| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Strach ze zubaře

 Celkem 4 názorů.
 Pavel Baroň 
  • 

Strach ze zubaře 

(18.7.2000 11:53:38)
Náš 5letý syn má strach ze zubaře, nechce si nechat ošetřit kaz na zubu. Nemáte nějaký nápad, jak ho přesvědčit, aby si zub nechal ošetřit?
 Eva 31, Honzík skoro 4, další mimi v říjnu 
  • 

Re: Strach ze zubaře 

(18.7.2000 12:49:13)
Já teda žádnou fintu nemám, ale spíš se zeptám jestli jste zkoušeli zjistit, proč se kluk toho zubaře bojí? Náš malý s tím nikdy problémy neměl až mě spíš uháněl, kdy k paní doktorce půjdeme - má tam v čekárně hračky, časopisy, video. Když ho kontroluje, vždycky mi musí malý sedět na klíně, sama si ho držím, aby se nebál. Chodíme na pravidelné prohlídky většinou celá naše rodina pohromadě - nejdřív taťka - ten má sice trochu bobky, ale kvůli synovi si hraje na statečného, pak Honzík se mnou nebo tatínkem a nakonec ti naši chlapi počkají až je hotová maminka. Platí taky, že za statečnost vždycky od nás dostane nějakou maličkost. Samozřejmě, že ho neuplácíme nějakými drahými dárky - třeba omalovánka, pastelky nebo něco takového.
Říkala jsem si, že to je tím, že mu nikdy nedělali žádný bolestivý zákrok, ale omyl. Nedávno jsem tu popisovala, jak si na kole zlomil zub. Na stomatologické klinice mu to museli i rozřezávat, extrahovat zbytky kořínků a zpátky šít, to všechno sice s umrtvením, ale i tak bylo řevu, že se stěny otřásaly. Jsem sama spíš tvrdší nátura, ale i mně se z toho trochu podlamovala kolena. Nicméně i pan doktor si pak pochvaloval, že sice prcek strašně řval, ale velmi dobře spolupracoval a držel.
Po té šílené akci jsem se ani neodvažovala zmínit, že půjdeme k paní zubařce na kontrolu, ale sám Janek mě k tomu dokopal - chtěl se důležitě předvést před p. doktorkou jaký byl frajer. A kontrola proběhla úplně v klidu.
Vždycky se mu snažím předem všechno polopatě vysvětlit: co se s ním bude dělat a proč a co by se stalo, kdyby se mu nějakého toho bolestivého, ale nutného zákroku nedostalo. Po akci nezapomeneme pět ódy na statečnost - jako Lev je to hrozný ješita.
Nechci Vám tady tím dělat nějakou přednášku, moc dobře vím, že každé dítko je totálně odlišné a na žádné neplatí standardní postup. Jenom spíš popisuju, jak to děláme my, třeba Vám něco z toho bude užitečné.
 Jana, tři dcery 13,8,6 
  • 

Re: Strach ze zubaře 

(20.7.2000 12:59:15)
Zubní lékař Vám může poskytnout tabletku, která působí po půl hodině. I dítě, které se sebevíc brání je po jejím požití jako "beránek" a je svolné ke všemu, ovšem počítejte s tím, že po ošetření budete dítě muset odnést- bude malátné. Samotný zákrok si nebude pamatovat, a tak se v něm nebude prohlubovat hrůza z bolesti či ošetření.Potom můžete zkoušet odbourávat strach preventivními prohlídkami, při kterých si bude dítě postupně zvykat na prostředí zubní ordinace a strach časem jistě odbourá.
 Martina + Petřík 2 a 3/4 
  • 

Re: Re: Strach ze zubaře 

(21.7.2000 21:27:35)
Prosím o podrobnější informace.Jak se tento lék jmenuje? Od kolika let je možné tento " zázrak" pro dítě použít? Děkuji.

Martina

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.