| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

klokanky

 Celkem 2 názorů.
 Ilona (29) + Kubík (3 měs.) 
  • 

klokanky 

(22.7.2000 0:12:19)
Milí zkušenější a pokročilejší rodičové,
podělíte se někdo o svou zkušenost ohledně nošení dětí v klasicky vyrobených klokankách?
Našeho budulínka zatím celkem úspěšne navykáme na nošení v šátku, což je sympatické mě i jemu, nicméně tatínek by pro svou potřebu přivítal raději nějaký jednodušší systém - zkrátka "cvak a jdeme".
Zajímala by mě samozřejmě i doporučení ohledně jednotlivých výrobků, kde je lze pořídit a příp. i cena.
Děkuji.
 Radka, dva synové 
  • 

Re: klokanky 

(23.7.2000 7:18:34)
Dobrý den, já se vám pokusím něco ohledně klokanky napsat, ale hned předesílám, že jsme jednoznančně pro šátek, protože podle mých zkkušeností je jedinou výhodou klokanky právě to "cvak a jdeme", jinak všechno mluví pro šátek. Například to, že se dá uvaázat mnoha různými způsoby, podle toho, jak je dítě velké a co vám právě vychovuje (na břiše, zádech či boku rodičů) - ale to asi víte, když jej používáte. Takže se přesunu spíše k tomu srovnání. Svoje první dítě jsem občas nosila v klokance, protože tehdy jsem ještě šátek neměla a neznala a byla jsem ráda i za tu klokanku. Ale fakt je, že mě dost bolela záda, což sem považovala za normální až do doby, kdy jsem zjistila, že je-li dítko v šátku, záda jsou v pohodě. Je to tím, že dítě v šátku je při správném uvázání (které vypadá mnohdy složitě, ale získáte-li cvik, je to otázka mžiku) velmi pevně u těla matky či otce, zatímco klokanka se i při nejlepší vůli trochu prověšuje. A to nesvědčí ani zádům rodiče, ani dítěte. Navíc, je-li šátek z toho správného materiálu, tak podpírá záda dítěte (což se ještě posílí zvolením správného způsobu uvázání, vhodného k věku), kdežto klokanka taková není, v ní dítě prostě sedí a skutečně si mnohdy záda přetěžuje, zvláště je-li ještě hodně malé a neumí sedět. Navíc, rozměry klokanky jsou pevně dány, takže dítě do ní přesně "pasuje" v jeden správný okamžik, do to déby v ní kloktá a kymácí se, poté už je v ní moc napasované. K tomu ještě patří fakt, že klokanky jsou většinou šité tak, že dítě má nohy nepříliš roztažené a jen svěšené, správně by je mělo mít hodně od sebe, je-li ve svislé poloze, látka by měla dosahovat až ke kolínkům, bay lýtka stehen a dítěte svírala pravý úhel - toto je podle mého tím důležitější, čím je dítě menší. Zase, je-li šátek správně uvázaný, je tohle splněno. mě se u šátk líbí i fakt, že když někam jdeme, tak můžu miminko, které je zhruba stejně staré jako váš syn, vyndat a položit na šátek třeba na lavici a podobně. Ale pokud koupíte pokud možno kvalitní klokanku a dítě v ní budete nosit jen občas, nijak zásadně mu neublížíte - měla by mít pevná záda, zasahující až pod hlavu, co nejširší pruh látky mezi nohama, popruhy, které jdou dobře utáhnout, aby ji bylo možno co nejlépe připevnit k tělu a "neklinkala", dobrý je i popruh kolem pasu, něco podobného bývá u krosen. Taková klokanka, njá sme měla napířklad Maxi Cosi, vyjde nová na 800 až 1000 korun.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.