| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Plavání kojenců

 Celkem 77 názorů.
 Jirka, 4-měsíční dcera 
  • 

Plavání kojenců 

(9.11.1999 14:03:15)
Jaké máte zkušenosti s plaváním kojenců ? Začínali jsme doma ve vaně pod vedením instruktorky a chceme pokračovat plaváním miminek v bazéně. Poraďte, kde sehnat knihu JAK SE RODÍ VODNÍČCI věnovanou problematice plavání kojenců, existuje i videokazeta.
 MamkaZdenka+dcerkaZdenka(10měs) 
  • 

Re: Plavání kojenců 

(9.11.1999 22:25:41)
Já jsem knihu Jak se rodí vodníčci koupila přímo u pí.Kiedroňové-Baby klub Kenny, ale plavat chodím od 2 měsíců do Meganu(Pha 7). Knihu jsem ale viděla v TESCU na Národní a dokonce ve zlevněných dole v přízemí (blíže eskalátorům) - asi před 14ti dny.
 Nikola, dcera 2 roky 
  • 

Re: Plavání kojenců 

(10.11.1999 0:20:26)
S plaváním kojenců a batolat mám pouze ty nejlepší zkušenosti. Od třech měsíců s dcerou navštěvuji plavání v Baby Clubu Juklík (BCJ). Juklík vřele doporučuji. Nyní právě probíhá zápis na jarní kurzy plavání. Od ledna budou otevřeny nové nové prostory BCJ na Praze 5, se dvěma bazény (jeden pro kojence do 1 roku a druhý pro děti od 1 roku), tělocvičnou a hernami. Jedna z výhod plavání v BCJ je , že pro plavání kojenců a batolat se nevyužívají veřejné bazény, ale pouze bázeny určené pro kojence a batolata. Kontakt na BCJ: tel. 71723316 (nejlépe se obrátit přímo na Štěpánku Štrougalovou, středa 9-11 hod)
 Jitka Králová (Eliška 2,5, Kuba 9měs.) 
  • 

Re: Plavání kojenců 

(12.11.1999 23:26:55)
Nedávno jsme se vrátili z Dovolené s Vodníčky pořádané Baby clubem KENNY v Harrachově.Plavání mohu jenom doporučit, stejně tak dovolené pořádané KENNY.
Tento club také vydal knihu a videokazetu Jak se rodí vodníčci.
Kontakt na Baby club Kenny :
Poštovní 604
Třinec 1
739 61
tel 0659/206 97
 Věra, instruktorka plavání kojenců a batolat 
  • 

Re: Plavání kojenců 

(14.11.1999 22:29:43)
Milý Jiří,

nevím, odkud jste a zda máte v místě bydliště možnost někam dojíždět. Ráda bych Vám podala informaci co nejobsažnější, ale téma je natolik široké, že se mi to jistě nepovede.
Několik zásad: věk, kdy je možné přijít s kojencem do bazénu záleží na kvalitě bazénu. Zásadně platí, že do kvalitního neveřejného bazénu je možné přijít nejdříve kolem šestého měsíce. Do jiných bazénů je to možné třeba až kolem roku. Přitom se samotným plaváním je optimální začínat co nejdříve. Teoreticky od 5. dne, já se kloním alespoň ke 4. týdnu. V tomto věku je však nutno plavat zásadně doma, ve vlastní vaně. Od třetího měsíce je možno docházet na plavání, ale zatím ne bazénu. V tomto věku se plave ve vanách například ve střediscích, kde je i neveřejný bazének pro starší kojence. Teprve od šestého měsíce se může do těch lepších bazénů.
Účelem plavání by měla být podpora rozvoje motoriky a pohybových dovedností. Kromě toho se děti naučí i dechové cvičení, které je potřeba k potápění. Hlavním účelem dechového cvičení je to, že se dítě naučí dýchat zhluboka, pročišťuje si vlhkým vzduchem dýchací cesty a je odolnější vůči respiračním nemocem. Přitom toto dechové cvičení je postaveno na reflexu a ten se učí lépe menší děti než větší. Takže čtyřměsíční dítě toto cvičení (a potápění) zvládne lépe než dítě roční.
U nás v republice jsou dvě základní metodiky kojeneckého plavání. Jedna je "moravská", která je zhruba popsána ve "Vodníčcích", druhá je "pražská".
Rozdíl mezi nimi je dost velký. Obě metodiky mají stejný postup při nácviku dechového cvičení, rozdíl je v motorických cvičeních. Moravská metodika kojence ve vodě uklidňuje natolik, aby dítě leželo téměř bez dopomoci samo na hladině (kojenec má měrnou hustotu těla 0,93 , zatímco voda 1, takže pokud se nehýbe, na hladině se udrží). Pražská metodika proti tomu vychází z toho, že pokud je dítě ve vodě takto nadlehčováno, ztrácí vlastní tíhu a může se lépe hýbat a přitom rozvíjet pohybové dovednosti a schopnosti.
Plavu s dětmi 9 let a rozhodně dávám přednost pražské metodice, protože ji považuji za podstatně lepší. Touto metodikou se dají rehabilitovat i některé odchylky psychomotorického vývoje.
Samozřejmě, že pokud se ve Vašem městě plave pouze podle jedné nebo pouze podle druhé metodiky, nemáte na vybranou.
Pokud byste měl zájem o další informace, nebo jste již s nějakou instruktorkou plavání zkoušeli a chtěli byste poradit, klidně se ozvěte.
Pokud máte zájem o knížku Jak se rodí vodníčci, mohu Vám ji zaslat. Je sice podle metodiky, která se mi příliš nelíbí, ale musím uznat, že v ní jsou velmi pěkné fotografie z potápění. Kazetu Vám mohu pouze půjčit, protože tu mám jen jednu.
Přeji Vám hodně vodních úspěchů
Věra
 Karel, dcera Lucie - 2 a čtvrt roku 
  • 

Re: Re: Plavání kojenců 

(1.12.1999 15:54:26)
Přeji dobrý den...

S vysvětlením p. Věry zcela souhlasím. S Lucií "chodíme na plavání" od 14 dnů po narození. Nejprve se plavalo doma ve vaně, potom ve specielních vanách na bazénu a zhruba od šestého měsíce ve "velkém" malém bazénu.

Lucie díky plavání dodnes nepoznala žádnou chřipku, ani jinou "běžnou" nemoc. Také motoricky je na tom podle naší pediatričky "až moc dobře". To se nechlubím. To je fakt.

Nicméně jedna věc není prakticky nikdy a nikde zmiňována. Prakticky každé dítě (alespoň z okruhu mých známích, kteří chodí na plavání) si prošlo jednou nebo i víckrát větší nebo menší krizí. Ne snad že by nechtěly do vody, ale rozhodně nebylo možné s nimi normálně pracovat. A pak se vybavte obrovskou dávkou trpělivosti. Ještě větší než obvykle.
 Pavla 
  • 

Re: Re: Plavání kojenců 

(6.12.1999 13:25:57)
Milá paní Věro,
velmi mne zaujal Váš příspěvek ohledně plavání kojenců. Vzhledem k tomu, že jsem v posledním měsíci těhotenství a ráda bych plavala s novorozencem co nejdříve, chtěla bych se dozvědět, kde je se plave podle "pražské" metodiky v Praze a jak probíhá plavání v období od 4. týdne do 3. měsíce.

Děkuji za informace,
Pavla
 Marcela Tomešová, Jakub 1 rok 
  • 

Re: Re: Plavání kojenců 

(2.1.2000 22:07:56)
Paní Věro, nemáte přehled o plavání s dětmi v jižních Čechách (nejraději České Budějovice a okolí). Děkuji za odpověď.
Marcela
 Věra 
  • 

Re: Re: Re: Plavání kojenců 

(19.1.2000 15:12:37)
Myslím, že v Českých Budějovicích se s kojenci plave. V nejbližší době bych mohla sehnat seznam všech míst, kde plavání probíhá. Dám Vám vědět
Věra
 Radka, kluk Christophe, 1 rok 
  • 

Re: Re: Plavání kojenců 

(9.1.2000 22:45:27)
Milá paní Věro,
nevíte náhodou, zda existuje a kde je možné sehnat seznam Baby klubů zabývajících se plaváním kojenců a dětí vůbec? Vím pouze o existenci dvou - Kenny(kam se synem chodíme) a Juklík. Už tyto dva kluby se liší přístupem a zároveň i cenou. Jelikož se blíží období zápisu na pokračovací kurs, Vaši odpověď bych velmi uvítala. Děkuji. Radka
 ing.Radka Sieberová 
  • 

Re: Re: Re: Plavání kojenců 

(18.1.2000 22:42:42)
Pokud jste z Plzně nebo z blízkého okolí, dovoluji si Vás pozvat spolu s plaváčkem do PLAVECKÉHO KLUBU DELFÍNEK. Delfínek plave s dětmi a jejich rodiči každé pondělí odpoledne v bazénu 1. Základní školy v Plzni Bolevci. Další informace Vám ráda poskytnu na tel. č. 0604709090. Radka
 Věra 
  • 

Re: Re: Re: Plavání kojenců 

(19.1.2000 15:03:04)
omlouvám se , že jsem až dnes zaregistrovala Váš dotaz. Pokud mi pošlete Váš mail, pokusím se Vám zaslat do nejobsáhlejší informaci.
Občas se mění "stav" na pražských bazénech, ale pokusím se , zjistit Vám co nejvíc. Pokud byste se chtěla přijít podívat na plavání Aqua baby clubu, můžete přijít kdykoliv ve čtvrtek mezi 8,30 - 15,00 do mateřské školky v Hurbanově ulici, Praha 4 - Krč
 Petra+Dany 8m 
  • 

Re: Re: Re: Re: Plavání kojenců 

(18.3.2003 21:10:02)
Paní Věro, ráda bych se vás zepatala na otázku, kterou mi nemá kdo zodpovědět. Asi 8 týdnů chodíme plavat do brněnského klubu Plaváček. Můj syn Daniel od počátku projevoval silný odpor k veškerým pomůckám, které mají dětem umožit volnější pohyb bez pevného přidržování mámou. Je pravda, že jsme kvůli nemoci museli na nějaký čas vynechat plavání. Nyní stačí, když vidí některou z pěnových hraček a už pláče. Mám pocit, že místo radosti z vody zažívá strach. Potápění není problém, jen když ho drží mé ruce. Máme zkoušet dál a trápit ho? S každou další lekcí je takových her víc a víc a tak začínám uvažovat o tom, že se do dalšího kurzu již nepřihlásíme.
Děkuji za odpověď

Petra
 Magisa 


Prosba 

(2.5.2003 21:27:25)
Ahojte holky, jako správně poblázněná maminka bych také chtěla mít natočenou Báru na plavání. Chodíme do Juklíku na Lužinách a tam tato služba stojí 1450,-Kč Cena se mi zdá vysoká a tak bych potřebovala poradit od vás které už jste si nechaly mimi natočit, co na kazetě je natočeno, zda je místo zvuku na bazéně hudba a jestli jsou zpomalené záběry při potápění atd. Poradíte? Díky Radka
 Jana, Honzík 
  • 

Re: Prosba 

(25.5.2003 21:45:19)
Ahoj... my plaveme v aqua baby clubu a natáčení pod vodou, sestříhání a nahrání na kazetu stojí 300,- korun. My za tu cenu máme dvacet minut nad vodou i pod vodou. Hudbu jsme nechtěli, chtěli jsme autetické zvuky. My plaveme v Praze, ale jsou na víc místech. Zkus zavolat tý paní, co to dělá, na 608 222 212.
 Rajčata 


Re: Re: Prosba 

(2.6.2003 21:04:33)
Velice mě překvapila cena, za jakou máte potápění natočené, my jsme platili v Baby clubu vodníček v Olomouci za minutu 150 Kč plus kazeta a fotky. Takže 5 minut, což je maximum nás vyšlo na 850 Kč
 stonožka Maťula12/01,Kubík8/05 


Re: Re: Re: Prosba 

(2.6.2003 21:40:37)
Ahojky,
mě taky dost překvapila ta cena. My jsme v Ostravě v Plaváčku platili 360,-kč za 3 minuty (maximum je 6minut za tu samou cenu - záleží na kvalitě záběrů). Ale je fakt,že jsme moc spokojeni.Teď jsme se nechali fotit,jedna fotka 50,-kč. Maximum 3fotky.
 Vera Souradova, tri dospele deti, jedno male 
  • 

Re: Re: Plavání kojenců 

(13.1.2000 8:19:22)
Moje dnes uz dospele deti chodivaly plavat na Fakultu telovychovy, kdyz se v Cechach plavani kojencu rodilo.
Moje nejmladsi, ted trileta dcera plave od 2 mesicu. Nejdrive v Berline v plavecke skole pro kojence a ted v plaveckem raji v Kalifornii. V plavecke skole MURAYE CALANA, kde se plavani kojencu v zapadnim svete zrodilo pred vice nez 50 lety. Zakladatel skoly vzpomina, jak videl plavat deti domorodcu na ostrovech v Pacifiku v dobe druhe svetove valky a jak se rozhodl to zkusit.
Ve Vasem prispevku mne prekvapilo , ze pripoustite "kvalitni neverejny bazen", az od 6 mesicu.
Jak v Berline, tak v Kalifornii plavou deti , spolu s rodici v bazenech k tomu urcenych od 4 nejspozdeji 8 tydnu. (V zasade po zhojeni pupecniho pahylu).
V Kalifornske skole mohou byt v jednom bazenu (na ruznych koncich) kojenci, vetsi deti a i zacinajici dospely neplavec.
Jsou hygienicke podminky a pozadavku na ne ruzne?
Voda v bazenech je obvykle 35 az 36,5 St. C tepla, teplota okoli kolem 25-27 st.C. Teplotu vody povazuji ucitele za velmi dulezitou, v teple vode se deti lepe uvolni, lehceji si zvykaji. Moje zkuseost to jen potvrdila, kdyz jsme vyzkouseli kurs v bazenu s "normalni" teplotou, odmitala dcera spoluracovat, bylo ji rychle zima a chtela ven.
Ve vsech skolach se uplatnuje to, cemu Vy rikate "prazska metoda", aktivni. Prave ta aktivita je nejvetsim prinosem k vyvoji deti.
Ruzny je pristup v uceni u vetsich deti "stylu". V Nemecku se uci "zabi nohy" a vyzaduje se koncetrace (jak jinak). V Americe jde o to se hybat, citit se dobre a kdyz neco, tak se zkousi "krawlove" ruce a nohy.
Americti propagatori plavani kojencu jsou presvedceni, ze deti, ktere plavou jsou nejen zdravejsi, ze jsou dokonce i inteligentnejsi, protoze kyslik z hlubokeho dychani pri plavani lepe prokrvuje, "zivi" mozek.
Jsou ovsem take pediatri, kteri plavani prilis nepreji. Obavaji se, ze rodice batolat, ktera "umi plavat" jsou neopatrni, spolehaji na to, ze deti se nemohou utopit, coz muze byt tragicky omyl. Deti nedovedou odhadnout slozite situace. Ja si vsak myslim, ze je to obava zbytecna. Zadny rorumny rodic nenechava male dite bez dozoru u bazenu i kdyz uz plave.
(Ten strach pediatru vychazi a americkcyh cisel o detskych urazech, kde vic nez 7o% u malych deti je utopeni. Ale to je dano poctem bazenu v soukromych domech, ktere nebyvaji vzdy dost zabezpecene, to je vsak jina kapitola). Pokud byste mela zajem o nejake dalsi informace z teto oblasti, ozvete se. Vera S.
 Vera Souradova, tri dospele deti, jedno male 
  • 

Re: Re: Plavání kojenců 

(13.1.2000 8:21:53)
Moje dnes uz dospele deti chodivaly plavat na Fakultu telovychovy, kdyz se v Cechach plavani kojencu rodilo.
Moje nejmladsi, ted trileta dcera plave od 2 mesicu. Nejdrive v Berline v plavecke skole pro kojence a ted v plaveckem raji v Kalifornii. V plavecke skole MURAYE CALANA, kde se plavani kojencu v zapadnim svete zrodilo pred vice nez 50 lety. Zakladatel skoly vzpomina, jak videl plavat deti domorodcu na ostrovech v Pacifiku v dobe druhe svetove valky a jak se rozhodl to zkusit.
Ve Vasem prispevku mne prekvapilo , ze pripoustite "kvalitni neverejny bazen", az od 6 mesicu.
Jak v Berline, tak v Kalifornii plavou deti , spolu s rodici v bazenech k tomu urcenych od 4 nejspozdeji 8 tydnu. (V zasade po zhojeni pupecniho pahylu).
V Kalifornske skole mohou byt v jednom bazenu (na ruznych koncich) kojenci, vetsi deti a i zacinajici dospely neplavec.
Jsou hygienicke podminky a pozadavku na ne ruzne?
Voda v bazenech je obvykle 35 az 36,5 St. C tepla, teplota okoli kolem 25-27 st.C. Teplotu vody povazuji ucitele za velmi dulezitou, v teple vode se deti lepe uvolni, lehceji si zvykaji. Moje zkuseost to jen potvrdila, kdyz jsme vyzkouseli kurs v bazenu s "normalni" teplotou, odmitala dcera spoluracovat, bylo ji rychle zima a chtela ven.
Ve vsech skolach se uplatnuje to, cemu Vy rikate "prazska metoda", aktivni. Prave ta aktivita je nejvetsim prinosem k vyvoji deti.
Ruzny je pristup v uceni u vetsich deti "stylu". V Nemecku se uci "zabi nohy" a vyzaduje se koncetrace (jak jinak). V Americe jde o to se hybat, citit se dobre a kdyz neco, tak se zkousi "krawlove" ruce a nohy.
Americti propagatori plavani kojencu jsou presvedceni, ze deti, ktere plavou jsou nejen zdravejsi, ze jsou dokonce i inteligentnejsi, protoze kyslik z hlubokeho dychani pri plavani lepe prokrvuje, "zivi" mozek.
Jsou ovsem take pediatri, kteri plavani prilis nepreji. Obavaji se, ze rodice batolat, ktera "umi plavat" jsou neopatrni, spolehaji na to, ze deti se nemohou utopit, coz muze byt tragicky omyl. Deti nedovedou odhadnout slozite situace. Ja si vsak myslim, ze je to obava zbytecna. Zadny rorumny rodic nenechava male dite bez dozoru u bazenu i kdyz uz plave.
(Ten strach pediatru vychazi a americkcyh cisel o detskych urazech, kde vic nez 7o% u malych deti je utopeni. Ale to je dano poctem bazenu v soukromych domech, ktere nebyvaji vzdy dost zabezpecene, to je vsak jina kapitola). Pokud byste mela zajem o nejake dalsi informace z teto oblasti, ozvete se. Vera S.
 Šárka Adámková 
  • 

Re: Re: Re: Plavání kojenců 

(20.1.2000 13:13:40)
Paní Věro,
velmi mě překvapuje "liberální" přístup k hygieně ve Vámi popisovaném kurzu.Teplota nad 30°C je podle našich norem pro kojence nevhodná, jelikož je ideálním místem pro pomnožování baktérií. Sama jsem se synem plavala od 2 měsíců a později jsem pracovala jako instruktorka plavání. Domnívám se z vlastní zkušenosti, že příliš teplá voda děti (a nejen je)uspává. Samozřejmě, že prudký přechod do vody o několik stupňů chladnější je také nesmysl. Na chladnou vodu je třeba dítě zvyknout postupně. Otužování mu rozhodně prospěje a ve výsledku bude nejen aktivnější, ale také zdravější.
S pozdravem
Šárka Adámková
 Věra 
  • 

Re: Re: Re: Re: Plavání kojenců 

(20.1.2000 13:48:57)
Paní Šárko,
teplota vody vychází z Doporučených zásad pro provozování kurzů plavání kojenců a batolat, které vydal Státní zdravotní ústav a kterými se řídí většina hygienických stanic, které mají v pravomoci plavání povolit nebo zakázat. Kromě toho dozor kygieny kontroluje kvalitu vody.
Přitom teplota vody by měla být taková, aby byl pobyt ve vodě dětem příjemný. Pokud je dítěti zima, není možno dosáhnout kýženého efektu, protože dítě "stažené" chladem těžko může uvolnit a svaly a následně posilovat potřebné partie. Kromě toho jde o to, že mnohem větší riziko než případné nachlazení, hrozí z prochlazení ledvin.
Teplota vody samozřejmě může být jiná ve veřejném bazénu, kam má přístup i veřejnost a tudíž je nutno udržovat nižší teplotu, jiná teplota je možná v bazénu, který je určen pouze pro kojence.
Na druhou stranu musím podotknout, že je faktem, že děti spíše reagují na výraz rodiče, než na samotnou teplotu vody. Pokud rodič vstupuje do vody s výrazem "hrůzy", dítě je ve střehu. Jindy do chladnější vody vstoupí rodič s úsměvem a vše je v pořádku.
Přesto však platí určitá pravidla (určená z pediatrických hledisek) pro teplotu vody v danném věku.
Věra
 Marta, máma dvou dětí 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Plavání kojenců 

(19.11.2000 17:52:15)
Vážená paní Věro, zaujal mě Váš příspěvek. Proto bych ráda věděla odkud pochází název "pražská" a "moravská" škola. Určitě mají více odlišností, které by mě velice zajímaly. Také bych ráda věděla jaké je vaše vzdělání, jak jste se k plavání kojenců dostala a jakým způsobem probíhá výuka ve Vašich kurzech.
 Alena Pexídrová+Barborka 
  • 

Re: Re: Re: Plavání kojenců 

(3.5.2001 23:30:22)

Přečetla jsem si příspěvek z Kalifornie právě, když se rozhoduji, zda odjet na dovolenou k moři s 6ti měsíčním dítětem. Lékaři doporučjí až od jednoho roku nejdříve. Ptám se proč? Zdá se mi, že mořská voda může pomoci zvláště pokud by se objevily nějaké ekzémy, ale to není náš případ. Co vy na to? pexa
 Dian, 7. tydnu 
  • 

Re: Re: Re: Re: Plavání kojenců 

(3.5.2001 23:36:07)
V breznu jsme byli s manzelem na dovolene na Hawaii s dalsim parem, ktery sebou "vezl" 1,5 mesicni holcicku. Cesta letadlem trvala cca 5 hodin. Holcicka pobyt u more zvladala naprosto bez problemu, samozrejme byla neustale ve stinu. Legrace je, ze ja prave na nasi dovolene otehotnela... Ja bych se opravdu poradila s pediatrem. Proc by nemelo dite cestovat do 1. roka?
 Aja 
  • 

Re: Re: Re: Re: Plavání kojenců 

(4.5.2001 20:42:02)
Ahoj taky Aleno,
my jsme letěli kloni v červnu s pětiměsíčním klokanem na jeden měsíc, pomohlo mu to ohromně na ekzém, pobyt u moře byl skvělý. Jen je třeba počítat s rizikem možné virózy z letadla - klimatizace, troška toho stresu...
Jinak ale vřele doporučuju.
 Zdenka + dcerka Zdenka 2 roky 
  • 

Re: Re: Re: Re: Plavání kojenců 

(5.5.2001 22:36:33)
Myslím, že pediatr pokud dítě netrpí nějakými problémy nic proti pobytu u moře mít nebude. Byla jsem s dcerou když jí bylo 5 měsíců ve Španělsku a v 6ti měsících ve Francii, obojí letecky s přestupem v Pařiži, v druhém případě trochu dramatičtějším přejížděli jsme s Charlles d Gaulle na Orly, kde byla jakasi dohra s "bombou" a shodou okolností jsme přišli o jeden batoh. Dcera to ale všechno zvládala perfektně, u moře byla spokojené klidné miminko, které všichni okukovali. Když jsem se rozmýšlela jestli není brzo na takové cestování, tak mi jedna kamarádka řekla:" Víš co, to je úplně jedno jestli si s ním doma nebo někam jedeš pokud seš ty v pohodě, tak to dítě to zvládne také v pohodě. A ještě z vlastní zkušenosti bych doplnila že cestovat s dvouletým dítětem je mnohem náročnější než s půlročním, a to jak pro dítě tak pro matku. Přeji krásnou dovolenou a pokud Jste zdraví, tak bych určitě jela!
 Alena Pexa 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Plavání kojenců 

(10.5.2001 22:40:15)
Díky Vám za pozitivní názory a doufám, že to prožijeme v pohodě. Kdyby něco ozvu se s poznatky...
Zdraví všechny pexa
 Iva, 2 děti - 3 roky a 1 měsíc 
  • 

Re: Re: Plavání kojenců 

(16.3.2000 1:18:13)
Se zájmem jsem si přečetla Vaši odpověď, i když nebyla určena mně. Plavali jsme s prvním dítětem v Kenny a byli jsme celkem spokojeni. (I když to byla "moravská" metodika. O "pražské" jsem dodnes nic nevěděla. Kdo ji prosazuje?) Teď chci plavat i s druhým a snažím se používat knihu Jak se rodí vodníčci. Ráda bych ale plavala s jinou, kvalitní organizací. Můžete mi nějakou doporučit? Děkuji předem!
 Martin Tuček, syn Adamko, 2 týždne 
  • 

Re: Re: Plavání kojenců 

(8.1.2001 16:53:07)
Vážená pani Viera,

aj keď je Váš mail už starší rád by som sa dozvedel, kde je možné zohnať knihu "Jak se rodí ... ". Som v pozícii otca, ktorý by sa rád dozvedel čo najviac o plávaní kojencov, ale informácií je tak málo...

Martin Tuček
 Eva Kiedroňová - baby club Kenny 
  • 

Re: Re: Re: Plavání kojenců 

(19.1.2001 8:15:35)
Vážený pane Martine
Máte-li zájem o publikaci "Jak se rodí vodníčci" uveďte prosím svou adresu nebo zatelefonujte na tel. číslo 0602-776687, 0659-330697. Ráda Vám ji zašlu. Přestože informace v ní jsou téměř 10 let staré, přinesou Vám spoustu cenných rad a doporučení.
Dovíte se, co můžete u Adámka postupně z hlediska hybného i psychického vývoje očekávat, jak ho správně nosit a postupně otužovat a jak postupovat při plavání a cvičení s dítětem od narození.
Na co bych Vás však chtěla upozornit, že vždy je lépe začít plavat, cvičit či otužovat pod dohledem odborného instruktora, který Vám poradí s ohledem na chování a reakce dítěte, neboť rozhodujích projevů, zásad a momentů pro postup v těchto aktivitách je mnoho.
S odborníkem se můžete setkat v kurzech nebo na dovolených s vodníčky organizovaných některým z Vámi vybraných baby clubů.
Přeji Vám hodně štěstí ve výchově Adámka. Eva Kiedroňová
 Draha, Honzik 2,5roku, Alenka 0,5roku 
  • 

Re: Re: Plavání kojenců 

(25.4.2001 21:20:10)
Paní Věro, mohla by jste mi vysvetlit blíže pražskou a moravskou metodiku plavání? Plavu s oběma dětmi od zahojení pupíku do pul roku ve vaně a potom v jednom brněnskem baby klubu. Takže asi dle moravské metodiky. Dle Vašeho popisu metodik mi nepripadalo, že bych dítě nechala ležet na vode a jenom se vznášelo. Snazila jsem se dle rad instruktorky aby se hýbalo, prostě sebou mrskalo, cákalo ve vodě a posilovalo bříško, zádíčka a vlastně cele tělíčko. A už už ve vaně jsem je učila se potápět. Následně v bazénu jsme pokračovali učením pohybů rukou a nohou a dalšími jinými cvičeními zaměřenými jak na plavání samotné tak i na posilování tělíčka, ale i oddech.
 Marie ( syn,1,5 roku) 
  • 

Re: Re: Re: Plavání kojenců 

(26.4.2001 8:46:39)
Ahoj, myslím, že pí Věru Šejhlovou snadněji oslovíte přes její nový web. Má tam odkaz na e-mail.
www.aquababyclub.cz
Mějte se Marie
 Anulienka 


Re: Re: Re: Plavání kojenců 

(7.5.2004 12:20:12)
Mila Draho,som v 6. mes. a aj my by sme chceli po narodeni ucit male plavat. Ako zacat doma? Keby ste mi mohli poslat nejake instrukcie bola by som rada.Dik.
 mel@ 


Re: Re: Re: Re: Plavání kojenců 

(13.5.2004 5:47:15)
Zakladni instrukce plavani kojencu najdete na teto adrese: http://www.emimino.cz/modules.php?name=News&new_topic=10
 Iveta 
  • 

Re: Re: Plavání kojenců 

(20.6.2001 21:13:53)
Vážená paní Věro,
se zájmem jsem si četli vaše povídání o plavání kojenců. Poraďte nám, prosím, kde je možné zakoupit či objednat knihu Jak se rodí vodníčci.
Děkuji
Iveta Vienerová
tel. 0339/416472
 Irena, 2-lety syn, na ceste dalsi 
  • 

Re: Re: Plavání kojenců 

(28.2.2003 21:39:15)
Milá paní Věro, reaguji na Váš příspěvek pozdě, ale doufám, že i tak se mi dostane odpovědi.

Už delší dobu pátrám ve Zlatých stránká, na internetu, po známých, kde probíhá plavání kojenců a batolat v Pardubicích a okolí. Ráda bych si též našla instruktorku, která by byla ochotna přijet domů a účastnit se začátků plavání ve vaně. Mám totiž velký strach provádět to sama, bez jakýchkoli zkušeností. Potopit své dítě pod vodu bych asi nedokázala.

Děkuji za Vaši odpověď

Irena
 Lucie, syn David 14 m  
  • 

Plavání kojenců v Pardubicích 

(27.3.2003 18:17:23)
Milá paní Ireno,

v Pardubicích a v Chrudimi plave Baby Club Plaváček, kde jsem i já instruktorkou. Plave se v sobotu a v neděli dopoledne a instruktorky navštěvují i rodiny. Ráda Vám podám více informací na tel. č. 777 602 800.

S pozdravem,
Lucie Šmídová
 Vitova24 


Re: Plavání kojenců v Pardubicích 

(20.2.2009 20:14:23)
Dobrý den, ráda bych se zeptala na bližší informace o plavání kojenců v Pardubicích. Šimůnkovi je 6.měsící a od úterý by jsme měli začít jezdit plavat do Přelouče, byla bych ráda kdyby jsme se jakým koliv způsobem dostali někam do Pardubic. Předem děkuji za odpověd. Odpovědět mi prosím zašlete na email Vitova24@seznam.cz
 Pavla 
  • 

Re: Re: Plavání kojenců 

(13.9.2003 15:12:52)
Milá neznámá Věrko, taky plavu 9 let a vlastně bych jen chtěla zjistit zda se nejmenuješ Jonczová. Pokud totiž ano,dělaly jsme spolu kurz a já bych moc chtěla na Tebe kontakt bližší.Pavla Štrbavá
meil: paja.str@tiscali.cz
 Daniela (2 děti) 
  • 

Re: Re: Re: Plavání kojenců 

(23.9.2003 20:25:50)
Ráda bych získala kontakt na instituci, která zprostředková kurzy pro instruktory plavání kojenců a dětí. Za poskytnuté informace a kontakty Vám předem děkuji. Daniela
 Lenka Bílková-´- syn 3 měsíce 
  • 

Re: Re: Plavání kojenců 

(13.4.2004 22:23:06)
Dobrý den,
měla bych zájem o zapůjčení videokazety o plavání kojenců - je to možné?
Předem děkuji.
Lenka
 Klenoflejn+4 


Re: Re: Re: Plavání kojenců 

(14.4.2004 18:32:59)
Odkud jsi, Lenko? Kdybys chtěla přijet do Berouna, tak Tě zveme do "kina".
 Kačka a Mareček 
  • 

Re: Re: Plavání kojenců 

(22.1.2005 17:53:59)

Dorý den,

ráda bych se Vás zeptala na Váš názor na kvalitu kojeneckých bazénů v Praze a nechala si nějaký doporučit. Můj syn je 3-měsíční a pomalu se rozhoduji vybrat pro nás vhodný kurs plavání. Jedná se mi především o pohybový rozvoj miminka, které má velmi rádo koupání. Ještě bych ráda zmínila, že jsme z Prahy 7 a možná bych chtěla přihlédnout ke vzdálenosti bazénu od našeho bydliště.
 Ingrid Effenbergerová,4 měsíční  
  • 

Re: Re: Jak jsme začaly plavat ve dvou měsících 

(19.4.2006 21:29:01)
Přeji krásný den,
Právě jsem si přečetla článek o plavání miminek a rozhodla jsem se že přispěji i já. Jsem mladá maminka ,když jsem se dozvěděla o možnosti plavání kojenců vůbec jsem neváhala.Došla jsem k lékařce ,aby my řekla co si o tom myslí.pak jsem si zjištovala co a jak. V Brně se plave dost ale pro tak malá miminka my zůstaly dva kluby po podívání se do obou jsem se rohodla jít plavat z malou dcerkou do filia klubu na lesné a určitě jsem neprohloupila.tak jak oni zacházi z miminkama jsem už dlouho neviděla.No jde tam o inviduální přístup a to se moc dnes cení. No plaveme už druhý kurz Emmě to velice svědčí.Plaveme od dvou měsícu a je to super.Vřele doporučuji všem.Není to o plavání ale o tom že miminko se naučí Vám důvěřovat seznámí se z vodou a je v kolektivu dětí.Přeji hodně krásných chvil strávených v bazéně jako máme my z manželem.
 Katka 
  • 

Re: Re: Plavání kojenců 

(3.6.2006 15:19:35)
Dobrý den musím reagovat na váš příspěvek,který velmi neodborně vysvětluje plavání kojenců.I já plavu několik let jako instr.plavání kojenců a batolat,jsem dětská sestřička a tak si myslím,že na váš článek mohu s čistým svědomím reagovat.Narozdíl od vás pracuji podle vás takzvaně podle moravského způsobu.I když jak jistě víte zakladatelkou kojeneckého plavání u nás byla paní Eva Kiedronová,která pochází právě z moravy možná odtud vaše přirovnání.Ale hlavní důvod mé reakce je na plavání kojenců,které je zaměřené hlavně na uvolnování na zádech(na rozdíl od vás)je ten,že děti do 5-6měsíce by ve vodě vůbec neměli přijít na bříško,jelikož dokud se sami nepřetáčí na suchu jejich svalová ani kosterní stavba na to není vůbec připravená a dochází k dráždivým reakcím a tím i špatnému psychomotorickému vývoji.Plavu také v praze,ale naše metoda je jemná a přizpůsobená miminkum a nejedná se jen o splývání na zádech,ale i o spoustě hříček,ale stále je veden potaz na zdravý vívoj miminek.A jak vidím a to nechci nikoho urazit,ale kurzy jsou různě vedeny lidmi,kteří možná ani neprošli celkem náročným kurzem a vedou hodiny jen tak.Asi si trochu i odporujete,když nabízíte knihu jak se rodí vodníčci,protože ta je napsána pro tu naší výuku-to jest jemně,s pochopením a hlavně nevím kam se snažíte spěchat.Ono je sice fajn,když toho drobečka po prvních hodinách začnete rvát pod vodu a dělat s ním různé psí kusy,ale věřte,že lásku k vodě mu tím nedáte a je jen otázkou času kdy se zablokuje a nebude chtít vodu ani vidět.Tak Vám všem přeju hodně krásných okamžiků a budte rozumní ty dětátka vám to jednou vrátí.
 lenka 
  • 

Re: Re: Re: Plavání kojenců 

(3.6.2006 16:53:44)
tak se mila Katko nauc pravopis, protoze psat fundovane o vÍvoji je opravdu legracni
 K 
  • 

Re: Re: Re: Re: Plavání kojenců 

(3.6.2006 20:54:59)
Milá Lenko,vidím,že jste velice inteligentní a nikdy jste se asi nespletla nebo nepřeklepla.K tomu Vám velice blahopřeji.Jen škoda,že takoví lidé jako vy chodí na diskuze,ale zřejmě je to Váš koníček hledat chyby u druhých a nevyjadřovat se k tématu.Takže pokud Vás to uspokojilo a pobavilo nemohu si víc přát.Hezký večer paní dokonalá.
 K 
  • 

Re: Re: Re: Re: Plavání kojenců 

(3.6.2006 20:58:21)
JO Lenko a kdybych si chtěla jo rýpnout,tak jména vlastní tedy i jméno Lenka se píše na začátku s velkým písmenem!!!
 Marcela-6měs.Páťa 
  • 

Plavání v Praze - kde??? 

(18.12.2006 21:18:12)
Ahoj, chci začít od ledna plavat se svým 6měs. synem. Prosím doporučtě mi nějaký bazén, kde jste byli spokojené Juklík a Kenny nechci jsou drahé.
 Jitulka 


Re: Plavání v Praze - kde??? 

(19.12.2006 21:49:44)
Marcelo,chodili jsme s malým do Plaváčka v Sportklubu v Rytířské,teď chodíme na nový bazén na Praze 15.Pokud by tě zajímalo víc,ozvi se na mejl,ráda napíšu víc,nebo pošlu fotku na ukázku.
 Radka 
  • 

Re: Re: Plavání v Praze - kde??? 

(20.12.2006 13:19:59)
Ahoj, muzu se zeptat kde na Praze 15? Jsem z Dubče a ráda bych jezdila někam blízko. Dík moc. Radka
 Jitulka 


Re: Re: Re: Plavání v Praze - kde??? 

(20.12.2006 15:40:15)
Radko,z Dubče bus 240,stanice Na Vartě...koukni se na webovky:www.plavani.com
 Lída+2 


Re: Re: Re: Plavání kojenců 

(4.6.2006 13:07:05)
Katko tak to teda nechápu.........
Mě syn lezl po čtyřech po bytě v 4měsích(stejně tak moje sestra, v 6 běhal kolem gauče a v 9 měsících potřeboval první boty)... myslím,že pokud dítě leží jako placka mělo by se k němu přistupovat jinak, přesně tak jak popisuješ.Ale pokud je jinde a otáčí se z břicha na záda v 4 týdnech taky jinak.prostzě individuální přístup. Ten my naštěstí na kurzu měli. Insrtruktorka a 6maminek.:-)
A pokud maminka polévá obličejíček už v porodnici tak prostě jde pod vodu první hodinu. To jsme měla s maldším synem. NYní je mu 5let a nemá vůbec žádný trauma spíš naopak. Začali jsme brzy a on bere vodu jako něco co já nikdy tak brát nebudu.Prootže ve mě rodiče vypěstovali strach.
TAky si myslím,že pokud je ten starch u maminky panický z potápění polévání.. tak by neměla do kurzu chodit a tuhle aktivitu přenechat někomu jinému z rodiny.
 Katka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Plavání kojenců 

(4.6.2006 22:20:29)
Lído v podstatě s tebou souhlasím,ale v tom vývoji jste spíše vyjímky a pak je určitě fajn,že jste měli individuální přístup.S tím potápěním a následným traumatem jsem to myslela tak,že přijdou nové maminky jsou poprvé v bazéně,v cizím prostředí a hned aniž by se děti jen trochu adaptovali natož měli jakoukoliv větší zkušenost s vodou se je snaží potápět nebo jsou příliš suveréní a zbrklé.Ale samozřejmě pokud jste začali už v porodnici tak je to pro prcka to nejlepší,čím dříve,tím lépe,ale postupně a ne hned vše naráz.A to,že pokud se maminka bojí potápět nejen sama,ale i dítě se samozřejmě na těch dětech musí projevit.Oni to moc dobře vycítí a pak jde vše mnohem hůř.Mějte se.
 Veronika a Jasminka 
  • 

Re: Re: Plavání kojenců 

(19.6.2006 14:36:34)
Dobry den Verko,
Vas clanek me velice zaujal:-}Rada bych zacla chodit s mou malinkou holcickou plavat,ale neumim si predstavit jak to cele probiha!?A zda to je bezpecne!?
Jasminka se mi narodila pred trema mesici naprosto nekompliovanym porodem a musim zaklepat,ze je zdravoucka a velice aktivni!!
Porodila jsem ve Skocku kde nini s manzelem zijeme a tady se to povoluje od 3mesice tak bych rada po lete zacala,ale mam trochu barieru reci tak jsem vas chtela poprosit o nejake rady co delat,co Jasminku muzu naucit ja a co zvladne sama a jestli k tomu neco potrebujeme nebo ne....
Napadlo me zda by nebylo lepsi ,kdyz na leto jedeme do Cech zacit prvni hodiny tam!?
Za jakykoliv vas nazor nebo radu mooc predem dekuji mej te se krasne Veronika
 Katka 1 chlapeček 
  • 

Re: Re: Re: Plavání kojenců 

(19.6.2006 19:55:53)
ahoj Veroniko,jestli budete přes léto v Praze,tak ti určitě doporučuji začít zde.Získáte s Jasmínkou základy,což je to nejdůležitější a pak až budete pokračovat ve Skotsku jazyková bariéra už nebude vadit,protože to nejdůležitější budete znát a pak i kdybys nerozumně¨la stačí odkoukávat.Moc doporučuji uvidíš jak se Vám to bude moc líbit.Sama jsem instruktorka a se svým chlapečkem plavu od narození a je to vážně ůžasné,tak se ničeho neboj a užívejte si to ahoj Katka
 Betulka 
  • 

plavaček 

(15.11.2006 14:24:16)
ahojky chtěla jsem se zeptat jestli náhodou nemáte seznam,kde bych našla adresy a kontakty na bazeny kde se můžou chodit maminky s miminkami.moc děkuji
 krupice. 


Re: plavaček 

(15.11.2006 16:40:52)
Už jsem tady jednou psala, jak jsem hledala já. Dejte si do vyhledávače na www.google.cz třeba "plavání dětí", nebo "plavání kojenců" a vyjede toho spousta. Tady např. http://www.infodomecek.cz/clanky.php?ID=30 Je tam seznam různých klubů, co dělají plavání.
 Cvičenka 


Betynka 

(16.11.2006 9:33:19)
Ahoj, chtela jsem se zeptat, zda mate nekdo zkusenosti s plavanim v Praze v hotelu Carol v Betynce? A to s pulrocnima mrnatama a pak s detma nad 3 roky, zda je nauci plavat? Diky moc! A prosim, v Praze nejake plavani, ktere neni straaaaslive drahe (ne Kenny, Juklik apod.) a pritom je dobre. Jeste jednou diky!
 Luckaaa 


Re: Betynka 

(17.11.2006 1:21:14)
ahoj já tam byla včera s kubou (4,5m) poprvé a přišlo mi to jako všude jinde. z jedné lekce nebudu dělat závěry,ale dobrý.já jsem tam přišla trochu pozdě a nebyl mi dán žádný výklad,ale také jsem hlásila když se mne instruktorka ptala že mám odplaváno s dcerkou a s kubíkem už od malinka plavu ve vaně (dokud se do ní vešel)tak proto a přišla jsem když už plavali a já se jen přidala. překvapila mně teplota 29st. to jsem nečekala . s dcerkou jsem chodila na plavčo do amálky na chodově, (doporučuji Jitku vlčkovou) pak v jedličkárně a do Teda a všude byla voda až moc teplá. ale kupodivu to kubík celkem ustál a otužování je dobrá věc. instruktorka říkala že hlavně v těch teplých vodách se to rychle množí,myslela tím nějaké ty potvůrky tak také proto. a odpadá pak problém při přestupu do veřejných bazénů :-). akorátmusíte počítat že tam není žádné posezení nakojit musíte v šatně a protože my byli poslední kolo tak jsme museli vypadnout rychle a nakojit jinde.
 cyann 


bazény 

(22.11.2006 22:05:55)
ahoj,
nemáte náhodou tip na nějaké příjemné bazény v Praze, kam by se dalo jít s ročním bobečkem? Jenom tak, mimo nějaký kurz? Nevím, jestli mají některé bazénky, které používají plavecké kluby, i hodiny pro veřejnost. Díky za každou radu.
 Jo-hana 
  • 

Ceny v Juklíku 

(6.12.2006 14:29:50)
Prosím, nevíte někdo, kolik stojí kurz v Juklíku? Hledala jsem a porovnávala. Většinou mají kluby cenu na stránkách. Ale u Juklíka jsem našla jen ceny v Nymburku
 LEPE 
  • 

Re: Betynka 

(12.12.2006 17:01:32)
Cvicenko - plavani pro male ti nedoporucim - chodili jsme do Juklika /jo, jsou drahy, a administrativa dost arogantni; ale ucitelky plavani jsou bezvadne - vystridali jsme tri a vsechny byly fajn, a ty penize navic, rikala jsem si, ze platim za hernu, kterou mam po plavcu k dispozici, zvlast v mrazech to bylo fajn, ze jsme mohli byt jeste hodinu tam a ne jit hned ven/.
Ale pro starsi ditko ti muzu doporucit plavani v Radlicich - SK Motorlet. Chodim tam ted s 3letym synem a jsem spokojena...
 Cafima & Daniel (1.3.2006) 


Černý Most 

(20.1.2007 21:56:17)
Na Černém Mostě plave BC Plaváček. www.plavacek-deti.cz. Zítra tam začínáme;)
 Jitulka 


Re: plavaček 

(17.11.2006 0:08:59)
Nabízím k nahlédnutí také jeden tip na plavání miminek a malých dětí: www.plavani.com
najdete tu jeden zcela nový bazén pouze pro potřeby plavecké školy.Pokud máte někdo zájem o info o škole,klidně mi napište,ráda odpovím.
 andre alscherova, instruktorka zo slovenska 
  • 

Re: Re: Plavání kojenců 

(18.11.2006 14:03:03)
dobry den,

troska som sa pozerala po internete a hladala nejake nove informacie ohladom plavania kojencov. nakolko som len zaciatocnicka, rada by som prijala nejake dobre rady. alebo keby ste mi mohli odporucit nejake knizky alebo videa.

vopred vam velmi pekne dakujem.
andrea alscherova
 pajula 


Re: Plavání kojenců 

(4.3.2009 19:02:21)
dobrý večer,

chtěla bych se zeptat zda je nějaká literatura či kde se dá absolvovat kurz na instruktora pro "pražské plavání", ráda bych se o tom něco dozvěděla. Znám také pouze plavání podle ¨vodníčků¨

děkuji

Pavla
 Hudba Ainur 


Re: Plavání kojenců 

(11.3.2009 21:37:45)
Pajulo, tzv. Pražské plavání je dle informací od paní Kiedroňové (BC Kenny) blbost a výmysl, ničím nepodložený. Navíc jsem kromě jedné zmínky od pí Lipovské zde na Rodině nenašla o existenci moravského vs. pražského plavání ani jedinou další informaci...

Kurzy pro instruktory se dají absolvovat leckde (Juklík, Kenny, Motýlek, Kytka, Dena atd.). Ale pozor - v současnosti nemá ani jeden z těchto klubů platnou akreditaci MŠMT pro pořádání kurzů, takže jimi udělené diplomy jsou nelegálně vystavené (akreditaci sice měli, ale dávno jim propadla a o novou si nepožádali). Dokud někdo nedá podnět na MŠMT, tak to nikdo zkoumat nebude, ale kdyby došlo na lámání chleba, odnesou to nejspíš i instruktorky s neplatnými diplomy :-©
Jedinou v současnosti platnou akreditaci má Babyclub Plaváček, ale ten veřejné kurzy pro instruktory nedělá. Takže pokud se chceš rekvalifikovat (a platit za to nemalé peníze), můžeš, ale jdeš do toho s rizikem oficiální neplatnosti vzdělání. ~;((
 Martina 
  • 

Re: Plavání kojenců 

(18.3.2009 9:22:03)
Dovolte, abych reagovala na naprosto nesmyslné informace, ničím nepodložené. Studio Motýlek, má platnou akreditaci, které vyprší lhůta v březnu 2009. Jelikož ze zákona se uděluje akreditace na 3 roky. Což tedy znamená, že z předchozích rekvalifikačních kurzů, pořádaných Studiem Motýlek, mají instruktorky platné osvědčení o rekvalifikaci!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pokud se podíváte na webové stránky Studia Motýlek, není možnost se přihlásit na rekvalifikační kurz v letošním roce, jelikož není ještě dán termín a to z důvodu, že si vyřizujeme prodloužení akreditace.
Pokud tedy máte zájem o kritiku, snažte se prosím ověřit patřičné údaje, než ji zveřejníte.
Tímto žádáme o omluvu Studiu Motýlek, za šíření mylných informacích ohledně o neplatných osvědčeních a neudělené akreditace, které jsou naprosto mylné.
Martina Černá, Studio Motýlek
 Hudba Ainur 


Re: Plavání kojenců 

(18.3.2009 13:16:37)
Dobrý den,
tvrzení na stránkách Rodiny opírám o informace, které mi v říjnu minulého roku poskytl odbor sportu MŠMT (část z korespondence jsem Vám poslala na mail) a zároveň o aktuální seznam udělených akreditací
> http://www.msmt.cz/sport/seznam-akreditovanych-zarizeni-ve-sportu-a-telovychove-roku-2008
Pokud máte akreditaci platnou nebo udělenou jiných subjektem, pak mě mrzí, že jsem věřila přímému zdroji, a omlouvám se za nevědomé šíření nepravdivé informace.

 Qendie 


Re: Plavání kojenců 

(18.3.2009 19:03:24)
Je fakt, že kde kdo nabízí kurz pro instruktory kojeneckého plavání. Výsledkem je osvědčení o absolvování kurzu, které má právní hodnotu podobnou, jako malovánky od sousedovic vnučky: člověk si to může vystavit na klavíru. Další oblíbenou fintou je zorganizovat "rekvalifikační kurz pro instruktory kojeneckého plavání", na jehož konci je osvědčení s jiným názvem. Například "instruktor pohybového rozvoje".
Vyhledání akreditovaného pracoviště MŠMT:
http://aplikace.msmt.cz/asp/vv/jar.asp
 Barbora Červená 
  • 

Re: Plavání kojenců 

(15.4.2010 12:18:42)
Dobrý den, je možné koupit knížku Jak se rodí vodníčci nebo alespoň zapůjčit?
 Aneta 
  • 

Re: Plavání kojenců 

(7.3.2011 22:57:16)
Dobry den,

shaním knizku Jak se rodi vodnicci. Nevite, kde bych ji mohla koupit?

Dekuji za radu.
 zitaH 


Re: Plavání kojenců 

(20.3.2011 22:37:40)
Dobry den, mam zajem o knihu Jak se rodi vodnicci. Dekuji Zmatlova
 Denisa Výbohová, Marek 8 měsíců 
  • 

Re: Plavání kojenců 

(28.11.1999 19:03:00)
V Brně, v plaveckém stadionu na Lesné, probíhá plavání pro děti od 3 měs.
V současné době, je to plně obsazené, ale 6. ledna proběhne nábor nových dětí.
Kurs strojí 750,- Kč / šest týdnů a plave se jednou týdně 1/2 hodiny.
Telefon: 05/45223431
 Jirka, dnes už 5-měsíční dcera 
  • 

Re: Plavání kojenců 

(16.12.1999 7:36:33)
Děkuji všem za zapojení do diskuse o plavání kojenců. Věřím, že toto téma na serveru Rodina nezapadne a dočká se ještě větší pozornosti, kterou si nepochybně zaslouží.
Za všechny malé Plaváčky děkuje Jirka.
 Iveta Limburská,dcera Kačenka 7 měsíců 
  • 

Re: Plavání kojenců 

(24.12.1999 20:14:28)
Plavema s Baby clubem Kenny od 7 týdnů.Je to super, naučili jsme se spoustu věcí. Ve 4 měsících uměla Kačka již sama na zádíčkách plavat a na vodě a přeplula bazén. Do 4m. jsme plavali ve velké vaně a od 4m. plaveme v bazéně doma.Od půl roku jsme mohli chodit do bazénu, ale radši využijeme toho, že máme bázén, a radši budeme ještě pokračovat doma. Kolem jednoho roku ale určitě začneme plavat v bazénech s ostatními dětmi. Kenny má i super dovolené a další akce. Od příštího roku dokonce Malorcu.Doporučuji tedy Baby club Kenny

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.