| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Koupání v moři

 Celkem 13 názorů.
 David F., jedna dcera, deset měsíců 
  • 

Koupání v moři 

(27.6.2000 7:19:10)
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jaký je Váš názor na koupání dětí v moři. Zda ho doporučujete čí ne? Letos bychom rádi se svou desetiměsíční dcerou na dovolenou do Chorvatska. Děkuji
 Radka (dcera 6, syn 3) 
  • 

Re: Koupání v moři 

(28.6.2000 6:02:41)
Letos jsme byli u moře podruhé, poprvé byly tedy synovi 2 - o něco starší než vaše malá.Můj názor - perfektní!Oba mají vodu velmi rádi, syn by vydržel v moři celý den, jen přes zlom vln se bál, to jsme ho přenesli.Měli jsme po oba roky takové nafukovací "dvoukolo", ve kterém dítě sedí (Baby float).Je velmi stabilní a plavali jsme s ním i kousek od břehu a nejen když bylo moře klidné.Ještě k těm zlomům vln-na to jsou možná lepší plážě, které nejsou daleko plýtké - tam se vlny lámou několikrát než dojdou ke břehu a při trošku větších vlnách je to obtížnější -překonávat několik zlomů (nejsou-li tam vlnolamy, ale s nimi to zase není moře).Krásnou dovolenou a koupání!
 Lída, Juráš 15m 
  • 

Re: Koupání v moři 

(9.8.2000 14:02:43)
Davide,

Vaše otázka tu už nějakou dobu je, třeba jste z dovolené dávno doma. Pokud ne, třeba se Vám bude hodit pár postřehů. Z dovolené jsme se vrátili teď, Jurášovi je 15m. Jeli jsme na týden, jedna maminka mi tu radila, jet spíš na 14 dní a měla asi pravdu. Sotva jsme se rozkoukali a zavedli jsme Jurášovi nový režim, jeli jsme domů. Na druhou stranu: původně jsme měli jet o 14 dní dříve, ale zájezd jsme museli den před odletem stornovat, protože Juráš bez varování onemocněl. Takže jsme si řekli, radši ten týden. Vybrali jsme si asi studené moře (21st.) a to Juráše nenadchlo a tak se jen brouzdal a dvojitý kruh jsme nepoužili. Hodil se nafukovací mini bazének – asi 80cm v průměru. Používali jsme ho v hotelovém komplexu, protože voda v bazénu byla brzy od všech opalovacích krémů neprůhledná. Ono také v tom avizovaném dětském brouzdališti bylo větším dětem po pás. A na pláž jsme chodili ráno a pozdě odpoledne. Hodily se i golfové hole (nakrmte bez nich na pláži dítě, které právě objevilo krásu písku…) A nakonec – zdá se mi lepší jet do apartmá, nebo podobných zařízení, než do hotelového pokoje. Apartmá, studia a bungalovy mají oddělenou ložnici a obývací pokoj.

Lída
 Jana, dva synové 
  • 

Re: Koupání v moři 

(9.8.2000 14:55:06)
My jsme byli u moře s 9. měsíčním synem - perfektní. Cestu ledadlem prospal spokojeně v dětské autosedačce.
 Lída, Juráš 15m 
  • 

Re: Re: Koupání v moři 

(9.8.2000 16:29:21)
Ahoj Jano,
jak se vypočítávala cena letenky pro tak malé dítě, když potřebovalo své sedadlo? Mohli jste použít svou sedačku, nebo Vám aerolinky poskytli jejich?
dík
Lída
 jana,dcera Katka 1rok 
  • 

Re: Re: Re: Koupání v moři 

(28.5.2001 8:05:21)
Cestuji se svoji dcerou letadlem pravidelne od jejich 6mesicu.
Pokud vim tak do 3 let aerolinky nechavaji decko sedet na kline- cena letenky pro dite (ma svou letenku)je vetsinou 10-15% ceny letenky dospele osoby. Letenka pro decko neobsahuje narok na bagaz, tj. vahu povolenou do letadla na osobu a neobsahuje narok na obcerstveni pro decko.
Do letala si muzete s sebou vzit autosedacku nebo kocarek (ci oboje). Pred vstupem do letadla vam kocarek vezmou a daji ho do prostoru pro zavazadla-vydaji vam ho ihned pri priletu. Vetsinou jsou velmi ochotni.

Pokud budete cestovat pres noc a delsi let, zazadejte si u check-in o sedadlo, ktere ma pred s sebou moznost postylky. Tu vam nainstaluji letusky ihned po startu.

nashle,
jana
 Lucie, 2 holčičky 
  • 

Re: Re: Re: Re: Koupání v moři 

(20.8.2001 21:15:38)
Jano, moc diky za Tvé zkušenosti s létáním s malými dětmi. Letos letím poprvé se svojí 3 letou dcerou (ta bude, doufám, v pohodě) a také s 10-ti měsíční dcerkou. Chtěla jsem se optat podrobněji, jak je to s tím kočárkem. Slyšela jsem, že si ho před odbavením zavazadel zabalím do jakési fólie (za poplatek). Ale už nevím, jak budu řešit zbylý čas před nástupem do letadla. Vždyť mezi odbavením a nástupem může uplynout klidně i hodina, ne? A četla jsem zde také, že je možné dítě nechat v autosedačce. Budu brát sporťák (ne golfky), tak by mě také zajímalo, zda ho lze uskladnit přímo v letadle v prostoru nad hlavou. Moc Ti děkuji za odpověď na e-mail (v záhlaví). Letíme 9.9. na Korfu (s ČSA) a jsem z toho zatím nervózní, když nevím přesně co a jak.
 Nikola, dcera 4 roky, syn 6 měsíců 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Koupání v moři 

(22.8.2001 20:46:49)
Kočárek si můžeš ponechat až k letadlu, pouze u odbavení ohlásíš, že si ho bereš k letadlu a dostaneš na něj cedulku. U letadla ho odevzdáš a oni ho uloží do zavazadlového prostoru dole v letadle a po přistání o něj opět požádáš, aby ti ho vyndali.
 Míša, syn 4,5 roku 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Koupání v moři 

(23.8.2001 9:36:11)
Jen malé upozornění - pokud má let mezipřistání, zkontrolujte si, jestli vám dali na kočárek cedulku se správným cílovým letištěm. Zažili jsme u Fischera, že kočárek pro jedno miminko nevyložili na Maltě, ale až v Portugalsku (měl omylem cedulku Faro) a trvalo pak prý tři dny, než kočárek dorazil do Valety. (Podotýkám, že jsme okamžitě na letišti upozorňovali Fischerovu delegátku, že je tu jeden kočárek navíc, ale neměla minimální snahu cokoliv řešit - doslova řekla, že to není její věc. Přitom to letadlo se z Fara vracelo opět přes Maltu a při troše snahy mohlo mít to mimčo svoji "formuli" za pár hodin).
 Martina , dcera 
  • 

Létání s dětmi 

(9.9.2001 16:14:11)
Není to tak,že dítě sedí na klíně do 3let,ale pouze do 2let.Od té doby je i letenka dražší.Ale zase máte nárok na více kg,co se zavazedel týče.Pro 2 osoby asi 40 kg.Když jsem s dcerou letěla poprvé v jejich 6 měsících,sama,byl to stres spíše pro mne.Nejlepší je ,když vedle vás nikdo nesedí,pek můžete dítě i položit a ono může spát.Z tohoto důvodu jsou výhodnější charterové lety,kde i letenka je levnější,jak pro dítě,tak pro dospělého.Kočárek jsem se vždy brala až k letadlu,dále se s ním zacházelo střídavě,někdy ho letušky daly přímo dovnitř letadla do šatnového prostoru,někdy tvrdily,že to nejde - zajímavé někdy to šlo,nekdy ne....,pak ho tedy daly někam dolů a vyzvedla jsem si ho až na pásu.Pokud možno jsem se snažila ho nezbavovat a mít ho co nejblíž,zejména s miminem.Pro první let v 6 měsících jsem si brala ještě klokanku,abych měla volné ruce.Autosedačku ne,ale to asi také není špatné.Ovšem mít malé dítě na klíně a pokud vedle vás sedí jiní lidé a pak vám dají jídlo na ten malý stoleček,na tom malém prostoru,tak jíst s dítětem na klíně,pokud nechcete polít sebe,dítě či souseda,to je opravdu ekvilibristický kousek.To býval vrchol mého stresu v letadle,nevylézt mokrá či politá nějakou omáčkou.A i 2 hodinový let se mi zdál příšerně dlouhý.Těšila jsem se na víno,které jsem ovšem musela pít přímo z lahve,abych se trochu odreagovala.Někdo tvrdí,že lepší je cestování s malým dítětem,já myslím že s větším,když už chodí,nemá kočár,sedí na vlastní sedačce a tak.Děti dostanou občas v letadle dárek ,tak se odreagují,chce to je nějak zabavit.Ovšem když vám zalehnou od špatného tlaku uši a vidíte,jak všichni okolo bezmocně polykají,aby si ulevili a malé dítě kvůli tomu taky příšerně řve,tak s tím se nedá dělat nic.Casto v letadle sním o autobuse či autě,z kterého člověk aspon vyleze,vyvětrá si,dá si kávu v motorestu,když je zima zatopí si.Tyhle extrémy jsou taky hrozné - někdy je strašné vedro,jindy třeba zima,nic není lepší.Letadlo je opravdu konzerva,jak někdo říká,letuškám nezávidím.Jde to,dá se to vydržet,ale čím kratší let,tím lepší.Někdy člověk magnetizuje cíl,už aby tam byl,aby už vystoupil.Nejlepší je kdyžtak letět sám,to je ideál.Při prvním letu s miminem jsem taky neměla nejlepší zkušenosti s letuškama,že by si mi nějak všímaly a snažily se pomoci.Taky jsem to napsala do připomínek CSA.Měla jsem na klíně 6 měsíční dítě,byla jsem s ním sama a k tomu vám dají,jak jsem se již zminovala,na stoleček jídlo.Taky jsem přemýšlela o variantě nejíst vůbec,vzdát to.Nebo bych musela být typ co na letušky stále zvoní a něco vyžaduje,samy od sebe nepřišly.No tohle mám prozatím za sebou.S malým dítětem je lepší letět s někým,ve dvou,abyste měla aspon trochu pomoc - dítě nechodí,nemůžete ho postavit,leda položit a manévrujte v letadle,když potřebujete třeba do zavazadlového prostoru nebo na WC.Jedině pár loků vína z 2 dcl lahve mi trochu obveselilo.S pozdravem MV
 Martina 
  • 

Re: Létání s dětmi - P.S. 

(9.9.2001 16:18:20)
A nejlepší je říkat si vždy o místa vpředu,což někdy dávají někteří automaticky.Výhoda je,že matky s dětmi mají přednost při nástupu,jdou mezi prvními.Sedět vpředu je výhoda i při vystupování,ale vůbec M.
 Míša, syn 4,5 roku 
  • 

Re: Létání s dětmi 

(9.9.2001 20:30:06)
Podle mých zkušenností létá dítě do 2 let zdarma, platí se za něj jen letištní taxy. A pochopitelně nemá nárok na vlastní sedadlo, i když většinou si při odbavování do počítače poznamenají, že letíte s dítětem a nechají místo vedle vás volné (pokud je tedy pasažérů alespoň o jednoho míň než míst v letadle; už jsem taky letěla letadlem plně obsazeným). Kočárek (vždycky jsme měli na cestu jen golfky) nám někdy vzali přímo do letadla a uložili do prostoru vyhrazeného pro zavazadla posádky, jindy (při obsazenějších letech) jsme ho odevzdávali u dveří do letadla a zase hned u dveří ho dostali zpátky. Jo, a nejvíc pozornosti a péče letušek jsme si užili pokud jsme k přesunu zvolili linkový let v sobotu - to byla letadla nejprázdnější, takže si letušky mohly dovolit takový přepych jako přijít si na chvíli pohrát s miminkem (a i to jídlo jsem pak zvládla).
Děti nad 2 roky (ale přiznávám, že netuším do kolika let) platí obvykle 2/3 ceny normální letenky. Pak už mají vlastní sedadlo a samozřejmě i nárok na vlastní jídlo. Letecké společnosti zpravidla dětem dají něco "na hraní a na památku", ale většinou je to až pro větší děti (domino, karty s obrázky letadel, pexeso, odznáček), takže tříleté dítě tím moc nezabavíte.
 Lenička 13 měsíců 
  • 

Re: Koupání v moři 

(11.9.2000 14:47:01)
Právě jsme se vrátili z týdenní dovolené u moře na Krétě s 13 měsíční Leničkou a všem se nám to moc líbilo.
Týden utekl velmi rychle, raději bychom tam zůstali déle, ale jednak jsme dovolenou plánovali asi týden před odletem a tudíž vybírali z velmi omezené nabídky, a také jsme se trochu obávali, jak se jí bude u moře líbit. Začátek září byl myslím ideální - teplé moře, sluníčko už tolik nepálí (spálili jsme se jen trochu), lidí už není tak moc, ale ještě dost malých dětí. Příjemné bylo, že Lenička měla zájezd zcela zdarma a přitom jsme měli dost místa v letadle, v hotelu dětskou postýlku i sedačku ke stolu. Nevěděl jsem, jak je to v letadle s kočárkem, paní v cestovce tvrdila, že je nutné podat ho jako běžné zavazadlo, ale bylo to v pohodě a náš velký kočár se osvědčil bezvadně na dopravu, spaní na procházkách i na vození hromady věcí na pláž. Na Krétě jsou kromě moře i hezké památky a hory, půjčili jsme si auto a dva dny cestovali po okolí.
K jídlu jsme Leničce přímo ve varné konvici ohřívali skleničky s jídlem a vařili vodu na kaši a čaj, nic jiného nepotřebovala (teda ještě mlíčko od mámy), z našeho jídla si oblíbila rajčata, sýr, maso a brambory. Bydleli jsme v hotelu s polopenzí což si chválím, protože starat se na dovolené o jídlo je přeci jen otrava. Na pláži se jí líbilo nejvíc, u hotelu v bazénu taky ale museli jsme ji víc hlídat, je tam víc možností kam spadnout (chtělo by to nějakou přilbičku na hlavu). S sebou se hodí obvyklá výbava na písek, nějaké plavidlo, rukávky pro jistotu a malý bazének. Ještě poznámka ke startu a přistání - kvůli tlaku v uších je dobré dát dítěti pít, bonbón ještě cucat nemůže.
Takže můžu moře vřele doporučit ale raději alespoň na dva týdny.
Michal.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.