| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Jaké používat pleny?

 Celkem 4 názorů.
 Eva 
  • 

Jaké používat pleny? 

(2.11.1999 14:39:10)
Neustálé slýchám debaty o výhodách nebo škodlivosti jednorázových plen.

Prosím, napište mi Vaše zkušenosti.
 Mamka Zdenka+dcerka Zdenka (10měs) 
  • 

Re: Jaké používat pleny? 

(2.11.1999 20:52:38)
Já používám jednorázové pampersky a jsem velice spokojená, a když si uvědomím co ušetřím času (namáčení,praní, věšení, žehlení..), tak blahořečím tomuto vynálezu. Ušetřený čas věnuju samozřejmě holčičce. A reklama na pampersky mi přijde docela reálná, protože je v nich mimiko opravdu spokojené, prakticky se nemůže stát, že plenku "pročůrá". Pokud váháte z důvodů cen, tak vás mohu uklidnit, že jsme se to pokoušeli "počítat" a vyšlo nám že když budete mít 1x za den pračku vyjde to stejně jako 4-5 plen(pampersek). Pokud se sledujou nabídky různých marketu, tak se dají většinou sehnat tak od 5 do 5,50 Kč/ks a to i maxi!Zajímal by mě docela názor i zkušenosti ostatních maminek. Co se mě týče, já jsem jednoznačně pro "jednorázovky"
 Michaela Čermáková, dcera 3 měs. 
  • 

Re: Re: Jaké používat pleny? 

(10.11.1999 23:30:08)
Vřele s vámi souhlasím.Pampers jsou opravdu nejlepší. Navíc jejich velikost midi je srovnatelná s vel. maxi u některých jiných značek (např. Helen Harper). Navíc si myslím,že k nim spěje doba. Dříve ženy také místo papírových vložek používaly látkové hadry. Bohužel si ale myslím, že u spousty maminek vyhrávají látkové pleny především kvůli ceně, která není rozhodně zanedbatelná (spotřebuji okolo 38 ks za týden tzn. částka se blíží k 1000 Kč), ale miminkům víc vyhovují určitě víc jednorázové. Vyzkoušela jsem oboje a zůstala u papírových. Kvůli nožičkám (i když nejsem o důležitosti tohoto až tak pevně přesvědčená - každý vč. lékařů říká něco jiného) jsem dávala v šestinědělí ještě kalhotky s vloženou látkovou plenou přes papírovou. A pevně věřím, že pro svou holčičku dělám to správné.
 Martina Lohniská, 9-měsíční syn 
  • 

Re: Jaké používat pleny? 

(22.11.1999 21:45:07)
Zastávám názor, že pokud narozené dítě je zdrávo a netrpí na vyrážky okolo zadečku (například když kojící matka sní něco ostrého, což ve stolici dítěte je hned znát a dráždí to pokožku), je efektivní a praktické používat jednorázové pleny. V opačném případě doporučuji v prvních alespoň 2 měsících používat látkové. Pak se pokožka zklidní a dítě dále můžeme oblékat do jednorázových plen. Matka se musí přizpůsobit vždy situaci, když je zadeček červený - často přebalovat, když je zadeček již z puchýřkama (vysoké stadium opruzení) již dávat látkové pleny a omývat zadeček dítěte řepíkovým vývarem, nedřít, jen lehce osušit (nejlépe fénem-vzduch je sterilní).
Jinak tvrdí lékaři - ortopédi, že jsou nejlepší Pampers (kyčle).

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.