| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Kalamita čůrací a kakací

 Celkem 19 názorů.
 Martina, Honzík skoro 3 r. 
  • 

Klasika 

(23.9.2002 13:49:55)
Krásný článek!
Co člověk nejvíc potřebuje, VŽDYCKY zůstane doma a pak se stačí ubezpečit "to určitě stejně nebudeme potřebovat"...a pak to začne.
Ó jak já to znám!
 Mikulášova babička 


Dobry 

(23.9.2002 14:26:50)
Hezky. Akorat nechapu pri druhym diteti ten optimismus, ze zapomenute KPZ mebude treba? Prokakat bozohodove plysove dupacky na navsteve u nervni babicky je prece zakladni instinkt novorozence.......
 Martina, Adámek 2/00 


Zdravím 

(23.9.2002 14:37:04)
Kláro, tak od srdce jsem se nezasmála již dlouho. Musím uznat, že jste s manželem docela sehraná dvojka, protože jste vše zvládli na jedničku. Zdravím Vás a přeji, abyste to s těmi plínami měli co nejdříve za sebou. Pak už je to pohoda. Náš Adámek měl plíny do 2 let a takových situací jsme taky několik zažili.
 Lucka 
  • 

môže za to mama? 

(23.9.2002 15:51:45)
Moja kamoška dodnes spomína ako tesne pred krstinami prebaľovala malého Dávidka. Pokakal sa tak, že s manželom nechápali ako to dokázal - úplne všetko v okruhu pol metra. Potom keď sme to dodatočne rozoberali a smiali sa na tom, prišli sme k záveru, že miminko je natoľko emocionálne naviazané na maminu, že preberá jej nálady a pocity (možno aj stresové hormóny cez mlieko). A keďže mama bola maximálne napätá a nervózna aby to dobre dopadlo, preniesla to na miminko a ono to prejavilo práve tou hnačkou. Vraj sa jej podobne pokakal ešte asi dvakrát u lekárky ale doma v kľude nikdy. Čo vy na to?
 Klára, 2 raubíři 


Re: môže za to mama? 

(23.9.2002 20:13:26)
Naprosto souhlasím, Krystof uz to tolik nevycítí, ale Sebastík to ví úplně přesně. A nemusím mu svoji náladu ani "předávat" mlíkem... Ne že by návštěva u prababičky byla nějak strašlivě důležitá, ale dost dlouho mi trvalo, než babička přijala můj přístup k dětem (nošením v šátku počínaje a plaváním konče), dalo mi to hodně vysvětlování a vždycky, když tam jdeme (jakkoli je to příjemná návštěva), mám trochu obavy, že nebudu jako matka působit dost důvěryhodně, že opět pojme podezření, že ze svých dětí dělám pokusné králíky (podobně jako když jskme tam poprvé přišla s Kryštofem v šátku). Nestresuju se tím nějak zásadně, ale kluci prostě vycítili, že by mohli mamince trochu vylepšit renomé...
 Simča, dcery *1988 a 1997 


Vciťování 

(25.9.2002 12:28:50)
Kdysi jsem v televizi viděla nějaký pořad (asi televize BBC) o pokusech s mimosmyslovým vnímáním. Byly tam úplně malé děti, předškoláci, školáci atd až po dospěláky. a podle těch výsledků je naprosto nepřímá úměra mezi věkem a schopností mimosmyslově vnímat náladu a pocity druhého (= čím menší, tím lépe vnímá vaše nálady a pod.). Znám to ze své rodiny také - máme dost problematický vztah s tchýní a ačkoliv jsem nedávala nikdy najevo nějaký negativní postoj k její osobě, mladší dceera ji naprosto nesnášela. Babička se na ni přišla podívat (to byla malá cca 4 měsíce stará) a v okamžiku, kdy promluvila, tak začala ječet a řvala po celou dobu její návštěvy u nás....
Takže pokud je v mamince byť jen lehká nervozita, dítě to určitě vycítí!

Simča

PS. a není to hormony v mléku, bohužel mi nebylo dáno děti kojit!
 Dáša 
  • 

Re: môže za to mama? 

(27.9.2002 10:15:18)
Ahojky, je to docela divné, ale děti opravdu reagují na veškeré změny, co se maminek týká. My jsme u syna vypozorovali, že kdykoliv se blížily mé měsíční potíže, syn špatně spal a byl celkově "na nic", vždycky tak 2-3 dny, trvalo to zhruba do jeho 1 roku. Nebyl kojen. Můj kojený druhý syn - nic. Je to možné?
 Lenka 
  • 

Kalamita čůrací a kakací 

(23.9.2002 21:56:24)
Babičky jsou si tak podobné ,až žasnu.Nakonec děti také a jsem ráda, že máme podobné zážitky.Přeji nám všem pevné nervy a velkou dávku optimismu.
 Jája 
  • 

Cha,cha,cha 

(24.9.2002 2:18:25)
Ahoj Kláro!
Taky jsem se dost pobavila :o))).

Náš Tomísek sice takové "představení" na návštěvě neudělal, ale provedl nám několikrát v tichosti a potají "malbu na stěně, na povlečení a postýlce",když jsme ho dali po obědě spát a on si svlékl všechno včetně plíny s náležitým obsahem. Po zjištění výsledku jeho "uměleckého počinu" nastal poprask (samozřejmě ,že jen v mé hlavě:jak to všechno stihne do večera uschnout!) a přirozená dělba práce: já=úklid,větrání a praní,manžel=odnos synáčka do koupelny,sprchování a oblékání.
Na závěr takovýchto akcí jsem našemu malému "umělci" láskyplně sdělila: "Bez tebe,zlatíčko,bychom se určitě hodinu nudili!".
Aspoň máme na co vzpomínat!
Jája

 Blanka, syn 


To znám... 

(25.9.2002 12:40:10)
něco podobného se nám několikrát přihodilo taky na nejnevhodnějších místech a korunou všeho bylo,když mě na zpáteční cestě autobusem s totálně pročůraným dítětem na klíně jedna paní upozorňovala :"Máte počůraného chlapečka-má mokré kalhotky!"Jako bych to mohla přehlédnout!
 lucka,lukášek3roky 
  • 

prosím poraďte 

(6.12.2004 10:49:56)
mám tříletého (10/01) klučinu,je to opravdu šikovnej kluk,krásně mluví,pojmenuje všechny barvy,má vybornýho pamatováka,myslím že na něj můžu být hrdá,jen jedna věc mě moc a moc trápí a to že se náš lukýnek pořád pokakává do slipečků.s čůráním problém není to si hezky včas řekne na záchod,ale s kakáním úplnej opak.už nevím co mám dělat,vyzkoušely jsme to po dobrým i po zlým(slíbené odměny za bobek v nočníku,výlety,pohádky,ale nic nepomohlo.i když viděl že by za zdařené kakání dostal velmi chtěné auto stejně se pokakal do kalhot....nakonec jsme přistoupili i k tvrdším praktikám,dostával na zadek za každou pokakanou slipu,vždy to vydatně odbrečel,byly z toho akorát nervy na obou stranách,ale k úspěchu to nevedlo.i když věděl že za to dostane,tak se stejně pokakal.byl to začarovanej kruh,tak jsme od toho ustoupili.moc dobře vím,že chápe co po něm chceme,ví že se takové věci opravdu nedělají a řádně se za to stydí.vždy si někam zaleze kde ho nikdo nevidí a tam se vykaká,pak za náma přijde s tím že chce kakat,ale už je podělanej.když mu sundáme kalhoty a on uvidí co udělal,tak odvrací pohled,samé fuj fuj fuj,přijde mi že bobky se mu vydatně štítí.přitom mu to ani jeden z nás nikdy neznechucoval,nevím kde vzal takový odpor ke kakání.teď poslední dobou to taky začal zatlačovat,snaží se kakání oddálit jak nejvíc to jde,nejraději by ani nekakal.pak ho to bolí,brečí u toho...doktor nám říkal,ať mu dáme čas,že některým dětem to trvá dýl,prý to chce trpělivost.ale mě přijde že to nikam nevede,je stále stejné,přitom v říjnu už mu byli 3.kvůli tomu nemůže ani do školky,i když jinak děti má rád a myslím že by se mu tam líbilo.jsem už zoufalá,každou radu uvítám.předem moc díky.lucka
 *Aida* 


Re: prosím poraďte 

(6.12.2004 12:04:54)
Lucko,
resime stejny problem (synovi budou v dubnu 4) a ted uz docela uspesne. Jestli chces, ozvi se na mail.
 MirkaEyrová 


Re: prosím poraďte 

(6.12.2004 19:15:18)
Lucko,
já myslím, že ten pan doktor měl pravdu, že to chce čas. Je mi jasný, že to leze na nervy, však to sama znám; člověk "ví", že by už to dítě mělo to či ono, ale dítě nic... To, že nemůže do školky, je sice nepříjemná komplikace, obzvlášť, pokud bys už chtěla jít do práce. Ale myslím, že Ti beztak nezbyde nic jinýho než zatnout zuby a trpělivě vydržet, až k tomu Lukášek dospěje. - Snaž se z toho nedělat moc velký drámo, aby z toho nebyl tak moc vedle. Třeba se sám za sebe děsně stydí, že to nezvládá, ale zrovna tak třeba si nemůže zatím ještě pomoct... Můj syn sice už ve třech letech nedělal "celé" bobky do slipů, ale taky jsem ho do školky mohla dát až od čtyř let, protože jednak - přes "velký" bobek do nočníku - dělal pidibobky do slipů až někdy do třech a půl let, a jednak pak neuměl chodit na "opravdové" WC. - Jo, nepsala jsi, jestli ho posíláte na toaletu nebo na nočník. Pokud po něm chcete, aby kakal do velké mísy, zkuste nejdřív nočník. Děti někdy mívají strach si sednout na velké WC, aby nepropadly, a to i přesto, že se tam dá speciální prkýnko...
Chodí-li to v těchto případech podobně jako v těch, jaké jsem zažívala s naším mladým já, tak nezbývá nic jiného než trpělivě čekat a čekat a čekat...
Držím palečky. M.
 lucka 
  • 

Re: Re: prosím poraďte 

(6.12.2004 23:20:23)
tak moc díky mirko za povzbuzení,lukášek se velkýho záchodu bojí,nechce prej do tý díry s vodou ani čůrat natož kakat,takže praktikujeme nočník.nejspíš máš pravdu,musím prostě zatnout zuby a čekat,jen doufám že nebudu čekat ještě dalšich "několik"let.
 EvčaKo 


Skvělý! 

(21.1.2005 13:08:42)
Skvělý článek! Moc jsem se nasmála! Podobných katastrof nám naši 2 drobečci připravili nespočet. Teď na to vzpomínáme s úsměvem. Například jedna příhoda je ještě docela čerstvá: Naše mladší holčička (2,5) už umí docela solidně čurat i kakat do nočníku a to naprosto samostatně - vidí to u brášky. Jednou takhle zavolala: mami čurat! Tak jsem jí pověděla kde má hrneček - ona si ho totiž chce sama donést a sama se obstarat, tak nemělo cenu jí pomáhat, jinak spustí ječivý ryk. Rozhodla se, že nejlepší místo bude v pokojíčku, ačkoliv jsme všichni seděli v kuchyni. Za chvíli volala, že už je to a nesla ukázat své "dílo". Bohužel, po cestě v předsíňce zapackovala. Výsledek se dal očekávat: řvoucí dítě a vedle něj spadený nočník. V něm ovšem nebylo jen načuráno, ale byla tam pořádná hromada. Tou třešničkou na dortu bylo, že tuto hromadu se podařilo našemu andílkovi vysypat tatínkovi na boty!
Zkrátka - děťátka nám dělají život velmi pestrý a hlavně zažíváme plno radostí. Přeju každému, aby měl hodně "takových radostí", ale hlavně BERME TO SPORTOVNĚ.
 Helena, 4 a 1,5 roku 
  • 

Re: Skvělý! 

(13.4.2005 0:07:31)
Tak to mi připomnělo nedávnou historku u nás. Káju jsem zrovna přebalila z pokakané plínky a nechala ho běhat bez plíny i kalhot. Jednak jsem nejdřív likvidovala použitou plínu a jednak mělo být za chvíli večerní koupání. Jenže pak se to koupání nějak oddálilo... Zpozorněla jsem, až když Andulka znechuceně krčila nosík a říká: "tady něco smrdí!" Správně, na Káju přišla druhá dávka. Jenomže mezitím se tatínek prošel po kuchyni a trefil se pantoflí přímo na hromadu, nevšiml si toho a náklad na botě roznosil po celém bytě. To zaujalo našeho psa a dal se do úklidu, blaženě pomlaskávaje... Myslela jsem, že skočím z okna. Hlavně, že těm našim dětem to zažívání funguje :)).
 zuzek 


Kalamita 

(29.5.2005 13:19:20)
Tak tomu se říká kalamita. Mě by asi pepka klepla! Zatím ještě nemám děti, ale jestli se mi toto stane, tak za sebe neručím. Ahoj
 Drahuš 
  • 

to kakání 

(29.7.2005 11:12:13)
Je to týden,co jsme se vrátili z rodinné dovolené na Šumavě. Po prvním dni jsem se chtěla sbalit a utéct domů. Proč? Po náročném výletu jsme se vrátili na penzion, my s manželem totálně unavení, naši drobečci ve formě. Jen co jsme se převlékli, chtěly děti okamžitě bumbat. 4letý Honzík dával napít 2leté Anetce tak, že zlil nejen Anetku od hlavy k patě , ale i koberec. Vysvlékla jsem dceru a šla vše přemáchnout do koupelničky. Tatínek měl dcerušku převléci. Když jsem se vrátila Anetka stále běhala nahatá po pokoji a tak "podivně" voněla. Jasně, tatínek znaven výletem ležel na posteli a četl noviny a Anetka svými hromádkami znesvětila místní koberec. Myslela jsem, že vyletím z kůže! Tak začala naše "dovolená". Drahuš
 Kirinka + mrňousek * 04/03/06 
  • 

Díky! 

(13.10.2006 21:49:00)
Díky! Po těch všech diskusích na téma, jestli svému dítěti neškodím, když ho nechávám spát s námi v posteli, usínat u prsu a sem tam trochu kousnout, jsem se u Tvého články nasmála, až mi slzy tekly! Doufám, že mi to nemáš za zlé, v reálu to asi byla docela síla, taky to znám, ale napsalas to opravdu zábavně, mohla by ses tím živit:o).
Ještě k tomu přenášení nálad z matky na dítě - u nás to taky funguje na sto procent. Píše se, že dítě vnímá stresové signály v chování matky. O tom nic nevím, my dospěláci už jsme bohužel takové schopnosti ztratili, ale když jsem někdy otrávená, už ani od mrňousa neočekávám, že by nebyl protivnej jak necky, to se u něj rozumí samo sebou. A když se mi párkrát za jeho krátký život přihodilo, že jsem se cítila fakt na dně, uviděla jsem vždycky ty jeho velké oči vykuléné v nechápající hrůze a radši jsem se rychle sebrala. Jo, možná se dá ukecat, až bude větší, ale tyhle mrňata jen tak neoblbneme:o).

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.