| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jakou pastu vybrat pro děti?

 Celkem 27 názorů.
 Gábi, 2 děti 


Školáci & předškoláci 

(12.12.2003 7:28:34)
Podle čeho se rozlišuje pasta vhodná pro děti do 6 let a pro ty starší? Naše zubní lékařka nám doporučuje Signal Mini už od cca 2,5 roku ...
 Marcela, Vanda 2,5 roku 


zuby a pasty 

(12.12.2003 11:45:06)
řekla bych že je to moc rozruchu. Chápu že obecně v doporučených pastách záleží asi na obsahu fluoru, nicméně v těch pidimnožstvích na kartáčcích, zvlášť když půlka při čištění stejně spadne bez použití do umyvadla to nebude to nejhlavnější...
Podstatné je, když si děti zuby čistí
 Věra. 


pasty jsou to poslední 

(12.12.2003 11:59:26)
Je fakt že pasta je tou nejméně důležitou věcí při čištění zubů, jde to nakonec i bez ní, hlavní smysl má
pro lepší chutˇ a pocit v puse ..jinak moc velký význam nemá...
Důležité je pravidelné čištění, dostatečně dlouhé, ne 30 vteřin :-)) a dobrý, vhodný kartáček .
Kluk se pastou chce krmit, takže mu jí nedáváme.

Kdo chce posilnit sklovinu - dobrý je Elmex gel /v lékárně/ 1 krát týdně použít podle návodu, sama jsem již páty rok bez nového kazu, MŮŽU DOPORUČIT.
 Honza Bl. (3holky+1kluk) 


Re: pasty jsou to poslední 

(12.12.2003 12:53:31)
Je fakt, ze to cisteni je dulezite, ale bohuzel nekdy ani to nepomuze. Nevim, jak je to mozne, ale i pres pravidelne cisteni nasi Dominicce (4 a pul roku) pani doktorka nasla tri kazy. Vrtala ji vsechny tri zuby jednim vrzem a bylo to docela drasticke. Sam jsem hlidal nasi Verunku (3) v cekarne, ale ten sileny Domincin rev mi i tak rval srdce. A to uz nemluvim o manzelce, ktera Dominiku drzela na kline, nohou ji drzela jeji nohy, jednou rukou ruce, druhou rukou zaklonenou hlavu. Pani doktorka nasadila na svuj ukazovacek nejakou kovovou ochranu (jink by ji ho Dominika zcela jiste ukousla) a uz jela...


Krome toho, ze byla Dominika uplne propocena a vystresovana, nemohla ten den v noci spat, neustale s sebou hazela, vykrikovala a budila se hruzou. Uz bych ji to nikdy nepral. Proto, i kdyz si uz cisti zoubky sama, nechava si je jeste docistit mnou nebo maminkou, aby se ten horor uz nemusel opakovat.


Nicmene ted po 14 dnech uz se jen chlubi "strbrnyma hvezdickama", ktere v jejim veku v pusince hned tak nekdo nema...
 Bez-inka 


Jiná pasta 

(12.12.2003 20:52:39)
Chtěla bych Vás upozrnit i na pastu, která se běžně neprodává. Je od firmy Weleda - ze stejné ředy jako jejich super dětská kosmetika, je bez fluoru, barviv atd...a ještě při spolknutí prý podporuje zažívání.Chutná jinak než ty obyč, ale děti ji maj rádi a i když stojí cca 80kč tak při těch pidimnožstvích nám vydrží skoro půl roku.
 Radek, 4 letá dcera, zubař 
  • 

Re: Jiná pasta-jiná neznamená lepší 

(23.12.2003 0:59:14)
Bohužel, základní 3 aspekty pro výběr pasty jsou:
1. musí chutnat, pokud nechutná, máme tendenci ji vyplivnout a ukončit čištění
2. neměly by příliš pěnit, plná pusa pěny nás taky nutí čištění ukončit
3. měla by obsahovat flor a to vaše pasta nemá. Flor je velice důležitý stopový prvek. V úsatech neustále kolísá pH (od velmi kyselého až po mírně zásadité). Je-li kyselé pH, ze zubu se uvolňují minerály. Když se pH vyrovná, minerály se opět navážou zpět. Pokud ale převáží kyselo (nečistíme-li si zuby, zůstává na nich plak a ten během 48 hodin vyzraje činností bakterií až na pH kolem 5 a nižší, což už je dost kyselé prostředí), pak se nám sklovina a zubovina rozpustí a vzniká kaz. Do tohoto procesu může vstoupit flor a to tím způsobem, že se při kyselém pH rozpustí běžný hydroxiapatit za uvolňování iontů vápníku a poküd pH opět stoupne, místo vápníku se na sklovinu naváže flor za vzniku floroapatitu. Ten má pak tu obrovskou výhodu, že je v kyselém protředí mnohem stálejší a nerouzpouští se tak snadno. K tomuto "vyzrávání" skloviny dochází celý život a proto se staré zuby nevykazí tak snadno jako mladé zoubky dítěte. Proto pro posílení skloviny u dětských zoubků je velmi důležité aby se na ně dostával flor, a odkud jinud než ze zubní pasty. V jiné potravě není přítomen nebo jen málo (pokud zrovna nepije dítě denně půl litru matonky) a proto se i doporučüje podávat dětem flor v tabletách, aby se usadil do skloviny ještě před prořezáním zoubků do úst, aby byly chráněny hned. A existují stovky a tisíce studií, které dokazují, že florové tablety snižují kazivost až o 40 % a flor v pastě až o 60-80
% a to je dost, ne? (pozor nic se nesmí přehánět - příliš floru v potravě dítěte znamená příliš floru ve sklovině zatím neprořezaných zoubků a to sice znamená zdravé zuby, ale flekaté - nahromadění floroapatitu do velké tloušťky a ve velké hustotě mění optické vlastnosti skloviny za vzniku bělavých skvrnek - dítě by mělo jíst tablety pouze na doporučení zubaře a v množství jim stanoveném!)
 Sosan 
  • 

Re: Re: Jiná pasta-jiná neznamená lepší - co je to flor? 

(23.12.2003 14:06:29)
"Flor je velice důležitý stopový prvek" - já si to teda už přesně nepamatuju, ale řekl bych, že v Mendělejevově soustavě prvků žádný flor není. Co že to teda vlastně má ta zubní pasta obsahovat?
 Radek 
  • 

Re: Re: Re: Jiná pasta-jiná neznamená lepší - co je to flor? 

(26.12.2003 22:30:55)
Pochopitelně FLUOR, psal jsem to v jednu v noci a asi mi už to příliš nemyslelo.
 Daniela 
  • 

Tak to se pleteš 

(13.12.2003 21:29:00)
Tak to se docela pleteš. Moje dcera ma 5 roku a kdyz jsem s ni naposledy byla u zubare a mela vse v poradku tak se zubarka rozplyvala ze je to snad zazrak, ze se to uz dnes hned tak nevidi. My s muzem nemame zuby nic moc:-( Myslim si ale taky ze na pastach nezalezi, dulezite je ze zubu odstanit necistoty mechanicky - kartačkem. Nekde jsem cetla ze ani 6ti lete dite neni schopne si kvalitne umyt zuby. Zaroven me potesila informace ze zubni kaz se vyviji 6 tydnu a po tu dobu je lecitelny - fluorem z pasty. Nejsme v mnoha vecech dusledni, ale trikrat tydne myju zuby malé já a to velmi peclive. Mela problemy se zubnim kamenem, takovy maly cerny prouzek kolem zubu - dle lekarky z vody, caje - na to velmi pomaha stridat zubni pasty, tj. zmenit prostredi v ustech.

Jo a tady neco z meho detstvi:
Napis na detském prostirani -
Na mrkvicce krupky,krupky,
brousim svoje bile zoubky.
Zoubky jako perlicky
chci mit zivot celicky.

Anebo trochu z jineho soudku:
Plakal rucnik na stene,
ja uz tady nebudu.
Deti na me zapomenou,
vzdycky kdyz jdou k obedu.
 Susanna 
  • 

Re: Re: pasty jsou to poslední 

(15.12.2003 5:14:46)
Chuda, dieta, nech zije post komunisticky pristup lekarov k detom!!!
Je to hamba! Dieta ma zafixkovany strach zo zubarq na cely zivat. Ale, da sa aj inak. Zial, asi nei v Cechach a na Slovensku. Zijem vo Svedsku a tu je rpistup uplne iny. Detom sa da samozrejme vzdy mala injekcia na znecitlivenie, pred injekciou gel na znecitlivenie dasna, aby injekcia nebolela. NIKDO nemusi drzat dieta, ak to aj tak nejde a zubky treba opravit, robi sa to v kratkej narkoze. Inak, tu sa velmi propaguje, ze RODICIA maju cistit zubky detom az do takeho 5-6- roku zivota. a samozrejme florovou pastou a mäkkou kefkou. Asi na tomnieco bude, kedze moje deti 9 a 7 rocne ziadny kaz nikdy este nemali.
 Gábi, 2 děti 


Zubní lékaři 

(15.12.2003 8:25:00)
Susanna, u nás v Čechách se také propaguje přečišťovat zoubky do cca 8 let, navštěvovat zubaře od 2 let, pravidelně dvakrát za rok. Jen s tím rozdílem, že teď je to plně na rodičích (dřív zubní prohlídky organizovalo zařízení), proto to část rodičů ignoruje. Já sama jsem měla ze zubaře hrůzu až do dospělosti, zažila jsem velice rozdílné přístupy. Moje první návštěva u zubaře v cca 3 letech byla děsivá. Protivná zubařka na mě křičela, a tak jsem jí kousla ;-)
Věděla jsem, že dětské strachy nesmím přenést na své děti a doufám že se mi to podařilo. Důležité je, že si mohu lékaře vybrat.
Na rozdíl od tebe si ale nemyslím, že znecitlivující injekce a narkózy jsou vhodné pro děti. Myslím si, že čím méně těchto látek dítě v životě dostane, tím lépe.
Problém velké kazivosti zoubků byl a je mýtus typu: "na noc jablíčko" (=není potřeba si čistit zuby po té) nebo čištění zubů před jídlem místo po jídle.
A ještě k pastám: Kamárád, který na začátku devadesátých let studoval medicínu, si odnesl od pedagoga tuto radu: "Nejlepší pasta je ta, která je dvakrát denně na kartáčku!" :-)
 Susanna 
  • 

Re: Zubní lékaři 

(19.12.2003 10:46:29)
Gabi, vzdy je lepsie dat malu "vcelicku" na umrtvenie - samozrejme prisposobene dietatu, a navstevovat zubara v pohode, ako mat panicky strach. Vrtanie boli, dieta sa nasilu drzi, co to robi s detskou psychikou? Vo Svedsku na to maju specialne slovo, prelozila by som to ako " psychicke znasilnenie osetrujucim personalom". Nieco na tom je.Tie narkozy su vo veeelmi vynimocnych pripadoch, ale je dobre, ze nejaka alternativa exzistuje. Inak moj strach zo zubarov som neprekonala doteraz. Zsazila som ako dieta cistenie zuba bez umrtvenia a poznacilo ma to na cely zivot. Samozrejme, aj to zaucho, ked som sa branila. Skolskeho zubara som obchadzala na dialku. Teraz, ked idem k zubarovi na moju rocnu kontrolu, ten vie, ze ziadne vrtanie bez injekcie a som spokojna, ze to neboli a on je tiez spokojny, ze sa mu dobre robi. Ziadne dieta by nemalo byt vystavene bolesti, ak exzistuju prostriedky, ako sa tomu vyhnut.
 Radek, 4 letá dcera, zubař 
  • 

Re: Zubní lékaři - škoda 

(23.12.2003 0:32:45)
Škoda, že tak informovaných a rozumných matek není víc. Zažili bychom mnohem méně nervozity a dětského pláče v ordinacích. Dneska zrovna jsem chtěl tahat dva zuby 5 letému chlapci, po aplikaci první anestézie na kterou chlapec reagoval pouze "sýknutím" si matka uvědomila, že držím v ruce injekční stříkačku a komentovala to slovy: "injekce!!!? no to bude řev...", následovala okamžitá reakce dítěte, kdy chlapec vytřeštiul oči zavřel ústa a dal se do křiku. Půlhodinová příprava a zklidňování dítěte bylo v háji. Samozřejmě i zbytečně aplikovaná první anestézie, neboť chlapec již neotevřel ústa a tak se extrakce zubu nekonala.
Jinak bych se lokální anestézii nebránil. Je neškodná a dítě snáši anestezii daleko snadněji než bolestivé zákroky a mám celou skupinu dětské klientely, která vysloveně vyžaduje, po předchozí zkušenosti, na každý zákrok injekci. Ne tak ovšem celkovou anestezii, to je příliš nebezpečné a indikace takového zákroku, musí odpovídat stavu a ohrožení zdraví dítěte. Je to krajní a opravdu poslední řešení, ke kterému jsem se zatím, bohudík, nemusel nikdy ve své praxi přiklonit.
K jablíčku na noc bych jenom připomenul, že úplně spolehlivě zničíte zuby dítěti, pokud mu budete dávat pít v noci slazený čaj, džus, nebo dokonce colu (i s tím jsem se už setkal, nekecám!). Cukr zaschne na zoubcích, které v noci sliny neoplachují a dvouleté ale i roční děti mají pak úplně uhnilé přední zuby. A že dítě do pěti let (víceméně do osmi) není natolik manuálně zručné, aby si samo vyčistilo zuby, a že je třeba po jeho "čištění" ještě vzít kartáček do ruky a zuby mu dočistit, zní sice logicky a samozřejmě, ale těch matek (a otců), kteří to dělají je stále ještě moc málo. A tak pro shrnutí: zuby se čistí ihned po prořezání, čistí je rodič, množství a druh pasty viz můj příspěvek "pasty jsou to poslední-názor zubaře", k zubaři hned po prořezání zoubků (povozit na křesle a pochlubit se zoubkem), nejpozději do dvou let věku, přidávat tabletový flor dle doporučení zubaře a nikdy, NIKDY se před dítětem nezmiňovat o svém strachu ze zubaře, negativních zážitcích či dokonce je zubařem strašit (když budeš zlobit, vezmu tě k zubaři a on ti vytrhne zub...). Přeju krásné rovné a zdravé zuby nejen vašim dětem.
 Jakarta (dcera 7 let) 
  • 

Re: Re: pasty jsou to poslední 

(15.12.2003 14:24:34)
Tak to je teda hrůza. Určitě záleží na výběru lékaře - tedy zubaře. Já jsem objevila prima dětskou zubařku, která dokonce sídlí v jedné velké základní škole :-)) a je bezvadná. Když jsem tam s dcerou byla asi ve dvou letech tak se ji věnovala asi 15 minut i když měla plnou čekárnu a povídala si s ní o hračkách, o pejskovi, ukazovala ji ordinaci, povozila ji na křesle, dala plno obrázků a pak se jen podívala do pusinky, zapsala kartu a mimo malou mi vysvětlila, že první návštěva je jedna z důležitých a i kdyby bylo potřeba tak by nás objednala na jindy - hlavní je ten první zážitek z návštěvy zubaře. Chodíme pravidelně a přístup paní zubařky se nezměnil. Škoda, že půjde za rok do důchodu. Přeji všem dobrý výběr.
 Radek, 4 letá dcera, zubař 
  • 

Re: Re: Re: pasty jsou to poslední 

(23.12.2003 1:19:46)
Zubaři jsou taky jenom lidi, někteří jsou dobří,někteří... Bohužel.
Nicméně dětských zubařů bude míň a míň a na děti bude míň a míň času.
Já sám ošetřuji děti pouze tehdy pokud ke mně chodí jijich rodiče. Ne že bych děti neměl rád, naopak, děti ošetřuji rád a raději než dospělé. Ale pokud bych jich měl v ošetřování větší množství, je to ekonomická sebevražda.
Posuďte sama. Minutové náklady na provoz zubních ordinací se pohybují v průměru kolem 10-15 korun. To znamená, aby zaplatil provoz ordinace, musí zubař za půl hodiny vydělat zhruba 300-450 korun. Kvalitní ošetření dítěte, se zklidněním, vlídným přístupem a ošetření beze stresu pro dítě, rodiče a ošetř. personál trvá minimálně půl hodiny. A pokud nemá být ošetření pro dítě tristním zážitkem většinou se nedá zhotovit víc jak jedna či dvě výplně. To představuje platbu od pojišťovny ve výši 75 korun + 30-50 korunové zvýhodnění podle věku dítěte na 1 ošetření.
Proto je pár zubařů kteří ošetřují pouze děti svých pacientů a toto ošetření dotují z jiných příjmů.
Nebo jsou zubaři kteří: "já děti nedělám".
Nebo jsou zubaři, kteří ošetřují dětí hodně, pak je vše ale ve spěchu, s kovovým prstem, násilím, a tři čtyři plomby v jednom sezení s trvalou hrůzou ze zubaře zafixovanou v mozečku dítěte na celý život.
Bohužel těch prvních je stále míň a míň.
Samozřejmě pokud přijde notně vystresované ubrečené 4 (5,6...)leté dítě s vykaženým chrupem, nejlépe oteklou pusou, poprvé v životě k zubaři a doprovází je hysterická matka, se slovy "já ji znám, ona bude řvát, když jí budete něco dělat", tak tady ani zubař - anděl nic nesvede a zážitek dítěte bude na celý život.
 Klára 
  • 

Může to být i porucha! 

(15.12.2003 16:32:11)
Na ten strach ze zubaře pozor, ono se může jednat i o poruchu, která se prakticky nedá léčit.
Jako malá jsem absolvovala první plombu někdy v 8 letech naprosto bez problémů, nicméně v pubertě se u mě objevil naprostý odpor k čemukoliv cizímu v puse, respektive v čemukoliv, co má jen náznak samostatného stroje (samostatný pohyb, zvuk). Čili druhý kaz mi paní zubařka musela velice úmorně dolovat pouze takovým tím bodlem, na konci zahnutým, kterým se věšinou kazy jen zkouší. Sama se divila, že to musí bolet tisíckrát víc než vrtačka, ale to mi bylo jedno.
Mamka mě nahnala i k psycholožce na hypnózu (dodnes jeden z nejzábavnějších zážitků mého života), výsledek veškerý žádný, vedla mě k jakési zubařce do Motola, která se specializovala na "problematické děti", tato paní doktorka se na mě taky vytasila s tím kovovým nástavcem, nicméně mě fakt fyzicky nezvládly (naštěstí). Teprve po tomhle martýriu mi mamka svěřila, že naprosto stejným problémem trpí i táta, já o tom do té doby vůbec nevěděla.
Takže třetí plombu už jsme řešili naprosto jinak, dopředu jsme se domluvili se soukromým zubařem. Nedal mi klasickou plnou narkózu, prý není ze zdravotního hlediska nejvhodnější, ale něco na způsob velmi silné oblbovačky, vůbec nic si z toho nepamatuju, ale byla jsem při vědomí a reagovala, takže jsem klidně otevřela pusu a dělala přesně to, co pan doktor potřeboval. Z ordinace jsem odešla normálně po svých a již naprosto v pohodě (zhruba po 20 minutách po plombě si už normálně pamatuju), jen jsem měla poněkud ztuhlý jazyk.
I když člověk za tuto zvláštní péči samozřejmě doplatí, rozhodně je to pro mě nejlepší řešení. Nevím, co to mamku napdadlo, ale před 2 lety jsem od ní dostala pod stromeček rotační kartáček na baterky, do pusy bych ho nedala ani za nic, takže se asi s další plombou rozhodně zařídím stejně, jako posledně.
 Radek, 4 letá dcera, zubař 
  • 

Re: pasty jsou to poslední - názor zubaře 

(23.12.2003 0:06:21)
Malým dětem stačí pastou jen lehce zašpinit kartáček, starším, okolo 3 roku max. malý hrášek. Riziko spolykání a "přeflorování" dítěte je poměrně velké.
Na zdraví to samozřejmě ohrozit nemůže, ale mohou se na budoucích zoubcích objevit bělavé skvrnky z nadměrného množství uloženého floru ve sklovině - esteticky poměrně nešťastná záležitost. pastou jen lehce zašpinit kartáček, starším, okolo 3 roku max. malý hrášek. Riziko spolykání a "přeflorování" dítěte je poměrně velké.
Na zdraví to samozřejmě ohrozit nemůže, ale mohou se na budoucích zoubcích objevit bělavé skvrnky z nadměrného množství uloženého floru ve sklovině - esteticky poměrně nešťastná záležitost.
Na stránkách stomatologické komory lze najít doporučené druhy a množství pasty konkrétně pro daný věk dítěte: http://www.dent.cz/cs/csk/usmev.html.
Emex gel je vynikající, ale ne pro malé děti!!! Má příliš velký obsah floru. Starším dětem a dospívajícím lze jen a jen doporučit. Aminflorid v Elmexu je údajně nejúčinnější forma floru, má jen jedinou vadu a to větší sklon k alergizacím, já sam jsem na něj alergický. Naštěstí alergie není příliš častá.
 Susanna 
  • 

Re: Re: pasty jsou to poslední - názor zubaře 

(2.1.2004 23:51:04)
Tu vo Svedsku, kde zijem , sa nevyplachuje pusa u deti po umyvani zubkov. Tym padom zostane pasta na zubkoch a posobi celu noc. Pre nas dospelych cudne, ale moje deti na to ani nereaguju. Zaplat Pna Boh, maju upolne zdrave zuby a to maju 7 a 9 rokov. Nemali nikdy este ani jeden kaz. Florove tabletky sa tu pouzivaju veeelmi zriedka, ale flor sa pridava do mlieka a muky. Celkom zaujimave, ze?
 Sylvie 


Re: Re: Re: pasty jsou to poslední - názor zubaře 

(3.1.2004 0:23:06)
Taky si pusu nevyplachuju a divné mi to nepřijde - navykla jsem si to na vandrech, kdy jsme kolikrát vodou šetřili, kde se dalo :o)

S.
 Markéta, syn 1,5 roku 
  • 

Re: Re: pasty jsou to poslední - názor zubaře 

(6.3.2005 9:30:10)
Milý Radku, váš příspěvek mi je velmi sympatický, škoda, že je víc než rok starý, nevím tudíž zda se ještě teď mohu od Vás dočkat odpovědi. Nicméně též sháním v Praze zubaře pro svého syna (1,5 roku). Má již všechny zoubky. Snažíme se čistit je, ale syn mě vůbec nepustí do pusinky, sám kartáček okusuje a "šmrdlá" si s ním v pusince, ale když mu chci pomoci, zatne pusu a utíká. Nechci to dělat násilně, abych ho neodradila. Navíc jsme byli nedávno v nemocnici se zápalem plic, kde mu podávali léky a inhalace VŽDYCKY násilím (museli ho svazovat, držet hlavu 2-3 lidi apod.). Od té doby se dostává do hysterie kdykoli ho chci kvůli nečemu jen přidržet. Potřebuji se poradit a začít chodit na preventivní "okukovací" návštěvy. Problém s financováním provozu dětské ordinace naprosto chápu a jsem ochotná připlácet "za nadstandart" pokud budou na děti zaměření (barevná ordinace, bez zdrav. stejnokrojů, motivace k vyšetření pomocí hraček, mimořádně laskavý přístup, dost času na pacienta apod.) Nechci synovi připravit další fobii, stačí ta z nemocnice. Nevíte vy nebo někdo jiný o takové ordinaci? Díky. Markéta
 Marta 
  • 

Re: Re: Re: pasty jsou to poslední - názor zubaře 

(6.3.2005 9:43:12)
markéto, přečetla jsem si tvůj přízpěvek, a naše malá je třeba spokojená se zubařkou v Kateřinkách P4 je to super ženská, s hezkým přístupem k dětem. Děti se k ní vůbec nebojí chodit. K tvýmu problému s čištěním, možná už je na tenhle návyk učit trochu pozdě. My jsme učili malou tím, že jsme jí kupovali v lékárně kartáček mini do pěstičky, a hráli jsme si před zrcadlem dvakrát denně.To víš, že jednoroční dítě si zuby špatně vyčistí, ale vem to formou hry a a na konci na něj vyceň své zuby aby ti je vyčistil sám a ty pak na konci vyčisti jemu třeba i po jednom zoubku. Prostě musíš dělat hloupou a říct koukej jaké zoubky amámaminka ukaž mi ten tvůj zoubek jak se leskne a tak. Násylím nic nevyřešíš, akorát mu můžeš kartáčke podráždit dásně uvidíš že to funguje. Na dceru fungovalo taky čištění jazíčku z toho měla největší legraci, ale kup si kartáčky alespoň dva a dvě rozdílné příchuti past, my jsme měli jeden den třeba jahodový a druhý malinový.S doktory máme taky špatné zkušenosti, dcera měla opakované zápaly plic , ale máme super doktorku, která k nám dojížděla i s kapajdou, takže jsme do nemocnice chodili akorát na rengeny. Ten přístup k dětem je někdy taky hodně důležitej.Držím paklce, ať to zvládnete.
 Andrea, Veronika 2,5 
  • 

dětský zubař 

(2.4.2004 16:13:09)
Milé maminky, mám 2,5 letou dceru a i když od prořezání prvního zoubku poctivě čistíme, našla jsem jí kaz. Hledám dobrého zubaře který se specializuje na děti, ale nedaří se mi. Nevíte o někom? Uvítám vaše rady a zkušenosti na e-mail: andrea.zednikova@centrum.cz Děkuji
 Boba 
  • 

Re: dětský zubař 

(2.4.2004 21:58:07)
Bohuzel, nepisete, odkud jste. Znam skveleho detskeho zubare v Brne - mate-li zajem, ozvete se mi na mail.
 Andrea 
  • 

Re: Re: dětský zubař 

(7.4.2004 12:46:14)
Díky, zapomněla jsem. Jsme z Prahy
 VerčaS. 


Re: dětský zubař 

(19.3.2009 9:12:29)
Ahoj Bobo,

můžeš mi prosím poslat kontatkt na toho dětského zubaře?

Díky moc
Verča
 Libushe+3 


Ne pasta ale zubni nit 

(15.12.2003 17:12:30)
Zubni pasta je dobra tak k povrchnimu cisteni. Ovsem mnohem dulezitejsi je cisteni zubni niti. Zabranuje kazeni zubu a nemoci dasen lepe. Ovsem u batolat s ni uspech mit nebudete.
 HonzaS 
  • 

Re: Ne pasta ale zubni nit 

(16.12.2003 11:56:57)
..nebo takova ta masinka co strika vodu pod vysokym tlakem. Pro nekoho to muze byt prijemnejsi nez nit.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.