| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Jak na rýmu?

 Celkem 2 názorů.
 Štěpánka a skoro roční Filip 
  • 

Jak na rýmu? 

(6.10.2000 18:35:06)
Podzim je tady a s ním se k nám dostala naše Teda Filipova prvni rýma. Hadičková odsávačka není naše kamarádka, já si připádám , že týrám moje miminko a miminko by nejraději volalo sociálku pro ubližování na těle. Vím, že je to nutné zlo a tak to dělám, ale teď jsem chytla rýmbu i já. Poradí mi někdo nějaký fígl na odsávání rýmy u batolete? Slyšela jsem něco o "luksování", odsávačka se nějak nainstaluje k vysavači a rýma se odsaje? Díky za rady
Štěpánka
 Eva, Kajda 13 měsíců 
  • 

Re: Jak na rýmu? 

(13.10.2000 21:58:41)
Ahoj Štěpánko,
s rýmou ojujeme už od 7 týdnů Kájinýho živůtka. Děs - běs, krátkce a jednoduše řečeno. Kajda z rými dostala zápal plic - jaksi jí to steklo na plíce a už to bylo. Byly jsme v nemocnici, kde následovalo pravidelné kurýrování - injekce s antibiotiky a samozřejmě odsávání. Ten přístroj, který tam měly byl fajn. Vytáhnul všechno a já byla klidná, že Kajda může volně dýchat - alespoň na chvíli. S rýmou jsme bojovaly celý měsíc, když se konečně rozhodla opustit náš byteček. Občas se vrátí, jednou za měsíc... nebo dřív... ale nebo také později... Jelikož se s odsávačkou nedá vůbec nic vysát, no, někdy sem tam kapičku (jestli se to o hlenu dá říct :o)))) napadlo nás, že jí prostě přiděláme na vysavač a já si tím ulehčím "práci". Funguje to a je to skvělé! A rada na ruce miminka: Aby se sebou tak nemlelo a nepralo se s vámi, dejte pod něj na trojůhelník složenou látkovou plenu a jako by přes ramínka ve předu na hrudi miminka zavažte. Znemožníte mu tím pohyb rukama - jde to zase lépe a hlavně - RYCHLEJI. Mě to také moc bolelo, když jsem viděla svojí holčičku jak se trápí, jak moc jí to vadí, ale zdraví mi bylo přednější než pár slziček, na které snad brzy zapomene. Dnes už odsávačku s vysavačem nepoužíváme. Jen tu ruční - s bambulkou. Ikdyž je nám vlastně na nic. Ona toho také moc nevytáhne. Ale zase jsem začala zastávat názor, jestli je ta rýma tekavá - že teče z nosánku ven (a nezůstává v zadu - tzv. neviditelná, zadní), pouze hlídám aby Karolínka nebyla upatlaná a svoje nudlánky nepapala a třikrát denně ji vykápnu Nassivinem. Nejdéle do týdne je rýma pryč a bez trápení. Jo, aabych nezapoměla - zánět středního ucha jsme neměly, takže....?! Myslím, že to jde někdy (alespoň někdy) bez odsávání a trápení.

Hodně štěstí a dejte bacilákům, co proto!

Ahoj Eva

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.