| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Nevím, jestli jsem těhotná

 Celkem 7 názorů.
 Radka (zatím bezdětná) 
  • 

Nevím, jestli jsem těhotná 

(27.7.2000 9:29:11)
Včera jsem navštívila lékaře s tím, že jsem zřejmě těhotná, protože poslední menstuaci jsem měla 15.6. Pan doktor mi udělal ultrazvuk a řekl, že tam vidí jen něco tak malinkého, že mi to bohužel nemůže potvrdit, protože zárodek by v tuto dobu měl být už větší. Objednal mě na další vyšetření za dva týdny ( až se vrátím z dovolené), to už by mělo být vidět určitě. Bude to hodně napjatých 14 dní. Nevím, co si mám o tom myslet. Taky mi bude nepříjemné žádat ostatní o výpomoc s nošením těžkých věcí s tím, že jsem MOŽNÁ těhotná. Kdy Vám zjistili těhotenství ultrazvukem, nebo máte některá stejnou zkušenost?
Díky Radka
 Lenka,29 týden 
  • 

Re: Nevím, jestli jsem těhotná 

(27.7.2000 9:33:53)
Radko, myslím si, že by ste si měla koupit v lékárně takovou "tyčinku" na zjištění těhotenství. Je to na základě většinou ranní moči (výsledek je za pár minut a docela se mu dá věřit) a já jsem zjistila, že jsem těhotná opravdu velice brzy. Volala jsem to doktorce a k ní jsem šla dokonce až za 3 týdny. Nechápu, proč Vám to doktor neřekl?
Také si myslím, že na začátku by ani nosení těžkých věcí nevadilo. Můžete to také poznat podle toho, že Vás můžou trochu bolet prsa, může Vám začít být trochu nevolno a já jsem měla lehce zvednutou teplotu.
Držím palce
Lenka
 Radka (zatím bezdětná) 
  • 

Re: Re: Nevím, jestli jsem těhotná 

(27.7.2000 9:47:28)
Lenko,
děkuji za povzbuzení, prsa a podbřišek mě bolí už 10 dní a minulý týden jsem málem omdlela v samoobsluze, to by mluvilo pro, jen mě překvapil ten výsledek ultrazvuku. Testy nejsou 100% jisté, proto jsem dala přednost vyšetření u lékaře.
Nošením těžkých věcí mám namysli každodenní přinášení vody ve dvou konvích (celkem 15 kg) z vodárny vzdálené 1/2 km apod. To je myslím dost.
Ahoj Radka
 Magda, 36let, dvě děti 
  • 

Re: Nevím, jestli jsem těhotná 

(27.7.2000 9:55:18)
Ten test z moči si, Radko určitě udělej. Je to tak jednoznačné, že doktor mi na prvním vyšetření ani už nebral krev na zjištění těhotenství. Je taky fakt, že na tom ultrazvuku toho mohl vidět víc, byla jsem tam asi v 10. týdnu (od poslední menstruace). Jak jsi psala, podle tvých měsíčků, můžeš být tak asi v šestém týdnu a to je ten bobek opravdu prťatý. Kromě toho existují i vedlejší příznaky. Já jsem to např. pociťovala jako takový ten premenstruační syndrom - velmi bolestivá prsa a pocit, že už už to dostanu a ono pořád nic. Taky jsem hodně běhala na malou stranu. Špatně mi takhle časně nebylo, to až tak kolem toho 10. týdne, ale spíš jsem se celkově cítila "tak nějak jinak".
 Jitka 
  • 

Re: Nevím, jestli jsem těhotná 

(27.7.2000 17:00:26)
Ahoj,
zkus si koupit v lékárně těhotenský test - u mě fungoval i ten nejlevnější asi za 40,- Kč. Také Ti mohl lékař odebrat krev. Z krve jsem znala výsledky už po 3 hod. po odběru.
 Radka (8. týden) 
  • 

Už vím, že jsem těhotná 

(15.8.2000 13:35:47)
Děkuji za rady a povzbuzení. Ten test jsem si před odjezdem na dovolenou pro klid duše udělala. Jeho pozitivní výsledek mě opravdu dost uklidnil. Včera jsem byla na vyšetření a tentokrát jsem na ultrazvuku viděla nejen miminko, ale i tlukoucí srdíčko.
Jsem moc šťastná a těší mě, že se s Vámi mohu o tu radost podělit.
Ahoj Radka
 Iva (bezdetna) 
  • 

Re: Už vím, že jsem těhotná 

(16.8.2000 7:04:06)
gratulujuuuuuu :)))))
Ja chci uz konecne taky! .)

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.