| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Ovlivňuje nástup do kolektivního zařízení imunitu?

 Celkem 2 názorů.
 Kača, 6 + 4 
  • 

Otužování 

(18.1.2010 18:11:46)
Článek pěkný, jen mi v něm chyběla jakákoliv zmínka o otužování. Jak by mělo probíhat, od jakého věku atd.
Moje zkušenost je, že naše děti s námi spaly jako malé v ložnici a my vždy spíme s otevřeným oknem, v létě, v zimě (v zimě máme v ložnici i jen 14°C). Dnes jsou oba na tom se zdravím velmi dobře, samozřejmě občas nějaké to zakašlání či rýma proběhne, ale za letošní podzim to bylo jednou a v zimě zatím nic. S výživou jsem si moc starosti nedělala, i když jsem zhruba dodržovala, kdy co mám začít dávat. A obě děti jsem víc jak do roku kojila. Taky máme doma psa a rozhodně jsem ho od dětí nijak neoddělovala. A dědičnost - manžel je velký alergik - děti díky Bohu zatím ne. Tak si říkám, zda by se děti neměly "otužovat" i nějakou tou drobnou špínou - tedy zda přílišná hygiena nemůže způsobit taky nějaké problémy. Není příčinou obrovského nárůstu počtu alergií taky to, že dětem myjeme ruce mýdlem málem i když podají ruku kamarádovi, utrhnou ze stromu list nebo si sáhnou na broučka.
Musím říci, že mýdlo moc nemám ráda - jednou měl náš syn průjem, takže jsem ho nutila, aby si po každém použití toalety nejen opláchl ruce, ale použil i mýdlo a během tří dnů měl takový ekzém na rukou, že jsme se ho 14 dní zase zbavovali (zákaz mýdla pomohl).
 fifulilinka 


Nástup do školky 

(18.7.2012 13:39:35)
Ohledně nástupu do školky mám bohužel špatné zkušenosti. Dcerka - do té doby zdravá, bez neustálých nachlazení - začala být co 14 dní nemocná, bohužel je to tak už druhým rokem, jen v době prázdnin se drží. Teď jí našli zvětšenou nosní mandli, takže půjde na operaci a já doufám, že se její zdravotní stav zlepší. Moc mi pomohlo, když jsem její zdraví mohla konzultovat v chatu Komunity 111 s lékařem.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.