| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Maminko, mě bolí v krku!

 Celkem 21 názorů.
 Gabi, 2 děti 
  • 

Studené = angína?! 

(10.3.2003 7:50:30)
Nechci snižovat odborný názor pí. MUDr. Lachsové, ale musím se přiznat, že mě myšlenka "jedna z příčin angín v létě jsou studené nápoje a zmrzlina" trochu zarazila ... Rozhodně nezastávám názor, že malé děti mají jíst zmrzlinu a pít ledové nápoje, ale není to tak trochu "tonoucí se stébla chytá"??? U angíny jde přece o bakteriální infekci. Samozřejmě vím, že na ochlazení je ve vedru nejlepší horký čaj, ale ten je pro sliznice "teplotním šokem" také. (A děti si ho v létě určitě nedají.)
 Sissi 
  • 

Re: Studené = angína?! 

(10.3.2003 9:41:30)
Pokud vím, tak paní doktorka jasně uvedla, že bakterie s námi žijí pořád a při stresu se s nimi organismus najednou nedokáže vyrovnat. Tím stresem je třeba prudké ochlazení sliznice.
Jinak v naší ložnici je topení vypnuté, pokud není venku alespoň mínus 15. V horku se spát nedá a je to opravdu o zdraví.
 mkk 
  • 

Re: Studené = angína?! 

(12.4.2009 10:47:02)
Môžem len potvrdiť. Ja som mal predvčerom studenú kofolu a už tretí deň ležím s angínou. Takže niečo na tom asi bude. PS: Angínu mám prvýkrát za život.
 opice... 


častá angína 

(10.3.2003 10:48:41)
Také já jsem měla v 16 letech stálé bolesti v krku. Dvakrát jsem užívala antibiotika a potom různé kloktadla. Nakonec po roce bolestí v krku mě pomohl docela "obyčejný" celaskon.
 Eva 
  • 

Re: častá angína 

(10.3.2003 15:19:27)
Poraď mi, prosím, napíš podrobnejšie, akým spôsobom Ti ten "obyčajný" celaskon pomohol.
Ja mám totiž už niekoľko mesiacov bolesť v krku, keď sa to príliš zhorší, dá mi lekár antibiotiká, ale bolesť neprejde celkom. Teraz ma čaká dokonca imunologické vyšetrenie, tak uvidím.
Celaskon si občas dávam, ale nie vo veľkých množstvách, iba 100-300 mg za deň.

Ale predsa len by ma zaujímalo, ako si si poradila Ty.

Ďakujem
 petra,marianne 6mesicu 
  • 

reakce organismu 

(17.3.2003 19:34:27)
Takze angina se opravdu muze objevit jako reakce vykyvy v organismu?Proto jsem ji mela vzdy po operaci oci i po otehotneni!
 Jana 
  • 

Re: reakce organismu 

(20.9.2004 20:49:13)
Ahoj...budu psát za sebe..děti zatím nemám.Od malička trpím na angíny,mám je tak dvakrát či třikát do roka.Mé mandle jsou stále zvětšené,stále zarudlé a navíc dost potrhané.Má doktorka s tím stále nic nedělá,žádná imunologie,jen antibiotika a vitamíny.Nic mi nepomáhá.Zrovna prodělávám opět angínu a už se se mnou nikdo nebaví..musím na trhání.Teď mám ale větší strach...mandle mi doposud zadržovaly všechny bacily a teď mi vše půjde rovnou na průdušky.Je to ale jen moje vina...kolikrát jsem angínu přešla bez léčení.Myslím si,že zvláště u dětí,by se nemělo nic zanedbávat.I malá bolest v krku se dá léčit třeba jen kloktadly....Zdraví máme přeci jen jedno..ahoj
 Evelyn1968,2děti 


Re: Re: reakce organismu 

(20.9.2004 21:28:51)
Mandle nemám šest let a musím říct, že jsem bez nich mnohem méně nemocná. Občas nějaká viróza nebo rýma... Se stavem těsně před operací, kdy jsem měla angíny s hroznou bolestí v krku skoro každý měsíc se to nedá srovnat. Antibiotika jsem nepotřebovala skoro čtyři roky, dříve to bylo několikrát ročně. Tak držím palce, aby to taky dobře dopadlo:o).

E.
 Ivana M. 
  • 

mononukleóza 

(29.12.2004 13:28:19)
Mě se stalo něco,co nebylo v článku vůbec zmíněno a nemůžu na to nikde najít odpověď.
V srpnu 2001 jsem měla angínu,měsíc na to jsem přišla do jiného stavu.Z jaterních testů,které se v těhotenství dělají jsem zjistila,že jsem prodělala mononukleózu.Takže nejenom,že jsem jí neléčila,ale ani nevim,jestli to mohlo nějak ovlivnit plod.
Jinak,právě léčíme mému 2,5 letému synkovi angínu.
 Líza 


Re: mononukleóza 

(29.12.2004 14:10:33)
Ivano M., někdy v životě prodělalo mononukleózu zhruba 90% dospělé populace a většina z těch lidí o tom neví.
 Michal 
  • 

Re: mononukleóza 

(8.10.2009 11:05:24)
to je opravdu nesmysl, kde jste na to přišel?
 sasi 
  • 

....zatočte s viry 

(10.5.2005 17:30:28)
Můj synovec měl tak slabou imunitu,že přednostně a zdarma dostával očkování proti chřipce. Během roku využíval 3-4 balení antibiotik a trápilo to celou rodinu asi 6let. Co začal letos chodit do první třídy stav se zhoršil a jeho docházka byla dost zanedbávaná pro nemoc. Od ledna 2005 užívá bylinné produkty, které mu pomohli natolik posilnit jeho tělíčko že ještě nebyl nemocen- vše je konzultováno s jeho lékařkou. Užívá bylinné produkty od české firmy /alfa,omega/ více na
www.okg-fit.cz/sarka
 moribundus 
  • 

Re: ....zatočte s viry 

(8.8.2005 17:34:08)
Mám dojem, že v tomto případě se jedná o obyčejnou reklamu, která postrádá logický podtext.
Bylinné přípravky jsou pro prevenci většiny onemocnění nevhodné, protože lze jimi pouze potlačovat - běžně se ovšem používá nevhodného slova léčit - symptomy už propuknuvšího onemocnění.
Tyto symptomy však mívají ve většině případů opačnou bioenergetickou polaritu, než jakou má vlastní onemocnění.
Z toho vyplývá, že běžné bylinné přípravky, pokud jsou brány z nepochopení podstaty jejich působnosti jako preventivní prostředky onemocnění, naopak činí organismus vůči tomuto onemocnění náchylnými, protože obecně oslabují imunitu organismu.

Je tedy nutno rozlišovat mezi potlačováním symptomů už vzniklého onemocnění, kauzální léčbou a hlavně vlastní prevencí onemocnění.

Všechny tyto věci vyžadují diametrálně odlišný přístup, ačkoliv poslední dva sledované aspekty se překrývají.

Jinak staré pravidlo nám říká, že viry neznamenají nic, ale důležitý je terén, který jim umožní se projevit.

Imunita organismu je závislá na složení každodenní stravy a celkové životosprávě.
 Čus bus autobus,12dcerochlapců 
  • 

řeknětemi 

(6.12.2005 18:06:18)
KOLIK MŮŽE MÍT DÍTĚ TEPLOTU?
 Michal 17 let 
  • 

Opakovaná bolest v krku 

(4.7.2006 9:23:56)
Dobrý den,
během půl roku se mi vrátili už 4x stejné příznaky a to sice bolest v krku ( bílé "polštářky na mandlích", únava , tlak v uších, zahlenění. Lékařka mi vždy předepsala paralen a následně i antibioika.Přesto potíže přetrvávají a na můj dotaz, zda bych mohl podstoupit nějaké vyšetření se mi dostalo odpovědi, že budou prázdniny, tak že vyšetření uděláme až po prázdninách, v kru mne bolí stále, jsem unavený a jím Paralen, prosím o radu. ( Uvažuji i o jiném lékaři).Děkuji Michal 17 let
 Lucie N.,1 dítě 
  • 

Re: Opakovaná hnisavá angína 

(4.9.2006 13:21:17)
Dobrý den,
pokud mi někdo může poradit,byla bych moc ráda.Mám dvouletého syna,který od srpna loňského roku trpí na opakované hnisavé angíny.Během roku jich prodělal asi 16 a na všechny dostal antibiotika,která zabrala více či méně úspěšně.imunologické vyšetření má v pořádku,je mírně alergický na roztoče,srst zvířat a venkovní plísně.Užíval půl roku Ribomunyl,vytrhli mu nosní mandle a zatím všechno bezůspěšně.V současné době chodíme na injekce Pendeponu,ale i přesto před dvěma dny dostal vysoké teoloty,ktaré ale během dne ustoupily.Pokud léčba nezabere,budou mu muset být odstraněny i krční mandle,čehož se docela obávám.Pokud pro mě někdo bude mít radu,budu mu moc vděčná,děkuji.
 Jana, kluci 6 a 2,5r 
  • 

Re: Opakovaná hnisavá angína 

(5.9.2007 16:58:57)
Můj mladší syn také trpí častými angínami,ˇvždy po 3- 4 týdnech bral antibiotika. Doktorka mu nabrala krev a zjistila, že je silně chudokrevný, což by mohlo být příčinou opakovaných infekcí. V současné době užívá železo a doufám, že pomůže. Prý ale trvá až půl roku, než se hladina železa v krvi srovná.
 Stáňa 2 děti 
  • 

Re: Opakovaná bolest v krku 

(28.9.2006 9:38:46)
Já na bolesti v krku také trpěla a mé děti již tuto nemoc také několikrát měly.Zkoušela jsem mnoho různých léků,ale problémy se vždy po čase vrátily.Začala jsem hledat přírodní léčbu a objevila jsem webové stránky,které se možná budou hodit i vám www.bady.cz a hledejte kordyceps.Je to přírodní antibiotikum.Při bolestech v krku se kapsle vysype do sklenice s vodou,vykloktá se a spolkne.Pro děti se dává pouze půl kapsle a léčbu můžete doplnit prolisem.Tyto dva preparáty mám vyzkoušené,jsou super.Mají tam širokou nabídku,ale ty jsem ještě nezkoušela.
 Ilona-odpověď Michalovi 
  • 

Re: Opakovaná bolest v krku 

(15.12.2007 13:09:46)
Odpověď Michalovi,
mám stejné potíže lékař mi řekl,že mám EBvirus nech si udělat testy nejsou na to léky jen se posiluje imunita.
 IJana,tři děti 
  • 

Maminko,mě bolí v krku 

(5.11.2006 16:55:06)
Taky trpím dost často angínami někdy i v létě i hnisavými,ale zjistila jsem,že nejlepe je hned při zjištění bolesti v krku začít kloktat 5x denně Stopangin,který lze dostat bez receptu v každé lékárně a když se to náhodou zhorší protože má reakce už přišla pozdě,tak ke kloktání přidám ještě Priznicův obklad-dám na krk mokrý kapesník aobalím krk sáčkem a na to ještě šálu a tím se krk zapaří a vzniká teplo to mi většinou pomůže.
 Macko5 + Ninuška0,5 


Re: Maminko,mě bolí v krku 

(1.6.2009 11:13:30)
My sa akurát teraz boríme s týmito problémami. Naša 8 mesačná kráska pred týždňom prekonala hnisavú angínu za pomoci antibiotík:( Ale už má opäť červené hrdielko a soplík. Čo do nošteka by som aj vedela ale čo s tým hrdielkom nemám ani poňatia pri takomto drobcovi....chvalabohu jesť jej neprestáva chutiť :)~p~

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.