| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Ještě jednu pohádku, babi!

 Celkem 4 názorů.
 Katka , 3synové 11až 18 let 
  • 

Také jsme četli 

(19.12.2001 12:41:16)
Četla jsem klukům asi od půl roku. Nejprve Ladova leporela, pak Žáčkova leporela, pak desítka dalších knížek až nakonec Robinsona. Také samozřejmě biblické příběhy. Uměli stovky básniček- opravdu nepřeháním. Ruské pohádky jsem cenzurovala, protože nejstarší syn jim začal říkat horory na dobrou noc. Některé příběhy, hlavně o přírodě, jsem jim namluvila sama na kazety a ty si moc rádi pouštěli, když jsem byla já nemocná a nemohla jsem mluvit. Já i manžel jsme sami vášnivými čtenáři. Ale dopadlo to podobně, jak píše pan profesor. Nejstarší dva kluci nečtou vůbec, ten největší je dyslektik a ke čtení má odpor a ten nejmladší čte jen někdy. V létě jsme lehávali na zahradě ve stanu a četli jsmr spolu. Marťanskou kroniku a Čechovovy povídky. Mrzí mě, že nečtou, ale nutit je nechci. Třeba k tomu časem dospějí sami. A básničku si dnes nepamatují žádnou. Ale já si je pamatuji a hlavně tu pohodu, když jsme se je učívali. Jestli budu mít další děti, slibuji, že zase budeme číst.
 Eva, krátce vdaná 
  • 

Knížky na kazetách 

(21.12.2001 13:56:33)
Rodiče nám načetli spoustu knížek na kazety. Pohádky, básničky, někdy písničky. Ne že by nám nečetli i osobně, ale takhle jsme mohli poslouchat "tatínka a maminku", i když zrovna byli zaměstnáni něčím jiným.

Taky jsme toho uměli spoustu nazpaměť. Hlavně já, protože jsem to všechno slyšela ještě když si to pouštěli tři mladší sourozenci.

A vůbec nejoblíbenější byli Karafiátovi Broučci, které nám na kazety namluvil tatínek. Umíme je dodnes skoro nazpaměť - i s jeho dramatickým přednesem.
 Lida a 2holky 


Re: Knížky na kazetách 

(30.7.2002 13:07:55)
Je to dobry napad, natocit to na kazety. Ale myslim, ze je dulezite, ze "prime" cteni zustane (kazety nebudou suplovat vecerni cteni).
 Zuzana, syn 1,5 
  • 

Re: Re: Knížky na kazetách 

(7.2.2003 22:43:42)
Taky jsem pouštěla pohádky na CD svému synovi před spaním.Když byl ještě malinký, tak ho můj hlas rozptyloval a spíše se rozdováděl než uklidnil a připravil na spánek. Toto období jsme už překlenuli a ani jeden z nás si nedá vzít krásné večery s povídáním a zpíváním ukolébavek. Usínání sice trvá půl hodiny až hodinu, ale stojí to za to- Jsou to nejkrásnější chvíle které sebekrásnější pohádka namluvená nejlepším profesionálem nenahradí

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.