| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

A jak to vůbec se školkou funguje?

 Celkem 10 názorů.
 Dana - dvojčata - kluci - 19 měsíců 
  • 

A jak to vůbec se školkou funguje? 

(7.9.2000 19:43:08)
Ta otázka je asi trochu předčasná, ale zajímalo by mne, jaká je běžná praxe - budou-li dětem 3 roky např. v březnu - jdou do školky od září a nebo tehdy, kdy bych si to přála já? Tzn. např. od těch 3 let hned v březnu? (To vypadá nesmyslně) A kdy bych je měla přihlásit? Zrovna se mi nechce ze sebe dělat úplného pitomce a ptát se přímo ve školce. Poradí mi někdo?
 Šárka kluci 7 a 1 a půl 
  • 

Re: A jak to vůbec se školkou funguje? 

(7.9.2000 22:01:03)
Dano, u nás to funguje tak, že na jaře 2001 je zápis na školní rok 2001/2002, s tím, že předběžně nahlásíš, kdy chcete nastoupit. Ale pokud jde třeba o menší školku, tak je asi možné se dohodnout kdykoliv.My jsme se tenkrát rozhodli v lednu a od února už jsme chodili i bez předchozího zápisu.

Š.
 Milena 
  • 

Re: A jak to vůbec se školkou funguje? 

(8.9.2000 8:53:38)
Ahoj Dano,
ono je to se školkama různé. Spousta z nich se potýká z nedostatkem dětí, a proto bez problémů ještě rádi přijmou nové od března, i když jim ho nahlásíš v únoru. Jiné školky (zejména ty, co v okolí prosluly jako dobré) mají naopak "převis poptávky nad nabídkou", tedy víc přihlášených dětí než míst.
Chce to obejít školky v okolí (asi stejně budeš chtít vidět, jaké mají Tvoji kluci možnosti) a vyptat se. Zápis pro následující školní rok bývá na jaře a třeba v Praze jsou to pro všechny školky v obvodě stejné dva dny (každý obvod si je stanovuje samostatně, takže se to dost liší).
Mám dojem, že když takhle dítě zapíšeš na příští školní rok a chceš, aby nastoupilo až v březnu, musíš už od září platit polodenní školné (200,- Kč měsíčně). Jistá si tím nejsem (mohu zjistit, až půjdu v poledne pro syna), ale přišlo by mi to logické, když školka drží místo.
 Milada, 31.týden, syn 4 a 3/4 roku 
  • 

Re: A jak to vůbec se školkou funguje? 

(8.9.2000 10:21:27)
Ahoj Dano,

syn začal tento týden chodit do školky prvně. Docela se mu tam zatím líbí, já pro něj přijdu po obědě, a vodím ho tam až kolem 9.00 hodiny ranní.
U nás byl zápis taky na jaře (myslím koncem března) a pak nám paní ředitelka napsala vyjádření o tom, že ho bere od září.
Měla jsem ho do té stejné školky přihlášeného již jednou a to nám napsala, že od září ho vzít nemůže, až od jeho 3.narozenin- je narozen 29.12, takže ho může vzít až od 29.12, ode dne kdy dovršil 3 roky. Mladší děti (pod tři roky) může vzít akorát maminkám-samoživitelkám, sociálním případům atp. Ale když takové dítě má, tak zase musí zmenšit počet dětí ve třídě, což je problém, neboť přihlášek má na třídu mnohem víc.

Jinak jak jsem napsala nahoře, začal chodit teprve teď, protože v těch 3 letech tam nechtěl, a u nás je školka od 6.30-16.30 hod, což jsem z práce stejně nestíhala, takže jsme to řešili slečnou, která ho celý den hlídala.

 Dana - dvojčata - kluci - 19 měsíců 
  • 

Re: Re: A jak to vůbec se školkou funguje? 

(8.9.2000 20:22:50)
Děkuji mnohokrát za Vaše reakce, už jsem také něco "vysondovala", takže až klukům budou tak 2 roky, zajdu se zeptat. Jinak - zřejmě tady máme jednu z nejdražších školek - i s dopolední svačinou a poplatky za jedno dítě cca 800,-- měsíčně (a domnívám se, že nic moc). Takže uvažuji o tom, že děti dám do vedlejšího městečka - tam jsou super - pořádají karnevaly s táboráky apod. (je vidět, že to tam učitelky opravdu baví, což se o místní školce - podle toho, co jsem zatím slyšela a to si ověřím - se to říct nedá)P. S - a chtějí i s jídlem 500,-- měsíčně!!! Takže úplně jiná úroveň a lepší ceny. Není to divné?
 Milena 
  • 

Re: Re: Re: A jak to vůbec se školkou funguje? 

(9.9.2000 10:56:35)
Taky mám zkušennost, že víc peněz za školku nemusí nutně znamenat lepší péči. Není to o penězích, je to o lidech. My máme jednu školku přímo pod okny, ale možná právě proto, že k nim vidíme, vodíme dítě do jiné, vzdálenější.
Mimochodem - školné je snad ve všech státních MŠ stejné (300,-Kč měsíčně za celodenní a 200,-Kč za polodenní docházku). Stravné je u nás 23,-Kč za celý den a 19,-Kč za půl den. Liší se to jinde tolik?
 Milada, 31.týden, syn 4 a 3/4 roku 
  • 

Re: Re: Re: Re: A jak to vůbec se školkou funguje? 

(9.9.2000 22:06:49)
U nás je školka státní a platíme 145,- Kč školné na měsíc a stravné na celý den 21 Kč (5 Kč dopolední svačina, 11 Kč oběd a 5 Kč odpolední svačina. Je zde možnost platit pouze např. dop.svačinu a oběd -když např. dítě chodí po obědě domů.
 Radka, dva synové 
  • 

Re: A jak to vůbec se školkou funguje? 

(10.9.2000 12:09:28)
Když budou dítěti tři roky v březnu, mělo by podle představ úřadů jít do školky až od září. Vím, to, protože mému snyovi budou tři v prosinci a chtěla jsem, aby šel do školky v lednu. Ale i to jde, museli jsme ho ale proto přihlásit na školní rok už od letošního září (hlásili jsme ho tam už v únoru, když byl zápis a byly mu sotva dva) s tím, že bude chodit od příštího ledna. A říkali, že možná budou chtít už od září platit ten poplatek za chození, 150 korun měsíčně, jako by tam chodil na dopoledne.
 Milada, 31.týden, syn 4 a 3/4 roku 
  • 

Ještě ke školce 

(11.9.2000 15:14:20)
Jak psala Radka, že v té jejich školce chtějí ten příspěvek již za dobu, kdy dítěti nejsou ještě 3 roky, ale je tam již zapsáno - s tím, že nastoupí v dovršení těch tří let, tak to u nás nebylo- nechtěli platit nic. A to, že pak ani nenastoupil, to bylo také O.K, také jsem nic neplatila. (záleží však určitě, jak kde, toto je zkušenost ze státní školky z doby téměř před dvěma lety).

Jinak já mám nyní problém zcela jiný. Syn byl ve školce minulý týden a již v noci z pátka na sobotu dostal rýmu. (To tam byl 5 dní asi na 4 hodiny!!) Čekala jsem nemoci, ale připadá mi, že tam vlastně ani ještě chodit nezačal a už je to tu.
V listopadu se nám má narodit miminko, tak se bojím, že vždycky něco ze školky donese a mimčo to ihned dostane. Máte s tím někdo zkušenosti? Je lepší ho tam třeba po dobu šestinedělí nedávat či jak jste to řešily, Vy, již zkušené maminky?
Jinak syn se tam těší, má tam kamarády, tak ho nechci kvůli miminku nějak omezovat.
 Radka 
  • 

Re: Ještě ke školce 

(11.9.2000 20:12:44)
No, nakonec si to s tím příspěvkem taky rozmysleli a neplatíme nic. A syn může nastoupit od ledna.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.