, a paní hraběnka ho pěkně "zabydlela". Dětská minizoo, na věžičce čapí hnízdo, obora s daňky, dvěma divokými čuníky, srneček Honza s vlkým čumáčkem, na kraji parku dětské hřiště. Nádvoří plné květin a stromů, voliéry s cizokrajnými ptáky, v kašně rybičky, kapřík a jeseter... No přímo dětský ráj:-))) Ačkoliv jsme často jezdili až těsně před zavírací dobou, protože jsme neschopní amatéři:-), tak vždycky jsme si to ještě stihli vychutnat. A na jeden zámek jsme přišli už fakt pozdě, přitom byl nejdál, ještě jsme bloudili, takže i s tou zajížďkou 90 km od domova - oba jsme byli tak naměkko a zklamaní - ale nakonec z toho vyšlo něžné a romantické vyznání lásky (a syn tam měl v hradním příkopu mědvědy:-))) - takže i to stálo za to, no ne?
Mějte se hezky a přeji všem hezký konec prázdnin a případně klidné vplutí do nového školního roku.
M.
 MirkaEyrová 


Re: Re: Re: Pettino, 

(30.8.2005 22:19:46)
Jo a ještě doporučení - kdo má děti a možnost a už dlouho nebyl v pražské ZOO, vřele doporučuji!!! Jednak ty některé nové expozice jsou vyložené krásné a vymakané, jednak pochopitelně krásná zvířátka, a jednak je tam dost atrakcí pro děti. Dole i nahoře jezdí "vláčky" přes části obhlídkových okruhů, u medvědů je klouzačka skoro jako minitobogánek, dole dětská ZOO s poníky, ovcemi, oslíkem a kozičkami (mám dojem, že jde o kamerunské kozy), kozy je možné krmit a hladit a děti si mohou vlézt do jejich ohrady... Dětská minitramvaj, jezírko, prolízačky, amfiteátr s jevištěm ve tvaru kusu lodního trupu (do jehož okýnek děti mohou šplhat po provazových žebřících). No paráda.
M.
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Pettino, 

(30.8.2005 22:41:25)
Mirko, je fajn, že jsi se v této diskusi ještě ozvala, já tvoje příspěvky vždycky ráda čtu :)

V té ZOO jsme byli taky a je to tam paráda!!

Jdu spát, dobrou. I.
 Valkýra 


Mirko, 

(31.8.2005 9:26:18)
dík za doporučení, v pražské ZOO jsme byli naposled těsně před povodní v roce 2002, musíme to dohnat.
Jsem ráda, že se dáváš dohromady, já mám z nastávajícího školního roku dost nelibé pocity :-) Dcera se ke konci druhé třídy přestala ve škole snažit a zajímala ji jen gymnastika. Naštěstí mají rozumnou učitelku. S kroužky taky nevím, ve škole jsou nějaké problémy a všechno prý bude jinak, tak uvidíme.
 Šáry 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(28.8.2005 0:25:36)
Mirko,

už jsem Ti říkala, že se přede mnou nemusíš obhajovat. Nechci Tě napadat ani si hrát na chytrou (i když to tak možná někdy vypadá), chtěla jsem Tě jen upozornit, že z Tvého psaní cítím určitý rozpor a dát Ti možnost, aby ses nad ním zamyslela, pokud budeš chtít. Nic víc, nic míň.

Ten rozpor spočívá v tom, že z Tebe nemám pocit člověka, který si zvolil svou cestu (která není vůbec špatná, ony jsou opravdu důležitější věci než 20m koupelna, o které mimochodem osobně vůbec nevím, co bych s ní dělala, když by byla větší než pokoje v našem bytě ;o)). je s ní spokojený a víc to neřeší. Mám z Tebe pocit, že sis sice tu cestu zvolila, ale ještě Ti na tom něco vadí a pořád máš potřebu tu volbu před někým obhajovat. Jako by ses cítila provinile, že máš i nějaké nižší "materiální" potřeby a sny, a snažila se je zatlačit do pozadí, jako bys s jejich splněním mohla přijít o to, co už máš.

Nevím, jestli se vyjadřuju dost jasně, nejsem žádný odborník a můžu být úplně mimo, jen Ti chci poskytnout zpětnou vazbu. Jak s ní naložíš, včetně toho, že mě s ní pošleš do..., je jen na Tobě.
 Xantipa 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 22:06:09)
Ivule, my máme nová okna, a i krásné parapety - na těch jsme si dali záležet. V paneláku to bylo jen prkýnko, žádná sláva, ale tady - konečně pořádný prostor na kytky. Ale stejně. Záclony jsem tam dala - ne na konzoli, ale na tu tyčku přímo na okno /už zas nevím, jak se té tyčce říká/. Jsem asi divná, ale mě to prázdné okno děsí i ve dne, natož v noci. Musím ho mít zakryté. A chtěla jsem rolety, to se mi vždycky líbilo, ale do paneláku to nešlo. Jakmile se jen trochu setmí, prolítnu celý dům a všude zatáhnu rolety. Cítím se bezpečněji. I když pozamykám dům a dveře do sklepa, kolikrát jsem zapomněla zamknout auto na dvoře. Nekrade se tu - zatím.
 MirkaEyrová 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 22:15:31)
A víš, že jsou lidi, kteří ani nemají rolety, které by zatáhli, mají záclony i závěsy, ale závěsy nezatahují na noc? To vůbec nemůžu pochopit. Jedná se samozřejmě o bydlení ve druhém patře, naproti není blízko dům s okny, ze kterých by vyloženě někdo koukat mohl, ale stejně z toho mám nepříjemnej pocit, že mi do okna někdo kouká, brrr. Každý máme nějaký svý zvyky a "úchylky":-)))
M.
 Lenka Pol. 
  • 

Závěsy 

(25.8.2005 22:29:06)
Někdo má závěsy jen jako interiérovou dekoraci..
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 22:39:36)
Cha cha, tak to je asi moje "úchylka". Teda teď v baráku ne, tady si většinou v obýváku i zatáhnu, ale v bývalém bytě jsem se fakt neobtěžovala. A to jsme byli hned proti jinému paneláku, ve 3. patře. No tak se někdo podíval, jak čučíme na TV, no? :)) Mě je to fakt vuřt :) Tedy na vysvětlenou, kdybych si nezatemnila ani teď v obýváku, tak nám přes louku zírá do obýváku každý, kdo jede po místní komunikaci. A že bychom tam byli jako ve výkladní skříni. To by bylo trochu silný kafe i na mě :) Ale v tom paneláku jsem na to teda pekla. A až nám trochu zaroste zahrada, tak se na to vydlábnu asi i tady :)
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 22:26:49)
Tak to mě nezatemněné okno nevadí, naopak mi ráno vadí, když zatemněno je a dovnitř nejde přímé světlo :) Ale třeba moje maminka musí mít všechna okna taky zašpérovaná, zase z toho důvodu, aby jí tam náhodou někdo nezahlídnul, asi jak sedí večer u stolu :). To mě je celkem vuřta.. Ale k té bezpečnosti. My jsme na kraji Prahy a domky se tady vykrádají dost. A já jsem díky tomu bydlení v domku pořád ještě úplně nepřivykla, i když to má oproti paneláku spoustu výhod. Večer se v domku ale stále ještě necítím.
 MirkaEyrová 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 22:34:31)
Týjo, já tak po těch domečcích pokukuju, ale jak to popisuješ, tak mám pocit, že si se svou "odvahou" taky nemůžu dovolit jít do domku:-) Normálně když není na noc doma manžel ani dítě, tak tu vůbec nemůžu zabrat, usínám kolem pátý ráno:-/ Mám dojem, že můžu být dost vděčná za naši nevděčnou bytovku:o) A to jsem, prosím, třiadvacet let bydlela v rodinným domku v úplně prťavoučké vesničičce:-) Ledaže bych se překonala a pořídila si proti svému přesvědčení dogu:-)
M.
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 22:49:17)
Tak o psu jsem už taky přemýšlela :) (jen čistě akademicky - dokud ho jednou na nás nevymručí dítě, tak do baráku si nic takového nenasadím :). Jen by nesměl štěkat za každou myší, která přeběhne po zahradě, to by pak nemělo smysl.
Jo, jo, v paneláku jsme měli papírové stěny a ani jsem si neuvědomovala, jaká to byla výhoda. Já se totiž díky tomu cítila docela bezpěčně, protože jsem věděla, že kdyby bylo nutno, tak se dovolám minimálně poloviny baráku. Tady bych se mohla uřvat a nezdechla by po mě ani myš..
 Xantipa 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 22:42:05)
Ráno, jak vstanu, tak zas obíhám dům a žaluzie vytahuji - je to rychlé, jsou na pérko. To jen abys nemyslela, že jsme celé dny zabednění jako krtci.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 23:06:28)
Hm, a úplně nejlepší je, když má někdo plastový okna, do kterejch se nedají dát žaluzie, a nemůže sehnat dvoukolejnicovou garnyž, takže nemůže ty obrovský okna nijak "zatemnit"... a má je všechny na východ. :o)))
Zrovna dneska jsem u sestry četla časáky o bydlení a zjišťuju, že máme zřejmě tu nejhorší variantu bytu - dvě velký místnosti, téměř čtvercový, nepřepažitelný... fakt nevím, co s tím, jediná možnost, která mne napadla, bohužel znamená nechat přesekat elektriku ve stropě, což bude asi problém... ono totiž původně nad náma byla střecha, pak se nastavovalo patro, ale na stropě zůstal nějaký ten rákos (tvrdil mi to jeden řemeslník), kterej se i blbě škrábe kvůli malování, tak jsem zvědavá, jak to budeme řešit s elektrikou. :o(
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 23:13:34)
Monty, a proč do plasťáků nejsou žaluzie? To jsou nějaké atypické plasťáky? A když už nejdou přímo na okno, tak by určitě šly zavěsit od stropu dolů jakoby před okno, ne? Třeba ne úplně ty klasické žalužie, ale třeba dřevěné (jsou trochu silnější) nebo něco tomu podobného. Taky by šla určitě i roleta. Před to okno od stropu.
 Berush 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 23:20:46)
Ty plasťáky se musí se žaluziema už objednávat.
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 23:27:28)
Takže ještě jednou: a to jsou nějaké zvláštní plasťáky, které se musí objednávat i s žaluziema, protože jinak tam žaluzie nejdou?

My sice plastový okna nemáme, máme dřevěný, ale se stejným profilem jako plastový, z čehož dovozuju, že stejný žaluzie musí jít i na plasty. Objednávali jsme je až dlouho po tom, co bylo zkolaudováno a nikoli u výrobce oken, ale u dodavatele žaluzií. A navíc mám x známých, kteří si na plasty žaluzie dali, samozřejmě až dodatečně. Takže mě překvapuje, že to někde nejde..
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 23:32:44)
No asi nejde. Leda nějak dát NA okno, jako přímo na sklo - kámoš něco říkal o jakýsi "krabičce", co se přidělává na okno... ale to se mi moc nelíbí a ani si to neumím představit. Krom toho ty okna jsou skutečně obrovský. To v pokoji bude i víc než dva metry na šířku... spíš tři.
 Eva 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 23:36:59)
Na plastové okna jdou dát klasické žaluzie. I na obrovské okno. Dávají se na vnitřní stranu skla. (mezi skla se dávaly jen u starých dřevěných oken) u plastů se mezi skla nikdy nedávaly.
 Eva 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 23:38:40)
Mezi skly je totiž vakuum, takže žaluzie (dírky na ovládání) by tam šouply vzduch :o)))
 Eva 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 23:40:24)
Žaluzie se připevňují přímo na okna a kopírují jenom sklo. (myslím teda klasické alu žaluzie)
 Eva 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 23:42:01)
V Ikea mají i dvojkolejnicové garnýže.
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 23:43:14)
K té "krabičce". Jestli máš bílé plasty, tak ta krabička docela pěkně splyne s oknem, že si jí ani nebudeš uvědomovat. Jo, na dřevěných oknech to působí rušivě, protože se nikdy s plastovou krabičkou netrefíš do barvy rámu, ale plasty mi přijdou v pohodě. Vždycky jsem v tomhle ohledu záviděla těm, co mají plasty :)
 Xantipa 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 23:34:31)
Žaluzie mezi okna se do nových oken nedávají. I když možná jo, jak se tady níže psalo, ale to se musí hned s oknama, to je jasný. Ale plastový okna jsou snad vakuový, já myslím, že jo. Tam se ty žaluzie dávají před okna. Naši bydlejí v paneláku, tam jsou velký okna a šlo to. Rolety se myslím dělají jen do šíře 2,5 m. Pak jsou ještě žaluzie shora dolů, tam není žádné omezení - jsou látkové.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 23:24:48)
No, já nejsem odborník přes žaluzie, ale mám dojem, že se snad dávají dovnitř mezi skla. A my máme skla jenom jednoduchý.
Navíc - ty okna jsou skutečně hrozně velký, kuchyňský je dvoukřídlý, v pokoji tří. Roletu tam taky nenavrtáme... A závěs není na co nasadit, protože pan domácí sem dal jednoduchou garnyž a když jsem sháněla dvojitou, tak mi známá, co má obchod s nábytkem řekla, že se hrozně málo dělaj, protože byly drahý nebo co. :o(
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 23:34:16)
Když vlezeš k průměrnému dodavateli žaluzií, tak ti ukáže systém, kterým se řeší nasazení žaluzií právě na tento typ oken. Dají se před to přední sklo (těsně před něj). Nevýhoda je, že se na ně práší.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 23:27:22)
Ivule,
na dvoumetrový okno (na šířku), který je ze tří kusů, ale není mezi ním ani kousek zdi, si roletu neumím představit. My můžem fakt mít jedině závěs, ale nejdřív musím sehnat tu garnyž. :o)))
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 23:30:46)
Tak hele, přeměřila jsem naše okno: 4,6 m. Jsou před ním dřevěné žaluzie, nejdelší díl má právě 2 m. (ale příště bych ten nejdelší díl rozdělila na dva, bylo by to lépe ovladatelné) Jsou to dřevěné žaluzie od stropu až na zem (to ale není podmínkou, můžou se ukončit klidně nad radiátorem).
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 23:35:18)
Až na zem to nepůjde - máme široký parapet, to není okno přímo ve zdi, na něm se dá normálně sedět. Je tam tak 30 čísel výklenek... a nahoru to moc není kam připevnit. Musely by se navrtat díry do zdi.
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 23:39:25)
No nám ty díry do zdí navrtal chlapík, který nám ty žaluzie dodával a montoval :) Dokonce po sobě i uklidil :) Ale to už jen tak na okraj..
 Berush 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 23:40:11)
Monty možná by šlo přidělat kolejnice ke stropu - říká se tomu japonská stěna, v podstatě zavěšené pruhy látky a roztahují se jen do boku. My máme bambusovky z Ikea a taky stačí. Jo teď něco takového mají i nověv Ikea.
Ad Ikea - v Německu a Rakousku je to nábytek pro začínající rodiny a chudší lidi. Mně se líbí ta jejich Ikeácká příjemná zabydlenost - ne přeplácanost. Interier z betonu s něčím kovovým za 100 litrů uprostřed mě neláká. A navíc já přestavuju nábytek co 2 roky podle toho jak dorůstají děti a mění se potřeby rodiny a s pár značkovýma kouskama z bůhvíjaké návrhářské dílny by to nešlo. Šáry 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 23:56:51)
Monty,

právě tuším ten Styltex (nebo Stylcon?) dodává spoustu typů garnýží, i dvojitých, nebo se tam dají dát dvě jednoduché. Navrtává se to do stropu, nevím, jak jsou na tom se stěnou.Třeba by to bylo řešení.
 Zuzana, Filip 04+Mandy 06 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(26.8.2005 18:02:50)
Pro šikovné (alespoň tak, aby uměli vrtat): jak už tady někdo zmínil, v IKEA mají celkem sympatický systém dvou tyčí, které se připevní paralelně vedle sebe na zeď někam nad okno. Myslím, že se to dá upevnit i někam do stropu. Prodávají k tomu všechno, co je potřeba.

Pro ty, kdo to nechtějí řešit: http://www.maroncz.cz. Mám od nich nějaké žaluzie, ale umí vymyslet všechno možné a vyrobit na míru. Jenom rádi nabízejí to nejdražší - asi mají obchodní zástupci nějaké provize z obratu - takže se člověk musí ptát na levnější alternativy. Jinak zaměří, nabídnou, vymyslí, vyrobí, namontují.
Z.
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(26.8.2005 16:59:17)
Monty, u nás v MC jsou před velkýma oknama zavěšený žaluzie normálně od stropu. Stačilo přišroubovat ke stropu tu horní lištu a žaluzky nejsou nic moc těžkýho, co by rákosovej strop neunes. Alespoň ten náš unes i mnohem těžší starožitnej lustr.
A proč by nešly přidělat dvě garniže vedle sebe? MMCH moje babička měla záclonu i závěs na jedný delší tyči a vždycky to jen posunula - záclonu ke straně a závěs před okno (obojí najednou neni nutný).
 Martina, 3 děti 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(26.8.2005 0:28:06)
Protože do nových oken se nedávají dvě skla do dvou rámů, ale vakuované dvojsklo.
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 23:04:19)
Xantipo, tak já to mám přesně opačnhě - kdybych zatemnila okna, začly by mě přapadávat klaustrofobický představy. Potřebuju naopak prosvětlenej dům a dobrej výhled všude kolem. Nemám strach, že by na mě někdo koukal, nebo někdo přišel něco ukrást, ale potřebuju mít přehled, že třeba u sousedů nehoří :-)
 Xantipa 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 23:41:54)
Jeno, ještě že nejsme ve společné domácnosti. To by byla bžunda. Já zase potřebuju takový to - můj dům, můj hrad. Bezpečí. Ve dne dobrý, pokoje jsou slunečné, výhled taky dobrý. Ale jak se setmí, potřebuju zatemnit a pokud mám ty svý divný strachy, zabořit se do úšáku, přítmí, lampu rozsvícenou jen slabě. Asi tady budu za exota, ale já v obýváku potřebuji takový ten masivní, mohutný a těžký nábytek, co tady každýmu vadí, žádná lehkost z Ikey. Pro pocit jistoty. Je to zvláštní, ale v ložnici nebo u děti by mi to vadilo, ale v obýváku to potřebuju. Proboha, tady na těch diskuzích si uvědomuju, jak jsem divná. Přitom donedávna jsem si myslela, že jsem naprosto normální.
 Xantipa 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 23:46:24)
Tady skoro každý píše, jak rád přestavuje a mění nábytek. Já teda ne. Když si chtějí děti pokoj přestěhovat, tak to udělají, když nejsem doma. Mám z toho depku. Manža rád stěhuje, ale obývák musí nechat jak je. Já šoupu nábytek zpočátku, po nastěhování, jen do té doby, než si řeknu - paráda, takhle to je správně, tak to má být, teď se tady cítím dobře. Pak se nesmí změnit stanoviště ničeho, už by mi tam chybělo to bezpečí.
 Berush 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 23:48:37)
No jo, jenže pak se mi tam bezpečně nepohybují děti, kočka a spol. A fakt je, že mě ty změny baví. Jako by to znamenalo nějakou novou etapu.
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(25.8.2005 23:58:07)
Xantipo, já taky změny v uspořádání bytu nemusím :) Já se držím pravidla, že zařídit opravdu tak, abych byla spokojená a pak už v tom jenom žííít :)
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zase Styltex?! 

(26.8.2005 17:07:19)
Xantipo, tak to bychom spolu fakt bydlet nemohly - přesně ten těžkej masivní (a ještě k tomu tmavej) nábytek jsem ihned po nastěhování do tohohle domu přesměrovala na půdu. Asi by se Ti líbil - i ta lampa u křesla byla masivní :-) V dětskym pokoji jsme teda nechali truhlu, páč děti z ní skáčou do peřin, ale jinak tam máme jen police a velmi vzdušnou postel (palanda pod stropem, pod kterou se dá chodit), v ložnici máme 4 skříňky na oblečení a pak už taky jen police... Obývák nevedem, neb nepotřebujem :-)
 Helena 
  • 

Dotaz - je to Smejkal nebo Šmejkal 

(25.8.2005 16:53:07)
Jmenuje se autor Smejkal nebo Šmejkal? To ,že je pan inžinýr je snad jasny a to neopomnel zduraznit kandidaturu ci docenturu nebo co to delala. Dik za info.
 Jaja 
  • 

Re: Dotaz - je to Smejkal nebo Šmejkal 

(25.8.2005 18:14:26)
ja znam jednu pribuznou od Šmejkala mimochodem taky inzenyra a ta ma naky obchod se zaclonama, tak jestli to neni vono?
 Květa 
  • 

Používejte svůj vlastní rozum 

(26.8.2005 8:59:56)
S čím naprosto souhlasím, je bod 25, a to, že skutečně nemusíte souhlasit se vším, co architekt, projektant… navrhne. Architekt vás může vést určitým směrem, poradit vám, když tápete, ale nesmí diktovat (pokud si to vyloženě nepřejete). Je to přece váš dům a budete tam bydlet vy a ne on. Protože jestli nebudete používat svůj vlastní rozum, nebudete spokojeni a svou vlastní neschopnost nebo pohodlnost postavit se na odpor (zakořeněnou v nás z dob socialismu) budete obhajovat slovy: „On/ona to navrhli blbě“
Co se týká využití dovedností kamarádů či známých a v neposlední řadě i řemeslníků popř. firem, není nijak obtížené dožadovat se nějakých referencí a na základě nich se rozhodnout.
Ovšem věta o tom, že bílá není v módě mě opravdu rozesmála. Ihned se mi vybavilo zoufalé úpění Dany Medřické v jedné epizodě seriálu Taková normální rodinka. Co by postava z tohoto seriálu dala za to, kdyby na stěnách místo jelenů měla jen bílou barvu. A konečně, myslím si, že bílá barva je nádherným oddechem od dob „Tak který váleček tam dáme?“ Tak proč ji zatracovat?

A samozřejmě jsem se podívala i na vizitku (internetové stránky) toho, kdo nám tu chce tak radit. Musím kladně hodnotit snadnou orientaci na stránkách a dostatek informací u výrobků. Jinde snad až příliš - věk, koníčky ani znamení zvěrokruhu, ve kterém jsou pracovníci a majitelé firmy narození mě při výběru koberců skutečně nezajímá. A taky by to chtělo opravit pár chyb: např. místo kovaných postelí jsou mi neustále nabízeny záclony. Celkově na mě internetové stránky působí laciným až podbízivým dojmem – dovolila bych si je přirovnat k letákům obchodních řetězců. (Ale hlavním důvodem asi bude zisk.) Možná, že takový vzhled stránek by byl před 5 lety naprosto úžasný, ovšem ani tato oblast se nevyhne módním trendům. Co tak uvažovat o jejich drobné rekonstrukci?
 estuska+mimi 10 mesicu 
  • 

Desatero 

(26.8.2005 22:20:06)
Styltex ma opravdu dost nevkusny web a pusobi to tak, ze je to jen obchod se zaclonama:-)
Mimochodem, ja coby PhDr pres umeni a studentka architektury MILUJU Ikeu (tak se nestydte, holky:-))))) prave pro jednoduchost a napady. A dostupnost. Pomer cena vykon je u vetsiny vyrobku slusna a je mi jasne, ze asi nebudou na cely zivot-s tim si je kupuju. Kdyz jsme s manzelem meli dohromady na zivot 6000 mesicne, nakoupili jsme v Ikea a u pana, co vykupuje stary nabytek tak pul na pul vybaveni domacnosti a bylo nam fajn. Dneska na tom financne tragicky zdaleka nejsme, ale Ikea se mi libi dal. Vyhovuje mi, krome zminovaneho, i moznost jednoduse smontovany nabytek rozlozit a prevezt jinam, mame trochu kocovny zpusob zivota a tak moc ocenuju, ze designeri Ikea mysli i na nas.
K desateru mam toto:
-zdi jak se komu libi:-) dovedete si predstavit, ze byste (az to prijde do mody) vymalovaly(i) cholerickemu manzelovi obyvak na cerveno? To by byla Italie:-)
-co nedodelate k datu konce stavby ci rekonstrukce, to se neuveritelne potahne, pripadne to neudelate uz nikdy (my uz tri roky nemame okenni parapety:-)
-na tom, co se neda snadno vymenit, se nevyplati setrit. Okna, obklady, dlazby, podlahy rozvody a vytapeni vybirejte opravdu obezretne, naopak nabytek, dekorace, ale i vodovodni baterie, osvetleni nebo kuchynskou linku lze klidne "osidit" a dokoupit/vymenit postupne.Verte, ze oskliva dlazba v koupelne vas minimalne 2x denne poradne nasrdi a vymena znamena bourani.
-drzte si svuj styl, i kdyz neni prave "in". Je nam v nem prece dobre, tak proc bychom podlehaly diktatu doby? Ostatne truhla po babicce se da zajimave zakomponovat i do supermoderniho bytu.
-mejte doma jen to, co opravdu pouzivate nebo potrebujete pro svuj dobry pocit. Ostatnich veci se zbavte. Udrzite tak prostor nepreplacany.
Hm, to jsem se rozepsala:-) Hezky den.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.