| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Mytí vlásků

 Celkem 7 názorů.
 Dana - dvojčata - kluci - 19 měsíců 
  • 

Mytí vlásků 

(7.9.2000 19:47:53)
To jsem asi netrefila rubriku - nám neschází, ale přebývá - vlasy. Po báječném zážitku mých prcků, kdy babička prohlásila "To musíš rychle!" a aby jim opláchla hlavu od šamponu - prostě je položila, máme dodnes potíže s mytím hlavy. Kluci jsou v podstatě denně na písku, tudíž je to nutnost. Zkusila jsem kde co - pomalé oplachování kelímkem, ručník přes oči, otírání žínkou a je to hrůza pořád. Vždycky začne řvát jeden, druhý se přidá, takže kolemjdoucí nutně musí nabýt pocitu, že je zřejmě přinejmenším topím. Neznáte nějaký jiný fígl? Budu vděčná za jakékoliv doporučení, protože jinak jim asi "makovičky" oholím.
 Hanka 
  • 

Re: Mytí vlásků 

(7.9.2000 21:36:34)
Nic si z toho nedělejte. Máme stejný problém, který způsobila také babička (kluk byl celý od písku, tak ho postavila do vany a pustila mu sprchu na hlavu). Tehdy mu byly 2 roky, teď jsou mu 4 a problém přetrvává. Každý den, když se jdeme mýt, se úzkostlivě ptá, jestli si nebudeme mýt i hlavičku. Sousedi na nás naštěstí za celé ty dva roky neposlali sociální péči kvůli "týrání" dítěte (řev se rozléhá do širého okolí), tak doufejte, že máte stejně tolerantní sousedy.
Jen doufám, že z toho jednou vyroste.
 Šárka kluci 7 a 1 a půl 
  • 

Re: Mytí vlásků 

(7.9.2000 22:16:57)
Dano, moc tě asi nepotěším, ale u nás to bylo asi do 6 let s takovým jekotem, že nevím, co si museli myslet sousedi. Ten druhý si naopak nechá na hlavu pustit sprchu s naprostým klidem.Tak pevné nervy.

Š
 Míša, syn 3,5 
  • 

Re: Mytí vlásků 

(8.9.2000 9:07:29)
Tak koukám, že je to všude stejné. My taky zkusili všechny zmiňované triky, nad vanu zavěsili hračky, aby se na ně chlapeček díval a měl opravdu zakloněnou hlavu a nic. Řve pořád. Teď jsem v nějaké moudré knize našla, že téměř každé dítě se zhruba od roka do 6 let vzpěčuje mytí vlasů. Takže jsou Ti naši drobečci vlastně úplně normální.
Dano, to oholení je skvělý nápad. Náš Daneček má teď 9mm ježka. Ohromně mu sluší, každý si tu jeho kebulku chce pohladit a češe se to ručníkem (mladý pán totiž odmítá i hřeben).
 Dana - dvojčata - kluci - 19 měsíců 
  • 

Re: Re: Mytí vlásků 

(8.9.2000 20:07:38)
Ono už to ježkem u nás skončilo. Poprvé 9 mm, nyní 5, nicméně, i tento "porost" je nutné umýt. Takže opravdu asi dohola a bude to.
Jinak člověka potěší problém druhého - jak vidím, nejsem v tom sama, díky.
 Jana 
  • 

Re: Re: Re: Mytí vlásků 

(14.9.2000 16:57:53)
Nemám vlastní děti, ale kamarádka mi řekla, že jsem jim ten problém u jejich 18-měsíční holčičky vyřešila. Dala jsem jí v létě jako hračku dětskou plastovou konvičku na zalívání kytiček. Rochnila se s ní v bazénku a ve vaně a vyžaduje splachování vlásků jen touto konvičkou. Jakmile chytne maminka po sprše, je to tragedie jako byla dřív, ale konvičkou se smí. Polívá se s ní i sama.
Hodně štěstí. Jana
 Dana - dvojčata - kluci - 19 měsíců 
  • 

Re: Re: Re: Re: Mytí vlásků 

(14.9.2000 21:02:41)
To už jsme zkusili také - konvičkou se umejou, hlavy si máčeli v létě v bazénu, ale jak "naklušu" se šamponem, Itálie hadr!! Nicméně - díky za odpověď

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.