| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

dvojčata

 Celkem 11 názorů.
 Lída M., dvě holky(4 a 2,5) , další na cestě 
  • 

dvojčata 

(23.7.2000 12:43:00)
Jsem v 5. týdnu a paní doktorka mi na ultrazvuku řekla, že mám dvojvaječná dvojčata. Prosím podobmě potrefené maminky(zvláště ty, co už to mají "za sebou", jestli by mi trošku něco nepověděly.
Ještě dotaz: stalo se někomu, někdy nějak, že by se jedno z dvojčat během těhotenství "ztratilo"?
díky, Lída
 Dana - dvojčata 18 měsíců 
  • 

Re: dvojčata 

(24.7.2000 22:10:51)
Nestalo - jak vidíte z nadpisu, ale když jsem byla na prvním ultrazvuku v těhotenství, lékař mi řekl, že kdyby to "neprovalila" sestřička (prohlásila:"Jé a jsou tam dvě"), tak by mi zpočátku ještě neřekl, že čekám dvojčata, abych nebyla nešťastná, kdyby jedno zmizelo. Potom mi vysvětlil, že v některých případech opravdu k zaniknutí druhého plodu v ranné fázi těhotenství dochází.
 Lída M., dvě holky(4 a 2,5) , další na cestě 
  • 

Re: Re: dvojčata 

(29.7.2000 16:48:33)
Dík, to jsem ráda...
Moc by mne zajímalo, jak se vám dařilo, jestli jste rodila na císaře, jak to bylo s termínem -délka těhotenství, kolik děti vážily... jsem ženská zvědavá, díky.
 Dana , 29 let , dvojčata 18 měsíců 
  • 

Re: Re: Re: dvojčata 

(29.7.2000 20:25:04)
Když jsme zjistili, že zrovna dvě najednou (v 9. týdnu - to byl první ultrazvuk), tak jsem nevěděla, jestli se mám smát, nebo brečet. Takže jsme se přestěhovali k mým rodičům do domku (bydleli jsme v paneláku v pronajaté garsonce a při představě jak to sama zvládnu jsem byla dopředu šedivá) a přebudovali horní patro. V pátém měsíci jsem si nechala říct jakého pohlaví budou, protože kupovat 2 x špatnou výbavičku - to už při dnešních cenách bylo velké riziko. Jinak se mi dařilo úplně perfektně - těhotenství bylo od počátku ale rizikové, protože jsem jednak předtím 2 roky otěhotnět nemohla a další důvod byl - právě to, že čekám děti dvě. Okolo Vánoc jsem to zřejmě trochu "přepískla" s přípravami (protože - co by to bylo za Vánoce, kdybych neměla napečeno a uklizeno - že jo?) a 27. prosince - ve 27. týdnu těhotenství jsem skončila v nemocnici, kde mi "zašili dělohu" - nevím přesně jak se tento zákrok provádí, protože všechno proběhlo ve velice krátké narkóze. Zůstala jsem u Apolináře měsíc a díky tomu, že jsem "pohodářka" a navíc z Prahy - manžel mě tudíž navštěvoval denně - byl to super odpočinek. Na konci ledna mě propustili domů a za týden v noci nespala kvůli bolestem v zádech. Mám perfektního gynekologa, který je buď "krajská jasnovidka", nebo to byla náhoda a nebo je skutečně tak dobrý - já nevím, ale všechny kontroly u něj přesně vyšly na moje odjezdy do nemocnice. Takže jsem s pozdravem:"Jdu rodit a dám ti dědečku, dárek k narozeninám" - můj otec měl 1. února padesátiny - a sbalenou taškou, vyrazila k lékaři na kontrolu. Ten mne prohlédl a prohlásil - jeďte do porodnice a jděte rovnou na sál. Takže mne v 10.00 přijali u Apolináře. Porod probíhal normálně až cca do 19.00, pak se to snažili trochu uspíšit a protože to prostě nešlo - otevírání dělohy skončilo na cca 7 cm - porodila jsem ve 23.16 a 23.19 oba kluky císařským řezem v epidurální anestezii. Porodní váha ve 34. týdnu byla 1750 a 1950 g. Menší kulíšek strávil noc na řízeném dýchání. Měsíc jsme si v nemocnici odpočívali a dorůstali - já stihla "shodit" přebytečná kila a kluci vážili oba přes 3 kila, když nás pustili domů. Všechno bylo naprosto super - dneska jim je rok a půl, jsou skvělí, zdraví a když si vzpomenu, jací to byli trpaslíci... Budete-li chtít vědět další podrobnosti - napište mi na e-mailovou adresu, abych tady "nediskutovala" přes půl stránky. Mějte se
 Lída 
  • 

Re: Re: Re: Re: dvojčata 

(5.8.2000 9:11:08)
Díky, využiji vaší nabídky.
Kdyby se k naší diskusi přidala i jiná maminka se skušenostmi s dvojčaty, budu moc ráda. Víc hlav víc ví...
 Olga, 15.t. dvojčatá 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: dvojčata 

(18.8.2000 10:57:07)
Ahoj,
som rada že na Vašich stránkach sa rozbehla debata aj na túto tému. Keďže samej mi lekár už v 6. týždni prezradil, že nečakám len jedno ale hneď dve deti. Správou ma tak šokoval, že som na chvíľu zabudla vnímať aj okolie.
Teraz som v 15.t, zatiaľ som nemala žiadne problémy dokonca ani ranné nevoľnosti, keď vynecháme zápchu, skoro bez problémov. Rada by som sa pripojila s prosbou o skúsenosti mamičiek ktoré to už majú za sebou, ako prebiehalo ich tehotenstvo či sa vyskytli nejaké komplikácie poprípade iné informácie ohľadne nákupu výbavičky a podobne. Zajúíma ma úplne všetko, preto ak máte čas (čo pri dvoch deťoch určite nie je jednoduché)napíšte pár slov nám ktoré nás to ešte len čaká...
Za všetky príspevky vopred ďakuje
a želá všetko dobré
Olga
 Dana - dvojčata - kluci - 18 měsíců 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: dvojčata 

(19.8.2000 23:14:55)
Olgo, lepší by asi bylo, kdybyste se ozvala na e-mailovou adresu - je to všechno na dlouhé povídání.
 Olga, 16.t. dvojčatá 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dvojčata 

(21.8.2000 15:16:48)
Ahoj Danka !
Ďakujem Vám za ponuku, už sa tak stalo.
Olga
 Lucka(31), Lukas 2 roky + 29 tyden 
  • 

Re: dvojčata 

(21.8.2000 22:04:29)
Bohuzel se neztratilo, ale zacalo odumirat ve 20-tem tydnu.
Pripravili me na to, ze to asi nedopadne a nedopadlo. Ve tricatem tydnu se narodil Lukasek, druhe porod neprezilo (nastesti - bylo by moc poskozene).
Docela s Vami soucitim, ted mohu srovnavat - tehotenstvi s dvojcaty bylo hrozne - samy problem.
Ale trocha optimizmu - znam i donosena dvojcata s porodni vahou 3,20 a 3,10.
 abcdefg9 (dcera čeká dvojčata) 
  • 

Re: dvojčata 

(12.7.2005 12:39:28)
Ahoj!
Moje dcera čeká dvojvaječná dvojčata a má o tom moc hezkou knížku. Je koupená v současné době, takže je asi ještě na trhu. Zeptám se jí, jak se ta knížka jmenuje. Prosím, napište mi Váš mail, možná bych podruhé Váš dota nenašla.

Jinak jsme taky měli strach, že se jedno dvojče ztratí, zvlášť, když jedno bylo čtvrtinově velké než to druhé. Teď jsou už obě holky úplně stejně velké a porod je spočítán na 3.10.2005. Nevím, zda mám dostatečné lékařské znalosti, ale mám za to, že v 5. týdnu se už žádné dvojče neztratí.

Zdraví

Helena abcdefg9@seznam.cz
 Kniha o dvojčatech 
  • 

Re: Re: dvojčata 

(12.7.2005 15:43:42)
http://obchod.portal.cz/kniha.asp?csl=8627

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.