| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

klokanky

 Celkem 2 názorů.
 Ilona (29) + Kubík (3 měs.) 
  • 

klokanky 

(22.7.2000 0:12:19)
Milí zkušenější a pokročilejší rodičové,
podělíte se někdo o svou zkušenost ohledně nošení dětí v klasicky vyrobených klokankách?
Našeho budulínka zatím celkem úspěšne navykáme na nošení v šátku, což je sympatické mě i jemu, nicméně tatínek by pro svou potřebu přivítal raději nějaký jednodušší systém - zkrátka "cvak a jdeme".
Zajímala by mě samozřejmě i doporučení ohledně jednotlivých výrobků, kde je lze pořídit a příp. i cena.
Děkuji.
 Radka, dva synové 
  • 

Re: klokanky 

(23.7.2000 7:18:34)
Dobrý den, já se vám pokusím něco ohledně klokanky napsat, ale hned předesílám, že jsme jednoznančně pro šátek, protože podle mých zkkušeností je jedinou výhodou klokanky právě to "cvak a jdeme", jinak všechno mluví pro šátek. Například to, že se dá uvaázat mnoha různými způsoby, podle toho, jak je dítě velké a co vám právě vychovuje (na břiše, zádech či boku rodičů) - ale to asi víte, když jej používáte. Takže se přesunu spíše k tomu srovnání. Svoje první dítě jsem občas nosila v klokance, protože tehdy jsem ještě šátek neměla a neznala a byla jsem ráda i za tu klokanku. Ale fakt je, že mě dost bolela záda, což sem považovala za normální až do doby, kdy jsem zjistila, že je-li dítko v šátku, záda jsou v pohodě. Je to tím, že dítě v šátku je při správném uvázání (které vypadá mnohdy složitě, ale získáte-li cvik, je to otázka mžiku) velmi pevně u těla matky či otce, zatímco klokanka se i při nejlepší vůli trochu prověšuje. A to nesvědčí ani zádům rodiče, ani dítěte. Navíc, je-li šátek z toho správného materiálu, tak podpírá záda dítěte (což se ještě posílí zvolením správného způsobu uvázání, vhodného k věku), kdežto klokanka taková není, v ní dítě prostě sedí a skutečně si mnohdy záda přetěžuje, zvláště je-li ještě hodně malé a neumí sedět. Navíc, rozměry klokanky jsou pevně dány, takže dítě do ní přesně "pasuje" v jeden správný okamžik, do to déby v ní kloktá a kymácí se, poté už je v ní moc napasované. K tomu ještě patří fakt, že klokanky jsou většinou šité tak, že dítě má nohy nepříliš roztažené a jen svěšené, správně by je mělo mít hodně od sebe, je-li ve svislé poloze, látka by měla dosahovat až ke kolínkům, bay lýtka stehen a dítěte svírala pravý úhel - toto je podle mého tím důležitější, čím je dítě menší. Zase, je-li šátek správně uvázaný, je tohle splněno. mě se u šátk líbí i fakt, že když někam jdeme, tak můžu miminko, které je zhruba stejně staré jako váš syn, vyndat a položit na šátek třeba na lavici a podobně. Ale pokud koupíte pokud možno kvalitní klokanku a dítě v ní budete nosit jen občas, nijak zásadně mu neublížíte - měla by mít pevná záda, zasahující až pod hlavu, co nejširší pruh látky mezi nohama, popruhy, které jdou dobře utáhnout, aby ji bylo možno co nejlépe připevnit k tělu a "neklinkala", dobrý je i popruh kolem pasu, něco podobného bývá u krosen. Taková klokanka, njá sme měla napířklad Maxi Cosi, vyjde nová na 800 až 1000 korun.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.