| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Zaměstnání matek malých dětí

 Celkem 9 názorů.
 Dana, 2 děti 
  • 

Zaměstnání matek malých dětí 

(30.8.2000 19:36:53)
Mám 2 děti - 6 let a 11 měsíců - a přemýšlím o nějaké inteligentní práci jako jsou např.překlady, která by šla provozovat bez toho, abych si sháněla au-pair. Možná je takových lidí více, možná má už mnoho lidí z této oblasti zkušenosti.
S pozdravem Dana
 Jana, 23 let, syn 13 měsíců 
  • 

Re: Zaměstnání matek malých dětí 

(31.8.2000 22:36:52)
Ahoj Dano,
já taky překládám při mateřské, ale moje představa, že budu dělat, zatímco si miminko bude v klidu hrát, vzala brzy za své. Ten náš je totiž hroznej čertík a od překladu se nedá každých 5 minut odbíhat, aby člověk zkontroloval, kam děťátko uteklo. Takže překládám po večerech, když přijde manžel z práce a s malým si hraje. Jde to docela dobře, baví mě to a tak nějak se tím udržuju v obraze, abych moc "nezpuťkovatěla".
Měj se hezky a držím palce, abys sehnala nějakou dobrou práci.
Jana
 Alena 
  • 

Re: Zaměstnání matek malých dětí 

(1.9.2000 13:38:38)
Ahoj Dano,
gratuluju ti k úžasným dětem, že tě nechají ještě uvažovat o práci, ale je to samozřejmě možné. Musíš ovšem zvážit finanční dopad. Budeš-li překládat, musíš mít živnostenský list (nebo smlouva o provedení práce) a mimojiné taky platit zálohy na sociální a zdravotní pojištění. V tomto ohledu bych ti doporučila, zajdi si na svou správu sociálního zabezpečení, případně na kontaktní místo sociální podpory a na vše se vyptej, mohla bys totiž zjistit, že ztratíš příspěvek v rodičovství a budeš platit docela slušné pálky.
Nejsem daňový poradce a moc o tom nevím - jen tě upozorňuji na stinné stránky. Když se chce, tak všechno jde. Z vlastní zkušenosti vím, že práce je při dítěti někdy obrovskou psychickou vzpruhou. Já to praktikuju už od synových šesti měsíců, ale jen maličko, protože času moc není. Přeju hodně štěstí -snad jsem tě od toho neodradila.
Alena
 Jana 
  • 

Re: Re: Zaměstnání matek malých dětí 

(1.9.2000 18:10:29)
Dano,

myslím, že už to tu někd psal. Abyste neztratila nárok na rodičovský příspěvek, můžete si vydělat měsíčně maximálně stejnou částku jako tento příspěvek čistého (tuším 2190,-Kč). Vyšlo to mezi těmi radami o sociálních příspěvcích v MF Dnes asi před 2 dny a je to k nalezení na internetu na stránkách těchto novin pod starými vydáními v příloze peníze.

Dohoda o provedení práce znamaená, že si smíte vydělat maximálně 10.000,- Kč za rok a to maximálně 2.000,- Kč za měsíc a odváví se z ní jen záloha na daň z příjmů 15% (= z každých 2.000,- dostanete 1.700,- čistého). Nevím však, jaký je vztah mezi touto dohodou a rodičovským příspěvkem.

Hodně štěstí při rozhodování a pátrání po "pravidlech". Jana
 Hanka, syn 2,5 roku 
  • 

Re: Re: Zaměstnání matek malých dětí 

(11.9.2000 2:47:37)
Milá Dano,
ráda bych Vám sdělila:
Já také pracuji při mateřské už
od narození syna /ale vlastně jsem
i nejsem na mateřské/.
Pracuji jako OSVČ /účetní/ - můj
zaměstnavatel mi umožnil takto
pracovat, a jsem za to ráda.
Mám stále kontakt s lidmi a jsem
v obraze ve svém oboru.
Ale je to pro mne jedna nevýhoda
a to, že si tuto práci musím
udělat po večerech až naše dětátko
spí. Přes den toho s ním moc neudělám, protože je to divoch,
který chvíli neposedí.
Za těch 2,5 roku jsem si už zvykla,
docela to jde /někdy hůře, někdy
lépe/.
Záleží na Vás jak se rozhodnete,
kdo to nezkusí .... /ty 4 roky
je dlouhá doba/.
Držím Vám palce při Vaše rozhodování a hledání práce.
Hanka
 Gabi, dcera 2 roky 
  • 

Re: Zaměstnání matek malých dětí 

(1.9.2000 21:30:11)
Mila Dano!
Ja pracuji doma od dcerinych cca 3 mesicu (oficialne samozrejme od 6 m). Uz od vysokoskolskych studii mam zivnostensky list a prvnim klientem po narozeni dcery byl muj byvaly zamestnavatel.
Jsem samozrejme normalni podnikatel nepobiram zadne "pridavky". Nevydelavam zadne horentni sumy, ale drzim se tak stale "in" ve svem oboru a jsem v kontaktu s mnoha lidmi.
Samozrejme nepopiram, ze to je narocne a ze bych si vecer radeji nez k pocitaci sedla ke knizce nebo sla spat. Priznavam, ze bez pomoci manzela bych to nemohla zvladnout.
Pokud chces prekladat a mas pro koho, staci jen zivnostensky list a muzes zacit. Nemas-li klienty, zkus nejakou prekladatelskou agenturu (myslim, ze se musi projit nejakou vstupni zkouskou).
Drzim Ti palce!
 Jana 
  • 

Re: Zaměstnání matek malých dětí 

(15.9.2000 11:52:38)
Pro známého překladatele na Moravě pracujícího doma jsem před nedávnem hledala možnost spolupráce s agenturami v Praze. Jednu právě zkouší, nevím žádné podrobnosti, ale zkoušku ani nic podobného nedělal, vše proběhlo na dálku.
Podmínky spolupráce mají tady :
www.manes.cz/prace/
Denně se mu dívám na nové překlady, které jsou k dispozici tady :
www.manes.cz/nabidka/
Je tam pravidlo - kdo dří příjde, tan dřív mele. Můžete a nemusíte si překlad vybrat (vzít). Kdo ho chce, zavolá. Jak ale říkám. Teprve si vybral první překlad, takže jak dobře či špatně to funguje, nevím.
Hodně štěstí. Jana
 Jana 
  • 

Re: Zaměstnání matek malých dětí 

(15.9.2000 13:59:40)
Ještě mě napadla jedna možnost.
Kamarádka žije na vesnici a od narození miminka se na obecním úřadě přihlásila jako "pečovatelka". Přesně to znamená, že pár lidem (počet a náplň si stanovila sama) vyzvedne v poledne v místní školní jídelně v pracovní dny oběd a donese jim ho (jsou to hlavně staří lidé) a domluví se s nimi, co budou chtít do druhého dne nakoupit, popřípadě umyje nádobí či utře prach. Je to jen na přesné doluvě, co u koho dělá, za jednotlivé úkony se platí obci, takže je to převážně o těch obědech. Ji platí obec. Je to ten případ, že si smí vydělat čistého maximálně těch 2.190,-Kč (nevím přesně, aby jí nesebrali mateřskou). Dělá to 2,5 roku. Když to zavedla, byla sama, pak se pár maminek přidalo a vzájemně si i pomáhají tak, že třeba když některá chce mít určitý den v týdnu volný (chodila jednou týdně na plavání kojenců a batolat), druhá to za ni vezme. Je to vše jen na domluvě a zájmu obce. Když začala, dostala jednu paní na obědy. Rychle si na to "pohodlí" stařenky zvykly, rychle se to rozneslo, takže jak přibývalo zákazníků na obci, dala obec inzerát "na maminky". Zatím to funguje ke spokojenosti na všech stranách. Stařenky vědí, že jde o maminky a že tedy děti si vozí s sebou. Zvládají to pěkně při poledních a odpoledních procházkách s kočárky a dětmi.

Jana
 Jarka Králová, syn 1 1/2 roku 
  • 

Re: Zaměstnání matek malých dětí 

(18.9.2000 12:23:15)
Do práce jsem se vrátila, když byly
Filípkovi 7 měsíců. A nebylo to zrovna veselé období, protože jsem do práce šla kvůli penězům, kterých se nám nedostávalo a hlavně jsem si nemohla zvyknout na to, že jsem Filípka opustila (i když byl v dobrých rukou).
Trvalo mi to asi 1/2 roku, než jsem se víceméně uklidnila, Filípek mezitím okouzluje hodné tety v jeslích a odpoledne tráví s tatínkem (který se mu může věnovat daleko lépe než já) a také máme jdnu babičku na hlídání, která si s ním taky perfektně rozumí.

Je to ohromně těžké rozhodnutí vrátit se do práce na plný úvazek, ale svého jednání nelituji, protože jinak by ze mě byla nervózní maminka . Takhle je to "zatím" dobře organizované a všem nám to vyhovuje.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.