| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

letní vedra

 Celkem 5 názorů.
 Katka, 39 týden 
  • 

letní vedra 

(23.6.2000 16:45:51)
Byla bych ráda, kdyby mi někdo poradil, jak oblékat novorozeně v letních vedrech, jaká byla těď ty poslední dny. Dupačky nebo stačí jen body? Děkuju.
 Andy 
  • 

Re: letní vedra 

(24.6.2000 1:17:08)
Ačko-li mám lednové dítě pokusím se odpovědět. Podle odborné lit. novorozenec se má udržovat asi v 29 st. Celsia. Takže úplně stačí body. Na ven raději čepičku, hlavou odchází nejvíce tepla. Uvidíš jak velké dítě porodíš na tom taky záleží. Malé dítě bez zásob tuku se musí obléci tepleji. Ale hlavní zásada je, že se dítě nesmí moc zapotit. Myslím, že buděš mít spíš problém jak miminko nepřehrát, než jak mu udržet teplo.
 Katka, 39. týden 
  • 

Re: Re: letní vedra 

(24.6.2000 16:03:40)
Díky za radu. Tak nějak jsem si to myslela. Ale člověk si nikdy není ničím jistý, pokud jde do něčeho poprvé. Ještě mě trápí otázka pití a žízně ve vedrech. V literatuře píší, že dítěti stačí pouze kojení. Je to opravdu tak? Jaké máte zkušenosti Vy, zkušené maminky? Poraďte jedné nezkušené.
Katka
 Mirka (28), holčička 4.měsíce. 
  • 

Re: Re: Re: letní vedra 

(24.6.2000 20:50:12)
Milá Kátko,
opravdu by mělo plně kojenému dítěti stačit do ukončeného šestého měsíce pouze mléko. Ale i doktor mi řekl, že to nechá na mém uvážení. Takže pokud mělo miminko propadlou fontanelu, tak jsem mu trochu čaje nebo po ukončení čtvrtého měsíce trochu ovocné šťávy dávala. Ale ze lžičky!!! Jinak by mohlo začít odmítat prs. Nejlépe se mi osvědčil granulovaný čaj HIPP. Pokud zvolíš fenyklový předejdeš tak i problémům s prdíky.
Ahoj Mirka
 Andrea, 1 dítě 
  • 

Re: letní vedra 

(27.6.2000 9:07:53)
Body.
Malincí novorozenci nemají vyvinutý termoregulační systém, takže jako můžou v chladnu lehce prochladnout, v těch hrozných vedrech se snadno přehřejí a zapaří. V body ho klidně můžeš nechat, jenom dej pozor na průvan a přímé slunce.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.