| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Zkřížená alergie na pyly a potraviny

 Celkem 27 názorů.
 Lefff 


Potravinová alergie 

(10.8.2005 10:00:16)
je zákeřná a nepříjemná záležitost. A spousta lidí nemá ani ponětí o tom, že existuje. Taky proto si mě často v restauracích prohlížejí jako by mi rostla druhá hlava, když se ptám, co přesně jídla obsahují. Patřím mezi potravinové alergiky od 18 let - do té doby jsem snědla vagon jablek, kila oříšků, proseděla ve větvích třešní hodiny a vesele vylupovala hrášky z lusku. Pak to postupně začalo - nejdřív jablka, pak třešně a broskve, oříšky (s výjimkou burských - podzemnice olejná mi nevadí, není to ořech), v posledních 3 letech hroznové víno, hrášek... Nedávno jsem po 5 letech zjistila, že můžu jíst švestky. Vidět někoho, kdo si kousne švestkového koláče, pak na něj rodina zírá a počítá minuty, jestli dojde k otoku, a pak s úlevou pozoruje dotyčného, jak do něj padne postupně půl plechu je asi zvláštní. Pro mě to bylo ale jako výhra v loterii. Kdo nezažil, nepochopí :-) Stýská se mi po jablkách, po hruškách, broskvích, třešních. Když je mé čichové buňky zaregistrují, chovám se jak Pavlovův pes :-))) A vidím-li dítě v prodejně s ovocem a zeleninou, jak se ofrňuje, že jablka nechce, chce se mi brečet. Jak já bych si dala! :-) Baštěte ovoce, co to dá. Nikdy si nemůžete být jisti, že zítra je budete ještě smět jíst. A slyšet z úst alergologa slovíčko "nikdy" může i bolet...
 Lefff 


Re: Re: Potravinová alergie 

(10.8.2005 12:23:58)
Milado,
tu knihu neznám, díky za link :-)
Jediné, v co doufám, že by mohlo pomoci, je kineziologie. Jinak jsem pesimista - vím, že alergie je špatné nastavení imunitního systému, které mylně vyhodnotí některé látky jako nepřátelské, a začíná proti nim bojovat, přestože se o nepřátele vůbec nejedná. Alergolog mi řekl, že jde o proces nevratný - potravinová alergie se léčit (narozdíl od pylových alergií) nedá. Můžu jen doufat, že to třeba časem odezní, když se "svými" alergeny nebudu přicházet do kontaktu. Zkusila jsem si po 5 letech kousnout jablka - už po dvou vteřinách jsem věděla, že to bylo špatně. Zkusím zase pár let počkat.
Pro ty, kteří nevědí: začíná to jako pálení či brnění na jazyku a dásních. Pak se postupně přidá otok rtů, dále pak jazyka a dýchacích cest. Nejhorší stav je anafylaktický šok - tam jde fakt o život. I alergolog mi řekl, že 99 broskví mi nemusí udělat nic, ale ta stá mě může v lepším případě dostat na ARO, v horším do márnice. Takže to nepokouším. Život bez ovoce a oříšků je chudší, ale žiju ráda :-)
 Michal 
  • 

Re: Re: Re: Potravinová alergie 

(10.8.2005 23:44:13)
Lvice, je to hrozné, znám to. Sám jsem alergický na pyly velice ranných rostlin - jívy, břízy, lísky,... končí to lípou. Takže sezona od února do půlky května, záleží na počasí, plus testy ukazují prach a kočičí srst, to se naštěstí moc neprojevuje. To vše od 4 let, do té doby to bylo latentní. Tenkrát ani doktoři pořádně nevěděli, co to alergie je ani jak to léčit či potlačovat. Takže z toho bylo astma a ve škole asi 2 měsíce "prázdnin" navíc. Co se týče jídel, je možná lehčí napsat na co nejsem alergický. Začalo to mrkví, pak papriky, jablka, hrušky, banány, meruňky, broskve, celer, luštěniny...ořechy...kiwi a spousta dalších věcí. Asi znáš jak poznat, že ti něco neudělá dobře.

Naštěstí puberta a další čas, resp spíš návyky jak se chovat v sezoně, plus léky, mi pomohly alergie a astma zvládat. A taky co dělat mimo sezonu, abych další jaro přežil.

A ještě jedna zkušenost, kterou mi potvrdila i moje alergoložka. U některého ovoce je většina alergenů ve slupkách, takže mě stačí si jablko či hrušku oloupat a mohu je jíst. U broskví a meruněk to pomůže někdy. U banánů, kiwi to nepomáhá vůbec. Papriky pomůže jedině uvařit, ořechy upražit a lískové a mandle zbavit slupek.

Toť moje troška do mlýna, snad to někomu pomůže.
 marie 
  • 

Re: Re: Potravinová alergie 

(29.4.2007 22:24:15)
ano to je pravda...a pak jsou na pohotovosti naštaní,že jedete s oteklým jazykem...
 Romana 
  • 

Re: Potravinová alergie 

(10.8.2005 11:07:58)
Ahoj Lvice, asi budeš moje příbuzná. Mám úplně ty samé problémy a pocity. Jak já bych si dala jablko, meruňku, třešně. Bez oříšků se obejdu, ale ovoce mi chybí. Vlastně už žiji pouze o melounech a citrusech. Dala jsem se na léčbu, beru dlouhodobě kapičky, ale doktor mi zázraky neslibuje. Možná nebudu na jaře kýchat, ale u těch potravinových alergií jsou výsledky mnohem slabší. Ani na svého syna se nezlobím, že nechce ovoce a zeleninu. Třeba ho to pálí jako mě, jen to ještě neumí pojmenovat. Prostě to nechce. Držme si palce, třeba jak to přišlo, tak to odejde.
 Lefff 


Re: Re: Potravinová alergie 

(10.8.2005 13:19:41)
Romano,

tak to jsme na tom podobně - citrusy a melouny můžu v libovolném množství. A taky toho využívám. Je sice zvláštní kupovat si mandarinky i v létě, ale aspoň něco :-)
 JaninaH 


Re: Re: Re: Potravinová alergie 

(11.8.2005 10:23:44)
Lvice, Romano,
můj syn (skoro 15) nemůže vůbec žádné ovoce, ani ty citrusy, ani meloun :-( Uvádí stejné příznaky jako vy a Michal - svědění, otok, vyrážka. Nejhorší je to s jablky, ta nemůže doslova ani cítit. Občas si říkám, jestli si nevymýšlí. Ale asi ne, když vás tu čtu... Zajímalo by mě, jesti nějak doplňujete vitaminy (C), o které přicházíte, když nejíte ovoce. Kluk teď strašně rychle roste a mění se před očima, mám obavy, aby netrpěl nedostatkem vitaminů.
Oloupání ovoce, jak radí Michal, určitě zkusím.
J.
 Eva K, 7tt 
  • 

Re: Potravinová alergie 

(10.8.2005 13:20:29)
Mě alergie našli před rokem a půl. Jediné k čemu jsem došla je psychosomatická příčina. Stejně jako moje tělo vidím nepřátele tam, kde nejsou. Pracuje se s tím těžko, co se jednou naučíš..
Ale pomáhá i ulevit střevům - méně bílé mouky, hodně zdravých i bio jídel, čajíky. A jóga. A calcium. Nevyhodila jsem svoji kočku z domu.. Ale je fakt, že moje příznaky byly snesitelné a teď jsou spíš jen nepříjemné (dýchání, občas kopřivka), takže je otázka, jestli mi opravdu pomohla moje snaha, nebo prostě mám "slabou" alergii. Teď myslím na mimíska, aby se to od mámy nenaučil. Ale já mu vždycky říkám vidíš, tohle dělá maminka špatně.. Eva
 Eva K, 7tt 
  • 

Re: Re: Re: Re: Potravinová alergie 

(10.8.2005 14:58:29)
Díky. Ráda se na to podívám, doufám, že mě to moc nevyděsi:-).

Eva
 Eva K, 7tt 
  • 

Re: Re: Re: Re: Potravinová alergie 

(10.8.2005 15:28:56)
Tak už jsem to prošlo, obávám se, že takto sterilní prostředí pro své dítě nechci a ani nedokážu vytvořit.
Já zase naopak četla, že např. domácí zvíře doporučují, aby si dítě "zvyklo" a to samé s "nepořádkem". A nedoporučují dávat kočku pryč při otěhotnění, protože hladina kočičího histaminu pak postupně klesá (několik měsíců) a to zvyšuje jejich nepříjemnost a riziko pro dítě. Nehledě na moji psychiku.
Děti naší uklízečky se narodily alergické na psa. Pak psa chtěly, maminka jim ho pořídila a ejhle, děti jsou v pořádku, psy mají už dva. Já byla v pohodě, dokud jsem žila na Moravě mezi slepicemi a kočkami, dokonce jsem studovala zemědělku. Nemoc se dostavila až v pražském sídlišti. Ale možná by přišla i na Moravě. To asi neví nikdo. A přesto bych mohla vstoupit do statistik mezi ty, kteří onemocněli po snížení histaminu v okolí a zhoršení životního prostředí.
Eva
 Eva K, 7tt 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Potravinová alergie 

(10.8.2005 16:40:16)
Jestli tě to potěší, tak dle statistik to tvou dceru nebo syna po pubertě přejde..

Eva
 Eva K, 7tt 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Potravinová alergie 

(11.8.2005 11:13:01)
Já jsem toho o alergiích přečetla dost a hodně i protichůdného. A já se soustředím "dobré zprávy", že pomáhá puberta (což už mě asi mine:-)), zdravá strava i hlava, bylinky, průplachy dutin (moc príma věc..) a ne že za dalších deset let s kočkou budu astmatik. Kočku jsem dala pryč na jeden měsíc. Bylo mi hůř.

Opatrně, ať svým dětem neříkáš, co mají dělat, jakože za pět let mají být astmatici apod. Mě třeba říkali, že jen lidi z města mívají alergie kvůli smogu apod.. Teď jsem alergický Pražák a vím, že je to jinak, ale alergické dítě z vesnice mě vždycky někde uvnitř překvapí. Příští rok se z Prahy stěhujeme, tak uvidíme, jestli mě to hodí zpátky:-).

Já se přesunula do řad "alternativních podivínů". Věřím v psychosomatické příčiny nemocí, dokážeme ovládnout svá těla. Ostatně, kdo jiný by je měl ovládat. Tělo je obraz stavu duše. Bohužel se to ale "pokazí" daleko snáz.
Ale jak říkám, každého uzdraví to, v co věří. A když nevěříš, že tě něco uzdraví..
Eva
 Eva K, 7tt 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Potravinová alergie 

(12.8.2005 9:53:36)
Samozřejmě, že to nevím a doufám, že ani nebudu mít příležitost si to vyzkoušet.
Mít zodpovědnost jen sama za sebe je snadné, ale rozhodovat za dítě mě děsí. Tak uvidíme.
Eva
 Michal 
  • 

Milado a Evo, 

(13.8.2005 0:27:07)
nemám zkušenosti s atopickým ekzémem. Proto nemohu soudit, jak se při něm chovat a co dělat.

Ale zkušenosti s alergií a s tím spojeným astmatem mám. DLouholetý. Od mých 4 let, to znamená, že letos v létě je to 31 let. Alergie na jarní pyly, pak ještě další (prach, zvířecí srst, zkřížené potravinové alergie...) plus ekzém (dermatitida), která se zhoršuje v závislosti na pylové sezoně.

A mohu potvrdit, že Eva má pravdu v několika věcech. Teď uvedu svoje zkušenosti, které mi potvrdila i moje alergoložka, se kterou jsem vedl dost dlouhé hovory, abych pochopil, jak alergie fungují a jak tedy předcházet alergickým reakcím a zhoršování stavu. A taky jsem pochopil, že se alergologie stále velmi rychle vyvíjí a co platí dnes, nemusí platit zítra. Hlavně medikamenty jsou stále dokonalejší.

Takže:
1) V pubertě se může, ale nemusí stav alergie změnit. A to jak jedním směrem, tak i druhým. U mě bohužel tomu bylo tak, že se mi to nezměnilo :-( Teda popravdě se mi zlepšilo astma, ale to je možná spojeno s tím, že jsem v mimosezonu začal dost sportovat a tudíž zhoršení stavu v sezoně znamená, že jsem na tom o malinko hůře než netrénovaný kuřák :-) Ale znám lidi, kterým puberta pomohla.

2) Absolutně čisté prostředí nepomáhá, protože jakmile vyjdete z bytu ven, dostanete takový úder, že se z toho špatně vzpamatováváte. To by člověk nesměl chodit ven.

3) přítomnost psa a kočky v bytě mi snížila alergii na srst. Teda nemohu si nechat kočku lézt do obličeje a poté co ji hladím či nějak s ní manipuluji, si nemohu sahat do obličeje, nejdříve si musím umýt ruce. Ale mohu s nimi být v jedné místnosti a hladit je. Snížení alergie mi potvrdily i testy.

4) Zvykání si na alergeny z okolí v mimosezonu pomáhá. Ale všeho s mírou. To znamená nestrkat nos do kytek, ale taky, že se větrání, pobytu venku, sportování nevýbám. Pokud zjistím, že mě něco alergizuje tak přibrzdím.

Na obranu postoje Milady musím říci, že mi také velmi pomohlo odstranění všech pracholapů a roztočolapů - koberců a záclon. To je asi tím, že pro prach a roztoče neexistuje mimosezona.

Další aspekty, které zhoršují stav:

A) cestování v sezoně. S rodiči jsem hodně cestoval i na jaře a rychlá změna alergenů velmi zhoršuje stav.
A to nemusíte jet daleko, stačí z Prahy do Benešova. Čím dále tím hůře. Např. francouzké, německé a rakouské kočičky (jívy, ne ty čtyřnohé) jsou mnohem horší než ty české. A u Benešova jsou taky horší než v Praze :-)

Vyjímka: cestování do oblastí, kde se alergeny nevyskytují: vyšší horské polohy, moře, místa, kde již alergizující pyly nejsou - je tam po sezoně.

Opět potvrzuje stanovisko Milady, že je nutno se vyhýbat alergizujícím látkám, ale i stanovisko Evy, že na to své prostředí se dá zvyknout. Když se nikam nejelo, bylo "jen" normálně špatně.

B) jakákoliv i banální nemoc, např chřipka v lednu, zhorší stav na hodně dlouho. To pak znamená více léků a horší průběh sezony.

Pokud nenavštěvujete alergologii, udělejte to, dnešní medikamenty jsou již na takové úrovni, že mohou velmi potlačit alergické reakce. Kdyby ty léky byly už před 30-ti lety, možná bych na tom byl dnes lépe. Ale stejně díky lékům mohu i během pylové sezony dost dobře, i když s omezeními, fungovat.

Přeji Vám, aby se alergie u Vás i Vašich dětí nezhoršovaly, ale zlepšovaly, nejlépe aby se vůbec neprojevily a pokud už ano, aby puberta pomohla.

Evo, máš pravdu, pozitivní myšlení pomáhá také.

 Michal 
  • 

čistota a alergie 

(10.8.2005 23:54:53)
Evo, mně moje alergoložka doslova řekla, že příliš čisté prostředí od alergií nepomůže i když mi sama před 17 lety říkala věci opačné :-) Vše se vyvíjí i medicína.

Takže její doporučení stran mého synka znělo: kojit, kojit, kojit, psa a kočku nechat můžeme a nic nepřehánět - ani čistotu, ani špínu a alergeny. Naštěstí manželka alergik není (neví o žádné alergii), takže se pravděpodobnost, že synek bude alergik snižuje.
 Pejska 


Re: čistota a alergie 

(11.8.2005 0:05:59)
Ve většině čistících prostředků jsou alergizující látky taky. To byste to všecičko museli drbat jen čistou vodou. Jde spíš o to zvyknout si na prostředí. Mému muži - těžkému alergikovi (prach, plísně, pyly, ořechy, ovocné šťávy, ...) - vadí kočičí srst - ale jen cizích koček, na tu naši si zvykl a po ní nekýchá.
 Eva K, 7tt 
  • 

Re: Re: Re: Potravinová alergie 

(10.8.2005 14:57:27)
To jsem samozřejmě udělala. Alergolog mi potvrdil, že se za jeho praxe nepotvrdilo, že by to bylo dědičné natolik, abych se stresovala dříve, než to přijde, pokud to přijde. A zřejmě moje výsledky mu podobnou opovážlivost dovolily, např. u astmatičky by byl jistě přísnější:-). A jak se psala, jím zdravě, akorát teď si musím odpírat bylinné čajíky, které mi loni moc pomohly.
Ve statistikách dědičnosti nikdy nemohou být zahrnuty všechny faktory, takže uvidíme, co přijde. A dieta ani sterilní prostředí alegii neléčí.
Myslím, že každému pomůže, čemu věří a já nevěřím v dědičnost této nemoci, v ustupování, kortikoidům a klasické medicíně. Oni neví proč to vzniká, ani co s tím.
Vím, že to zní nezodpovědně a než jsem otěhotněla, tak jsem na to často myslela a dělali si starosti.. Ale teď jsem v tomhle směru nečekaně klidná a moje tělo asi ví proč. Eva
 Hanka+ 4 berušky 


Re: Re: Re: Re: Potravinová alergie 

(10.8.2005 17:59:01)
ahoj
tak u mě se taky projevuje potravinová alergie hlavně na lískové oříšky (ale jen samotné ne v buchtě), kiwi a pak méně na jablka, broskve, hroznové víno atd. Zatím to není tak strašné že bych to přestala jíst. teda kromě těch oříšku a kiwi. většinou mi to začne až když sním větší množství. začne mě svědit patro v puse a v krku a někdy i takové štípání na patře nebo na jazyku. Ptala jsem se dr. jak mám poznat že je na to alergická dcera a ta mi řekla že pokud by ji to vadilo tak to nebude jíst nebo se ji objeví vyrážka kolem pusinky nebo jinde na těle. Asi měsíc má malá vyrážku kolem pusy a nemůžem se ji zbavit. Nevím jestli ze slin nebo z alergie :-( nemáte s tím někdo zkušenost?
 Irena, 2 berusky 
  • 

Re: Re: Potravinová alergie a tehotenstvi 

(10.8.2005 22:58:44)
Evo K,
mam tez potr. alergii. Nejvice se mi styska po jablkach, ale behem mych dvou tehotenstvi alergie vzdy polevila (skoro vymyzela) a ja si pekne uzivala - mnam. Behem kojeni alergie taky nebyla uplne tak hrozna, ale jakmile uz jsem nekojila plne - buch - byla (a je stale) zpet.
Jenom pro priklad k te dedicnosti - jedna z dcer mela atopa - sam zmizel a zatim (tuk-tuk) nenasleduje zadna alegie - jen obcasne recidivy atopa, kdyz neni dost slunicka (hlavne v zime).

Ma nekdo jinou podobnou zkusenost, ze by alergie polevila nebo zmizela behem tehotenstvi?

ika
 Jana 


Re: Re: Re: Potravinová alergie a tehotenstvi 

(10.8.2005 23:36:51)
Iko, jsem ukazkovy priklad alergika vypestovanho tehotenstvim. Mela jsem slabou alergii, v prvnim tehu jsem byla bez zhorseni, ve druhem tehu se mi alergie zhorsila, jsem dva roky po druhem porodu a situace zustava stejna = zhorsena.
J.
 Jana K 
  • 

Dotaz - Potravinová alergie a tehotenstvi 

(15.8.2005 11:18:09)
Ahoj Vam vsem, prosim poradte. Jsem alergicka na nejake potraviny a silna alergicka na pyly a travy. Stejne je na tom i muj pritel, se kterym ted planujeme rodinu. Prosim poradte, co vsechno muzu udelat, aby me deti nebyly alergici. Jeden zdroj rika, ze se mam vsem alergenum behem tehotenstvi vyvarovat (nejist ovoce, nechodit v lete do prirody,...). Nebude ale dite potom jeste choulostivejsi, kdyz budu tehotenstvi prozivat ve "sterilnim prostredi"? Diky za Vas nazor, Jana
 Eva K, 7tt 
  • 

Re: Re: Re: Potravinová alergie a tehotenstvi 

(11.8.2005 10:54:33)
Jednou jsem četla, že alergie souvisí s hormony. Ale četla jsem toho docela dost a dost i protichůdného. Věda hledá.
Mě se to s otěhotněním naopak zhoršilo. Ale bývá mi dost nevolno, takže možná je tělo oslabené mým bojem s rozhoupaným žaludkem. Ale v jednom příspěvku píše jiná maminka, že se jí to zlepšilo při těhotenství i kojení. Takže to určitě je možné.
Eva
 X Y Z 


Re: Re: Re: Re: Potravinová alergie a tehotenstvi 

(11.8.2005 19:31:20)
Ahojte, tak já s alergií na lepek, kravské mléko (i stopy sušeného), pyly, trávy, roztoče, psa a zbytek už jsem radši zapomněla + středně silné astma musím přiznat, že jsem v těhu zjistila, že kravské mléko v jakékoliv formě už můžu. I když u mě je to spíše způsobeno tím, že po pozdním zjištění nesnášenlivosti lepku jsem měla tak zničená střeva, že mléko nezvládly rozložit tak jak je potřeba, a po párleté striktní dietě už si s ním zase ví rady. Sice daleko "jednodušší" by pro mě bylo mít alergii na nějaké ovöce/zeleninu, protože s tou se každé jídlo nezahušťuje a neobaluje a náhražky nestojí šílené peníze, ale na druhou jsem ráda, že když udělám dietní chybu o které nevím, tak z toho nemůžu umřít:) "jen" si ničím střeva. Potravinové alergie jsou mršky, ale s lepkem se dá žít v pohodě, trošku horší jsou návštěvy a nejvíc mám obavu aby to po mě nezdědilo mimi, které se má do měsíce narodit. Jestli máte někdo zkušenosti s dlouhodobým kojením, úplným vynecháním lepku do jednoho roku nebo dále, než se zařadí do stravy případně s čímkoliv jiným, co by umožnilo té genetické dispozici nerozvinout se, napište prosím na mail, budu moc ráda. Taky nevím jak vysvětlit malému dítěti že nebude jíst buchty, knedlík, rohlíky, koláčky, sušenky, lentilky, ochucené brambůrky a v restauraci vlastně vůbec nic, když ostatní děti budou vedle něj baštit:/ Já jsem to v 19ti chápala docela dobře:)
 Daja** 


vztah alergie v těhot.-alerg.sklony dítěte 

(15.8.2005 7:52:01)
V 1. těhot. se mi atopický ekzém zhoršil, měla jsem ho dost špatný. Syn má od 7. měs. věku alergii na pyly, spoustu potravin, atop. ekzém. Ten mu naštěstí asi v 6-7 letech téměř vymizel, potrav.alergie zůstaly. V 2. těhot. se mi naopak atop. ekzém zlepšil, neměla jsem žádné problémy. Dcerka (dnes 10 let) žádné alergické problémy nemá. Nevím, jestli to o něčem vypovídá (souvislost: stav mého ekzému v těhot.- alergické sklony dítěte). Byla bych ráda, kdyby ano. Teď jsem totiž ve 12.tt. a zatím ekzém se téměř neprojevuje.
 Karin, Davídek 4 roky, Zuzanka 1,5 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Potravinová alergie a tehotenstvi 

(15.8.2005 21:45:22)
Milá Ivčo,

mé dcerce se ve třech měsících rozjel ekzém, občas tak šílený, že se mi chtělo brečet. Plně jsem kojila do šesti měsíců, pak jsme pomalu začali zařazovat příkrmy, ale byla - a stále jsem - strašně opatrná. Už se mi nikdy nechce dívat na opuchlé plačící dítě, kterému během půl hodiny zrudne kůže... brrr!
Příkrmy jsme zaváděli podle obecně platných doporučení pro děti ohrožené alergií - určitě jsou k dispozici někde i tady na Rodině. Do dnešního dne okusila z ovoce jen jablka, banány, hroznové víno a švestky. V zelenině jsem už trochu popustila uzdu, ale pořád dodržuju zásadu, že cokoliv nového zařazuju raději napoprvé vařené a v malém množství, co kdyby...
S pečivem jsme začínali pomalu kolem devátého měsíce. Pekla jsem bezlepkový chleba ke kterému jsem přidávala žitnou mouku (žito má údajně nejmenší obsah lepku). Dávky jsem pomalu zvyšovala a kolem roku dostala Zuzanka první "opravdický" rohlík. Dneska jí dávám jakékoli obilniny a díky bohu jsem nezaznamenala žádnou reakci.
Do dneška jsem jí nedala žádné mléčné výrobky (pijeme BEBU H.A. Bifidus, denně půl litru, což je dostatečné množství vápníku), ani jsme zatím nezkoušeli vajíčka. Uvidím, co nám poradí pediatr při 18-ti měsíční prohlídce.
Ptala ses, co odpovědět dítěti, které se ptá, proč nesmí jíst to či ono. I staršího Davídka jsem se snažila krmit zdravě a vyhýbat se dobrotám typu pitíčko Jupík a hranolky s kečupem apod. NIKDY jsme s tím neměli problém - když o to projevil někde zájem, snažila jsem se mu vysvětlit, že v tom jsou fujtajblíci, kteří dělají bolení bříška nebo černé zoubky a bylo po problému. Myslím si, že když si dítě od mala zvykne na určitý druh stravy, nedělá mu pak problémy "odolávat" něčemu jinému, byť to mají děti okolo. Mluvím z vlastní zkušenosti, ale někdo může mít zkušenosti jiné... Karin
 Blažej Zelinka 
  • 

Re: Potravinová alergie 

(29.10.2009 8:34:52)
Možná,že se jedná o velmi špatnou funkci Vašich jater,způsobenou ovčími jaterními motolicemi.Tak to alespoň o univerzální alergii tvrdí Dr Hulda Regehr Clark(nedávno zemřela) ve své knize Revoluce v léčení nemocí-vyšla ve Fontáně roku 2000. Popisuje i způsob léčení jater.
 Blažej Zelinka 
  • 

Re: Potravinová alergie 

(29.10.2009 8:37:44)
Možná,že se jedná o velmi špatnou funkci Vašich jater,způsobenou ovčími jaterními motolicemi.Tak to alespoň o univerzální alergii tvrdí Dr Hulda Regehr Clark(nedávno zemřela) ve své knize Revoluce v léčení nemocí-vyšla ve Fontáně roku 2000. Popisuje i způsob léčení jater. Omlouvám se,že jsem nepřipsal,že je to odpověď pro:Lvice+2Pro

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.