| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Reakce žen, které doprovázela dula

 Celkem 1 názorů.
 Datlice Klárka7/04aFilda 9/00 


JanDulinka 

(3.9.2004 14:04:49)
Na můj druhý porod jsem se začala připravovat v rámci možností a souhrou náhod jsem se nakonec seznámila s dulinkou Janou.Moc jsem si přála porodit do vody,ale u nás v Přerově to zatím nebylo možné z důvodu neznáma.Těhotenství jsem měla vyjma špatně udělaných genetických testů,klidné a drobné trápení se mi dařilo upravit homeopatiky anebo éterickými oleji.Takže mému porodu do vody nic nebránilo,pouze strach porodníků vykročit do neznáma.S Janou jsme to měly naplánované,že mě podrží jak to jen půjde a probijem se tím tlakem lékařů,co chtějí medicínsky vedený porod.
A taky že se nám to podařilo.Maličké se při porodu dařilo dobře a mě díky péče Jany ,která mi pomáhala,jak to jen šlo,se rodilo dobře.Z počátku jsem si ještě říkala,ať mi dá kapičku levandulky,či nějaké homeopatikum,ale jak se to překulilo už do té ostřejší fáze,Janča mi perfektně podávala to,co jsem potřebovala.Prostě to na mě viděla,že je mi smutno-protože právě vedle se narodilo mimčo a já měla ještě kus před sebou.Dala mi olejíček a najednou byl klid.Krásně mi masírovala záda,přesně tam,kudy procházely bolesti.Když už jsem byla vyčerpaná bolestí a začala škemrat,že už si nechám píchnout něco od bolesti,honem mi podala homeopatikum a bylo po trápení.
Během porodu mi pomohla udržet polohu,abych mohla do vody klidně porodit Klárku.A po porodu mi "hlídala" personál,aby Klárku nekoupaly,neseškrábavaly mázek,prostě jen nejnutněji zkontrolovaly a honem mi jí vrátily k prvnímu nakojení.Vše proběhlo ,tak jak jsem si přála a s Janou naplánovala.Vydatně nám při tom kryla záda a pomáhala ještě staniční sestřička Masaříková,které patří také velký dík.Usměrňovala přebytečnou aktivitu pana primáře při vlastmím porodu.Chránila Klárinku před zbytečným dotykem při vytlačování.Malé to šlo krásně,ale pan doktor se jistil.
Tohle vše se odehrálo před měsícem,tedy 28.7.2004 v Přerovské porodnici.Od té doby začaly velké změny,které vypadají slibně.Snad se v Přerově rozběhnou porody do vody a hlavně se začne využívat péče dul.Tedy hlavně doporučuji tu naší-JanDulinku Vaškovou.
Lenka Jaklová

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.