| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Co všechno potřebuje máma vědět

 Celkem 3 názorů.
 Míša, syn 4,5 roku 
  • 

Domácí univerzita 

(20.8.2001 8:58:13)
Ahoj Kateřino,

mluvíš mi z duše - život s dítětem vydá za několik univerzit.
Já sama jsem si vzdělání začala doplňovat taky na značkách aut (do doby, než byl synovi rok a půl, jsem dělila auta na tmavozelená - která se mi líbila nejvíc - a ta ostatní). První souvětí, které můj drahoušek vytvořil bylo "Babička říkala, má to hvězdičku, je to Mercedes." (z toho je i patrné, kdo je u nás největší autorita:-))
V současné době si doplňuju vzdělání v oborech fyzika (dá se duha fotografovat?), chemie (co je to sůl?) a biologie (jak se jmenuje tenhle plevel? pochopitelně dvouslovným názvem). Mimo to mě syn zkouší z principů fungování proudového motoru a parního stroje (tatínkův výklad z technického muzea si, narozdíl ode mě, pamatuje doslova) a nutí mě mikroskopovat každou chcíplou můru, kterou najdeme na chatě (zde je opět patrný vliv babičky - učitelky biologie).
K otázkám Co to je?, Jak to funguje? a tradičnímu Proč? přidal ďábelské "A jak to víš?". Jinak si ale o mých vědomostech moc iluzí nedělá, protože když vidí, jak s odpovědí váhám říká: "nevadí, zeptáme se táty". Takže jsem za rodiného blba a jen doufám, že jednou dojde na obory, v kterých jsem "fakt dobrá". Ale zatím to na přenášky z práva nebo historie moc nevypadá.
Tak hodně síly do dalšího studia:-))
 Jarmila Brablcova, 25 let, syn 5 tydnu. 
  • 

Re: Co vsechno potrebuje mama vedet 

(21.8.2001 10:36:48)
Ahoj Katko,ja tyhle problemy zatim sice resit nemusim, do dnesniho dne jsem si vystacila s ruznymi zvuky a mimikou, ale kdyz tak ctu, co me za par mesicu ceka, asi se poohlednu po nejake te odborne literature z oblasti osobnich aut a pracovnich stroju.Predpokladam totiz, ze Davidka znalosti ekonomickych ukazatelu prozatim take prilis neoslnim...
Jarmila Brablcova, Frankfurt am Main
 Hana, dcera 2 roky, 6týdnů těhotná 
  • 

Co všechno potřebuje máma vědět 

(21.8.2001 21:05:36)
Káťo, nad tvým článkem jsem se trochu podavila. Ale vím sama, že vychovávat děti je strašně složité a je to to nejtěžší na světě. Moji dceři teď budou dva a už si občas připadám jak blb. Když s tátou montuje autíčka, což je rozhodně lepší než panenka a kočárek. Tak ví, co je to konektor atd. Auto prý bude řídit dřív než já, řekl manžel, tak mě trochu urazil. Počítač pro ní není neznámou, a když onehdá byla u nás babička a chtěla si pustit rádio, musela naše malá, babička to prostě neumí. Dneska jsme zrovna nemohli pustit video, a tak mě řekla táta umí, máma ne. A když jsem jí řekla, jestli si tu pohádku mám vycucat z prstu, tak řekla jo. Štěstí, že ještě tolik věcí neumí říkat, ale myslím, že teď už do knihovny nebudu chodit pro beatrii, ale pro encyklopedie. Už abych začala a radši s tima technickýma, i když vím, že nad tím budu strávit hodiny než to pochopím, protože já a fyzika to není moje.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.