| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Lepší vyhořet nežli se stěhovat?!

 Celkem 38 názorů.
 Bob 
  • 

Grafomanie 

(26.4.2005 23:05:58)
Milá EvčoK,
vždyť Ty jsi grafomanka. Kdybys čas, který věnuješ psaní, věnovala čtení, mohla bys být o něco chytřejší. A nemusela by ses chvástat, jak Ti jsou slavní spisovatelé ukradení a že necítíš potřebu je znát... jako s tím Klímou.
 Máří 
  • 

Re: Grafomanie 

(26.4.2005 23:35:32)
Hele, Bobe, i kdyby byla Evča grafomanka, jsou mi z toho, co napsala, její pocity srozumitelnější než to, co předvádíš ve svém příspěvku. A být na jejím místě, působí na mě po takové upřímné výpovědi Tvoje reakce jako přinejmenším ledová sprcha.
Ale to je možná můj problém... můj názor.
 EvčaK 


Re: Grafomanie 

(27.4.2005 9:20:37)
Milý Bobe, máš pravdu v tom, že píšu ráda. A teď, co jsem zjistila, že se to dá i číst, budu určitě psát dál. Psychicky nemocná si myslím nejsem, ale určitě nějaké poruchy osobnosti u mě, minimálně v minulosti, byly. O tom třeba napíšu zase v jiném článku. A budu se těšit na Tvé zhodnocení.

Přeju Ti hodně sil a energie na zvládání všech svěřených dětí. A zároveň i Tvé hornické činnosti. Snad si jednou někdo z vedení všimne Tvého zářného intelektu a staneš se minimálně ředitelem. Pak bys třeba už neměl čas prudit zdejší maminky.

Jinak mě Tvá reakce potěšila. Je to známka, že Tě ani článek ani já nenecháváme chladným.
 Bob 
  • 

Omluva 

(27.4.2005 9:57:38)
EvčoK,
se Ti omluvam za to, že jsem do Tebe trochu rypal. Bo byl jsem včera ožraty jak cyp. Tvoje články jsou jedny z nejhezčích, co tu na Rodině su. Maju hlavu a patu a su o něčem. Piš prosim dal. A nezlob se, prosím.
 EvčaK 


Re: Omluva 

(27.4.2005 10:23:06)
Bobe, přiznám se, že jsi mě teď dostal. To jsem nečekala. A stydím se, že jsem Tě krapet podcenila.
Nemám s Tebou problém. Někdy mi vadí, že se do holek už moc navážíš a to se ozvu, jinak je to fajn zábava.
Tak hodně zdaru do příštích diskusí.
 Lucka+Amaia 
  • 

Re: Omluva 

(27.4.2005 17:22:34)
Se mi zda, ze Bob byl vic ozraly, kdyz psal tu omluvu, nez kdyz psal tu kritiku:o)))

EvcoK, mas moje sympatie, napsala jsi to moc hezky. Stehovani jsem si uz take uzila vice nez dost:o) Navic mi pripada, ze uz tu dlooooooouho podobny clanek o opousteni stareho a objevovani noveho a neznameho nebyl...
 Radka 
  • 

Re: Re: Omluva 

(27.4.2005 17:32:19)
Presne tak.
 Wer 
  • 

Díky za článek 

(27.4.2005 7:57:40)
EvčoK, jen piš klidně dál a nenech se od nikoho znechutit. Těším se na další hezké články... A v jakém městě jste nakonec skončili?
 EvčaK 


Re: Díky za článek 

(27.4.2005 9:27:42)
Díky všem za milé reakce.

Specielně pro War: Skončili jsme v nádherném moravském městě Blansku.
 Pawlí 


7 x a dost! 

(27.4.2005 8:37:47)
Myslím že je to velmi přesně popsané, já se stěhovala 7 x z toho jednou v 5 měsíci. Loni jsme se stěhovali na posledy "do vlastního". Ještě letos jsem potkala nevybalené krabice, ve dvou pokojích bydlíme a ve dvou stavíme. A všechno bez hádek a velkých stresů. Máme co jsem chtěli tak proč si těď stěžovat? A pracovat na baráku budeme ještě minimálně dalších 10 let :-).

Tokové "Boby" ignoruj, zná sice Klímu, ale zase nezná slušné vychování :-).
 Líza 


:-))) 

(27.4.2005 9:26:26)
Evčo, tímhle článkem jsi mi tak hezky poléčila jedno moje trauma... :-)

Ne že bychom se v nedávné době stěhovali - v současném bydlišti jsme už 4 roky. Ani za 4 roky ovšem některé knihy neopustily krabice, protože tolik knihoven prostě nemáme a nebudeme mít. To mě nepálí, tak jsou v krabici na skříni nebo pod postelí a je to.
Co mě deptá víc, je takové to "stěhování v bytě". Nejdřív nebyl jeden pokoj provozuschopný. Pak jsme ho vymalovali, vybavili nábytkem a šoupli tam tříletou dceru. Pak se narodilo miminko a někam se dávala postýlka, přebalovák...něco muselo stranou, něco rozložit a schovat. Miminko vyrostlo. Postýlku odvézt, postel starší dcery prodat, vymalovat druhý pokoj, smontovat palandu, koupit psací stolek, přetahat skříně, děti sestěhovat, přetáhnout letiště do bývalého dětského pokoje....nemusím v podrobnostech pokračovat, asi to všichni znají.
přestěhování pokojů proběhlo před víc než měsícem. Furt se všude válejí tuny blbostí, které ještě stále nemají svá místa a asi ani nikdy mít nebudou (a že jsem toho vyházela...stejně se nic nikam nevejde).
Takže počítám, že nejmíň půl roku bude tenhle stav trvat, než mi buď prdnou nervy a všecko, co není ve skříních, policích a bedýnkách, vyhážu, nebo mě napadne znova přeorganizovat celý byt.

Ale když si čtu o nevybalených věcech po roce od stěhování, najednou si připadám normální a už si za ten binec nenadávám :-)))
 EvčaK 


Re: :-))) 

(27.4.2005 9:38:55)
Lízo, nynější sousedi nad náma rekonstruují byt. Paní chodí přes den do práce a po večerech uklízí, přehazuje, přeskládává.... Mluvila jsem s ní a byla vážně zdeptaná. To byl jeden z důvodů. proč jsem s článkem začla. Myslím, že rekonstrukce už delší dobu obývaného bytu, může být daleko horší, než to stěhování. Problém je, kam ty věci dát, aby se mohlo pracovat. Taky žít delší dobu, byť pár týdnů, v chaosu, vždycky to člověka rozhodí.
Za těch pár let neustálého stěhování jsem si navykla jednou za čas všechno probrat a věci, co pravděpodobně nebudeme potřebovat nebo jsme delší dobu (2 roky) nepotřebovaly, bez milosti vyházet nebo darovat. Mám ráda vzdušný byt a co nejvíc životního prostoru. Takže jakmile se z bytu začne stávat skladiště, propadám "depresím". A já reorganizuji alespoň část bytu, každé 3 měsíce. Kvůli malým prostorám to byla nezbytnost, na druhou stranu mě to těší. Horší to má pak manžel, když chce něco najít:-)
 Pawlí 


Re: Re: :-))) 

(27.4.2005 10:04:27)
Tak na "dočasné" umístění věcí máme půdu, radši si ani nepředstavuji jaké to bude stěhování až tam jednou budeme chtít dělat půdní vestavbu.
Ale dětský pokojík stále budujeme a to mám 6 neděl před termínem, takže asi tak :-).
 EvčaK 


Re: Re: Re: :-))) 

(27.4.2005 10:13:48)
Tak to Pawli klobouk dolů. To my sjme věděli, že se budem stěhovat už loni v létě, ale nechali jsme to až na jaro. V srpnu se nám narodil nejmladší. Tak abych se stihla do stěhování trochu zregenerovat a ještě, že tak.

A ta půda - tchánovci na podzim vyklízeli půdu. Neměla jsme pocit, že by tam měli nějaké obrovské množství věcí, ale normálně se jim po vyklizení zdvihl strop. Tak to jsem zírala.
 Pawlí 


Re: Re: Re: Re: :-))) 

(27.4.2005 10:23:17)
No já mám děsně šikovného chlapa, ale občas trnu hrůzou že se to nestihne :-). Náš prvorozený s námi dodnes spí v manželské posteli protože nemá vlastní Zubatá z Kolji by nás hnala :-).
 Líza 


Re: Re: Re: Re: Re: :-))) 

(27.4.2005 10:40:17)
No můj manža měl před narozením první dcery výborný nápad, že vymalujou se sousedem náš byt, zatímco budu v porodnici. To jsem ho teda hnala, rovnou jsem mu řekla, ať si pak vezem dovolenou, protože já budu v blázinci s laktační psychózou :-))))))))
 Pawlí 


Re:  

(27.4.2005 10:49:40)
Tak to ten můj vybalil co se dalo a ještě stihl postavit postýlku a udělat spoustu dalších věcí. Nevím kdy skoro pořád byl s námi v nemocnici. Jen teď jsem mu říkala ať si nemyslí že stihne udělat pohlahy, vymalovat a postavit nábytek během těch pár dnů kdy budeme v nemocnici :-).
 Wer 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: :-))) 

(27.4.2005 11:13:40)
Pawlí, neboj, když se to nestihne, tak se to dodělá za pochodu. My jsme se stěhovali do našeho současného (ale určitě ne posledního) domova na začátku července - a termín jsem měla koncem srpna. Bylo to dost náročné, hlavně pro partnerské vztahy (přesně jak to popisuje EvčaK). Když k nám přišla dětská doktorka na první poporodní návštěvu a z každého rohu na ní koukala halda banánovek, tak jsem se trochu styděla....
Teď už je to všechno pryč, spíš řeším, jak se vejít do 1+1. Taky bysme potřebovali dětský pokojíček...
 Pawlí 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: :-))) 

(27.4.2005 11:29:28)
Wer,
mě je jasné že se to "někdy" dodělá, ale pro klid mé duše by jsem opravdu ráda místo kam by jsem postavila dětskou postýlku. Nevadí mi že v koupelně je sice rohová vana ale nad ní jedna řada dlaždiček ani to že jsem ještě nedávno vařila v jiné místnosti než jsem měla kamna (takže jsem všechno přenášela jak kočka koťata!), ale ten věčný stavební prach a uklízení které snad ani nemá cenu protože nepořádek se snad objevuje z meziprostoru mi fakt začíná nevyhovovat:-).
 Líza 


Re: Re: Re: :-))) 

(27.4.2005 10:13:52)
My jsme dočasně umisťovali věci na prosklenou lodžii. Ale není to ono :-), nějak se to tam hromadilo a nebyla jsem schopná manžela přimět ať to odveze. (Pak přijela tchýně, mrkla jedním okem na balkon, druhým přísně pohlédla na manžu a už to bylo...jo tak takhle ho vycepovanýho nemám :-))))
 Ivana 
  • 

jo stěhování 

(27.4.2005 11:12:19)
Stěhování je opravdu věc zásadní.Z prvího podnájmu jsme se přestěhovali tak, že jsme vše strčili do 4 igelitek. z druhého už jsme jeli plným autem s narvaným vozíkem a z toho třetího jsme to odváželi cca měsíc a protože nebylo kam to složit holt jsme něco strčili k rodičům mým něco k rodičům manžela, k babičkám a na chatu. Člověk je hrozný sysel:o)) . Teď už bydlíme 3 roky ve svém ale občas rodiče najdou v bytech nějaké naše krabice... tak to vezmem a vyhodíme. Když teď čekáme přírustek do rodiny a to hned dvojčata rodiče pořád špekulují kam dáme ty skříně pro děti. Nic neříkám, pevně jsme se rozhodli,že skříní bude minimálně abysme "museli třídit a vyhazovat" .Je to ta nejlepší strategie proti syslení.
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: :-))) rekonstrukce 

(29.6.2008 21:58:46)
právě jsme dokončili rekonstrukci bytu. Vlastně totálku. Jelikož se dělala i nová elektřina, nemohli jsme tady zůstat s dvouletým synem. Takže jsem všechno zabalila a přestěhovali jsme se. Část věcí do sklepa, část k babičce. My k mým rodičům. Za dva měsíce všechno zpátky. Pravda, do "nového". Jenomže všechno je jinak. Nová kuchyňská linka, skříňka v koupelně, šatna. Takže nejen všechno vybalit, umýt, vyprat.... ale taky vymyslet, co kam uložit.
S prďolou za zády. Když s ním jdu ven, nevybaluji, když ho uspávám, taktéž....
Dny ubíhají a po bytě se válí stále spousta nevybalených (nevybalitelných??????!) krabic. Nemá to konce a je to docela depresivní. Už bychom chtěli normálně žít, pochlubit se novým bytečkem....
No snad to brzy dodělám.
Ale máme to tu krásné ;)
 Martina, dvě dcery 
  • 

Re: :-))) 

(2.5.2005 10:36:44)
Krabice rok po stěhování? Těší mě, že nejsem sama, kdo na tom tak je. Krabice s knížkama, krabice se zbytečnostma, který si manžel prosadil přestěhovat, kbaice já nevím s čím... Je jich celkem sedm a překážejí na podlaze dokonce i v obýváku. A ložnice dodnes nezařízená, protože se tam musí udělat podlaha. Ale jsme konečně pryč z Prahy a já už odmítám nechat se takovejhlema "prkotinama" střesovat. Howg!
 Líza 


Re: Re: :-))) 

(2.5.2005 11:03:10)
Martino, ty máš ty krabice SPOČÍTANÝ??? Tak to jsi fakt dobrá, já sice mám od stěhování dýl, ale kolik krabic zůstává v koutech a pod postelema, o tom nemám páru :-)
 chrobi 
  • 

Re: :-))) 

(14.4.2009 3:00:13)
díky za tvůj příspěvek, my se přestěhovali před 8 lety, minulé bydliště jsem opustila
bez rozloučení, byla jsem na operaci a z nemocnice jsem už jela do nového, balil manžel, spousta věcí dodnes zůstala v krabicích, jelikož taky pořád ještě rekonstruujeme tak to nijak neřeším, jen občas si říkám, jestli někdy všechny věci najdou své místo a kdy konečně v naší domácnosti bude nějaký řád~c~
 Kacka, kojenec a batole 
  • 

Pani 

(27.4.2005 13:01:27)
Tak to je pro nas zrovna aktualni. Zacali jsme s manzelem pripravovat nas odsun z meho (nynejsiho) domova - Vidne do jeho domova - Skotska. S tim, ze cast svych veci mam jeste doma v Cechach. Nema nekdo zkusenosti s tim, jak se takove stehovani dela?
 EvčaK 


Re: Pani 

(27.4.2005 13:17:56)
Kacko, tak to teda bude pěkná fuška - takovýhle přesun. Když se stěhovali naši kamarádi z ČR zpět do rodné Ameriky, prodali maximum věcí a nábytku tady a tam si pořídili něco jiného. Tak to vapadá nejjednodušeji, ale je to určitě závislé na financích a vašemu vztahu k daným věcem.
 B A 


Re: Pani 

(27.4.2005 13:50:21)
Kacko :-)))
Jak se dela stehovani zalezi nejvic na tom kolik mate penez a casu.

Pokud mate malo penez a hodne casu:
sbalte veci v Cechach, pujcte si v pujcovne dodavku nebo vozik a odvezte do Vidne. Pak spakujte veci ve Vidni, pujcte si auto do ktereho se to vejde a odvezte do Skotska. Je to nejlevnejsi metoda, ale musite mit ridicak na pujcene auto a dost casu. Vyplati se i s mene penezi koupit si stehovacke krabice, jsou mnohem pevnejsi nez ty od zeleniny. Pripadne si nekde vypujcit prepravky.

Pokud mate stredne penez i casu ci nemate ridicak:
Objednejte si stehovaky opuze na stehovani vami sbalenych krabic a nabytku -pokud mate nabytek rozebiraci, rozeberte jej take sami a pripravte k preprave. Cim lepe sbalite tim mene se pri preprave rozbije takze vazy balit do tricek ci teplaku, hrnicky, lklenicky, talire, na vsechno myslet.

Pokud mate dost penez a nechcete sami balit:
Objednejte si firmu na stehovani "na klic" - prijde parta chlapiku s balicim materialem, obali bublinkovou folii a vlnkovym kartonem vsechno co doma mate (takze pozor na veci zapomenute ve skrini ci na stole, klidne zabali i bochnik chleba ci krabici mleka), vcetne knizek, obleceni, ozdobnych svicek, skrini, cehokoliv co mate. Vy jim tak maximalne pripravite obed a po te co vase veci odnosi do kamionu a zapeceti nasednete do toho cim pojedete do Skotska vy a za par dni se uvidite se svymi vecmi, ktere vam firma zase vybali a rozmisti po byte kam si reknete - vcetne satu do skrine, knih do policek a ozdobne svicky na stul. Pred stehovanim je jen treba pripravit seznam stehovaneho majetku. Pokud se cokoliv poskodi podle hodnoty uvedene v seznamu firma zapladi skody. Pokud se poskodi treba dvere ve starem ci novem byte je to v pojisteni take.

Takze takhle se to dela. Vsechny tri metody maji sve kouzlo, takze tezko rict, ktera je lepsi. Ale tri roky nevybalene krabice zustavaji po vcech (i po tech na klic, protoze vzdycky je alepson jedna krabice, kterou si chcete vybalit sama pozdeji) :-)))
 Markéta 
  • 

Stehovani 

(27.4.2005 15:22:19)
Ahoj vsichni,

pridam se do diskuze o stehovani. Tedy o stehovani na velike vzdalenosti. Podle mych zkusenosti je nesmysl sebou tahat cokoliv, co se da koupit v te dane zemi. Takze sklenicky, apod. veci bych prodala a poridila si nove (ci second handove) po prijezdu. S sebou jen nejnutnejsi a nebo jen to, co nam opravdu prirostlo k srdci a nelze to nahradit (suvenyry, obrazy apod.). Je to moje zkusenost. Za posledni dva roky jsem se dvakrat stehovala mezikontinentalne a vim, ze pokud se zbavite zbytecneho sentimentu, tak se to zvladne bez zbytecnych financnich a casovych naroku.

Hodne stesti pri stehovani vsem!

Marketa
 Martina 
  • 

Re: Stehovani 

(24.6.2014 23:22:35)
Souhlasim, Marketo, ale tento typ stehovani nemusi byt pro všechny, protože nekteri opravdu mají k vecem jiste pouto a je tezke je prestrihnout. A tak si pak do svého dalšího pusobiste berou uplne všechno a nabali cely kamion.

Zijeme také v zahranici, a jedeme tady v rezimu, kteremu rikam "low cost living" :-). Tim nemyslim, ze bydlim v nejake mysi dire (mame 3 male deti, takze mame maly 4 +kk),ale všechno, co tu v byte mame, se s nami do CR vracet nebude, to vim jiste. Takze (a to je pripade téměř všech expatu tady) nakup nabytku se zasadne odbyva v Ikei, a když uz tam jsme, tak co bychom tam nevybavili kuchyn, ze ano? Aha...a tyhle rucniky jsou taky dobře...a tahle policka nestoji moc a hodila by nam do..." Takze ve finále mate nove pronajaty byt vybaveny Ikea nabytkem, další věci vam z druhé ruky prihraje ten, kdo se prave ted stehuje zpet do CR a rozhodne s sebou nechce nic brat, protože všichni veri, ze "ted uz jedeme "domu" natrvalo a tam si zaridime bydleni takove, jake chceme". No, a když se pak stehujeme my, tak je Ikea nabytek většinou v takovem stavu, ze ho nabízíme za odvoz ci minimalni peniz a do krabic se zabali osobní věci, knihy, obleceni...Alespon takhle to mame nastavene my, pokusime se vseho zbavit a prevez jen to nejnutnejsi. Jinak v předchozím prispevku, kde byl pekny popis tri zpusobu stehovani, tak ten poslední, se stehovanim na "klic" muze ve finále (zalezi kam a kdy se stehujete, kolik a jak velkou domacnost balite apod.) stat mezi 2 500 - 8000 EUR.
 Elinor 


stěhování 

(27.4.2005 13:57:38)
My když jsme se stěhovali do našeho novomanželského hnízdečka, tak s námi jela postel, 2 noční stolky, televize a tašky s oblečením. V létě se máme stěhovat do baráku a já zjišťuji, že náš dvoupokojový je opravdu nafukovací, protože co všechno jsme dokázali za 6 let nakřečkovat, ani není možné. Člověk je někdy horší než křeček a bohužel mám chlapa, který nerad něco vyhazuje, protože by se to přece mohlo někdy hodit:-)
 Pawlí 


Re: stěhování 

(27.4.2005 16:10:56)
Když jsem se stěhovali z 1+1 do 3+1 měli jsme problém kam naskládat všechny ty věci. Teď jsem se stěhovali z 3+1 do baráku o 4 místnostech a půdě a měli jsme ten samí problém :-).Opravdu by mě zajímalo kam se ty věci schovávají!
 Babelle 


Stěhování a co je za ním 

(27.4.2005 16:17:48)
Nejhorší na stěhování není fyzická dřina, ale právě ty citové vazby - umět překousnout fakt, že milované lidi už nikdy v životě člověk neuvidí, zato že se musí postavit čelem k věcem, které po nich do určité míry převzaly jejich existenci. Když člověk překoná tuhle fázi, už je to pak dobré.
Loni v létě jsem likvidovala část pozůstalosti po tátovi, který umřel předloni, byly to vlastně výhradně knížky, fotografie a korespondence mezi ním (na studiích v Praze) a jeho rodiči. Jejich čtení byla strašně smutná záležitost, viděla jsem ho jako dychtivého, špatně oblečeného kluka z malého moravského města, s nadšením pro jazyky, literaturu a vážnou hudbu, který potřebuje všechno stihnout, školu, život. A při tom všem trochu opomíjí rodiče, kteří zůstali doma, ve všedním životě, se starostmi, jak z výplaty a důchodu po měnové reformě utáhnout dva kluky na studiích a nedat jim to příliš znát. Dopisy a koresponďáky byly velmi jednoduché, kdo kdy komu co poslal (výčet prádla na praní, zašívané pospravované košile), kdy čekat balíky k vyzvednutí u vlaku, kolik peněz rodiče posílají (a kolik neposílají, protože synovi kupují knihy a notové zápisy), strohé stesky na nespravedlnost v práci, opatrná doporučení ohledně umístěnek po škole vzhledem k poměrům (hlavně politickým) v jednotlivých městech, opakované připomínky, že potřebují poslat potvrzení ze školy, že táta studuje, jinak přijdou o příspěvky. Viděla jsem začátek tátova života, intenzivní, čerstej, barevnej, vzpomínala na ten kus života, který jsme prožili s ním a viděla jsem člověka, jehož velká očekávání a sny byly převálcovány vlastním životem a českými dějinami - Pražským jarem, srpnem 1968 (kdy jsem se narodila), normalizací a listopadem 1989, máminou rakovinou, jeho nezaměstnaností, vrozeným sklonem k depresím a černým myšlenkám, máminou smrtí...

Likvidace věcí je jednoduchá. Vyklízení po rodině považuji za velmi intimní záležitost, rituál, očistu, prohlížením jejich intimních věcí nám dojde spousta věcí o nás samotných, o tom, kdo jsme a taky proč jsme takoví, jací jsme. V tichém čtení těch těžce psaných slov jsem našla vysvětlení zážitků z dětství, momentů, které mě ovlivnily. Pochopila jsem, co jsem z táty přejala, jaké vlastnosti jsem zdědila, v duchu jsem se s ním smířila a odpustila mu, vyrovnala se s ním, vlastně jsem se s ním teprve tehdy rozloučila.

Příští týden mě čeká další stěhování, mnohem radostnější, budeme se "roztahovat". Muž je na několik dní mimo republiku, starší dítě bude ve školce, mužovu matku zaměstnám mladším dítkem - ideální konstelace na moje stěhovací manévry! K ruce budu mít několik statných stěhováků. Už se těším!
 Lucie 
  • 

Už žádné stěhování 

(28.4.2005 12:15:56)
Jsem čerstvě přestěhovaná a nevím zda mám mít radost nebo brečet. Jsme sice ve velkém 3+1, ale Jáchym(9měs.) je z toho celý vedle, stále se mu tu někam ztrácím. Já sama nevím, co dřív, protože dodělávám vysokou a 14 dní státnice, zítra se tu bude malovat,dnes tu bude instalatér, takže lítám od učení neučení ke krabicím, stále něco hledám, do toho mi tu brečí ztracené dítě, pes je z toho taky vyvalenej.....snad mě neodvezou:))))) Ne jsem moc šťastná, že nám to vyšlo, jen se toho seběhlo dost najednou. Všem přestěhovaným hodně síly....
 EvčaK 


Re: Už žádné stěhování 

(28.4.2005 15:39:26)
Lucko, vydrž!!! Bude líp. Moc Ti přeju, aby jsi všechny zkoušky zdárně zvládla. I psychicky.
Pomohla jsi mi ozřejmit, proč si můj starší syn nemůže zvyknout na nový byt. Před rokem byl v pohodě, ale to jsme se stěhovali do stejně velkého.
Teď po měsíci už se cítíme všichni líp. Myslím, že nejvíc mi pomohlo zatnout zuby, snažit se vnímat jen positiva. Hlavně netěšit se až bude líp, ale užívat si každou dobrou maličkost už teď a chodit ven na vzduch. Krom toho i ten čas uplynulý od nastěhování a "konzultace" na diskusi.:-):-)
 Saxána, Jáchym, Hermína 


Re: Re: Už žádné stěhování 

(30.4.2005 21:28:03)
Už se dá říci, že bydlíme. Včera proběhlo malování a dnes přijela tchýně pmáhat, je to uklízecí komando:)))) mohla jsem si po delší době vychutnat den s Jáchymem. Ještě teď pígluje a já se můžu dáchnout a zese trochu učit. JO blíží se to a prdelku mám staženou:))))...
Byt byl v šíleným stavu. Dvacet let tu nikdo nemaloval a tu bydleli silný kuřáci, takže stěny něly barva duhy, hlavně odstíny žluté a šdivé a ten smrad...bylo to jako když vlezete do hospody...teď už je tu smrádek náš:)))) Já se jdu plácnout vedle synátora, abych mohla zítra do hlavy natlačit moudra. Bude se nám tu krásně žít...
Jáchym si to tu prolezl a ví, že mě vždy najde. Zvyká si sice pomalu, je dost citlivý na jaké koliv změny, ( a to nemluvím o ekzému, který se zase rozjel), ale přes den je to lepší, jen v noci se zase začal budit na kojení co dvě hodiny, ale jak říkáš zatnout zuby a vydržet a užívat si to pěkný.
 Markéta 
  • 

Stěhování 

(29.4.2005 0:38:08)
V životě jsem se stěhovala už několikrát - jako dítě, kdy jsem si jen hlídala svoje oblíbené věci, případně cestou ze školy vyzvedávala objednané krabice, jako dospělá do prvního vlastního bytu a pak do většího a v srpnu budu mít další premiéru - stěhování jako máma ...
Stěhujeme se do našeho domu a už teď z toho mám chvílemi hrůzu a zároveň se tetelím radostí z toho, jak to bude super bydlet v domě ... mísí se ve mně pocity nostalgie, že musím opusti něco, kde jsem byla mnoho let šťastná, i radosti, že jdu za lepším ... zároveň se děsím toho, jak to organizačně zvládnout ... nemáme malého (v tu dobu 9 měsíců) ke komu na dobu stěhování odložit, takže to bude chvílema asi dost hustý a náročný - jednak pro něj, aby si zvyknul v novém prostředí, jednak pro nás, aby se ho změna dotkla co nejmíň. Ne že bychom měli nadbytek penněz, ale vážně uvažujeme, že alespoň na sbalení věcí si najmeme stěhováky na klíč ... z vlastní zkušenosti vím, že vybalování jde snáz - člověk vybalí vždy to, co právě potřebuje, jen musí vědět, kde to najít :)
 soukop@chello.cz 
  • 

Re: Stěhování 

(26.4.2007 19:26:38)
Chcete si usnadnit stěhování a vyklízení nemovitostí?


Uvažujete-li o stěhování, neobjednávejte autodopravu, ale stěhovací firmu, která má nejen auta, ale i zkušený personál.

Od stěhovací firmy můžete požadovat nejen stěhování v rámci objektu (např. při malování), ale i demontáž a montáž a kompletní vyklizení nemovitosti, včetně stavebního materiálu.

Při výměně bytu je levnější objednat jednu firmu pro obě domácnosti. Tak je auto vytíženo při cestě tam i zpět a navíc zabráníte střetu dvou firem a situaci, kdy jedna přijede vykládat a druhá ještě nemá naloženo.

Pamatujte na to, že sazby jsou vázány na počet hodin práce a nikoliv na množství věcí. Dvě stěhovací party v jednom domě značně prodlouží dobu práce a tím i zvýší cenu.

Abyste ušetřili, neobjednávejte auto se dvěma pracovníky, ale se třemi. Zdá se to paradoxní, ale je to logické. Jeden pracovník totiž musí skládat věci v autě a ve chvíli, kdy dva jdou od vozidla pro druhou skříň, pak v trojici mohou jít už pro třetí.

Neobjednávejte na stěhování bytů 1+1, 2+1 a 3+1 více než jedno auto a pět lidí. Při více lidech vznikají při skládání zařízení do auta zbytečné prostoje.

Zajistěte si volný příjezd co nejblíže k objektu - každý metr vzdálenosti znamená delší čas a více peněz.

Neponechávejte balení věcí až na den stěhování a balte je tak, abyste je unesli i Vy. Zařízení se totiž musí většinou několikrát položit a je lepší, když s co největším počtem krabic a pytlů může manipulovat jedna osoba.

Skříně, sedačky a postele s úložným prostorem vyprázdněte, protože nejsou vyráběny na takové zatížení a pokud se při stěhování nerozpadnou, určitě se sníží kvalita jejich spojů. S plnou skříní oblečení se navíc velmi těžko manipuluje a může dojít i k poškození nebo úrazu.

Skříně také nestačí jen zamknout a přelepit. Aby se neotevřely, převažte je provazem a volné poličky vyjměte. Klíče dobře uschovejte, ale tak abyste je zase našli.

To Vám upřímně radí: Jan Soukop - majitel stěhovací a vyklízecí firmy

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.