| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Zahájena veřejná sbírka na vybudování 1. českého porodního domu!

 Celkem 9 názorů.
 Adéla + 1 dcera 
  • 

porodní dům 

(12.9.2001 21:52:07)
Ráda bych se o tomto projektu dozvěděla více. Prosím o odkaz nebo informace.
Děkuji
Adéla
 Pavla, syn 9 měsíců 
  • 

Re: porodní dům 

(13.9.2001 7:15:04)
Mohli byste napsat více podrobností? Nemůžeme poslat přeci peníze, když nevíme o co jde. KDe by stál, kolik potřebujede, kolik už máte, jak by se mohly do něj maminky dostat, vybavení, personál... Díky
 Marcela 
  • 

...a dál??? 

(13.9.2001 12:43:56)
To je celkem strohý článek na to, že chce někdo po mě peníze.
Jsem příznivec CAPu, jsem pro vystavění porodního domu, ale těch informací bylo podle mě podáno dost málo...
Co takhle alespoň odkaz na stránky, kde je napsáno víc...?
Ten projekt už schválilo ministerstvo? Pokud nebude schválený bude se přesto dům stavět? A když ne, co bude s mými případnými penězi? S jakou se počítá cenou za porod a budou nějak vybírány ženy, které tam budou chtít rodit? Otázek je hafo, tak pokud někdo chcete po mě peníze, tak se taky namáhejte s odpovědí...

Já taky umím napsat číslo účtu...
 Jana, dva synové 
  • 

Cap-porodní dům 

(14.9.2001 20:11:17)
Vážená paní Štromerová,
také by mě zajímal Váš projekt porodního domu např. dispoziční studie, předběžný rozpočet, kde bude umístěn, kdo tam bude pracovat, budou-li mít porodní asistentky smlouvu s pojišťovnou,kdo je garantem porodního domu...?
Kdy a kde představíte studii veřejnosti? Určitě bych na takové setkání přišla. Váš záměr je skvělý, ale než dám někam peníze, chci být informovaná.
Děkuji Jana
 Zuzana Štromerová 
  • 

Re: Cap-porodní dům 

(21.2.2002 22:47:46)
Doporučuji Vám, ale i všem ostatním, prostudovat stránku www.rodina.cz/cap, která se problematikou porodních domů podrobně zabývá (konkrétně rubrika Občanské sdružení Centrum aktivního porodu). Stránka se zabývá problematikou porodnictví šířeji, porovnává lékařsky vedené porody s porody přirozenými, připomíná legendární CAP - Centrum aktivního porodu v pražské nemocnici Bulovka, popisuje změny v našem porodnictví a mnoho dalšího.
 Petra_ R. 


málo informací 

(27.1.2002 21:45:35)
Velmi by mě zajímali podrobnosti tohoto projektu.
Stejně jako ostatní maminky bych ráda věděla na co konkrétního a kde budou peníze použity a případně zda je možné se domluvit na případné protislužbě......
Petra (info@detskydum.cz)
www.detskydum.cz
 Sylvie 


Re: málo informací 

(27.1.2002 23:33:42)
Ahoj Petro,
zkus se podívat na stránky Centra aktivního porodu . I když přiznávám, že k problematice porodních domů jsem tam jenom letmo nahlédla, takže nevím, co a jak moc podrobně tam píší.
S.
 Sylvie 


Re: Re: málo informací 

(27.1.2002 23:36:08)
Ááá, omlouvám se, z mého odkazu se ti otevře čistě jenom problematika porodních domů, pokud chceš celé stránky, tak klikni sem. Snad už je to v pořádku :-)
S.
 Zdeněk a Honza 
  • 

Porodní dům v Praze 11 !!!!!!! Huráááá. 

(23.7.2002 9:47:44)
Kontakty / Navigace 23.7.2002
První porodní dům v Česku začne fungovat na jaře v Praze
Publikováno dne: 22.7.2002 Zdroj: ČTK

Služby
Tisknout článek
Poslat odkaz
Napsat komentář
Vyhledat článek na ZDN.cz--------------------------------------------------------------------------------

Související články


PRAHA - První porodní dům v Česku zahájí činnost na jaře v Praze na Jižním Městě. Podle iniciátorky projektu Zuzany Štromerové se zde ženám dostane individuální péče porodních asistentek a porodníků. Porodní dům se zaměří pouze na nekomplikované porody. Ženy se spolu se svými partnery budou připravovat v rodinném prostředí, nikoli v neosobní porodnici.

Dům bude spravovat občanské sdružení Centrum aktivního porodu. Rada Prahy 11 mu pronajala nebytové prostory v bývalé mateřské školce v Hrabákově ulici, řekla ČTK mluvčí městské části Lenka Stříhavková.

Odbornost péče bude podle Štromerové zajištěna. Sdružení nyní vyjednává, se kterou z pražských nemocnic bude péče svázána. "Počítáme se spoluprací s lékaři, dokonce velmi silně. Věříme, že se nám podaří přesvědčit je, že péče, kterou chceme ženám poskytovat, bude bezpečná a nebude jim konkurovat," řekla.

Na porody mimo porodnici se většina českých porodníků dívá zatím rozpačitě. Varují, že v případě, že se porod náhle zkomplikuje, nebude nablízku odborná lékařská pomoc. Sdružení se proto hodlá zaměřit i na osvětu mezi porodníky.

Sdružení má objekt pronajatý od srpna. V září zde zahájí přednáškovou a osvětovou činnost a na jaře zde začnou ženy rodit. Veřejnosti se představí v podzimním týdnu otevřených dveří. Pro odborníky uspořádá mezinárodní vzdělávací seminář.

V programu porodního domu budou přednášky pro veřejnost, cvičení, jóga a aerobic, otevřeny zde budou poradny, například o kojení a homeopatická poradna, kursy pro otce a konzultace s psychologem. Bude to nejen místo porodů, ale také místo vzdělávací a studijní.ČTK


Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.