| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak se naše rodina opět rozrostla

 Celkem 28 názorů.
 Lucka: holky 7 a 5 let 
  • 

Super článek, jako vždy 

(16.9.2003 8:02:52)
Opět jsem se královsky pobavila a děkovala Bohu, že holkám prozatím stačí rybičky v akváriu. Na tanínkovu agitaci "co kdybychom holkám koupili papouška" mám dostatečně pádný protiargument - Aniččino průduškové astma (které je naštěstí 2 roky v klidu,ale...)
 Karla (2 kluci) 
  • 

Re: Taky už jsem ustoupila 

(16.9.2003 8:38:10)
Taky jsem dlouho odolávala...až mně Ti 3 chlapi,co mám doma,přemluvili.A tak máme velkýho papouška,ošklivou klec(no,spíš voliéru) v obýváku,(jinam se nevešla),svinčík,zrní,peří a poté,co svého miláčka vypouští z klece i malinký kakánky(jak to nazývá můj muž)po celém bytě.A když tak přemýšlím,kam letos dáme vánoční stromeček,tak zjišťuju,že místo už nezbývá,protože to jediný volný už zabral papouch.A tak letos budeme pravděpodobně zdobit klec.Ale...hlavně,že jsou chlapi šťastný,no ne?
 Vendula (tři děti) 
  • 

Re: Re: Taky už jsem ustoupila 

(16.9.2003 10:34:54)
U nás jsem ten padouch, který dává podnět k pořízení domácích mazlíčků já... Kdybych je měla všechny spočítat... Pes, kočka - momentálně jedna, ale je perská a má IQ vycpaniny, tak jsme měly s prostřední dcerkou tendence pořídit jí "běžnou" kamarádku, kvůli té první se málem odstěhovala má nejstarší dcera... Bohužel, obě Rozárky tragicky zahynuly, a tak je naše peršanka opět "sama". Tedy samozřejmě relativně, protože v kleci po nedávno zesnulém morčeti pobíhá potkan Pimpa (pravda, jeho předchůdkyně Adéla byla inteligentnější), v už pro ní těsném akvárku (větší by se mi už nikam nevešlo) pluje vodní želva Donatelo (naše chlouba, která ze želvičky velikosti dvacetikoruny vyrostla v obří potvoru), no a naším nejnovějším přírůstkem je andulka, kterou jsme si se synkem přinesli z nedávné výstavy exotů v pražské Botanické zahradě... Zatím se tváří nekomunikativně, prý jsem měla raději zvolit samečka...
 Klára 
  • 

Re: Re: Re: Taky už jsem ustoupila 

(16.9.2003 20:28:51)
Také jsme měli doma podobné složení(2 psi, papoušek, rybičky a vodní želva Eda). Na tu želvu pozor, čím větší místo jí poskytnete, tím více poroste. Ta naše skončila v dětské vaničce dlouhé 120 cm předělané na obří terárium pro stejně obří želvu:-))
 lucie, 3 děti 
  • 

Kočka a andulka, jde to dohromady ? 

(16.9.2003 22:00:43)
Vendulo, prosím, mě by zajímalo, jak se snáší vaše kočička s andulkou? My jsme plánovali do paneláku párek zebřiček, ale nějak se to semlelo a máme kočičku, úplně obyčejnou. Já bych ptáčky hrozně ráda, ale mám strach, aby jim kočka neublížila nebo neměli trvalý strach z její přítomnosti. Jak je to u vás? Děkuji předem za odpověď
 Vendula 
  • 

Re: Kočka a andulka, jde to dohromady ? 

(17.9.2003 12:23:59)
No, naše kočka má opravdu IQ tykve, je to peršanka a asi v ní zakrněly lovecké pudy. Potkanka Adéla si z ní dělala jak z loňského sněhu, Pimpa činí totéž (ovšem ten bude za chvíli pomalu větší než Kityna...). Kityna se nechová vůči andulce agresivně, takže ta z ní stresovaná není. Ale u "běžné" kočky nevím, nedovedu posoudit.
 lucie, 3 děti 
  • 

Re: Re: Kočka a andulka, jde to dohromady ? 

(17.9.2003 21:16:19)
Tak díky, ještě se uvidí. Ta naše kočka je poměrně dobrá myšilovka, na chalupě v létě nosila myši zdatně. Měli jsme také morče, na kočku dost velké, takže jsem neměla obavu ani když se kočka Betyna uvelebila ve voňavém seně v bedně. Morče Áda v létě chcíplo a před 14 dny dostaly holky nový párek - Ádu a Ádici. Zvlášť Áda se mi zdál malý, tak kočka dostala zákaz se vůbec k bedně přiblížit a zpočátku byla na bedně mříž. Betyna zákaz kupodivu celkem respektuje, tak jsme bez mříže a já už beze strachu. Jestli by to takhle jednoduché bylo i s ptáčky, to ale nevím.
Gratuluju k vaší zvířecí rodince, pozdravuj je všechny a mějte se.
 Olina 
  • 

Re: Re: Re: Taky už jsem ustoupila 

(17.9.2003 22:30:13)
Ahojky, jen bych chtela upozornit, souziti potkana s andulkou, u nas byl potkan 3,5 roku, andulka to prezila bohuzel jen 4 mesice. Potkan byl zvykli pohybovat se po byta samostatne a dopadlo to zakousnutim andulaka.
Jinak potkan Péta byl IQ opravdu vynikajiciho. Chodil za nami jako pejsek a prisel na zavolani, dokonce i venku.
 moula z moulova 
  • 

Re: Re: Taky už jsem ustoupila 

(4.12.2006 2:39:47)
7 andulek, cca 200-300 ryb, 150 šneků, 2 čolci. Mrňousová je nadšená.

Může jí to člověk vzít, když řekne "andí" zaslintá a natáhne pacinku?
 Lucka: holky 7 a 5 let 
  • 

Super článek, jako vždy 

(16.9.2003 8:03:20)
Opět jsem se královsky pobavila a děkovala Bohu, že holkám prozatím stačí rybičky v akváriu. Na tanínkovu agitaci "co kdybychom holkám koupili papouška" mám dostatečně pádný protiargument - Aniččino průduškové astma (které je naštěstí 2 roky v klidu,ale...)
 Daniela Lukášek 
  • 

To potěší, 

(16.9.2003 10:40:26)
díky za milé vyprávění a hodně radosti s novým členem rodiny.
Daniela
 Ulicnice, Barborka *21.5.2003 


Re: To potěší, 

(16.9.2003 11:53:23)
Náš potkan se jmenuje Mourek (původně byl Micka, ale když mu narostly obří koule, přejmenovali jsme ho) a jeho inteligenci jsme si taky trochu namlouvali...Na zavolání nepřijde,i když odejít umí právě nejlépe za sporák, za gauč, který rozhryzal, atd...:-))) Babička, která s námi bydlí v baráku mu chce ustříhnout ocas a počítá mu skoro dny do smrti, chudince. Dočetla se totiž, že se dožívá cca. 2 let- Mourečkovi jsou dva a půl a kamarádka měla potkana let osm. Tak doufáme, že s námi ta naše myška ještě nějaký pátek vydrží...
 Terreza 


Taky jsme se rozrostli, a miminko to není… 

(20.9.2003 13:40:06)
Původně jsme měli jenom psa – fenu vlčáka (nyní 9 let), tu jsem vyvdala s prvním manželem a už mi zůstala. Druhý manžel si moc přál kočičku a já dlouho zdatně odolávala a předkládala argumenty, až jí minulý rok touto dobou prostě přivezl ! A tak jsme najednou měli černobílé koťátko, které, když jsme zjistili, že je kocourek, pojmenovali Felix. Asi za měsíc k němu přibyla ještě bílá kočička jménem Julie. Bohužel Julii letos v červnu porazilo auto – bílé kočky mají prý špatný sluch. No a manžel začal s agitací, že Felix potřebuje parťačku. Zase jsem předkládala argumenty, ale zase marně, dobře si pamatuju na noční kočičí dostihy z předsíně přes obývák do ložnice, přes naší postel a zpět, nejlépe kolem 3-4 hodiny ráno !!!
Nicméně jedno dítě=žádné dítě, jedna kočka=žádná kočka, zkrátka od včerejška máme kočky zase dvě, Julii nahradila dvouleté mourovatá kočka z útulku. Pojmenovali jsme jí Barbora (tak se původně měla jmenovat naše případná další dcera, ale vzhledem k očekávanému narození v lednu jsme se rozhodli změnit jméno na nějaké letní).

Barbora je opravdu „kus kočky“ – oproti droboučké Julii je něco jako tank, je i trochu větší, než Felix, a při pobytu v kotci si zřejmě neměla na čem brousit drápky, takže je má pěkně ostré – to už jsem si mohla vyzkoušet… Holt ještě neobjevila tu báječnou zadní stranu našeho křesla v obývacím pokoji, téměř denně prověřovanou Felixem !
Dnešní první společná noc byla celkem klidná, až na to, že jsme museli spát se zavřeným oknem, aby Barboru náhodou nenapadlo zdrhnout přes balkon v 1.patře, zaznamenala jsem asi 3 honičky, ve kterých nebyl jasný vítěz, a teď ráno jsem zjistila, že mám zničený gymnastický míč, na kterém jsem večer protahovala svou páteř… Nevím, jak se jim mohlo podařit přeprat tak velikánskou kouli, ale nechce se mi věřit, že by balon prasknul sám od sebe, tím spíš, že Felix si ho do této doby nevšímal, spíš se ho bál ! Budu si muset důrazně promluvit s páníčkem a doufám že rázně zakročí !!! :-)))))
 Boadicea 


Re: Taky jsme se rozrostli, a miminko to není… 

(20.9.2003 14:59:20)
Terezka, macickam sa mozu pazuriky pravidelne strihat -nase dve su na to uz zvyknute a nevadi im to, mame ich v byte. V predajniach s potrebami pre zvierata maju specialne kliestiky - odstrihava sa kusok pazurika /cc 4mm podla potreby/, ale tak, aby sa nezastrihlo do tej ruzovej masitej casti /bolo by to bolestive a krvacalo to/. Na skriabanie kupte macickam specialne skrabadla zo sisalu /dostat rozne tvary a druhy, aj v Tescu apod./+male pevne skrabadla na zem, nam postacil aj zvysok pevneho koberca. Nase macky sa csom naucili skrabat pazuriky zasadne len na sisale a kobercekoch, je im to tm najprijemnejsie :)) a nabytok nemame zniceny ani trosicku. Drzim palce.
 Terreza 


Re: Re: Taky jsme se rozrostli (drápky, škrábání) 

(22.9.2003 21:49:00)
Ten sisálový sloupek už jsme koupili a instalovali, ale zatím pořád vítězí křeslo :-((((
Včera odpoledne se Barbora chvíli drápala o strom na zahradě, tak jsem byla ráda, že se alespoň trochu zmírní škody.
To stříhání drápků si nedokážu dost dobře představit, je hodně divoká=svobodomyslná... Leda, že bychom jí předtím zabrousili taky zuby... Jenže při tom by se zase bránila drápkama... :-))))
 Boadicea 


Re: Re: Re: Taky jsme se rozrostli (drápky, škrábání) 

(23.9.2003 11:46:28)
Terezko, macicku skuste naucit, ze ten sisal je lepsi. Znie to smiesne, ale u nas pomohlo, ked som zobrala macicke predne labky, pritlacila ich a "chodila" nimi po sisale, potom sme ju polozili blizko k sisalu /prip. ju manzel podrzal/ no a ja som pred nou skriabala nechtami ten sisal, aby to videla :)). Ked som prestala, ona /o rok neskor aj kocurik/ zrazu tiez zacala skrabkat na tom istom mieste, asi aby preskrabala tu pachovu stopu co zostala po mojich nechtoch. Viackrat sme to zopakovali - hlavne ked chceli skriabat nabytok, hned sme ich preniesli k sisalu, no a postupne, pomalicky sa tam naucili pravidelne chodit. Znie to absurdne, ale tento sposob pomohol aj u nasich znamych.
Macickam strihame nechtiky tak, ze manzel ich PEVNE drzi v naruci - aby sa nemohli vytrhnut, ja opatrne zoberiem labku, jemne vytlacim pazuriky a po jednom obstriham. Chce to trosku cviku a trpezlivosti, macky samozrejme vrcia a jeduju sa /i ked casom stale menej, prvykrat to bol hlavne strach/, ale stoji to za to, hlavne sa potom nechtiac nezachytavaju o latky, saty apod. Kym nezastrihnete do ziveho, tyranie zvierat to urcite nie je!!! potom im mozte dat nejaku "laskominku" a rychlo zabudnu na nepohodlie :)
Pripadne Terezko napis ako pokracujete, zboznujem macky a rada o nich diskutujem, aj poradim este, ked budem vediet :))) Ach jaj, mala by som ich doma aj desat, keby bolo viac priestoru :(
 Boadicea 


Re: Re: Re: Taky jsme se rozrostli (drápky, škrábání) 

(23.9.2003 11:53:26)
Este, na kreslo a ine inkriminovane miesta sa mi osvedcil citronovy /alebo iny citrusovy/ etericky olej, natriet par kvapkami. Macky nenavidia citrusy /skus jej nejaky dat ovonat, ako bude utekat :)))/, takze kym sa vona neodpari /cca tyzden to vydrzi/, uz tam tak casto chodit nebude. Pripadne staci aj potriet supou z citrusov, ak nemate olej. Dostat kupit aj "specialne" spreje, ale su zbytocne drahe. My sme jeden aj tak kupili a kreslam sme sa vyhybali potom aj my, nielen macky, lebo ten sprej fakt smrdel:) a efekt bol mensi ako z citrusov, uz sme ho potom ani nepouzili. No, chce to trpezlivost. Super, ze mate tu zahradu!
 Terreza 


Re: Re: Re: Re: Taky jsme se rozrostli (drápky, škrábání) 

(27.9.2003 20:21:05)
Po několika ne příliš zdařených naučných pokusech dnes přeci jen Brabora přišla drápat sysál ! Vzápětí toho ale nechala, protože se uvolnil spodní hřebíček a horní měl namále... Páníček musí zakoupit delší pořádné hřebíky a lépe přitlouct, aby ještě chudera nepřišla k úrazu :-))))

A jak v útulku říkalli, že TAHLE kočka se zaručeně bude držet domácího krbu, tak byl spatřena, jak volně pobíhá po blízkém lesíku, kam nechodí ani náš polodivoký Felix, u kterého jsme toulky předpokládali ! Ale protože se večer spořádaně vrátila, dělám si obavy jen z toho, aby jí nějaký pako, co se v těch místek běžně potlouká, nechytlo a nesežralo k večeři a z kožíšku si neudělalo ledviňák - lavičky už přeci jen tak nehřejí... :-((((
 Boadicea 


Re: Re: Re: Re: Re: Taky jsme se rozrostli (drápky, škrábání) 

(28.9.2003 11:59:37)
blahozelam k uspesnej vyucbe :D !!!
 Corra 
  • 

Re: Re: Re: Taky jsme se rozrostli (drápky, škrábání) 

(28.9.2003 1:29:31)
Ahojky Terrezo.Existují "odpuzovače"koček a psu.Je to rozprašovač,který se nastříká na místa,kde kočka nebo pes hrabe,chodí čurat,...Vyrábí to Beaphar a je to volně prodejné.Pokud to neseženete v obchodě,tak se zeptejte na veterině,doktor má možnost to obědnat.Máme od této firmy odpuzovač pro psy STOP-IT a funguje,Danny přestal ožírat dětskou stoličku.A taky máme doma "zvěřinec".Psa,hroznýše,sklípkany,pakobylky,křečka a ještě plánujeme sladkovodní žraloky a Imperátory.K veliké radosti manžela,si zvířátka pořizuju já
 Terreza 


Re: Re: Re: Re: Taky jsme se rozrostli (drápky, škrábání) 

(29.9.2003 22:54:03)
Corro - doufám, že ty hroznýše a podobnou - s prominutím - havěť, si pořizuješ na manžela ! :-))))

Jinak i já mám podobně špatnou zkušenost s odpuzovači. :-((((
Většinou to odpuzuje hlavně lidi a nechci, aby malá Anežka, která všude leze, na všechno šahá a u všeho má hlavu, očuchávala nějaké chemické smrady. Dokonce jsem teď přestala proti svému přesvědčení o 100%ní čistotě vytírat Savem, aby nečmuchala chlorovodík, takže se ještě pokusím vyzkoušet tu citronovou šťávu, a když to nepůjde po dobrém, tak to holt půjde po zlém, v noci budou kočky v předsíni a koupelně, nebo venku a je to. Přes den se totiž ke křeslu neodvážej ! Dobře vědí, že je poženu... :-)))))

Mějte se krásně a pozdravujte čičinky a jiné mazlíčky :-))))
 Corra 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Taky jsme se rozrostli (drápky, škrábání) 

(29.9.2003 23:24:27)
Ahojky Terrezo."havět" si pořizujeme s manželem společně,je to spíše jako bytová dekorace a splnění si našich "malých" přání(hlavně co se týče mě a hroznýše).Co se týče STOP-ITu,tak obsahuje hlavně líh s benzínem(máme to "proti"ožírání dětské stoličky psem) a smrdí jenom chvilku,protože se rychle odpařuje.Měly jsme taky dvě kočky,ale byl to válka nervu.Když jsme odešli z bytu,tak se jim během krátké doby vždycky podařilo poshazovat vše co šlo.Vyšplhaly i na horní skřínky na kuch.lince.Asi nejlepší bude,když se poradíš s veterinářem.Schopný ti poradí co dělat
 Bouřka 


rada pro Magdu 

(27.9.2003 17:13:53)
Když jsem se odstěhovala od rodičů, tak mi hrozně chyběla zvířata a tak se u mě jednoho dne objevil potkan. Vážně jsou to skvělý zvířátka a s patřičnou péčí se dají i docela dobře vycvičit (i když hodně záleží i na osobnosti dotyčného tvorečka). Pokud jde o to věčné vyhazování pilin, osvědčilo se mi místo nich používat podestýlku ze sekané kukuřice (tedy vnitřku jejich palic). Má tu výhodu, že se nepřichytává na věci, takže se neroznáší se po celém bytě a snáže se i zamete.Kromě toho mi ji doporučoval i veterinář, že je pro hlodavce zdravější.
 Helena 
  • 

hnusna krysa 

(2.10.2003 20:38:34)
fuj ta krysa je odporna!
 Dixina 
  • 

Re: hnusna krysa 

(3.6.2005 18:40:15)
fuj ta helena je odporna!
 Marcela4 


Re: Re: hnusna krysa 

(3.6.2005 19:17:09)
Celá jsem se roztřásla hnusem, ta Helena je!
 maminka 
  • 

myska je hezka, ale co poradite me? 

(13.4.2006 16:55:54)
manzel dostal nekde stene. bylo mu ho lito vyhodit a tak jsme si ho nechali, protoze mame zahradku, ikdyz ja bych ho hned dala pryc. Postupem casu se pejsek stal mazlickem.
pak jsem otehotnela a porodila zdravyho kluka.
Ale ty psi chlupy vsude. !!vecne to mam v jidle na obleceni a tak, sundavam to i z malyho a jeho pusinky.
jsem z toho uplne vycerpana, vecne vytiram, luxuju. kartacuju, psa vycesavam 2x denne a stejne je to k nicemu. jak to delate vy? nemate na to nejakej pripravek nebo jak se vy doma zbavujete chlupu ze psu a kocek ? fakt ted s ditetem to vnimam nejak vic a jsem zoufala, pejska pryc dat uz nechcem, malej ho ma rad.
diky za vsechny rady
 Petr :)) 
  • 

Re: myska je hezka, ale co poradite me? 

(31.8.2006 17:26:36)
Hold s tim se neda nic delat musite pocitat s tim kdyz si poridite domaciho mazlicka jina rada bohuzel neni, jen se s tim smirit(nebo si poridit hada :))

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.