| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak pomoci dítěti, které koktá

 Celkem 2 názorů.
 Eva Francová, 4-letý syn 
  • 

Opravdu je to koktavost? 

(24.10.2000 10:41:10)
Máme též problémy s opakováním písmenek nebo slov. Konzultovali jsme to jak s dětským psychologem, tak i s učitelkou v MŠ. Od obou nám bylo řečeno, že v našem případě to není klasické koktání. Spíše jeho mozeček nestíhá zpracovávat všechny podněty, chce říct něco rychleji, než stačí, a proto opakuje. Myslím si, že je to pravna, protože jsem nevypozorovala stejné situace, kdy k opakování dochází. Někdy děti umějí to, co nemusejí a nevědí, jak to říct. Proto bych chtěla uklidnit všechny rodiče, aby opakování slov nebo písmenek ihned nepovažovali za koktání, ale snažili se o získání názoru od více osob. Pokud je super školka se super učitelkami, jako u nás ve Valdicích, dá se všechno zvládnout.
 Katka Vávrová, 5. měsíc těhotenství 
  • 

Bojím se dědičného koktání 

(25.10.2000 16:37:08)
Je mi 30 let a od základní školy mírně koktám. V příbuzenstvu koktá ještě mladší bratranec, ze starších příbuzných nikdo. Jsem teď těhotná a mám strach, že mé dítě bude také koktat. Neví někdo, jak vysoká je asi pravděpodobnost zdědění této vady?

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.