| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Helenka ve škole

 Celkem 19 názorů.
 Klára 
  • 

Maceško, 

(13.5.2004 10:09:27)
jsem takovym tichym pozorovatelem Vaseho pribehu, az neskutecne mi nektere Vase mile i nemile zazitky pripadaji. Obcas nahlednu i do diskuze nahradni rodiny a smekam prede vsemi, kteri se dali na tuto trnitou cestu. Nechci nijakym konkretnim zpusobem komentovat tento clanek, jen Vam touto cestou vyjadrit hluboky obdiv a poprat nejen Vam ale vsem adopcatkum takove rodice, jakymi bezesporu Vy a Vas manzel jste. Hodne sily do boje s byrokratickymi i jinymy draky preje
Klara
 Hanca 
  • 

Gratuluju! 

(13.5.2004 12:46:03)
Ctu vase prispevky a vzdycky si rikam, jestli bych to taky zvladla.
Tenhle posledni je ale uplne super! Gratuluju k tomu, jak jste celou situaci zvladli a prala bych nam vsem, abychom se nevzdavali a nepodlehali nazoru "odborniku" v podobnych i zcela jinych situacich.
Mam ohromnou radost, jak se Helence dari a preju hodne stesti na gymnaziu.
 Mecháček 
  • 

Jste pašáci 

(13.5.2004 12:52:31)
No Maceško moje milá, hezky se to čte, ale po pravdě si ani nedovedu představit, co jste společně museli projít, abys mohla tak nějak mimochodem konstatovat, že má Helča v osmičce jedničky a míří na gympl. Zní to tak samozřejmě... Myslím ale, že kdo žádné dítě TAM ODTUD nikdy nepoznal, tak asi nedokáže vůbec pochopit, co se za tím prostým konstatováním skrývá. Já se o to snažím na základě vlastních poznatků a zkušeností a říkám klobouk dolů před Vámi a před všemi, kdo něco takového dokázal, nebo se o to alespoň pokusil.

Mecháček
 helena 
  • 

jste skvělí 

(13.5.2004 19:18:44)
Obdivuji Vás, s jakým citem a elegancí řešíte problémy Vašich dětí. Pokud nejste v tomto ohledu odborně vzdělaní, smekám dvojnásob. Přeju mnoho štěstí Vám i dětem.
 Jasněnka 


Co dokáže láska 

(13.5.2004 20:06:30)
Díky za článek a díky, že vůbec jste a že se takovým citem staráte o všechny děti, ať své či "taky své":-))) Jste neuvěřitelně dobří!
 Margita 


diky 

(14.5.2004 8:44:34)
Super!!!
 Peťka 
  • 

Poděkování 

(14.5.2004 9:14:39)
Upřímně a z celého srdce Vám děkuji, že JSTE, že tohle všechno dokážete a že si mohu o Vašich zkušenostech přečíst a učit se z nich. Jste pro mě velkým vzorem a inspirací. Helenka i ostatní Vaše děti mohou být šťastné, že Vás mají. Kéž by rodičů, jako jste Vy, bylo víc... přála bych dnešním dětem, aby měli "skutečné" milující RODIČE...a na biologii vůbec nezáleží.
 Johana, bezdětná 
  • 

Děkuji 

(14.5.2004 10:39:35)
Milá Maceško,

při čtení Vašich příspěvků pociťuji hlubokou úctu k vaší rodině. Jste prostě úžasní! Já jsem bohužel moc velký sobec a takovou věc bych nejspíš nedokázala. Ale o to víc si Vás a vašeho života vážím.
S pozdravem
Johana Trčková
 alka, 3 děti 


Poděkování 

(14.5.2004 20:10:10)
Pozorně jsem přečetla tvůj příspěvek, Maceško, a není k němu co dodat, než velké poděkování za to, co děláte. Sama mám tři děti (vlastní) a i tak mi občas dávají docela zabrat a tak k poděkování připojuji svůj obdiv. Přeji hodně štěstí i úspěchů v životě! Alka
 *Kate 


Re: Poděkování 

(16.5.2004 12:32:27)
I já posílám svůj velký obdiv a Helence přeju hodně štěstí na gymnáziu a v životě vůbec. Ale už teď je jasné, že díky vám do něho dostala ten nejlepší start! K.
 Alka,dva dospívající kluci 
  • 

Obdiv 

(17.5.2004 6:37:31)
Maceško,kdykoli čtu Vaše příspěvky,uvažuji,co bych pro děti v dětských domovech mohla konkrétně udělat já.Je to hrozné,ale nic mě nenapadá.Nemám na to,vzít si nějaké dítě tak jako vy.A pomoci nějak jinak?A jak..Penězi?Nemyslim si,že by tyhle děti materiálně strádaly.A jinak nevim.
Držim Vám,Maceško,všech 20 palečků.
 Agata 


Re: Obdiv 

(17.5.2004 10:53:39)
Ahoj Maceško,

krásný článek...
Já mám také holčičku, která měla velmi zvláštní start do života...
A když čtu knihy o výchově, tak všude píší, jak jsou důležité prvné roky života ... K čertu s nimi!
Je pro mně povzbudivé číst to, co píšeš ty.
Já bych chtěla mít tu sílu... malá má někdy výkyvy v chování. Je to andílek s čertíkem dohromady.
Já jsem Ti psala k jinému Tvému článku, ohledně oslovení - maminko. Tak teď má opačnej extrém. V jedné nikterak rozvité větě, řekne maminko na začátku, veprostřed a na konci :-)
A já si vyčítám, že na ní nemám tolik času. Chodím pozdě z práce - ve čtvrt na šest - a pak abych to všechno zkloubila dohromady - aby byly úkoly a domácí příprava - a dozvědět seo, co se stalo ve škole u obou- a uklizeno - a večeře. A tak někdy nejsem trpělivá a to si musím uvědomovat. Dost problémů, že se mi malá kousla a bulela ... bylo v tom, že jsem se po příchodu z práce nevěnovala maximálně jí. Možná žárlí... Starší dcera mi řekne, že za čtvrt hodinku odchází a potřebuje mi říct že.... a malá se tam do toho času chce "vecpat" taky. Já jí pošlu zahrát na flétničku...ale ona to sabotuje. Prostě bych se někdy potřebovala rozdvojit...nebo roztrojit.
Jak to řešíte vy? Myslíš, že 6ti letá holka může žárlit na 17ti letou? Mají úplně odlišný režim... což je pochopitelné.
 Emina 
  • 

Re: Re: Obdiv 

(17.5.2004 12:17:40)
Ahoj Agato, to si pis, ze muze:). Nejen sestileta na sedmnactiletou, ale dokonce i dvacetiletej doma nebydlici na petiletyho a padesatiletej na osmdesatiletou (maminku:) a osmdesatileta na kocoura...:)
 maceška 


Re: Re: Obdiv 

(17.5.2004 14:12:12)
Ahoj Agato,

žárlivosti jsme si nejvíce užili, když k nám přišla Michalka, a Helenka to opravdu těžce nesla. Myslím, že tehdy ještě nebyla dost "vymazlená" a nechtělo se jí o naši náruč dělit. Žárlila ostatně i na kluky, ale ti na rozdíl od Míši byli velice tolerantní. Chce to spoustu taktiky a diplomacie, aby to jeden ukočíroval, a taky jsem se mnohokrát cítila, že to prostě nezvládám. Teď ale s odstupem můžu říct, že všechny naše děti spolu vycházejí velice dobře, a věřím tomu, že u vás se to taky podaří.
Držím palce!

Ahoj Maceška
 kvitek1 


Re: Re: Obdiv 

(18.5.2004 10:23:20)
Může žárlit na kohokoliv. Třeba i na koně, kdybys byla pěstovatelka koní a zdálo by se jí, že se jim věnuješ více než zdrávo.
Vydrž, a zkus zaangažovat starší, aby sestře trochu lásky věnovala jako náhradní matka.
 kvitek1 


Re: Obdiv 

(17.5.2004 10:57:08)
Snad by dětem pomohlo chodit si s nimi hrát do některého zařízení (domova), ale musí se vědět, že děti jsou tam velmi milé, ale neváží se na nikoho. Jejich ochota je jakási anonymní. Jsou zvyklí na péči, která se poskytuje hromadně a nemají tam SVÉHO člověka, který by se věnoval výhradně jim (nebo pár stejným dětem jako u rodičů) a proto se usmějí nesmírně mile a jdou su hrát jinam - pokud jim ochotou nezabráníš odejít.
Když jsem četl beletrii, našel jsem dva takové příklady, jak to vypadá po odrostění v dospělém věku:
1) Rozina Sebranec (od Z. Wintra) : Rozina, miláček kláštera, kde byla jako nalezenc (sebranec) vychovaná, sedávala opatovi na kolenách, každý jí vyhověl, ale nikdo jí nebyl otcem jako by to bylo doma, se po opuštění kláštera spustila s mnoha muži - byla to náhrada za blízký cit k osobě muže, chybějícího otce, ale bez slušných zábran.
2) Fr.Villon, vychovaný v klášteře (opat byl myslím strýc), když začal chodit jako dospělý mimo klášter, padl do náruče prvé ženě, která ho zlákala a zneužila, neměl zkušenost s matkou, ani sestrou, která by mu byla blízká (i objetím), ale nezneužila by ho.
Na těchto příkladech je vidět, že dítě potřebuje někoho SVÉHO, ale i tak návštěvy v domově nemusejí být bez užitku.
 Brácha 
  • 

Jó Helenka... 

(17.5.2004 16:31:56)
Snad se na mě Maceška nebude zlobit, když prozradím, jak jsem se o Helenčině vysvědčení dozvěděl já: "Strejdo, víš co jsem měla na vysvědčení?" "No nevím...", bál jsem se odhadnout, protože jsem fakt ani netušil. "Tak hádej." "No fakt nevím... tak mi napověz." "No co měla za známky tvoje sestra?" "To mi chceš říct, žes měla samý???" nechápavě, nevěřícně a hloupě jsem zareagoval. "Jo! A budu taky doktorka, jako máma!"
 Hanka* 


Re: Jó Helenka... 

(17.5.2004 18:50:58)
To je jasné že Helenka bude doktorka :o) Držím palce a přeji Helence samé úspěchy !
 BLEK. 
  • 

Dobře, že jí nebyla diagnostikována 

(7.9.2006 20:55:53)
Dobře, že Helence nebyla diagnostikována porucha osobnosti.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.