| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Jak správně postupovat, když dítěti rostou zuby ?

 Celkem 4 názorů.
 Radek Kučera, 16ti měsíční dcera 
  • 

Jak správně postupovat, když dítěti rostou zuby ? 

(10.11.1999 19:33:40)
Dobrý den, máme 16-ti měsíční dceru. Již několik měsíců se jí postupně klubou zoubky. Dnes již můžeme napočítat 14 buď částečně nebo zcela vyklubaných. Trápí nás však průvodní problémy - v noci se pravidelně budí kolem druhé hodiny a začne fňukat. Nejprve nijak nereagujeme, neboť si myslíme, že dítě má v noci spát (důkladně jsme si prostudovali i článek "Jak zdolat nespavé dítě"). Po nějaké chvíli však vstaneme, dítě přebalíme a napojíme čajem (zkoušeli jsem jej i ředit vodou, abychom vyloučili "jen nějakou chuť na čaj"). Pak uložíme dítě spát a v naprosté tichosti čekáme co bude dál. Ovšem fňukání pokračuje. Leží, sedí, někdy i stojí v postýlce. Trvale však nebrečí. Takto vydržíme možná půl, někdy i hodinu. Pak podáme Panadol Baby sirup. Snažíme se dát menší dávku, než je předepsáno na obale. Vždy zabere a dítě brzy usne. Tento stav však trvá možná i 3 měsíce. Ne každý den, ale dost často. Přes den je zcela normální (velmi živá), bez teplot. Jen někdy pozorujeme zvýšenou slinivost a potřebu dudlíku. V ústech vždy nalezneme zuby, které se klubou. Prosíme Vás o radu, jak správně postupovat. Co se množství Panadolu týká, za 16 měsíců jsme spotřebovali 1,5 lahvičky (myslíme si, že to není až tak mnoho), ale četnost použití nás trápí. Předem Vám děkujeme za radu.
 Majka, dve deticky (1 kojenec) 
  • 

Re: Jak správně postupovat, když dítěti rostou zuby ? 

(11.11.1999 11:15:31)
Tak mily tatinku, tohle mne taky zajímá. Mám 11měsícíčního kojence a zatímco moje první dítko si zoubky pořídilo ani nevím jak, tento chlapeček už má za sebou trápení až až. Dokonce mu (dle názoru ušní doktorky) zoubky zřejmě způsobily velké záněty středouší, což mělo za následek 7x píchání ousšk v průběhu asi 10 dní. Jinak se chlapeček budí spíše 10 x za noc, než že by hodinu fňukal. Vůbec nevím, jak na to a jen se modlím, aby už alespoň první zoubky vylezly.
Držím nám všem palce. Majka
 Karolína, Jáchym 19 měsíců 
  • 

Re: Jak správně postupovat, když dítěti rostou zuby ? 

(18.11.1999 22:08:06)
Jáchymkovi pomohla homeopatika (Dr. Kabelková, Poliklinika Budějovická, telefon 61006375 od úterý do pátku mezi 8:15 a 9:00). Každopádně držím palce.
 Gabriela, syn 1 rok 
  • 

Re: Jak správně postupovat, když dítěti rostou zuby ? 

(30.12.1999 22:05:13)
Dobrý den. Náš roční chlapeček dělá v noci úplně to samé co vaše mimčo a dokonce i ta hodina sedí. Ve dvě ráno. Zoubků máme asi 6 , ale je možné že už i více, nenechá si moc koukat do pusinky. Protože naše nadšení vstávat k batolátku už poněkud opadá, načetli jsme s mužem spousty materiálu, jak uspat malého nespavce. Všechny články píší, co jste říkal Vy. Ředit čaje vodou, večer zavést uspávací rituály, hrát jen klidnější hry před spaním, přísný stereotyp, na kterém budeme důsledně trvat večer co večer, aby miminko pochopilo, že se jde spinkat... a další a další věci, kteé nám ovšem doma absolutně nezabírají. Ale jeden článek nás povzbudil. Tam psali, že miminko, které se v noci budí, se budí třeba i proto, že rodina, ve které žije se mu moc líbí a ono nechce, aby bylo ve spánku samo a něco mu neuniklo (třeba nějaká legrace, o kterou by spánkem přišlo). A tak vlastně, to že se cítí u nás dobře, způsobuje to, že si nás chce užít. To zní hezky, ne? Rozhodně to zní líp, než že pokud dítě v roce nemá spací návyk, jde o špatný výchovný styl jeho rodičů ( i to jsme se dočetli). A pak jsme četli ještě jeden článek, kde psali, že dítě, které se v noci budí, tak činí podvědomě, protože v noci by mohli chtít být rodiče jen jeden pro druhého a na své zlatíčko by tak mohli zapomenout. A navíc by mohl přibýt i další sourozenec, o což dítě absolutně nemá zájem (to tak aby se dělilo o rodiče s dalším zlatíčkem). A tuhle úvahu mohu 100 % podepsat, takhle zřejmě funguje naše dítko. Na jeho rostoucí zoubky už moc nevěříme. Pevné nervy a vzpomeňte si, že druhá hodina ranní je i naše. Dobrou noc.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.