| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

korková podlaha

 Celkem 4 názorů.
 Iva 28 let + Péťa 5 měsíců 
  • 

korková podlaha 

(28.7.2000 15:47:48)
Máte někdo zkušenosti s korkovou podlahou (nejen do dětského pokoje)? Cena, odolnost... Koberec nechceme kvůli možné alergii a lino je studené.
 Milada, 25.týden, syn 4,5 roku 
  • 

Re: korková podlaha 

(30.7.2000 12:05:27)
Dobrý den,
syn má v pokoji korek a na něm ještě tzv. hrací koberec - se silnicemi, kde si hraje a jezdí na něm autíčkama stále - nevím přesně, kdy ho to začalo bavit. Jsem s touto kombinací spokojená, korek vytřu a koberec luxuji.. Nevím však, zda by to bylo pro Vás vhodné, pokud chcete koberec vyloučit úplně. V kuchyni máme také korek, ale tam už je místama "ošoupaný" - na místech kde jsou nohy od židlí.
 Ilona + Kuba (29 + 1/4) 
  • 

Re: korková podlaha 

(31.7.2000 22:30:02)
Ohledně lakovaného korku máme zkušenost v předsíni a v kuchyni - jednoznačnou předností kromě vzhledu je údržba (setřeno je v mžiku a kontrola na lesklé ploše je jednoduchá)a také izolace, ťapeme po něm bosky i v zimě.
Na otlačený nábytek si stěžovat nemohu (a že už tu podlahu pár let máme), zato v kuchyni se nám usídlila ohromná bublina, zřejmě natrvalo (asi voda z ledničky).
 Lída 
  • 

Re: korková podlaha 

(10.8.2000 11:21:36)
Nedávno jsem stejnou otázku pokládala odborníkovi, který dělá jak korkové tak plovoucí podlahy. Říkal, že pokud budu mít tak rozjívené děti jako má on, doporučuje jednoznačně plovoucí podlahu. Pokud prý dítě napadne píchat do ní pravítkem, nebo bouchat kostkou, do korkové dolíčky udělá. Také do předsíně radil korek nedávat, pokud se nechceme zouvat přede dveřmi. Vysoký podpatek nebo kamínek uvízlý v podrážce korkovou podlahu prý také poškodí. Vypočítal mi, že pokud se budu rozhodovat mezi hustým (=pevnějším, kvalitnějším) korkem a laminátovou podlahou, vyjde mi stejná cena, i s prací prý kolem tisíce za metr čtvereční. Při pokládání plovoucí podlahy důrazně radil nekupovat stavebnici podlahy v obchodě a pak nevolat na položení firmu, ale nechat firmu, aby si podlahu vzala vlastní. Jinak se případné reklamace prý mohou táhnout do nekonečna. Na závěr mi řekl, že zakázku už letos vzít nemůže, protože má plno. Tak ty jeho rady snad nebyly zjištné. :-) Byt se nám bohužel nepovedlo vyměnit, takže jsme jeho rad nevyužili a z vlastní zkušenosti mluvit nemůžu.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.