| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Rodič jako diagnostik a terapeut IV

 Celkem 9 názorů.
 Xenie 
  • 

porucha uceni  

(10.11.2004 11:11:06)
Dekuji za clanek, byl se mi libil, je to velice poucny obzvlast pro rodice.
Mam 10 letyho syn. Loni mel problemy z cestiny, ucitelka nas posilala do poradny, ale tam se zadna porucha neprokazala pricemz ucitelka mu davala psat jen pulku diktatu. Doma s nim porad delame necviky, stale mu rikam, ze je chytry a ze to zvladne. Jenze pani ucitelka mu nekolik krat rekla ze je hlupak a tak to dite nechtelo jeji hodiny vubec navstevovat. Namitali jsme proti chovani pani ucitelky ale znate to slovo proti slovu... Doslo to k tomu, ze jsem ho chtela letos dat na jinou skolu a tak nam pani reditelka slibila, ze jejich tridu da jine ucitelce. Nevim cim to je, ale najednou se vysledky ditete viditelne zlepsily.
 dasisi 


Re: porucha uceni  

(29.1.2009 18:13:45)
Velmi by mě zajímal názor rodičů, kteří mají nějaké zkušenosti s individuálními plány ve škole. Zda se jim zdály přínosné, jaký byl přístup školy k dítěti, které se má vyučovat podle individuálního plámu. Zda nemáte pocit, že jsou tyto plány pouze formální? Velmi děkuji.
 Katka dva chlapci 
  • 

Rada? 

(10.1.2006 12:20:56)
Miluji své děti a proto když vycítím,že není vše v pořádku hned dostanu impuls.Většinou jsem potom proti všem.Snad ani nechtějí chápat a já si pak nevěřím jestli dělám dobře nebo kluky podporuju v něčem né moc dobrým.Vše co jsem si zde přečetla jsou vlastně moje slova.potřebuji radu docela konkrétní.Adresu kde si mohu stáhnout diktáty,cvičení nebo něco s čím mohu doma pracovat.Můj starší syn má problémy čtení,diktáty atd.Napíše diktát na pětku,kterou mu navíc učitelka napíše dost velkou,v kroužku a s vykřičníkem!!Já sním ten samý diktát projedu ústně.Bez jakékoli podpory a rady,jen pomaleji a výsledek je jiný někdy i stoprocentně jiný.Všude kde je slovo vyjmenované má měkké i a kde má být měkké í má ý.Učitelka mě naznačuje,že se mu málo věnuji.Navíc má i nemístné poznámky na moji adresu a tím i na syna.jsem rozvedená.Mladší syn je spíše opak staršího.Nic ho nerozhází a tím i zapomíná.
 Jitka  
  • 

Nevuvěřitelné povzbuzení 

(2.2.2006 21:55:25)
Po přečtení článku,který jsem hltala a souhlasně kývala hlavou,musím reagovat.
Je neuvěřitelné,že aniž bych někdy studovala poruchy učení,jsem během tří let kdy můj syn chodí do školy,došla ke stejnému názoru jako Vy pane doktore.Tím myslím to,že žádný papír,nebo výsledek testu u detského psychologa,není verdikt,ale začatek .
Každý den si musím připomenout,že mé dítě má problém dostat do té své hlavičky násobilku,vyjmenovaná slova atd.Ale to přeci neznamená,že poroste jako dříví v lese,jenom pro to,že by mu to nějaký papír s verdiktem určitě dovolil.Díky Jitka
 Jana dvě děti 
  • 

Re: Nevuvěřitelné povzbuzení 

(11.11.2006 21:35:49)
Pozor, někdy se i psycholog může zmílit. Byla jsem s dítětem v pedagogicko psychologické poradně,chtěla jsem odklad školní docházky, syn je narozen v létě a dost měl problém s adaptací ve školce. I přesto, že jsem padagog na mne paní , která syna vyšetřovala neudělala dojem pouze opakovala to co já jí povídala. Navštívala jsem proto psychologa i v jiném městě a co se nestalo mám dvě zprávy každá jina souhlasí pouze jméno. A tak raději nevěřte hned prvnímu, a budťe trpělivý. Nejen učitel ,ale i psycholog, který se zmílil může dítěti kvůly chybné zprávě trochu víc zamotat život. Přeji proto hodně štěstí a trpělivosti.
 Daniela, matka dvou dětí 
  • 

Re: Re: Nevuvěřitelné povzbuzení 

(11.3.2007 21:04:01)
Je to už delší dobu, kdy jsem se účastnila jako pedagog školení s dr. Mertinem. Musím říci, že mi hodně dalo. Dnes využívám spoustu poznatků při učení se s dítětem.
Nevím, zda se mi tento článek jen zdá, ale pokud jste pedagog, měla byste si zopakovat vyjmenovaná slova a shodu podmětu s přísudkem. Tento článek naší profesi moc nelichotí!
Jinak s Vámi plně souhlasí. Záleží na psychologovi, který bude s Vaším dítětem komunikovat. Nezřídka se stává, že se zoufalý rodič obrátí na poradnu s prosbou o pomoc, ale ta se postaví proti a dává vše za vinu rodičům. Samozřejmě, pokud je učitel dobrý pedagog a diagnostik, není problém pracovat s dítětem i bez posudku z poradny.
 Jitka  
  • 

Nevuvěřitelné povzbuzení 

(2.2.2006 21:55:49)
Po přečtení článku,který jsem hltala a souhlasně kývala hlavou,musím reagovat.
Je neuvěřitelné,že aniž bych někdy studovala poruchy učení,jsem během tří let kdy můj syn chodí do školy,došla ke stejnému názoru jako Vy pane doktore.Tím myslím to,že žádný papír,nebo výsledek testu u detského psychologa,není verdikt,ale začatek .
Každý den si musím připomenout,že mé dítě má problém dostat do té své hlavičky násobilku,vyjmenovaná slova atd.Ale to přeci neznamená,že poroste jako dříví v lese,jenom pro to,že by mu to nějaký papír s verdiktem určitě dovolil.Díky Jitka
 MARCELA 3DĚTI 
  • 

Re: Nevuvěřitelné povzbuzení 

(12.9.2007 8:31:58)
JÁ BYCH SE SPÍŠ POTŘEBOVALA PORADIT.MÁM DCERKU VE 2TŘÍDĚ.UŽ VE ŠKOLCE MĚLA PROBLÉM S KOMUNIKACÍ,V KOLEKTIVU JI PROMLUVIT NEDĚLALO PROBLÉMY,ALE JAK MĚLA SAMA VYSTOUPIT PŘED VŠECHNY A NĚCO ŘÍCT,KONEC.ŘÍKALI,ŽE SE TO SPRAVÍ,TAK ŠLA DO ŠKOLY,JE NAROZENÁ V LÉTĚ.JENŽE VE TŘÍDĚ BYLO HODNĚ 7LETÝCH DĚTÍ A UMĚLI TOHO VÍCE A TÍM PÁDEM,KDYŽ DCERA NĚCO ŘEKLA ŠPATNĚ,SMAALI SE A ZNOVU PŘESTALA KOMUNIKOVAT.NAVÍC MĚLI UŽ PŘESTÁRLOU PANÍ UČ.A TA NA NĚJAKÉ VYSVĚTLOVÁNÍ NEMĚLA NÁLADU,PROSTĚ KDO UMĚL,UMĚL A KDO NÉ HNED 5.BYLI JSME U PSYCHOLOGA A TEN ŘEKL,ŽE POZŘEBUJE JEN VÍC ČASU A OSAMOSTATNOVAT JI,OPRAVDU POKROKY UDĚLALA,ALE PŘED TOU TABULÍ NECHCE MLUVIT ZAS.BÁSEN DOMA UMÍ A VE ŠKOLE JI NEŘEKNE.PANÍ UČITELKU TED MAJÍ VÝBORNOU.MÁME JÍT OPĚT K PSYCHOLOGOVI?DOMA JSME TO ŘEŠILI PO DOBRÉM A NIC,TED MÁ ZÁKAZY,ALE ZDÁ SE MI HROZNĚ SMUTNÁ,NĚKDY VZTEKLÁ I DRZÁ,NENÍ TO PROSTĚ ONA.NECHCI JÍ UBLÍŽIT.PORADTE PROSÍM,DĚKUJI
 Alfabet 
  • 

poradna 

(29.6.2012 11:33:10)
Dobrý den,
provozujeme online poradnu, která se zaměřuje na problematiku SPUCH u dětí. Poradna funguje zdarma 24hodin denně a najdete ji na adrese http://poradna.alfabet.cz. Mohou se na náš obrátit rodiče dětí se SPUCH, učitelé a další lidé, které zajímá tato problematika.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.