| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Do cirkusu!

 Celkem 21 názorů.
 Kikana 
  • 

Co cirkusu v žádném případě!!! 

(9.5.2004 14:18:34)
Nejsem žádná velká ochránkyně zvířat, ale do cirkusu bych svoje dítě nikdy nevzala! Naše Tereza bylo jednou s babičkou a sama přišla na to, že se zvířata v cirkusech nemají zrovna růžově.
Raději půjdeme na procházku do lesa.
kdo se chce o utrpení zvířat v cirkusech dočíst více, může na:
www.differentlife.cz
www.svobodazvirat.cz
www.rogner.cz (kde je dickuzní fórum)
 Lucie 
  • 

Jsou cirkusy a cirkusy 

(29.7.2004 11:12:17)
Za posledních deset let jsem viděla mnoho cirkusů v Čechách i v Německu. A říkám jsou cirkusy a cirkusy. Jedni mají živá zvířata a druzí jsou spíš divadlem. Ono totiž pod šapitó lze vidět ledacos. Bohužel ti první se zvířaty neoperují takovým kapitálem, je to většinou rodinný podnik, a dělají to hlavně s láskou k tradici. Je to škoda, protože protože z jenom láskou se nenajíte. Pak to také podle toho vypadá.
Já bych však chtěla mluvit hlavně o těch druhých. Jejich nejlepším světovým zástupcem je CIRQUE DU SOLEIL. Jsou tam nejlepší artisti světa a dělají věci, ze kterých zůstává každý sedět v němém úžesu. Bohužel cesta jejich stanu pro 2000 (!) diváků nikdy nepřekročila pomyslnou hranici bývalé železné opony, takže musíte být skutečný nadšenec, když to chcete vidět. A věřte mi, stojí to za to !!!
 Největší stránky českých cirkusů 
  • 

Stránky českých cirkusů 

(13.6.2007 18:33:55)
Nějvětší stránky českých cirkusů - - http://www.cirkusy.websnadno.cz
 Gabča, Adélka 2,5 a Eminka 5měs. 
  • 

Re: Cirkus bez zvířat 

(13.1.2005 21:36:15)
Někde jsem slyšela, že už existují cirkusy bez zvířat. Tedy vystupují akrobati a jiní všeumělové. To by se mně líbilo. Pamatuji se, že se mi jako dítěti líbily akorát koně. Ale fakt je, že našim malým dětem se zvířátka líbí a byly by z nich nadšené.
 Jája, 1 dospělé dítě 
  • 

Re: Co cirkusu v žádném případě!!! 

(24.2.2005 11:06:41)
Nezlobte se, ale Vy určitě bydlíte ve městě. Já chápu, že se Vám zvíře v kleci nelíbí, ale pro to zvíře je to kolikrát možnost jak přežít, hlavně před lidmi. Spousta zvířat už má tak malé přirozené životní prostředí, že bez klece jako druh nepřežijí. Co dělá zvíře v přírodě? Musí se nažrat, postarat o vlastní bezpečí a rozmnožit. V kleci to má, i když za cenu omezení svobody. Pohyb má, protože cviky s ním musí někdo nacvičit a pak je předvádět. Pokud mají dobrého krotitele, cvičí s láskou. Jsou na tom lépe, než pes, nechaný samotný v bytě nebo uvázaný u boudy. Má každodenní kontakt s někým, ať už jsou to jedinci ze skupiny nebo člověk, má dostatek potravy, čisto. A děti jsou mnohdy šťastné, že mohou vidět živé zvíře, třeba i v cirkusu, v ZOO nebo v delfináriu. Moje dítě je už velké, ale s radostí si prohlédlo mořské akvárium nebo ZOO v zahraničí, a to už je dospělec.
Dole je poznámka o cirkusu JOO. Tam si zajděte, protože pan Jaromír JOO cvičí zvíře s nesmírnou láskou a pozorovat ho je obrovský požitek.
 rendule* 


Re: Co cirkusu v žádném případě!!! 

(11.4.2005 12:26:04)
NAprosto souhlasím, zvířata jsou v cirkusech neskutečně týraná. Jediný cirkus, který se o ně opravdu stará je údajně Originál Berousek. Ostatní je týrají a trápí. Takže svým dětem raději vysvětluji, o čem cirkus se zvířaty je a proč tam nebudeme chodit a podporovat trápení zvířat, kterého je i tak kolem nás dost.
 Jana, 34.tt 
  • 

Re: Co cirkusu v žádném případě!!! 

(13.12.2007 17:14:46)
Draha pani,

pry je opravdu jen pry...
Na zaklade toho, ze pry se u vsech ostatnich cirkusech tyraji a trapi zvirata, je vsechny hodite do jednoho pytle a proste je odsoudite? Protoze pry byly kdysi carodejnice tak bylo spoustu lidi upaleno na hranici, protoze pry je homosexualita nemoci lide se ji snazili vylecit. Pro Boha, snad nejsme jen stadnimi zviraty, abychom slepe verili kazdemu pry? Nebo Vy snad ano?
Na Vasem miste bych si nejdrive overila fakta a pak se rozhodla jak s nimi nalozim a az v dalsi rade bych ovlivnovala svym nazorem sve deti. Plne souhlasim s odpovedi pani pred vami, ze zvire v cirkuse se muze mit daleko lepe nez pes ponechany cely den doma sam v byte nebo uvazany u boudy.V zoo jsou zvirata jen v klecich, v mnohych cirkusech /dle mnou overenych faktu/ maji krome vybehu take moznost kazdodenniho kontaktu se svym cvicitelem a diky treningu take mnohem vice pohybu, nez napriklad selmy v zoologickych zahradach.
 pepa 
  • 

Re: Co cirkusu v žádném případě!!! 

(11.3.2008 9:43:45)
jses magor!!!
 petra 
  • 

Jo/ Joo 

(25.9.2004 14:48:36)


tak to je nazev cirkusu, kam jsem se dcerou sly. Ance je 2,5 a byla tam dva dny pred tim s babickou a tak nadsene o tom mluvila, ze jsem neodolala a vydaly se tam znova.

Mile me to prekvalipo / je to sice tovarna na odcerpani penez, ale prevedly pekne vystoupeni,

Doporucuji

Petra
 Šárka 
  • 

Re: Jo/ Joo 

(3.5.2005 14:21:06)
Po letech jsem byla na cirkusovém představení a odešla jsem znechucená, vlastně ani nevím jak cirkus probíhal, protože jsem viděla nevábné prostředí, které zapáchalo vlhkýma pilinama, klauna, který byl oblečen neklaunovsky....Do cirkusu jsem šla s představou cirkusu, jak jsem si ho pamatovala z dětství....A teď jsem byla zklamaná. Co mě brzy překvapilo bylo to,že syn vyprávěl o cirkuse každému na potkání. A já jsem si uvědomila, že to co mi v cirkuse chybělo,bylo dětské srdíčko a oči.
Vím, že kvalita provedení je různá, ale také vím, že nemáme daleko
od kritiky práce někoho druhého. Věřím, že ti, kdo cirkus předvádí to zcela jistě nedělají proto, aby se představení nelíbilo.
Pracuji několik let aktivně s dětmi a vím, že né vždy je snadné udělat program, který by je zaujal. Docela se těším, až ochránce zvířat, který přelepuje cirkusové plakáty příjde s nějakou jinou alternativou programu pro děti.
Tak jsem se vydala letos na jaře opět do cirkusu a odcházela jsme i se svými vnoučaty nadšená.
PS: doporučuji Andres a AQUA Manéž
 anielik 


budapest 

(9.9.2005 8:58:36)
tiez som chcela synovi predviest ako vyzera cirkus. ale bola to velmi zla volba. sapito prekrasne velke, nove ale vnutri nas cakalo malilinkate podium a strasidelne lavice. prezili sme a tesili sa na vystupenie. vystupilo 5 psov a 3 hadi. Strasneeee!!! (Mozno cirkus pre alergikov vhodny.) nijake ine zvieratka. za mnou sa chlapcek stale pytal babky ze kedy bude medveda a koniky a levy a babicka len krcila plecami. mojmu malemu sa to nezdalo divne lebo to bol prvy cirkus co v zivotu videl ale pre mna to bolo hrozne sklamanie. teraz k nam prisiel Humberto tak dufam ze mu opravim dojem z cirkusu.
 Renata 
  • 

cirkusy 

(11.5.2006 22:37:41)
Ahojte všichni,
k cirkusům mám jako mnoho dalších velkou antipatii, ale stejně jsem udělala kompromis a po nátlaku okolí jsem se svou skoro 3letou dcerou do cirkusu šla. Děti byly samozřejmě nadšené úplně všechny. Byl to malý cirkus Prince se několika málo zvířaty,které vypadaly v dobré kondici a spokojené.
Ale jen málokdo z nás ve vzrušení z cirkusové atmosféry pozná jak je se zvířaty zacházeno během transportu nebo při drezůře. A jsou prokázány případy týrání zvířat a nucení vystupovat i nemocná zvířata.
Proto bych volila spíš návštěvu kvalitního cirkusu - např.originál Berousek nebo cirkusu bez zvířat.
Ale každý na to má asi svůj názor...
 VeggieB 


Je cirkus šťastný domov? 

(6.6.2006 23:49:37)
Máte pravdu, pro děti je návštěva asi dobrodružstvím, otázkou je, jak to ovlivní jejich psychiku. Nebudou si myslet, že zvířata jsou tu pro uspokojování našich potřeb a můžeme je ponižovat a dělat s nimi, co se nám zlíbí? Navíc se děti nenaučí nic o přirozeném životě a chování zvířat, vytváří to zkreslenou představu o jejich schopnostech.
A rozhodně nejsou cirkusy vhodným místem pro zvířata.
Hlavním nedostatkem je malý prostor, který vyplývá z podstaty cirkusu a který není možné příliš zvětšovat, vede u zvířat často ke stereotypiím - kývání hlavou, okusování mříží, chození sem a tam. Viděla jsem medvěda, který byl po několika letech v cirkusu přemístěn na mnohem větší prostor do zoo, ale stále chodil 3 m sem, 3 m tam, ani o krok navíc... Prostě z toho zešílí.
Dalším problémem je drezura, při které jsou někdy používány bolestivé metody (bití, elektrické šoky). Viděla jsem to na videu, dá se nalézt na webu organizace PETA. Sama jsem se divila, že člověk mlátí tygra a on si to nechá líbit...
Myslím, že vzhledem k tomu všemu je lepší pokusit se najít nějakou alternatiua, jak udělat radost dítěti a přitom nepodpořit takovéhle chování lidí ke zvířatům. Např. film nebo kniha o zvířatech, pozorování zvířat v přírodě, případně dobrá zoo. Ale v některých jsou bohužel podmínky podobné jako v cirkusech...
 Artistka Misa s cirkusu prince 
  • 

Re: cirkusy 

(9.8.2006 15:10:56)
Vazena pani, cirkus Prince vam dekuje za vasi navstevu a muzu vas ujistit ze o nase zvirata je postarano jak zdravotne tak psychicky.preji prijemny den.
 Artistka Misa s cirkusu prince 
  • 

Re: cirkusy 

(9.8.2006 15:11:11)
Vazena pani, cirkus Prince vam dekuje za vasi navstevu a muzu vas ujistit ze o nase zvirata je postarano jak zdravotne tak psychicky.preji prijemny den.
 Pavel Novotný 
  • 

Re: Re: cirkusy 

(8.5.2007 19:24:54)
Cirkus ano nebo ne?
Rozhodně ano!! jen bych chtěl poprosit všechny,kdo se rozhodnou s dětmi cirkus navštívit,aby si nejprve zjistili, jaký cirkus hodlají navštívit.
Když jdete do divadla nebo na koncert,taky víte zhruba co Vás čeká.U cirkusu bohužel není předem příliž jasné jaká úroveň prostředí a programu na Vás čeká,proto neváhejte minimálně navštívit webové stránky toho cirkusu,který chcete navštívit,to už mnohé napoví.Pokud cirkus stránky nemá asi se nebude jednat o moc kvalitní cirkus,dále si udělejte před návštěvou cirkusu procházku a podívejte se jestli šapito není špinavé případně roztrhané,věřte že takový pak bude i program!
Navštívil jsem v životě velikou spoustu cirkusů a tak rouhodně doporučuji: Národní originál cirkus Berousek ( pozor! Berousků je více )Národní cirkus JO-JOO,cirkus CARINI,cirkus Bernes. Rozhodně varuji před návštěvou cirkusu: ASTRA,Jack JUNG, Tedy závětem neházejme všechny cirkusy do jednoho pytle,jen si předem zjistěme do jakého cirkusu se chystáme!!!

 Zuzana 
  • 

Re: Re: Re: cirkusy 

(9.5.2007 0:51:24)
Ano, souhlasím s Vámi: totiž cirkusy ANO, ALE BEZ ZVÍŘAT. Promiňte mi, ale určitě jsou cirkusy, kde se ke zvířatům chovají hrozně a kde se k nich chovají o něco lépe. V každém případě jde o týrání zvířat, které celý život tráví v nepřirozených podmínkách v malých klecích a jinak to prostě nejde kvůli neustálým transportům. Pokud chce někdo ukázat dětem zvířata, tak je lepší jít do ZOO, které také není ideální, ale alespoň tam ta zvířata nechají žít relativně "na pokoji". V cirkuse ať se předvádí lidi se svými kousky, lidi, kteří jsou za to placení a kteří to dělají dobrovolně.
 Štěpánka Borčová, syn 2,5 roku 
  • 

Re: cirkusy 

(24.7.2008 14:08:20)
Dobrý den,
chtěla bych se připojit ke kritice uvedeného cirkusu Astra. V Nové Včelici byli od tohoto pondělí a dnes se balí. Naštěstí.
Nehledě na to, v jakém stavu zvířata byla, ještě k tomu uvázaná u náklaďáků a nebo u kůlu na krátkém provazu, se u nás udála další smutná událost, které přihlíželi občané včetně malých dětí.
V úterý ráno, když se na loučce uprostřed sídliště konaly další přesuny vozidel tohoto cirkusu, řidič přejel jednu z lam, kterou měl uvázanou právě u vozidla, které řídil. Protože lama nebyla ještě mrtvá, vzal kladivo a zvíře umlátil. Pak jej pohodil kousek dál, kde se nepásla ostatní zbýdačelá zvířata, která od trávy hlavu nezvedla celou dobu a na mrtvou lamu hodil plachtu. Řidič ještě řval po dětech, že ho neupozornily. Celou událost jsem se dozvěděla až večer a tak jsem volala policii, ať se to vyřeší, že se uprostřed sídliště nemůže povalovat "zdechlina". Policie zafungovala a lama, která měla nejspíš skončit někde pohozená v lese, byla ve středu ráno odvezená do kafilérky. Řešila to i hygiena. Tak se snad cirkusáci poučí a buď zvířata prodají a celý podnik zruší a nebo se začnou chovat o trochu líp - snad... Ikdyž vlastně pochybuji...
 Artistka Misa s cirkusu prince 
  • 

Re: cirkusy 

(9.8.2006 15:11:14)
Vazena pani, cirkus Prince vam dekuje za vasi navstevu a muzu vas ujistit ze o nase zvirata je postarano jak zdravotne tak psychicky.preji prijemny den.
 Bára 
  • 

Cirkus Andrés -rodiče, pozor na "bubáky" 

(13.10.2006 13:05:29)
Já také vzala svého 2,5 letého synka do cirkusu. Byl to cirkus André a ač tam pak už bylo celkem chladno a hudba z reproduktorů hrála na můj vkus až zbytečně moc hlasitě, synovi se to opravdu líbilo a myslím, že měl nový zážitek veskrze kladný. Jen chci všechny rodiče malých dětí varovat. Na začátku programu vjedou do manéže jezdci na koních v poměrně strašidelných maskách, atmosféra je podbarvena i strašidelnou hudbou. Můj syn začal brečet a museli jsme z cirkusu ven dokud toto číslo trvalo. Zbytek už byl v pohodě. Ale tohle fakt bylo děsivé a nečekané a tihle "bubáci" tam podle mě nepatří, protože dnes chodí do cirkusu hlavně malé děti, jak jsem sama viděla.
 Alice22 


Medrano - nikdy více 

(14.10.2013 13:28:12)
Naprostá noční můra!!! Pokud by v nabídce existovalo přídavné jméno odstrašující, získal by ho s přehledem tento cirkus. A nutno říci, že to byl "cirkus" doslova a do písmene!!! Po nelehkém rozhodování, zda tento výlet se svou 4-letou dcerou podniknu, jsme nakonec vyrazili. Honosný název Medrano sliboval, i díky své propagaci, nezapomenutelný zážitek v podobě profesionálního výkonu špičkových zahraničních umělců z tohoto oboru. Rozčarování a procitnutí však přišlo velmi brzy. Po příjezdu na přilehlé parkoviště jsme zjistili, že jsme si měli přibalit na cestu ještě gumáky, abychom se dostali bez úhony k pokladnám a nevypadali jak dělníci ze stavby. U pokladen začala teprve ta správná show, která již bohužel vzhledem k natěšenému děcku nešla zarazit. Rusky mluvící odměřený personál dával již u vchodu jasně najevo, jakým směrem se bude vše ubírat. Při cestě do manéže již i má dcera znejistila při pohledu na zmalované obličeje zaměstnanců, které měly navodit veselou atmosféru. Bohužel toto panoptikum „lidí“, zkřížených pravděpodobně mezi sebou, mělo zcela opačný účinek a já již skoro násilím táhnul dceru do temných útrob. Záhy na nás vyskočila žena se svítícími tyčkami a dala jednu mé dceři. Při odchodu se slovy, které jsem pronesl „to byla ale hodná paní“, se najednou za našimi zády ozvalo: Stoj!!! Davaj stóvku!!! A tak jsem zaplatil, abych nekazil dětskou radost. Po obsazení míst jsme již netrpělivě čekali na avizované monstrózní vystoupení. V tuto dobu ještě obcházeli zřízenci hlediště a strkali dětem k obličeji polomrtvé a nehybné lvíče za účelem umělecké fotografie. Když má dcera chtěla také vyfotit s „plyšáčkem“, mávl jsem vzduchem. Již jsem ale tušil, že to nebude jen tak. Měl jsem okolo nás pět fotografů, kteří byli svými snímky světově proslulí. Má intuice mě nezklamala. Po prvním zablesknutí jsem se dozvěděl, že nás bude toto jedno cvaknutí stát „čtyřsto korún“. Nevěřil jsem svým uším a abych se ujistil, že mne sluch neklame, pronesl jsem cirkusovým žargonem „ješčo raz“ a „ješčo raz“ a „ješčo raz“. Nakonec jsem měl 6 fotek za 2400. Za tuto nehoráznou sumu jsem placení předem, ale i potom odmítl. To se však nesetkalo s velkým povděkem a bylo mi jasně naznačeno, abych dal alespoň dvě stovky jako zálohu. To už jsem se ale opravdu ohradil a bylo mi líto pouze toho bezmocného malého zvířete. Po této dosti nepříjemné události konečně začalo představení. A musím říci, že jsme se dočkali opravdu bizarní podívané. Artistická vystoupení , která připomínala výmyky na hrazdě z 8. třídy základní školy, protkaná výstupy transsexuálních klaunů bez vtipu, nebylo ještě to nejhorší, co nás čekalo. Hlavním tahákem měl být zvěřinec. Ten bylo také možné shlédnout o přestávce v zákulisí. Za 50 Kč, platili i kojenci, byli lidé vyhnáni do otřesných podmínek venkovních prostorů připomínajících skládku, aby se pokochali pohledem na vystupující zvířata, která měla být ozdobou celého představení. Realita byla však zcela odlišná a i zvířata v zoo dělají při krmení lepší kousky než tito zubožení tvorové. Pokud k tomu přidáme vizáže drezérů, které by děsily i dospělého člověka, byla tragédie završena. A tak největší úspěch nakonec slavila svítící tyčka, která tento horor v podání cirkusu Medrano odstartovala.
~Rv~o~

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.