| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Proč Terka miluje fixy?

 Celkem 3 názorů.
 Jana, Týnka 2 roky 
  • 

Re: Proč Terka miluje fixy? 

(12.7.2001 21:44:40)
Milá Magdo,
třeba by ji uspokojily Progresa. Týnku pastelky vyloženě nebaví, protože jimi neumí pořádně tlačit a čáry jsou světlé a "k ničemu". Samozřejmě jsme zkusily fixy, ale taky nás odrazují počmárané prstíky (a jiné plochy), ne sice tak moc jako Terku, ale přece jen.
Chystám se jí koupit Prograsa, vím, že malují sytě, ale jen na papír a měla jsem je jako dítě ráda.
Pozor - ne voskovky, ty nejdou odstranit ze stěn (barva je špatně překrývá!).
Třeba to pomůže,
ahoj Jana
 Jana, 2 děti (14 a 10 let) 
  • 

Re: Re: Proč Terka miluje fixy? 

(13.7.2001 8:30:36)
Ahoj holky,
pokud mohu mluvit za sebe ze své zkušenosti, pak bych místo progresek volila pastelky PLASTICOLOR (12 kusů cca 40Kč.)Jsou stejně jako progresky bez dřeva, ale jsou měkčí a dětem se snimi lépe kreslí.
Dnes ale existuje ještě lepší alternativa: jsou to pastelky a tužky FERBY, mají trojhranný průřez, takže "donutí" malé dítě ke správnému držení. Povrch mají z přírodního dřeva a průměr tuhy je něco přes půl centimetru, takže čára je dostatečně silná. Jen jejich cena není zrovna lidová: tužka cca 20Kč, sada 6 pastelek cca 130Kc a ořezávátko cca 40Kč.
Existuje také český ekvivalent, kde 12 pastelek stojí asi 150Kč, ale s těmi nemám osobní zkušenost.
Pro starší děti (tak od 5let), které rády experimentují, existují AQUA-pastelky. Vypadají jako normální pastelky, také se s nimi stejně pracuje, pokud ale hotový obrázek roztíráme mírně namočeným štětcem v obyčejné vodě (každou barevnou plochu zvlášť), vzniká efekt akvarelu. Dnes existuje spousta výtvarného materiálu, který ze svého dětství (ani z útlého dětství mých dětí)vůbec neznáme:
duhové pastelky (kdy jediná pastelka maluje několika barvami), rýhované pastelky, které nekloužou dětem v roce, stříbrné a zlaté pastelky, voskovky s kovovým efektem, okenní křídy k malování na sklo (snadno se pak umyje), prstové barvy pro nejmenší děti (maluje se namočeným prstíkem), mramorovací barvy, foukací fixy různého provedení, ... ten výčet by byl ještě douhý. Většina materiálu vyžaduje přítomnost a podporu dospělé osoby, jinak dítě nebude umět "věc" použít a nechtíc napáchá škody. Ale společné tvoření rodičů a dětí patří k těm nejhezčím rodinným chvilkám. To zrovna vám nemusím povídat.

Přeji hezké tvoření.
 Dita Bartůšková 
  • 

Dík za příspěvky 

(13.7.2001 16:14:13)
Milá Magdo,
velice ráda čtu na Rodině Vaše příspěvky. Vždycky mě napadne, že byste ty Vaše zážitky a postřehy měla snad vydat knižně, jak jsou vtipné a přitom laskavé.
Těším se zase na další! D.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.