| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Naše 7tydenní Veronika přes den vůbec nespí....

 Celkem 15 názorů.
 Romana Jirásková 
  • 

Naše 7tydenní Veronika přes den vůbec nespí.... 

(24.7.2000 18:38:52)
Chtěla jsem se zeptat zkušenejších rodičů na radu. Mám doma 7mi týdenní miminko, které přes den vůbec nespí a to doslova. Večer usíná tak kolem 22.00 hod, po půl hodině se pak jestě probere a zapláče, ale to zaspí a probudí se kolem 4.00 ráno. Od té doby neusne už ani na minutku. Nevím si rady, protože pak většinou stále pláče. Někdy přestane brečet, když jí chovám, ale dost často nepomůže ani to. Jeden týden nám nenechala ani tu noc, takže to už bylo opravdu hodně vysilující. Jak dlouho by mělo takové malé dítě přes den spát? Připomínám, že hlady určitě netrpí, protože pije při každém kojení (a to je další problém) klidně i celou hodinu a někdy i déle (pokaždé vyžaduje nakojení z obou prsou) a pokud jí nevyhovím, tak je to řev, že mi z toho jde hlava kolem. Nemoc dětská lékařka také vyloučila. Chvíli jsme si mysleli, že to je kvůli prdíkům, ale Verunka se tak chová ať prdíky má, nebo nemá. Neusne ani v autě, ani při jízdě v kočárku, nepomáhá dudlík, ten absolutně odmítá, to jí rozčílíme ještě víc, když jí ho nabídneme. Jediné, co zabírá, aby neplakala (ale stejně neusne) je, když k nám přijde na návštěvu co nejvíce lidí a ona je může pozorovat, nebo když jsem jí vzala s sebou do firmy, kde jsem pracovala a pak jsme s ní jeli do hypermarketu Tesco. To vydržela mlčet asi 4hodiny v jednom kuse a vsechno pozorovala. Stále ale nemůžu přijímat návštěvy a chodit po Tescu. Stručně řečeno jde o to, že naše holčička spí celkem včetně noci, když máme velké štěstí maximálně 6 hodin a to mi připadá pro tak malé dítě strašně málo. Nemáte někdo dobrou radu, nebo alespoň podobnou zkušenost, abych věděla, že v tom nejsem sama? A hlavně mi někdo řekněte, že to určitě jednou přejde :-).

Romana
 Radka, dcery 10 a 2 roky 
  • 

Re: Naše 7tydenní Veronika přes den vůbec nespí.... 

(24.7.2000 21:59:10)
Ahoj Romano,
Tvůj příspěvek mě pobavil, neboť i já zažila něco podobného. Vím, ona to moc velká legrace není, když neděláš prakticky nic jiného, než kojíš, odříháváš, konejšíš a k tomu máš ještě na krku domácnost. A vše dělej nejlépe s úsměvem na rtech. Mladší dcera spala 5 hodin denně. S tím rozdílem, že jinak stále pobrekávala. Podle lékařky jí nic nebylo, větry netrpěla, hladem také ne. Jedinné místo, kde ihned usínala a spala tvrdě, bylo auto (ovšem se zapnutým motorem). Trošku déle - asi 7 hodin začala spát až po zavedení umělé výživy ve 3 měsících. Další prodlužování spánku bylo až po 1 roce. Dnes spí od 21.00 do 7,30 a po obědě spinká tak 1,5 až 2 hodiny. Což už je úplně fantastické.
Vydrž, časem se to spraví samo. Snaž se spát co možná nejvíce (ať si vezme taťka kočárek a jde alespoň na hodinu ven) a podobně. Jinak budeš za pár měsíců jak chodící mrtvola (vlastní zkušenost). Držím palce.

Radka.
 Markéta, 7měsíční Veronika 
  • 

Re: Naše 7tydenní Veronika přes den vůbec nespí.... 

(24.7.2000 22:11:37)
Romano,
tvou situaci ti vůbec nezávidím. Moje miminko toho taky moc nenaspalo, ale téměř vůbec neplakalo a časem se "rozespalo". Pokusím se ale vylíčit příběh mé kamarádky. Má teď už desetiletého chlapečka, který spal rok a půl nejvíce 6 hodin denně, ale nikdy v kuse. Kamarádka se brzy naučila mu vyprávět, pomáhala televize, rádio... A on alespoň neplakal. Velmi se jí osvědčil čaj z meduňky (sežeň si nať od nějakého bylinkáře) a vyvarovala se jakékoliv potravy, která může stimulovat (čaj, kávu, koření, čokoládu...). Její rady se vyplatily i mně. Ona měla klid po roce a půl, kdy ze dne na den začal Tom v noci spát 10 hodin. Je z něj velmi šikovný a chytrý kluk. Takže myslím, že takové děti jako to tvoje prostě jsou. Ještě mě napadá, že by mohly pomoci Valeriánské kapky, které jsou volně prodejné, ale radši se poraď s doktorkou kvůli dávkování. Zkuste to všichni vydržet, radím neodmítat jakoukoliv pomoc rodiny, kdy se můžeš vyspat. A jedna jistota opravdu je - jenou to skončit musí. M.
 Petra 28, Ondra 10 měsíců 
  • 

Re: Re: Naše 7tydenní Veronika přes den vůbec nespí.... 

(28.7.2000 20:27:18)
Ahoj, Romano! Měli jsme doma něco podobného, jen Ondra spal asi o 2 hodiny déle.Byla jsem hrozně vyčerpaná, ale kupodivu to tělo vydrželo. První zvrat nastal ve 4. měsíci, kdy Ondra začal kakat sám (do té doby jen s rektální rourkou a to i přes to, že jsem plně kojila), To spal i 3 - 4 hodiny v kuse. Pěkný dárek nám dal v 7. měsíci, kdy na doporučení lékařky jsem mu začala dávat večer ovesnou kaši. Od té doby spí celou noc (asi od 8 - 9 do 5 - 6) a přes den si taky schrupne tak třikrát po hodince.
 Dáša 
  • 

Re: Naše 7tydenní Veronika přes den vůbec nespí.... 

(24.7.2000 22:29:38)
Naše dcera (nyní 9-letá) nespala do sedmi měsíců skoro vůbec. Nikdo nevěděl, co jí je, veškerá lékařská vyšetření byla negativní. Celých sedm měsíců jsme ji pronosili na rukou. Někdy spala třeba jen dvě hodiny za dva dny. Bylo to doslova šílené, ale přežili jsme to a museli vydržet bez babiček a dědečků (byli daleko). Nyní spí jak dudek a i kdyby se z kanónu střílelo, tak se neprobudí. Ale je hodně citlivá a živá a zvídavá, tak snad to s tím nějak souviselo. Myslím, že to vydržíte a časem se to upraví
 Eva 31, Honzík skoro 4, další mimi v říjnu 
  • 

Re: Re: Naše 7tydenní Veronika přes den vůbec nespí.... 

(25.7.2000 7:20:44)
Jsem ráda, když vidím, kolik rodičů bylo podobně potrefených jako my. Už si přesně nepamatuji, kolik těch hodin prospal Janek za den, ale taky to nebylo nic moc. V kuse přes noc tak 2 h, přes den tak po 1/2 h. Když se to posčítá, tak to těch šest sedm hodin taky dalo. Pamatuji si, jak už v porodnici mě to hrozně vyčerpávalo a ptala jsem se sestřičky, jak dlouho to asi tak může trvat. "No, to víte, maminko, těch prvních šest týdnů je nejhorších...." Myslela jsem si, že šest TÝDNŮ, to snad ne, to se přeřekla, to přece nemůžu vydržet, to vyčerpáním snad umřu!
Já naivka jsem netušila, že se těch šest týdnů protáhne na šest měsíců. A to můžu říct, že poprvé jsme se zase pořádně vyspali až když Honzovi bylo něco kolem devíti měsíců.
Zvlášť ty asi první dva měsíce byly pikantní. Noc probíhala asi takto: po velkém nošení, říhání a prdění mimino kolem desáté vytuhlo, aby si odpočinulo a s plnou silou mohlo začít od půlnoci strašit. Přebalit, kojit - no to byla akce asi tak na hodinku, taky chtěl z obou prsů, dudlík pobouřeně plival, klid byl, jen při kojení. Pak tedy padl vysílením. Dala jsem si ho přes rameno, vtom mimi říhlo ale tak " decentně", že nejmíň půlkou žaludku poblinkalo sebe i mne - přebalit a převléct mimino, umýt a převléknout sebe, lehce přečistit koberec nebo sedačku, uložit se ke spánku, aby asi tak po hodince klidu začal řev znovu, protože miláček už měl zase hlad.
Už je ti trošku líp? Já vím, je to strašlivé, ale některým rodičům prostě nezbyde nic jiného, než se s tím smířit a nějak to vydržet.
 Milka, dcera 5 měsíců 
  • 

Re: Naše 7tydenní Veronika přes den vůbec nespí.... 

(25.7.2000 16:42:44)
Tak jsem si myslela, že naše holčička je náročné dítě a ono to jde ještě hůř. My jsem měli to štěstí, že v noci jakž takž spala, ale jinak to byl děs. Ve dne jenom brečela, občas usnula a pak začala znovu. Usínala po vysilujícím řevu a nepřetržitém chování tak mezi desátou a jedenáctou. Chování nezabíralo, a pak jsme zjistili, že pomůže zapnout vedle ní fen. Nevím proč, ale ten zvuk jí uklidňuje a ještě teď jí tak občas uspávám. Měli jsme to zpestřené tím, že dělala problémy s pitím, takže každé kojení bylo trauma pro ni i pro mně, a o odříhnutím ani nemluvím. Přeju ti hodně štěstí, klidu a trpělivosti (někdy jsem měla pocit, že mít dítě bylo to nehorší rozhodnutí v životě - a to jsem byla na umělém oplodnění a moc jsem to chtěla). U nás to nejhorší přešlo asi kolem osmého, devátého týdne a rozhodně už nelituju. Do teď je ale dost náročná na moji pozornost, ale to už je v podstatě v pohodě.
Milka
 Jana & Kristýnka 
  • 

Re: Naše 7tydenní Veronika přes den vůbec nespí.... 

(25.7.2000 17:17:01)
Naše 7-týdenní Kristýnka je zřejmě věrnou kopií Vaší Veroniky. Když jsem četl Váš příběh, tak si žena myslela, že si dělám legraci. Také je nám divné, že tak malé dítě dokáže přežít s tak malým množstvím spánku. Pokud se dozvíte něco moudrého, budem rádi když se s námi podělíte o rady. Děkujeme Jana & Pavel & Kristýnka
 Šárka 
  • 

Re: Naše 7tydenní Veronika přes den vůbec nespí.... 

(26.7.2000 11:33:03)
Milá Romano,
asi Tě moc nepotěším, ale takové některé děti zkrátka jsou. Před 8 lety jsem prožívala totéž. Syn si po večerním koupání a krmení schrupnul tak na půl hodinky a to mu stačilo (vyjma několika vyjímek spaní do deseti minut) do 5 hodin ráno, kdy pravidelně usínal. Vstával v sedm. Přes den v kočárku spal po chvilkách tak celkem další tři hodiny. Taky jsem si myslela, že mu takové množství spánku nemůže stačit, ale zřejmě si to vynahradil jídlem. Jediný, kdo trpěl, jsem byla já (resp. my, rodiče) a to nejen permanentním nevyspáním, ale i závalem "dobrých"
rad zejména babiček, kterým TOHLE jejich děti nedělaly a chyba byla tudíž ve mně.
Výsledkem je skvělý, moc chytrý kluk. (Že by souvislost s tím, že kvůli tomu, aby alespoň občas zavřel pusu, jsme se mu museli od malička hodně věnovat?)
A rada?
Jsem přesvědčena (s přehledem způsobeným časovým odstupem), že v našem případě bylo na vině jídlo. I když mě lékařka ubezpečovala, že syn jí dost (vážila ho před a po kojení), spaní se začalo zlepšovat po té, co začal být přikrmovaný Feminarem. Ovšem na konci 3. měsíce jsme na tom byli tak, že během noci vypil 3 plné lahve a s tím souviselo 10-15 přebalování. (Éra Pampers a pod. byla tehdy v plenkách). Další zlepšení přinesl Sunar a téměř vše se vyřešilo při přechodu na hustější stravu.
Je ale fakt, že syn toho nikdy moc nenaspal a i nyní (téměř 9 let) mu stačí tak 7 hodin spánku.
Přeji pevné nervy a zdraví, případně pomoc širší rodiny!
 Jarka 
  • 

Re: Naše 7tydenní Veronika přes den vůbec nespí.... 

(26.7.2000 22:24:47)
Zdar Romano,
nebudu asi originální, když napíšu, že to samé jsem také zažila. Máme druhého devítitýdenního kluka a do těch šesti týdnů jsme zažívali to samé. Ale ty chceš spíš poradit, že? Mám dojem, že u nás to bylo jídlem. Kojení mu přestávalo stačit a umělou výživu se nám naše doktorka snažila korigovat. Aby prý nebyl tlustý. Takže jsme na její rady dávkovali přesně podle návodu. To bylo právě to děsné období. Pak jsme si přečetli jednu moc dobrou knihu (Dítě & já), kde stojí, že dítěti se má dát v tomto věku vše, co vyžaduje. A popisovali tam přesně průběh toho buzení po půlhodinách. Takže mu dáváme co vypije, je toho dost, ale otylý v žádném případě není. Od té doby se to docela zlepšilo. I když toho moc nenaspí (to už je prostě taková dispozice), je klidnější a vyrovnanější. To je naše zkušenost. Držíme palce.
 Romana Jirásková 
  • 

Re: Naše 7tydenní Veronika přes den vůbec nespí.... 

(27.7.2000 11:00:23)
Tak jsem si zase ukradla chvilicku pro sebe a moc a moc Vam vsem chci podekovat za odpovedi. Cloveku pomuze, kdyz vi, ze v tom neni sam :-D (alespon me urcite - uz nemam takovy ten pocit "proc zrovna my"). Ted se mi podarilo parkrat tu nasi holcicku zcela necekane uspat. Nevim na jak dlouho to bude fungovat a i tak se to zdari tak 1x za den, ale usne pak treba i na 2 hodinky a jsem za to vdecna. Jednou, kdyz jsem ji chovala (vzdycky je u me v takovem tom klubicku - nozicky pokrcene pod sebe, rucicky slozene pod bradickou) jsem ji tahle slozenou polozila do postylky na brisko a ona si nejak nevsimla, ze uz neni u me, ale v postylce a zustala tak celou hodinu a pul. Jednou vytuhla, kdyz jsem naladila v radiu Evropu 2 (pak jsem si uvedomila, ze Evropu 2 jsme meli pustenou v praci od rana do vecera, takze mozna to ma souvislost). No a ted spinka uz dobrou hodinku a vypada to (musim zaklepat), ze ji to jeste chvilku vydrzi. Opet jsem ji dala do postylky na brisko - zase nozicky skrcene pod sebou, aby ji netlacilo brisko a rucicky pod hlavickou a tu ma na stranu. K tomu jsem naladila jeji oblibenou radiostanici a s viteznym pocitem jsem se odebrala odpocivat k PC. Jo, a malem bych zapomnela, vcera k nam prislo celkem 6 teticek a strycku (dohromady) a tak byl taky na 2 hodinky klid. Nemohla se vynadivat na nove tvare, navic vsichni dost hluceli, coz ji naprosto fascinuje a neni spokojenejsi, nez kdyz mluvi hodne lidi najednou a navic kolovala od jednoho k druhemu a to se ji uzasne libilo.
Tak zatim
Romana
 Alena, sedmiměsíční syn 
  • 

Re: Naše 7tydenní Veronika přes den vůbec nespí.... 

(27.7.2000 21:15:17)
Ahoj Romano,
tvůj problém znám velice dobře a je mi strašně líto, že ti můžu říct jen to, že podobnou zkušenost mám a nemůžu ti dát radu. Snad jen říct, že se to asi trošku spraví. Bohužel ne moc, ale i něco je dobré, no ne?
Náš Adam se ve Venrunčině věku klidně probudil v sedm ráno (po přerušované noci) a spát šel v deset večer. Mezi tím byl sice čilý a na rozdíl od svých vrstevníků abnormálně zvědavý a vnímavý, ale také často plakal a my jsme ho nosili a nosili. Hlavně večery byly naprosto nesnesitelné.
Dodnes jsme nepřišli na to, čím to je, ale nenech se vyvézt z míry učebnicovým počtem hodin, které má takové škvrně naspat, to prostě někdy nefunguje, ale neznamená to, že bys tyranem bylo něco v nepořádku. Je to hrozné, ale pokud Verunka spí alespoň trochu v noci, není to úplně nejhorší. Nám se trochu osvědčil chlad v místnosti, rozhodně tma a ticho (jinak by prostě nespal tečka) a jak ty říkáš, spousta činnosti, návštěv a tak dále během dne. Na to kojení názor nemám, protože Adam dostal hned v porodnici láhev a ztratil schopnost pořádně se chytnout, ale kojila jsem při láhvi celé čtyři měsíce. Co vím od kojících kamarádek, je i několik hodin prakticky nepřetržitého kojení naprostá normálka.
Jo, ještě zpátky k tomu spaní. Ve Verunčině věku spal náš šíša v zavinovačce, ne že bych po ní nějak zvlášť toužila, ale proto, že ho budily jeho vlastní mávající ručičky. Moje zkušenost je taková, že se Adam spaní ve dne postupně naučil, ale zabralo to spoustu času. Dudlík, pračka, auto, vysavač atd. nefungují, rituály nenávidí, poprvé zívnul, když mu bylo pět týdnů. Teď spí až hodinu mezi jídly, někdy taky ne, ale už asi třikrát spal dvě hodiny! Pro jinou matku normálka, ale pro nás to je zázrak. Važ si svých určitě ne zrovna příjemných nocí - ty se naprosto určitě spraví, a vytrvej, bude to vážně lepší. A jestli chceš odepiš na tento vzkaz a já ti napíšu svůj mejl, budeš mít podobně postiženou máti na písemný pokec.
Alena
 Romana Jirásková 
  • 

Re: Re: Naše 7tydenní Veronika přes den vůbec nespí.... 

(31.7.2000 12:35:00)
Ahoj Aleno, budu rada, kdyz mi prozradis svuj e-mail.
Diky moc predem.

Romana
 Ivana a Antonie 
  • 

Meduňka 

(28.7.2000 13:36:37)
Jestli tedy mohu něco poradit, tak odvar z meduňky...neškodné a nenávykové (pokud tedy nebudete pít litry denně :-). Její účinek jsem si vyzkoušela někdy v šestinedělí, kdy mě chytl zánět prsu. Jelikož tělo bylo vysokou horečkou vyčerpané (při teplotě 41,3 jsem se přestala měřit neb jsem se bála, že umřu :-))nemohla jsem vůbec spát, tak jsem pila alespoň tu meduňku, bych se trochu otupila a tělo mělo šanci si trochu odpočinout...když jsem potom o tom zpětně přemýšlela, uvědomila jsem si, že Toninka byla nezvykle hodná a tichá...nejprve jsem to přičítala jejímu šestému smyslu, že vycítila, že mamince není dobře, ale pak mi došlo, že jsem jí nevědomky vlastně trošku "zdrogovala"....tenkrát jsem toho nálevu vypila aspoň litr, spíš víc... :-) no, žádný dlouhodobý negativní účinek to na ní, myslím, nemělo, teď ve čtyřech letech si z ní občas legraci, jestli jí ráno nepokousali čerti, že je tak divoká.. :-))
Ivana
 Gábina 
  • 

Re: Naše 7tydenní Veronika přes den vůbec nespí.... 

(31.7.2000 21:57:56)
Nejspis mate prechodny ubytek mleka,nase doktorka tvrdila, ze tato krize byva mezi 10 az 12 tydnem,ale ja ji mela take tak brzo.Zkuste dite co nejcasteji prikladat na stridacku k oboum prsum,jedine tim se vam tvorba mleka zase zvysi.A jen vas zadam , nenechte se pripadne oblbnout pediatrickou,ze mate zacit dokrmovat,ja to udelala a tim jsem se sama odstavila, protoze piti z lahve bylo pro nasi Terezku pohodlnejsi.Myslim,ze place proto,ze vase mleko ji momentalne plne nezasyti,zkuste vydrzet za dva az tri tydny by se melo vse srovnat.Drzime vam palce.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.