| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Krevní rozbor

 Celkem 3 názorů.
 Petra, 13. týden 
  • 

Krevní rozbor 

(21.6.2000 14:44:11)
Ahoj,
chtěla bych se zeptat, jestli mi někdo poradí. Na rozboru krve mi zjistili, že mám zvýšené ALT v krvni. Nevíte někdo, co je to ALT a AST? Uklidnilo by mě, kdybych věděla o co jde. Děkuju.
 Radka 
  • 

Re: Krevní rozbor 

(22.6.2000 9:12:27)
ALT a AST se zjišťuje při jaterních testech. Pozná se z nich tedy nakolik jsou játra poškozena nemocí či léky. Maximální hodnota u zdravého člověka je do 0,33. Mě dělali tyto testy dostkrát, protože jsem měla mononukleózu. Při největším ataku nemoci mi naměřili u jedné hodnoty 8,3 a u druhé 10,2. Už 4,0 vyžaduje většinou hospitalizaci. Několik let po uzdravení mi jednou naměřili 0,66 a 0,65. Způsobila to chřipka, kterou jsem měla týden před tím, pak se to opět srovnalo. Tyto testy se provádějí také zájemkyním o hormonální antikoncepci. Pokud nemají játra v pořádku, nesmějí ji používat.
Záleží tedy na hodnotách jaké Ti naměřili a co je způsobilo ( velmi pravděpodobná je ta chřipka - a to se za pár týdnů srovná samo). Přeji brzké zlepšení jaterních testů a zdravé miminko.
Radka
 Pětra 
  • 

Re: Re: Krevní rozbor 

(22.6.2000 11:56:50)
Ráďo, děkuju za odpověď :)

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.