| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Váha

 Celkem 13 názorů.
 Pavlína, 22. týden 
  • 

Váha 

(18.7.2000 8:26:46)
Jsem ve 22. týdnu těhotenství, snažím se jíst málo, hodně zeleniny a ovoce, ale přesto už mám nahoře 7-8 kg, v ordinaci mě sestřička říká, když se udržíte v grafu tak to bude ještě dobrý. Jak jsem se ze začátku na miminko těšila, tak teď jak se blíží pokaždé další prohlídka začínám propadat depresi, jestli do poslední chvíle zase něco přiberu. Přitom celkově ty kila mám spíše v bříšku. Jsem z toho nešťastná a nevím co dělat. Ke všemu mi mamka tvrdí, že když mi bude takovým tempem růst bříško, mimčo bude hodně veliké a porod o to těžší. Nemáte někdo podobné zkušenosti nebo radu? Díky
 Eva 31, Honzík skoro 4, 28. týden 
  • 

Re: Váha 

(18.7.2000 9:08:27)
Pavlíno,
o tom nešťastném přibírání v těhotenství jsem se tu už vybrečovala, tak se nebudu opakovat. Jenom k tomu bříšku: je fakt, že ženy, které mají hodně kil navíc, mívají i trošku větší děti, takže ten porod může být trochu namáhavější, ale jestli jsi spíš slovanský typ se širší pánví, tak by to zase neměl být takový problém. A teď vlastní zkušenost: s prvním děťátkem jsem taky extrémně nepřibrala, ale bříško jsem měla jako sud. A myslíš, že Honzík byl nějaký macek? 48cm a 3050g, to jsou na kluka spíš subtilní rozměry. Ten pupík jsem měla tak veliký proto, že prý jsem v břiše místo plodové vody měla takový menší rybník, když mi ji píchli, vytírali louže pod postelí a bříško bylo hned poloviční. A ještě poslední: dítě bylo drobnější, já jsem Slovanka, alespoň co se zadku týče, každým coulem, ale ten můj porod nepatřil zrovna k nejsnadnějším. Tkže se vykašli na takové jednoznačné závěry.

Radko a všechny ostatní, co jste se mi ozvaly kvůli tomu příčně položenému miminku, děkuji. Taky jsme se s doktorem shodli na tom, že je ještě brzo na nějaké definitivní závěry, času ještě dost.
Díky, Radko, za ty cviky. Něco povyzkouším. Jde mi spíš o to, že se ani tak nebojím císařského řezu, i když je mi jasné, že to není to pravé ořechové, jako spíš nějakého chaotického a komplikovaného porodu. Bohužel mám v mém okolí dvě smutné zkušenosti s tím, že se lékaři za každou cenu snažili vést porod klasicky a nedopadlo to dobře ani pro maminku ani pro dítě. Takže než to, to bych radši šla pod nůž (kdyby se třeba jednalo o porod koncem pánevním). No ale doufám, že tohle jsou předčasné a zbytečné starosti a bobek si dá říct
 Milada, 23.týden, syn 4,5 
  • 

Re: Váha 

(18.7.2000 20:44:08)
Ahoj Pavlíno,
minulý týden jsem byla na pravidelné kontrole a také mi tam na váze přibylo již 8 kg navrch. Musím napsat, že mne to již taky trošku zaráží, ale nesnažím se tím nějak stresovat. Při mém prvním těhotenství jsem přibrala 15 kg a to se syn narodil dříve (36+3) a měl 48 cm a pouze 2590 g. Za 4 měsíce jsem pak byla na své obvyklé váze 55 kg (jsem 171 cm vysoká, tzn. že jsem opět byla vyžle, které ani podprsenku nepotřebuje), kojila jsem 12 měsíců a týden (takže jsem přece jen podprsenku nosila, ale spíš jako "nosiče" na ty podprsenkové vložky - aby mi při kojení neteklo mléko z druhého prsu.

Určitě přiberu při tomto těhotenství více, ale opět myslím, že se to tím kojením vše upraví, a zas mi budou říkat, zda vůbec něco jím... A podprsenky? Tak malej rozměr ještě nevyrábějí...

Takže jak Ti psala i Eva, myslím si i já, že vše je v pořádku, a hlavně hlavu vzhůru, určitě po porodu všechna kila schodíš.

Mimochodem, kdy přesně máš termín? Já 16.11.

Zdraví Milada
 Petra, Pepík 3 roky, Anička 9 týdnů 
  • 

Re: Váha 

(1.8.2000 21:50:38)
Milá Pavlíno,
moje zkušenosti říkají, že velikost bříška, váha maminky, váha mimča a snadný či nesnadný porod spolu až tak nesouvisí. S prvním mimčem jsem přibrala 11kg a Pepík měl 3,30 - rodila jsem císařským řezem, takže nevím, jak by porod probíhal. S Aničkou jsem přibrala pouze 8 kg (měla 3,60 a narodila se ještě o 9 dní dříve)a podotýkám, že jsem měla pořád čokoládové chutě - hlavně večer! Jako takový to byl vlastně můj první porod, takže by se dalo říct, že to až zas tak rychle a snadno nepůjde, ale opak byl pravdou. Asi jsou ty holky přece jenom zvědavější :-))
Takže Pavlíno, hlavu vzhůru, je docela dobře možné, že i s patnáctikilovým bříškem budeš mít docela malinkatého tříkilového člobrdíčka, kterému se bude chtít honem rychle na svět. Já si vždycky vzpomenu na sestřičku z poradny, která říkala malé bříško -velké dítě, velké bříško - malé dítě. A nějak jí teď po druhém dítku musím dát zapravdu.
Petra
 Markéta, 7měsíční Veronika 
  • 

Re: Váha 

(3.8.2000 20:55:46)
Pavlíno,
doufám, že tě můj příspěvek potěší. Já jsem přibírala šíleným tempem, rodila jsem o 25 kilo těžší - holčičku, která měla 3030 gr. Porod byl rychlý, nekomplikovaný. Jediným problémem byly klouby a záda po porodu. A teď mě čeká shazování po ukončení kojení ... M.
 Ludmila Kovářová, 4 děti (3 kluci - 11, 9 a 5 let, holčička 2,5 roku) 
  • 

Re: Váha 

(17.8.2000 11:21:56)
Já bych poradila nestresovat se váhou - přibírání v těhotenství je myslím podmíněné i dědičně. U nás v rodině se přibírá hodně, tak kolem 20 kg, ale jen některé děti jsou pak velké. U mě to bylo: Vládík +19 kg, 3840 g, do tří měsíců jsem shodila všechno a ještě další 2 kila (takže jsem pak měla 45 kg). Pavlík +15 kg, 3220 g, všechno jsem shodila do půl roku. Luděček +20 kg, 3470 g, zase do čtyř měsíců všechno dole. Doubravka +21 kg, 3520 g, znovu do čtvrt roku. A všechny porody jsem měla bez problémů, ačkoliv rozhodně nejsem nějaký "slovanský typ", před prvním porodem měli starosti, protože mám tzv. hraniční pánev (nejdůležitější je prý ten poslední rozměr - zpředu dozadu).
Mimochodem - jedna moje teta v těhotenství přibírala zhruba 25 kg, a děti měla myslím mezi 4 a 5 kg, ale ona sama měla při narození 6 kg. Vážně. Nekecám.
 Štěpánka 28 týden 
  • 

Re: Re: Váha 

(17.8.2000 11:50:02)
Ludmilo,

měla bych jeden impertinentní dotaz. Zajímalo by mě, kolik máš ten předozadní rozměr, jestli by ti nevadilo to tady zveřejnit. Já mám totiž 18, což je podle doktora spíš málo než víc. Jinak mám boky široké. Moc by mě uklidnilo, kdybys treba napsala, že máš ten rozměr podobný a přesto jsi neměla problém s prvním dítětem 3,8 kg.

Dík moc,
Štěpánka
 Martina, 30. tyden 
  • 

Rozmery panve 

(17.8.2000 14:02:44)
Tak toto tema se tady snad jeste neprobiralo. Ani v odborne literature jsem zatim na zadne informace k temto rozmerum nenarazila.
Ja osobne mam 26,27,30,20 a doktor mi sdelil s usmevem na rtech, ze ma panev je naprosto idealni. Doufam, ze to nemyslel nejak ironicky. Jak jste na tom ostatni?
 Milada, 28.týden, syn 4,5roku 
  • 

Re: Rozmery panve 

(17.8.2000 14:34:38)
Martino,
pánev mi měřila sestra takovými "nůžkami" či "kleštěmi" při vydání průkazky a taky mi řekla, že podle toho co se učila ve škole, je to úplně vzorové. A mám tam tyto údaje:26-28-32/19
Nevím ani, co který rozměr znamená.

Jinak první porod byl velmi rychlý, ale byla jsem již dlouho otevřená a syn byl malý.

Zdraví Milada
 Leona, 29 tyden 
  • 

Re: Rozmery panve 

(17.8.2000 15:36:43)
Martino,

moje rozmery jsou 27-28-33-20.
Lekarka naznala, ze by vse melo probehnout dobre. Take netusim, co jednotlive rozmery znamenaji.
 Linda, 24 tyden 
  • 

Re: Rozmery panve 

(18.8.2000 10:59:23)
Mně paní doktorka naměřila 28,30,32,18. To poslední by měl být rozměr stydká kost-kostrč. Bylo mi řečeno, že je to poměrně málo (těch 18), ale že snad problém nebude. Tak uvidíme.
 Ludmila Kovářová, 4 děti (3 kluci - 11, 9 a 
  • 

Re: Re: Re: Váha 

(22.8.2000 12:53:39)
Uf, tos mě dostala, přesně si to už nepamatuju, ale určitě maximálně těch 18. Zkusím to ještě najít. Ono jde i o to, jakou hlavičku má miminko. Pokud máte v rodině protáhlé a úzké hlavy (takový ten "nordický" typ), je to rozhodně mnohem výhodnější než kulaté, zvlášť když má hlavička dost času se správně otočit.
 Štěpánka (29.týden) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Váha 

(22.8.2000 16:26:01)
Ahoj Ludmilo,

diskuse o rozměrech pánve se docela rozběhla. Co se týče předozadního rozměru, už tady dvě maminky psaly, že mají 19 a 20 - což je podle jejich doktorů ideální. Já a ještě jedna budoucí maminka máme 18, což je prý spíš méně, ale žádná trága. Takže mě to docela uklidnilo. Kdybys připojila svůj rozměr, bylo by to fajn, ale zas se s tím moc nehledej, se čtyřmi dětmi máš asi jiné starosti.

Měj se hezky,
Štěpánka

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.