| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

re

 Celkem 19 názorů.
 Zuzitade,2 sluníčka(05/07) 


re 

(30.4.2008 21:55:06)
já bych se chtěla jen vyjádřit k Alici a Gohic...

Ali, mě Adámek nepřišel hyperaktivní, samo nevím, jak se chová s vámi doma....mluví moc hezky, pokud je opožděný a má zkříženou tu ¨la.." (nevím jak se to píše ted), tak je možná pomalejší
to že říká kraviny na různý věci nebo je "mimo" může plynout třeba z nějaké nejistoty, nebo si jentak vymýšlí, je ještě malý
budte rádi, že dg. autismu nemá!! Nevypadal na rituály, řeč je taky hezká, s Jeníkem si dokázal hrát i válet se na zemi, což náš Tedí vůbec...ten si řadil...

Gothic, co popisuje, tak L. je opravdu hodně hodně hyperaktivní, pokud nemluví a dr. Krejčířová dala dg. autismus, tak není pochyb....někdy vyjímečně se stává, že dg. se odebere, pokud je tam takový vývojový skok...i to je možné

takže Ali, nepozoruj pořád a neřeš, protože Adámek je fakt moc hezké dítko, šikovné, a věnuj se mu podle jeho potřeb...dg. ho do života stejně nepřipraví, ale TY!
někdy mi přijde, že zbytečně moc přemýšlíš a řešíš věci, které jsi vyčetla, ale myslím, že to je trošku ztráta času. Neber to ve zlém, jen se tím zbytečně "netrap" !!

Z.
 Mája + 2 


Re: re 

(30.4.2008 22:32:59)
Zuzitade, škoda,že nemůžu najít fotku kde jsou Jeník s Tedíkem pohromadě u vláčků :-)

Mě tedy Tedí příjemně překvapil už tím jak vešel, podíval se na mě atd. Překvapil vzhledem k diagnóze a proto, že můj Jenda to nedělá..

Je pravda, že nám okupoval jídelní stůl kolonami,ale fakt jsem koukala jak puk, jak si kluci vzájemně vyhověli!
A na procházce jak Tedík půjčil naprosto samozřejmě Jeníkovi motorku! Jenda by to pro něj něudělal...

Adam je pro mě dost neposedný,ale vychází to i z mí zkušenosti relativně klidných dětí. I když Jenda je stále "zdrhací" typ :-D
 Alice + 3 


Re: re 

(1.5.2008 0:43:28)
Hani, k tomu cos napsala, že jsem tě pobavila, já popisovala svůj pocit (že jsem tady asi za hysterickou matku), nepsala jsem, že Gothic píše nesrozumitelně, já to pochopila, ale ani u mě si myslím, že nejde o nepochopitelnou reakci..samozřejmě vím, že nejlepší je nemít diagnozu, ale doplnila bych to, že nejlepší je také nemít potíže :-)

Zuzitade, já to všechno řeším proto, že ten Adam je prostě jiný a jsou s ním doma problémy, které se týkají všech u nás doma, není to nějaký můj výmysl, který bych mu chtěla implantovat.

Ale jak napsala Mája (a opravdu se trefila), je mi jasné, že nic nevyřeším, jen mi pomáhá tady pokecat s vámi, které o tom taky vědí své bez ohledu na to, jestli máme nebo nemáme diagnozu.

Jo Hani, s tím zájmem, my dvě máme odlišné děti a proto asi nemůžeš vědět jak jsem to myslela, tak to neřeš..:-)
 Hanka+Hančí5/05+Štěpán12/07 


Re: re 

(1.5.2008 8:18:24)
Ali, v žádném případě jsi mě nepobavila tím, co a jak tu píšeš a přemýšlíš třeba nahlas a vylejváš si srdíčko atd, protože to tu děláme všechny a od toho to je a abych pravdu řekla, nedávno jsme se se Zazi bavily o tom, jak sem na tu diskuzi chodíme rády, člověk ví, že v tom není sám a navíc - vy jste opravdu kamarádky!
Jen prostě k té hysterické matce - měla jsem tě možnost poznat a vím, že nejsi!
Ale na druhou stranu, máš samozřejmě pravdu, svého synka jako jeho máma znáš nejlip a víš sama moc dobře co řešit a neřešit..... A dost už!:o)

Májo, čoveče, proč ne....něco vymyslíme....:o)
 Alice + 3 


Re: re 

(1.5.2008 9:47:23)
Hani, díky, jsi milá.
Májo, Zuzi, nesrazíme se někdy na tom hřišti?

Jeno, tys to asi ze vzkazů zas hned vymázla, viď?
 Mája + 2 


Re: re 

(1.5.2008 10:34:16)
Alice,a co tuhle neděli odpoledne? My jezdíme od našich vždy už po obědě,tak tam tak na 15 hodinu můžeme být.
 Alice + 3 


Re: re 

(1.5.2008 11:16:06)
Májo, já bych ráda, ani jsem to nečekala hned zítra, jenže jsem si uvědomila, že Adam teď má nějakou rýmu..co příští víkend, to už by mohl být ok?
 Mája + 2 


Re: re 

(1.5.2008 11:17:14)
Alice,příští víkendu jsou u táty. Ale uvidíš,je teprve čtvrtek.pokud bude hezky,tak tam asi půjdeme tak jako tak.
 Alice + 3 


Re: re 

(1.5.2008 11:30:17)
Májo, ještě, myslela jsi tu Folimanku nebo někde tam u vás?
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: re 

(1.5.2008 20:38:11)
Alice, jo vymázla - asi po třech hodinách...

Tak já Ti to pošlu na mail.
 Alice + 3 


Re: re 

(1.5.2008 21:04:20)
Jeno, moc se omlouvám a děkuju.

Májo, jestli se Jeník nezačíná víc prosazovat..:)
Jinak mě se taky líbilo, že mají spolu kluci hezký vztah.
Zuzitade, Tedík fakt vypadá ok, ale já vím, že ty tu jeho odlišnost pořád citlivě vnímáš. Mě připadá, že je na tom přesto dobře, jestli to tak můžu říct..
Já si taky nemyslím, že by na tom byl Adam zle, to fakt ne, jen je to s ním trochu náročnější.

 Alice + 3 


Re: re 

(1.5.2008 21:18:42)
Jo, paní dr. se zmínila, že ty předškoláci jsou pro něj asi ideální, že ty třenice můžou přijít spolu s mladšími dětmi. Ale ono se to tam tak úplně neobmění, takže myslím, že to bude dobré.
 Mája + 2 


Re: re 

(1.5.2008 21:28:44)
Zuzitade, to víš, já tos chlapama umím :-D :-D

Holky, začínám být nervózní. loučila jsem se v říjnu 2000, to jsem byla v 5.měsíci rizikového těhotenství s Kájou. noa ted je květen 2008...
 Mája + 2 


Re: re 

(1.5.2008 21:29:56)
loučila s prací, jsem zapoměla dodat :-)
 Gothic 


Re: re 

(1.5.2008 22:12:02)
Alice-moja reakcia sa netýkala spochybnovania Adámkovej diagnózy, ja už neviem ako to napísať.
Týkala sa toho, že už viac krát som ti milo napísala a oddôvodnila, že si o tebe nemyslím, že tu nemáš čo robiť, alebo, že si hysterka, že každý má právo sem písať.
Práve preto nechápem tie pochybnosti a potrebu uisťovania sa, že sem patríš. to je predsa jasné nie? :-)
Veď ja so všetkým, čo píšeš, súhlasím aj s tým, že dieťa bez diagnózy môže mať viac problémov ako dieťa s lahšou diagnózou. Ja už som proste len unavená stále niečo vysvetlovať, obhajovať, že som skutočne na nič nenarážala a nič nemyslela s nejakým skrytým konšipračným podtextom :-))
Toto sa netýkalo len tejto reakcie, týkalo sa to viacerých vecí aj mailovej komunikácie, aj inej diskusie, ale pravda je, že som to nemala ventilovať tu, len proste to už bola tá čerešnička na torte :-)

Proste mám pocit, že nech napíšem čokolvek tak pochybuješ o mne, o mojej úprimnosti a mrzí ma to, pretože ja keď niečo napíšem, tak to tak myslím skutočne, nepotrebujem sa skrývať za nejaké metafory.
Ja to naozaj myslím všetko v dobrom, píšem to posledný krát a viac už nebudem vysvetlovať.

Hádam som už napísala dosť. Dalej mailom, nebudem to sem ťahať do diskusie a obťažovať tým ostatných.

MMch ja si tiež myslím, že je Adámek roztomilý a nadaný :-) rozhodne nie je bežné v jeho veku tak kresliť a tak poznať písmená!

Maja-to vieš, že by som bola rada, keby sme boli ten prípad. ALE toto skôr hrozí u atypu, alebo hraničného AS. ALe nie u DETSKÉHO AUTIZMU. to ako fakt nie.
Preto, že som pochybnosti mala, tak som vyhladala u nás naj odborníčku, ku ktorej posielajú všetky deti s podozrením na PAS momentálne diagnostikuje v autistickom centre takže celý západoslovenský kraj (diagnostikovala napr. aj Alexa od ZUZIP a správne čo je u sémanticko-pragmatickej poruchy dosť tažké) k tomu Krejčírovú, obe sa totálne zhodli,ale fakt do bodky a vo všetkom, pritom Krejčírovej som správu neukázala, až na záver a hovorila mi presne to ako naša psychologička.
Obe povedali, že V. je úplne jasný autista, ak dosiahneme na VFA tak si môžeme gratulovať a že potenciálne sa môže priblížiť k AS. Podmienka je ale reč. :-((
U neho síce nie je v rámci trijády výrazný problém, zato oblasť porozumenia a komunikácie má tak tažko postihnutú, že to sa len tak nevidí ani u autistu :-((
Len taký príklad ktorý stále píšem, keď mu poviem daj mi topánky, tak mi dá čo má v ruke, nepochopí dvoj zložkový pokyn.
Dnes reval za to, že do mlieka sme mu dali inú slamku na akú je navyknutý, a proste to mlieko aj napriek hroznému smädu proste nebol schopný vypiť.
takýchto perličiek máme vela, ale dosť velkú aspekt na tom, ako na tom je, je prostredie ktoré ho obklopuje, chápavé a tolerantné, skoro vo všetkom mu vychádzajú ludia v ústrety na toto máme štastie. Možno toto nemať a tlačiť na neho, tak celý den sedí v kúte a trieska si hlavu o stenu. Za jeho stavom je obrovský kus roboty, ale neverím, že autista nebude.

Ono mne sama psychologička povedala, že často o autizme aj u odborníkov ktorý nemajú príliš skúseností, prevládajú také mýty, že autista musí byť nekontaktný a nemať očný kontakt a pod. ale že to už je dávno prekonané, že spektrum autizmu je tak hrozne široké, že každé dieťa sa prejavuje inak a nenájdeš deti, ktoré by mali rovnaké prejavy a všetko rovnako postihnuté.

K V. hyperaktivite popíšem. Ideme do parku a tam sú také kmene stromov trčia zo zeme do radu, taká preliezka. A tam je schopný náš V. Hodinu a pol vkuse chodiť po tom hore-dole poskakovať na tom, skákať dole, to už len keď ludia vidia, tak sú unavený. A to fakt štýlom, vylezie na jeden kraj, prejde to celé, zoskočí a zase vylezie na ten prvý kraj, prelieze a nemá prestávku, proste to prejde takto kludne 150x dokolečka.
A to ho ešte s revom tahám domov, ten by tam hádam bol aj 4h. príde domov a zase len lezie do výšok a skacká tu ako nepríčetný, točí sa dokola, až padá na zem, vála sa na zemi a do toho sa nepríčetne rehoce, úplne záchvaty preťaženia.
Ked do dna tak hodinu (dokopy) sedí a niečo robí iné ako skacká a vylezá a celý sa myká tak je to vela. neposedí ani pri jedle, pri Tv, proste pri ničom a žial je to s vekom horšie a horšie :-(( všetkých ničí, všetci sú z neho vyčerpaný keď ho majú naši jeden den, tak nevládzu a asistentka vraví, že V. má miesto fitka, že sa nalieta strašne. A ja to mám doma non-stop :-((
vôbec s ničím sa teraz nehrá, max pozerá trocha časopisy, prelieva vodu a presýpa piesok.
ALe je to u neho tak, že skutočne nepôsobí moc na ludí autisticky, je taký extrovertný, rád medzi ludmi, ale toto popisuje vela mamín autistov, že deti boli kontaktné a prítulné, často sa to vekom mení a síce mnoho auti prejavov odoznie, ale nahradia ich iné, to je tak presne u nás. A V. má výhodu v svojej inteligencii a pozorovacej schopnosti+pamäti. takže týmto to dobre maskuje maska malá :-))

Vlastne teraz čítam, že niečo podobné už napísala aj Lila a Jena-tiež to tak vnímam, že vela práce s dietaťom, a k tomu dobré podmienky u okolia minimalizujú prejavy. Ale dať V. do bežnej škôlky bez asistenta, tak sa z neho zbláznia a asi rýchlo by odtial vyletel, alebo by sa dostal do velmi zlého psychického stavu. Má naozaj vela úlav oproti zdravým deťom.
On napr. absolútne sa nezapája do cvičenia a týchto skupinových aktivít, ani nechápe čo tam vlastne tie deti robia, nemá motiváciu v niečom súťažiť, vyniknúť a pod.

Jena-oni všeobecne tí oteckovia často ten problém nevidia taký velký, trávia menej času s detmi (u vás toto asi neplatí, ale všeobecne áno), majú pocit, že my to zveličujeme, všeobecne majú muži menšiu potrebu komunikácie, tak im to ani nepríjde ako taká dôležitá schopnost. :-) Ale máš plnú pravdu, môj muž to tiež tak nevidí, lebo medzí bežné deti moc nechodíme, tam práve vždy vidím ten velký rozdiel hlavne pri organizovanej činnosti. Pretože niekde vonku ked lieta na ihrisku, tak tam to až tak viditelné nie je.

Alice-zase sa môžem pod prejavy Adámka podpísať, to je V. klon!! presne toto mi robí, vyberá mi jedlo a pitie z úst!! proste poslednú dobu, čo o nom napíšeš, tak mi je to dôverne známe (prosím ťa neber to tak, že si myslím, že je adam autík, radšej to v zátvorke vysvetlujem :-)
Možno to patrí k veku, keď sú podobne starí, je to sranda :-)
Alice teraz nad tým ešte premýšlam, že ak ste boli na hrane AS, tak by to asi chcelo o taký rok rediagnostiku, lebo tam mi to príde, že jeden bod aby rozhodoval či AS, alebo nie, to sa stačí seknút v otázke. Priala by som vám aby to o ten rok, ak pôjdete, bolo max 20 :-) proste u niekoho sa vekom prejavy zosilnujú a u iného zoslabujú, ale to určite sama dobre vieš a verím tomu, že Adámek má šancu z toho vyrásť.

U nás je to tak, že v 2 rokoch V. ešte do autizmu nezapadal podla toho testu od Thorovej, ale teraz by už mal tolko bodov, že detský autizmus ako z učebnice :-(( no na prd proste. žial sa mu pridali aj rituály a odpor k zmenám, čo nikdy nemal, stále je to slabé a odklonitelné, ale pred tým to nemal vôbec. No presne ako mi povedala Krejčírová a naša psych. že sa to môže objaviť kludne aj v 5 rokoch tieto problémy :-((

Hanka :-)) tak to by si Hanka s V. rozumeli, kýblik a lopatka to je jediné čo potrebuje k životu na ihrisku :-)
A ty môžeš byť na H, hrdá, veď robí obrovské pokroky v tej reči!! to mne sa fakt ani nesníva :-))
Aj keď občas má také svetlé chvílky, že na niečo odpovie ano, nene, (a podotýkam v správnom kontexte :-) tak z toho mám vždy radosť.

Maja-to máš tak, ja som si tiež vždy myslela, že keď uvidím iných autíkov, tak budú na prvý pohlad "jasný" proste ako sa opisujú v knižkách o diagnostike. A potom som ich pár spoznala a nestačila sa diviť. Ono je to práve to, že často sa mimo dom vybičujú (a to aj u psychologa) k super výkonom, najviac sa to prejaví v strese, v kolektíve a doma, keď sa nudia. Aspoň ja to tak u nás vnímam.
Videla som kamoškinho syna s diagnózou DA a normálne so mnou rozprával, odpovedal, pozeral mi do očí, obsedel, správal sa proste "normálne". Ale verím tomu, žeby stačil nejaký "spúštač" a rozjel by sa, žeby som sa nestačila diviť. Okrem toho sa často u nich striedajú lepšie obdobia, kedy sú auti prejavy akoby v útlme a horšie obdobia, kedy sú s nimi problémy, sú rozladení a pod. Toto je najčastejšie na jesen a na jar (to zhoršenie)


Zuzi-koľko budete na Sk? môžeme hodiť nejaké stretko potom :-)
 ZuziP 


Re: re 

(1.5.2008 22:27:57)
Gothic, na SK by sme mali byt od zaciatku decembra do polovicky januara.
Stretnutie je super napad! Som zvedava na Valerika.
 Alice + 3 


Re: re 

(1.5.2008 22:38:27)
Gothic, já upřímně už teď fakt nevím, o čem píšeš..já už jsem v pohodě tady a tak to nerozmazávej víc:) z čeho jsi unavená nechápu, my dvě jsme neměly problém nikdy aspoň o něm nevím..ani ta reakce s hysterkou nebyla vyloženě jen na tebe, ale všeobecně tady.
Tak OK?
Jdu si to dočíst..
 Alice + 3 


Re: re 

(1.5.2008 23:02:25)
Gothic, co vám řekla o té hyperaktivitě dr. K.?
 Alice + 3 


Re: re 

(1.5.2008 23:10:42)
Gothic, cítím, že je toho na tebe taky moc, až příliš..držím palec, aby bylo zase líp..

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.