| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Podpora mělnické porodnici

 Celkem 37 názorů.
 Rendy 
  • 

Moje info 

(10.2.2005 11:35:48)
Ahoj,
taky jsem z Mělníka a také jsem rodila na Mělníku. Naprosto souhlasím s tvým názorem na mělnickou porodnici. Moje info o porodnici jsou jiné. Má se rušit jedno oddělení na gynekologii(tuším, že byla gyn.I a gy.II - ty se nejspíš sloučí) a porodnice zůstane. Doufám, že to tak bude, byla by smůla, kdyby porodnici zrušili. Horší je, že zruší dětskou nemocnici. Takže tady nebude ani dětská pohotovost ani nemocnice. Takže hlavně ať jsme zdraví.
rendy a 13měs.mimčo
 Misa3 


Re: Moje info 

(10.2.2005 17:47:53)
Souhlasila bych s tim pokud se zrusi mensi a navic neprilis dobre fungujici nemocnice, vybavena navyc hygieniky zpusobem 1 WC na 20 lidi, pokoje do 5-8, personal chovajici se, jako by tam byl za trest atd. Problem je jen jeden, aby to co nemocnici nahradi, nebylo jeste horsi. V Brne napr, byla zrusena nemocnice zvana Koliste a nahrazena tzv. "Mestskymi oddelenimi" roztrousenymi napr. po Bohunicich atd. Byla jsem treba na interne (MIO-mestske interni oddeleni), ktera byla vybudovana z byvaleho infekcniho oddeleni v Bohunicich, ktere nebylo napojeno na centralni vytapeni a pro ktere platily naprosto jine podminky, nez pro oddeleni umistena ve vyskove budove Bohunic. Pusobilo to skutecne jako zamena stare nepekne nemocnice, za stara nepekna oddeleni v jine nemocnici. Navic nekdo, jehoz rozhodnuti bude asi lepe nekomentovat, prisel na "zajimavy" napad spojit tuto internu s geriatrii a rozdelit pacienty na starsi skupinu a skupinu mladsi, takze na mistni geriatricke interne se nachazeji 19ctileti pacienti, stejne jako pacienti 91 leti a chodby, kde se da sedet jen v jidelnim koutku, vybavenem asi posledni existujici cernobilou televizi.

Dalsi zajimavost je patrne to, ze ve snaze nektera oddeleni posunout pripadne spojit, jsou ambulance hematologie, nefrologie, hematoonkologicke revmatologie, premysteny do budovy mistni Psychiatricke kliniky( kdo neveri at tam skutecne bezi, velice doporucuji) cekarny jsou na chodbach kde zajimavou atmosferu doplnuje neprilis hygienicky udrzovane WC.

Na druhe strane musim rict, ze jine cekarny (zvlast v arealu pobliz vyskove budovy), jsou neporovnatelne lepsi, napr. IHOK, Gastroeterologie a atd, kde je vse prijemne a pohodlene. Nejak to pusobi podobnym dojmem, jako nemocnice u Svate Anny, proste jako by jinm na nektera oddeleni pri prestavbe uz nevysly penize.

Napr. cekarna hematologie u Svate Anny je ctverec asi tak 2x 2m, kde neni souvisla zed, jen kousem mezi dvermi. Takze pacienti sedi mezi dvermi na RTG( kam jsou casto prevazeni pacienti-to museji vzdy vsichni sedici vstat a vozik pustit), dvermi na hematologicke oddeleni, dvermi do mistnustky, kde jsou brany odbery a vychodovymi dvermi. Jak je tam asi pohodlne cekat, nekdy i tri hodiny, nez prijdete na radu, si kazdy umi predstavit.

Takze abych se zase "nezapovidala": Zruseni nefunkcnich nemocnic ano (a vsemi deseti), ale jejich nahrada necim, co neni jeste horsi.
 Misa3 


Dodatek 

(14.2.2005 23:19:06)
Pri precteni vetsiny prispevku jsem nabyla dojmu, ze vetsina zen byla s prubehem porodu spokojena, zvlast pro prijemny, zkuseny a ochotny pristup personalu. Ono skutecne clovek spis ozeli netesnici okna a starsi zarizeni, nez neochotu, nezdvorilost a otrlost lekaru, porodnich asistentek, nebo jineho nemocnicniho personalu. Takze pokud je v melnicke porodnici kvalitni a dobre sehrany personal, byla bych asi jako vetsina zen spis proto, aby se do nemocnice investovalo a byla snaha napravit spis technicke nedostatky, nez nemocnici zrusit a fungujici tymy rozhazet a rozmistit po vzdalenejsich nemocnicich. Asi mi do toho nic neni, tu nemocnici neznam, ale prosla jsem mnoha hospitalizacemi( snad pres 20) a mohu tedy z vlastni zkusenosti rict, ze clovek ozeli kde co, ale rozhodne ne mily, privetivy a soucitny personal.
 Pejska 


Re: Moje info 

(17.2.2005 17:50:36)
Upozorňuji na to, že zrušení dětského oddělení při nemocnici je závažným důvodem pro tlak na zrušení porodnice, protože při problémech nejsou po ruce odborníci, kteří by byli schopnin okamžitě zasáhnout. Stejně to proběhlo i u nás - ve Vysokém Mýtě. Nejdřív "šla do kytek" dětská nemocnice, zbyly čtyři obory v nemocnici a mezi nimi i vyhlášená Baby Friendly porodnice s podporou kojení, skvělým personálem a možností alternativních porodů. Netrvalo ani dva roky a z nemocnice je doléčovací zařízení pro celý kraj, které nikdo nepotřebuje.
 Helena 
  • 

Re: Moje info 

(21.2.2005 13:28:43)
Mám dotaz: Žiju v Kralupech nad Vltavou, kterou porodnici byste mi doporučily.
Slaný, Neratovice, Mělník,nebo až do Prahy ?
 Magda,  
  • 

Doporučení porodnice 

(21.2.2005 22:15:37)
Milá Heleno, vřele bych Vám doporučila porodnici na Kladně, je to 20 měsíců, co se mi na Kladně narodil syn Vítek. Byla jsem velmi spokojená s péčí a přístupem porodních asistentek i dětských sester. Navíc tato porodnice má statut Baby friendly hospital a snaží se maximálně podporovat maminky v kojení. Navíc odstříkané mléko Vám zamrazí a když opouštíte porodnici dají Vám mléko s sebou ,dostanete i poučení ,jak se mléko uchovává a dá použít. Je pravda, že dobu v porodnici jsem strávila na nadstandartním pokoji, z důvodu, že standartní pokoje, což je cca 20 lůžek( nevím přesně) se dělí o 2 sprchy a 2 toalety. To bych hodnotila jako negativum.
Slyšela jsem kladné ohlasy na Slánskou a Neratovickou porodnici. Mělník bych bohužel( z vlastní zkušenosti) nedoporučovala.
 Slávka, Petr 7 let a Jakub 8 týdnů 
  • 

Výběr porodnice 

(24.2.2005 8:40:00)
Heleno,
neporadím vám konkretní porodnici (ač jsem oba kluky porodila ke své spokojenosti v Mělníce). Zajeďte se do porodnic podívat. Záleží na vás, jak si svůj porod představujete a podle toho vybírejte. Každá maminka má totiž na "svou" porodnici svůj jednoznačný názor, který je dán její subjektivní zkušeností. Musela byste udělat pořádný průzkum, abyste dostala nějakou objektivní informaci. Je to vidět i tady v reakcích na článek, moje kamarádka povídala..., je zajímavé, že kamarádky obvykle měli špatné zkušenosti, zatímco dobrou prezentovaly obvykle maminky osobně. Jeďte se podívat a udělejte si svůj obrázek, jestli se vám v té porodnici líbí, jestli je v ní dobré zázemí (třeba kolik maminek se dělí o sprchu a WC), jak k vám přistupuje personál, jestli je porodnice dobře vybavena - nejen pro alternativní porody, ale třeba jestli je k dispozici inkubátor, pokud by ho mimi potřebovalo apod. No a pokud se budete rozhodovat mezi více porodnicemi, tak teprve potom dejte na hlasy "kamarádek".
Přeju vám, abyste vybrala dobře, časem vás určitě potkám usměvavou někde v Kralupech, ať budete rodit v kterékoli porodnici...
 Monika 
  • 

Rušení nemocnic 

(10.2.2005 13:25:11)
Asi mne ukamenujete, ale já jsem pro to zrušit menší nemocnice, které poskytují nekvalitní skužby a podporovat ty špičkové. Porodnici, kde novorozenci podávají slazený čaj (kamarádka zde rodila před půl rokem), bych opravdu raději zrušila. Nemohu soudit podle jediné negativní zkušenosti, myslím to obecně. Určitá síť nemocnic by měla být zachována, ale mít nemocnici v každém malém městě je poněkud zbytečné (když tam fungují ambulance). Myslím teď např. Kralupy nad Vltavou.
 Anouk 


Re: Rušení nemocnic 

(10.2.2005 16:52:02)
Dle mých informací EU nepožaduje aby byla v nemocnicích rodičkám k dispozici vana, ale v každém případě trvá na tom aby byly všechny porodnice „Baby friendly“. Porodnice jež tento titul nezískají, mají naději na přežití skutečně mizivou. Tento požadavek se mi nezdá nikterak nesmyslný a už vůbec né finančně nesplnitelný. Je to jen o ochotě vzdát se starých, překonaných a pro děti někdy až nebezpečných přístupů ke kojení.

Osobně bych nikdy nešla rodit tam, kde bych se musela obávat, že mi dítě dokrmí slazeným čajem. Nechce se mi ani věřit, že by něco takového bylo možné.
 e-Liška 


Re: Re: Rušení nemocnic 

(10.2.2005 17:39:04)
Pises, ze EU pozaduje, aby byla porodnice v kazdem pripade baby-friendly - jestli to znamena, aby mela titul "Baby-Friendly Hospital", tak na 40 milionu Spanelu je tam asi jen 8 BFH. Pokud to je nove narizeni a bude se to ted prosazovat, prima - jak to tedy je? Bohuzel mam obavu, ze ze vseho se da vyjednat vyjimka nebo minimalne odklad na dobu neurcitou.
 Anouk 


Re: Re: Re: Rušení nemocnic 

(10.2.2005 18:20:02)
Mám to od MUDr. Mydlilový osobně.
Vyzjistím podrobnosti, samotnou mne to zajímá, jelikož porodnici v našem městě hrozí osud podobný té na Mělníku.
 e-Liška 


Re: Re: Re: Re: Rušení nemocnic 

(11.2.2005 8:26:26)
Prima, muzes mi to potom poslat i na e-mail? Diky predem, Eliska
 Pejska 


Re: Re: Re: Re: Rušení nemocnic 

(17.2.2005 17:56:13)
Milá Anouk, ani dosažení titulu není zárukou udržení nemocnice ve vztahu k okolí, které tykto oceněné ústavy nemá - viz moje reakce výše a Vysoké Mýto vers. Ústí nad Orlicí a Litomyšl.
 Věra,10/01+02/03 
  • 

zase ty platy? 

(11.2.2005 21:07:33)
Četla jsem v novinách, že nejsou peníze a tudíž když se propustí zaměstnanci, ušetří se na peníze a tím na tom bude nemocnice lépe...Nechápu, proč se vše počítá přes platy zaměstnanců.Byla jsem s holčičkou hospitalizována na dětském oddělení - přetopeno - kohoutkem nešlo hnout - prý si mám otevřít okno..V oknech žaluzije, závěsy, záclony.Je to opravdu nezbytné???vždyť na topení a podobných záležitostech by se dalo ušetřit daleko více, než na platech pár zaměstnanců. Stačilo by jen chtít a přemýšlet..Jenže to je asi na největší a nejnamáhavější práce - to znamená téměř nemožné.Vše je v lidech, ale v jakých..
 Misa3 


Re: zase ty platy? 

(14.2.2005 12:53:05)
Verus, jenze to by nekdo musel nejdrive do zarizeni nemocnice investovat-zaridit ventilaci, opravit okna, dat nove zaluzie atd. Az casem by tato investice zacala vynaset a ucty za topeni by byly nizsi atd. Mam ale obavu, ze uz nemaji co by investovali. Tedy nemocnici o ktere je tu rec neznam, ale do debaty se zapojuji, proto ze znam spitalni financni politiku dost dobre.

Mozna ze ani to ne, ale z hlediska pacienta se mi nezdalo zrovna nejlepsi, kdyz jsem pripravena k operaci cekala 2 hodiny na stole na sale, protoze lekari stavkovali kvuli platu a "muj" operater nerekl, ze se ke stavkujicim prida.(Rozmyslel si to patrne nejak pres noc) A ani vedeni (ani nikomu jinemu) nenahlasil, ze proste ten den operovat nebude. Po dvou hodinach cekani me, nadavajici anesteziolozky a saloveho personalu( anesteziolozka z kraje sirila /smerem k personalu/ zajimave teorie o hospodareni nemocnice, o psychickem stavu reditele a skoncila s barvitym popisem lehce sadistickych fantazii, co by rada udelala, az se ji nedostavivisi se chirurg dostane pod ruku) tam doklusal jiny lekar, rekl: "Ja jsem doktor XYZ, respektive nejsem doktor XYZ, ale jako bych byl a budu vas operovat misto neho. V podstate o nic nejde." Nezdalo se mi to zas tak vtipne, jak by mohlo, protoze me anesteziolozka odmitala premedikovat, pokud se nekdo nedostavi. Nepovazovala jsem celou vec, za prilis...eee...jak to jen rict...korektni. Na druhou stranu musim uznat, ze za jinych podminek bych se toho o nemocnici, rediteli, personalu, okolnostech podpisu smlouvy s lekari a mnoha jinych zajimavych vecech, zase tolik nedozvedela.

Kdybych byla jiz uchystana k pitve, tak by mi to tak neprislo, v tomto stavu je uz cloveku celkem sumak, jestli se patolog dostavi o dve hodky pozdeji, pripadne se dostavi jiny patolog, eventualne se nedostavi vebec nikdo.:-))) (Jeden z mych "roztomilych" plodu cerneho humoru). Ale jako bdela pacientka jsem to moc neocenila.
 Barbara 
  • 

Nepovedené operace 

(16.2.2005 14:20:42)
Taky jsem něco podobného zažila. Po 3/4 hodině na sále (resp. na gyn-koze) se dostavila anestezioložka, pak doktorka, která mě do nemocnice přijímala. V té době mi už pěkně ztvrdly nohy a tak jsem byla ráda, že je konečně vidím.
Těsně před vstřikem uspávadla se anestezioložka dozvěděla, že jsem před hodinou (vlastně hodinou a 3/4) jedla. Doktorka to věděla, ale jaksi nepovažovala za nutné to zapsat do karty.
Takže sál uklidili, mě poslali na pokoj a zopakovali jsme si to ještě večer. Věčer už to vyšlo.
A tak by mě zajímalo, kolik takovýhle kiksů se stane a i když je za to zodpovědný lékař, zaplatí to pojišťovna=>my.
 Věra 
  • 

KDYKOLIV SE BUDE RUŠIT 

(10.2.2005 18:00:54)
Kdykoliv se bude rušit oddělení nebo i nemocnice, vždy budou hlasy místních proti, je to pochopitelné.
Ale bez toho žádnou racionalizaci udělat nejde, to se nedá svítit, a aby byla hustota porodnic stejná jako před léty, kdy se rodilo dvakrát tolik dětí, to zachovat nepůjde.
Nejsme Kuvajt, mmch, sama bydlím od porodnice 30 km, a jsem si jista, že pisatelka z Mělníka bude mít nějakou porodnici nebo více v podobném dosahu, ne-li blíže,
 pavla1 
  • 

Re: KDYKOLIV SE BUDE RUŠIT 

(11.2.2005 10:12:42)
Bohužel jsem také z malého města a bohužel vím, co se dělo a děje u nás. Teď zpětně víme co se děje a možná i to, co se dít bude. Týká se to Nymburka.
Nejdříve u nás zrušili dětskou pohotovost, nyní rok poté, ruší dětské oddělení. Porodnice zatím funguje, ale to je proto, že se "vejde" do tabulek. Normálně tu mají okolo 590 porodů, loni se to vyhouplo přes 600, ale co bude až počet porodů zase klesne? Zruší porodnici? Někdo řekne, proč ne? Ale už si nikdo neuvědomuje, že porodnice má návaznost na gynekologické oddělení. Těm pak také klesne počet pacientek a co s ním? Že by ho za pár let také zrušili, proč ne, že?
Chápu, že do porodnice si maminka dojede i několik desítek km, ale co s nemocným dítětem? Co když není v rodině auto?..... A nejhorší na tom je, že na našem dět. oddělení byla možnost aby matka byla neustále s dítětem, ale např. v Kolíně, kam nás všichni odkazují tato možnost není. Je tam prý jakási místnot, kde maminky spí, ale u svého dítěte být v noci nemůžou.
 Máří, syn 7 měsíců 
  • 

Re: Rušení nemocnic : Porodnice Mělník-zkušenost 

(10.2.2005 23:21:05)
Také jsem rodila v mělnické porodnici více než před půlrokem a mám tuto zmiňovanou zkušenost s čajem. Ale kromě toho velmi pozitivní zážitek z vlastního porodu, jednání lékařů a sester bylo profesionální a na úrovni. Ubytování na pokojích maximálně po dvou a prakticky nepřetržité návštěvní hodiny považuji za další plus této porodnice.
Ačkoliv přístup některých (zdůrazňuji - některých, nemám s nimi 100% negativní zkušenost) sester na novorozeneckém oddělení je opravdu předpotopní (nemluvě o naprosté ignoraci psychiky matky po porodu), není to přeci důvod k rušení jinak fungující porodnice! Bydlím v Mělníku a je pro mě pohodlné rodit příště v místě bydliště. A chci mít kvalitní péči v místě bydliště. Zastávám názor, že pokud budou dosti slyšet hlasy maminek vzdělaných v záležitostech kojení, přístup se pomalu, ale jistě bude měnit. Chápu, že to může být těžké být asertivní v psychickém stavu po porodu, ale je dobré prosadit si přiložení ihned na porodním sále, rooming in ihned po vyšetřeních dítěte (rutinou zde je opravdu dávat dítě až druhý den po porodu, na žádost je to možné ihned - to propagují i v informačních letácích!). A čaj lze nechat netknutý. Doporučuji přečíst si další příspěvky maminek, které zde v poslední době rodily, v sekci "Přehled porodnic".
No, ale jak se zdá, nakonec nám porodnici nezruší, jsem tomu ráda a doufám, že zde přivedu na svět i další potomky.
 Líza 


Ach jo. 

(10.2.2005 13:56:55)
Já nevím, jak to s porodnicí nakonec má dopadnout, ale tenhle přístup fakt nechápu. Všichni vědí, že se uměle natahovaly hospitalizace rodiček, všichni vědí, jak špatné výsledky s kojením porodnice měla, jak naprosto netknutá přirozenými přístupy k porodu dlouho byla, že se děti dávaly matkám pozdě, automaticky přikrmované i mlékem...a budeme se děsit tím, že v Neratovicích je přece soukromá porodnice a na tu nemáme.
Soukromá nebo státní, funguje tam stejné zdravotní pojištění jako jinde.
Tak to řekni na rovinu, je to pohodlnější mít porodnici kilometr od domova. Ano, je. Ale jestli to je zrovna ten argument...
 David71 
  • 

"nápad" 

(10.2.2005 14:53:47)
Jestliže je to pravda, nápad asi pochází z hlavy nějakého novodobého bolševika. Maminkám na Mělníku držím palce.
 Jitule, 8měsíční Eliška 
  • 

jen ať mělnickou porodnici zruší! 

(12.2.2005 22:22:46)
Ahoj, před chvvílí jsem psala dlouhý příspěvek a jaksi zmizel..
no nic, jsem pro zrušení porodnice. Rodila jsem v Neratovicích a byla jsem maximálně spokojená, nechápu, proč je maminkám líto si 1x-2x za život něco připlatit za lepší služby. O mělnické porodnici jsem slyšela jen hrůzostrašné povídání od několika kamarádek, které tam rodily (a už příště pojedou jinam) a mojí sestřenici zde dokonce vyvolávali (z donucení) porod ve 36. týdne, což je hrozný. Neměli k tomu žádný důvod, jen ten, že mimi bylo až do 36. tt koncem pánevním a pak se otočilo hlavičkou dolů a nějaký pan doktor prohlásil, že se musí porod vyvolat, aby se mimi neotočilo zpátky... no comment. S typickými příznaky nedonošence měli pak problémy několik měsíců. Přístup personálu se prý od "socialismu" v ničem nezměnil, stále přetrvávají rutinní klystýry, holení, nástřihy, poloha vleže na zádech "do kopce", odnášení novorozence po porodu neznámo kam, dokrmování vším možným bez vašeho vědomí, absence komunikace s maminkama a jen strohé povely. Děkuju, nechci!
Příště jedu zase do Neratovic.
Jitule
 Anna 
  • 

Re: jen ať mělnickou porodnici zruší! 

(13.2.2005 11:00:12)
Taky jsem rodila v mělnické porodnici a i když je to už nějaký rok zpátky, byla jsem spokojená.
Němůžete přeci věřit každé mamině co napíše za horory o tom jaké to v porodnici je.Některé jsme méně náročné, některé více.A porod bolí stejně jestli jste v Praze nebo na Mělníku.Jde o to , jak to zvládáte.Zažila jsem paní, která se mnou byla na "hekárně" a dodnes se mi o ní zdá.Při trochu silnějších bolestech vyváděla neskutečné věci a na personál řvala, že jí to bolí at něco dělají.Sestry jí pomáhali, masírovali záda atd.a vysloužili si jen nadávky.Krom toho porod téhle paní trval 3 hodiny avěřím, že byli sestry rádi, že skončil, tak brzo.Takže v každé nemocnici je něco PRO a něco PROTI.Neodsuzujte někoho ,jen proto, že někdo napíše, že se mu tam nelíbilo.Třeba VY byste byli zrovna spokojeni.


Jsem pro aby Mělnická porodnice zůstala a držím ji palce!!!!!
 Jitule, 8měsíční Eliška 
  • 

Re: Re: jen ať mělnickou porodnici zruší! 

(13.2.2005 21:30:01)
To teda nevěřím vlastním očím: porod bolí stejně na Mělníku nebo v Praze... jestli berete porod podle této stránky, jak "bolí" (což je nevhodný výraz pro najkrásnější zážitek v životě - nebo tak by to alespoň mělo být, pokud jste v příjemném prostředí a rodíte jako člověk), tak se není čemu divit, že má mělnická porodnice takovou podporu. Pokud vám vyhovuje rodit na zádech do kopce, budiž. Brala jste porod jako nutné zlo, které bolí a musí se to "přetrpět"? Nebyla byste raději v téměř domácím prostředí, s tlumenou hudbou, bez ostrého světla, bez zbytečných lékařských zásahů, bez povelů, co máte dělat a jak dýchat a jak ležet? Neuvítala byste možnost trávení 1.doby porodní ve vaně a masáž beder horkou sprchou od manžela? Nebo možnost uvolnit se ve sprše na balónu? Porodit si třeba ve dřepu? Mít se možnost kdykoliv posilnit malou svačinkou nebo se napít a nemuset se doprošovat PA nebo sestry o nějakej nemocniční čaj? V tomhle se zřejmě neshodneme, mělnická porodnice by nikdy nepřistoupila na "alternativní" porody a na nějaké změny k lepšímu, drží se dobře zavedených tradic a chápu, že jsou i v dnešní době ženy, kterým to nevadí, které si říkají, vytrpěla to tady moje máma, vytrpím to i já. Jsem prostě jiná nátura, kdybych nerodila v Neratovicích, klidně bych vyrazila i do Vrchlabí, ne proto, že je to "in", ale proto, že nemám odvahu rodit doma a chci dobré zacházení a krásný nezapomenutelný přirozený, ničím nenarušovaný porod.
 Máří, syn 7 měsíců 
  • 

Re: Re: Re: jen ať mělnickou porodnici zruší! 

(14.2.2005 0:07:26)
OK, Jitule, Tvou zkušenost z Neratovic Ti nikdo nebere, je autentická, vyhovovalo Ti to a to je krásné. Tak prosím neber zas těm, které byly na Mělníku spokojené, jejich zážitky. Nebo je nutně špatně, že nemají stejný přístup k porodu jako Ty?
Jak už jsem několikrát psala, já sama nemohu souhlasit s přístupem některých sester na mělnickém novorozeneckém oddělení, ale stačila jsem mezi nimi zpozorovat i takové, které mají povědomí o současných přístupech ke kojení a péči o dítě a projevují to dobře v praxi. A jsem přesvědčena, že se situace bude zlepšovat - ale záleží to také na nás, maminkách, co si prosadíme a co si necháme líbit.
Přístup "zrušit mělnickou porodnici" kvůli prvkům zastaralých praktik mi připadá podobný, jako řešit bolest nohy okamžitě její amputací. Není to spíše tak, že bychom se o ni měli o to více starat? V praxi to znamená, být aktivní a nebát se prosazovat své názory.
 Anna 
  • 

Re: Re: Re: jen ať mělnickou porodnici zruší! 

(14.2.2005 20:24:40)
milá Jitule, to spíš já nevěřím vlastním očím.Zřejmě jste si vše velmi špatně vyložila. Já taky samozřejmě chtěla slušné zacházení a příjemný porod a také se mi ho na Mělníku dostalo.To, že rodíte v klasické poloze neznamená, že je to špatně.To, že se dítě nerodí do vody, taky neznamená, že ho to v životě poznamená.Mě by se to taky líbilo, ale v roce 1992, to fungovalo opravdu jen v málo nemocniích.Děti jsme porodili taky a z porodu jsem si díky mělnickým doktorům a sestrám na porodnikém oddělení odnesla jen ty nejlepší vzpomínky.A ty si nenechám někým jako vy vymluvit.A jak jste si všimla v této diskuzi, většina se mnou souhlasí.Všichni dělají jen to co můžou a taky jsou to jen lidé.Neodsuzujte je za to.
 Radka Pavlová, autorka článku 
  • 

Re: Re: Re: jen ať mělnickou porodnici zruší! 

(15.2.2005 9:58:48)
Milá Jitule,
nikdy jsem nebyla v neratovické porodnici, takže nemohu hodnotit osobně. Ale znám maminky, které po prohlídce obou porodnic zvolily Mělník, protože nabyly dojmu, že na Mělníku budou mít tytéž služby, ale zdarma. Znám také maminky, které zvolily Neratovice a jsou spokojené, ale ani jedna se mi nezmínila o přirozeném porodu. Tak se domnívám, že rozdíly mezi oběma porodnicemi nejsou až tak propastné.
Také bych si velmi přála rodit bez zásahů a v poloze, kterou si sama zvolím. A doufám, že se mi to u dalšího dítěte také splní. Myslím, že by se na mělníku měl změnit postoj k přirozeným porodům. Podle mých zkušeností je personál na Mělníku velmi milý, ochotný a pracovitý, takže nemusí být můj sen tak nereálný.
Ale domnívám se, že v neexistující porodnici nelze nic zlepšovat. Prostě první podmínkou pro zlepšení porodnice je její existence.

Tolik můj názor, doufám, že tím nikomu neublížím.

Děkuji všem za jejich příspěvky, každý Váš názor může být podnětný pro personál mělnické porodnice, předpokládám, že si to tam přečtou.

S pozdravem

Radka Pavlová
 Petruna(32 let, děti 6 a 3 roky) 
  • 

Re: jen ať mělnickou porodnici zruší! 

(16.2.2005 14:44:25)
Je mi líto, že ty "rušíš" porodnici jen podle vyprávění kamarádek.Já sama mám velmi negativní zkušenost s Neratovicemi a rozhodně bych je kvůli tomu nerušila.A vůbec si nemyslím, že tím, že si připlatím, mám jistotu, že vše bude lepší, to rozhodně ne. Jsou určitě rodiny, které si nemohou dovolit si připlatit..Sama osobně netrvám na přepychu pro sebe, ale na 100% péči o děti.Moje priority jsou někde jinde a globálně příplatky za cokoli, co je normálně dostupné jinde (příklad: porodní sál- v Brandýse je to standard zadarmo) mi přijde zbytečné. Peníze lze použít jinak a nejsou všechno.
S pozdravem
Petra
 mamča 
  • 

Re: Re: jen ať mělnickou porodnici zruší! 

(6.3.2005 20:42:27)
ahoj lidi jak tak koukam na vasši diskuzi tak se připojuji i ja svou troškou do mlýna na mělnickou porodnici nedam dopustit diky ní mam krásný zážitek z porodu a péče po celou dobu pobytu jelikož už mam třeti dítě tak mohu srovnávat jak šli roky protože všechny děti se zde narodily a mohu jen říci že se to nedá srovnat když jsem rodila před 15 lety a nyní kde jsem si připadala opravdu jako doma . mohu i srovnat s neratovicemi kde jsem ležela v těhotenství a rodit bych tam opravdu nechtěla pobyt tam byl dost hrozný takový studený a cizí tot vše co jsem chtěla sdělit o mělnicé porodnici a tímto jim polat velký dííík a to všem z toho třetího patra
 Martina Hlavničková 
  • 

Re: jen ať mělnickou porodnici zruší! 

(10.9.2006 23:06:24)
Tak to je bohužel jen věc názoru, já rodila svou první dceru v Neratovicích a když sem si později sesumírovala všechny zážitky, věřím, že vše dobře dopadlo jen zázrakem. Přístup personálu byl hluboko pod úrovní, zvlášť když vezmu v potaz, že měli co dočinění se mnou jako prvorodičkou. O poporodní péči bych se už raději vůbec nezmiňovala. Když jsem si lékaři stěžovala na chronické bolesti v břiše, a že jsem slyšela, že po prvním porodu to není normální, odbyl mě, jak si tím prý mohu být tak jistá a že to normální je. Mrzí mě do dnes, že jsem si tehdy nezapamatovala jméno tototo rádoby lékaře, neváhala bych totiž ani minutu, podat na něho trestní oznámení za zanedbání péče, když mě pár dní po propuštění vezla rychlá se zánětem dělohy, protože tam porodník zapomněl kus placenty. To co jsem popsala je jen malá část toho, čeho jsem tam byla svědkem a když k tomu přičtu, že chybí na této klinice JIP ... né děkuji Neratovice už nikdy víc. Za 3 týdny mám termín a už se těším do Mělníka. S pozdravem Hlavničková Martina
 vranimůra 


Re: jen ať mělnickou porodnici zruší! 

(11.9.2006 9:51:10)
JE to sice už staré téma, ale dočetla jsem se k tomu až teď, díky předchozímu příspěvku.
Nějak si nedovedu představit, že by někdo někomu vyvolal porod z donucení a dotyčná se nemohla bránit. Navíc v mělnické porodnici jsem rodila a můžu jen a jen doporučit. Je to vlastní zkušenost a ne jedna paní povídala.
 tatka26 


dámy proberte se 

(13.2.2005 23:35:58)
Zdarvím vás dámy,ale s vámy které házíte špínu na mělnickou porodnici,zásadně nesouhlasím.
Víte chtěl bych vám vylíčit příběh narození naší první princezny.
manželka chodila v posledním měsíci na kontroly do motola,chování a pracovní nasazení všech tam bylo ukrutný,připadali jsme si tam jak kdyby jsme všechny otravovali,jen tak pro zajímavost nejkratší doba kontroly byla 3,5 hodiny. pak nastalo 7.12.2003 asi půl paté ráno a manželce začali první porodní bolesti a tak jsme vyrazily do motola,tam asi po 15 minutách co nás přijala sestra do pohotovosti se vypotácel odkudsi ze zádu doktor, manželku prohlédl a řekl:"to jsou jen poslíčkové přijdťe až vám praskne voda" a tak jsme jeli domů manželce asi v půl deváté rano znovu chytli bolesti(tentokrát dvakrát takové) a tak jsme jeli znovu do motola,tam už bylo jiné obsazení ale dopadli jsme stejně jako prve,manželka už byla na nervy říkala:"ja snad nikde neporodím",pak jsme jeli k příbuznejm, to bylo půl třetí ,tam ná řekli že sestřenice rodila na MĚLNÍCE A ŽE BYLA SPOKOJENÁ. tak jsme tam jeli a hned po zazvonění na zvonek pohotovosti se manželce začali věnovat vzali ji na ultrazvuk a vyšetření. pan doktor manželce řekl že do večera bude dítě na světě. připadali jsme si jak v jiříkově vidění všichni co tam byly se chovali prostě úžasně. odvedli nás na sál a v klidu nám řekli jak to asi bude probíhat,tak jsme se s manželkou připravovali na porod,každých 15min přišla buď sesta nebo doktor zkontrolovali manželku,asi v devět jsme začali rodit a v půl desátý byla Miška na světě,jen trochu přidušená,ale pan doktor byl tak šikovný a pupeční šnúru odmotal tak rychle že jsem to ani nestihl postřehnout. na další péči si manželka absolutně nechtěla a jak říkala ani nemohla stěžovat. druhé dítě jsme se rozhodli porodit také na Mělníce jelikož jsme tam spokojeni a ted před porodem druheho ditěte byly na Mělníce opět perfektní.
No nic dale vás nebudu nudit prostě si myslím,že slušné a kvalitní porodnice by měli zůstat. Ta kvalita není ve špičkovém tech.zázemí,ale v lidech. Vždyť ta technika je na dosah ruky je přeci kousek jen v motole kam je to z Mělníka cca 45min svižné jízdy, a když se nic neděje tak nejsou potřeba,takže
raději půjdeme rodit do příjemného prostředí než k skvělé technice bez lidí. přeberte si to jak chcete ja s tím rušením prostě nesouhlasím.
 Iveta, 4 děti  
  • 

Porod doma ne, v autě ano 

(15.2.2005 1:23:30)
´Jsem z Moravy. Ve městě vzdáleném od nás 35 km zrušili porodnici, s vysvětlením, že není úplně vytížená a s doporučením tamějším rodičkám, aby si zajely rodit buďto do naší porodnice či do stejně vzdáleného dalšího města. Čekala jsem, co bude, a přišlo to. Rodí se tam dále, ale ne na porodním, nýbrž na operačním sále. Leckterá mminka to totiž dále nestihne.
Při takových velkorysých politických rozhodnutích nechápu nový zákon, který znemožňuje porodním asistentkám pomáhat matkám při porodech doma. Prý je to nebezpečné. Jenže je to asi o dost bezpečnější, než rodit zcela bez odborné pomoci a v autě.
Kdyby souboj dvou blízkých porodnic prohrála ta naše, mí dva poslední potomkové by se narodili na cestách. V obou dvou případech jsem byla před porodem vyšetřena přímo v porodnici vč. CTG a nic nenasvědčovalo blížícímu se porodu, i odeslali mne domů. Jenže oba porody, jak je u vícerodiček časté, poté proběhly tak rychle, že jsem jen díky pomoci manžela (a našeho auta, samozřejmě) stihla vůbec dorazit na sál poměrně blízké porodnice. V posledním případě bylo dítě na světě dříve, než na sál doběhla dětská sestřička se svými "fidlátky".
Rušení porodnic je nezodpovědné. Nikde nezveřejňují statistiku, kolik je v daných místech následně mimoústavních porodů. Většinou to díky přírodě sice dopadne dobře, ale
může jít o ohrožení života matky i dítěte.(Viz případ v nedávné době, kdy kvůli opravám místní porodnice odkázali krvácející rodičku s předčasně se odlučující placentou- jela sanitkou - do vedlejšího města, kde už císařským řezem zachránili život pouze matce, dítě v původním místě dle CTG žijící, se po cestě udusilo). Je otazné, kolik se ušetří (přesun všeho personálu i rodiček,,,) a ztratit se mohou i lidské životy.
Zase jsou snahou plánovačů "továrny" tentokrát na porody, kde zřejmě supererudovaný personál bude odvádět dvacet porodů denně na běžícím páse. Tohle mohl vymyslet jen matematicky mužsky myslící mozek. Jaksi se zapomnělo, že čas potřebný k docestování do supercentra si příroda nenechá normovat. A také - dá se tam udržet lidský, individuální přístup? (viz příspěvek "tatky" o Motole).
 Líza 


Re: Porod doma ne, v autě ano 

(15.2.2005 5:53:05)
Iveto, já nějak nevím.
Pokud jde o ten medializovaný případ krvácející odmítnuté rodičky, tam bylo spousta lidských pochybení a nešlo o tu vzdálenost, myslím, že to šetří policie a půjde to k soudu.

35 km. Opravdu myslíš, že 35 je daleko na dojezd do porodnice? Měla by být porodnice každých 35km? Ono se to dítě nemusí narodit v autě, pokud si jako vícerodička se zkušeností s rychlými porody zavoláš sanitku.

Jinak, já jsem z Prahy. V dopravní špičce to do nejbližší porodnice autem trvá přes hodinu, (sanitkou samozřejmě rychleji) přesto že to teda není 35 km - časově to vychází zřejmě hůř než u vás. Tady v naší čtvrti znám holku, která rodila v sanitce před domem. Nebudu kvůli tomu chtít, aby byla znovu obnovena porodnice 10 minut od domu...
 Věra 
  • 

Re: Re: Porod doma ne, v autě ano 

(15.2.2005 9:52:03)
Iveto, sorry, taky jsem měla první porod velmi rychlý, ale proto nepožaduju, aby byla porodnice pár minut od mého domova.
Na tento případ jsem počítala se sanitou, houknou a projedou to rychle, když není zbytí.

Bydlím podobně jako L., navíc ještě za Prahou, takže dojezdovou vzdálenost mám 25 km, kdyby byla zácpa, potrvá to i hodinu.Proto ta alternativa RZP, se kterou snad rozumná žena počítá . Kdyby druhý porod bežel rychle, volám si jí.

Ono mít porodnici v každém malém městečku je pohodlné, ale nemá to kdo platit. Nikde ve světe není taková hustota nemocnic jako zde, do budoucna to udržitelné není.

 Hanka 
  • 

Re: dámy proberte se 

(15.2.2005 13:42:32)
Připadá mi hodně nezodpovědné (zvlášť vůči dítěti) vybírat si porodnici až tehdy, když se porod rozběhne.
 Jana (Pavlík 2 roky + bříško) 


Podpora mělnické porodnici 

(18.2.2005 11:43:36)
Maminky,
já jsem v mělnické porodnici před 2,5 rokem přivedla na svět synka a krásné vzpomínky na ty okamžiky mi zůstaly na celý život.
Je pravda, že jsem si nemohla vlézt do vany a využít všech alternativních a moderních metod, o kterých jsem se všudemožně dočetla, ale po duši mě pohladil profesionální a hlavně PŘÍVĚTIVÝ a LIDSKÝ přístup asistentek a lékaře. Předpokládám, že každá maminka má své představy o průběhu porodu a péči o děťáko a pokud se s nemocnicí v těchto představách rozchází, není problém se ozvat a najít společné řešení. Tak krásně můžete prožít porod bez medikace (prostě léky - ať už jde o podoru oxytocinem nebo analgetika - odmítnete), přiložení k prsu na sále PA připomenete, o miminko si řeknete, jakmile se vám po něm zasteskne a nebudete čekat, kdy vám jej sestřičky přinesou a není nic snažšího, než glukózu v lahvičce ignorovat. Tak kde vidíte problém? Na všem se lze domluvit.
Na mělnické porodnici pracuje skutečně profesionální tým. Jen některé dětské sestřičky by se nad sebou a nad svými krapet zastaralými praktikami měly trochu zamyslet.
Za tři týdny se zde chystám povít naše druhé robátko a vůbec ničeho se neobávám, naopak, moc se těším.
Závěrem - větší obavy než dohady o uzavření porodnice (ke kterému dle nejnovějších informací nedojde) ve mně budí loňské zrušení dětské pohotovosti a nyní uzavření dětského odd.
Zamyslete se sami, co je pro vás větší prioritou? Komfort při porodu nebo vědomí, že vašemu nemocnému dítěti je lékařská pomoc kdykoliv na dosah ruky?
Jana

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.