| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

...

 Celkem 28 názorů.
 Evik(+Jenik-4,5r) 


... 

(29.4.2008 12:27:01)
Gothic-prave ze u Jenika je to taky tak s tim ocnim kontaktem, jako maly se na nas vubec nepodival a kdyz nemusi tak to neudela ani ted-viz podani ruky komukoliv pri rozlouceni.
Ale protoze uz jsem i pred diagnozou tusila o co jde a s cim mam tu cest,tak jsem ho trenovala a ucila, aby se na lidi podival kdyz na nej zavolaji,nebo s nim mluvi. Coz lide dost vyzaduji. Nekdy mu to jde lepe,nekdy mene. Nekdy musim rict dvakrat nebo i trikrat kdyz s nim mluvim"Jendo,koukni na me,podivej se mi ocicek,tady jsem" aby se na me podivala,ale stejne to dlouho nevydrzi. A s tim objimanim,nebo vyznavanim lasky a citu, on me spis oblizuje, teda spis na me skoci zezadu,obvykle me povali a oblizne oblicej,a libi se mu, ze ho okriuju ze se to nedela. A mazleni, sam nedojde,a kdyz si ho vezmu do naruci,tak aby se nechal pomazlit to ne,jedine u ceho jako ze mazleni vydrzi je kdyz sedim na mici,mam ho v naruci a skacu s nim na balonu nahoru dolu. To pak je spokojeny..
A uchylky:))) U nas je to to ze pravidelne kdyz si sunda puncochacky nebo ponozky,tak si olizuje prsty u nohou a vyskrabuje mezi prstiky,kdyz tam ma smotecky latky z punchovacku nebo ponozek. A nedej boze ho prerusit,zacne jecet,nebo kricet ze jsem strasna mama,zla mama,ze me zboxuje,ze me zastreli a obvykle do mu bude kopat.. ale az si "vyvrta" tak se pujde v klidnu umyt a vycistit zuby..
 Alice + 3 


Re: ... 

(29.4.2008 13:23:03)
Evíku, já nevím, ale odpověď déšť bych asi celkem brala, ono děti v tomhle věku v cizím prostředí asi moc často neodpoví "Nesmyslné je to, že ti lidé drží špatně deštník a proto na ně prší."
Gothic, opožděný vývoj řeči už nemáme, už je to v normě (širší) a mentálně je taky v normě, ale pořád jde o nerovnoměrný vývoj a má specifický deficit porozumění a atypickou sociální reaktivitu.
Já si myslím, že my se prostě k diagnoze nedopracujeme, ale to neznamená, že to tam není hraniční.
V tomhle směru nám řekla, že ukáže vývoj.
 Peřinka+Štěpula 2/05+Emma9/07 


Re: ... 

(29.4.2008 16:51:05)
Ahoj holky díky za vaše rady,
kamarádce jsem nakonec napsala že kdyby chtěla tak ji můžu najít někoho na odbornou konzultaci a že bych i s ní šla.?

No napsala že uvidí jak ve školce a když tak pak zajdeme.

Ještě co se týče jídla:David mí pár jídel které miluje jinak skoro nic do pusy nestrčí-třeba prý ovoce ani zeleninu prostě nedá,to bude asi taky nějaký příznak že
 Mája + 2 


Re: ... 

(29.4.2008 17:09:38)
Peřinko, autíci bývají "vybíravý"...

Evíku, Dr. K. neznám. 20 minut mi přijde rozhodně málo u kohokoliv. myslím, že jsi jí o těch předešlých vyšetřeních měla říct. ted by se možná mohla i zlobit,že o tom nevěděla.

Jeníkovo vyšetření Dr. Opekarovou (hl. koordinátorka hl.města pro autismus a dysfázie) trvalo necelé 2 hodiny. Bylo to v lednu a ted v plovině června vyšetření uzavře. takže po 2 vyšetřeních chce říci svůj názor (verdikt).

Dneska holky je ve školce t aporada, jsem zvědavá co z toho vzejde.
byla jsem taky dnes u naší psycholožky a když mi vyprávěla že má dozor nad spec. školkou kousek od nás a jak se učitelky chovají k dětem s Jeníkovou diagnozou,chtělo se mi brečet.takový je to rozdíl...;((
 Gothic 


Re: ... 

(29.4.2008 19:31:30)
Evik-práve tým som chcela demonštrovať, že ani autíci ani neurotypické deti nie sú rovnaké, takže aj u V. ktorý je v podstate v tej tažšej sfére diagnózy, tak to nie je až také typické, rovnako ako u jeníka to nemusí byť také netypické. Napr. dosť z vecí, ktoré popisuješ robí aj moja neter-nadané dieťa-hranie na psa, vyberanie špiniek atd. Ale tým nechcem povedať, že Jeník nie je auti, len proste dosť vecí robia aj deti z normy ako aj jena písala. Chodte aj inde, viac k tomu asi už nevymyslím.
Jáj ešte jedna vec. Na toto dosť verím, že proste keď sa autizmus zistí skoro a matka je velmi obetavá a empatická ako napr. pepe. tak vela vecí sa dá naučiť, že to dieťa sa to proste "nadrie" k tomu musí byť ale aj primerane šikovné, aspon trocha mluviť a chápať (u nás je to zatial nereálne) ale myslím si to, že to potom môže aj skreslovať vyšetrenie. Kedysi sa obvykle šlo na diagnostiku s "nepopísaným dieťaťom" s ktorým v podstate nikto nič nerobil a nevedelo sa čo mu je, ale v dnešnej dobe je už to povedomie tak vysoké, sú zdroje cez net a pod, že často už sa ide s dieťaťom s ktorým sa viac-menej rok-dva intenzívne pracuje (hlavne kým človek vôbec niekam dostane termín) a tak aj tie výsledky môžu byť iné ako by boli bez toho cieleného rozvíjania deficitných schopností.
U nás to tiež môže byť aj o tom, že sme ten očný kontakt od roka a pol cielene drilovali, trénovali ukazovanie a pod. Ktovie ako by na tom bol kebyže to nerobíme, to už dnes nezistím.

Maja-práve to je to, že ani špec. škôlka žial nie je nejaká záruka prístupu, je to všetko o ludoch :-((

ALice-hej tak som to aj myslela, že vy sa asi k diagnóze ani nedopracujete, takže tam sa u vás na vývoj nečaká, ale je to viac-menej uzavreté.

 Alice + 3 


Re: ... 

(29.4.2008 20:06:29)
Gothic, tak uzavreté to určitě není..to je přece jenom u dítěte, který je bez vývojových problémů.
Nebo myslíte, že jsem hysterka, které své bezproblémové dítě příliš sleduje?
 Mája + 2 


Re: ... 

(29.4.2008 20:29:20)
Gothic, jak jsi to myslela, že u vás je autismus hlavně o řeči??
to snad ani nejde :-) Nebo špatně chápu smysl.
A jak si Lerík rozumí s asistentkou? osvědčila se?

Alice, mě Adámek ze všeho nejvíc přijde hyperaktivní, nebo minimálně živější a od toho třeba míň soustředěný,ale myslím taky že na nějakou tady častou diagnozu to nebude..
 Alice + 3 


Re: ... 

(29.4.2008 20:34:54)
Májo, prosím tě, můžu se zeptat, jak jste s Jeníkem dopadli v hodnocení Cars? My tam byli dneska, má 30bodů, což je hraniční, podle celkového hodnocení je autismus u něj vyloučený. Jsem ráda, že kdyby něco, tak jsme tam vedení, že nám když tak pomůžou řešit problémy školka-škola..
 Mája + 2 


Re: ... 

(29.4.2008 20:56:20)
Alice, to já netuším kolik má bodů...ale až tam půjdeme v červnu,tak ti dám vědět :-)
 Alice + 3 


Re: ... 

(29.4.2008 22:02:38)
Tak to nemusíš, Májo, já jen byla zvědavá :)
Tak ti přišel Adam živý? No já nevím, někdy je zas docela soustředěný, on to tak střídá, ale myslím, že hyperaktivita to nebude. Co mi říkala dr., že ta zkřížená lateralita může způsobit pomalejší pracovní tempo, odklonitelnost,takže asi pak může být unavený.
U vás se tam taky přiklonili spíš k LMD a dysfázii, než k autismu?
 Hanka+Hančí5/05+Štěpán12/07 


Re: ... 

(29.4.2008 22:00:34)
Ahoj sluníčka, dlouho jsem tu nebyla, resp. nic nepsala, ale čtu vás.
Ani nevím, proč jsem nepsala, ne proto, že bych snad byla nějak strááášně unavená, i když taky občas jo, spíš jen - že si sednu k pc, udělám to, co musím (práce) a pak si jen čtu a jsem ráda, že ....jsem ráda...chrocht...
Mmch Červánku, dlužím ti rozhovor, vím o tom, už je skoro hotov!

Ďoučata, nečetla jsem všechno (to se nedá stihnout), ale...
Eviku, k Dr. Krejčířové...mám stejný názor jako Gothic, též se mi nezdá, že by to byla ona...alespoň ne s těma řečma o " zanedbání výchovy" apod. Naopak!
Už moje prvopočáteční zkušenost s pí doktorkou (tedy email) bylo úplné "čučení", nečekala jsem odpověď hned - to za prvé, pak jsem nečekala tak dlouhou a osobitou odpověď (bylo znát, že teď se prostě řeší Hančí a ta je v této chvíli na prvním místě), byla skvělá a vstřícná při mém šachování s termíny návštěvy apod...
V Praze nás vzala přesně v určený čas, celou dobu se chovala velmi příjemně a "adekvátně" Haniččinu věku (tedy tak, aby vytvořila důvěryhodnou atmosféru a Hančí aby jí rozuměla)....jak jsem popisovala v deníčku, vždy, když Hančí udělala ulohu správně, ukázala palec hore jakože "jsi jednička" a řekla "výýýborně!"
Jediné, v čem se asi neshodujeme s holkama tu, je, že my jsme tam byly asi 3/4 hoďky, hodku a víc určo ne!

Májo, k té školce, no to je něco, ty učitelky!!!!!!!
Trošku mi to připomnělo mě a Haničku....
V jeslích minulý týden...nová učitelka mi odpol říká:" Hanička dobrý, jen...prosím vás, ona má ten zadek ale hrozně opruzelej..."
Já na to:"To není opruzený, to má hemangiom od narození, tak červené to bude mít celý život..."
A ona, aniž by mě poslouchala, mlela furt svou:"Ona nosí doma plíny, že jo?(Už skoro rok ne)To se musí furt mejt a natírat!!!!!"
No vytočila mě!

Abych nezapomněla, byly jsme u zápisu! Nakonec jsme zvolili školku u nás, tak se uvidí....

Ali, já myslím, že Gothic to s tou řečí myslela tak, že maj problém jen s řečí, že Leri jinak krásně spolupracuje, kouká do očí apod, čili jediné, co teď připomíná autismus, je ta "řeč neřeč"...

A propos, Gothic, jak jste na tom s tou řečí?

Pepe, smála jsem se Terezčinu "vlakoši". Moc hezkýýý!
A též se mi líbí tvé oslovení synka "ťutínek" nebo "ťulda"?

A k Hančí něco málo.....
Trošku jsme se tedy rozkecaly...
Hančí řekne "paci paci", "jedna dvě Honza jde", "Měla babka..."...to jsme se naučily....
V neděli mě dostala, protože řekla krásně " Maminko, táta koupil míč".....
Chodíme k logopedce, u ní teda opakuje krásně, doma to až tak valné není...:o)
Ale jinak ta čínština....té se asi nezbavíme....:o)
Nedávno jsem se smála. Byla u bás kamarádka se synkem stejně starým jako je Hanička. Nějak se poškorpili a on přišel a řekl:" Teto, Hanička mě uhodila a já jsem spadnul n kolínko..." A pak přišla Hančí a řekla:" Hani bum!":o))))))))

Jo, Eviku, to mi připomíná, chtěla jsem ještě reagovat na tebe....
Naše Hančí byla (a je občas) taky agresivní k dětem, tj.že je třeba uhodila bez důvodu, nebo strčila na klouzačce apod...Taky jsem to svého času "řešila" tím, že jsme chodily míň mezi děti....ale to je právě špatně, to jsem už naštěstí zjistila...nevím jak u vás, u nás se to jakžtakž usměrnilo...no, jakžtakž, jak říkám....

A ještě jedna důležitá věc:
Ty úkoly se mi u DR. Krejčířové zdály dost těžké na to, že jsou Jendovi jen 4 roky!!!!!!!!
Co myslíte vy, holky?
 Hanka+Hančí5/05+Štěpán12/07 


Maminka 

(29.4.2008 22:03:29)
Jo, a abych nezapomněla:
Dnes vyšla ta MAMINKA s náma!!!!!!!!!!!

Jinak se nám ta Praha "strašně" vyplatila!
Já v až doma zjistila, že jsem na benzince nechala peněženku se všema dokladama a penězma a Hančí si přivezla zánět průdušek!:o(
 Mája + 2 


Re: Maminka 

(29.4.2008 22:12:03)
Ahoj Hani, tak tvoje "chrocht" a jiná citoslovce mi tu už chybělo :-)))

Mě jen Alice přišel Adam pořád v pohybu, to moje děti jsou proti němu lenoši :-D

Hani, maminku kupuje moje sestra, musím tě tam zkouknout

;)

v Mamince byl kdysi manžel, byl s ním rozhovor ohledně porodu císařem a byla tam i fotka Káji
 Alice + 3 


Re: Maminka 

(29.4.2008 22:21:16)
Májo, je fakt, že kolem těch 2let byl příšerný, ale pak jsem si uvědomila, že hlavně když jsem přišla do uzavřeného prostoru plného lidí. Teď asi spíš na hřišti, na ulici..nebo když "nemá do čeho píchnout".

Já mám fakt všecky děcka takové asi živější tak mi to nepřijde, naopak zírám na ty tvoje jako tele na nová vrata :))
 Lila* 


kuk 

(30.4.2008 9:07:44)
Jsem jen na skok,
Petr mi smazal komentář, co jsem vyplodila po dlouhé době , grrrrr.

Eviku, určitě kontaktuj Thorovou, a pošli Krejčířové mail, co dělat v případě, že Jeník napadá ostatní děti, jak se konkrétně chovat ....určitě si myslím, že Jenda kolektiv potřebuje.

Hančí, jak ráda tě tu vidím!!!!

A něco od nás z domu...

Tak nám doma asi končí Tomovo klidné období, které trvalo od srpna 2007 do dubna 2008. Už opět ječí a hrozí pěstmi, obvinuje za všechno ostatní, třeba i ty, co u toho nebyly a jim hrozí pěstmi, začíná lajdat školu, držkovat... včera chytil ode mě pořádný pohlavek (po třetí v jeho životě dostal po hlavě). Půl dne na jeho žádost jej učím skládat z papíru krabičku, on si sám mezi tím určil čas, kdy půjde dělat úkoly. Pak jsme skládali, on se to naučil, byl na sebe pyšný, já naněj. pak kouknul na hodiny, že už bude jeho hodina, kdy má jít na PC, a vzpomněl si, že zapomněl na úkoly (bez hotových úkolů jej na PC nepustím). Z ničeho nic zaječel, sedíc 10 cm ode mě (málem mi vyletěl mozek z hlavy - to byl ultrazvuk), vrhl se na mě pěstmi a řval, že za to můžu já, že nedělal úkoly, že jsem skládala ty blbý krabičky, a on je musel se mnou skládat!!!!!!. Ještě než to dořekl, tak už chytil lepanec, který sedl, fakt. On se kupodivu dál nenaštval, začal brečet a nechápal, proč jsem jej praštila. Za to já vřela jako papinák, musela jsem odejít z místnosti (to on nemá rád), ale nešlo to jinak. Tahle situace nebyla první a asi ani poslední za tento týden ...

Pak jsem jej ještě seřvala, a nakonec mu situaci vysvětlila, co mohl dělat místo řvaní, že je mi jasné, že se lekl, že něco nesplnil, ale že mi to mohl říci normálně, jé já zapomněl, jdu na ty úkoly .... a že se nemůže divit, že když mě napadne, že se budu bránit ....
Sedl si k úkolu-psaní, sám, napsal jej snad nejlépe, jak uměl, že jsem čuměla jak vejr, a normálně uznal svoji chybu, ale tak, že věděl, co bylo špatně.

Tentokrát nemám výčitky z pohlavku (jako vždy). Ale mám obavy, co bude, až bude mít větší sílu, pak jednu koupím, a ještě se dozvím, že za to nemohl (jeho oblíbená věta) ..... už ted má 140 cm a 33 kg a to nemá ještě ani 8 let .....

A ještě jedna zpráva, paní Žampachová se byla podívat na Tomíka, příští rok bude mít jednu hodinu cve škole navíc. Kvůli nadání, později i kvůli tomu, aby se seznámil s novým třídním učitelem, a ten jej osobně poznal ...

Tož tak papá
 lipoo 


Re: kuk 

(30.4.2008 9:21:32)
Lilo-tak dobrý,když šel úkoly udělat a přiznal chybu!
Jsem si vzpomněla,jak náš mladej vyváděl vždycky....byl s kamošem venku a já ho volala,že užp ůjde KOuzelná školka...on,že chce být s kamarádem,žese na školku dívat nechce...za hodinu kamarád šel dom,synek dorazil dom a scéna jak z filmu,proč jsem ho nezavolala na kouzelnou školku,že on se CHCE dívat....
 Lila* 


Re: kuk 

(30.4.2008 9:31:19)
Jo, lipoo, tak to je přesný.

Kupodivu mi přišlo, že snad poprvé v životě vážně pochopil, že přestřelil. Sama jsem se divila a byla jsem překvapená, příjemně, ani jsem to nečekala.

Jenže ty návaly vzteku, nevím, nevím, jestli dokáže ovládnout.
A já jej přece nemůžu mlátit. Až bude mít větší sílu, tak prostě tím jenom ten nával vzteku podpořím. A bude vymalováno.
Včera se kupodivu dál nerozčílil, což nebývá, většinou začne zuřit ještě více (tedy až se zavře do pokojíku, tak zuří a ječí dál). Možná ten pohlavek byl absolutně nečekaný (ani já jsem nečekala, že mi vyletí ruka)...

Myslela jsem si vždycky, že čím je dítě starší, tím méně by mělo dostavávat (tedy nemyslím, že by se mělo začínat od mimina ). a že kolem osmi let by už neměla žádný pohlavek padnout ...

 lipoo 


Re: kuk 

(30.4.2008 9:34:17)
Nervy máme jenom jedny:-)..je fakt,že náš už teda nedostává docela dlouho...Páč kdyby dostával,tak se asi bude bránit:(.a já to ani nepovažuju za nějaký řešení...třeba u těch prcků jo,kdy to nemůžeš vysvětlit,ale u těch větších už je to jen o tom,že ujedou nervy
 MirkaEyrová 


Re: kuk 

(30.4.2008 10:16:06)
Lilo, to je jak u nás. Taky nás Luboš obviňuje za všechno, co se jemu nepovede, případně nadává "něčemu" (blbej počítač!!! apod.). Ačkoliv poctivě dáváme Medorisper, stejně má dva tři záchvaty denně, a to jsme ještě nezačali s žádným pořádným režimem, na ten se teprve chystáme. Ve skutečnosti je to v současné době tak, že když po něm něco chceme, začne nabírat na záchvat, takže momentálně setrváváme jen na tom nejdůležitějším. Spousta stále ještě důležitých věcí prostě NENÍ, třeba hygiena, převléknutí do pyžama na spánek apod. Jsme z toho zoufalí. V záchvatu třeba cloumá ledničkou nebo sporákem, jde házet boty, takže se s ním pořád přetlačujeme, a když mu v něčem bráníme, bouchá do nás pěstí. Bojím se být s ním doma sama, a vlastně nemáme jak tuto situaci řešit - s jednou babičkou by záchvaty dostával taky, jenže ona by si to brala osobně, takže bych nejen uklidňovala Luboše, ale ještě i babičku. Druhá babička nám hodně pomáhala, ale souběžně (a už i trochu předtím) si stěžovala na problémy, které doktoři označili za způsobené onemocnělou štítnou žlázou, a babička se nám z toho sesypala. Bere léky a dává se do pořádku. Takže teď jsme na to s manželem sami;((;((;((. Když se snažíme Luboše třeba odvléci z naší pidikuchyně pryč z dosahu drahých spotřebičů, tak kolem sebe mlátí a kope, a když mě tuhle chtěl kopnout do břicha, taky mi ujela ruka a já mu pořádně sekla (teda ne přes hlavu, naštěstí). To Luboše samozřejmě rozzuří ještě víc... Prostě hrůza. Volala jsem do ordinace psychiatričky, jestli by nás nevzala dřív než po dvou měsících (až v třetí třetině května); sestra se poctivě snažila najít termín, ale nikdo nevypadl;((. Bojím se prázdnin. Sama ho nebudu s takovou agresí zvládat...
 MirkaEyrová 


Re: kuk 

(30.4.2008 10:21:58)
Jo, a nejlepší je, že před doktorama (a návštěvama) se chová jako nejrozumnější chlapec pod sluncem, takže se těším, až budu žádat o PnP, jak předvede svoji roli dokonalého džentlmena, a my nedostaneme ani korunu;((.
 MirkaEyrová 


Re: kuk 

(30.4.2008 10:27:45)
(Přitom je čím dál jasnější, že bez asistenta to asi nepůjde. A vlastně jsme na tom tak, že si ani nemůžu dovolit jet na školení, prostě UŽ nejsou prachy. Takže jedině jít vydělávat, a zase: prozatím můžu počítat nanejvýš s nějakými pomocnými pracemi /nemám tak dobré vzdělání, zkušenosti a bohužel mi za tu dobu doma zakrněly i všechny schopnosti/, které nás až tak nevytrhnou, a to nevím, co s Lubošem, když odmítá být doma sám, a co se sebou, protože mám nervy v kýblu, cpu se léky, a ještě ani nezvládám se naučit s Lubošem zacházet tak, aby z něj nebyl takový tyran, jakým je v současné době;((.)
 lipoo 


Re: kuk 

(30.4.2008 11:28:07)
Miru-důležitá je diagnoza,ne to co předvede...to je jen pomocný,ten dotazník co vyplňují sociální pracovnice..záleží na posudkovým-a ten vás neuvidí;)
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: ... 

(30.4.2008 15:03:13)
Tak ještě k tomu co psala Hanka, Hanko, my tam byli ještě kratší dobu, než vy. Ale všechno co mi řekla sedí a potvrdilo se i v dalšim vývoji, tak asi byl Bojek jasnej případ. Já po těch 20ti minutách nebo půl hodině (už nevim) měla pocit, že postřehla všechno, na co přicházim roky.... A podruhé to určitě nebylo delší - řekla, že to vypadá, že vše sedí a zodpověděla moje otázky k nástupu do školy - zas mi všechno zapadalo, takže jsem s přidělenym časem neměla problém...
 Lila* 


Re: ... 

(30.4.2008 15:13:00)
tanis,

tady je odkaz na kurzy http://www.ippp.cz/vzdelavani/nabidka-kurzu/sites/tisk/komplet08-2.pdf , ale tuším, že lanea sem už vše zkopírovala.

ještě druhý odkaz na kurzy:
http://www.praha.apla.cz/new/RS/

Jo, a krabičky z papíru
Tomík jich pár udělal ve škole o přestávce, a pak si do nich dal nějaké korálky, co dělají ve výtvarce, a dokonce jej paní učitelka požádala, jestli by nedal jednu krabičku :-):-)

 lipoo 


Re: ... 

(30.4.2008 15:33:29)
Lilo-jak se dělají ty krabičky?myslíš normální z papíru?krychle?
 Čalala 


Re: ... 

(30.4.2008 15:41:31)
lipoo, já jsem si podle popisu od Lily představila tuhle krabičku (je to docela známá skládanka).
 Lila* 


Re: ... 

(30.4.2008 17:15:21)
lipoo, není to ta krabička, je to jiná, byla včera v televizi v programu Věda je zábava.

Čalalo, Toma skládačky z papíru velmi baví, na origami.cz jsme už také koukali :-)
 Mája + 2 


Re: ... 

(29.4.2008 20:30:16)
rozhodně si nemyslím, že bys byla hysterická...na to kolik máš dětí, se věnuješ úžasně ;)

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.