| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak jsme chtěli dát dítěti neobvyklé jméno

 Celkem 152 názorů.
 Leona, dcera a syn 
  • 

Netradicni jmena 

(10.2.2000 15:28:09)
Moc dekuji za adresu, prave tento problem resime Marie - Magdalena snad bude vyhovovat.
 Jirka 
  • 

pozor na Knappovou 

(25.6.2002 19:06:06)
V nedavné době moje kamarádka vybrala pro své dítě jméno Mikeš. Bohužel však jméno na matrice nechtěli uznat s odůvodněním, že není obsaženo v nějaké knize paní Knappové. Doporučovali anglickeho Mike nebo madarskeho Mykeš. Proto je zapotrebi uvest, že rodiče mohou dat jméno jaké oni chtějí /pokud neodporuje zakonu/ a nemusí se ridit nějakou neuplným výpisem v nějaké knize.
 Daniel 
  • 

Re: pozor na Knappovou 

(31.8.2003 21:47:06)
Mám na vás prosbu.Chci dát své dceři jméno Nicol a na matrice mi to nepovolili s tím že pí.Knappp!mim jej neschválí s tím že je to mužské jméno,přitom podle statistik MVČR je v naší republice zaregistrováno 18x v podobě mužské a 358x v podobě ženské.A podle pí.Knappp!je to jen pouhý omil.Poraďte co mám dělat děkuji Daniel.
 Dana-Frantiska  
  • 

Vystizny popis pani Knappove 

(29.10.2003 14:13:00)
Pokud chcete cokoliv podnikat na toto tema, prectete si velmi vystizny clanek o pani Knappove v poslednim vydani REFLEXU. Sama mam syna se zvlastnim jmenem, ale ne tak zvlastnim, ze bych mela problem se samozvanou pani Knappovou, zaplatpanbuh. Ani se nechce verit, ze takovy nekdo jeste v dnesni dobe funguje a ma oficialni pravo "kecat" lidem do techhle veci.

Dana-Frantiska


 Jitka  
  • 

Re: Vystizny popis pani Knappove 

(22.1.2004 11:01:48)
Máte problémy se jménem? Nebo jste měli? Ozvěte se! Připravuji něco podobného do pořadu.
Díky, Jitka Wimmerova
 Lucie 
  • 

Re: Re: Vystizny popis pani Knappove 

(25.2.2004 23:47:40)
Chtěla jsem syna (1990) pojmenovat Marko, ale nepovolila mi to matrika, místo toho koukli do nějaké knížky se jmény, zeptali se jaké národnosti je otec. No a protože byl Rakušan, jmenuje se syn Markus. Do té doby jsem vůbec nevěděla, že takové jméno existuje. Má to svoje výhody - když vynechám, že mi pořád říkali paní Markusová - když se zaptám na syna, nemusím přidávat příjmení. Něco jako Sagvan, že.
 tereza,bez dětí.zatim:) 
  • 

Re: Re: Vystizny popis pani Knappove 

(16.5.2005 16:17:30)
nemůžu se udržet nenapsat něco k paní Knappové.Ještě jsem neměla tu čest,ale kamarádka má 3 měsíční(skoro) miminko a chtěla,aby se jmenoval Honza.Bylo jí řečeno,že povolené je pouze Jan.Přijde mi to naprosto nepochopitelné,proč si rodič nemůže pojmenovat vlastní dítě podle sebe?Co do toho má co mluvit nějaká bába,která o tom ZA PENÍZE rozhoduje???
Myslím,že pokud bych se rozhodla,aby se mé dítě jmenovalo např.Svěží Vánek,mělo by mi to býti umožněno ZDARMA!V tomto státě asi demokracie nebude nikdy:(
Boji proti byrokracii ZDAR!
 Lulu 
  • 

Re: Vystizny popis pani Knappove 

(21.4.2009 18:43:35)
Jména která jsou upravená z povolených jmen by se měli nechat povolit ale jen tak vymyšlená jména z nějakých podstatných jmen by asi nedělali dobrotu!
 Helena Bermak 
  • 

Re: Vystizny popis pani Knappove 

(7.1.2011 17:24:24)
Dobrý den,
nečetla jsem celou diskuzi, ale mám problém se jménem syna. Odmítám platit jakési paní, která má monopol na udělování posudků na jméno, protože to považuji za absurdní. Manžel je maročan a pro syna jsme vybrali jméno Idris. Na matrice na Praze 4 mi řekli, že toto jméno nelze dát, můžu si prý vybrat verzi Idrís nebo Idriz, nebo požádat o znalecký posudek dr. Knappovou. Po telefonu mi dr. Knappová řekla, že verze jména Idris je možná i bez posudku( který stojí kolem 1000,-) a že v té moudré knize JAK SE BUDE JMENOVAT z roku 2006 je to napsané formou dodatku a v novém vydání je jméno Idris již napsané v seznamu. Tak jsem to volala paní matrikářce, ale s tou to nehlo, prý tu novou knihu ještě nemají a tak se řídí podle té staré a na nějaký dodatek prý nedá. To si samozřejmě nenechám líbit, ale je to pro mě zbytečná ztráta energie.
 zubar 
  • 

co rika jmeno 

(15.12.2005 17:21:58)
Ahoj, zena ceka dite tak to tady ctu ... Pracuji jako detsky zubni lekar a mohu potvrdit ze jmeno ditete o rodine neco rika. Vzdy kdyz prisel nekdo s nezvyklym jmenem (pokud rodice nebyli cizinci a pro ne to jmeno nebylo normalni) tak to byl teda "darecek" . Nespolupracujici, neosetritelny ... hruza ... :-) Tak bacha na to! :-)
 Corra 
  • 

Re: pozor na Knappovou 

(29.10.2003 19:28:54)
Chtěla jsem dát své mladší dceři jméno Kristin.Matrikářka to zamýtla a dala mi kontakt na p.Knappovou.Ale protože už v té době jsem o ní neslyšela nic dobrého,tak jsem to ani nezkoušela.Dcera se nakonec jmenuje Kristina.Je zajímavé že znám děti se jmény Elizabeth,Eduardo a Senid (chlapec)jejichž rodiče s volbou jména neměly žádné problémy a schválila je hned Matrika.Taky by mě zajímalo jak to schvalování funguje.
 Dagmar 
  • 

Re: Re: pozor na Knappovou 

(11.11.2004 10:28:58)
Chci se čistě ze zvědavosti zeptat na Vaše jméno:-) Jmenujete se Corra?!? Mě se totiž letos narodila dcera, jmenuje se Cora a myslela jsem, že bude jediná v republice:-) Samozřejmě přeháním ...
PS: Neměla jsem s tím žádný problém, pouze se paní na jedné matrice chvilku radili, zda ano, či ne:-) Záleží opravdu na těch úřednicích, protože jsem si to ověřovala na 2 různých matrikách (pro jistotu:-) Nakonec jsem po porodu zjistila, že rodný list vystaví matrika v místě porodnice a málem jsem omdlela:-) Tam jsem si to totiž neověřila!! Obavy byly zbytečné, tam se nad tím ani nepozastavili:-)
 Corra 


Re: Re: Re: pozor na Knappovou 

(11.11.2004 10:43:25)
Ne,Corra se nejmenuju:-))))Je to nick,který používám na netu ke komunikaci.Jmenuji se "obyčejně":Eva
Své dceři jsem chtěla dát jméno Kristin,ale bohužel nebylo mě povoleno,takže se jmenuje Kristina:-))))
 Jitka  
  • 

Re: pozor na Knappovou 

(22.1.2004 10:58:41)
Ráda bych mluvila s někým, kdo měl problémy s pojmenováním dítěte, prosím, pište mi na uvedený e-mail. Díky, Jitka
 irini 
  • 

Re: Re: pozor na Knappovou 

(25.5.2004 16:08:59)
v červenci se mi narodí dcera, chci jí dát jméno Irini - po mně. Já jej mám v rodném listu, v roce 1976 s tím nebyl žádný problém, narodila jsem se v ČR. Ale pro svoji dceru jsem si musela vyžádat (a zaplatit 690,- Kč) znalecký posudek od již zmiňované PhDr. Knappové. Ty peníze mě nemrzí, ale je mi divné, že když před 28 lety to šlo (hluboká totalita) tak jak to, že dnes v době demokracie je s tím problém a zbytečná byrokracie.

Irini
 mentoska 


seznam jmen na rodine 

(3.6.2004 13:56:27)
Na internetu je upoutavka na seznam jmen na rodine.cz, ze vsechna tato jmena jsou povolena matrikou. Je tomu skutecne tak? Mohu jakekoliv ze zde uvedenych jmen "pouzit". Dekuji predem za odpoved.
 Lenka+Vojtíšek 24.4.2005 


VOJTA  

(9.4.2005 12:16:57)
Ahoj. Chtěla jsem pro svého chlapečka jméno VOJTA. Na matrice mi sdělili, že je to domácí podoba jména Vojtěch, a tudíž to není možné. Tak jsem se obrátila na paní Knappovou, která mi zaslala vyjádření, že toto jméno schvaluje. Zaplatila jsem 490,- Kč. Za 14 dní mám termín porodu, tak doufám, že vše proběhne v pořádku. Nerada bych, kdyby mi po porodu na matrice opět řekli, že to není přípustné jméno.
Myslím si, že by nemělo být určeno státem, jaké jméno můžeme dát našemu děťátku. Vždyť je to šílená byrokracie.
 Misa3 


Vlk  

(9.4.2005 14:35:54)
Ad jmena. Moje byvala kamaradka kdyz byla v jinem stavu chtela dat na pokyn manzela( narcisticky MUZ , ktery nemel ani speticku smyslu pro humor/to narciste nemivaji/-nevim kde a proc ho nasla, no ale vzala si ho ona, ne ja, takze jsem se zdrzovala komentaru-uz jsou rozvedeni ,takze mam za to ze jsem zbavena diskretnosti) svemu budoucimu detatku jsemo VLK. Fakt VLK. Pritom to byla krehka blondynecka. Dite jsem zachranila, protoze jsem ji uvedla priklad co to je, kdyz se rekne: "Mel vlka", a co se stane, kdyz nebohe dite vstoupi ho prvni tridy. Navic ona byla krehka blondynka a tak jsem si rikala chlapec-krehky blondacek se bude trapit jmenem VLK po celou dobe nez dosahne dospelosti, a asi si jmeno zmeni...chudak dite...
 alala 


Nezvyklé jména 

(2.5.2005 8:13:23)
Svý dceři jsem dala jméno Amanda, a vůbec jsem s tím neměla problém. A navíc jmeniny neslaví! Coý Mandy rozhodně nevadí
 Cynthia Perry -Jonášová, 35 years old 
  • 

Re: Nezvyklé jména 

(3.5.2005 9:37:59)
na to není nic divného, že neslaví jmeniny. Já taky jmeniny neslavim a nevadí mi to
 Martina 
  • 

Re: Re: Nezvyklé jména 

(30.9.2006 17:47:55)
Popravdě, je každého rodiče věc, jaké jméno dají svému dítěti, ale také by si měli uvědomit, jak na jejich výběr zareagují děti, až si budou uvědomovat, jak se vlastně jmenují...
 Jana ,děti 20,13 a 3měs. 
  • 

Re: Re: Nezvyklé jména  

(9.12.2006 1:39:02)
Na nezvyklá jména svých dětí jsem musela zvykat celou rodinu,před dvaceti lety jsem svou první dceru pojmenovala Adriana,tenkrát to bylo poprvé v kalendáři,můj třináctiletý syn se jmenuje Hassan a říkáme mu Hášo a můj tříměsíční syn se jmenuje Mattias a říkáme mu Mates.Na úřadech při zápisu
jsem problém s tím nikdy neměla.Akorát si pletou jméno a příjmení 13letého syna protože je Hassan Hassani.Takže všechna jména dětí jsem vybírala podle toho,aby se to hodilo k příjmení Hassani.Hassan je se svým jménem spokojený,protože mu kluci říkají,že má drsný jméno na čecha.
 Jana ,děti 20,13 a 3měs. 
  • 

Re: Re: Nezvyklé jména  

(9.12.2006 1:39:16)
Na nezvyklá jména svých dětí jsem musela zvykat celou rodinu,před dvaceti lety jsem svou první dceru pojmenovala Adriana,tenkrát to bylo poprvé v kalendáři,můj třináctiletý syn se jmenuje Hassan a říkáme mu Hášo a můj tříměsíční syn se jmenuje Mattias a říkáme mu Mates.Na úřadech při zápisu
jsem problém s tím nikdy neměla.Akorát si pletou jméno a příjmení 13letého syna protože je Hassan Hassani.Takže všechna jména dětí jsem vybírala podle toho,aby se to hodilo k příjmení Hassani.Hassan je se svým jménem spokojený,protože mu kluci říkají,že má drsný jméno na čecha.
 petra 
  • 

dívčí jméno 

(28.5.2005 13:36:42)
Plánujeme mimíska, pro kluka jsme zatím vybrali Adam a pro holku se do užšího výběru dostala Leontýna, Sofie, Sandra a Nikola. Pořád se nemůžeme rozhodnout? Budu ráda za každý názor. Díky.
 Ally Benešová 
  • 

Re: dívčí jméno 

(31.5.2005 9:14:52)
Sofie je mocinky hezký jméno, a myslím, že by byla ve třídě či na písečku sama ........... Co takhle Robyn?
 Helena 
  • 

Re: dívčí jméno 

(31.7.2005 14:20:37)
Ahoj, tahle debata o jménech a jejich vymýsleni me vzdycky moc bavi ( manzu bohuzel ne :-). Ta jména, co mas vybrane, jsou vsechna pekna, nejhezci se mi zda ta Sofie. Leontýna je neprakticky dlouha a obavam se, ze by holcicce rikali "Tyna", Nikol se dnes dava velmi casto (tusim ted je v CR na 7.miste)a tak neni originalni, Sandra je pekna, ale zprofanovana zpevackou Sandrou z 80.let a taky uz pomerne casta, taky ji dost davaji romky. Takze u me vitezi ta Sofie :-))
 Dáda 
  • 

Re: Re: dívčí jméno 

(31.7.2005 17:25:33)
Vybrala jste krásně!
 Katka 
  • 

Re: dívčí jméno 

(3.8.2005 15:42:57)
Mě se moc líbí Sofie, taky ho mám na seznamu pro svou dceru (ne dřív než za 5 let) :-)
 zuzek 


Re: Re: dívčí jméno 

(4.10.2005 18:01:36)
Sofinku má jedna známá.
Mě se líbí taky hodně neobvyklá jména - Adriana, Diana, Sára, Šarlota, a klučičí Matyáš, Samuel, a taky hezký český Jakub ... další mě nenapadají.
 Jarka 
  • 

Re: Re: Re: dívčí jméno 

(10.7.2006 15:09:22)
Já mám Matyáše a to jsme si to s manželem slíznuli od babiček, co jsme mu to dali za jméno, ani není v kalendáři.(vyčetla jsem, že jeména Matěj,Matouš a Matyáš jsou vlastně 3 podoby jednoho jména a tak klidně slavíme svátek na Matěje)A babičky si zvykly. Akorát maminka mi tuhle, když jsem prohlásila, že kdybych měla jěště jednoho kluka tak by se jmenoval Šimon anebo Jonáš, doporučila, abych raděj už žádný dítě neměla, že vždycky vymyslím nějakou bejkárnu:)
Starší dcera je Anna a když se mi v 1994 roce narodila, taky lidi divně koukali, v té době bylo Aniček jako šafránu a dneska je "přeaničkováno"
 Irena 
  • 

Re: dívčí jméno 

(4.8.2005 11:19:09)
Souhlasím, že Sofie je z nich nejlepší, ale mně osobně se ještě hrozně moc líbí jméno Sára. Dala bych ho, ale nehodilo by se k příjmení. Své dceři jsem dala jméno Dorota a i když jsem se tenkrát cítila odvážně, všichni jsou už tak zvyklí, že to nikomu už odvážné ani nepřijde :-)
 **** 
  • 

**** 

(17.6.2005 10:05:53)
*****
 Sluníčko 
  • 

pravomoc 

(21.8.2005 18:37:30)
Kdo má pravomoc v rozhodování, zda se dítě může jmenovat tak, jak rodiče vyberou? Matrika nebo p. Knappová? Jednou bychom svou dceru rádi pojemnovali Lara,tak by mě zajímalo, na koho se obrátit.
 misa + 1 x 5 mesice 
  • 

Re: pravomoc 

(21.8.2005 21:25:44)
Pravomoc ma matrika: tam se zeptate, je-li tohle jmeno pripustne, reknou-li, ze ne, musite se obratit na Dr. Knappovou. Pokud nebude s to vydat potvrzeni, ze tohle jmeno lze pouzit, musite si pro matriku ziskat jine potvrzeni (potvrzeni ze zahranicni matriky, overene ambasadou nebo jiny doklad).
 An.dik  
  • 

Re: Samuel =o) 

(10.7.2006 11:07:27)
Mam přítele araba, jmenuje se Samir a tak jsme se rozhodli, že se náš syn bude jmenovat Samuel, a chtěla bych poradit s dívčím jménem všechny co navrhoval přítel jsem zamítla, jsou až moc poarabštělé ... díky za všechny ohlasy ...
 P.K. 
  • 

shoda 

(25.8.2005 18:57:54)
Nevíte,jestli se databáze jmen tady na rodině shoduje s knihou od p. Knappové, nebo jestli je v knize jmen více?
 Phoebe Buffay 
  • 

Re: Shoda; Pro PKe 

(26.8.2005 11:22:31)
Knappová jich tam má víc
 M.Sturmová 
  • 

Jak pojmenovat své dítě? 

(5.9.2005 13:17:41)
Milé maminky,vybíráme s manželem jméno pro naše nenarozené děťátko. Poradíte nám?
 Maggie Simpson 
  • 

Re: Pro M. Sturmovou... 

(7.9.2005 15:12:15)
Hm co tahle: Josefina, Rosalie, Iveta, Danica, Ivona, Rosita, Vanda, Markus, Marius, Robert, Alex, Andrej, Barotloměj?
...
Btw jaký máte příjmení?
 jitokasan 


Prosim o radu - cizi jmeno 

(5.6.2009 17:56:10)
Dobry den,
hledam marne na internetu radu, jak zlegalizovat jmeno pro moji dceru, ktera se ma narodit za tri tydny. Mame vybrane jmeno Dew. To se ale "nelibi" pi. Knappove. Pry ho nemuze nikde ve slovnicich najit. Jedna se ale o stare keltske jmeno.
Prosim o radu, kdo ma podobnou zkusenost.
Dekuji.jitokasan
 SnowWhite 


Re: Prosim o radu - cizi jmeno 

(5.6.2009 18:01:50)
Pokud máte k dispozici jakýkoliv písemný zdroj, kde je toto jméno uvedeno, tak jí ho omlaťte o hlavu. Omlouvám se, takovou radu asi dokážete vymyslet sami, ale mě připadá šílená tato monopolní cenzura v podobě jedné báby, která si osobuje právo kecat do tak osobní věci jako je jméno....navíc normálně znějící - žádná Pětiletka apod.
 Lassie66 


Dew 

(5.6.2009 19:00:42)
Našla jsem během 5 minut, určitě bude i více odkazů.
http://www.gpeters.com/names/baby-names.php?name=Dew&button=Go
 Maggie Simpson 
  • 

Re: Pro M. Sturmovou... 

(7.9.2005 15:12:45)
Hm co tahle: Josefina, Rosalie, Iveta, Danica, Ivona, Rosita, Vanda, Markus, Marius, Robert, Alex, Andrej, Bartoloměj?
...
Btw jaký máte příjmení?
 Margaret 
  • 

Re: Re: Pro M. Sturmovou... 

(8.9.2005 8:41:11)
Brala bych Ivetu, Ivonu, Vandu pro holky a pro kluka Alex a Bartoloměj

Josefině bych ale říkala Joey, Joss, Josie, Jo nebo Fin
Rosalie - Rose, Rosie, Lia, Sali
 J.J. 
  • 

Re: Re: Re: Pro M. Sturmovou... 

(15.9.2005 18:08:29)
Mně se líbí Iveta a Ivona pro holčičku a pro kluka Bartoloměj
...
Zdrobněliny k Josefíně - jako Joey a Joss jsou moc hezké, stejně je tomu tak u Rosalie
 JanieVashek 
  • 

Re: Re: Re: Re: Pro M. Sturmovou... 

(19.9.2005 12:45:30)
Jak se vám líbí tyto jména?
Pro holčičku: Tatiana, Věra, Viktorie, Zina, Tamara, Alexandra, Samantha a Soňa
Pro kluka: Aleš, Bartoloměj, Eliáš, Natan, Radim, Richard a Tobiáš

Zdrobněliny k Alexandře: Alex, Lexa, Lexie, Sandra, Al, Ally, Alexa.
 Tara Wongová 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Jména pro M. Sturmovou... 

(19.9.2005 12:53:40)
Z té nabídky se mi docela zamlouvá:
For girls - Josefina, Ivona, Vanda, Tatiana, Soňa a Alexandra
For boys - Markus, Bartoloměj, Aleš a Radim
Btw jaký máte příjmení?
 M.Sturmová 
  • 

Jak pojmenovat své dítě? 

(5.9.2005 13:17:45)
Milé maminky,vybíráme s manželem jméno pro naše nenarozené děťátko. Poradíte nám?
 Onanym 
  • 

Jména 

(13.9.2005 10:11:46)
Ahojky, jak se vám líbí taková to jména: Adina, Adelina, Adriana, Amanda, Anastazia, Alyssa, Avril, Babette, Bella a Darina?
 J.J. 
  • 

Re: Jména 

(15.9.2005 18:00:57)
Já bych své dceři dala jméno Amanda, Anastazie a Alyssa o))))
Anastazii bych ale říkala Nasťo, Nastěnko, Staci a Aničko...
 Maggie Simpson 
  • 

Re: Re: Jména 

(16.9.2005 9:45:04)
Mně se spíš líbí Adriana, Babette a Darina, ty ostatní se mi nelíbí
Mno i ta Adelina je pěkná, ale je si moc podobná s Adelou :-((
 P.M. 
  • 

Re: Jména 

(16.9.2005 14:18:05)
Z této nabídky jednoznačně Adriana a Bella.
 Tara Wongová 
  • 

Re: Re: Re: Re: Jména 

(17.9.2005 14:09:34)
Z nabídky bych byla pro Adinu, Amandu a Alyssu
 Martina 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Jména 

(23.9.2005 17:45:36)
Ahoj,

moc se mi líbí jméno Maria (jmenuje se tak tenistka Šarapovová). Myslíte, že by s tím mohl být problém???

Martina
 Majda 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jména 

(23.9.2005 22:44:35)
To je nadherne jmeno :-)))) (jmenuje se tak moje dcera)
 Maggie Simpson 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jména 

(26.9.2005 9:23:03)
Martino: Maria je Šarapova, žádná Šarapovová!!! Tohle přechylování ruských příjmení mě dohání k šílenství!!!
Maria je moc hezké jméno
 Federika 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jména 

(26.9.2005 9:53:23)
Maggie, ono tě to sice dohání k šílenství, ale jestli se nepletu, v češtině je přechylování příjmení, pokud tedy nejde o výjimky jako Monroe apod. pořád povinné...Ne, že by se mi to líbilo, ale to je jiná věc...
 pepe 
  • 

žilková 

(22.9.2005 16:21:53)
Co říkáte na jméno, které vybrala Veronika Žilková pro svou včera narozenou dceru? ( holčička dostala jméno Kordula )
 Federika 


Re: žilková 

(22.9.2005 17:31:38)
Já mám Veroniku Žilkovou ráda, no dobře, má samozřejmě právo dát svýmu dítěti jméno podle vlastního uvážení, ale...nemůžu si pomoct, u nás-JZ Čechy- se "kordula" používalo jako nadávka...
Tvrdí, že je to původem germánské jméno, nevím...Ještě znám jedno, podobně šílený jméno, taky germánský:" Kunigunde"...
 Slečna Marplová 


Re: Re: žilková 

(23.9.2005 18:04:41)
Federiko,
Kunigunda je taky Kunhuta, Guta, Gita, Gitka a z toho pry vznikla Jitka, driv to bylo oblibene jmeno nemeckych princezen.
Me se nelibi Sydonie, z cehoz pry vznikla Zdenka.
 Iva 
  • 

Re: Re: žilková 

(3.10.2005 14:52:47)
No, já nevím, jako nadávka se používají taky jména jako Máňa, Líza, Mařka, Káča, Andula, Dorota, Janek, a spousta dalších běžných...můžeš si utahovat klidně z jakéhokoli jména.
Já bych sice Kordula nedala, ale člověk si zvykne na leccos,a jestli má mít jméno funkci rozlišovací, tu docela plní, ne? A jestli z toho dítě bude nešťastné nebo ne to záleží hlavně na přístupu nejbližšího okolí. Třeba mu to nakonec pomůže k většímu sebevědomí, tedy k vědomí vlastní jedinečnosti, což taková Lucinka (nic proti tomu jménu:-)v houfu dalších Lucií těžko pozná. Prostě odmala tu bude za sebe, neschová se do houfu, bude vyčnívat.Což může být i výhoda, a dost velká.
 Halka 


Re: Re: Re: žilková 

(4.10.2005 11:36:15)
Ivo,
ja dost neobvykle jmeno mam a opravdu nemuzu rict, ze by to v detstvi byla vyhoda, naopak. Moc dobre si pamatuju, jak mi deti nadavaly do Polek (nic proti Polakum, mam je rada, ale tenkrat me to mrzelo), byla jsem vyjimecna a dostala jsem to hezky sezrat.
Ted uz je to jine, zmenila jsem se ja, nejsem male dite, a zmenila se i doba, vyjimecnost uz neni tak pranyrovana.
Ale stejne bych diteti dala jmeno kdyz uz neobvykle, tak pokud mozno alespon trochu pouzivane. Detska dusicka je citliva, tak proc ji pridelavat zbytecne starosti.
 HS 
  • 

neobvykle jmeno 

(4.5.2006 13:52:19)
Ja se jmenuji Hilda,nikdy jsem osobne zadnou jinou H.nepotkala, a muzu rict,ze mi naopak pripadalo fajn, ze nemusim pouzivat prijmeni. Kdyz se reklo Hilda, vsem bylo jasne, o koho se jedna, ci to byla ZŠ,SŠ nebo VŠ. Učitele mi malokdy rekli prijmenim,(chteli porad vyslovit to me jmeno), casto bylo tematem, kterym se zacinal rozhovor s novymi lidmi a to pak trochu pripravilo atmosferu pro vaznejsi veci...
Ale musim rict, ze nikdo se mi nikdy kvuli jmenu nesmal, akorat jedne ucitelce dejepisu pripadalo moc nacisticke, haha.Takze jsem dala neobvykla jmena i mym 3 detem. Zatim si nestezujou...
 If & 3♥ 


Re: žilková 

(22.9.2005 17:42:35)
No ne že bych chtěla mít Kordulku doma... ale proč ne. Každému co jeho jest a proti gustu žádný dišputát. A zvlášť když se Kordulka typově hodí k ostatním pěti sourozencům. Mnohem víc mě nadzvedávají ze židle jména dětí sester Aňi a Ester Geislerových. Bruno Fidelius Janáček, Jan Etien Kadlec a Mia Rosa Kadlecová (to jsou dokonce dvojčata)... to je fakt příšerný!

Ačkoliv nevím jestli já mám právo to hodnotit možná i mě jednou moje dcera prokleje jak jsem jí mohla dát tak blbý jméno Bára (není Barbora, prostě jen Bára) ....
 Maggie Simpson 
  • 

Re: Re: žilková 

(23.9.2005 8:57:47)
Mia a Etien jsou pěkná jména :-))
Aspoň si Jan Etien, když ve třídě bude mrtě Janů, tak si může říkat druhým jménem
...
Cordule bych říkala Kori, Korina, Cora
 Rennka 


Re: žilková 

(30.8.2011 15:19:53)
http://www.20000-names.com/origin_of_baby_names/etymology_K_female/meaning_of_the_name_kordula.htm
 Kiki 
  • 

co říkáte na toto jméno 

(25.9.2005 12:13:50)
Co říkáte na jméno Leontýna? Jak byste jí říkali kromě "Leontýna", "Leontýnka", "Týna" a "Lea"? Tohle jméno chceme dát jednou naší dceři a tak sbíráme názory :o))) Díky.
 Maggie Simpson 
  • 

Re: co říkáte na toto jméno 

(26.9.2005 9:19:58)
Kiki - Jaký máte příjmení? Taková Leontýna Stoklasová je moc dlouhý :-((
Co to zkrátit na Leu to je moc krásný jméno
 Kiki 
  • 

Re: Re: co říkáte na toto jméno 

(3.10.2005 16:07:14)
Máme přijímení na 8 písmen a je česky znějící. Myslím ale, že ta délka je fuk. Znám holku, která se jmenuje Kateřina Zahradníková, což je dohromady 20 písmen a naše Leontýna to tedy bude mít o celé 4 písmena kratší :o))) Zmiňovaná Kateřina s tím nikdy žádné problémy neměla, v 1. třídě ji učitelky dovolili zkracovat na Katka a pak už ji to psaní šlo rychle, tak to bylo jedno a mohla psát celé jméno.
 Maggie Simpson 
  • 

Re: Re: Re: co říkáte na toto jméno 

(5.10.2005 16:56:07)
Lea Zahradníková zní mnohem líp, je takové hezké :-)))
 Kiki 
  • 

Re: Re: Re: Re: co říkáte na toto jméno 

(6.10.2005 13:48:42)
Malinko jsme si asi nerozuměli, naše malá se nebude jmenovat Zahradníková, to bylo jen pro ukázku, že existují dlouhá příjmení v kombinaci s dlouhým křestním jsménem. Bude se jmenovat Salabová. Pořád mi nějak líp zní Leontýna Salabová než Lea Salabová...
 Maggie Simpson 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: co říkáte na toto jméno 

(7.10.2005 18:26:54)
Mně příjde, že Lea Salabová zní mnohem líp než Leontýna Salabová
 Federika 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: co říkáte na toto jméno 

(7.10.2005 18:39:34)
Lea se mi líbí víc, ale Leontýna Salabová je jednoznačně rytmičtější...
 michala 
  • 

Re: co říkáte na toto jméno 

(11.12.2005 13:10:03)
Ahojky, Leontýnku mám doma, jsou jí 4 roky a jsme moc rádi, že jsme se nenechali zlomit babičkovskými radami a jméno si uhájili. Říkáme jí Týnko, Týnulko, Leuš, ona sama si říká Lotynka :o) Takže já jsem jednoznačně za Leontýnku. michala.t@email.cz
 michala 
  • 

Re: co říkáte na toto jméno 

(11.12.2005 13:10:52)
Ahojky, Leontýnku mám doma, jsou jí 4 roky a jsme moc rádi, že jsme se nenechali zlomit babičkovskými radami a jméno si uhájili. Říkáme jí Týnko, Týnulko, Leuš, ona sama si říká Lotynka :o) Takže já jsem jednoznačně za Leontýnku. michala.t@email.cz
 michala s Leontýnkou 
  • 

Re: co říkáte na toto jméno 

(11.12.2005 13:11:52)
Ahojky, Leontýnku mám doma, jsou jí 4 roky a jsme moc rádi, že jsme se nenechali zlomit babičkovskými radami a jméno si uhájili. Říkáme jí Týnko, Týnulko, Leuš, ona sama si říká Lotynka :o) Takže já jsem jednoznačně za Leontýnku. michala.t@email.cz
 Lioness 
  • 

Ben za litr 

(26.9.2005 16:03:40)
Dnes se byl manzel na matrice zeptat jestli muzeme dat synovi jmeno Ben. Samozrejme, ze nam rekli, ze se mame obratit na p. Knappovou, ktera nam za 1000 kc poplatek "mozna" vystavi potvrzeni. Mimochodem, kdyz se manzel zeptal jestli muze syna tedy pojmenovat po sobe Rennie (coz nemyslel vazne, protoze ma s timto jmenem jen problemy - puvodne se mel jmenovat Renny a Rennie je vysledek zasahu urednice), tak mu bylo receno ze take ne, protoze to jmeno neexistuje. Takze muj muz vlastne neexistuje a demokracie nam zase podrazila :-)). Zajimalo by me od ceho se odviji vyse poplatku, jestli podle delky jmena, to by zajimalo kolik bych pak platila za jmeno po mem otci Leonhardt.
 Kubula K. 


Re: Ben za litr 

(26.9.2005 17:50:49)
Vím o nějakém japanologovi, který chtěl dát své dceři jméno Aiko (regulérní japonské jméno) a Knappová se to snažila zatrhnout. Nakonec prý vyhrál ve Štrasburku, což nevím, jak dlouho trvalo, ale možná by stačilo zjistit, jak se ten člověk jmenoval, a párkrát se o něm před nimi letmo zmínit:-). Prý hlavně matrikářky nemají žádnou ZÁKONNOU POVINNOST řídit se doporučeními Knappové, spíš to záleží na jejich odvaze se jí neptat:-(. Jinak pokud dáš dohromady petici proti Knapp-monopolu, ráda ji podepíšu:-).
 Kubula K. 


Re: Ben za litr 

(26.9.2005 17:54:33)
Jo a Ministerstvo vnitra má statistiku, která uvádí všechna jména s četností výskytu nad 4 kousky v ČR. Mají to na webu, ale nějak blbě se k tomu dostává, tak to mám pro jistotu stažené v počítači. Když mi napíšeš svou mailovou adresu, ráda ti to pošlu. Ben je tam taky.

Hanka
 Sylvie 


Re: Re: Ben za litr 

(26.9.2005 19:15:56)
Statistika ministerstva vnitra je tady... ale je to poměrně neaktuální :o( Jsou to mužská jména, nahoře je možnost překliknout na jména ženská.

S.
 Lioness 
  • 

Re: Re: Ben za litr 

(27.9.2005 9:59:52)
O teto statistice vime a take tim argumentujeme. Pred chvili se manzel dozvedel, ze bud dostaneme pristi tyden posudek nebo ne, tak nam drzte palce. Stejne bude nakonec sranda az se nam narodi holka. Bude to Adina. Doufam, ze me take nebudou tvrdit, ze herecka Adina Mandlova, mela neexistujici jmeno, ale myslim, ze se v te zazracne knize jmen nachazi.
 P+P 
  • 

které jméno je hezčí? 

(2.10.2005 13:03:53)
V brzké budoucnosti plánujeme mimíska. Máme v rodině častá dvojčata, tudíž trochu počítáme s tím, že ani nás to nemine :o))) Kluky už máme vyřešené, kluka a holku taky, ale problém máme s holčičkama. Pro první máme Leontýna a pro druhou se rozhodujeme mezi těmito jmény : Linda, Lara, Laura, Sofie. Budeme rádi za každý názor. Díky. Jen pro zajímavost - pro kluky máme Adam a Tobiáš.
 Maggie Simpson 
  • 

Re: které jméno je hezčí? 

(3.10.2005 13:49:23)
Jaký máte příjmení?
Leontýna je sice hezká, ale asi by ji říkaly Týna. Co třeba Lea
Linda a Laura - tohle zní fajn
Lara a Lea - mrtě krásný. Jen do nich :-))) jsou sqělý oo))))))))
 Mia 
  • 

Attila 

(2.10.2005 13:07:48)
Co říkáte na jméno Attila? Nám se moc líbí, ale přijde nám, že se to nehodí k příjmení, které by ten mrňousek měl = Attila Salaba. Co vy na to?
 Maggie Simpson 
  • 

Re: Attila 

(3.10.2005 13:50:39)
Attila Salaba? No to jméno je trochu tvrdé, ale proč ne? Vám se líbí a to je důležitý
 Markéta 
  • 

Teekane, Tea 

(6.10.2005 15:50:48)
Chtěla jsem aby se moje dcerka jmenovala Teekane(čtěte tékané)nebo Tea, ale mnoho lidí mi to vymlouvá, tak nevím.
Existují takové jména vůbec?
Mohla bych je v CR dítěti dát?
 janka 3 děti 
  • 

Re: Teekane, Tea 

(6.10.2005 16:08:59)
Skvělý nápad. Pojmenuji syna tlakový hrnec.
 Mimi 
  • 

Re: Re: Teekane, Tea 

(6.10.2005 16:14:37)
Hehe. Tlakovy Hrnec Novak. Moc hezke jmeno. :-)))))))))))))))))))))))))))))
 Liaa 


Re: Re: Re: Teekane, Tea 

(6.10.2005 16:49:03)
Tea bez problémů, ale Teekanne-Čajová konvice? To myslíš vážně?!
 Markéta 
  • 

Re: Re: Re: Re: Teekane, Tea 

(7.10.2005 14:15:22)
Tak nic.....Teekane se zamítá:)Asi zůstanu u Tea...
Ale co..Když může G.Paltrow pojmenovat dcerku Apple-Jablko....
 Maggie Simpson 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Teekane, Tea 

(7.10.2005 18:25:18)
Tea je pěkný. Můžeš ji říkat i "Tý", Teinka, "Týna"
 Leni, za rok, za dva 
  • 

Netradiční jméno k tradičnímu příjmení 

(10.1.2006 12:43:17)
Zdravím všechny,
miminko ještě neplánujeme v blízké budoucnosti, ale boj o jména už začal :)
Chtěla bych netradiční jméno, jelikož máme klasické příjmení Procházka-Procházková, tak to není zrovna jednoduché.
Líbí se mi: Matylda, Josefína, Jolana, Barbora, Jasmína, Abigail, ovšem taková Josefína Procházková by mi jednou asi nepoděkovala :( .
Kompromisem se jeví: Eliška, Adéla, Táňa..
Pro chlapečka zatím Matouš.
Co myslíte?
 Maggie_Simpson 
  • 

Re: Netradiční jméno k tradičnímu příjmení 

(13.1.2006 9:25:46)
Jasmína a Abigail jsou krásná jména :))) Jasmínu bych určitě k Procházkovi dala.
Elišek a Adelek jsou mrtě moc...
U Matildy bych nevěděla jak ji říkat, asi jedině Matt ... Jolana a Tatiana jsou taky hezká :-)
A ten Matouš se mi nijak zvlášť nelíbí
 Luca 
  • 

Re: Netradiční jméno k tradičnímu příjmení 

(3.4.2006 11:26:22)
Matilda!!
Jednoznačně! Líbí se mi varianta s měkkým i, nezdá se mi tak tvrdá :-)I když já plánuju děti nejdřív za 5 let, tohle jméno mám vybraný od svých 15:-)... Příteli se zatím moc nelíbí, ale už si trochu zvyknul, tak si myslím, že do té doby, než se nám narodí, tak si to jméno zamiluje ;-)!A jak se jí dá říkat zdrobněle: Matinka, Maty, Tilinka....
 Al 
  • 

Daniela 

(20.10.2005 13:43:14)
Co říkáte na jméno Daniela?
 PajaMM 


Re: Daniela 

(20.10.2005 17:52:27)
Naprosto schvaluju:-))))) Ne, vazne, kdybych se tak nejmenovala ja, dala bych to jmeno sve holcicce...ale takhle mame Klarku...
 Daniela 
  • 

Re: Re: Daniela 

(31.10.2006 15:55:04)
Ahoj, to je náhoda.. :) Taky se jmenuju Daniela a jednou bych chtěla své dceři dát určitě jméno Klárka :)) Je to už pěkně dlouho, co jsem si to vymyslela.. :)
 Bobo 
  • 

poraďte prosím 

(20.10.2005 13:51:18)
Ráda bych vás poprosila o radu, hledáme klučičí jméno, které by se hodilo k holčičímu jménu Leontýna. Maminka těchto dvou "budoucích" prcků se jmenuje Petra a tatínek Petr :o)))
 Lotrando a loupežníci 
  • 

Re: poraďte prosím 

(20.10.2005 14:19:32)
Leontýna a Matyáš!!!!!
 Bobo 
  • 

Re: Re: poraďte prosím 

(21.10.2005 13:03:27)
Jméno Matyáš je úžasné, ale všechna jména končící na -áš jsou budoucím tatínkem zakázána, protože se mu nelíbí :o((( Takže bohužel žádný Matyáš, Tobiáš, Tadeáš, Tomáš, Mikuláš,...
 Hanka 
  • 

Re: Re: Re: poraďte prosím 

(25.10.2005 21:32:45)
Leontýna a Samuel
 X Y Z 


Re: Re: Re: Re: poraďte prosím 

(8.11.2005 14:15:47)
Bobo, my máme jméno Tobias - bez diakritiky. Líbí se nám moc, zkus se zeptat tatínka na tuhle variantu.
 Cecílie 
  • 

Re: poraďte prosím 

(11.11.2005 14:17:27)
Leontýna a Valentýn
 Myška 
  • 

Lara 

(7.11.2005 22:05:20)
Nevíte někdo, jestli je jméno Lara v knize p. Knappové, tzn. že je povolené dát ho miminku, aniž bych musela žádat o povolení? Díky.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Lara 

(7.11.2005 22:33:31)
Přímo Lara tam není, mám vydání 1999, dotisk 2003 (novější asi není), jen Larisa :)
 Myška 
  • 

Re: Re: Lara 

(8.11.2005 13:39:52)
Děkuju. No Larisa v žádném případě!!! Nám se líbí i Laura, ale tu Laru bychom chtěli víc. No ale pokud to nepůjde, tak to bude Laura. To "u" navic se nějak přežije :o)))
 Federika 


Re: Re: Re: Lara 

(8.11.2005 13:46:20)
Myško,
zajdi si na matriku,tam, kde bys měla rodit...Oni ti řeknou, jestli to jde nebo ne,jsou i případy, kdy jedna matrika to uzná, druhá chce jméno ověřit...V případě Lary moc problém nevidím, to jméno se vyskytuje, takže pokud to nepůjde běžně, musíš zaplatit nějakej poplatek, a nechat si udělat ověření jména soudním znalcem, na matrice ti to řeknou....
Já třeba chtěla jako druhý jméno Fabien, to šlo bez problémů, ale na Fabián už chtěli ověření,což jsem se divila, očekávala bych spíš opak....
 Petra H. 
  • 

Sarah Elisabeth - Co vy na to? 

(27.2.2006 12:45:13)
Ahoj milé maminky, těhulky a ty, co na to teprve čekáte. :-)

Vybíráme s mužem jména pro holku a kluka a tak se chci zeptat na váš názor.

Pro holčičku bychom asi nejraději Sara Elisabeth. Není ale lepší Sarah Elisabeth?

Pro chlapečka se nám zatím zdá nejlepší David Benjamin. Co vy na to???

Naše příjmení je Kier. Můj manžel je cizinec a i v budoucnu budeme bydlet v obou zemích, tak hledáme spíše mezinárodní jména. Neradi bychom, aby naše děti museli celý život svá jména hláskovat.

Nejsem si ovšem jistá, zda by pro Čechy nebylo jméno Elisabeth moc cizí?! Ale když mě se tak moc líbí! Říkaly bychom jí jinak Elli, Eliška, Bethy, Bětka, Eliza, Líza,... :-) A Sarah se mi taky tak moc líbí, jenže nevím, jestli by to Češi pořád automaticky nepsali Sára. Vadilo by to hodně?? Když by se jmenovala SArah eLIsabeth, tak bychom ji pak mohli říkat taky Sally, což je i určitá zkratka z obou jmen! :-)

Uvítám vaše názory!!!!

Děkuju už předem!

Petra Hanna K.
 Jeni 
  • 

Re: Sarah Elisabeth - Co vy na to? 

(1.3.2006 4:22:15)
Sarah Elisabeth je moc krásné a s českým přepisem bych si nedělala starosti - Sarah se dá vyslovit zřetelně a Češi s tím nebudou mít problém. Ten by mohl spíš nastat u cizinců s variantou Sara - není až tak obvyklá. Ale hlavní je, že se vám ta jména krásně hodí k příjmení. Moje sestřenka má dvě děti narozené v cizině českým rodičům a musím říct že kombinace cizojazičných křestních jmen a českého příjmení (samozřejmě bez české koncovky u holčičky a bez diakritiky) nezní moc dobře.Dalším argumentem pro Sarah je také to, že ve jméně nebudou následovat dvě samohlásky po sobě - lépe se to vyslovuje.
 Bára + 3 
  • 

Re: Sarah Elisabeth - Co vy na to? 

(8.5.2006 19:12:14)
Naše dcera se jmenuje Sarah, říká se jí Sára a i ve školce ji tak píšou. Taky jde o to, že se to jinak vyslovuje. My jsme spokojeni. Při cestování nemáme problémy, je to univerzální jméno.
 Laďka 
  • 

vybíráme jméno 

(8.11.2005 18:40:30)
Vybíráme jméno pro své dítě, vhodné k příjmení Kutílek-Kutílková a máme již 4-letou dceru Karolínku. Jsem teprve ve 3. měsíce těhotenství, ale znáte to, každá chceme mít jasno co nejdříve.
Děkuji za Vaše nápady.
Pro chlapce se nám líbí Filip, Matyáš a Tadeáš, taky Daniel.
Pro holčičku třeba Darina, ale je to asi docela tvrdé jméno nebo ne?
 KačkaH 


Re: vybíráme jméno 

(9.11.2005 8:22:24)
Já nedám dopustit na jméno Martina (byť lidi taky tvrdí, že je tvrdé, ale mě se strašlivě moc líbí) a kámoška má teď Štěpánku a to mě taky moc nadchlo. A pokud jde o kluky, tak jednoznačně vede Matyáš. Bohužel mám dvě holky a nic ddalšího už mě asi nečeká.
 Petra 
  • 

Re: vybíráme jméno 

(25.11.2005 17:17:19)
Co třeba Matěj nebo Šimon? Pomalu začínám uvažovat o miminku a tyto jména jsou má oblíbená. Taky Filip, ale ten bohužel s příjmením Florian zní poněkud šišlavě :-( Přeji štastný výběr a zdravé miminko
 Maggie Simpson 
  • 

Re: Re: vybíráme jméno 

(26.11.2005 14:20:29)
Z vašeho výběru se mi nejvíc líbí Tadeáš. Matyášů a Filip je v podstatě mrtě :))
Darina je taky hezké jméno, viz zdrobněliny Dara, Darinka, Darka, Ina.
 x 
  • 

Re: vybíráme jméno 

(25.11.2005 17:19:17)
x
 x 
  • 

Re: vybíráme jméno 

(25.11.2005 17:19:20)
x
 Hanka 
  • 

Chlapecké zdrobněliny pro holky. Jak se vám to líbí? 

(13.1.2006 13:44:17)
Billie - zkráceně Belinda
George - zkráceně Georgina
Jirka - zkráceně Jiřina
Sam - zkráceně Samantha
Alex - zkráceně Alexandra
Matt - zkráceně Matilda
Kris - zkráceně Kristýna
Drea("Drý") - zkráceně Andrea
Charlie - zkráceně Charlotta
Al("el") - zkráceně Alanna
Andy - zkráceně Anděla
Dag, Digi - zkráceně Dagmar
Jack - zkráceně Jacqueline
Joey - zkráceně Josefína
Rendy - zkráceně René/Renata
Rob - zkráceně Robyn
Stanley - zkráceně Stanislava
 Klarita s dcerkou 
  • 

Re: Chlapecké zdrobněliny pro holky. Jak se vám to líbí? 

(21.2.2006 5:52:07)
ja znam Georgi holcicku nebo Tony Lin a Johny Mari a vsechny se ujali dobre. z Vaseho vyberu se mi libi treba Andy...
 Mischa 
  • 

Re: Chlapecké zdrobněliny pro holky. Jak se vám to líbí? 

(23.9.2007 18:38:47)
To zase kdyz se nekdo zeptá na jméno segrry arekneme Cody,taks e kazdej zacne divit,ze má klucici jmeno....pritom Cody je i holcici....
 a 
  • 

a 

(24.1.2006 20:50:32)
a
 a 
  • 

a 

(24.1.2006 20:51:35)
a
 Petra H. 
  • 

Sara Elisabeth - co vy na to? 

(27.2.2006 14:33:14)
Ahoj milé maminky, těhulky a ty, co na to teprve čekáte. :-)

Vybíráme s mužem jména pro holku a kluka a tak se chci zeptat na váš názor.

Pro holčičku bychom asi nejraději Sara Elisabeth. Není ale lepší Sarah Elisabeth?

Pro chlapečka se nám zatím zdá nejlepší David Benjamin. Co vy na to???

Naše příjmení je Kier. Můj manžel je cizinec a i v budoucnu budeme bydlet v obou zemích, tak hledáme spíše mezinárodní jména. Neradi bychom, aby naše děti museli celý život svá jména hláskovat.

Nejsem si ovšem jistá, zda by pro Čechy nebylo jméno Elisabeth moc cizí?! Ale když mě se tak moc líbí! Říkaly bychom jí jinak Elli, Eliška, Bethy, Bětka, Eliza, Líza,... :-) A Sarah se mi taky tak moc líbí, jenže nevím, jestli by to Češi pořád automaticky nepsali Sára. Vadilo by to hodně?? Když by se jmenovala SArah eLIsabeth, tak bychom ji pak mohli říkat taky Sally, což je i určitá zkratka z obou jmen! :-)

Uvítám vaše názory!!!!

Děkuju už předem!

Petra Hanna K.
 Víla 
  • 

Re: Sara Elisabeth - co vy na to? 

(28.2.2006 15:40:22)
Obe varianty se mi libi a holcice bych rikala Sissi:o) (jako cisarovne). Libi se mi neobvykla jmena k hezkym prijmenim, coz vy mate:o)) Hruza je, kdyz je holcicka Elisabeth Vopickova anebo Benjamin Vejrazka:o)))
 Jeni 
  • 

Re: Re: Sara Elisabeth - co vy na to? 

(1.3.2006 4:26:22)
Poznala jsem osobně Maxmiliána Šoustala - vyřešil to tak, že si vzal Lichtenbergovou a změnil si jméno po ní. Ale dvacetosm let se červenal, kdykoli se měl představit...
 Míša 
  • 

Re: Sara Elisabeth - co vy na to? 

(27.3.2006 19:36:25)
Sarah Elisabeth je podle me krasnejsi! Kdyz ji jeste nechate prijmeni po otci (tedy bez -ová) uplne ji to jmeno zavidim a trosku me mrzi, ze ja mam typicky ceske. K takovemu se experimenty nehodi. Leda bych to riskla a doufala, ze se mi pak dcera dobre vda! :-) Hodne stesti(!
 Lola 
  • 

jmeno 

(12.3.2006 21:39:53)
Za tyden cekam holcicku, chtela bych ji dat jmeno Martha. Co si o tom myslite?
 Petra K. 
  • 

Re: jmeno 

(15.3.2006 12:53:57)
Mě se Martha líbí. :-) Sice to asi Češi budou pořád psát Marta a na "h" se bude muset upozorňovat, ale jinak bych já osobně nepovažovala jméno Martha ani ze nic extra neobvyklého.

Mě se právě před týden narodila dvojčátka:
holčička Sarah Elisabeth,
chlapeček David Josef.

Ta druhá jména jsou na památku manželovy babičky a mého dědečka, jinak jsme se snažili volit jména "internacionální", která jsou dobře známá ve většině světa, protože manžel je z Německa. Nám se ta jména moc líbí a vypadá to, že našim maličkým srdíčkům zatím taky, tak snad jsme to vybrali dobře. :-)

Přeju Ti bezproblémový porod a hodně štěstí a radosti s maličkou!

Petra K.
 lola 
  • 

Re: Re: jmeno 

(16.3.2006 12:36:44)
Ahoj Petro K.

Vybrala jsi pekny jmena a gratuluju ke dvojcatkum.
Ja mam ted dilema, protoze jsem vybrala jeste jedno jmeno Josephine, tak ted nevim. Ahoj Lola
 Pet,Sarah&David 06,Rachel 07 


Re: Re: Re: jmeno 

(18.3.2006 15:21:26)
Ahoj Lolo,

tak v tom ti asi moc neporadim. Obe jmena se mi zdaji naprosto v poradku. Mozna, ze Martha je lepsi kvuli vyslovnosti, ktera se u jmena Josephine lisi od psane podoby a to by nekterym Cechum mohlo delat treba trosicku problemy. Teda, pokud bys chtela anglickou "žouzefin". Ale jmeno je to taky moc pekne. Zkus se teda zamyslet, co by lepe slo k prijmeni te malicke. A taky bude-li mit kratke prijmeni, tak by sla i Josephine, pri delsim prijmeni bych radsi volila kratsi jmeno. A jinak "žouzefin" bych volila jen v pripade, ze mala bude mit i cizojazycne znejici jmeno. Treba "Josephine Kratka" mi neprijde nejvhodnejsi, "žouzefin" a jasne ceske prijmeni k sobe proste nepasujou.

Jinak jeste typ, kdyz se nebudes moct rozhodnout: Treba mate v rodine nekoho, koho mate ty nebo budouci tatka radi, a podle nehoz jmeno muzete volit. Nemusi to byt uplne stejne jmeno: Treba ja mam Sarah podle babicky, ktera byla Vlasta, protoze to ma zhruba stejny smysl. Nebo jde zvolit jmeno, ktere zacina na stejne pismeno, napr. je-li treba dedecek nebo strycek Martin, popripade teticka Marie apod., muzete zvolit jmeno Martha pro holcicku jako symbol spolecneho zacatecniho pismene... No, snad to moc nekomplikuju!

Hlavne Ti preju hodne stesti a dobrou a spokojenou volbu jmena!
 Lili 
  • 

Philip? 

(11.5.2006 14:56:37)
Ziju v Nemecku a svemu budoucimu synovi bych chtela dat jmeno Philip... Je to mozne? Nevi nekdo, jestli k tomu potrebuju povoleni matriky? Musim mu dat vystavit cesky rodny list a nevim, jestli potom nebudu mit problemy, kdyz to neni psane Filip... Vyzna se v tom nekdo? Diky moc!!!
 Pet,Sarah&David 06,Rachel 07 


Re: Philip? 

(2.6.2006 19:07:00)
Já myslím, že by s tím problémy být neměly. Jestli žiješ v Německu, tak by to mělo proběhnout hladce, vždyť by to jinak klukovi jenom působilo problémy. Pokud bys rodila v Německu, tak s tím problémy nebudou určitě, a i v ČR by to snad mělo projít v pohodě. Já jinak žiju taky v Německu a znám odtud variantu Phillip nebo Philipp, tak nevím jestli by to nebylo lepší než jen Philip... To je ale už jen taková malá poznámka. Jméno je to hezké! Přeju hodně štěstí a zdravé mimi!
 Petra 
  • 

Re: Philip? 

(5.7.2006 15:50:42)
urcite s tim problemy nebudou, zvlast jestli budete rodit v nemecku, ja ziji v anglii a se snoubencem jsme vybrali pro miminko jmena Emily Sky nebo pro chlapce Jamie Matthew... je pravda, ze kdyby melo mit moje detsko primeni styli Vomackova nebo Novak tak bych pro netradicni jmena rozhodne nebyla, ale k prijmeni Callaghan se nam to vybiralo velice snadno. Hodne stesti s vyberem jmen vsem nastavajicim maminam. Petra
 Terka 
  • 

Jména - co vy na ně? 

(6.7.2006 19:11:06)
Jednou bych své dcery chtěla pojmenovat Lilith a Ellen, tak bych chtěla znát váš názor - jestli se vám líbí, znáte někoho s tímhle jménem a podobně, případně jestli někdo nemá informace o datu jmenin. Díky, mějte se:)
 Pet,Sarah&David 06,Rachel 07 


Re: Jména - co vy na ně? 

(17.7.2006 18:48:21)
Ahoj Terko - máš nachystaná opravdu krásná jména, moc se mi obě líbí! Máme podobný vkus. :-) Škoda, že člověk musí dělat kompromisy s partnerem.. ;-) Lilith je nádherný jméno židovsko-arabského původu - já jsem zatížená na jména z téhle oblasti, ale bohužel netuším, kdy by měla svátek. Tohle já naštěstí nemusím řešit, protože u nás svátek neslavíme. :-) Ellen je rovněž krásné jméno, v této podobě se mi líbí stokrát víc než v ČR klasická Helena. Svátek bych Ti doporučila slavit jako Helenu, tzn. podle českého kalendáře 18. srpna. Blahopřeju k super výběru jmen! Mimochodem, jaká jména máš připravena pro chlapce - kdyby to náhodou byli kluci???
 Terka 
  • 

Re: Re: Jména - co vy na ně? 

(18.7.2006 21:52:42)
Ahoj Petro, jsem ráda že se ti líbí, nečekala bych to, přece jen jsou to na naše poměry jména dost nezvyklá:o) ještě by se mi dost líbila Šarlota a hlavně Justina, na tohle jméno jsem zatížená už dlouho... a pro chlapce bych měla vybraná jména z našeho kalendáře, nic zvláštního ale dá se tam něco najít, rozhodovala bych mezi Richardem, Robertem, Markem, Danielem nebo Damienem:)
 Pet,Sarah&David 06,Rachel 07 


Re: Re: Re: Jména - co vy na ně? 

(19.7.2006 1:04:53)
Terko, dneska už se člověk potká s nejrůznějšími jmény, paleta je přece jen mnohem pestřejší, než v našem dětství a líbí se mi, když se rodiče trochu víc odvážou a nechají se inspirovat třeba i za hranicemi. Ta jména jsou sice méně obvyklá, ale především Ellen mi ani už nepřijde extra oxotika – znám v Čechách holčičku jménem Elly a jinou jménem Ella. Moje malá se jmenuje Sarah Elisabeth – manžel je sice cizine a žijeme v zahraničí, kdybychom byli oba Češi a nejmenovali se zrovna Vomáčkovi či podobně extrémně česky, tak bych takové jméno dala klidně i tak. Mám ráda především jména, se kterými se pak člověk bez obtíží může pohybovat v co největší části světa, aniž by ho neustále musel hláskovat apod. Šarlota by proto moje volba nebyla – háčky a čárky ve většině zemí totiž neznají. Justina je z tohoto hlediska mnohem lepší, ale to jméno se mně osobně bohužel tolik nelíbí.
Co se týče jmen pro kluka, mám asi zhruba podobný vkus jako Ty! :-) Všechna jména z Tvého výběru považuju za pěkná. Mým favoritem pro chlapečka dlouho byl Daniel, ale začalo se mi nelíbit, jak se vyslovuje v němčině – příliš měkce. Nevím, co z Tvého výběru bych upřednostnila – možná Marka Špatný není ani Richard nebo Damien – ten zní hodně moderně. Robert je sice hezké jméno, ale neumím si představit, že by se mému synovi říkalo Robertek. Jseš už těhotná, nebo teprve plánuješ?
 Terka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Jména - co vy na ně? 

(19.7.2006 18:12:27)
Nene, těhotná ještě ani zdaleka ne, vlastně ani nevím najisto jestli děcka někdy chci, já jen tak teoretizuju o jménech a zajímá mě názor druhých:) asi máme přece hodně podobný vkus, Daniel nebo Marek jsou už dlouho moje více oblíbené, myslím že Richard a Robert se nehodí k našemu přijmení, začíná na D takže by se to špatně vyslovovalo:) každopádně, mít manžela cizince, tak bych se na jménech dost vyřádila, Sarah Elizabeth je skvělá:) hlavně ta Elizabeth, připomíná mi to Elizabeth Bathory:)))
 Pet,Sarah&David 06,Rachel 07 


Re: Jména - co vy na ně? 

(19.7.2006 2:02:59)
Ahoj Terko! Máš naplánovaná krásná jména. Obě se mi taky velmi líbí! Nelam si hlavu z toho, že jsou méně tradiční, zas tak moc extravagantní nejsou! Já mám obzvlášť ráda židovská, případně arabská jména, hlavně ta dívčí a ve srovnání s Tvými favority by moji asi byly mnohem „silnější kafe“. ;-) Tak např. dívčí jména Shira, Shirli, Layla, Liora, Ariela, Maytal, Eliana, Aliza, Naomi nebo Talia. Pro kluka se mi líbí např. Liron, Elior, Lior, Doron, Natan, Tamir a mnoho dalších. Kdybych o jménu rozhodovala sama, tak bych si z těch holčičích určitě vybrala a váhala bych mezi jmény Eliana, Liora, Ariela a Maytal. Ale můj partner mi takové jméno nejspíš nepovolí - je sice taky cizinec, ale většina blízkovýchodních a biblických jmen ho zrovna nenadchává. On je spíš přes italská a nejradši by měl kluka Gianlucu. Upozorňuju, že ale sám není Ital! ;-) Nakonec to vypadá, že bychom mohli mít kluka se jménem Nikolas Tom, nebo holčičku Julii či Sáru nebo možná Franzisku. Uvidíme. Každopádně, jestli Tvůj partner nemá nic proti, klidně zůstaň u svého výběru! Svět se zmenšuje a hranice Česka budou čím dál více překonávat vlivy nejrůznějších kultur a národů.. :-) Pa paaa..
 Terka 
  • 

Re: Re: Jména - co vy na ně? 

(19.7.2006 18:15:57)
Dík za vstřícnou reakci, Kveti:) ráda bych u těchhle jmen zůstala a z těch tvých židovských bych si taky vybrala:) mít vhodnější příjmení, šla bych do toho, ale spokojím se i s Lilith a Ellen, stejně je mám nejradši:)
 Pet,Sarah&David 06,Rachel 07 


Re: Re: Re: Jména - co vy na ně? 

(20.7.2006 2:00:18)
Nemáš vůbec zač, Terko! :) Těší mě, že se moje oblíbená jména líbí i někomu dalšímu, aspoň si nepřipadám jako tak velký exot. ;-) Víš, že jsem si nějakou dobu hodně přála, kdybych měla jednou holčičku, abych jí mohla říkat Lili? Pořád se mi moc líbí jména jako Liliana, Lilly, nebo třeba zrovna ta Tvoje Lilith! :-) Moje nadšení bohužel nesdílí můj nastávající, ale odsouhlasil by mi třeba Julii Elisabeth nebo tak podobně a to bych ji potom mohla říkat i Lili – juLIe eLIsabeth. :-) Ćlověk si pomůže. ;-) Ellen se mi taky strašně moc líbí! Já mám vůbec dojem, že existuje tak hrozně moc krásných ženských jmen a naproti tomu na mě většina mužských velký dojem nedělá – nevím, čím to je. Máš to taky tak? Já teda zatím ještě taky těhotná nejsem, ale děti mít určitě chci a už se na to těším, i když ještě chvilku musíme počkat. Tak zatím taky teoretizuju a jsem ráda, že nejsem sama. :-)
 Terka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Jména - co vy na ně? 

(20.7.2006 11:04:06)
Souhlasím - jména pro chlapce bych vybrala z našeho kalendáře, ale dívčí jména jsou daleko atraktivnější a zajímavější:) jak už jsem tady psala, ještě by se mi dost líbila Justina, ta se mi líbí už dlouho:) Julie Elizabeth nezní vůbec špatně, mít vhodnější příjmení, do Elizabeth bych šla hned:) zrovna včera jsem narazila v novinách na článek o jménech, prý se poslední dobou dávají stará a česká jména - Jaroslav, Marie, Eva... vůbec se mi nelíbí... máme v rodině tři Evy a v tom akorát zmatek:-/ takže si myslím že netypická jména jsou OK - když k nim aspoň trochu pasuje příjmení, proč ne;) no prostě jsem ráda že jsem potkala někoho s podobným názorem:)
 Hana Anna 
  • 

dvě křestní jména 

(7.7.2006 12:48:13)
Zdravím všechny, musím reagovat na článek, kde autorka píše, že pojmenovat dítě dvěma křestními jmény je problematické a lze to jen s pomlčkou. Já i moje sestra máme dvě křestní jména a to již od narození. Obě jsme rozené v osmedesátých letech. Směly jsme však užívat pouze jedno jméno. Tato situace se změnila v srpnu 2002, pokud si dobře pamatuji. Přišly jsme na matriku v místě trvalého pobytu a vyplnily žádost o "změnu" jména. Vzaly nám rodné listy, které poslali na matriku v místě narození a za 14 dní jsme měly doma nové rodné listy i s oběma jmény, mezi kterými nemáme ani jedna z nás pomlčku. Stejně tak měli dvě jména všichni naši předci z otcovy strany. I moje dcera má dvě jména psaná bez pomlčky a nikdo z toho žádný problém nikdy nědělal.
 Natálie 
  • 

Re: dvě příjmení 

(30.8.2006 15:40:18)
Dobrý den,
já mám trošku jiný problém nejsem vdaná a chtěla bych dát děťátku příjmení po sobě, ale i po otci, máte s tímto někdo zkušenosti?
 JanaGl 


:-) 

(16.7.2006 16:05:40)
moc zdravím...chci se zeptat nemá někdo
zkušenosti se jménem Matthias?
Děkuji a hezký den
 JanaGl 


:-) 

(16.7.2006 16:06:13)
moc zdravím...chci se zeptat nemá někdo
zkušenosti se jménem Matthias?
Děkuji a hezký den
 Erik  
  • 

Potrebujem zensky pohlad 

(29.9.2006 15:58:24)
Ahojte babky,
prepacte, ze Vam vtrhol do babinca vlk, ale riesime prave s manzelkou problem ake meno dat nasmu syncekovi, ktory sa ma onedlho narodit. Moj jednoznacny favorit je Sven, ale manzelka stale nie a nie sa rozhodnut povedat aspon svojich favoritov. Neustale vymysla nove a nove napady, cim dalej tym podivnejsie. Ked som sa jej opytal preco, odpovedala, ze si stale nie je ista ci to ci ono meno bude to spravne.
Laskavo sa na Vas teda obraciam so ziadostou o pomoc. Ako jej pomoct rozhodnut sa?
Najcastejsie sa objavuju mena Sven, Frederik a Benjamin. Co vy na to?
Diky holky a drzte sa.
e
 Mary 
  • 

Re: Potrebujem zensky pohlad 

(30.11.2006 10:46:42)
Ahoj,
my sme mali donedávna taký istý problém...:-)))
Som v 7 mesiaci tehotenstva a každé meno, ktoré som navrhla, mi obratom zrušil. Chcela som MAX - neprešlo, v škole by ho volali Maxipes Fík...
Chcela som ALEX - neprešlo, to je meno ako pre pornoherca...
Chcela som NINO - neprešlo, skôr ako som prišla na to, že som tehotná, kúpili sme si psa a toho sme pomenovali Nino, hoci úplne prvý plán bol Nino alebo Nina...
Chcela som NIKO - neprešlo, budú mať so psom z toto chaos, bude to znieť rovnako...

No a ako to nakoniec dopadlo?
Máme vybraté meno, ktoré je úplne iné, ako som si predstavovala. Bude to SIMON. A obaja sme spokojní. Takže doporučujem moc sa tým nezaoberať a jednoducho počkať na niečo úplne nové. Aspoň nám sa to osvedčilo!
Prajem všetko dobré a keď na niečo prídete, dajte vedieť!

Ahoj

M.
 Maija 
  • 

Re: Re: Potrebujem zensky pohlad 

(13.12.2006 0:19:42)
Tak, pokud vezmu v uvahu, kde chci stravit zbytek zivota, tak tato pripadaji v uvahu:

Chlapecek: Torsten, Sami, Anthony, Samuli, Denis, Linus, Arnis, Bo, Nicholas, Tapio, Aleksi, Timothy, Sven, Asbjörn, Kai, Kasper, Veikko, Timo, Jura, Etien, James, Konstantin

Holcicka: Miina, Valentina, Tamara, Lea, Mia, Mai, Leila, Timea, Tiia, Malin, Stina, Sanna, Tove, Larisa

Neplanuji nic, tedy jednou urcite ano, ale jeste si par let pockam... tyto vitezi uz par let. Berte to jako inspiraci
 andrea 
  • 

můžu 

(23.7.2007 10:29:55)
chtěla jsem se zeptat jestli bych mohla své dítě pojmenovat piret bo Rubi...moc se mi líbí

nechapu proč se můsime ptat na matrice jestli mužeme pojmenovat sve dítě cizim jmenem když v americe si můžou davat jmena jaky chcou....

rozhodně mě vadí že je cela česka republika plna jozefu,marii,janiček,honzíku,petru tomašu a podobně....chce to naky novy

jedno jmeno už mam vybrany a to jessica a možna i andrea.....poratte plís jestli své dítě možu pojmenovat piret nebo Rubi...,,,budu čekat na odpovět ...napište na email....děkuji za odpovět
 kacka 
  • 

Re: můžu 

(30.8.2007 2:05:30)
musíš se zeptat na matrice a tam ti řeknou je
 kacka 
  • 

Re: můžu 

(30.8.2007 2:10:20)
musíš se zeptat na matrice a tam ti řeknou, myslím, že pokud není v žádném kalendáři (a nikde jsem je nenašla), tak se budeš muset obrátit na p. Knappovou.
Pokud už jsi to vyřešila, tak dej vědět jak to dopadlo.
 andrea 
  • 

můžu 

(23.7.2007 10:30:23)
chtěla jsem se zeptat jestli bych mohla své dítě pojmenovat piret bo Rubi...moc se mi líbí

nechapu proč se můsime ptat na matrice jestli mužeme pojmenovat sve dítě cizim jmenem když v americe si můžou davat jmena jaky chcou....

rozhodně mě vadí že je cela česka republika plna jozefu,marii,janiček,honzíku,petru tomašu a podobně....chce to naky novy

jedno jmeno už mam vybrany a to jessica a možna i andrea.....poratte plís jestli své dítě možu pojmenovat piret nebo Rubi...,,,budu čekat na odpovět ...napište na email....děkuji za odpovět

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.