| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Kroužky jako české specifikum

 Celkem 69 názorů.
 Heffy 
  • 

Tak sluníčkově to nevidím. 

(27.9.2017 10:08:40)
Článek nás ukazuje v krásném světle. Ale je to fotografie retušovaná ve Photoshopu. Jen namátkou otázky, které mne napadly. Nezneužívá řada přetížených rodičů dostupné kroužky jako úschovnu dětí? Mají pod kontrolou fungování kroužků? Ruku na srdce, sportovní kroužky nezřídka učí děti prosazovat své zájmy agresí, nekvalifikovaní trenéři nešetří sprostými slovy, na soustředěních se opíjejí a podplácejí bez skrupulí rozhodčí žákovských turnajů. Osobní zkušenost. Pokud jste náhodou sponzor, je vaše dítě nezpochybnitelnou hvězdou kroužku, což je také dokonalá průprava do reálného života. Keramika je levná, nevyžaduje od lektora žádnou kvalifikaci, tak je populární. Snadné vysvětlení. Vypalovací pec pořízena z dotací EU. A kroužky pro dospělé? Podívejte se na ně pořádně. Zákon o vzdělávání značně omezuje dotované studium dospělých, takže například hra na hudební nástroj pro dítě přijde ročně na 4-5000, pro dospělého není výjimkou desetinásobek. Vím to, chtěl jsem se přihlásit na hudební studium ve svých padesáti letech. Takže si mohu prakticky vybírat z angličtiny a jógy pro seniory. A samozřejmě keramiky. Nic moc. Určitě existují výjimky, já jen popsal své zkušenosti.
 Kudla2 


Re: Tak sluníčkově to nevidím. 

(27.9.2017 20:30:30)
Proč by Ti jako dospělýmu měl stát cokoli dotovat?

Naopak si myslím, že je super, že na kroužky můžou chodit i děti samoživitelek a obecně ne moc bohatých rodičů, a že se jim tam dostane poměrně kvalitní průpravy.
 Heffy 
  • 

Re: Tak sluníčkově to nevidím. 

(27.9.2017 21:19:39)
Dobře, přijímám nabídku k tykání. Máte pravdu, že jsou u nás kroužky vcelku dostupné. Ovšem ne pro nejnižší příjmové skupiny a ne kvůli cenám kroužků. Do mnoha z nich potřebujete vcelku nákladné vybavení. Chudé děti chodí na flétnu, bohaté na klavír. Já osobně žádnou dotaci nepožaduji. Přestože stát a EU bohatě dotují vzdělávací programy pro dospělé a seniory, někdy až obrovskými částkami. Zřejmě o tom nevíte. Jen kritizuji jejich výběr. Nerozumím, proč mi platí ochotně dva semestry předmětu Evropské královské rody, ale ne kupříkladu umělecké fotografování.
 Kudla2 


Re: Tak sluníčkově to nevidím. 

(27.9.2017 22:37:00)
Já nevím, proč by dospělýmu člověku měl kdokoli platit jakýkoli zájmový kroužky - neplatila bych ani rody, ani fotografování.

Naopak u dětí je to prospěšná věc, proč, to bylo dostatečně uvedeno v článku. A nástroje se dají vcelku za rozumný peníz v lidušce půjčit.

 Drop 


Re: Tak sluníčkově to nevidím. 

(28.9.2017 12:02:21)
Kudlo, protože se zcela běžně volnočasové aktivity dospělých z veřejných peněz sponzorují. Namátkou dotace do divadla jsou ročně v řádu stovek milionů korun z našich daní, galerie to samé, muzea také, knihovny a další. Prohlédni si skladbu státního rozpočtu a rozpočtu obcí.
 X__X 


Re: Tak sluníčkově to nevidím. 

(27.9.2017 22:47:44)
tohle je komunitní web, tady si běžně všichni tykáme ~d~

s vybavením na kroužky bych to neviděla tak dramaticky. jasně, na některé je potřeba. ovšem na některé není. výběr je bohatý a vybrat se dá. u nás třeba některé z kroužků mají děti i přímo na škole, zdarma, jako nepovinný předmět.

co se týká kroužků pro dospělé, tak ty jsem nikdy nezjišťovala. ale co chodí moje děti do DDM, tak do některých kroužků berou i dospělé a ceny jsou stejné, anebo vyšší, ale pořád přijatelné. třeba ta zmiňovaná fotografie je pro děti za nějakých sedmnáct stovek na rok, pro dospělé za dva tisíce čtyřista. to mi jako likvidační částka nepřijde. nemluvě tedy o tom, že co se fotografie týká, tak když jsem byla před lety na mateřské, tak "fotokroužek" jel na jednom komunitním webu zdarma, prostě jsme se tam sešly maminy a tak nějak se daly dohromady. byly mezi námi ti, kdož o focení a zpracování fotografie věděly prd, ale byly tam i ty, které přispívaly dobrými radami, ať už k technice focení nebo k programům na zpracování digifotografie. i nějaká setkání se pořádala. kouzlo internetu, dokáže dát dohromady nadšence pro stejnou věc ;-)
 Hanka 75 


Re: Tak sluníčkově to nevidím. 

(28.9.2017 3:43:45)
V Praze se pro seniory i levný nebo zadarmo kroužek fotografování. Ale nevím, zda je dotovaný či lektorka to dělá v rámci nějakého dobrovolničení, či je to pod nějakou charitou... Veselý senior (?).
Ano dotace asi jsou, výběr toho na co může být nesmyslný, vždyť je jasné, jak toto funguje. Tak se jestli máte čas a chuť zasaďte proč je dotováno toto a toto ne, zkuste se informovat, kdo o tom rozhoduje, poptat co je třeba.. neříkám, že budete úspěšný, ale jestli máte čas a chuť, tak pro svou věc můžete něco udělat.
Ve větších městech je aktivit pro seniory asi hodně, spousta akcí zadarmo, to je výhoda např. Prahy, přála bych to seniorům všude, ale je jasné, že to prostě tak nikdy nebude.
 Heffy 
  • 

Re: Tak sluníčkově to nevidím. 

(28.9.2017 10:35:31)
Tady je příspěvek z diskuze v r. 2011: "Teď bych se ke hře na klavír vrátila, tak jsem se dívala na stránky této "své" ZUŠ, jak to tam vypadá se školným v rámci toho Studia pro dospělé - a padla mi brada! Vychází to na cca 40.000Kč za pololetí...". Tenis, jezdectví, hokej...to jsou kroužky za desítky tisíc ročně - pro děti. Školní kroužky většinou vedou učitelky ve svém volnu nebo lektoři sice skoro zdarma, ale s mizivou kvalifikací. Otázka je, zda čekáme, že se tam děti opravdu něco naučí, nebo mají být jen prodlouženou družinou. Ještě to zobecním. Na účtu ministerstva kultury přebývají desítky miliard korun a naši filharmonici berou 12.000 a musí si přivydělávat dalším povoláním. Extrémem je violoncellistka symfonického orchestru Mariánských lázní, která jezdí s kamionem. Problém je, že ministerstvo může ty peníze použít jen na stavby. Tak samozřejmě, přes stavby přitečou nějaké peníze zpět do kasiček politiků a stran. Stát horuje za finanční gramotnost obyvatel, ale jen hubou. Nedělá pro to téměř nic. Tak bych mohl pokračovat. Prostě vzdělávání není prioritou tohoto státu a podle toho to vypadá na všech frontách. Jaký dopad to má na sociální štěpení společnosti asi netřeba zmiňovat (inkluze vs soukromé školy,...).
 X__X 


Re: Tak sluníčkově to nevidím. 

(28.9.2017 10:59:26)
ale tak děti nemusí chodit zrovna na tenis, pokud na něj nemám. pokud chci, aby se děti tenisu věnovaly na profiúrovni, tak nelituji peněz a zaplatím jim profi tréninky. pokud mi stačí, že si protáhnou tělo, tak ani do kroužku nemusí a můžou to dělat, jako před lety já - prostě si tenis zahrají s rodiči či kamarády na hřišti. anebo budou chodit za sedm stovek na pololetí ve škole na badminton. zrovna tak jako dospělá se mohu rozhodnout, jestli dám devět tisíc za pololetí v ZUŠ-ce za nástroj anebo jestli za něj dám tři tisíce za rok v DDM-ku. pokud to chci dělat sobě pro radost, klidně se spokojím s levnější variantou. pokud se tomu chci věnovat profesionálně, tak nelituji peněz. jo, taky by se mi líbilo mít v Praze vilu, několik jich mám vyhlédnutých ~:-D ale smůla, moje finanční možnosti jsou jinde, tak holt žiju v 1+1 a neberu to jako úkor osudu, ale snažím se z bytu udělat dostatečně dobré místo pro žití.
 Hanče 
  • 

Re: Tak sluníčkově to nevidím. 

(28.9.2017 15:24:34)
Syn chodí do ZUŠ na hudební obor-kytara. Stojí nás to 2400,- za školní rok. Čtyři roky chodil do plaveckého klubu, který stál 4000,- za rok. Nyní navštěvuje tenis a platíme 1100,- za letní sezonu a v zimních měsících ca 400,- za měsíc,protože se platí pronájem tělocvičny(chodí jen 1xtýdně) Navíc jako člen klubu má kurty zadarmo, takže může chodit hrát kdykoliv. Pořizovací ceny potřebného vybavení mi také nepřijdou likvidační: plavky ca 250,-, brýle 250,- - vydrží i dvě sezony. kytara 1400,- má ji čtvrtým rokem, raketa ca 600,- kterou má již druhou sezonu. Botasky na tenis nekupuji zvlášť, ale nosí ty co má běžně na lítačku. Podotýkám, jsem matka samoživitelka. Takže si myslím, že kroužky jsou opravdu dostupné. Stačí si jen vybrat ten správný.:-)
 Drop 


Re: Tak sluníčkově to nevidím. 

(28.9.2017 12:10:20)
ano, článek popisuje ČR zcela neobjektivně a nadsazeně. Samozřejmě, že i v sousedních zemích Evropy děti chodí do kroužků a keramika je oblíbená. Ale třeba keramika je součástí výtvarné výchovy a podobných předmětů. Mám doma tolik keramiky od dětí, že je věším na terasu, protože v bytě už není kam je dát a to nikdy žádný keramický kroužek nenavštěvovaly.Donesou je prostě z normálního vyučování. Dcera chodí na dramatický kroužek jako součást výuky na gymnasiu, rovněž tancování a sborový zpěv má v době než ji zkončí vyučování.Na tenis chodí jako součást toho, že otec je v tenisovém klubu, takže nic neplatíme. Mě naopak překvapují ty částky, které jsou rodiče v ČR schopni dát za kroužky, to bych v životě nedala.Pokud je rodina s nižším příjmem, tak děti chodí na jakýkoliv kroužek zcela zdarma.
 Hanka Cempirkova 


Jiná zkušenost 

(27.9.2017 13:51:34)
Po přečtení článku by se mohlo zdát, že nejvíc dětí chodí na kroužky v ČR. Moje zkušenost ze zahraničí je jiná - týká se Kanady (Vancouver) a kroužků v předškolním věku. Finančně dostupnější kroužky pořádají tzv. komunitní centra (myslím dotovaná městem) a není neobvyklé, že už děti školkového věku (tj. od cca. 3 - 5 let) mají téměř každé odpoledne nějaký kroužek (plavání, sport, tanečky, keramika, jazyky, hudební nástroj...), popř. i o víkendu. Pak tam existuje spousta soukromých společností, které mají vyšší školné. Výuka na hudební nástroj (ať už soukromý učitel nebo nějaká hudební škola) je poněkud dražší než u nás v rámci ZUŠ, ale někde jsem zaslechla, že se případně dá hrát na hudební nástroj v rámci školy ve školním orchestru. Zkušenosti s kroužky dětí školního věku v zahraničí nemám. Ale není to jenom o penězích (u nás jsou kroužky přeci jen dostupnější i pro nemajetné), ale i o času, protože když škola (ve Vancouveru) začíná v devět a končí ve tři (už od první třídy), tak už nezbývá tolik volna jako u nás (když prvňáci mají 4 hodiny výuky denně, tak takový kroužek může být příjemné zpestření volných odpolední).
 Miki 
  • 

Re: Jiná zkušenost 

(29.9.2017 11:54:37)
Pokud děti chodí pouze do kroužků,tak si je v podstatě může dovolit každý.Jsou za rozumné peníze.Třeba 500,- na měsíc.V zahraničí je to stejné.Pokud hudbu nebo sport chcete dělat na úrovni,tak prostě musíte zaplatit profesionála a v případě hudby koupit skutečně kvalitní nástroj.Tzn.příklad.Kvalitní kytaru,když vaše dítě soutěží pořídíte od 80000,- výš.Pokud se vaše dítě věnuje jezdeckému sportu,tak vás jedna hodina přijde u nás od 500,- - 1000,-Kč.V zahraničí běžně 3500,- a to v případě kroužku,kde jezdí třeba i 10 dětí najednou.Individuální hodinu pořídíte kolem 1000,- u nás v zahraničí za 7000,-.Je to logické.Třeba jezdectví je velmi náročný sport a chcete-li výsledky a ne jen pobavení,tak dítě trénuje denně,víkendy tráví na závodech a roční sezona vám hravě sežere milion.Za úspěchy jsou peníze(ve smyslu,placení tréninků,závodů),neskutečná dřina(talent má tak 5% vlivu na úspěch,množství času,který musíte trávit vozením dětí.Ne každý rodič je toto schopný obětovat,ne každé dítě,tu dřinu a vstávání i ve 3 hodiny ráno,aby jste stihli dojet do stáje ,naložit koně a dojet na závody -vydrží.Je to volba každého rodiče nebo dítěte.Občas vidím velmi talentované a chtivé děti,ale bohužel díky lhostejnosti rodičů,kdy je jim dítě v podstatě ukradené,nemá takové dítě šanci se posunout dál a uspět.Bez peněz a obětavosti to nelze.Bohužel.Když se podíváte na naše sportovce,tak málo který z nich,pochází z bohaté rodiny.Rodiče dítěti obětovali vše(peníze,čas) a úspěchy přišli.
 Jitule 
  • 

Re: Jiná zkušenost 

(29.9.2017 23:31:20)
Hmmm, a v případě, že výsledky nepřišly , je milión v řiti...

Nevím, kde žiješ. Já bych taky chtěla činžák v Praze, chatu u Karlštejna, diamantový náhrdelník a v garáži Ferrari. Protože mám příjem, jaký mám, tak holt nežiju v Praze, chatu ani náhrdelník nemáme a před panelákem nám stojí úúplně jiné auto. Prostě když na to nemám, tak ani dítě nemůže jezdit na koni nebo nemůže mít kytaru za 80 táců, jsem ráda, že má starou kytaru po dědovi.
 Miki 
  • 

Re: Jiná zkušenost 

(2.10.2017 14:53:20)
Nevím ,co tím myslíš?Prostě rodič ,který se chce obětovat,tak se obětuje.Znám dost rodičů,kteří si finančně mohou dovolit pro dítě drahý sport,ale jejich sobeckost sahá tak daleko,že raději tráví čas s lahví vína a kámoškou a talent a schopnosti dítěte jsou mu ukradené.Naskýtá se otázka.Proč vlastně ty děti mají?Nevidím nic špatného na tom,když rodiče živoří,aby podpořili talent svých dětí.Ano,může být milion v čudu,ale ten milion někteří rodiče utratí za kraviny,hadry,dovolené.Otázka priorit.
 Jitule 
  • 

Re: Jiná zkušenost 

(2.10.2017 15:40:16)
"Nevidím nic špatného na tom,když rodiče živoří,aby podpořili talent svých dětí." To jsem asi špatný rodič. Proč bych proboha měla na úkor dětí živořit, aby měla robátka všechno, na co si vzpomenou? Pokud si na to vydělají, ať si koupí, co jim libo. Já je vychovám a podpořím je ve vzdělání. Na víc nemám zdroje, nejsem špičkový hokejista ani miliardář jako Babiš. Já si bohužel musím vydělat nějaké zdroje, abych vlastním dětem ve stáří nevisela na krku. A živořit fakt nehodlám.
 Miki 
  • 

Re: Jiná zkušenost 

(2.10.2017 20:03:57)
Prostě jsou rodiče a rodiče.Pokud žijete v představě,že sport na vysoké úrovni dělají pouze děti bohatých rodičů,tak máte velmi zúžené obzory.Je to o prioritách a rozhodně ani rodiče Jágra,při jeho podporování nepomýšleli na to,že je jednou bude živit.Prostě mu obětovali vše a jejich synovi se to vyplatilo.Děti,co dělají cokoliv na vysoké úrovni to mají vydřené a jejich rodiče se jen snaží rozvíjet jejich schopnosti,chcete-li vzdělání.A to obětování k tomu patří.Jinak nechápu,proč jste měla děti,když s tím máte problém.
 Jitule 
  • 

Re: Jiná zkušenost 

(3.10.2017 10:35:15)
To, co píšeš, je neskonale sobecké. Rodiče mají zabalit vlastní život a všechno podřídit dětem? Chci tě vidět, jak to sama děláš. Hanba by mnou musela třískat, kdybych po rodičích chtěla, aby živořili jen proto, abych já měla, na co si jen vzpomenu. To může napsat jen opravdu bezohledný sobec. Pokud na to rodina nemá, tak prostě dítě na nějaké kroužky nechodí nebo nedělá drahý sport. Máš dojem, že všichni rodiče jen odloží dítě a sedí i píva a cigára v hospodě? Na rozdíl od tebe nepovažuju dovolenou za kravinu, cestování (nemyslím povalování u bazénu v hotelu, ale poznávání) je prima a rozšiřuje obzory. Každý to prostě máme jinak: někdo by rodiče sedřel z kůže a ještě má dojem, že mu dali málo, jiný je má rád a je vděčný za to, co pro něj udělali, i když mu nezaplatili nějaký hodně drahý kroužek.

Jágra bych do toho netahala. Pokud vím, odešel do zahraničí, bylo mu sotva 18 let. Počítám, že se musel od počátku živit sám, pochybuju, že na to jeho rodiče měli, aby ho v Americe vydržovali.
 Miki 
  • 

Re: Jiná zkušenost 

(3.10.2017 14:17:21)
A proč do toho netahat rodiče Jágra.Obětovali se mu a podpořili ho.Rozhodně považuji za sobeckost rodičů,pokud místo rozvíjení talentu dřepí s kámoškou nad flaškou vína,vymetají obchody,mají XX párů bot,každý půl rok nový mobil a mají problém dítěti zaplatit kroužek.Nechápu,proč si sobci pořizují děti.A ano,povinnost rodičů je podporovat talent dítěte.Pokud jsou natolik pohodlní,že mu raději koupí nový počítač,než by ho podporovali v talentu,tak je to sobeckost.Ty to máš evidentně nastavené tak,že raději pojedeš na zahraniční dovolenou,aby bylo čím se chlubit v práci,než bys podpořila talent svého dítěte.Facebook madam.
 Miki 
  • 

Re: Jiná zkušenost 

(3.10.2017 14:29:25)
Jen nechápu tvoje myšlení,že je člověk sobec,pokud podporuje svoje děti v aktivitách typu sport,hudba.Každý má jiné priority a myslím,že hudba či sport patří k rozvoji dítěte rozhodně více,než dovolená matky u moře.Upřednostit svoje moře před dětmi rozhodně dokáže jen sobec.
 Markéta 


Re: Jiná zkušenost 

(3.10.2017 15:48:43)
A to ti rodiče, o kterých píšeš, talentu jednoho dítěte obětují i druhé (či třetí) netalentované dítě? Všechno pro talentovaného a ostatní se obětují?
 Miki 
  • 

Re: Jiná zkušenost 

(3.10.2017 14:31:38)
Dítěti stará kytara.Hlavně,že má matka na dovolenou u moře.
 Jitule 
  • 

Re: Jiná zkušenost 

(3.10.2017 14:59:01)
Miki, nemůžu za to, že jsi závistivá a zklamaná životem. My brali děti na dovolené vždycky sebou, to nebylo tak, že by si rodiče vyjeli do Karibiku a dětičky byly někde šoupnuté do děcáku. Víš, hezká dovolená může být i za pár šupů a třeba i v Čechách, to nemusí být jen Karibik a nejdražší hotel v rezortu. Pokud vím, že dítě nemá žádný zvláštní talent, tak prostě hraje na starší nástroj, který je v pořádku. Mojí kamarádce kdysi koupili rodiče nový klavír, no, stojí jim dneska v obýváku a už léta na to nikdo ani nebrnknul, má to smysl? Ty si prostě myslíš, že kdo nezaplatí nejdražší kroužek nebo nekoupí nejdražší pomůcku, nemá děti rád a neměl si je pořizovat. Myslíš, že Jágr měl nejdražší hokejku, značkové brusle a nejdražší trenky, co byly na trhu? Taky asi sotva. Ty prostě všechno měříš jen na peníze. Nějak ti uniká, že peníze ti nezajistí hodné děti a spokojený život.
 Miki 
  • 

Re: Jiná zkušenost 

(3.10.2017 16:43:33)
To si mimo.Nejde o nejdražší nástroj.Jde o to,že pokud máš sport dělat na úrovni,potřebuješ pro to peníze.Pokud chceš kvalitního hudebníka nemůže soutěžit na nástroj,který tomu neodpovídá.Zhrzená rozhodně nejsem.Jen jsem svým dětem dopřála to nejlepší.Hudebníkovi kvalitní nástroj,jezdci dobrého koně,apod.A skutečně je spousta rodičů,kteří své požitky a svůj zájem dali před zájem dítěte.Můj názor je ten,že pokud si pořídím dítě,tak do jeho vystudování jsem na vedlejší koleji.Myslím tím,že rozvíjím jeho schopnosti a vzdělání a počítám s tím,že si nebudu užívat.Až se dítě osamostatní,tak mám prostor pro sebe.Alepoň takto jednají nesobečtí rodiče.A o moři a Karibiku tu mluvíš ty.Mimochodem Jágr měl víceméně prvotřídní vybavení a rodiče mu ho dopřáli.Ano,neskutečně dřel,ale to asi každý,který chce něčeho dosáhnout a za úspěchem dětí(většiny),jsou rodiče,kteří je podporují, včetně peněz,které do jejich vzdělání(školy,sportu,hudby)sypou a to velkou měrou.Bez rodičů se zájmem většina dětí nemá šanci uspět,protože za cíli se musí dost často dojíždět a to nejen po vlasti české.
 Jitule 
  • 

Re: Jiná zkušenost 

(3.10.2017 18:07:45)
TVL, ty jsi exot! Dítě se začne učit na housle - koupíme mu Stradivárky, abychoom ho podpořili. Dítě se začne učit jezdit na koni - koupíme mu Peruána a to by bylo, aby třeba jednou tu Pardubickou nevyhrál! Hele, nejsi náhodou Monika Babišová? Protože na toto normální rodina prostě nemá peníze, ta je ráda, že má aspoň na nějaké kroužky.
Holky, co tu píšou, že na mateřské začaly studovat, no co si to vůbec dovolily! Měly skákat kolem dětí a zcela rezignovat na svůj vlastní život a na vlastní osobnostní rozvoj. Děti se měly stát středobodem jejich života na věčné časy a nikdy jinak!
ZPB, že moje děti neměly touhu jezdit na koni, ale drnkaly si na kytaru a chodily do Skauta. Ja vím, měla bych si trhat vlasy,, že jsem do nich málo investovala a tím třeba zabila jejich talent, ale jeden je stavební inženýr, druhý ajťák, dcera lékařka. Občas hlídám vnoučata a nemám dojem, že by jejich matky měly touhu se pro jejich blaho obětovat a třeba i živořit, jen aby jim dopřály všechno to úplně nej- nej- nejlepší. Děti mají to, co jejich rodiče uznají za vhodné.

PS: přečti si toto:
http://www.rozhlas.cz/plus/interviewplus/_zprava/v-pradelne-lide-bezne-resili-ze-jejich-deti-nemaji-boty-nebo-kalhoty-rika-novinarka-uhlova--1752957

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/2229133-malo-penez-malo-lidi-hodne-driny-novinarka-si-zkusila-praci-za-minimalni-mzdu

Husté čtení, co? Co bys poradila rodičům, když mají sami sotva na přežití?
 Miki 
  • 

Re: Jiná zkušenost 

(3.10.2017 18:21:44)
Exot jsi nejspíš ty,když nechápeš napsaný text.No ani se to nedá čekat od někoho ,kdo je zaměstnancem Babišovy fabriky.A chápu,že máš problém své děti i uživit.Hraním si na doktory,inženýry nebo ajťáky z nich vzdělané lidi neuděláš.To,ale při své omezené inteligenci nemůžeš pochopit.Jinak inteligentní rodiče kupují dětem pro rozvoj kvalitní nástroj,kvalitní koně,ti hloupí čučí na bednu a sní o Peruánovi.Takové jako ty nemají na víc,než pracovat za minimální mzdu a stěžovat si na nepřízeň osudu.Pusť si Ordinaci a další připitomělé seriály,tvoji krevní skupinu.
 Lída+4 


Re: Jiná zkušenost 

(3.10.2017 18:28:27)
Pokud dítě na něco hraje a je skutečně dobrý, ten kvalitní nástroj se mu dá vypůjčit (a taky se to tak u normálních lidí dělá).
 Jitule 
  • 

Re: Jiná zkušenost 

(3.10.2017 18:44:30)
Kristepane, lékař ani inženýr pro tebe nejsou vzdělanci? Myslíš, že si na to jen hrajeme? No, je mi tě líto.
Tady u nás jsme taky měli jezdecký kroužek. Děti asi moc neplatily, zato pomáhaly ve žních, kydaly hnůj, sbíraly brambory a za odměnu se mohly svézt na koni. Běžným dětem to asi ke štěstí stačilo.
 Miki 
  • 

Re: Jiná zkušenost 

(3.10.2017 18:58:45)
My se tu bavíme o skutečném výcviku.Ne vožení zadku na tažném koni.Vám slovo vzdělání je na hony vzdálené.
 Lída+4 


Re: Jiná zkušenost 

(3.10.2017 19:18:28)
Jo, výcvik v jízdě na koni, to je mi teda vzdělání ~t~~t~~t~
 Miki 
  • 

Re: Jiná zkušenost 

(3.10.2017 20:02:36)
No jistě koukáte občas na hokej ,fotbal či tenis.Případně nějaké divadlo,koncert a rádio také posloucháte.Pro vás je vzdělání asi jen to,za kolik je kg brambor.A váš rozhled je asi jen od brázdy k brázdě.
 Lída+4 


Re: Jiná zkušenost 

(3.10.2017 20:44:44)
~t~~t~~t~ Fotbal, hokej ani tenis nesleduju, nebaví mě na ně koukat. Větší smysl vidím ve vlastním provozováním nějakýho sportu. A to vyorávání brambor asi znáš nějak důvěrně, když se o něm tak vyjadřuješ. ~z~ Skoro bych si tipla, že u mý práce bys ani netušila, co je její náplní, nejspíš je to úplně mimo tvůj omezenej duševní obzor.
 Miki 
  • 

Re: Jiná zkušenost 

(3.10.2017 22:05:03)
Už tvá čeština vypovídá,že nejvyšší dosažené vzdělání je nedokončená ZŠ.Ano,s vysokoškolským vzděláním se můžu jen pousmát nad člověkem,který se vydává za intelektuála,ale přitom jeho znalost českého jazyka odpovídá maximálně 3.třídě ZŠ.
 Lída+4 


Re: Jiná zkušenost 

(4.10.2017 12:21:49)
~t~ Fakt jsi legrační. Tohle je diskuse, tak píšu hovorově. Spisovný češtiny si užiju až až. Podle toho, co dokážeš vyplodit, bys ze školy, kterou jsem vystudovala, letěla už během prvního semestru. To už ani nezmiňuju následující vzdělání.
Mimochodem, když se tak oháníš úrovní jazyka, nauč se, jak se píšou mezery před/za tečkou/čárkou ve větě.
 Miki 
  • 

Re: Jiná zkušenost 

(4.10.2017 17:31:19)
Tvá čeština mluví za vše.Jsi ráda,že jsi vylezla základku.Tvé děti mají opravdu skvělou vizitku.Mají štěstí,že si to neuvědomují,neboť jablko nepadá daleko od stromu.
 Lída+4 


Re: Jiná zkušenost 

(5.10.2017 13:21:15)
Ne, ty vážně nepochopíš vůbec nic. Blbá nafrněná nána, která si myslí, že sežrala všechnu moudrost světa.
VŠ jsem vystudovala v řádným termínu, už během prváku půlka ročníku odpadla. ~;) A jak jsem zmiňovala, řekla bych, že bys byla mezi těma odpadlíkama, pokud bys vůbec měla odvahu něco takovýho zkoušet. To totiž není škola, kde by stačilo papouškovat, je potřeba všemu řádně rozumět a umět s tím odpovídajícím způsobem pracovat.
Zajímalo by mě, jestli máš aspoň maturitu. I když - vlastně nezajímalo. Ono je to jedno, i vzdělanej člověk může bejt podobnej trotl, jako jsi ty. Bohužel takovejch potkávám dost.
A to psaní mezer sis dohledat neráčila, co? No co by od tebe taky člověk mohl čekat... I to je totiž známka úrovně znalosti jazyka.
 Miki 
  • 

Re: Jiná zkušenost 

(5.10.2017 14:50:20)
Ty sis tu svou VŠ vybájila mezi sporákem a utíráním zadků.To je skutečně to jediné na co ses zmohla.Šmudla od sporáku se nám tu snaží namluvit,že má vzdělání.
 Lída+4 


Re: Jiná zkušenost 

(5.10.2017 17:50:40)
~t~ Zrovna včera jsem si vyplňovala přihlášku do spolku absolventů, tak jsem musela po řádce let znovu vytáhnout svůj diplom, ten šíleně nešikovnej velkej formát - A3 na ručním papíře, srolovaná do roury. Mám u něj uložený i vysvědčení od jazykový státnice, odborný certifikace mám schovaný jinde. Jen ty asi nemáš v tomhle smyslu co předvést.
 Miki 
  • 

Re: Jiná zkušenost 

(5.10.2017 19:13:47)
Fantazie ti jede na plné obrátky,ale tvoje čeština je skutečně zoufalá.
 Lída+4 


Re: Jiná zkušenost 

(5.10.2017 20:23:32)
Pořád ještě sis ty čárky nedohledala? Asi nevíš, kde a jak... I to patří do úrovně jazykového projevu.
 Miki 
  • 

Re: Jiná zkušenost 

(6.10.2017 7:53:05)
Stále nás tu bude hloupá Lída od sporáku obtěžovat svou špatnou češtinou.
 Lída+4 


Re: Jiná zkušenost 

(6.10.2017 9:18:14)
Vida, takže ty ani nepoznáš spisovnou češtinu - poslední příspěvek byl naprosto správně. ~t~ Na tom je krásně vidět tvoji vlastní inteligenci a rozhled.
 Jitule 
  • 

Re: Jiná zkušenost 

(6.10.2017 9:52:31)
Lído, kašli na to. Rozmachaná panička, která neumí uvařit, k dětem měla chůvu, aby je nedej Bože musela přebalovat, fuj, přece nebude čuchat dětská hovínka, a jediný smysl života vidí v tom, že peněženka bohatého manžela zaplatí dětem to nejdražší, aby se mohli vytahovat. Blahoslavení chudí duchem..., to houpací kůň má víc inteligence než toto.
 Miki 
  • 

Re: Jiná zkušenost 

(6.10.2017 17:54:02)
Jsou rodiny,kde ženská vydělává víc než chlap.Ale to blbky typu Jiťule a Lída nemohou pochopit,protože ty se za celý život zmohly jen na to,stát u sporáku a hulákat.No,alespoň vám ten chlap koupil počítač pro zábavu.Nebo ho koupil dětem a vy je k tomu ani nepustíte?
 Lída+4 


Re: Jiná zkušenost 

(12.10.2017 9:14:16)
FYI: dlouhodobě vydělávám víc než manžel, o počítačích doma rozhoduju primárně já, neb mě to živí. Ostatně počítačů provozujeme víc, než je členů domácnosti, takže nouze o přístup rozhodně není. Ale to ty pochopit nejspíš nedokážeš.
 Jitule 
  • 

Re: Jiná zkušenost 

(3.10.2017 20:52:39)
Hele, já chápu, že jezdectví je drahý sport a že k výsledku je třeba kvalitní kůň a dobrý trenér. Ale na druhou stranu je mi jasné, že na kvalitním koni nemůže jezdit každý jouda a že se všechno podřizuje hlavně tréninku toho koně. Kolik dětí ale bude jezdit nějaké závody? Ono ani hokej nebo tenis není kolikrát o výkonnostním sportu, ale o tom, že si děcka dojdou s chutí začutat nebo zapinkat, Na to jim jejich vybavení bohatě stačí. Ne každý se totiž hodlá živit výkonnostním sportem, bohudík jsou i jiná povolání.
 Lída+4 


Re: Jiná zkušenost 

(3.10.2017 18:27:04)
Být na druhý koleji až do vystudování dítěte - sorry, ale to mi přijde jako naprosto ujetej styl, kterej ve vysokým procentu vychovává zpovykaný parchanty.
 Miki 
  • 

Re: Jiná zkušenost 

(3.10.2017 19:00:09)
Pokud považujete vzdělávání dětí za zpovykamńost,tak je mi vás líto a hlavně vašich dětí,když máte vzdělání na vedlejší koleji.
 Lída+4 


Re: Jiná zkušenost 

(3.10.2017 19:17:15)
Takže ani číst neumíš ~t~ Zpovykanost ve smyslu "musím mít vždycky to nejlepší, ať si kvůli tomu rodiče třeba jedí suchý brambory".
Vzdělání je jedna věc, koníčky zase věc jiná. Kvalitní vzdělání je pro mě priorita, ale musí o něj mít druhá strana (tedy dítě) zájem, a ten zájem nějak předvést. Nebudu na elitní škole držet dítě, který na všechno kašle.
Přijdeš mi jako nafrněná zbohatlická panička, pro kterou věci, který nestojej spoustu peněz, jsou něco pod její úroveň. Víš co, jedno z mejch dětí už má vystudováno (je výbornej programátor), další tři ještě na VŠ studujou. Když o to budou stát a snažit se, nemám problém je podpořit třeba ve studiu v zahraničí, stejně tak jsme jim platili jazykový kurzy a certifikáty, případně rozumný zájmový aktivity.
 Miki 
  • 

Re: Jiná zkušenost 

(3.10.2017 19:58:43)
Názor vyorávačky brambor,co si plete dojmy s pojmy.POkud má dítě snahu a veškeré předpoklady to někam dotáhnout,tak si rozumný rodič žere i suché brambory .Zatímco primitiv si k nim v klidu přiloží maso,bez ohledu na dítě.
 Lída+4 


Re: Jiná zkušenost 

(3.10.2017 20:41:38)
Asi jsi vážně nějaká natvrdlá. Evidentně zvládneš přečíst jen kousek, a ještě k tomu úplně blbě. Svoje priority jsem popsala v tom zbytku, co jsi zřejmě už přečíst nedokázala.
Důležitá je podpora talentu, ale ne výhradně finanční. Výraznej talent totiž pak už podpoří i někdo další kromě rodičů - pokud za to skutečně stojí. Ty si ale asi vůbec nedokážeš představit, že by to tak mohlo jít. Mám děti, který o svoje vzdělání mají skutečně zájem, a jsou ochotný pro to samy hodně udělat.
Vcelku by mě zajímalo, jaký že elitní vzdělání máš ty sama. ~y~
 Marketa, kluci 15 a 8 
  • 

Re: Jiná zkušenost 

(30.9.2017 18:25:54)
Fakt si nemyslim, ze rodicum, kteri neobetuji vsechen cas a penize jednomu talentovanemu diteti, jsou lhostejni.
 Katka+A+MA+M(72) 


Re: Jiná zkušenost 

(30.9.2017 22:37:53)
Zdravim z Francie. Tady chodi hodne deti do ruznych krouzku. At uz sportovnich nebo kulturnich nebo uplne jinych. Nabidka samozrejme zavisi na tom kde zijete. Na vesnici je vyber mensi, ve meste vetsi. Nektere krouzky jsou dotovane obci a tudiz jsou levnejsi pro obyvatele te konkretni obce. V rodinnem rozpoctu predstavuji krouzky dost casto velkou castku a znam i rodice, kteri se radeji uskrovni, jen aby jejich dite mohlo delat sport nebo nastroj jaky si preje. U nas v rodine se snazime je usmernovat. Mam tri deti, kazdy ma jeden krouzek "hlavni" a obcas si k nemu pribere i jiny, ale tam uz koukame na cenu. Takze dcera, ktera dela uz patym rokem balet (500euro za 3hod tydne na rok+ dres, kostym, piskoty, spicky...) nechodi na jezdectvi, protoze to je tady dost drahe.
Jinak ceske deti maji tu vyhodu, ze konci podstatne drive ve skole nez ve Francii (16h40 kazdy den mimo stredy), takze mohou navstevovat vetsi mnozstvi krouzku.
 Filip Tesař 


Re: Jiná zkušenost 

(11.10.2017 14:26:07)
Vozit dítě po závodech znamená hezkýho koníčka, doslova. Ale sbírním dětskejch mašlí se z něj dobrej jezdec nutně nestane a potřeba to není. A dětskej šampión neznamená šampión dospělej. Zvlášť ne u nás. Takže někdo tomu čas a peníze podřídí, někdo ne. Dobrýho jezdce dělá pravidelný ježdění a to milióny nestojí - i při denním tréninku, jakkoli ten je na čas i na peníze poměrně náročnej. Slušnej výcvik se dá pořídit i za těch 500,- na hodinu, podstatnej je všeobecnej výcvik, jasně, i do malýho dítěte se daj cpát peníze, aby skákalo parkury nebo jezdilo drezuru a "posouvalo se dál", ale k trvalýmu posunutí se dál, myslím takovýho, co se udrží a rozvine (i) v dospělosti, bohatě stačí ta praxe. A to i hodina jednou-dvakrát za tejden, akorát to trvá úměrně dýl.

Nic proti vožení dětí po závodech, pokud to tak někdo chce, ale pokud to někdo nechce, bylo by to vyhazování peněz - holt pro někoho není takovou hodnotou obstarat dětem za milióny hezký vzpomínky na pár mašlí.
 Miki 
  • 

Re: Jiná zkušenost 

(12.10.2017 19:56:06)
Ti,co do toho dávají ty miliony,tak z toho mají víc než jen ty mašle.Mimochodem,jen za mašle se ofic.závody nejezdí.Prostě ti nejlepší jezdí i 6 hodin denně.A za dvakrát týdně se stěží posune dítě dál.Trénují 5 krát týdně a víkendy závodí.Někomu stačí jen kroužek jednou týdně někdo chce prostě víc.Je to jen o prioritách.
 Filip Tesař 


Re: Jiná zkušenost 

(13.10.2017 11:55:41)
Nikomu nechci nic rozmlouvat, každej má priority podle svýho. 6 hodin ježdění denně je opravdu o něčem jiným a to pak chápu, že i to závodění je o něčem jiným. Ovšem jezdit dobře, řekněme v našich domácích podmínkách nadprůměrně, se dá i při menší frekvenci, potrvá to ale dýl. Jestli je někdo opravdu dobrej, se uvidí, až jestli bude v dospělosti dobrej na mezinárodní úrovni (nebo v zahraničí, řekněme prosadí se třeba v Německu, Nizozemsku...).
 Miki 
  • 

Re: Jiná zkušenost 

(12.10.2017 19:56:07)
Ti,co do toho dávají ty miliony,tak z toho mají víc než jen ty mašle.Mimochodem,jen za mašle se ofic.závody nejezdí.Prostě ti nejlepší jezdí i 6 hodin denně.A za dvakrát týdně se stěží posune dítě dál.Trénují 5 krát týdně a víkendy závodí.Někomu stačí jen kroužek jednou týdně někdo chce prostě víc.Je to jen o prioritách.
 Zuzana 
  • 

Kroužky 

(1.10.2017 19:30:23)
Vždy jsme dali na to, co chce syn - takže když v první třídě projevil zájem hrát na bicí, tak jsme mu to umožnili... kromě toho ještě chodil do jednoho kroužku ve škole a víc nic. Ve druhé třídě zatoužil po stolním tenise - tam už ale po roce bylo jasné, že musí dělat jedno pořádně... Bohužel pro nás i pro něj mu obojí šlo výborně a bylo třeba to nějak rozseknout - láska ke sportu zvítězila, takže pinčes se pro nás stal životním stylem... Nyní hraje již pátým rokem, jiný kroužek nemá, protože by ho ani nestíhal (tréninky 3-4x týdně 2-3 hodiny plus víkendové turnaje a zápasy i stovky km od domova). S manželem razíme teorii, že nejdůležitější je, aby člověk dělal něco, co miluje - a protože syn miluje stolní tenis a nemiluje školu, má sport u nás prostě prioritu. Výhodou zůstává fakt, že i v sedmé třídě nosí domů jedničky a dvojky, takže se to snáší celkem dobře :), ta neláska ke škole... Jsem pro to, aby se děti realizovaly mimo školu, ale rozhodně nemá smysl dělat každý den jiný kroužek a hlavně děti do něčeho nutit.
 Zuzana 
  • 

Re: Kroužky 

(1.10.2017 19:34:36)
Ještě doplním - není to levná záležitost, alespoń pro nás ne, manžel je obyčejný dělník a já jsem v plném invalidním důchodu... ročně to se vším všudy vyjde na 20 tis. (když počítám benzín, vlaky, noclehy atd.)... ale necítím, že bychom se nějak extra obětovali, syna milujeme, jsme rádi všichni spolu, společně se o sportu bavíme, sbližuje nás to, stmeluje. A on nám to vrací tím, že je šťastný (a taky úspěšný).
 Petula 
  • 

To je pravda 

(2.10.2017 22:43:03)
Ano, ja jsem byla zvykla pracovat v CR jako ucitelka jeste i v mimoskolnich aktivutach a v Zapadni Evrope jsem roky nemohla nemohla pochopit, proc nemohu narazit na mimiskolni praci. Pochopila jsem az s detmi... Rodice davaji dite jen na jeden krouzek, nejcasteji sportovni klub, kdo chce zacit jezdit na koni ( popularni), tak musi prestat chodit od rodicu do housli. Deti do 7 let chodi hlavne na plavani, pritom v 7 maj to plavani ve skole. Pokladaji za dulezite se to naucit co nejdriv ( pohodlnejsi z hlediska hlidani, je tu tolik vodstva😂 a asi dobra propaganda). Pritom do 6 let musi deti zacit s hudbou a jazyky, coz jsou cinnosti, ktere se neuci, ale s vekem odnaucuji/ kdyz se nepraktikuji. Vytvarku tu vedou zajemci dobrovolnici (vetsinou maminky od uprchliku), hudebka stoji dite 25 euro 20 minut ( ani o minutu vice) a sporty jsou tez drahe, tenis 15 euro (skupina 10-12), ostatni sporty 8-10 euro. Strasne drahe a malo kvalitni proti cecham, ja chodila snad vsude v CR jako dite, 3-4 krouzky denne. Deti k tomu vedu a penize na to tvrde setrime a jestli se jednou vratime do CR , tak to bude kvuli vybornemu zdravotnictvi a krouzkum. 5 leta dcera hraje na hudebni nastroj vsude po koncertech, je tu strasna rarita. K tomu ma 2 sporty a skaut. Syn je vsestranne mene nadany, tak ma jen hudebku a sporty strida. Zajmove aktivity dela jen ten, kdo na to ma vylozene talent, jinak to rodice neplati. Taky to ty tak vypada, kultura nula. Jazyky vubec nedelaji mimo skolu, nikoho jsem jeste nepotkala. Kdyz uz ma nekdo zajem o levne a kvalitni doucovsni nebo lekce na nastroj, tak to jsou cizinci (nizsi trida), ty tak maj treba 2-3 krouzky, vi, ze to je dulezite pro mysleni a rozvoj cloveka, ze to neni jen dovednost. V CR porad lidi nadavaji, ale neuvedomuji si, ze to nejdulezitejsi maji skoro zadarmo ( dobre skolstvi, kde ucitel jeste uci a ne jen zapina pocitace, vynikajici doktory, nemocnice a zdravotni sestry, kteri nejsou vzdy prijmeni / maji mensi platy, protoze jejich prace je vsem skoro zdarma dostupna, vyborne mimoskolni aktivity od profiku za maly peniz, levne divadlo ( zde 70,80 euro predstaveni)....atdatd. Vazme si toho a nenechavejme se inspirovat zapadem. Hadry a veci se daji koupit z druhe ruky, ale zdravi a mozek ne.
 Petula 
  • 

Re: To je pravda 

(2.10.2017 23:31:53)
Omlouvam se za preklepy z mobilu...nejde to opravit. Jeste jsem chtela podotknout, ze abych svym detem priblizila taje cizich jazyku, tak si je v ramci dobrovolne cinnosti chodim ucit zdarma do skoly a vedu si tam po dohode s vychovnym poradcem krouzky takentovanych deti: cizi jazyky (nemcina anglictina spanelstina) a hudebni krouzek (vcetne hry na piano). V ramci skupiny je to bavi vice nez doma a take se vic socializuji. Je to ale jinak jen pro deti, ktere vybrala skola jako vhodne, ze potrebuji extra cinnost. Krouzek neplatim, ale ani nic nevydelam. A kdybych chtela, tak na oplatku bych mohla zas dat svoje deti do jineho krouzku zdarma (skolni fotbal ). Myslim, ze tyto moznosti ma kazdy, kdo nema na krouzky, v klubu se muze angazovat casto i dobrovolnik a nabidnout pomocnou ruku o turnajich, v obcerstveni, v pravidelnem uklidu atd. Casto to jen o dohode.
 Miki 
  • 

Re: To je pravda 

(3.10.2017 9:57:50)
Souhlas.Myslím,že u nás dát za 45 min.jezdeckého výcviku(za pololetí 10000,-Kč,tzn.23 hodin tj.434,-Kč/hod)je dost málo.A to náš trenér dost často hodinu přetáhne,protože chce s dítětem dodělat rozdělanou práci.Když vidím,jak některé matky remcají,poslala bych je do ciziny si vyzkoušet tamní realitu.Oni vždycky remcají ti,co by se dětem nevěnovali ani za peníze ani zadarmo.
 Markéta 


Re: To je pravda 

(3.10.2017 15:44:44)
Tak to je snad otázka příjmů rodičů, ne? Pro někoho je kroužek za deset litrů za pololetí zaokrouhlovací položka, někomu to ukrojí pořádnou část rozpočtu a někdo na to prostě nemá. Pokud se ti to zdá málo, zřejmě patříš do té první kategorie.
 Miki 
  • 

Re: To je pravda 

(3.10.2017 16:57:07)
Vidíš jen jednu stranu.Já i tu druhou.Dítě má pod zadkem 45 minut kvalitního koně,které musel někdo koupit,vychovat,vycvičit a i nadále ho udržovat v top stavu.U koně nejsou náhradní díly,v případě poruchy.A ten kůň si musí vydělat i na stáří.Když spočítám hodnotu toho koně a ty směšné peníze za 45 min.,tak skutečně musím říct,že je to málo.Třeba takový trenér má z hodiny sotva 100,-.Za to co poskytne těch 45 min.směšně malá odměna.Můžeš tvrdit,že je to každého volba,zda se mu vyplatí dělat za 100,- na hodinu,ale sama si zkus odovědět na otázku,zda by sis pořídila nové auto za milion(tolik má hodnotu kůň,kterého mé dítě jezdí) a půjčovala ho komukoliv za 434,-Kč na hodinu.Na daný problém se musíš dívat ze všech úhlů .Ano,jezdectví je drahý sport a státem minimálně podporovaný,přestože má kůň prokazatelně vliv na lidskou psychiku a zdraví.Ale 434,-Kč/hod.je prostě směšně málo.A myslím,že to ví spousta matek,co jejich děti jezdí.Proto třeba u nás se snažíme přispívat i jinak.Dáváme do pokladničky a každý rok se sažíme koni koupit další vybavení,protože i to je dost drahé.
 maarky 


Re: To je pravda 

(4.10.2017 10:19:47)
Tak tobě přijde 10000 jako směšná částka. ~e~ Tady je vidět, co z toho dítěte vyroste. Ach jo, v jaké době to žijeme. Věř, že to fakt není o tom, že zaplatíš maximum a dítě jezdí na koni za milion, děti dokážou být šťastné i na obyčejné jízdárně za pár korun, že se prostě projedou.

Kroužky jsou hezká věc, ale dokážou si v dnešní době hrát děti samy, když jim život stále někdo organizuje ! Já jsem pro zlatou střední cestu, ano máme taky kroužky, ale máme i osobní volno, kdy děti vyrazí za ostatními dětmi nebo něco podnikneme společně nebo si prostě jen hrají a věř, že jsou spokojené. A raději si budeme život užívat, jezdit na dovči než vyhodit všechny peníze za kroužek. Opravdu vždy to nejdražší není nejlepší a nedělá spokojené dítě ..

 Markéta 


Re: To je pravda 

(4.10.2017 11:57:25)
Maarky, proč by měl z dítěte, pro jehož rodiče 10 000 není významná částka, vyrůst špatný člověk? Přece pokud má někdo příjem třeba 100 nebo 200tis. měsíčně, tak pro něj 10 000 za půl roku je celkem marginální výdaj.
 Miki 
  • 

Re: To je pravda 

(4.10.2017 17:21:35)
Vůbec nechápete text.Šlo o to,že jsou kroužky které jsou prostě dražší.Pokud se mu dítě věnuje naplno,tak nerozumím tomu,proč bych mu to jako rodič neměla platit.Někdo potřebuje luxusní dovolenou a někdo prostě investuje dítěti do sportu a těší ho jeho úspěchy.Ano,10000,- za jezdecké hodiny za pololetí je směšná částka,ale to vy asi nemůžete pochopit.Vidím nejen ty peníze,ale také to co za ně dostává mé dítě.Sama,kdybych si toho koně měla koupit bych se na částku 10000,- rozhodně nedostala,protože pořizovací cena koně by jí daleko převyšovala.A nemyslím si,že je dítě nějak rozmazlené .Mimochodem,měsíc dítěte,které závodně jezdí na koni hravě převýší částku 50000,- a znám spoustu samoživitelek,které mají 3 zaměstnání,aby byly schopné tuhle částku měsíčně dítěti hradit.Jejich děti jsou normální děti,samostatné,úspěšné a šťastné a dobře si uvědomují,co pro ně matky dělají.Vědí,že je vždy něco za něco a v oblečení ve kterém chodí,by některé děti zdejších pisatelek nevyšly ani k popelnicím.Je to otázkou priorit a každý je máme někde jinde.Já jsem si nopřizovala děti,proto,abych si užívala,ale proto,že jsem jim chtěla dát to nejkvalitnější vzdělání,koníčky které je baví a smysluplný život.Každé dítě si mohlo vybrat co chtělo.Jeden koníček,pro vás drahý a druhý levný.Nakonec skončily jen u jednoho,protože ať je to hudba či koně,vše zabere jejich veškerý volný čas a jsou rádi,když večer trefí postel.Dělají to dobrovolně a rádi a rozhodně nechtějí přestat.Ano,mám více zaměstnání,ale nevyměnila bych spokejenost dětí ani za dovolenou u moře ani za luxusně vybavený byt.Prostě mou prioritou je spokojenost dětí.Mimochodem všechny mají od 10-ti let brigádu a všechny velmi dobře znají hodnotu peněz.ˇUspěšný člověk je jen ten,co dělá co ho baví.A tak je to i v práci.Mimochodem,nedávno jsem četla článek,že dítě ve věku 12-16 let za oblečení a zábavu(kino,posezení s kamarády,apod)utratí měsíčně 5 tisíc.Takže pokud to investuje do vzdělání a kroužků pro určité zdejší pisatelky je rozmazlené?Pokud jsou děti tak dobré,že sportují nebo hrají na mezinárodní úrovni,tak prostě jako inteligentní rodič je podpořím i za cenu svého živoření.I když to ,že nejezdím po dovolených k moři a v zimě do Alp mě skutečně netrápí.Fakt mi přijdou směšné matky co brečí,že jsou bez peněz a pak z nich vypadne,že je Alpy stály 50000 a moře 80000 a pak kňourají,že mají zaplatit za pololetí hudebku ve výši 3000,- a pronájem nástroje 1200,-.Nebo blbečkové tatínci v hospodě obdivují Sáblíkovou,jak jí to jezdí a přitom mají doma dost často velmi talentované dítě,které by úspěchy mělo taky,ale tatínek mu ty tréninky prochlastá v hospodě nebo maminka prohulí.Až tu budete zase vykládat o tom,že rodiče Sáblíkové to moc nestálo,tak si zkuste někdy pustit staré dokumenty,jak vypadal byt Sáblíků a bude vám jasné,že tomu obětovali všechno.On ten úspěch zadarmo není.A děti,které skutečně dřou a trénují 7 dní v týdnu nemůžou být rozmazlené.Nelze to.Mají školu,tréninky a disiplínu,o které by se některým vašim dětem mohlo jen zdát.
 Jitule 
  • 

Re: To je pravda 

(4.10.2017 16:53:29)
Miki, že ty jsi majitelkou závodního koně a máš dojem, že ti málo vydělává? Proč by měl jezdectví podporovat stát? I takový chov psů nebo koček má kladný vliv na psychiku člověka a taky to není podporované. Psi se používají na canisterapii a taky třeba na hledání drog. Pokud chceš na koni vydělat, tak si musíš najít dobrého jezdce, ne nasadit cenu a domnívat se, že parta snobů, co se chce svézt na dobrém závodním koni, ti ty náklady na koně uhradí.

Jo, a mimochodem: na svůj důchod si musí vydělat nejen kůň, ale i člověk. Na rozdíl od lidí končí hodně koní na jatkách a v salámu.
 Miki 
  • 

Re: To je pravda 

(4.10.2017 17:26:05)
Pleteš si pojmy s dojmy.A vůbec nerozumíš sportu.Prostě jsou sporty,do kterých stát nesmyslně pumpuje peníze,které mimochodem mizí a k dětem se nedostanou a sporty,které stát opomíjí.A mimochodem,já bych za 500,- nenechala jezdit na koni ani dítě kamarádky.500,- je tak směšná cena,že když se bude jen pást,je to pro něj lepší.Kůň není tělocviční nářadí.To ty nemůžeš pochopit.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.