| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Video: Jak se rodí ve světě

 Celkem 15 názorů.
 Jitka 
  • 

Když neumím anglicky 

(17.3.2017 20:49:42)
Když neumím anglicky, jsou mi i titulky na dvě věci. To už můžu listovat anglickými weby, vyjde to nastejno. Ja jsem nějak měla dojem, že jsme ještě v Čechách. To, že redaktoři umí anglicky, ještě neznamená, že to umíme všichni. Takže jsem viděla kousek a vím stejný kulový jako předtím.
 Gabi444 


Re: Když neumím anglicky 

(18.3.2017 12:02:31)
Nejvyšší čas začít na sobě pracovat, pak přijdou i sebevědomí a spokojenost sama se sebou, které jdou ruku v ruce s tolerancí k druhým. ~x~
 Jitka 
  • 

Re: Když neumím anglicky 

(18.3.2017 19:58:49)
Je mi 60 a cizí jazyky mi už do hlavy nelezou, krom toho jsem se angličtinu ve škole fakt neučila, jen ruštinu a němčinu, ještě umím pár slov španělsky.

Sebevědomí by tu a tam bylo a kdeže jsem se dopustila netolerantnosti? Já si naopak myslím, že ten, kdo sem dává cokoli na hlavní stranu, by měl přemýšlet o tom, že ne každý umí cizí jazyk. Někdo kvůli vyššímu věku, někdo kvůli nižšímu IQ. Je ten s nižším IQ nebo vyšším věkem automaticky méněcennou osobou?
PS: slyšela jsi někdy, že v tomto státě jsou čeština a slovenština úředními jazyky?
 ruže červena 


Re: Když neumím anglicky 

(19.3.2017 10:06:10)
Hanka má pravdu je mi 60+ a též neumím anglicky
 ruže červena 


Re: Když neumím anglicky 

(19.3.2017 10:08:50)
OPRAVA Jitka má pravdu no jo to ten věk
 Gabi444 


Re: Když neumím anglicky 

(19.3.2017 17:20:03)
Úředním jazykem v ČR je pouze český jazyk. Ale jinak se omlouvám a chápu.
 ... 
  • 

Re: Když neumím anglicky 

(19.3.2017 20:23:19)
Další omyl - takže bys na sobě měla také začít pracovat:


1/ Správní řád, část 2, hlava II, § 16

Jednací jazyk

(1) V řízení se jedná a písemnosti se vyhotovují v českém jazyce. Účastníci řízení mohou jednat a písemnosti mohou být předkládány i v jazyce slovenském.
 Gabi444 


Re: Když neumím anglicky 

(21.3.2017 11:02:41)
Ale kdepak. Úřední jazyk v ČR je jen jeden, definuje ho přímo Zákon o státní jazyce.

Samozřejmě, že existují samostatné předpisy pro jednání menšin s úřady, ale to na tom nic nemění. ... 
  • 

Re: Když neumím anglicky 

(21.3.2017 17:44:16)
Zákon o státním jazyce - má nějaké číslo?
Nebo jej našel jen strýček Google a je to nepřijatý, tedy neplatný návrh zákona.
 Filip Tesař 


Re: Když neumím anglicky 

(22.3.2017 9:37:11)
Žádnej takovej zákon neexistuje, momentálně je to akorát v návrhu komunistických poslanců (komunisti navrhovali češtinu jako státní jazyk zakotvit ústavně nebo zvláštním zákonem několikrát už předtím).

Platí pouze ustanovení § 16 Správního řádu (zákona č. 500/2004 Sb.) o jednacím jazyce (přičemž účastníci řízení můžou používat i slovenštinu a jazyky národnostních menšin, které tradičně a dlouhodobě žijí na území ČR). Nepřímo pak o postavení češtiny vypovidá taky Občanský soudní řád, Branný zákon a Zákon o státní službě.
 Jitka 
  • 

Re: Když neumím anglicky 

(22.3.2017 22:42:07)
Tak jsem měla dojem, že místo tady kdejakých keců se teda aspoň někdo najde, kdo by to přeložil. Hmmm, asi jsem moc velký idealista. No nic, jdu teda do sebe a jedu na jiné stránky, kterým rozumím.
 Filip Tesař 


Re: Když neumím anglicky 

(23.3.2017 13:02:35)
Omlouvám se, titulky tam nevidím, ty bych snad přeložit ochotnej byl, ale překládat zvuk z videa je dost nepohodlný a trvá to dlouho, o moc dýl než ty kecy.

Video jsem si předtím nepouštěl, nalistoval jsem diskusi "Komentáře k článkům" a viděl mezi posledníma ten, co se týkal úředního jazyka u nás, odpověď jsem byl schopnej napsat v podstatě skoro z hlavy.

Idealismus? Čekat, že se někdo z okliky dovtípí, že to není jen rozčilování, ale prosba o překlad? A že to někdo přeloží, aniž bude vědět, že se sem k tomu Vy ještě někdy vůbec vrátíte, to je naivní. Proč jste rovnou nenapsala: "Prosím vás, nenašel by se tu někdo, kdo by mi to přeložil?"

 Lída+4 


Re: Když neumím anglicky 

(24.3.2017 11:02:00)
Ono by možná stačilo místo remcání slušně požádat, jestli by to nemohl někdo přeložit.
 Jitka 
  • 

Re: Když neumím anglicky 

(26.3.2017 21:44:25)
Nepochopila. To nebyla jen žádost o přeložení, ale slušné upozornění na to, aby to bylo příště srozumitelné, tedy už rovnou přeložené. Jinak to sem už můžou dávat i svahilsky, bude to jedno.
No nic, stejně to nikdo nepřeložil, takže škoda slov. Hlavně že vy jste mladí, moderní a in a my už jsme za sebou měli zaklapávat víko rakve. Taky ti bude jednou 60, možná i víc, neboj, dočkáš se. Přeju ti stejné zacházení, jak se ty chováš k nám. Třeba by bylo dobře, kdybys na sobě zažala pracovat, aby ti třeba jednou nechybělo sebevědomí či jak se to dneska nazývá.

No nic, už sem stejně chodit nebudu. Stejně je to tu tak maximálně samá urážka, případně samá emerická vychtávka, jako by Češi nebo jiné národy byli totální blbci. Už mi ta nybubřelost, nadutost a vlatní nepostradatelnost lezou krkem.
 Hanka 
  • 

Merck 

(19.3.2017 8:13:21)
Ach jo, zase propaganda od firem vyrábějících léčiva? Protože porodit jinde než v nemocnici nejde? Ale to, že třeba u nás se dává ženám při porodu zbytečná medikace nebo že v Americe už velká část žen rodí pouze císařským řezem(a velký podíl na tom má medikace), to už tu nikdo neřekne. Ano, při porodu lze i zemřít. Ano, v tu chvíli je lékařská pomoc skvělá. Ale valná většina rizikových těhotenství se dá zjistit už v průběhu těhotenství. Opravdu chcete podporovat farmaceutickou firmu?

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.