| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak pomoci dítěti, které koktá

 Celkem 2 názorů.
 Eva Francová, 4-letý syn 
  • 

Opravdu je to koktavost? 

(24.10.2000 10:41:10)
Máme též problémy s opakováním písmenek nebo slov. Konzultovali jsme to jak s dětským psychologem, tak i s učitelkou v MŠ. Od obou nám bylo řečeno, že v našem případě to není klasické koktání. Spíše jeho mozeček nestíhá zpracovávat všechny podněty, chce říct něco rychleji, než stačí, a proto opakuje. Myslím si, že je to pravna, protože jsem nevypozorovala stejné situace, kdy k opakování dochází. Někdy děti umějí to, co nemusejí a nevědí, jak to říct. Proto bych chtěla uklidnit všechny rodiče, aby opakování slov nebo písmenek ihned nepovažovali za koktání, ale snažili se o získání názoru od více osob. Pokud je super školka se super učitelkami, jako u nás ve Valdicích, dá se všechno zvládnout.
 Katka Vávrová, 5. měsíc těhotenství 
  • 

Bojím se dědičného koktání 

(25.10.2000 16:37:08)
Je mi 30 let a od základní školy mírně koktám. V příbuzenstvu koktá ještě mladší bratranec, ze starších příbuzných nikdo. Jsem teď těhotná a mám strach, že mé dítě bude také koktat. Neví někdo, jak vysoká je asi pravděpodobnost zdědění této vady?

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.