| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Máte zkušenosti s plánovaným porodem?

 Celkem 10 názorů.
 Zuzana, 27 let, 31. týden těhotenství 
  • 

Máte zkušenosti s plánovaným porodem? 

(26.11.1999 9:02:55)
Maminky, máte někdo zkušenosti s plánovaným porodem? Nemám (klepu na dřevo)pro něj žádné zdravotní důvody, ale je podmínkou toho, aby mohl být mému porodu přítomen lékař kterému důvěřuji a o kterém vím, že je 100% odborńík. Pravdu však asi má i porodní asistentka, která říká, že je to nepřirozený způsob. Nevím, jak se rozhodnout.
 Mirka..syn - 2 roky 
  • 

Re: Máte zkušenosti s plánovaným porodem? 

(26.11.1999 23:59:11)
Osobně nemám zkušenosti s plánovaným porodem,ale když jsem byla těhotná, také jsem o tom uvažovala, protože moje ošetřující lékařka měla odjet na dovolenou.(Chtěla jsem jí mít u porodu)
Pak jsem někde četla, že den porodu si vlastně určuje samo miminko...že ono ví nejlépe kdy je jeho čas a tak jsem to nechala na synovi.
Nakonec to dopadlo tak,že synovi se u mě moc líbilo a 14 dní jsem přenášela. Z ohledu na synovo zdraví se porod musel vyvolat propíchnutím plodové vody...nakonec porod skončil císařským řezem...prostě nechtěl ven....:o)))
Jestli vás zdravotní stav nenutí a máte možnost se s vaším lékařem domluvit, aby byl přítomen u porodu, nechte to na miminku....
Prý jsou i vyvolávané porody kratší, ale taky mnohem belestivější. Záleží na tom, jestli
se porod vyvolává oxitocinem...
Ať se rozhodnete, tak či onak, držím vám pěsti...s pozdravem Mirka

 Katka ,dcera 26 měsíců 
  • 

Re: Re: Máte zkušenosti s plánovaným porodem? 

(3.12.1999 13:39:11)
Já mám zkušenost velmi špatnou, protože, mi vyvolávali porod asi třikrá během dvou dnů, ale pořád
se to zastavovalo,asi se miminku nechtělo ven,když se konečně rozeběhl trval moc dlouho,hrozně pomalu jsem se otevírala a nakonec byl ukončen kleštěmi. Dcera je naštěstí zcela zdravá.Teď jsem znova těhotná,ale vyvoláva porod si už nenechám. Poprvé ho museli vyvolat,protože mi odkapával plodová voda, i když jen trochu,ale
doktor říkal, že se to musí porordit.
 Radka, dcery 10 a 2 roky 
  • 

Re: Re: Re: Máte zkušenosti s plánovaným porodem? 

(27.3.2000 1:34:31)
Zkušenost mám stejnou. První holku jsem rodila "normálně" sice 18 hodin ale šlo to. U druhé dcerky mi začali vyvolávat porod začátkem 43. týdne, že už musí dítě ven. Porod trval sice 6 hodin, zato v příšerných bolestech. Vyvolat porod? Nikdy více!
 Radka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Máte zkušenosti s plánovaným porodem? 

(27.3.2000 21:58:50)
Svého dnes dvouletého syna jsem také rodila po indukci začátkem 43. týdne těhonství a akčoli zatím nemám možnost srovnání, neboť druhý porod mě teprve čeká, nevzpomínám na to ráda. Nebyla to sice taková indukce, že bych musela být na kapačce, ale dávali mi prostaglandiny na uzrání děložního hrdla, píchali mi vodu a dostal jsem také injekci oxytocinu či něčeho podobného na posílení činnosti dělohy. Trvalo do asi devět hodin celé od chvíle, kdy začaly bolesi, které byly od začátku dost časté a poměrně intenzívní, ale při pobytu ve sprše či chůzi se daly celkem vydržet. Nejhorší pro mě byl pocit, že porod řídí někdo jiný, že do něj stále někdo zasahuje, k čemuž ještě přispíval řád porodnice jako takové. Takže dneska, když mám před druhým porodem, mám do jisté míry pocit, že ani nevím, jak takový porod probíhá, jak třeba začne a podobně. Nicméně, snažím se si tohle nepřipouštět a věřím tomu, že tentokrát bude všechno v pohodě.
 Šárka Adámková 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Máte zkušenosti s plánovaným porodem? 

(31.3.2000 22:34:39)
Budu mít plánovaný porod císařským řezem a mám možnost vybrat si zda v celkové narkóze nebo epidurálu. Máte s tím někdo zkušenosti? Lékař mi doporučuje epidurál.
 Jorga, syn 3,5 roku 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Máte zkušenosti s plánovaným porodem? 

(3.4.2000 10:26:39)
měla jsem také plánovaný císařský řez, dali mně na výběr mezi celkovou narkózou, epidurální anestézií a spinální anestézií, s tím, že doporučují tu spinální, že celková nejvíce ohrožuje dítě, při epidurální bych cítila tahy a tlaky, mohlo by to být nepříjemné a mohla bych se hýbat, takže bych se prý mohla omylem cuknout. jenže teď jsem zase kdesi četla, že po spinální jsou nejhorší postanestetické bolesti hlavy (ty teda byly!), i když po epidurálu jsou taky, a že je při ní největší riziko vážných až smrtelných komplikací. Tak si vyberte, sama z toho nejsem moudrá. Kdybych měla mít SC znovu, o celkové bych vůbec neuvažovala (je to přece jenom lepší, aspoň pro mě, vědět, co se děje, a jestli je ta celková pro dítě nejvíc ohrožující, tak se mně nelíbí) a výhody a nevýhody spinální a epidurální bych si nechala znovu důkladně vysvětlit.
 Dana , 29 let , dvojčata 16 měsíců 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Máte zkušenosti s plánovaným porodem? 

(24.6.2000 14:33:27)
Porod nebyl plánovaný, ale rodila jsem císařským řezem v epidurální anestezii. Měla jsem strach - také jsem to lékařům nahlásila. Slíbili mi, že v případě, budu-li cítit nějakou bolest, pomohou mi. Nelhali - zřejmě mne chvílemi uspávali, protože některé momenty si nepamatuji (měla jsem srůsty po operaci slepého střeva, takže to opravdu trochu nepříjemné bylo). Jinak všechno úplně perfektní, žádné bolesti hlavy a navíc jsem v podstatě pořád věděla co lékaři dělají, protože jsme si o tom povídali. Byl to, alespoň pro mne, takový zážitek, že jsem celou noc nemohla usnout.
 Eva 
  • 

Re: Máte zkušenosti s plánovaným porodem? 

(10.3.2000 7:33:56)
Mně porod "urychlovali", protože podle monitoringu se jim zdálo, že je plod v tísni. V praxi to znamenalo píchnutí plodové vody a infúze oxitocinu. Kromně toho jsem celý porod musela ležet, prý kvůli monitorování. Výsledkem bylo, že se syn sice narodil za čtyři hodiny, ale celé ty čtyři hodiny jsem měla kontrakce ve zhruba minutových intervalech. Inu švédská ocel a český děvče musí vydržet všechno. Přála bych něco podobného zažít někdy mému ošetřujícímu lékaři.
Á propos, syn samozřejmě vůbec žádné problémy s kyslíkem neměl a narodil se navzdory "šetrné" péči personálu zdravý jako rybička.
 Katarína N., syn 3 mesiace 
  • 

Re: Máte zkušenosti s plánovaným porodem? 

(22.5.2000 22:47:18)
Mala som naplánovaný pôrod na koniec 41.týždňa. Dieťa už bolo veľké (4060 g, 55 cm), je som bola drobná, maternicový krčok bol už veľmi mäkký, ale môj chlapček nie a nie von. Prepichli mi vodu, dali infúziu. Po 8 hodinách námahy, sa lekár rozhodol pre cisársky rez. Na druhý deň som s plačom manželovi povedala, že takto už rodiť nikdy nechcem.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.