| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Plínky

 Celkem 8 názorů.
 Klára(10.týden) 
  • 

Plínky 

(14.6.2000 13:19:05)
Nebudu se ptát jaké pleny používat,to si musí asi každá matka vyzkoušet,jen mě zajímá jestli můžu od začátku dávat papírové pleny a kolik jich spotřebuji za měsíc a kolem kolika korun se tak pohybují.
Děkuji za odpovědi Klára
 Radka , dva synové - dva a půl roku, sedm týdnů 
  • 

Re: Plínky 

(14.6.2000 21:13:07)
Papírové plenky se dají používat hned od narození, dobrá rada je dáavt vždycky spíše větší - tedy například váží-li dítě pět kilo, plínkku na váhu 4-9. jednak se miminko tak snadno nepročůrá a zároveň tohle doporučují i ortopedové jako sichr kvůli kyčlím. Cena? Různá podle výrobce i podle obchodu, nejlevnější v hypermarketech, dobré ceny mají i řetězce jako třeba Droxi (pohybují se v rozmezí čtyř až sedm korun, větší pleny na větší batolata děti jsou dražší). Moc levné pleny se většinou neosvědčují, protože nestačí zvláště na řídkou kojeneckou stoličku. Můj tip (mám dvě malé děti) jsou značky Fixies a Pampers.
 Jana ,15ti měsíční syn 
  • 

Re: Plínky 

(14.6.2000 22:15:47)
Kláro,
moje zkušenost s papírovými plenami je,že pro novorozeně se spotřeba plínek pohybuje okolo cca.8 kusů na 24 hodin. Můj synek kakal i sedmkrát za den,jinak bych jich potřebovala méně.
Lepší než různé navlhčené ubrousky / do poradny a na cesty jsou ale nejlepší/ stačí na doma skládaná vata a vlažná voda.
Vaty se prodává několik druhů, nejlepší je ta co má minimálně obsah 50% bavlny.
Jana
 Dana dvojčata 16 měsíců 
  • 

Re: Re: Plínky 

(17.6.2000 22:10:56)
Mám kluky - dvojčata a používáme pouze Pampersky. Zkusili jsme kde co, abychom ušetřili, protože přece jen - spotřeba je dvojnásobná, ale nakonec jsme vždycky prodělali, protože jsem přebalovala častěji a Lukášek, který má citlivější pokožku se ještě osypával. Nočník zatím ignorují, občas si pouze "posedí" - domnívám se, že je ještě brzy. Teď - v létě, kdy polovinu dne trávíme nazí venku je spotřeba minimální, ale jindy cca 7 plenek denně. V noci nepřebaluji, abych je nebudila (pokud nejsou pokakaní), ale ráno se s plenou pomalu nepostaví. Pampersky si chválil i ortoped, kyčle měli kluci naprosto v pořádku (bez jakékoliv další pleny) a to byli nedonošení. Navíc jsem četla studii o tom, že spočítáte-li cenu látkových plen, spotřebu vody, energie (nehledě na práci), rozdíl v nákladech není vůbec žádný. Přeji dětem suché zadečky.
 Saša, roční holčička 
  • 

Re: Re: Re: Plínky 

(18.6.2000 21:15:29)
Stejně jako Dana v předchozím příspěvku jsme byly maximálně spokojeny s Pamperskami, zvlášť pro dobu než byly kyčle OK, protože mi připadaly pevnější než co do nasáklivosti stejně dobré Fixies. Ty (Fixies), ale raději používáme nyní, protože jsou měkčí, poddajnější a tak méně vadí při pohybu.
Jinak alespoň v našem okolí vyjdou ve velkém balení a v hypermarketu stejně nejlevněji právě Pampers a pak Fixies, takže skutečně nemáme co řešit.
Ahoj Saša.
 Dana , 29 let , dvojčata 16 měsíců 
  • 

Re: Re: Re: Re: Plínky 

(26.6.2000 21:27:58)
K plenkám Fixies - pro Sašu - chci se Vás zeptat - mají stejnou "nasákavost" jako Pampersky? Dost často totiž s kluky cestujeme a málokdy mám na dálnici možnost je přebalit - dost pijí, to je sice zdravé, ale výdaj tomu odpovídá. Jiné plenky dokázali promočit během 2-3 hodin. Pampersky vydrží. Co Fixies?
 Radka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Plínky 

(27.6.2000 7:33:22)
Fixies vydrží, podle mých zkušeností, to samé jako Pampers. Navíc, teď se začaly dělat najké nové, oznaočvané jako Air Activ, které josu i dost prodyšné, což je určitě dětem příjemné.
 Jana, Týnka 1rok 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Plínky 

(31.7.2000 23:36:47)
Ahoj maminky,
myslím, že Pampers a Fixies jsou opravdu kvalitou srovnatelné (jsem maximálně spokojená!!)
Co říct ale k tomu, že nové Fixies Air Activ nabízejí za "výhodnou zaváděcí" cenu asi 6,30? (Globus), přičemž Pampersky jsou už skoro rok za cenu okolo 5,-Kč? (Tesco) Pak je pro mně volba jednoznačná...

Navíc, musím říct, že se ke mně Procter+Gamble fantasticky zachoval: V jednom balení 76ks Pampersek jsem objevila 4 vadné plínky. Odeslala jsem je na adresu výrobce a čekala. Ani ne za týden se objevil pošťák s objemným balíkem a milý P+G s VELMI omluvným dopisem zaslal cele nové balení, abych dál byla jejich zákazníkem.... No, byla jsem paf, 72 plínek zdarma, udělalo mi to velkou radost. Od té doby jsem žádnou vadnou plínku nenašla, ale zkoušíme kupovat další balíky, co kdyby přece jen... :-))))))
Ne, jsem s nimi opravdu spokojená, Týnka se v Pamperskách nikdy neosypala, zatímco v jiných občas ano.
A ještě k ubrouskům: předchozí rada maminky, že vata a voda je lepší, se mi nezdá. V ubrouscích (myslím samozřejmě Pampers) jsou obsaženy látky, které rozpouštějí tuk. Ve stoličce tuk je a ten se vodou neodstraní. A navíc zacházení s ubrousky je tak snadné!! Pro mobilní maminky ideální.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.