| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Násilí na ženách - kde je vina?

 Celkem 12 názorů.
 Petra 
  • 

pozdrav 

(31.10.2001 13:33:10)
Chtěla bych pozdravovat Vaši maminku a popřát jí mnoho energie.Doufám,že se jí podaří na vše brzy zapomenout a vyrovnat se s tak strašným zážitkem.
Připadá mi hrozné jak na tyto věco chlapi reagují,mám doma muže ,který je hodný milý,ale je přesvědčen,že si o to ,,ty ženský" někdy pěkně koledují.
Věřte mi,a Vy to víte,že to je nesmírná hloupost a že jenom tak podivné stvoření jako je chlap může vymyslet to ,že:,,Když to nejde silou,půjde to ještě větší."
Zdravím všechny ženy,které vědí,že tohle není správné a není možné to akceptovat.

Petra
 Lucka (21) 
  • 

nevěřím!!! 

(31.10.2001 13:52:41)
Sakra, i kdybych chodila po ulici nahá, tak nikdo nemá právo mě obtěžovat! Pokud si o to vyloženě NEŘEKNU (zdůrazňuji "neřeknu", tzn. že vyslovím slovo), nesmí s mě ten lump ani dotknout! Co je to za argument "Může si za to sama."? Když mě manžel naštve tím, že si do práce vzal špinavé džíny, a já ho za to ztluču, můžu taky říct, že si o to řekl? Ať jdou k čertu s takovými řečmi!
 Andrea 
  • 

Re: nevěřím!!! 

(1.11.2001 15:24:34)
Máš pravdu, tojsou pořád kecy jako svobodná země apod. Ale když si nemůžu vzít nasebe to co chci, v čem se cítím, aby to někoho náhodou nevyprovokovalo, tak mi teda říkejte ještě chvilku o svobodě. Takový chlapi jsou chudáci, kteří nejsou schopní mít normální vztah, sex. Opravdu jenom chudáčci. Nic víc, nic míň. Opravdu mně to rozčilují poznámky
typu - můžeš si za to sama, koledovala jsi si, apod.
Hlavně, aby všechny slušné ženy, které něco takového přežijí se dokázaly s tímhle svinstvem nějak vyrovnat. Vím, musí to opravdu být těžké najen na fyzikou, ale i psychickou stránku, ale za tohle bych ty hnusáky, věřte mi - všela za koule do průvanu. Omlouvám se za ten sprostý výraz, ale jinak to nejde.
 Lucka (21) 
  • 

souhlasím 

(1.11.2001 15:29:27)
úplně s tebou souhlasím. to není problém ženy, ale toho úchyláka, kterej se nedokáže ovládnout. to je umění udělat si dobře na někom, kdo se nemůže bránit. nechapu, jak v tom nekdo muze hledat zalibu. je mi z toho zle.
 Milda 
  • 

Re: nevěřím!!! 

(12.3.2002 20:35:47)
když se na základě zkušeností s úchyláky začne s veřejnou organizací vztahů mezi dospělými lidmi, tak se stanou i vztahy mezi normálními lidmy stávat úchylné. Chtít například aby si žena "slovně" vždy řekla mi připadá ve vztazích mezi normální dvojicí nenormální. Žena si říká celým svým projevem chováním, citem a předpokládám, že i u muže očekává, že to vycítí. Redukovat tento vztah na čekání, až si žena slovně řekne a to vždy, mi připadá jako rezignace na to že by si dva lidé mohli skutečně /a spontálně/ rozumět. Není mi jasné jestli tyto vaše přispěvky směřují směrem k úchylákům, nebo směrem k soudům, nebo směrem k mužům. Říkáte, že je dobře, že se začíná o těchto věcech diskutovat, chcete o těchto věcech diskutovat s muži? Normálními muži? Nebo jsou všichni muži potencionální uchyláci?
 Simona, dcery 4 a 13 let 
  • 

vyřešily by to přísnější tresty? 

(1.11.2001 17:14:02)
Kdysi - jak moje hubatá dcera říká v době, kdy jsem po škole chodila pást dinosaury - se pokusil nějaký úchyl znásilnit moji kamarádku. Měla obrovské štěstí, že se jí povedlo ho kopnout do citlivých partií a utéci mu. Já tenkrát prohlásila, že kdyby každý chlap věděl, že za znásilnění přijde o svoje rodinné stříbro, že by se tyto věci stávaly minimálně (i tenkrát jsem si uvědomovala, že mohou být někteří muži doopravdy nemocní).
Co vy na to - souhlasíte, že by přísnější tresty více vyřešily?
 Miška, 3 děti 
  • 

Re: vyřešily by to přísnější tresty? 

(1.11.2001 17:30:02)
Simono, nevím, jaké jsou tresty pro takové věci, ale myslím, že silnější tresty nemoc nevyléčí a nikdy moc nepomohly k tomu, aby bylo méně násilí a vražd nebo jen krádeží.
Totiž, když něco takového uděláte, pochybuji, že se zamýšlíte na tím, jaké jsou zrovna tresty na tuto oblast a nebo si nejdřív čtete v zákoníku nebo jak se tomu říká.
 sally 
  • 

Re: vyřešily by to přísnější tresty? 

(2.11.2001 2:56:56)
Simono,
tresty nepomůžou, ale co pomůže (v 99%) případů je aktivní sebeobrana. Kdysi si na nás (partu asi pěti desetiletých holek) počkal v parku jakýsi "chlubil". Sesypaly jsme se na něj s jekotem s tím, že zavoláme policajty a že ho zbijeme atd.... - a on utekl. Většina těhle násilníků jsou násilníci jenom když se jedná o slabou bezbrannou ženu. A s tím koledováním - když vím, že budu mít obchodní večeři do jedenácti večer, jedu domu taxíkem - a nepromenuju se v minisukni a na podpatkách (blbě by se v nich utíkalo) po městě. Na ostatní noční výpady si beru "utíkací" boty, chodím prostředkem chodníku (aby mě někdo nepřekvapil z temného vchodu), vyhýbám se neosvětleným koutům atd. Nikdy mě nikdo nepřepadl, ale je fakt, že jsem veliká, ramenatá ženská a nikdy jsem se nenaučila ladné dámské chůzi :-)))
 kamila 
  • 

Re: Re: vyřešily by to přísnější tresty? 

(23.2.2002 14:58:13)
Milá Saly bohužel s tečbou nesouhlasím vždyt jsme ženy a chceme se líbyt.Je škoda že jsi se nenaučila ladné chůzi vždyt ta k nám patří.Bylo by hrozné chodit večer v roztrhaných teplácích a keckách jen proto aby si nás nikdo nevšiml.Když v noci na násilníka narazíme myslím že ho neodradí ani naše oblečení ,když se rozhodl zautočí.Také nevím proč bych měla na večírky nebo jiné akce chodit jako vandrák. Kamila
 sally 


Re: Re: Re: vyřešily by to přísnější tresty? 

(23.2.2002 21:17:27)
Milá kakamilo - já nikdy nepsala o tom, že ženská má chodit v otrhaných teplákách a jako vandrák. A pokud máš pocit, že nejdůležitější v životě je chodit na hogo fogo večírky ve velké večerní a na kramflekách (och, co kdyby tam byl někdo doopravdy slavný), tak bys mohla být natolik hogo fogo, abys měla na taxíka. A s mojí chůzí - víš, jsi první, komu se nelíbí, a to jsi mě ani neviděla - ale chápu tvé obavy, ty se chceš "líbyt" - tak to máš holt, holka, těžký... :-D
 kamila 
  • 

Re: Re: Re: Re: vyřešily by to přísnější tresty? 

(7.4.2002 17:46:07)
Milá Sally bohužel jsi mi asi špatně rozuměla.Ja na večírky chodím ,ale ne na takové jak píšeš ti .Ráda se pobavím se svými přátely a je to opravdu málo kdy mám svou rodinu. Ale když se někam jde tak se rada hezky obléknu a vemu si lodičky a ne obuv kterou máš v oblibě ty.Je pravda ,že tvou chůz jsem neviděla ,ale ani mě to nemrzí nemusím vidět všechno.Měj se dobře a až zase zase půjdeš večer ven nezapoměn si vzít svou řrychlou obuv a přihrb se jo a prosím tě kočko nechod do parku.Trasa musí vést jen středem chodníku!!!!!Tvá Kakamila
 Trní 
  • 

Trní 

(29.7.2002 13:10:18)
Už dlouho se snažíme najít odvážlivce, kteří by se nebáli vyprávět na toto téma v našem pořadu. Ženy i muže. Co kdybychom je našli tady??? Těším se na nezávazné maily!
Zdeněk Pokorný, Trní

zdenek.pokorny@prima-televize.cz

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.