| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Mé dítě ještě neumí číst

 Celkem 6 názorů.
 Hanka, 2 děti 
  • 

Klasifikace v 1. třídě 

(5.11.2006 14:23:33)
Moje dcera začala chodit do 1. třídy. Byla (a docela ještě je) celá natěšená. Začala se učit písmenka. Ale jak je výše uvedeno, sem tam ty první písmenka trošku pozapomene a tak slabikování je pro ni těžké, ale snaží se. Myslím, že časem to půjde.

Po 6 týdnech bych první rodičák. K mému zděšení mi bylo oznámeno, že jako jediná ještě nemohla být klasifikována ze čtení...

V matematice měla 2 příklady špatně (spíš z nepozornosti, protože když o něco jde, třeba o bonbony, tak se neplete :-) a dostala "3".

Je dobré hned od října klasifikovat prvňáčky celou stupnicí známek?

 VěrkaL. 
  • 

Re: Klasifikace v 1. třídě 

(8.12.2006 20:05:57)
Ahoj,mám doma taky prvňáčka.Známky začala dostávat až v prosinci a to do dvojky.Když to bylo horší,tak dostávala razítka.Myslím si,že dát prvňáčkovi na začátku roku špatnou známku,tak mi to moje slečna vzdá.Vím,jak byla nešťastná,když dostala z matematiky dvojku.Záleží na škole.U nás ve městě máme školu,kde je pouze klasifikace písemnou formou-popíšou Ti,co Tvé dítě dělá špatně a co zas dobře,to si myslím,že psaní známek je vhodnější a dětem aspoň něco řekne.Ať se Tvému prvňáčkovi daří.
 Uršula Kuliková, 3 děti 
  • 

Nácvik čtení 

(7.2.2008 18:13:42)
Po dvou vlastních dcerách jsme se rozhodli přijmout do rodiny dítě z dětského domova. Chlapec měl 6 let a byl velmi zaostalý. Nácvik čtení jsme začali v březnu před nástupem do školy , a to na radu psycholožky SPC. Denně jsem mu napsala 8 slov pod sebe ob řádek, velkými tiskacími písmeny. Malý je měl přepsat tužkou pod vzor a postupně jsme je spolu četli. Takto jsme postupovali denně až do srpna. Naučil se číst velká tiskací písmena, ale včetně dě,tě, ně, di, ti ni, ch apod. Se čtením ve škole už pak problémy nebyly. Jsem za tuto metodu moc vděčná, nácvik byl šíleně těžký, vysilující, chlapec čtení nesnášel a bál se ho. Ale ve škole je úspěšný a čte. Je nyní v 1. třídě. Také jsme koupili dřevěná barevná písmena a učili se je poznávat i se zavřenýma očima podle hmatu. Důležité bylo, že jsme četli denně, ve stejnou hodinu.
Držím všem rodičům palce. Uršula
 Jana 
  • 

Re: Nácvik čtení 

(27.5.2008 14:08:49)
Když šla Vendulka do první třídy, uměla všechna písmenka. Čekala jsem, že spojování písmenek do slabik se naučí ve škole. Bohužel jsme zjistili, že to není tak jednoduché. Vendulka nebyla schopna postupovat příliš rychle, čtení ji nebavilo a přesvědčit dítě, aby začalo číst... Naštěstí nám pomohla paní učitelka a odkázala nás na speciální pedagožku. Nyní cvičíme každý den cca 15 minut. Máme speciální cvičení (křížové pohyby). Poté vyskákáme, vychodíme, vyťukáme do stolu a napíšeme tři slova a jednu větu. Končíme znovu křížovými pohyby.
Nyní jsme ve stavu, že čtení se zlepšuje a my jsme schopni napsat a přečíst i víceslabičná slova (zatím s otevřenými slabikami). Vendulka chodí do školy ráda a už není tak velký problém sednout si ke knížce nebo něco napsat. Myslím, že nemalý vliv má i osobnost učitele a alternativní (Montessori) systém výuky.
Jana
 Lidka, 2 kluci 
  • 

Re: Nácvik čtení 

(25.10.2009 20:18:34)
Dobrý večer,

Vaše příspěvky jsou rok i více staré a já přesto doufám, že nejsem jediná, která má problém se čtením ohledně prvňáčka. Starší klučina je v pohodě, je už ve třetí třídě, ale zatím mu to jde tak, že se s ním učit nemusím. Za to ten mladší to je pohroma, pomalu nevím už jak na něj. Když si prostě postaví hlavu, že číst nebude, tak nečte. A dokážete se vžít do role matky, co to pro ni je, když se snaží a výsledek nulový. Zatím jsou v začátcích, ale i tak. Potom když už čteme tak nejdřív si plete dvě písmenka, na to to přečte celou stránku během chvilky bez chyby, a po deseti minutách zas neví.... tak si říkám co dělám špatně. Nevím.
Možná se najde někdo se stejným problémem a poradí mi. Předem moc děkuji.
 Uršula Kuliková, 3 děti 
  • 

Jak na čtení 

(10.11.2009 12:47:32)
Paní Lidko. Reaguji na Váš dopis ohledně prvňáčka, který nechce číst. Navštivte Pedagogicko psychologickou poradnu ve vašem městě. Nemusíte mít doporučení lékaře ani školy, je to zdarma, a také výsledek nemusíte- ale můžete odevzdat škole. Byla jsem se synem 9 let na vyšetření na přání školy. Byla jsem překvapena přístupem, profesionalitou, ale také výsledkem vyšetření. Dostala jsem doporučení, jak se synem postupovat. Vyšetření trvalo 2 x 2 hodiny, formou hry a rozhovorů, mohla jsem být přítomna. Vyšetřoval ho psycholog a speciální pedagog. Držím palce, Uršula.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.