| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Můžeme vitaminům uškodit? IV

 Celkem 3 názorů.
 Žžena 


Zajímavý článek 

(1.7.2005 10:12:58)
Souhlasím s článkem, někdy to ale není tak jednoduché, v zimě je poměrně těžké sehnat opravdu dobré ovoce či zeleninu, nejhorší jsou asi časné jarní měsíce, známe ta "umělá" skleníková rajčata a brambory na hranici poživatelnosti, zejména ve městě. A krmit se místo toho půl roku naklíčenou řeřichou taky není ideální řešení. Myslím, že když člověk má snahu, ale po uralé úvaze usoudí, že lepší alespoň nějaký ten vitamín z tablety, tak ho za to nemůžeme odsuzovat. S tím půlkilem ovoce/zeleniny denně a ostatními stravovacími doporučeními souhlasím, ale myslím, že to není všespasitelné řešení, každý máme trochu jiný metabolismus a kdybych svého manžela, který, ač na "vepřové dietě" a s velmi dobrým příjmem potravy, váží při svých 185 centimetrech 70 kilo (má to v rodině), začala krmit ve velkém mrkví nebo jabkama, asi by se mi úplně ztratil...
 Amelie 


nic noveho pod sluncem 

(4.7.2005 8:49:43)
Vsechny tyhle informace jsou omilane v mediich uz spoustu let, takze kdo neco o strave vedet chtel, zjistil to uz davno. Doporuceni "jezte zeleninu!" je take stare jako Metuzalem. Jenze, jsou deti, ktere zeleninu skoro nepozrou, proste ji odmitaji - jako napriklad to moje. Akceptuje pouze dusenou nebo varenou v polevce, a to jeste jen nekterou. Co s tim nadelam? Stejne se to nijak negativne neprojevuje. Moje známá je veganka a jeji tri deti take. Tzn., ze tuky maji nanejvys z orechu a semen. Nevypadaji odlisne od ostatnich deti. Nejsou ani anemicke, ackoli podle vsech vedeckych studii by mely trpet obrovskym nedostatkem zeleza. Sediva teorie, zeleny strom zivota. A propos, australska studie, kterou pani doktorka zminuje, vyzniva, jako kdyby si vedci udelali z dotycnych deti pokusne kraliky. Jak mohou dovolit, aby behem ci po absolvovani nejakeho vedeckeho experimentu deti umiraly? Vzdyt je to nemoralni! Vysledky takove studie by snad ani nemely byt zverejnovany. Pripada mi to podobne, jako kdyby se zverejnovaly vysledky pokusu doktora Mengeleho jako seriozni vedecka prace.
 Martin Vičar 
  • 

Pěkný článek, snad bych doplnil... 

(4.7.2005 11:43:06)
...doplnil nějaké reference. Určitě ne sedmistránkový seznam literatury jako u disertačky, ale malé shrnutí zdrojů, z nichž čerpala, by článku dodalo jistě větší váhy.
MV.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.