| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Prvorození musí rychle dospět

 Celkem 6 názorů.
 Martina, bez dětí 
  • 

Prvorození musí rychle dospět 

(24.4.2002 13:20:19)
Uf, to se mi ulevilo. Už jsem ze své systematičnosti, plánování a kreslení tabulek pomalu šílela. Nejsem divná, jsem je prvorozená :o)
 Katka 
  • 

Re: Prvorození musí rychle dospět 

(24.4.2002 14:02:41)
Jsem prvorozena a nesnasim planovani, manzel je druhorozeny a zil by nejradsi podle sitoveho grafu...takze ja myslim, ze to moc nesedi :-)))
Spis se mi zda, ze prvorozeni se spis o sebe postaraji, kdezto mladsi sourozenci visi rodicum na krku daleko dele...zcasti proto,ze jsou pohodlni a zcasti proto, ze se jich rodice nechteji "vzdat"...vidim ve svem okoli takovych prikladu spoustu ....
 Káčula 


Re: Re: Prvorození musí rychle dospět 

(25.4.2002 9:35:48)
Ahoj Katko, bohužel nemůžu s Tebou souhlasit.Jsem o 4 roky mladší než můj bratr.Já jsem se v 18 letech, téměř hned po škole odstěhovala sama z Teplic do Prahy a našla si tu práci a bydlení.Brat žil u rodičů ( spíše u matky, naši jsou rozvedený) asi tak do 24 let.To on je spíš zvyklý, že se mu vše strčí až pod nos, kdežto já, jako druhá jsem se musela životem protloukat sama.Jsem samostatnější, dokážu se se o spoustu věcí postarat, dokážu si jít za svým cílem.Bratr bohužel moc ne.Byt mu sehnal otec, je to malá garsonka a on se po 8 letech života v ní a naříkaní nad malým bytem není schopen sehnat něco většího ( v penězích to není).Takže opravdu ne všichni druhorozený jsou rozmazlený.
 Pavla 
  • 

jsem klasický případ 

(24.4.2002 23:42:38)
Jsem klasický případ jak z učebnice!
Jaká úlevy, že nás po světě běhá stejných tolik, že naše vlastnosti lze popsat jako symptony.
Od zahlcenosti po návštěvy psychologa.
A seznamy - ještěže je teď na mateřské můžu dělat taky na nákup manželovi - jaká radost!
Vím že by mi dodržování "tipů" dost pomohlo, ale dodržovat to se teprve učím až z vlastních chyb (není to též nějaká vlastnost prvorozených?).
A chudák moje prvorozené dítě - vlastně už ve svých 19 měsících se musel stát tím "dospělejším". Nepodepíšu se na něm jako "provorozená" moc?
Pavla.
 If & 3♥ 


Naprosto přesné! 

(25.4.2002 7:13:05)
Jak já se v tom vidím, to snad není ani možné! Mám to komplikováno ještě faktem, že jsem v celé širší rodině úplně nejstarší a navíc jediná holka (mám ještě bráchu a 7 bratranců). Takže jsem byla vžycky "rozumná holčička" co si s nima nesměla hrát, ale jen je hlídat aby nezlobili, když náhodou zlobili, dostala jsem vynadáno já...
Teď už jsem z toho trochu vyrostla, ale zase moje "provorozenecké" snahy osamostatnit se jsou na jednu stranu vyžadovány a na druhou bojkotovány.
Můj přítel je druhorozený, z čehož nutně vyplívá náš věčný boj o to, co plánovat a co ne. On v podstatě neví, co bude dělat za hodinu a je mu to fuk(naví je ještě povahou flegmatik) a já pokud nevím, co budu dělat půl roku dopředu jsem z toho jak se říká na mrtvici. Pořád se kvůli tomu přeme:-))) Ale máme se rádi a to je to nejdůležitější!
 bubak2 


Dovolím si nesouhlasit 

(25.4.2002 7:48:20)
Jsem jedináček a vůbec nemám podobné vlastnosti.Ve škole jsem se sice učila,ale když to nešlo tak to nešlo,nebláznila jsem kvůli tomu(jeden rok jsem dělala dokonce reparát z matiky,né kvůli mé hlouposti,ale kvůli flámování :-)).Nikdy jsem se nesnažila být ta nej...,tabulky nesnáším,nic si dlouhodobě dopředu neplánuju,pořádek sice rádá mám,ale věci do komínku rozhodně nestavím,když něco začnu(nějaké zájmy a aktivity)nikdy u toho nevydržím do konce.Máma ze mně vždycky šílela,říkala,že kdyby mi hořelo nad hlavou tak já mám vždy času dost.To spíš sedí na mého muže,který sice prvorozený je,ale já si myslím,že je to deformace z povolání.Vystudoval gymnázium i VŠ vojenské a tam jak je známo na tabulky,plánování a perfekcionalizmus trpí.Nehledě na to,že v armádě dělal několik let a teď je u policie.Náš syn je zatim taky jedináček,ale je to bezstarostný kluk,který se ničim netrápi,natož školou.Z vlastního zájmu by se k ůkolům neposadil a neučil se.Jediné co ho aktivně zajímá jsou dinosauři a bojová umění. Myslím si,že článek dost zkresluje pohled na jedináčky a prvorozené.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.