| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Větší miminko?

 Celkem 5 názorů.
 Pavlína, 30. týden 
  • 

Větší miminko? 

(13.9.2000 20:36:26)
Ahoj, dneska jsem byla na ultrazvuku. Dle měsíčků jsem těhotná 30+1 ale dle ultrazvuku 31+5. Od začátku ultrazvuk ukazuje mimčo větší o týden, ale najednou je to skoro o dva týdny. Doktor mi na to povídal, že budeme mít větší miminko ale termín porodu se neposune. Trochu mě vyděsil. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Co si mám představit pod pojmem větší? To budeme mít obříka?
 Martina S. 
  • 

Re: Větší miminko? 

(13.9.2000 20:46:12)
Ahoj,

určitě budete mít obříka, ale nelekej se. Je to v konečném důsledku daleko lepší, než, když máš toho malého králíčka. Je to jednodušší při manipulaci s mimčem. Já jsem měla Pétříka 4323g a 53cm a oproti jiným dvouapůlkilovým miminkům vypadal v porodnici jako obr Drásal. Zase se, ale člověk nemusí bát na něj sáhnout. jenom si to miminko moc dlouho neužije. Výbavičku co jsem měla od velikosti 50 jsem vůbec nevyužila a kočárek Inglesina jen asi 3-4 měsíce pak se tam už nevešel. Ale nekup to za ty prachy. V těhotenství jsem měla ultrazvuk dokonce podle velikosti a menstruace rozdíl 3a1/2 týdne. Lékař se řídil jen podle poslední menstruace, protože podle velikosti dítěte to nešlo přesně určit. Přeji, aby se Ti miminko narodilo krásné a zdravé. Na té velikosti až tak nezáleží.

Zdraví Martina S.
 Míša, 12. týden? 
  • 

Re: Re: Větší miminko? 

(14.9.2000 7:05:25)
Ahoj mamči, já se Pavlíně vůbec nedivím. Já jsem podle měsíčků v 12. týdnu, ale podle doktora 14 + 2. Také jsem trochu zděšená. Když k tomu ještě připočtu, že výškový rozdíl mezi mnou a partnerem je téměř 40 cm ... lepší nemyslet. Jen mě zaráží, že už tak brzy je rozdíl patrný. Navíc je prakticky nemožné, abych byla těhotná 14 týdnů, neboť jsem jednak měla měsíčky a za další jsem v tomto čase byla s kamarádkami na výletě. Mějte a těšte se.
 Štěpánka 
  • 

Re: Re: Re: Větší miminko? 

(15.9.2000 11:00:47)
Ahoj Míšo,

není u tebe náhodou problém spíš v počítání těch týdnů ? Pokud jsi podle doktora ve 14. týdnu, znamená to, že jsi těhotná 12 týdnů, ne 14. Takže před 14. týdny jsi mohla být klidně s kamarádkami a otěhotněla jsi před 12 týdny. Délka těhotenství se počítá od 1. dne poslední menstruace a ne od skutečného dne otěhotnění, který by měl teoreticky být o 14 dní později (tj. ovulace 14 dní po 1. dni poslední menstruace).

Štěpánka
 Monika 
  • 

Re: Větší miminko? 

(1.10.2000 0:00:59)
Jednou před 11 lety mi po ultrazvoku lékař pravil, že budu mít menší holčičku, po následujícím ultrazvuku jsem nastoupila do porodnice "na udžení a výživu" neboď plod byl velmi drobný. 14 dní před termínem jsem na vlastní žádost odešla domů. Porodnice=věznice,alespoň taková byla moje zkušenost. Po měsíci jsem odjížděla z porodnice a jelikož jsem počítala jednak s holčičkou a malou,měla jsem jen malé růžové oblečení vel.max.58,odvážela jsem si chlapečka 4,2kg a 54 cm, spolubydlící na pokoji mi zapůjčili gumičky do vlasů na prodloužení zapínání u dupaček,nožičky mu ze zavinovačky vykoukli hned když ji sestry zavinuli. Dnes se tomu všichni zasvědcení velmi vesele zasmějeme, Je nádherný,velký,no kluk jak má být,tenkrát mi bylo líto, že je mu kočárek tak akorát, že v koši na kojence vypadá směšně,ale dnes po zkušenosti s 1,7kg novorozencem nelituji.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.